Autor Tema: Pitao bih nesto...  (Posjeta: 862610 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline bossanova

  • Član
  • ***
  • Postova: 790
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2220 : 26.11.2010. 22:57:35 »
Ispricavam se svima koje sam uvrijedila s mojim Vukovarskim postom...necu vise. Bio je takav momenat i jos neke stvari su se poklopile....Pozdrav:)

Online zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21898
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2221 : 26.11.2010. 23:56:09 »
Nisi nikoga uvrijedila, jednostavno mislim da ovaj forum nije mjesto za takve stvari. Smajlicvece

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline bossanova

  • Član
  • ***
  • Postova: 790
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2222 : 27.11.2010. 00:32:43 »
Naravno da nije. Ispricavam se jos jednom i veliki pozdrav svima!!!

Offline Jole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • tko prizna pola mu se doda :D
    • Spalionica.com Portal
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2223 : 27.11.2010. 03:53:42 »
što ti piše na "plavom ekranu" ...daj malo više informacija. jesi šta mijenjao od hardvera/softvera (npr drivere grafičke) ? može biti doslovno svašta uzrok tvom plavom ekranu.

Pa slikao sam plavi ekran i postavio sliku. I nisam menjao ništa od hardvera i softvera u poslednje vreme.

možeš li dati više info koji operativni sustav imaš? konfiguracija?

http://www.memtest86.com/ skini ovaj programčić i testiraj rame...javi ishod

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2224 : 27.11.2010. 10:53:52 »
Imam dva problema sa Firefoxom. Prvi mi se pojavio pre dva dana, a drugi stoji već neko vreme.

1. U podešavanjima pretraživanja na Guglu mi stoji da izbacuje 100 rezultata po stranici. Međutim kada pretražujem, uvek mi vrati na defaultno podešavanje, tj. 10 rezultata. To se dešava samo preko FF, preobao sam Operu i IE, kod njih je normalno, tj. izbacuje 100 rezultata. Ima li još neko ovaj problem?

2. Ovo, kao što rekoh, stoji odavno, ali me sve više nervira. Ranije je bilo da kada u address baru ukucam neki pojam (ne adresu), FF me je automatski vodio na najrelevantiju stranicu, ili mi, ređe, izbacivao rezultate pretrage na Guglu. Sada mi samo izbacuje rezultate pretrage na Yahoou, što mi ne treba. Zna li neko kako ovo da rešim?
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2225 : 27.11.2010. 11:06:08 »
Za tvoj drugi / stari problem
ukucaj about:config
u filteru ukucaj keyword.URL
zatim dvaput klikni na value i zameni url sa: http://www.google.com/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q=

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2226 : 27.11.2010. 11:10:14 »
A za prvi problem, jesi li probao da isključiš instant search (odmah desno od SEARCH-a)

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2227 : 27.11.2010. 11:19:16 »
Hvala. Što bih isključivao instant search kad je oduvek bio uključen, pa nije bilo problema?
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2228 : 27.11.2010. 11:22:35 »
To je pitanje za mene ili za Mozillu? :D

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2229 : 27.11.2010. 11:27:40 »
To je retoričko pitanje... :)
Sad trebutno nisam kod kuće, ali imam i jedno slično pitanje za IE 8 (njega koristi moja žena, nemojte popreko da me gledate :) ). Tamo se instalirao neki soft search koji nikako ne mogu da skinem.
« Zadnja izmjena: 27.11.2010. 11:30:23 igniss »
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2230 : 27.11.2010. 11:51:56 »
To je retoričko pitanje... :)
Sad trebutno nisam kod kuće, ali imam i jedno slično pitanje za IE 8 (njega koristi moja žena, nemojte popreko da me gledate :) ). Tamo se instalirao neki soft search koji nikako ne mogu da skinem.

Te stvari obično mogu da se obrišu u add/remove programs. Pogledaj da li je tamo.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2231 : 27.11.2010. 12:45:47 »
Ih, pa nisam baš malopre prvi put seo za kompjuter. :) U tome i jeste problem - nema ga tamo.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2232 : 27.11.2010. 15:31:52 »
Malo pitanje. Da li je bolje instalirati K-lite codec pack, ili pojedinačno istalirati samo neophodne kodeke? I koji bi to kodeci (audio i video) bili? :)
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Jole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • tko prizna pola mu se doda :D
    • Spalionica.com Portal
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2233 : 27.11.2010. 15:33:38 »
Malo pitanje. Da li je bolje instalirati K-lite codec pack, ili pojedinačno istalirati samo neophodne kodeke? I koji bi to kodeci (audio i video) bili? :)

preporučam klite megacodec pack...sve mi radi bez problema :)

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2234 : 27.11.2010. 15:44:33 »
Bolje je staviti samo ono što ti stvarno treba.
Stavljanje codec packa je otprilike slično kao da kad se prehladiš popiješ sve što ima u apoteci.

:)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2235 : 27.11.2010. 15:52:32 »
Pa tako sam i mislila. Samo ne znam šta mi stvarno treba od svega toga.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2236 : 27.11.2010. 16:14:50 »
To zavisi i od ukusa, tj od plejera koji inače koristiš. Nekima ne trebaju nikakvi kodeci - npr Media Player Classic Home Cinema i VLC dolaze sa svime što treba.
Ukoliko koristiš plejere koji dolaze bez kodeka, trebaće ti xvid za video i ac3 filter za zvuk a ako gledaš hd materijal i haali media splitter.
Ostaje Subtitle Workshop. Da bi u njemu i sličnim aplikacijama imala i video, trebaće ti ffdshow.

Ovo je valjda sve što ti je potrebno.

:)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2237 : 27.11.2010. 16:20:58 »
Koristim GOM i ponekad BS. Da li mi možda treba LAME MP3 Encoder i CoreAAC?
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2238 : 27.11.2010. 16:28:11 »
Lame mp3 encoder ti treba samo ako ćeš nešto prebacivati u mp3, za puštanje materijala u plejerima ti ne treba.
Coreaac instaliraj ako ti bude zatrebao.




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2239 : 27.11.2010. 16:29:45 »
Ok, hvala na pomoći. Smajlicvece
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2240 : 27.11.2010. 16:35:36 »
Imam problem sa prženjem dvd..
Koristim Ashampoo Burning Studio 10 i radilo je to super i sad ne radi, radi al ne kako bi trebao, malo radi pa malo ne radi.. kako koji dvd prazan počev od Verbatima pa do raznih Indijanaca od proizvođača, neće da se nareže, izbacuje stalno grešku, ubacim dvd-RW to bez problema spuca i radi dvd i na kućnom dvd-u, ne znam šta sad da radim, dal je to do programa, dal je to sistema, rezača.. do kojeg vraga, ne znam, sve sam probao..
Ajd ako ima neku ideju daj ljudi pomozite hdd su mi puni a ovaj mi guta dvd ne mogu ništa uradit sa njima, samo mogu da ih recikliram..
iShare, noProfit


Offline Jole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • tko prizna pola mu se doda :D
    • Spalionica.com Portal
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2241 : 27.11.2010. 16:40:11 »
Imam problem sa prženjem dvd..
Koristim Ashampoo Burning Studio 10 i radilo je to super i sad ne radi, radi al ne kako bi trebao, malo radi pa malo ne radi.. kako koji dvd prazan počev od Verbatima pa do raznih Indijanaca od proizvođača, neće da se nareže, izbacuje stalno grešku, ubacim dvd-RW to bez problema spuca i radi dvd i na kućnom dvd-u, ne znam šta sad da radim, dal je to do programa, dal je to sistema, rezača.. do kojeg vraga, ne znam, sve sam probao..
Ajd ako ima neku ideju daj ljudi pomozite hdd su mi puni a ovaj mi guta dvd ne mogu ništa uradit sa njima, samo mogu da ih recikliram..

a da se vratiš na neru? ili bar probaj s njime

koja pržilica je u igri i koji operativni sustav koristiš?
« Zadnja izmjena: 27.11.2010. 16:52:23 Jole »

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2242 : 27.11.2010. 16:43:38 »
Imam problem sa prženjem dvd..
Koristim Ashampoo Burning Studio 10 i radilo je to super i sad ne radi, radi al ne kako bi trebao, malo radi pa malo ne radi.. kako koji dvd prazan počev od Verbatima pa do raznih Indijanaca od proizvođača, neće da se nareže, izbacuje stalno grešku, ubacim dvd-RW to bez problema spuca i radi dvd i na kućnom dvd-u, ne znam šta sad da radim, dal je to do programa, dal je to sistema, rezača.. do kojeg vraga, ne znam, sve sam probao..
Ajd ako ima neku ideju daj ljudi pomozite hdd su mi puni a ovaj mi guta dvd ne mogu ništa uradit sa njima, samo mogu da ih recikliram..

a da se vratiš na neru? ili bar probaj s njime

Koliko je star rezač (pržilica)? Ako je 3+ godine, kontejner mu ne gine. Mada ovi novi shit koje sve proizvodi ista fabrika u Kini ne mogu ni dve godine da sastave.

Imao sam slične simptome sa rezačem. Prvo prestao da reže u NERU, prešao sam na ashamoo, radio neko vreme pa prestao i tu. Onda je malo radio u Express Burn i uginuo načisto.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2243 : 27.11.2010. 19:38:30 »
Hvala Aleks@
Rešen problem, ovaj Pionner je već u mene 5 godina, a strah me samo kad samo pomislim šta je sve izbacio iz sebe.
U ponedeljak poručujem novi..
Ma magarac sam ispao, kad nisam kupio hdd eksterni u SFRJ Njemačkoj sad kad sam bio, od 2TB za 80-ak konvertibilnih Evropljana.
iShare, noProfit


Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2244 : 27.11.2010. 19:56:49 »
mene je jednom ovaj plextor px750a zezao u vezi 16x brzine rezanja diskova, nije hteo da ih reze, pa sam slucajno nasao novi firmware i sam uradio update i od tada nemam problema uopste. Nije isti ovaj tvoj problem i moj ali probaj nadji pravi najnovi firmware i instaliraj :P bar da ga ne bacas u kantu pre nego sve proveris i probas.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2245 : 27.11.2010. 20:00:17 »
mene je jednom ovaj plextor px750a zezao u vezi 16x brzine rezanja diskova, nije hteo da ih reze, pa sam slucajno nasao novi firmware i sam uradio update i od tada nemam problema uopste. Nije isti ovaj tvoj problem i moj ali probaj nadji pravi najnovi firmware i instaliraj :P bar da ga ne bacas u kantu pre nego sve proveris i probas.
Pravo zbori Ice, pročačkaj još malo pre nego što ode u večna lovišta.

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2246 : 27.11.2010. 21:33:06 »
Pošto bi trebalo da (najzad) uvedemo kablovsku TV u kuću, hteo sam da pitam korisnike iz Srbije (jer imamo iste operatere) za par saveta oko toga kog operatera da odaberemo. Probao sam malo da guglam, ali nisam našao puno informacija, čak ne znam ni koliki izbor imamo. Znam da postoje SBB, TotalTV, a sad je, čini mi se, i Telekom uveo neku uslugu kablovske TV koja uključuje i HD programe... Zanima me koji još postoje, kako se kreću cene, izbor kanala i tako to, neka preporuka, savet...?

Inače, na "beloj kutiji" u hodniku zgrade piše "TKB-CATV", odnosno Telefonkabl. Da li to određuje bilo šta što se tiče distribuiranja kanala?

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2247 : 27.11.2010. 21:41:16 »
Najbolje prvo da nazoveš Telekom i SBB i pitaš da li na tvojoj adresi ima mogućnost uvođenja njihovih usluga. Zatim idi na njihove sajtove, pogledaj ponude, eventualne promocije, vidi sa komšilukom iskustva, jer neki negde rade super, a negde očajno.  :D

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2248 : 27.11.2010. 22:06:19 »
Trebalo bi da postoji mogućnost, jer mi se čini da maltene cela naša zgrada (pr)ima kablovsku TV, a svi smo na istoj adresi. :)

Ali mene je zanimalo kakav je izbor operatera kod nas (tj. sa kim sve mogu da sklopim ugovor), a samim tim i izbor programa. Evo sad gledam listu programa kod SBB-a i kod TotalTV-a, i gotovo da nema razlike između spiskova. Kao da su prepisivali jedni od drugih. ;D

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #2249 : 27.11.2010. 22:09:42 »
Total TV je samo brand, a u vlasništvu je SBB-a.

Tags: