Autor Tema: Gledanost, vijesti i statusi - by_Ivica  (Posjeta: 103601 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.3]
« Odgovor #240 : 21.12.2009. 16:29:55 »
Evo tek sad citam sve ove vase postove od mojeg posljednjeg u ovoj temi, nisam stigao prije navratiti na forum. A kako se cini, bit ce ovaj tjedan kod mene extremni pandrc, pa cu takoder vjerojatno slabo biti ovdje, no, svakako, sto se kalendara za serije i svih ostalih slika tice, njih stavljam i azuriram redovno.

Sto se ucitavanja slika tice, ne znam sto bih rekao. Slike spremam u JPG format kako bi tezile sto manje kilobajta, ali uz minimalan gubitak kvalitete. Uploadam ih na tinypic jer s doticnim servisom za upload slika imam najbolja iskustva, tako da stvarno ne znam sto bih mogao napraviti a da se sve slike ucitaju kako treba od prve.

Sto se serije Bones tice, doslo je do pogreske, ispricavam se ovim putem.

Sto se britanskih serija tice, ubacujem ih. Kao primjer navodim Spooks, Merlin, Shameless i Misfits koji su redovno u kalendaru, jedino kod Misfitsa nije bilo u kalendaru kad se prikazivala prva epizoda, ali od tada pa nadalje jeste. Sto se Paradoxa tice, vidio sam na ovom forumu ali i na jednom drugom da govore kako je to nesto slicno kao FlashForward i namjeravao sam ubaciti seriju u kalendar ali svaki puta zaboravim, promakne mi, tako da jos jednom isprike. A vidim da se veceras emitira zadnja epizoda tako da nema potrebe da je sad ubacujem. Ako bude imala jos sezona, onda svakako.

I slobodno kazite ako mi koja britanska serija promakne. E sad, sto se Top Geara tice, to sam znao jos cim se prikazala prva epizoda nove sezone. Ali bas gledam na jednoj stranici i tu seriju uvrstavaju pod "Reality". A ja inace reality showove ne ubacujem u kalendar. Ako bi ubacio Top Gear onda bi trebao ubacivati i sve ostale reality showove kao sto su "trenutak istine" i te gluposti. No, ja mogu napraviti izuzetak i ubaciti seriju u kalendar ako bas netko zahtjeva (kao sto je sada slucaj), tako da ce serija biti u kalendaru.

I eto, veceras stize novi kalendar za serije, vijesti, gledanost i datum emitiranja. Pa cu svakako jos veceras napisati post oko toga kad to budem stavljao. Kalendar je stvarno vrlo, vrlo prazan. Cini mi se da ce ona slika vijesti biti veca od slike za kalendar. No dobro, sve je to razumljivo buduci da je ovaj tjedan Bozic.

Offline Doki

  • Riddle
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 442
  • Jack Bauer
    • 24-fansite
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.3]
« Odgovor #241 : 21.12.2009. 17:58:55 »
I slobodno kazite ako mi koja britanska serija promakne. E sad, sto se Top Geara tice, to sam znao jos cim se prikazala prva epizoda nove sezone. Ali bas gledam na jednoj stranici i tu seriju uvrstavaju pod "Reality". A ja inace reality showove ne ubacujem u kalendar. Ako bi ubacio Top Gear onda bi trebao ubacivati i sve ostale reality showove kao sto su "trenutak istine" i te gluposti. No, ja mogu napraviti izuzetak i ubaciti seriju u kalendar ako bas netko zahtjeva (kao sto je sada slucaj), tako da ce serija biti u kalendaru.
Bilo bo odlično. Inače, pratim TG i odličan je...

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.3]
« Odgovor #242 : 22.12.2009. 01:13:13 »
Kalendar za ovaj tjedan je postavljen, ocekivano, siromasan serijama, no slozit cete se da je ovo tjedan kada vecini serije padaju u drugi plan, a druge stvari dolaze na prvo mjesto.

Sto se gledanosti tice, iako mozda izgleda da nesto ne stima, sve je ok, zapravo, ovo je prvi puta otkako pravim gledanost u ovakom formatu da sve serije koje vidite na slici su ujedno i sve serije koje su se prikazivale taj tjedan, pa je tako CSI: NY zavrsio na obje ljestvice.

Status je ostao netaknut, datum emitiranja azuriran, i na koncu tu su i vijesti kojih nije bilo pretjerano proteklog tjedna, no veliku prasinu je digla zavrsnica sezone Dextera, sto zbog smjene scenarista, sto zbog sokantnog kraja, pa su vijesti popunjenje.

Offline C_MeatBall

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.3]
« Odgovor #243 : 22.12.2009. 09:15:56 »
Hvala za TG. A kalendar ti je odlican(pratio sam ga sa majstorbate)   clapp

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.3]
« Odgovor #244 : 22.12.2009. 19:29:35 »
Šteta samo što si uklonio iz spoiler-a prethodnu sedmicu... inače sve 5+
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline piter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • dipl.mag.inz.dr.nauka
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.3]
« Odgovor #245 : 22.12.2009. 19:42:58 »
cekaj cekaj cekaj malo...tamo pise i za dextera i za breaking bad i za V 2009 da krecu 17.01.2010???

dexter ce u septembru breaking bad u martu za V 2009 posle olimpijade....sta sada da verujemo???? pozdrav
...so say we all...

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.3]
« Odgovor #246 : 22.12.2009. 20:11:04 »
cekaj cekaj cekaj malo...tamo pise i za dextera i za breaking bad i za V 2009 da krecu 17.01.2010???

Gde to pise? ???

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.3]
« Odgovor #247 : 28.12.2009. 22:06:32 »
I evo nas, malo po malo dosli smo i do kraja ove godine, sto se samog kalendara tice mislim da je ovo posljednji tjedan u kojemu ga gledamo ovako siromasnog, ako se ne varam, prvi val serija bi trebao krenuti vec sljedeci tjedan, doduse, nedjelja polako poprima uobicajeni izgled.

Sto se gledanosti tice, ovaj puta u nesto drugacijem prikazu. U lijevom stupcu je gledanost svih serija koje su se prikazivale prosli tjedan, a kako je bilo prostora, stavio sam i za sve ove 4 epizode 'Til Deatha. U desnom stupcu je lista serija koje su bile najgledanije ove jeseni, i to iz svake serije mozete vidjeti koja je epizoda dosada bila najgledanija. Pri tome valja imati na umu da su to rezultati iz 10, 11, i 12. mjeseca. 9. mjesec nije ukljucen jer tad jos nisam pravio ovu novu verziju gledanosti.

Status ostao nepromijenjen, vijesti ne treba nesto posebno komentirati kao niti datum emitiranja serija. To bi bilo to za ovaj tjedan.

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.3]
« Odgovor #248 : 05.01.2010. 00:17:06 »
Protekli tjedan sam bio dosta u guzvi pa sam neke stvari sredivao u zadnji cas. Tako da evo cim sam zavrsio stavio sam ovdje. Sve je tu, kao i inace. Za gledanost sam namjeravao staviti najnegledanije epizode u sezoni 2009/10 do zimske stanke, medutim, eto, nisam stigao pa je ostalo prazno, no niste ostali zakinuti za redovnu gledanost. U zadnji cas su pristigle jos 2 zanimljive vijesti, no tada sam sve ovo vec zavrsio tako da ce te 2 vijesti biti za tjedan dana medu vijestima, ticu se serije Human Target i najskidanijih serija sa torrenata. Ako ima koja greska unaprijed se ispricavam jer protekli tjedan sam stvarno bio u guzvi i ovo sam morao malo brze sredivati pa je moguce da sam mozda negdje pogrijesio.

Offline Politikolog

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 51
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.3]
« Odgovor #249 : 05.01.2010. 17:44:35 »
Postoji sitna greska u kalendaru: Two and a half men krece 11.1 a ne 11.4 - malo sam se zbrinuo kad sam video da trebam da cekam 4 meseca  ;D pozz
Barney Stinson RULES!

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.3]
« Odgovor #250 : 05.01.2010. 18:15:19 »
Evo ispravljeno, sad vidim u cemu je bila stvar. Dva mjesta iznad je serija Tudors koja pocinje 11.4., a Two and a Half Man 11.1. pa sam to bio zamijenio nenamjerno, ali evo sad je sve kako spada.

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #251 : 06.01.2010. 15:14:57 »
Kalendar za serije kao i ostale slike od danas imaju i nesto drugaciji logo. Malo samo doradenija verzija starog. Također sam malo i boje izmijenjao kod ostalih slika. Kod vijesti je ostao stari logo jer sam vec poceo pisati vijesti za sljedeci tjedan, tako da na trenutnu sliku nisam mogao dodati novi logo no bit ce ga od sljedeceg tjedna pa nadalje.

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #252 : 11.01.2010. 23:59:57 »
Nova godina je počela vrlo bogato, em tjedan bogat vijestima, em je kalendar dobrano popunjen, pogotovo za danasnji dan, vjerujem da ce se za svakoga naci po nesto od svih silnih serija koje se emitiraju. No dakako, treba napomenuti da ima jos solidan broj serija koje pauziraju tako da ovo jos nije nista.

Sto se gledanosti tice ima se stosta za reci, ali najvise pozornosti plijeni The Simpsons - cak 21.00 milijuna gledatelja je gledalo proteklu epizodu u kojoj su slavili 20 godina postojanja serije. No kad vec FOX ne moze medu najgledanijim biti na prvom mjestu, zato Dollhouse drzi prvo mjesto medu najnegledanijima.

I eto jos da spomenem vijesti kojih je ohoho bilo, ima tu zanimljivih postera i najava ali i grafikon koji prikazuje koliko je koja serija bila gledana u 2009. te koliko se ista skinula preko torrenta. Heroji su najskidaniji i uz Dextera to je jedina serija koju vise ljudi skine nego sto gleda na TV-u u SAD-u.

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #253 : 12.01.2010. 00:03:23 »
Heroji i Dexter... smileyNO1

Mislim, sta reci... :\)

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #254 : 12.01.2010. 00:11:18 »
Ovi u Amerikama ne gledaju ništa drugo osim serija gde je svaka epizoda za sebe (forenziĆke).  :\) 

Zato su torenti keva!
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline C_MeatBall

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #255 : 12.01.2010. 14:14:03 »
Top Gear je zavrsio sezonu. Samo da znas ...   :)

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #256 : 12.01.2010. 14:47:03 »
Na TVrage stoji ovo:
Upcoming Episode: The Best of Top Gear (2) (14x09), airs Jan/17/2010

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #257 : 12.01.2010. 15:04:07 »
e to te ja pitam,kad je kalendar pun  clapp
ivice svaka cast za one najskidanije serije sa torrenata bas me to zanimalo,sad kad lost krene skinit cu jednu epizodu 100 puta da pobjedi iduce godine  ;D ;D

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #258 : 12.01.2010. 21:40:48 »
Ako se ne varam prošle godine sam čitao na netu i u nekim novinama (Blic) da je Lost serija koja ima najveći broj skidanja sa neta. Izgleda da na raznim portalima statistike variraju.  :\)
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #259 : 12.01.2010. 22:45:27 »
Nope, pratim te stvari i sto se serija tice Heroji su 2008. bile najskidaniji preko torrenta, a evo su i najskidaniji i 2009. E sad, mozda je to bilo 2007. ili ranije jer za te godine ne znam. Ali za ove zadnje dvije godine je bilo ohoho vijesti, tako da je ovo sigurno tocno.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #260 : 12.01.2010. 23:28:29 »
A vidim da se tu na listi što si postavio gledaju samo torenti, ono što sam ja gledao je sigurno bilo u pitanju globalna statistika download-a (torenti, warezi i još gomila sajtova). Nevermind..
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #261 : 12.01.2010. 23:33:01 »
Aha, a za to ne znam. Ne znam da li se uopce negdje mjeri tako nesto, ali bilo bi fora znati sto je opcenito najskidanije.

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #262 : 13.01.2010. 12:34:32 »
Nakon skoro mjesec dana bez promjena ažuriran je i status serija. Dodana je serija Chuck, taman da popuni zadnje slobodno mjesto, a promjene boja su doživjele neke serije. Najznačajnije je što je potvrđeno da će Law & Order imati još jednu sezonu (o tome je bilo riječi i u vijestima) pa će to tako postati drama sa najviše sezona u povijesti.

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #263 : 19.01.2010. 01:24:40 »
Kalendar za serije je tu, treba izdvojiti da pocinje jos nesto novih serija pa mozda se nade nesto za nekoga. Sto se vijesti i DES-a tice ne treba nista posebno napomenuti, i onda jos ostaje gledanost.

Sto se gledanosti tice ovo je prvi puta u zadnje vrijeme da niti jedna serija koja se emitirala nedjeljom nije na ljestvici. Obicno to budu Kucanice sa oko 13-14-15 milijuna, no kako je bila dodjela zlatnog globusa, gledanost je bila oko 11 milijuna, a isto toliko je imala i premijera nove sezone serije 24. Human Target je takoder imao solidnu premijeru 10 i pol milijuna gledatelja. Racunam da bi to sve imalo vecu gledanost da nije bilo dodjele zlatnog globusa jer doticni event je gledalo 14 milijuna po prosjeku. Uglavnom, mora se priznati da je premijera nove sezone serije 24 i nove serije Human Target na FOX-u bila itekako uspjesna po pitanju gledanosti. Ovime ce sigurno biti zadovoljni.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #264 : 19.01.2010. 01:47:43 »
Au sta bi sa 30 rockom ove nedelje....

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #265 : 19.01.2010. 03:06:29 »
Ne znam, mozda mijau zna nesto vise, cini mi se da sam ime te serije vidao u njegovom potpisu :)

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #266 : 19.01.2010. 03:12:37 »
Isle su dve epizode proslog cetvrtka, i ici ce nova (4x11) sledeceg cetvrtka...

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #267 : 19.01.2010. 03:44:40 »
Ma mislio sam na gledanost, sto je u onih donjih 10 :)

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #268 : 19.01.2010. 03:49:27 »
A to... ;D

Pa ja se isto pitam i za Heroes zasto je odmah iznad 30Rocka,
ali onda se setim da je najskidanija preko torenata, i odmah mi bude lakse...

 :)

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v2.4]
« Odgovor #269 : 19.01.2010. 04:03:54 »
A i isle su dve epizode, mozda je gledanost za ovu drugu. Nisu znali ljudi da se emituje pa ugasili tv  ;D

Tags: