Autor Tema: Pitao bih nesto...  (Posjeta: 862313 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline djelle

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 54

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2641 : 28.03.2011. 20:11:25 »
@spico: Bogme, ako tri programa (u programu HWINFO je 12+ V označeno kao „V core“) isto očitavaju 1,02 V, reklamiraj to napajanje. Za svaki slučaj ga prvo proveri voltmetrom: 12-voltni priključak je onaj s četiri iglice i obično ide gore. Može se desiti da svi programi koriste sličan algoritam za pristup senzoru ili očitavaju iz BIOS-a, a može biti i da je senzor u kvaru. U tom slučaju možeš reklamirati ploču, mada ne znam hoće li uvažiti reklamaciju.

@djelle: Pogledaj u svojoj zemlji kod raznih prodavaca, obično bude nešto na ponudi. Traži nešto sa 4 GB DDR-3 memorije, C2D procesorom, nekim i3, eventualno i5 ako se nudi u tom cenovnom opsegu (nisam ljubitelj AMD-ovih procesora u prenosnim računarima, suviše se greju i dosta su slabiji od Intelovih iz iste klase), disk od bar 320 GB i zasebnom grafičkom kartom (ni integruše ne volim). Ejser (Acer) nudi solidne laptope po pristupačnoj ceni uz zadovoljavajući kvalitet izrade, a kloni se MSI-ja, Gerikoma (Gericom), Fudžicu–Simensa i sličnih. Gledaj neki od Lenova, Tošibe, Ejsera ili Asusa.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2642 : 28.03.2011. 20:28:49 »
@spico: Bogme, ako tri programa (u programu HWINFO je 12+ V označeno kao „V core“) isto očitavaju 1,02 V, reklamiraj to napajanje. Za svaki slučaj ga prvo proveri voltmetrom: 12-voltni priključak je onaj s četiri iglice i obično ide gore. Može se desiti da svi programi koriste sličan algoritam za pristup senzoru ili očitavaju iz BIOS-a, a može biti i da je senzor u kvaru. U tom slučaju možeš reklamirati ploču, mada ne znam hoće li uvažiti reklamaciju.

@djelle: Pogledaj u svojoj zemlji kod raznih prodavaca, obično bude nešto na ponudi. Traži nešto sa 4 GB DDR-3 memorije, C2D procesorom, nekim i3, eventualno i5 ako se nudi u tom cenovnom opsegu (nisam ljubitelj AMD-ovih procesora u prenosnim računarima, suviše se greju i dosta su slabiji od Intelovih iz iste klase), disk od bar 320 GB i zasebnom grafičkom kartom (ni integruše ne volim). Ejser (Acer) nudi solidne laptope po pristupačnoj ceni uz zadovoljavajući kvalitet izrade, a kloni se MSI-ja, Gerikoma (Gericom), Fudžicu–Simensa i sličnih. Gledaj neki od Lenova, Tošibe, Ejsera ili Asusa.

Hehe, sve bih ja to uradila, samo što ne smem otvarati kućište jer je računar pod garancijom naredne 3 godine. E sad, meni u samom BIOS-u pokazuje da je taj napon u redu. Znači, tamo mi piše da je normalan. Pošto računar radi bez problema, mislim da je sve u redu. Pre par sati sam pričala sa prijateljicom koja je kupila računar na istom mestu, sličnu konfiguraciju (malo drugačija matična), i kod nje pokazuje isto tako. Ne razumem u čemu je fora, ali dok nije problem, neću da brinem.

EDIT: Sad sam pogledala u BIOS-u, i tu mi očitava sledeće vrednosti:

VCore - 1.252 V
DDR15V - 1.488 V
+3.3V - 3.376V
+12V - 12.239V

Kako je onda VCore isto što i +12V?

P.S. Instalirala sam još jedan program, Hardware Sensors Monitor, koji mi takođe pokazuje da je napon normalan.
Spoiler for Hiden:


Uploaded with ImageShack.us
« Zadnja izmjena: 28.03.2011. 20:56:17 spico »
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2643 : 28.03.2011. 20:57:11 »
Kako je onda VCore isto što i +12V?

Nije, lupio sam i ostao živ: V core je voltaža procesora. Kod tebe uopšte nema te stavke +12 V u HwInfu32! Sad sam pogledao kod sebe radi provere i upoređenja. Koju ploču i koje napajanje imaš?

(Napajanje sto posto neko žuto: Frontier, Zito, Codegen ili Powmax — fol 450—500 vati za 10—15 evra. Trebalo je da ti neko napravi konfiguraciju, pa da sama ili u radnji sastaviš računar od komponenata, jer obično na svim tim gotovim konfiguracijama koje prodaju zakinu negde, najčešće na ploči ili napajanju, pošto se tu može uštedeti i preko sto evra na krajnjoj ceni.)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2644 : 28.03.2011. 21:10:40 »
Ovo mi je konfiguracija:

Matična: GIGABYTE P41T-D3
CPU: Intel Celeron E3400 2.6GHz
Memorija: Kingston DDR3 2GB
HD: WD 500 GB SATA2
Grafika: nVIDIA GeForce 210 (GT216)
Kućište: MIDI TOWER ATX Frontier C-F6 500W

Sama sam je sastavljala, što je najgore, i kupila sam ga u servisu nadajući se da barem oni znaju šta rade. Već drugi dan sam ga nosila nazad zbog problema sa grafikom. Objašnjenje im je bilo: NEKAKVA fabrička greška.  :-\
« Zadnja izmjena: 28.03.2011. 21:12:44 spico »
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2645 : 29.03.2011. 18:10:57 »
Čim si ga sama sastavila...
;D
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2646 : 30.03.2011. 09:04:19 »
Čim si ga sama sastavila...
;D
Mislila sam na to da sam sama birala komponente. :P ;D
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2647 : 30.03.2011. 13:15:42 »
Pa, najverovatnije je do tog Frontierovog napajanja koje imaš, to su izrazito nekvalitetna napajanja. A i u tim servisima znaju šta rade: umeju da premuntaju one sa manje iskustva, njima je bitno da prodaju. A i te forice koje uvaljuju obožavam: ne smeš da otvoriš kućište tri godine, da ne bi ostao bez garancije, pazi molim te. Za to vreme se računar napuni prašinom i treba ga očistiti barem dva-tri puta — da neću možda u servis s njim, pa da čekam tri dana da ga oni kao očiste... ? :\)

Ne bih želeo da me shvatiš pogrešno, ali većinu tih komponenata je odavno pregazilo vreme, a i za tih 200, 250 evra, koliko cenim da si otprilike dala, mogla si uzeti makar neki Phenom ili Athlon sa AM3 podnožjem, bolju grafičku kartu i bolje napajanje. Disk i memorija su na mestu.

Najbitnije je, ipak, da računar radi normalno.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2648 : 30.03.2011. 20:08:53 »
Pa, s obzirom da na računaru ne radim ništa posebno zahtevno, nije mi ni potreban bolji. Igrice uopšte ne igram, gledam filmove, slušam muziku, surfujem po netu i slično. Jedino bitno je da mogu da uradim obaveze koje zahtevaju na faksu. To je i glavni razlog što sam uzela malo jači računar. Programiranje je bilo prava muka na starom kompu koji je imao, verovali ili ne, samo 256 MB RAM-a. Sad sve leti, i radi bez problema. Sem ovakvih gluposti, nema nikakvih drugih problema. A stari komp je takođe imao Frontierovo napajanje, koje i dan danas radi bez ikakvih problema, već poslednjih 5 godina. A što se cene tiče, nisam mogla bolje da sastavim, nigde u gradu (dosta dugo sam se raspitivala i tražila najpovoljniju cenu i konfiguraciju). Ovo je koštalo oko 23-24 hiljade dinara. Toliko sam otprilike i planirala da potrošim.

A što se tiče toga da ne smem da otvaram kućište, to mi je strašno debilno... Nemam nameru da nosim komp kod njih svaki put kad ga treba čistiti u naredne tri godine. To niko ne radi. Pažljivo ću ja da odlepim tu nalepnicu i vratim nazad. :)

I btw, ne verujem da je napajanje problem, nego senzor na matičnoj. Mislim da komp ne bi radio kako treba da je napon zaista tako nizak. A i u jednom jednom programu koji sam skinula i pokazuje da je normalan, kao i u samom BIOS-u. Najčudnije mi je od svega, što kod drugarice koja je komp kupila na istom mestu, mesec dana pre mene, takođe ima isti problem. Čak joj ni matična (malo slabija, isti proizvođač) ni kućište nisu isti kao meni.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2649 : 30.03.2011. 20:26:23 »
Što kažu Englezi: don't fix it, if it ain't broke. :) Biće da je samo softverska greška u očitavanju.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2650 : 30.03.2011. 20:29:43 »
Nadam se. :) Čim dođe do bilo kakvog pravog problema, ili bilo čega što liči na pravi problem, nosim ga nazad. Znala sam da će biti ovako čim sam ga morala drugi dan nositi na popravku.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2651 : 31.03.2011. 19:37:35 »
Ako neko ima sajt i raspoložen je za medjusobno reklamiranje neka mi se javi na pp
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2652 : 31.03.2011. 19:40:59 »
Kakav sajt imaš? Moj pogledaj u profilu.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2653 : 05.04.2011. 15:13:20 »
Imam neki problem kad hoću da uđem npr u BTN (pošto se u početku samo tu dešavalao) ali kasnije i na druga mjesta, pojavi se neko sranje sekjuriti i odjenom sve pobleji
Spoiler for Hiden:

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2654 : 05.04.2011. 20:13:36 »
Meni se normalno prikazuje (a ono "secure" mi se uvek ispisivalo)... nešto je do tvog brauzera, verovatno.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2655 : 05.04.2011. 20:33:37 »
hmm obrisao keš i kolače, posle reinstalirao Mozillu i dalje isto prikazuje  :-\

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2656 : 05.04.2011. 22:26:16 »
Probaj s Operom, ja koristim nju i normalno vidim sajt. Ako bude radilo, onda je do Mozile. Ako ne... ne znam, onda je do nečeg trećeg. :)

BTW, keš i kolači... dve stvari kojih se nikad ne bih odricao u stvarnom životu. ;D

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2657 : 06.04.2011. 11:03:12 »
A da tebi nije uleteo neki virus ili neka skripta, Red Dragone? Da li ti se to dešava i u drugim pregledačima ili samo u Fajerfoksu? Skeniraj za svaki slučaj programima MalwareBytes' Anti-Malware i SUPERAntiSpyware (skini ih sa zvaničnih stranica, oba su dostupna i u besplatnom izdanju, instaliraj, ažuriraj definicije, skeniraj temeljito računar, pa pobriši to što ti ponude).
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2658 : 06.04.2011. 13:13:46 »
E vidiš može to bit, imam Malware odavno na PC baš ću sad skenirat.

Edit: Nema virusa.

I na IE isto pokazuje a na Operu neće da mi se loguje.
« Zadnja izmjena: 06.04.2011. 13:51:49 Red Dragon »

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2659 : 06.04.2011. 15:26:35 »
Vidiš taj crveni štit desno kod sata, ikonica od Security Centra.
Virus se zamaskira u njega, i zajebava. To ti se desilo.
Stavi Avast, i neka ti skenira u bootu. MBAM je dobar, ali ne baš toliko za čišćenje tih sranja.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2660 : 06.04.2011. 20:38:50 »
Nemoj da skeniraš brzim skeniranjem, pusti puno skeniranje da odradi. To traje 45 minuta do sat vremena. Tada će sigurno naći štetočine.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2661 : 06.04.2011. 21:22:14 »
Skinuo avast skenirao u bootu našao nekih 7 infekcija ali i dalje ništa  :-\


Edit: Riješih konačno, bilo je nešto oko Update, hvala svima posebno deni zbog koje je ovo riješeno  smileyNO1
« Zadnja izmjena: 06.04.2011. 23:33:30 Red Dragon »

Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2662 : 07.04.2011. 01:51:21 »
imam jedan problem.. pre par dana sam skinula neki dokument koji mi je trebao radi nekog licenciranja (nebitno), medjutim ja to sada ne mogu uopste da obrisem sa desktopa, kao da ga nije skinuo u potpunosti , a jeste... Ovo je jednostavno ostalo, i kad pokusam da obrisem daje mi upozorenje da se ono zapravo ne nalazi na desktopu, nego da mu nadjem pronadjem lokaciju i obrisem  ???
Nece ni iz safe moda, isto obavestenje imam.. nece ni preko nekih programcica, skroz sam i ja zablokirala d ami nista ne pada na pamet..


Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2663 : 07.04.2011. 07:45:58 »
Pretpostavljam da si pokušala programima Unlocker i FileAssassin. Pokušaj da ga preimenuješ iz Total Commandera, tj. promeniš mu ekstenziju. Desilo se i meni takođe za neki PDF koji sam skidao s interneta potpuno isto, i uspeo sam to da rešim tek posle dva-tri dana ovako iz Total Commandera.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline MacakMackin

  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2664 : 07.04.2011. 23:37:53 »
Jel ima nedje da se nadje torrent LOS SERRANO sve sezone moze ali da je dobar seed i da je kvalitet slike ono dvd rip ili hd kokrento mi trebaju sezone 2,3,4,5 hvala e to ili te sezone pa linkovi ono po jedan za jednu epizodu ili max 2 ali da je megaupload???  ;)

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2665 : 08.04.2011. 17:21:06 »
Skidam fajl preko Opere, i internet veza se prekine na par minuta. Nakon toga, download neće da se nastavi, a nema opcije "Continue", samo "Restart" i "Stop". Može li to nekako da se sredi da krene da skida ispočetka, već da nastavi?

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2666 : 08.04.2011. 17:22:33 »
Ima, koristi Firefox i add-on Download Status bar!  ;D

Nisam lud, majka me testirala!

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2667 : 08.04.2011. 17:25:15 »
To zavisi i od sajta do sajta, mnogi namerno ne dozvoljavaju nastavak prekinutih skidanja.




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2668 : 08.04.2011. 17:35:41 »
Morao si mi zeznuti foru! Vi Operovci!  :P

Nisam lud, majka me testirala!

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2669 : 08.04.2011. 18:40:21 »
Opera Über Alles ;D




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Tags: