Autor Tema: Pitao bih nesto...  (Posjeta: 862385 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3570 : 03.03.2012. 11:35:45 »
Aj ne sviraj, Šubi... :ceska: Ja imam računar od pre tri i po godine, Q6600, 4 GB RAM, HD 4870 i još uvek igram igre na 1920/1080 na maksimalnim podešavanjima. Ne pada mi na pamet da ga u skorije vreme menjam. Ne kažem da i-serija Intelovih procesora nije mnogo brža od prethodnih, ali meni i dalje služi ovaj računar, a ionako svi četvorojezgreni procesori 99% vremena ne rade ništa. Sva četiri jezgra aktiviraju se samo kad nešto veliko raspakujem ili igram Krajsis ili Metro 2033, drugi programi i igre ne umeju (= nisu pisani) da koriste više od dva jezgra. Grafička koju imam tada je bila najbolja ponuda na tržištu i nema igre koja je seckala na maksimalnim podešavanjima do dan danas. Jednostavno: i dalje se igre razvijaju najviše u DX9; DX10 retko, DX11 opet retko koja igra podržava. Tada sam dao oko 700 evra za računar, a sada kad bih komponente osavremenjivao, ne bih mogao da sklopim konfiguraciju ispod 1.100—1.200 evra, jer bih, naravno, uzimao i7 (LGA2011: 290 evra), jedan SSD za sistemsku particiju (120 GB: 140 evra), bar 12 GB memorije (stotinak evra) i npr. GTX560 (oko 250 evra) — a taj računar će moći isto što i ovaj koji već imam, jedino će se stvari brže raspakovati zbog jačeg procesora, sistem se brže podizati zbog SSD-a, dodatna memorija verovatno ništa ne bi značajno doprinela, a s GTX-om bih dobio samo PhysX i veći FPS u igrama — to je sve. Fizička ograničenja materijala od kojih se izrađuju komponente već su odavno dostignuta, a više snage i brzine za kućni računar ne donose nikakva vidljiva poboljšanja u svakodnevnom radu.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3571 : 03.03.2012. 11:38:43 »
ja furam 1.6 sempron na 2800+ i ne nameravam da ga menjam  ;D  za moje potrebe sasvim dovoljno

Offline elys

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 277
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3572 : 04.03.2012. 22:00:35 »
Kod mene Athlon 1.8 na 3000+, nedavno ocistio sve od prasine, sve leti ko ludo :D za moje potrebe i previse, igrice odavno ne igram, a treba mi ako ko ima da mi posalje link od knjige ( moze u bilo kojem formatu) , knjigu je napisao neki Vollhardt k "Organska hemija"  :rose: :rose:

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3573 : 06.03.2012. 23:49:17 »
Da ne zna neko bilo kojim slučajem zašto mi je download i seeding na uTorrentu odjednom stao i to samo torrenti sa BTN-a? Da li je moguće da su odjednom banovali ovu verziju uTorrenta (1.8.3)?  :ne-zna

Offline prijatel-MKD

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 291
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3574 : 07.03.2012. 15:57:37 »
Da ne zna neko bilo kojim slučajem zašto mi je download i seeding na uTorrentu odjednom stao i to samo torrenti sa BTN-a? Da li je moguće da su odjednom banovali ovu verziju uTorrenta (1.8.3)?  :ne-zna
Ja mislim da ti treba nova verzija uTorrenta, i sve ce biti ok. Isti je slucaj i za ostale kliente kad se predje na novu ver.
0123456789 - Само десет цифри, а толку многу главоболие!!!
© prijatel-MKD

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3575 : 07.03.2012. 17:19:04 »
Da ne zna neko bilo kojim slučajem zašto mi je download i seeding na uTorrentu odjednom stao i to samo torrenti sa BTN-a? Da li je moguće da su odjednom banovali ovu verziju uTorrenta (1.8.3)?  :ne-zna

Samo uzmi novu verziju i radiće ti. I ja sam koristio tu verziju i skidam sa BTN-a, samo sam updatevao uTorrent i sada radi normalno.

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3576 : 07.03.2012. 19:03:23 »
Preporučite mi neki program za skeniranje, nabavio sam skener a neće da ga prepozna (verovatno zato što neki stariji).
De gustibus non est disputandum.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3577 : 07.03.2012. 19:30:04 »
Ako imaš drajver, skeniranje bi trebalo da bude moguće iz otprilike bezbroj programa...
Npr, u besplatnom IrfanViewu imaš ove dve opcije:



Slično je i u mnogim drugim programima za rad sa slikama.

:)
« Zadnja izmjena: 16.08.2019. 09:42:14 petko »




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3578 : 07.03.2012. 19:36:58 »
Imam Irfana, ali kaže ćale da nije dobio drajvere...
De gustibus non est disputandum.

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3579 : 07.03.2012. 20:31:13 »

Pa pise li ti negdje na tom skeneru koja je marka i model, pa da na osnovu toga skines drivere ?

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3580 : 07.03.2012. 20:42:40 »
Našao sam drajvere, videću da li će ga prepoznati kad instaliram.
De gustibus non est disputandum.

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3581 : 07.03.2012. 20:57:26 »
Da ne zna neko bilo kojim slučajem zašto mi je download i seeding na uTorrentu odjednom stao i to samo torrenti sa BTN-a? Da li je moguće da su odjednom banovali ovu verziju uTorrenta (1.8.3)?  :ne-zna
Ja mislim da ti treba nova verzija uTorrenta, i sve ce biti ok. Isti je slucaj i za ostale kliente kad se predje na novu ver.

Da ne zna neko bilo kojim slučajem zašto mi je download i seeding na uTorrentu odjednom stao i to samo torrenti sa BTN-a? Da li je moguće da su odjednom banovali ovu verziju uTorrenta (1.8.3)?  :ne-zna

Samo uzmi novu verziju i radiće ti. I ja sam koristio tu verziju i skidam sa BTN-a, samo sam updatevao uTorrent i sada radi normalno.

Da, to je to, radi kao ludo. Čudno, obično mi je ova 1.8.3  verzija uvek šljakala, izgleda da su banovali taj klijent. Hvala vam.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3582 : 07.03.2012. 23:07:23 »
Na sajtu sa koga sam skinuo film piše da su u mkv fajlu ubačeni titlovi za nekih 10-ak jezika. Međutim meni prikazuje samo engleski kad pustim, zna li neko kako da u GOM playeru promjenim na neki drugi jezik?

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3583 : 09.03.2012. 16:29:05 »
Ljudi odakle mogu da naucim spanski najlakse? Trebaju mi osnove samo, bar za sad. Postoji li neki interaktivni kurs na nekom od nasih jezika?

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3584 : 09.03.2012. 16:35:45 »
Ljudi odakle mogu da naucim spanski najlakse? Trebaju mi osnove samo, bar za sad. Postoji li neki interaktivni kurs na nekom od nasih jezika?

Interantivni na našem jeziku - teško, mada mislim da sam negdje vidio. Inače najbolje bi ti bilo da skineš Rosseta Stone program i probaš.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3585 : 09.03.2012. 16:53:36 »
Ako ga negde nadjes, molim te posalji mi link... Moze i nesto da bude ono da se pojavi slika, da cujem kako se to izgovara, i onda preko mikrofona ja da izgovorim, tako nesto...

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3586 : 09.03.2012. 22:05:23 »
Ako ga negde nadjes, molim te posalji mi link... Moze i nesto da bude ono da se pojavi slika, da cujem kako se to izgovara, i onda preko mikrofona ja da izgovorim, tako nesto...

Pa to ti je Rosetta Stone. U početku je tako kada učiš riječi, imaš sliku, Španac kaže kako se izgovara i ti ponoviš na mikorofon, potom program ocjenjuje kako si rekao i daje ti neke bodove..

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3587 : 09.03.2012. 23:56:11 »
Uključi Pink i cepaj.

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3588 : 10.03.2012. 01:33:45 »
Ako ga negde nadjes, molim te posalji mi link... Moze i nesto da bude ono da se pojavi slika, da cujem kako se to izgovara, i onda preko mikrofona ja da izgovorim, tako nesto...

www.spanishdict.com

Ako znaš bar malo engleski, jako brzo ćeš da učiš španski. Registruj se, pređi sva četiri kursa koja imaš na sajtu i već ćes stići do drugog stepena. Tu, na tom sajtu imaš apsolutno sve što ti treba.
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3589 : 10.03.2012. 02:04:59 »
Skinuo sam Rosseta, pa cu da vidim. Hvala Subi

@ Dzoni

Hvala i tebi mnogo, treba da naucim sve ono od pocetka pa do tog stadijuma da mogu da citam (i razumem), pa mi je svaka pomoc dobrodosla.

 drinks

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3590 : 10.03.2012. 10:28:21 »
Počeo sam prije par dana koristiti ove magnetne linkove, ali me nervira što po defaultu snima na c:\Documents and Settigs... tj. ne pita me za odredišni direktorijum kao kod "običnih" linkova. Gledao sam u Options -> Preferences -> Directories, ali koliko vidim, tu se ne pravi razlika između klasičnog i magnetnog torenta.
Zna li neko kako da natjeram μTorrent da mi snima fajlove u direktorijum po mom izboru (kada koristim mag. linkove)?
Hvala unaprijed.  :)
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21898
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3591 : 10.03.2012. 10:34:24 »
Ja imam staru verziju 1.8.1 i stavlja ih u direktorij u koji je stavljao i torrente, tj. onaj koji sam ja odabrao.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3592 : 10.03.2012. 10:44:05 »
Je l' ti ovako podešeno?

Spoiler for Hiden:

I pogledaj pod directories je li ti sve pogašeno ili možeš postaviti gdje točno da ti snima.

Nisam lud, majka me testirala!

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3593 : 10.03.2012. 10:46:22 »
kad podesis za regularne torente da stavlja na neku lokaciju, tu ce i magnet torenti da se skidaju, tako je bar kod mene

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3594 : 10.03.2012. 19:16:02 »
Ja imam staru verziju 1.8.1 i stavlja ih u direktorij u koji je stavljao i torrente, tj. onaj koji sam ja odabrao.
Moja verzija je 2.0.2 i kada skidam "obične" torente, ponudi mi okvir za dijalog Save As... gdje mu kažem gdje da snimi fajl i pod kojim imenom. Ne volim dafaultni direktorijum, jer u tom slučaju kasnije moram razvrstavati skinuto po drugim direktorijumima.

@Nešo i Lazo:
Nema druge. Kao što već rekoh zkarlovu, nije mi baš sretno rješenje, ali valjda se čovjek navikne vremenom. Sve mi je razvrstano, ne volim "gužvu" u jednom direktorijumu; jbg, potrošiću malo vremena na to kad se downloadi završe. Namjestiću tako kako ste rekli, vjerujem da neće biti problema.

Hvala svima na pomoći.  :)
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3595 : 10.03.2012. 20:11:07 »
Onda tebi nije do utorrenta nego do browsera... Ako ti ne nudi onaj save as okvir onda moraš u browseru podesiti da ti to traži svaki put...

Nisam lud, majka me testirala!

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3596 : 10.03.2012. 20:18:40 »

Kod mene Chrome ponudi prozor u kojem obavjestava da ce pokrenuti aplikaciju (citaj uTorrent), onda se otvori uTorrent i onaj standardni save as okvir u kojem je sve isto kao i kod obicnog torenta, osim sto ne vidim fileove. Tek kada ga dodam mogu vidjeti koje fileove sadrzi. Verzija je 3.1.2  ;)

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3597 : 10.03.2012. 21:10:33 »
Ja imam staru verziju 1.8.1 i stavlja ih u direktorij u koji je stavljao i torrente, tj. onaj koji sam ja odabrao.
Moja verzija je 2.0.2 i kada skidam "obične" torente, ponudi mi okvir za dijalog Save As... gdje mu kažem gdje da snimi fajl i pod kojim imenom. Ne volim dafaultni direktorijum, jer u tom slučaju kasnije moram razvrstavati skinuto po drugim direktorijumima.

@Nešo i Lazo:
Nema druge. Kao što već rekoh zkarlovu, nije mi baš sretno rješenje, ali valjda se čovjek navikne vremenom. Sve mi je razvrstano, ne volim "gužvu" u jednom direktorijumu; jbg, potrošiću malo vremena na to kad se downloadi završe. Namjestiću tako kako ste rekli, vjerujem da neće biti problema.

Hvala svima na pomoći.  :)
Pa druze, to ti ide ovako, kod mene je folder torrent pa unutra imam temp i gotovo. Stavim da new downloads ide u temp, a completed u gotovo. I nemas brige niti pa muke da otkrijes sta si skinuo sta se skida.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3598 : 14.03.2012. 02:49:32 »
Ima li neki domaci sajt sa torrentima, ali da na njemu ima dosta sinhronizovanih crtaca? Jurim konkretno Nindza kornjace, one sa RTB sinhronizacijom, a sve sto je ostalo, ima na RS, ali ima 150 linkova.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3599 : 14.03.2012. 09:40:36 »
Imaš na TorrentHR ali sa hrvatskom sinhronizacijom, veličina je 17.2 GB, ima seedera, i ukupno je u te 3 sezone postavljeno 76 epizoda, sample:



Ali nemam invite za taj tracker, ima sigurno neko sa foruma..

Tags: