Autor Tema: Pitao bih nesto...  (Posjeta: 862582 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3300 : 19.10.2011. 12:26:28 »
m:tel je Telekom Srbija u BiH, zar ne? Ako jeste, možda im je logika ista. Telefonski kabl iz splitera u Ruter, a UTP samo u prvi ili zadnji slot, dok su srednja dva rezervisana za IPTV. Probaj pa javi
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3301 : 19.10.2011. 20:56:30 »
Ima li neko neku knjigu o Visual Basicu na srpskom?

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3302 : 19.10.2011. 21:00:29 »
i mene interesuje. Nešto o VB na srpskom, nešto za apsolutne početnike. I ako ima nešto lakše od VB, može i  to (molim da ne tretirate ovo kao dopunu prethodnog posta i ako neko ima ono što odgovara Maddox-u, a meni ne, neka mu svejedno javi :) )
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3303 : 20.10.2011. 01:09:47 »
I meni trebaju osnove VB-a, radio sam ih davno u skoli, ali treba nesto da se podsetim.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3304 : 22.10.2011. 01:58:24 »
A meni treba ako neko zna kako da pokrenem prevode na stream-u preko XBMC-a i plugin-a koji se zove Navi-X. Sjajno sarađuju, dosta dobrog stream-a ide preko njih.
Pokretao sam IceFilms preko njih i uradi mi sam pretragu prevoda za filmove sa podnapisa i titlova al odavde neće, već moram kad nađem stream serije, da ručno unosim prevod, probao sam par serija i radi super, al moram prevod ručno da mu unesem... Il koristi još neko XBMC sa Navi-X plugin?
iShare, noProfit


Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3305 : 22.10.2011. 16:37:46 »
Treba mi netko tko ima Discovery Channel, ali na kojem prikazuju hrvatske prijevode. Trebao bih par naslova kako su preveli kod nas. Nek' mi se javi na PM. Thank you.  :)

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3306 : 23.10.2011. 13:06:19 »
pošto se ova tema zove "pitao bih nešto" evo ja da postavim pitanje koje me kopka već duže vreme.

zamislite da putujemo brže od zvuka...
i onda neko prdne...

da li ćemo pre da čujemo prdež ili da ga namirišemo?

(podrazumeva se da prdež nije tipa tihomir podmuklić koji se ne čuje a truje)

Zanima me da li je neko odgovorio Dexu na ovo pitanje ;D
De gustibus non est disputandum.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3307 : 23.10.2011. 13:27:14 »
Neće, jer je pitanje postavljeno u pogrešnoj temi. Treba da ide u Matematika i fizika — pitanja. ;D
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3308 : 23.10.2011. 15:04:32 »
A sta je sa Dexom? Nema ga vec dugo

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3309 : 23.10.2011. 15:38:33 »
Neće, jer je pitanje postavljeno u pogrešnoj temi. Treba da ide u Matematika i fizika — pitanja. ;D

Čin i mi se da ga je jednom postavio meni, još dok sam bio gušter na sajtu, i to u temi Mali pravopisni pocetnik. ;)
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3310 : 23.10.2011. 19:10:18 »
Pa sećam se da si mu ti negde odgovorio, ali ne mogu sad nigde to da nađem.

Edit: Našao sam ;D
« Zadnja izmjena: 23.10.2011. 19:28:26 Samisko »
De gustibus non est disputandum.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3311 : 03.11.2011. 11:26:39 »
Imam problem sa rezanjem DVD-a. Neru treba dooosta vremena da nareže jedan DVD, a buffer level stalno varira, tj. stalno je negde oko 22-55%. Rezač je Pioneer.

Da li je još neko imao ovakav problem i kako ga rešiti?
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3312 : 03.11.2011. 11:39:39 »
Jesi li siguran da je problem do programa? Pokušaj s nekom od besplatnih alatki, npr. CDBurnerXP ili BurnAware Free, da narežeš disk, pa vidi kako se ponaša rezač: možda je problem do njega (ako se često koristi, a star je nekoliko godina, oslabi laser).
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3313 : 03.11.2011. 11:47:47 »
Sa programom je sve u redu, problem je rezač. Znam kada je u PIO modu onda hoće da sporo narezuje diskove, međutim stavio sam u device menageru opciju primary i secondary IDE channel DMA if available ali opet sporo narezuje. Probao bih i sa reinstalacijom tih grana, ali neću da zeznem nešto, pa rekoh da prvo pitam ako je neko imao ovakav problem kako ga je rešio.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3314 : 03.11.2011. 11:53:22 »
U pravu si za PIO i DMA režim rada. A ne možeš ni zeznuti nešto kod preinstalacije tih grana, jedino treba nekoliko restarta i petljanja po kućištu. :) Nego, ako je laser oslabio ili se zaprljao, nećeš dobiti ništa ponovnim podešavanjem DMA režima rada.

Šta te košta da skineš ona dva programčeta, po par megabajta su, pa pokušaš nekim od njih da narežeš disk? Ja ih koristim odavno, Nero sam napustio kad je od alatke za rezanje prerastao u instalaciju tešku gigabajt i nešto, i sa kojekakvim beskorisnim pratećim programima koji sebe postavljaju za podrazumevane programe bez odobrenja korisnika. Ako ne pomognu, objasniću ti kako da preinstaliraš DMA granu bezbolno.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3315 : 03.11.2011. 11:59:11 »
Pokušaću i sa jednim od onih programa što si postavio, samo što trenutno kod sebe nemam praznih diskova...

Ajde ako te ne mrzi, napiši kako da odradim reinstalaciju tih DMA grana.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3316 : 03.11.2011. 12:23:10 »
A koje DVD diskove koristiš? Da nisu u pitanju loši diskovi, pa se zato dešava da opada bafer i rezanje traje sporo? Kupi neku drugu, kvalitetniju marku diskova, npr. Taiyo Yuden, Maxell, Traxdata — s njima ne bi trebalo da bude problema, dok Verbatim, Princo, Smart i slične marke umeju da zezaju.

Inače, pronađi granu koju želiš da dezinstaliraš: Upravljač uređajima (Device Manager) → otvoriš stavku IDE ATA/ATAPI kontorleri → pronađeš DVD-rezač (dvoklik na granu otvara prozor u kome vidiš koji je tip uređaja: ATA disk ili ATAPI CD-Rom; tebi treba ovo drugo, jasno), desni klik pa Uninstall. Posle restarta bi trebalo da sistem sam instalira drajvere i omogući DMA režim. Nakon toga treba ponovo restartovati. Postoji i opcija s petljanjem po registru, ali tu je veća mogućnost da se nešto poremeti. (Što se tiče petljanja po kućištu, to se odnosi na slučaj da eventualno nakon preinstaliranja režim prenosa podataka i dalje bude PIO, pa treba ponovo dezinstalirati granu, isključiti računar, otkačiti fizički granu s ploče, podići sistem, ponovo ugasiti računar, prikačiti granu, sačekati da se drajveri instaliraju, pa opet restartovati i trebalo bi da proradi.)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3317 : 03.11.2011. 12:42:14 »
dok Verbatim, Princo, Smart i slične marke umeju da zezaju.
???


Svojevremeno sam ih napržio brdo, pa besprekorno rade i neki stari preko deset godina. Da mi ti sad ne reče, ne bih imao pojma da zezaju ;D
« Zadnja izmjena: 03.11.2011. 12:44:15 petko »




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3318 : 03.11.2011. 12:44:05 »
Režem ove Verbatimove diskove, nisu najbolji, ali do sada nisu pravili probleme..

Nego, jel mogu da uradim uninstall i za Primary i za Secondary IDE Channel, pošto nisam siguran na kom mi je DVD rezač?
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3319 : 03.11.2011. 12:49:26 »
Možeš, ali verovatno je rezač na sekundarnoj grani. No, nakon restarta bi trebalo da sve bude prepoznato i instalirano.

Petko, dešavalo mi se i s Verbatimom. :-\
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3320 : 03.11.2011. 15:36:41 »
Posthuman, ja sam imao slične probleme pre dve godine. Rezač mi je bio (i još uvek je) veoma star, ali nakon što sam mu uradio update firmware-a, sve je profunkcionisalo kako treba, i evo još me služi.
BTW, poluprovodnički laseri koji se koriste kod optičkih rezača imaju vrlo tanak aktivni sloj (kao baza kod tranzistora) čija se kristalna struktura (da pojednostavim) usled rada vremenom deformiše, tako da je tačno da vremenom slabe, ali i to se da kompenzovati povećanjem injekcione struje lasera (onaj mali trimer na pick-up-u). Najčešći uzrok što DVD/CD/BR neće da čita ISPRAVNE diskove je taj što mu se zaprlja sočivo na pick-up-u, pogotovo, ako se uređaj nalazi u prostoriji gde se puši, jer se katran iz dima lepi za njega i smanjuje mu transparentnost.
Eto, moj savet ti je da probaš sve ove varijante, a da "štelovanje" lasera ostaviš samo kao krajnju meru, kad ništa ne upali.
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3321 : 04.11.2011. 15:34:22 »
Problem je bio PIO mode, tj. windows ga je nekako prebacio u taj mod i to je stvaralo probleme. Najnoviji firmware mi je već bio instaliran. Izbrisao sam sekundarnu IDE granu, ali mi onda windows nije hteo ponovo da je učita pošto su mi bili oštećeni neki sistemski fajlovi i tu su onda nastali problemi. Uglavnom odradio sam repair windowsa, i posle je sve grane prabacio u DMA mode i sada reže diskove normalno. Dosta sam živaca izgubio dok sam sve ovo sredio...

Hvala bajonetu i tebi na pomoći.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3322 : 04.11.2011. 19:45:45 »
Ljudi imam za vas pitanje. Planirao sam da kupim blu ray rezač. Zanima me dal neko zna kako se kreću cene, koja marka je najbolja, koliko koštaju uopšte prazni blu ray diskovi i mogu li da se nađu po prodavnicama kod nas?

I da, pitanje za one koji imaju samo DVD rezač,šta radite sa filmovima većim od 4,7 GB,pošto imam gomilu HD filmova na kompu,zbog tog najviše razmišljam o bly ray rezaču.

BTW potpuno sam amater što se tiče tih stvari pa ako sam u tekstu gore nešto lupio što nema veze sa mozgom,nemojte se smejati...  :)

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3323 : 04.11.2011. 20:18:29 »
u vezi filmove vecih od 4.37gb, meni je postala navika da ih stavljam u rar, pa da podesim da podeli na 2,3 DVD diska, rezem u neru kao Data DVD, kad hocu da gledam iskopiram rar partove na hdd - extract i gledam... Ma da u zadnje 2 godine skoro nista ne rezem, stavljam na externi hdd i gledam/brisem. Moze i sa programom mkvmerge split opcija, podelis na koliko god hoces dvd diska. Mislim da ti je pametnije da kupis externi HDD od 1-2tb i tamo skladiras filmove nego li da kupis bluray rezac.
« Zadnja izmjena: 04.11.2011. 20:26:52 icemaher »

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3324 : 04.11.2011. 20:21:11 »
Tako sam i ja pre radio dok nisam nabavio brži net i otad sve što skinem, odgledam i brišem.
A ako hoću ponovo da gledam, ponovu ću skinuti, šta je to 5-6 sati za film od 8 gb...
De gustibus non est disputandum.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3325 : 05.11.2011. 21:09:19 »
Tako sam i ja pre radio dok nisam nabavio brži net i otad sve što skinem, odgledam i brišem.
A ako hoću ponovo da gledam, ponovu ću skinuti, šta je to 5-6 sati za film od 8 gb...

vidjet ćeš za par godina kad ti se nešto baš bude gledalo, a ono nigdje više nema...
May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3326 : 05.11.2011. 21:14:35 »

I da, pitanje za one koji imaju samo DVD rezač,šta radite sa filmovima većim od 4,7 GB,pošto imam gomilu HD filmova na kompu,zbog tog najviše razmišljam o bly ray rezaču.


sve takve koje želim jš koji puta pogledati lijepo prekodiram

zvuk iz DTS ide u DD, to uštedi oko 1Gb

kako je mkv već jednom sažvakan blu-ray nemam krivnju još malo ga i ja sažvakati da upadne na single layer DVD

nije u pitanju divx/xvid užas nego u h.264 svijetu to ispadne jednostavno nemoguće razlikovati
(a ja sam izuzetno zajeban na lošu sliku)

kvalitetno rekodiranje slike traje barem 24h na standardnim PC (recimo dual core 2.5GHz) no ne brinem se jer
ne radim ja nego PC  :P

May the Plasma be with you!

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3327 : 05.11.2011. 21:16:48 »
sve takve koje želim jš koji puta pogledati lijepo prekodiram

zvuk iz DTS ide u DD, to uštedi oko 1Gb

kako je mkv već jednom sažvakan blu-ray nemam krivnju još malo ga i ja sažvakati da upadne na single layer DVD

nije u pitanju divx/xvid užas nego u h.264 svijetu to ispadne jednostavno nemoguće razlikovati
(a ja sam izuzetno zajeban na lošu sliku)

kvalitetno rekodiranje slike traje barem 24h na standardnim PC (recimo dual core 2.5GHz) no ne brinem se jer
ne radim ja nego PC  :P



Ako te ne mrzi, da li bi postavio kakav tutorijal? Ako nije previše kuckanja?  :-[
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3328 : 06.11.2011. 01:48:27 »
vidjet ćeš za par godina kad ti se nešto baš bude gledalo, a ono nigdje više nema...

Tu si u pravu... Ali stvarno više nemam živaca da se bakćem s narezivanjem... Nije da su diskovi skupi, al' prosto,
da sad režem ovih sto filmova što imam na hardu trebalo bi mi 50 diskova a svaki treba da režem po 10-15 min  :zzz
De gustibus non est disputandum.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3329 : 07.11.2011. 16:23:34 »

Tags: