Autor Tema: Pitao bih nesto...  (Posjeta: 862239 )

0 članova i 4 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2940 : 10.07.2011. 00:38:01 »
Uvijek sam se pitao da li se na zapadu zaista smije skidati piratski sadržaj u velikim količinama?
Konkretno me zanima USA i Engleska, dosta ljudi koje znam preko foruma kažu da ne smiju skidati, dok opet postoji gomila članova iz tih zemalja na trackerima i warezu.


Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2941 : 12.07.2011. 01:00:34 »
Hmm.. Niko ne zna? :(

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2942 : 12.07.2011. 01:23:36 »
Dokle god ne prodaješ piratisani sadržaj i time stičeš protivzakonitu novčanu korist zbog povrede autorskih prava, već ga skidaš za sebe — ne mogu ti ništa. Mislim da ovo važi svugde.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2943 : 12.07.2011. 01:26:20 »
Dokle god ne prodaješ piratisani sadržaj i time stičeš protivzakonitu novčanu korist zbog povrede autorskih prava, već ga skidaš za sebe — ne mogu ti ništa. Mislim da ovo važi svugde.

Pa kako su onoj ženi naložili da mora platiti nekoliko miliona dolara zato što je protivzakonito skinula par pjesama..?

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2944 : 12.07.2011. 01:38:04 »
Daj link neki da pročitam vest. Da se tako kažnjava, ja bih dugovao pet puta više nego Grčka. ;D
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2945 : 12.07.2011. 01:41:05 »
Šta tek ja da kažem, ja non-stop skidam nešto, bez preterivanja. :)

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2946 : 12.07.2011. 01:59:41 »
Daj link neki da pročitam vest. Da se tako kažnjava, ja bih dugovao pet puta više nego Grčka. ;D
Mislim da je ovo

novilist.hr/hr/Sci-Tech/Tehnologija/Milijun-dolara-kazne-majci-iz-Minnesote-za-24-pjesme-skinute-s-interneta

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2947 : 12.07.2011. 02:44:06 »
Mislim da ovaj navod sve objašnjava:

Citat:
Prljava taktika RIAA-e

Mnogi, a posebice glazbenici, smatraju kako slučaj Thomas-Rasset osvjetljava sve češće, prljave taktike RIAA-e, organizacije koja sudskim zastrašivanjem, odnosno izvansudskim nagodbama ostvaruje vlastite profiterske ciljeve, zarađuje velik novac. U smjeru nagodbe krenuo je prije godinu dana i slučaj Thomas-Rasset. Organizacija je, naime, pokušala postići izvansudsku nagodbu, procjenjujući kako bi inzistiranje na drakonskom kažnjavanju moglo loše utjecati na reputaciju klijenata čije interese zastupa. RIAA je navodno sličnim tužbama zaradila milijune dolara. Tijekom proteklih nekoliko godina s organizacijom se nagodilo oko 30 tisuća ljudi zbog čega je RIAA prikupila više od deset milijuna dolara. Prosječni iznos nagodbe je od 3.000 do 12.000 dolara.

Ovi ne štite interese izvođača već koriste situaciju da sebi pune dupe. Nisu ni izvođači slepi, Mobi je sve lepo rekao. Ovo me podseća na naš Sokoj čiji su marljivi i predani pregaoci naplatili ogroman iznos vlasnici frizerskog salona, jer se odatle čula muzika (kao da je to jedini lokal iz kog se čuje muzika).

Nego, evo ti ovaj program: http://www.torproject.org/. Njega instaliraš i pratiš uputstva. On tvoju IP adresu i vezu ka internetu odbacuje od nekoliko posrednika i servera širom sveta, pa će ti ovi ući u trag — nikad. Takođe nije teško ni sakriti IP od dobavljača interneta, jer uglavnom samo on može pratiti šta posećuješ (i proslediti to nadležnim organima ukoliko oni zahtevaju). Imaš dosta besplatnih VPN klijenata i servera na mreži (kod nekih nije potrebna ni instalacija dodatnog softvera, jedino podešavanje izlazne veze ka internetu) koji takođe maskiraju tvoju lokaciju i IP (serveri se nalaze u zemljama čiji zakoni ne nalažu praćenje podataka), pa skidaj do mile volje. Naravno, malo će ti se usporiti veza usled ovih mera, a i njih preduzmi samo ako si baš paranoičan.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2948 : 12.07.2011. 10:23:22 »
piše u toj vijesti da nije kažnjena samo zbog skidanja "nelegalnog" sadržaja nego i što ga je djelila, upravo to, "sidanje torenta" je ono zbog čega te kažnjavaju na zapadu jer smatraju da tim načinom dobijaš protupravnu korist (zaradu).........

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2949 : 12.07.2011. 14:59:51 »
Ma ne moraš se bojati  :)

Ja skidam svaki dan nešto i onda si pržim na dvd te gledam. Sve ladice su mi popunjene. To je ilegalno, ali to svi rade. Nema policija vremena se zajebavat sa takvim stvarima jer ne bi ni stigla ništa poduzeti kada i među policijacima ima onih koji skidaju nešto sa neta, sigurno. Isto tako, sve videoteke imaju piratske filmove, oni ne mogu ništa zato skidaj, prži do mile volje.  :)

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2950 : 12.07.2011. 16:53:10 »
Ma da samo skidaju, kad zaplene od pirata diskove razdele među sobom većinu diskova.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2951 : 13.07.2011. 01:45:35 »
Ma da samo skidaju, kad zaplene od pirata diskove razdele među sobom većinu diskova.

Upravo to, živa istina, mene je komšija policajac zvao da mu instaliram piratski Win 7  rofl

Hvala vam svima na odgovorima, inače ne pitam za sebe već za brata koji je u UK, jer mu je dosta drugova tamo reklo da se može ići u zatvor :D

Offline bossanova

  • Član
  • ***
  • Postova: 790
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2952 : 13.07.2011. 02:05:35 »
U Hrvatskoj postoji porez koji placaju svi kupci praznih medija, npr discova, stickova itd. Porez od strane ZAMPA? Uglavnom, nije problem dijeliti glazbu, filmove etc. vec izvlaciti korist iz toga. Kopirati pa prodavati... Za osobnu upotrebu nemas brige :)

Offline bagzi94

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 392
  • Spol: Muški
  • Preobratitelj
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2953 : 14.07.2011. 13:37:11 »
Imam integrisanu grafičku. Ram 224 mb. 1.58 GHz-a.
Može li nešto za 20 evra da se pojača?

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2954 : 14.07.2011. 14:12:10 »
Mozes da das nekome te pare da ti odnese komp na otpad  ;D

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2955 : 14.07.2011. 15:55:45 »
Imam integrisanu grafičku. Ram 224 mb. 1.58 GHz-a.
Može li nešto za 20 evra da se pojača?


Teško. Za te pare možda možeš da nađeš jedan modul od 256 MB rama (možda).

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2956 : 14.07.2011. 20:00:39 »
Mozes da das nekome te pare da ti odnese komp na otpad  ;D

rofl
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2957 : 15.07.2011. 07:24:21 »
Imam integrisanu grafičku. Ram 224 mb. 1.58 GHz-a.
Može li nešto za 20 evra da se pojača?

Pokušaj da pratiš ponudu na sajtovima tipa limundo, možda nađeš nešto za sebe.
Ako tvoja matična ima slot za grafičku karticu, mislim da bi ti njena nabavka i ugradnja bila najpristupačnije pojačanje koje bi se primetno odrazilo na performanse.




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2958 : 16.07.2011. 18:01:29 »
ovako:

dragi moji bosanci i ostali koji se tako osećate, a i ostali koji imate informacije koje su mi potrebne

Da li se isplati da iz Sarva idem u Neum na jedan dan (osolim muda u moru i vratim se) koliko km (kilometara, ne konvertibilnih maraka) ima do tamo i ima li šta da se vidi, mislim da li je mesto imalo prijemčivo  ;D

takođe me interesuje raftig tarom, čuo sam da ima gomila kampova kod Foče koji se bave organizacijom. ima li neko neki link ili kontakt vezno sa time da može da mi preporuči, da ne idem totalno na slepo.

hvala....

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2959 : 16.07.2011. 21:21:51 »
ovako:

dragi moji bosanci i ostali koji se tako osećate, a i ostali koji imate informacije koje su mi potrebne

Da li se isplati da iz Sarva idem u Neum na jedan dan (osolim muda u moru i vratim se) koliko km (kilometara, ne konvertibilnih maraka) ima do tamo i ima li šta da se vidi, mislim da li je mesto imalo prijemčivo  ;D

takođe me interesuje raftig tarom, čuo sam da ima gomila kampova kod Foče koji se bave organizacijom. ima li neko neki link ili kontakt vezno sa time da može da mi preporuči, da ne idem totalno na slepo.

hvala....


Ja bio u Neumu, ništa nećes da propustiš ako ne odeš, koliko se sećam od sarajeva je oko 200 km a put kao kroz moraču  ;D

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2960 : 16.07.2011. 23:01:57 »
ovako:

dragi moji bosanci i ostali koji se tako osećate, a i ostali koji imate informacije koje su mi potrebne

Da li se isplati da iz Sarva idem u Neum na jedan dan (osolim muda u moru i vratim se) koliko km (kilometara, ne konvertibilnih maraka) ima do tamo i ima li šta da se vidi, mislim da li je mesto imalo prijemčivo  ;D

takođe me interesuje raftig tarom, čuo sam da ima gomila kampova kod Foče koji se bave organizacijom. ima li neko neki link ili kontakt vezno sa time da može da mi preporuči, da ne idem totalno na slepo.

hvala....


Ja bio u Neumu, ništa nećes da propustiš ako ne odeš, koliko se sećam od sarajeva je oko 200 km a put kao kroz moraču  ;D

ma imam neki suludi plan da se spustim do mora makar na jedno popodne, e sad ti me znaš i znaš koliko vozim, tako da je meni 200 km ništa, kad pređem 400 do Sarajeva, preći ću još 200 do mora, a povrh svega 80% idem i u Mostar opet, a vidim da je Neum na 70km od mostara, a kad stignem u Neum, šta je još 30km do Dubrovnika  ;D
Najrađe bih i do Splita otišao, ali mislim da bi Zoki izmislio neku opsadu grada kako ja ne bih ušao unutra  ;)

još planiram i jednodnevni izlet na Jahorinu, sa klincima i jedno i po dnevnu avanturicu u vidu raftinga Tarom, samo žena i ja (ne neću da je izbacim iz čamca u brzak)  ;D

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2961 : 16.07.2011. 23:07:51 »
... dnevnu avanturicu u vidu raftinga Tarom, samo žena i ja (ne neću da je izbacim iz čamca u brzak)  ;D

Izbaci je i daj joj đerđev da odvesla do obale! rofl
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2962 : 16.07.2011. 23:56:44 »
ovako:

dragi moji bosanci i ostali koji se tako osećate, a i ostali koji imate informacije koje su mi potrebne

Da li se isplati da iz Sarva idem u Neum na jedan dan (osolim muda u moru i vratim se) koliko km (kilometara, ne konvertibilnih maraka) ima do tamo i ima li šta da se vidi, mislim da li je mesto imalo prijemčivo  ;D

takođe me interesuje raftig tarom, čuo sam da ima gomila kampova kod Foče koji se bave organizacijom. ima li neko neki link ili kontakt vezno sa time da može da mi preporuči, da ne idem totalno na slepo.

hvala....


Ja bio u Neumu, ništa nećes da propustiš ako ne odeš, koliko se sećam od sarajeva je oko 200 km a put kao kroz moraču  ;D

ma imam neki suludi plan da se spustim do mora makar na jedno popodne, e sad ti me znaš i znaš koliko vozim, tako da je meni 200 km ništa, kad pređem 400 do Sarajeva, preći ću još 200 do mora, a povrh svega 80% idem i u Mostar opet, a vidim da je Neum na 70km od mostara, a kad stignem u Neum, šta je još 30km do Dubrovnika  ;D
Najrađe bih i do Splita otišao, ali mislim da bi Zoki izmislio neku opsadu grada kako ja ne bih ušao unutra  ;)

još planiram i jednodnevni izlet na Jahorinu, sa klincima i jedno i po dnevnu avanturicu u vidu raftinga Tarom, samo žena i ja (ne neću da je izbacim iz čamca u brzak)  ;D


Ako si se vec nameracio na more idi u obliznja hrvatska mesta oko dubrovnika(nije guzva na granici, niko ne ide u bosnu na more :D), ionako ta kilometraza je za tebe kao dobro jutro  ;D

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2963 : 17.07.2011. 01:15:22 »
U Neum na more? :D

Prijateljski savjet ti je kada si već tu blizu da svratiš do Dubrovnika, ima zanimacije i za staro i za mlado, plaže čiste a ima i dosta finih Čehinja :D Ljetujem tamo sa porodicom već nekoliko godina i za sada nemam nikakav minus.

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2964 : 17.07.2011. 01:44:00 »

@ Dexter`s Lab Ako se ipak odlucis za Neum nemoj ni slucajno ici preko Svitave (tj. da ne napustas BiH), tuda idu samo oni koji nemaju ni pasosa ni licne karte  rofl

Idi preko Metkovica i Ploca  :)

E sad, kad vec ides za Ploce onda mozes umjesto Neuma svratiti do Makarske rivijere (Gradac ti je najblizi). Do Gradca iz Sarajeva imaju redovno jednodnevni 'izleti' busom, pa ako se njima isplati busom onda ce sigurno i tebi autom. Krenes oko 4-5 bices dole u najgorem slucaju oko 8-9, tako da imas cijeli dan  ;)

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2965 : 17.07.2011. 08:27:06 »
Dex ja ti nikako nebi preporučio Neum  ;)
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2966 : 17.07.2011. 09:56:10 »
ma Neum mi  onako pao na pamet.... kao da se ne jebavam sa granicom, ali vidim da je to loša ideja

Meni je baza Sarajevo, neće meni ni tamo biti loše, vila na Ilidži, veliki bazen u dvorištu (betonski, ne onaj na duvanje  :) ) i onda sam mislio da napravim par dana izleta.

Što se mora tiče, stvarno sam mislio da odem bukvalno na jedan, najviše dva dana, ali na osnovu ovoga što ste mi rekli Neum otpada, u Makarskoj sam bio kao klinac, a u Dubrovniku nisam nikada, iako moja porodica ima kuću tamo (koju su elegantno izdali turistima u periodu kad sam ja tamo  u_jeeeeeeeeee )
Verovatno će Dubrovnik biti izabrana destinacija kad budemo sazvali plemenski savet  ;) recite mi samo koja je kiometraža SA - DU i možete li mi preporučiti kojim putem da se ide na ne naletim na

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2967 : 17.07.2011. 19:59:54 »
Treba mi u BG škola stranih jezika.. ako neko ima lepog iskustva sa nekom školom nek šibne adresu na PM.
Treba mi konkretno za Nemački jezik. Trebam hanumu da upišem na Nemački.
Hvala unapred...
iShare, noProfit


Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2968 : 17.07.2011. 20:26:09 »
Trebam hanumu da upišem na Nemački.

A ti odmah kod bajonea na časove.  ;D
Nemoj da se ljutiš, morao sam, kad si mi nabacio na zicer.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2969 : 17.07.2011. 20:37:02 »
Ko se ljuti..  ;D
Ne ljutim se, Iggy.. Nego, stvarno mi treba.. dobijamo ulaznicu za SFR Njemačku a tu ulaznicu možemo kupit samo Nemačkim jezikom..
iShare, noProfit


Tags: