Autor Tema: Pitao bih nesto...  (Posjeta: 862317 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3000 : 31.07.2011. 16:08:52 »
Nije ti ista cijena za godinu i 10. Za 10 godina je 10 puta više novca. ;)
Da, godaddy je najbolji za domene.

Koliko ja znam, Bruno je nudio prostor besplatno.  :o

Hosting kod godaddyja nije nešto preporučljiv, kako sam čitao prije.
Bolje da uzmeš kod neke domaće firme (resellera) jer ti je podrška na tvom jeziku. :)

Ako tek krećeš sa blogom, možda bolje da napraviš na wordpressu pa ako vidiš da ćeš imati živaca/volje/strpljenja da radiš to i poslije 3 mjeseca, onda se prebaciti na samostalni domen.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3001 : 01.08.2011. 15:36:34 »
Sad sam sve zbrkao..

Dakle, pravim sajt. Sajt će biti u obliku bloga, da li da napravim nalog na Wordpressu pa da tamo za 17$ godišnje imam .org domen, ili da ga uzmem preko Go Daddy-ja .org domen za 8$, pa da im za Wordpress hosting preko GD plaćam za 36 mjeseci: €2.61/mjesečno, on će sadrzati ovo:

Citat:
10 GB Space
Unlimited Bandwidth
100 Email Accounts2
10 MySQL Databases

Blog-sajt nece biti veliki, mislim da bi to bilo dovoljno, ili da uzmem hosting kod neke srpske firme, koja je skuplja ali je podrska na nasem jeziku?


Meni se iskreno najvise svidja kombinacija da sa Wordpressa napravim blog i tu kupim odmah domen, ali ne znam da li ce mi njihov obicni hosting biti dovoljan? I kakav je taj Wordpress, ima li nekakvih tema, moze li se uredjivati i slicno ?  :D

Hvala unaprijed za odgovore!  :mrgreen:

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3002 : 01.08.2011. 15:46:30 »
Ja sam predlagao da otvoriš kod njih besplatno,
tvoje-ime.wordpress.com
pa ako istraješ,
poslije kupiš domen kod Godaddyja i hosting kod neke firme u Srbiji pa prebaciš blog.

Poenta je da to ispitivanje kako će sve ići bude besplatno jer je besplatno otvaranje bloga na wordpress.com
kao i na blogspot.com. Njihov hosting će izdržati, nema tu brige.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3003 : 01.08.2011. 16:23:19 »
Ja bih cak savetovao i obican tumblr. Odlicno za pocetak. Moze dosta toga editovati i personalizovati. Mogu se brojati posete itd. itd.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3004 : 02.08.2011. 08:26:35 »
...I kakav je taj Wordpress, ima li nekakvih tema, moze li se uredjivati i slicno ?  :D

Možeš ga maksimalno preraditi po svom ukusu i imaš masu plugin-ova koja mogu da ti pomognu da daš vizuelni identitet ili atraktivnost. Imaš i plugin za praćenje poseta  ;)

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3005 : 02.08.2011. 11:37:34 »
Razmišljam da uzmem laptop, ali pošto nemam iskustva sa time, treba mi pomoć pri izboru.
Na brzaka sam malo razgledala po netu čega ima u ponudi, pa sam eto nabasala na ova dva modela:

http://www.winwin.rs/laptopovi-toshiba-satellite-c660-1c8-156.66.html?productId=34537
http://www.winwin.rs/laptopovi-toshiba-satellite-c660-14w-156.66.html?productId=34718

Ne znam ni kojeg proizvođača da gledam, ali valjda se sa Toshibom neću prevariti.
Ali ko zna, danas ništa nije sigurno. Poželjno je da cena bude između 30.000-40.000 din.
Šta vi preporučujete?
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3006 : 02.08.2011. 11:53:16 »
Nemam puno vremena da nešto preporučujem, ali sam pogledao ta 2 što si ostavila linkove. Prvi je mnogo bolji izbor jer ima bolji procesor i samim tim je brži. Oba imaju integrisanu Intelovu grafiku i to je u redu ako ne igraš video igre. Ako ipak igraš, sa ovim možeš da pokreneš samo stare igre i sitne "igrice" (zuma i sl.).

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3007 : 02.08.2011. 12:49:47 »
Da se nadovežem na kolegu hellera: sa Tošibom nećeš pogrešiti, kao ni s Lenovom, Delom, a tu je negde i Soni. Drži se dalje od MSI-ja i Fudžicu–Simensa, iako ćeš kod njih gotovo sigurno naći bolju ponudu za isti novac nego kod prvonarečenih. Negde u sredini su Asus, Ejser (Acer) i HP.

Ako ne igraš igre, dovoljna ti je integrisana grafika, a gledaj da ima neki Intelov procesor iz ovih poslednjih serija: i3, i5 (u tom cenovonom rangu se ti mogu pronaći). AMD-ovi procesori za prenosne računare se dosta greju i ja nisam bio zadovoljan ni sa jednim (promenih nekoliko laptopa). Zatim gledaj da ima tri ili četiri gigabajta memorije (izbegavaj one s dva), bar 15,6-inčni monitor da bi bio udoban za rad, i naravno ljudski čvrsti disk sa makar 320 GB prostora.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3008 : 02.08.2011. 13:26:36 »
Šta vi preporučujete?

HD ljubac kao ja uvijek preporuči da se obvezno uzme strojčić sa ATI grafikom i HDMI izlazom + bar 3Gb RAM

zašto? zato što si tako u sekundi u HD vodama čim stigne kući nešto za gledanje s metar dijagonalom   ;D
May the Plasma be with you!

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3009 : 02.08.2011. 14:20:06 »
Pa, igrice uopšte ne igram, tako da mi je grafika manje-više nebitna. Za filmove i slično služi kućni računar. ;)
Sem toga, laptop mi treba zbog faksa, tako da imam u planu da ga koristim u pametnije svrhe. ;D
Mislim da će ovaj prvi biti sasvim dovoljan za moje potrebe. Uglavnom, svakako moram lično da odem da razgledam, jer ovako preko neta mogu samo okvirno da vidim šta da tražim.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline teac

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 58
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3010 : 02.08.2011. 14:22:18 »
Šta vi preporučujete?

    Moja preporuka je http://www.winwin.rs/laptopovi-dell-inspiron-n5110-red-156.66.html?productId=33834 Procesor mu je novije generacije od toshibinog + ima zasebnu grafiku i garanciju od 3 godine. Cena mu je 48k ali uz popust od 15% koji oni nude ovih dana nezaposlenima,studentima i penzionerma izadje na 40,2k.
   Na ovom sajtu http://www.notebookcheck.net/FAQ-Tips-Technics.123.0.html imas opise i poredjenja laptop procesora i graickih kartica pa  istrazi sta te zanima. Generalno proveri na vise mesta cenu masine za koju se odlucis jer razlika zna da varira i do par hiljada din za isti model. Smajlicvece

   
Imam svoj mali Svet i oko njega kineski zid..

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3011 : 02.08.2011. 15:02:12 »
http://www.winwin.rs/upload/images/katalog/5.jpg

Sad gledam razlike između ova tri Toshibina modedela, i vidim da pored procesora i grafike, razlikuju se i ekrani. Šta je razlika između HD HighBrightness, HD LED CrystalBrite, i LED Backlight ekrana? Jel' to bitno? Razlika u ceni je samo 1000 din. Prvi pretpostavljam ima najbolji procesor od ova tri, pa ne vidim zbog čega je jeftiniji. Možda zbog operativnog sistema?

EDIT:

Evo ga još jedan sličan, sa malo slabijim procesorom od onog prvog Toshibinog. Opet je skuplji par hiljada dinara, a ne vidim zbog čega, ima istu grafiku, memoriju, a čini mi se i sve ostalo.

http://www.winwin.rs/laptopovi-dell-inspiron-n5010-black-156.66.html?productId=32446
« Zadnja izmjena: 02.08.2011. 15:40:34 spico »
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3012 : 06.08.2011. 15:12:18 »
Da li postoji neki program u kome ima mogucnost da se od slike napravi font? Znaci slova na slici i od njih bi zeleo da napravim svoj font?
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3013 : 07.08.2011. 21:37:00 »
Drugari, jedno pitanjce... Na odmoru sam pratila radnju jedne serije. Tacnije nisam ni znala da je serija u pitanju, mislila sam da je film, kad ono epizoda. A nije postojao nacin da saznam o kojoj se radi...

On je neki inspektor, zaduzen za ta neka ubistva. Uzasno je ruzan  ;D Znam samo da se zove Kurt. Zena ga je ostavila ili umrla ne znam tacno, zivi sa cerkom, nju jednu ima.

Help, bas bih gledala.. Kada bih bar znala glumca..  :ne-zna

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3014 : 07.08.2011. 21:40:48 »
Da nije možda Wallander? Postoje švedska i britanska verzija. Ja sam gledao britansku i mogu ti reći da je to fenomenalna serija.
Britanska verzija
Švedska verzija

Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3015 : 07.08.2011. 21:44:55 »
Opaaaaa  clapp
Da, da ova prva, Britanska  navijacica

Download izma! Hvala ti  ti_si_Bog

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3016 : 09.08.2011. 23:36:03 »
Pliz linkovi za odlicnu seriju Wanted 2005 TNT, pogledao sam par epizoda na jednu mkd televiziju, dosta zanimljiva je, podseca malo na Dark Blue po undercover operacijama(video sam u neku epizodu da ima i toga) smileyNO1 http://www.imdb.com/title/tt0461640/

Offline bagzi94

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 392
  • Spol: Muški
  • Preobratitelj
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3017 : 12.08.2011. 17:06:28 »
Kojim programom da sastavim dva klipa a da ostanu u istom formatu?

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3018 : 12.08.2011. 17:26:58 »
Movavi Video Converter 8

Offline bagzi94

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 392
  • Spol: Muški
  • Preobratitelj
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3019 : 12.08.2011. 17:55:53 »
Hvala, ali znaš li još neki program?
Jednostavniji, da ne moram da se registrujem?  :)

Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3020 : 12.08.2011. 20:20:55 »
Aj nek mi neko posalje linkove RS ili MU za seriju "How I Met Your Mother (2004-2009)", ali ono od prve sezone. Tuto kompleto  ;D

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3021 : 13.08.2011. 19:08:30 »
Čini mi se da mi nešto nije u redu sa protokom kad je torent u pitanju. Stavim nešto na skidanje, bude bar nekoliko njih koji siduju, trakeri rade, portovi su otvoreni, ali brzina dosta oscilira. I ne samo što oscilira, nego jedno duže vreme ide brzinom od jednog, dva kb/s, pa se nakratko popne ali brzo opet ide sporo. To se dešava i sa torentima koji obično idu brže, pa čak ni na privatnim trakerima ne ide brzo kao ranije. Ograničavanje UL brzine ne pomaže previše. Desi se i da umesto zelenog kruga bude znak uzvika koji kaže "No imcoming connections", a kad uradim test, piše "Port is open". Šta bi još moglo da koči DL?

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3022 : 14.08.2011. 01:20:06 »
Čini mi se da mi nešto nije u redu sa protokom kad je torent u pitanju. Stavim nešto na skidanje, bude bar nekoliko njih koji siduju, trakeri rade, portovi su otvoreni, ali brzina dosta oscilira. I ne samo što oscilira, nego jedno duže vreme ide brzinom od jednog, dva kb/s, pa se nakratko popne ali brzo opet ide sporo. To se dešava i sa torentima koji obično idu brže, pa čak ni na privatnim trakerima ne ide brzo kao ranije. Ograničavanje UL brzine ne pomaže previše. Desi se i da umesto zelenog kruga bude znak uzvika koji kaže "No imcoming connections", a kad uradim test, piše "Port is open". Šta bi još moglo da koči DL?
verovatno sami uttorent program, nekad davno odlicno je radio 1.6.1, pa 1.7.7, a sad ni sam ne znam koji je stabilan. Neki najnoviji nemaju stalno ono update tracker da bi kliknuo da osvezis broj seedera/leechera, oni stariji programi su na vecinu sajtova zabranjeni. Jedina pomoc bar meni pomaze je ovo kad mi tako varira brzina: http://filesharefreak.com/tutorials/how-to-speed-up-torrents-with-low-seeders/

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3023 : 14.08.2011. 04:11:26 »
Hvala, isprobaću to u praksi (sad se nešto kao malo povećala brzina, ali sigurno će opet oscilirati).


Još neke stvari me zanimaju:

- Da li je preporučljivo dodati sve te trakere sa liste onim već postojećim, ili je dovoljno samo nekoliko?

- Da li se sva ta uputstva za µTorrent odnose i na BitTorrent, odnosno hoće li te "cake" raditi u oba programa?

Citat:
When browsing torrents, try to use magnet links whenever possible (requires DHT=enabled). Most torrent indexers now support magnet links. After a torrent has been added, you may then manually add the list of trackers from above.

Kakvi su to linkovi? Kakva je razlika u odnosu na standardne .torrent fajlove?

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3024 : 14.08.2011. 17:10:24 »
^mislim da je zajebano da stavis sve te trackere ako skidas sa nekog privatnog trakera, pa tako dodajes jos i citao sam negde da mozes da dobijes ban sa tog privatnog trakera. A ako skidas sa javnog i dodas sve te trakere, nemas problema, dobices samo plus brzinu.

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3025 : 14.08.2011. 20:50:26 »
Pa piše da taj metod treba primenjivati samo kad nešto skidaš sa javnih trakera, i to ću i da radim.

A u vezi ova druga dva pitanja? Posebno ovo drugo? Nikad nisam koristio te magnet linkove, pa me zanima šta je to u stvari.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3026 : 14.08.2011. 20:59:36 »
Pa piše da taj metod treba primenjivati samo kad nešto skidaš sa javnih trakera, i to ću i da radim.

A u vezi ova druga dva pitanja? Posebno ovo drugo? Nikad nisam koristio te magnet linkove, pa me zanima šta je to u stvari.
nisam jos probao magnet linkove, evo nesto oko njih: http://news.softpedia.com/news/BitTorrent-Magnet-Links-Explained-132536.shtml

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3027 : 15.08.2011. 19:45:14 »
Hvala. smileyNO1

A sad nešto drugo: ako može neko da mi pošalje na PP link za NOD32 4.0, da je krekovan i sve ostalo, pošto verziju 2.7 više ne ažuriraju.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3028 : 15.08.2011. 20:27:24 »
Skini sa njihovog sajta. User i pass nije problem naći.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3029 : 15.08.2011. 23:53:32 »
Hvala. smileyNO1

A sad nešto drugo: ako može neko da mi pošalje na PP link za NOD32 4.0, da je krekovan i sve ostalo, pošto verziju 2.7 više ne ažuriraju.

Poslije toga skini Pure Fix, sam pronalazi lozinke  :)

Tags: