Autor Tema: Chemtrails  (Posjeta: 15296 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21898
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Chemtrails
« Odgovor #30 : 05.02.2013. 13:10:00 »
Jesam... Ne bi me čudilo da testiraju potres na Splitu...  ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Chemtrails
« Odgovor #31 : 05.02.2013. 13:35:45 »
To vas Igor Kostelac zaprasuje  rofl da bi mogao da vas ubedi u njegove PRICE.  Kakav je to...  ruskirulet wc1 LOL

Offline 1976marmar

  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 498
  • Spol: Muški
Odg: Chemtrails
« Odgovor #32 : 05.02.2013. 13:52:36 »
Jesam... Ne bi me čudilo da testiraju potres na Splitu...  ;D
Ako ga testiraju od kurca im je makinja, slabo to nešto radi  ;D

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21898
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Chemtrails
« Odgovor #33 : 05.02.2013. 14:07:53 »
Jače trese kad ja prdnem...  ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline 1976marmar

  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 498
  • Spol: Muški
Odg: Chemtrails
« Odgovor #34 : 05.02.2013. 14:32:59 »
Tić je jučer nakon fažola zatresa par puta jače dnevni boravak  ShotGun5

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Chemtrails
« Odgovor #35 : 05.02.2013. 14:44:07 »
To vas Igor Kostelac zaprasuje  rofl da bi mogao da vas ubedi u njegove PRICE.  Kakav je to...  ruskirulet wc1 LOL
Čemu spominjanje tog muljatora? Daješ mu reklamu  ;D

Jesi čitao o Chemtrailsima?

Meni je zanimljivo koliko ima čvrstih dokaza ne samo o ovoj temi već i o ostalim usko povezanim temama, ali kad kažeš nekome koji to nikad nije istraživao, smije ti se. Ljudi su općenito ovce, mediji formuliraju javno mišljenje kod mnogih. Zato ovakve stvari rijetko, ali baš rijetko se viđa u medijima. Tu i tam im procuri zbog određenih ljudi. A da ne pričam o temama koje su znatno gore od ove. A imaju čvrste dokaze. Ajd, druga je stvar ako su to samo naklapanja i ne možeš naći dokaz, u redu je kritički razmišljati i treba nakon svake ovakve teme. Uvijek se gledaju dvije strane, ali ono što je licemjerno je to da postoje ljudi koji i kad im daš dokaz, oni odbijaju vjerovati. Naravno, to su oni zadrti skeptici. Ja sam ih već podijelo u tri skupine skeptika.

Skeptici koji nisu ograničeni pa nakon što su vidjeli dokaze, počinju shvaćat da je to stvarno.
Skeptici koji su ograničeni i nakon što im daš dokaz, oni i dalje ne vjeruju jer se kosi s njihovim pravilima.
Skeptici koji su ograničeni i nakon što im daš dokaz, oni NAMJERNO odbijaju vjerovati jer su došli samo prcat i ne žele priznati da su bili u krivu.

Ova treća skupina je nažalost najčešća.  :)

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21898
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Chemtrails
« Odgovor #36 : 05.02.2013. 15:00:44 »
Ja sam uvjeren da se nešto događa, ne može mi nitko reći da je nebo prije izgledalo ovako kako sad izgleda, a da nitko ne daje smisleno objašnjenje za to...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: Chemtrails
« Odgovor #37 : 17.02.2013. 19:10:22 »
Druže Z, pogodio si me temom :)


Mnogo sam klipova pogledao i teksta pročitao o ovoj temi, jednostavno želim da znam čime me prskaju. Mnogo slika sam napravio iznad Novog Sada, par dobrih klipova koje sam snimio sam okačio na YouTube.
Nekako sam formirao mišljenje da to najviše ima veze sa kontrolom hrane i lekova.
Ko nas zaprašuje, to je jasno kao dan. Pojavljivanje chemtrailova na našim prostorima varira, npr. u Hrvatskoj su se pojavili pre nego u Srbiji. Zašto? Zato što je Hrvatska pre nas potpisala program "Partnerstvo za mir" i time obezbedila slobodan prelet NATO avionima preko svoje teritorije. U Srbiji su se takođe pojavili nakon potpisivanja tog sporazuma. Ima izveštaja i da određeni strani avio-prevoznici takođe zaprašuju iz svojih aviona.
Najveća borba u modernom svetu vodiće se oko hrane i vode, energenata i lekova.
Chemtrailsi sadrže aluminijum. Aluminijum u čovekovom organizmu povezuje se sa alchajmerovom bolešću. Aluminijum u zemljištu "truje" to isto zemljište, onemogućavajući dobar prinos. Tu uskaču genetski modifikovani usevi. Ishrana genetski modifikovanim organizmima je naravno štetna za ljudsko zdravlje. Tu uskaču lekovi.
Chemtrailsi sadrže barijum. Barijum u čovekovom organizmu izaziva niz negativnih posledica, kao što su depresija, nesanica, bezvoljnost, probleme sa srcem itd. Ali ima rešenja! Tu su farmaceutske kompanije da ti ponude šaku antidepresiva i lekova za aritmiju. Barijum se takođe spominje kao jedna od ključnih komponenti prilikom prikazivanja holograma, ali to je neka druga priča ;)
Geoinžinjering? Mislim da je i to moguće. Ali ne ono što nam pričaju kao borba protiv globalnog zagrevanja, nego kao kontrola klime da bi se države držale u šaci. Primer: Na državu se vrši pritisak da potpiše slobodan promet genetski modifikovane hrane (to je takođe glavni uslov za pristup Svetskoj trgovinskoj organizaciji). Predstavnici vlasti neće da potpišu. Nećete? Ajde onda jedno tri-četiri godine suše da vam spalimo sve useve, a onda ćete videti kako je podoban naš genetski modifikovan kukuruz koji u najgoroj suši raste kao lud. Potpisaćete.
Ko zna čega sve još ima u tim chemtrailovima. Pominju se i bakterije, virusi....
Ovo što sam napisao je zaista uprošćeno, mnogo toga sam izostavio da ne dužim mnogo, nadam se da će tema oživeti, jer je ovo zaista ozbiljna tema.


Par mojih snimaka:
http://www.youtube.com/watch?v=-dbWwtQHqBA     - ovo je baš teško prskanje
http://www.youtube.com/watch?v=Y99iZ7fF6RE


Ja verujem u ljudsku dobrotu, ali gubim veru u ljudsku pamet. Ne verujem u dobrotu moći željnih psihopata.

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: Chemtrails
« Odgovor #38 : 17.02.2013. 19:14:04 »
Jedan jako dobar i poučan klip u vezi sa temom, smešno je kako malo pregleda ima  :-X


http://www.youtube.com/watch?v=VinPsdFAtYc

Offline Bert

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 204
Odg: Chemtrails
« Odgovor #39 : 17.02.2013. 22:33:44 »
Par mojih snimaka:
http://www.youtube.com/watch?v=-dbWwtQHqBA     - ovo je baš teško prskanje
http://www.youtube.com/watch?v=Y99iZ7fF6RE

Kolega, nemoj zamjeriti, ali na tim tvojim snimcima nema ništa osim oblaka i contrailsa. Pronađi u svojoj okolini nekog dobrog inžinjera meteorologije i on će ti sve objasniti.  ;)

Ja sam uvjeren da se nešto događa, ne može mi nitko reći da je nebo prije izgledalo ovako kako sad izgleda, a da nitko ne daje smisleno objašnjenje za to...
Na primjer, dramatično povećanje zračnog prometa zbog kojeg ekipe u Eurocontrolu i HKL-u na redovnoj bazi uplaćuje mise zahvalnice kod nadležnog župnika?

Pratim ovu temu već neko vrijeme - za neke mi se postove čini kao da su dobra zezancija, tj. da su namjerno napisani toliko apsurdno da zaflejmaju...

Uglavnom, budući da nisam sklon gledanju kilometarskih dokumentaraca o teorijama zavjere, rado bih da mi tu netko sažme te "čvrste dokaze". Svaki kvazidokaz koji sam ja do sada oko ove teme čuo ili vidio u okršaju s profesionalcem meteorologom ili zrakoplovcem nije preživio više od tri sekunde. Volim i ja X files i ne sumnjam da u nekim od Mišakovih tema ima nešto, ali ovdje...

Šalim se.

Evo sada ozbiljno. Prilažem temi jedan od krunskih dokaza - gerilskom metodom tajno fotografirana vježba na tajnom brdu u blizini Splita...



 ;D
« Zadnja izmjena: 17.02.2013. 22:36:55 Bert »

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Chemtrails
« Odgovor #40 : 18.02.2013. 00:06:20 »
Evo ukratko zasto meni ova prica o chemtrailsima ne pije bas vodu. Ova pojava je prijavljena svuda po svetu, ako sam dobro informisan skoro ni jedna drzava pa ni jedna metropola nije izuzeta od 'zaprasivanja'. Ako ovo radi neko planski bili to... da ne nabrajan popularne nazive tajnih drustava, porodice, vitezi onoga reda, vitezi ovoga reda,... Onda ili su oni imuni jer imaju neku vakcinaciju protiv toga i toga ili zive u pecinama pod zemljom ili ce deliti iste posledice sa 'smrtnicima'.
Da uzmem jednu analogiju. U prostoriji smo od 100m2, par ljudi zapale par cigara, prvih 10min osetice se u krugu od 40m2 ali posle 1h osetice se u celoj prostoriji dim i posledice duvanskog dima. Ako avioni lete i zaprasuju veci deo metropola, raznih gradova, obradivih zemljista svi ce na kraju 'popasti' iste hemijske supstance. Izbeci se ne moze.
Mada opet cela ta prica oko razloga, koje su izneli zaduzeni ljudi za javnost, zasto se vidjaju tragovi po celom svetu ne sedi na cvrstoj grani. Ovo je samo jos jedno pitanje u velikom nizu neresenih drugih pitanja. I mnoge druge stvari izgledaju da se desavaju od nedavno i sa nekim razlogom ali opet zaboravljamo da ljudi nisu mogli tako pre brzo i lako da se informisu. Od pocetka ere interneta pocele su i mnoge stvari da izlaze na videlo, informacije se prelivaju iz dana u dan, svako hoce nesto da kaze, istakne se necim, opovrgne, dokaze,.... Mnoge price su suplje, bez smisla, bez odgovora, bez cinjenica, mnogi mnogima zvuce da su budale a oni takodje misle za njih jer se ne shvataju  i tako u krug ali mnoge price su zataskane i skrenuta paznja sa njih za koje vazi pravilo i koje jako dobro funkcionise - ne poricu i ne potrvrdjuju iznesene teorije, misljenja, zavera ili sta god. Mnogi traze signal i kvaku u tome ali mozda je to samo jos jedno skretanje sa pravog puta...

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: Chemtrails
« Odgovor #41 : 18.02.2013. 00:27:41 »
Ok, poštujem tvoje mišljenje i neću pokušavati da ga menjam, imao sam dosta rasprava na tu temu i dobro znam da to neću uspeti :)


Ali, niko ne može da me ubedi da se tri-četiri kontrejla mogu za sat vremena toliko raširiti po nebu da stvore izmaglicu koja nakon toga satima traje. Dovoljno imam godina da znam kako je nekad izgledalo nebo, a kako sada izgleda. I ranije sam viđao avione i trag koji ostavljaju za sobom, ali to nikada nije izgledalo kao ovo, jer su tragovi kondenzacije nestajali za najviše 5-10 minuta, na bilo kojim visinama i pri bilo kakvim vremenskim uslovima.


Uostalom, chemtrejlove su pre neko vreme javno priznali pod izgovorom geoinženjeringa, ko želi može naći o tome na netu. Jedan od najvećih finansijera je Bil Gejts. Pa čak i da je to istina, zašto se godinama skriva taj "geoinženjering"?  Kad radiš nešto ispravno i dobro za planetu, to nećeš sakrivati, zar ne?


Inače,par slika kontrejlova, na brzinu nađenih na guglu. Poprilično gust i neorganizovan avionski saobraćaj:












@Perkone: Nema baš po celom svetu -  http://aircrap.org/chemtrails-list-of-countries/33349/

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: Chemtrails
« Odgovor #42 : 18.02.2013. 00:29:53 »

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Chemtrails
« Odgovor #43 : 18.02.2013. 00:41:53 »
Malo je offtopic , ali moram da podjelim svoje razmisljanje o svijetu u cijelini . Nebitne su teorije zavjera . Covjecanstvo zivi u jednoj velikoj zabludi . Mi imamo samo privid da smo kao pojedinci bitni i da zivimo u nekom demokratskom uredjenju (  a i sama demokratija je jedno jako nesavrseno i prolazno drustveno uredjenje ) . Niti se kroz istoriju sta pitalo covjecanstvo niti ce se pitati . Evo jedan dokazan i istinit primjer . Jedna od prvih lekcija i definicija u pravu je : zakon je odraz volje vladajucih elita . Znaci ljudi se uzdaju u neke zakone i pravdu . Tuze se , traze istinu , pravdu , odstetu , mir , sigurnost , platu  , penziju , zdravstveno itd. i misle da je to nesto sto zasluzuju . Da imaju zakone , zajednice , drzavu koja ih stiti i radi u njihovu korist i sigurnost , a sama definicija i istorija pokazuju da je taj svaki pa i najmanji i najnebitniji zakon donjelo , sta ja znam , nekih 0, 0001 posto covjecanstva da stiti njih i vlada sa ovih 99,999... posto . Sve LEGALNO i LEGITIMNO . Tako da ako hoce da spricaju , spricace i na nasu veliku zalost mi tu nista ne mozemo . Kao u The Wire-u . Koliko god neiskvaren i sa plemenitim namjerama udjes u neki sistem da ga promjenis , jednostavno te taj sistem sam pojede i pretvori u ono u sta ni u najludjim snovima nisi pomislio .

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Chemtrails
« Odgovor #44 : 19.02.2013. 01:10:50 »
Nije tajna da Chemtrailovi postoje, tajna je za što točno služe. E tu ima mnogo teorija, a za neke ima popriličan broj dokaza. Evo, netko kaže da mu se ne gledaju dokumentarci i slične stvari. Ovo je jedna preozbiljna tema koju se treba detaljno istražiti. Ko želi, istražit će. Nije samo Bill Gates govorio o tome već i Al Gore i vlade poput Švedske, Austrije... Tema je spomenuta i kod nas, ali svi šute o tome. A metorolozi, pa ima metorologa koji su govorili kako ti tragovi sadrže štetne stvari. Ima i dosta znanstvenika koji nisu potkupljeni i ne rade za vladu i medije pa mediji formuliraju mišljenje onima koji ne žele ništa od toga istražiti, a kad istraže, sve je to površno. Samo reda radi se pročita i na temelju toga se zaključi. Čim imaš temelja za istraživanje, a ovdje ga bome ima, u većini slučajeva u tome ima nešto istine. Nije važno jel to 5% ili 75%, važno je da ima i da su nas lažu. Ljudi se znaju smijati ovakvim stvarima, a to rade oni koji su previše ograničeni i ne zanima ih tako nešto.

Već je toliko visokopozicioniranih ljudi izašlo s različitim dokumentima o ovoj temi. Ljudu koji nisu potkupljivi pa riskiraju svoj posao, a možda i nešto puno intimnije. Ovo je tema koja se ne može samo tako sažet. Izgledat će prerazbacano, ali zato se može počet dio po dio istraživat i na kraju složiti puzle.

A da ne spominjem koliko je dosad zavjera dokazano kroz povijest. Pregršt. Meni su dosta draga one s početka 50-ih pa sve do 90-ih. Tu je bila poplava zavjera za koje više nisi mogao reći da su teorije već čiste zavjere. MK-ULTRA, Mafija. Mafija kao takva nije postojala prije 60-ih i onda je Joe Valachi razotkrio sve i kak su surađivali sa CIA. Kad smo već kod njih. CIA je organizacija koja je najviše surađivala u distribuiranju s drogom. Različite organizacije iz Irana, Nikaragve, Panama... Sve se to kasnije otkrilo. Ruppert je sve to objasnio u http://www.imdb.com/title/tt1503769/ a kad smo opet kod njih, možemo i spomenuti Operaciju Mockingbird gdje je CIA koristila propagandu kad je unajmila novinare iz CBS-a, NYT-a, Timea.

Operacija Northwoods. Opet CIA, Castro i kad su htjeli izvršiti teroristički napad na svoje građane. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IygchZRJVXM#!

FBI isto nije daleko od njih. COINTELPRO. Tu znamo što se događalo i zašto su tada tukli sve aktiviste koji su željeli dobro.

Operacija Snow White mi je bila posebno simpatična zbog toga što su scijentolozi infiltrirali u američku vladu, ukrali različite dokumente, prisluškivali.

Ovo je samo mali dio iz tog razdoblja. Ljudi zaboravljaju na ovakve stvari koje su kad gledamo iz današnje perspektive, ogromne i jako bitnoga značaja, a da ne govorim tada. Mediji su ostali isti. I dalje pokušavaju sve zataškati, ali uvijek je bilo i uvijek će biti ljudi koji ulažu svoj trud u sve to i polako razotkrivaju. A gdje su razno razne afere. Ovo je samo mali dio moderne povijesti. One stare zavjere su posebna kategorija. Tu treba malo više istraživanja. Zato kažem, ovo je jedna preozbiljna tema koja se ne može sažeti. Može se početi od nekih dokumenata pa slažeš kockice. Spoemen se neka osoba koja je rekla to i to. Ok, istražiš tu osobu koliko god možeš i pogledaš je li vjerodostoja izvor, a pogotovo je dobro kad imaš ljude diljem inozemstva koji isto tako istražuju pa si pomažete oko svega toga.  :)

@dark horse  smileyNO1

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Chemtrails
« Odgovor #45 : 22.02.2013. 23:24:25 »
Razbijate glavu o stvarima na koje ne možete uticati, samim tim bespotrebno je i razmišljati o nekoj promjeni. Za promjenu naučite skuvati neko jelo.  bleh

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Chemtrails
« Odgovor #46 : 22.02.2013. 23:32:10 »
Iznenadio bi se koliko je dosad ljudi promijenilo stvari na bolje. I to mislim na ove istraživače koji su javno sudjelovali. Dijele se informacije, širi se istina, mijenja se svijest kod ljudi koji nisu znali za ovakve stvari pa su se sami upuštali u istraživanje ovakvih područja. Gledišta se mijenjanju na bolje. To je najvažnije. Ne može se ljude više tako lao prevariti.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21898
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Chemtrails
« Odgovor #47 : 22.02.2013. 23:50:07 »
Zmajček, kad bi tako svi razmišljali...  :no-no

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Chemtrails
« Odgovor #48 : 23.02.2013. 01:48:50 »
Nije da se slažem sa takvim razmišljanjem, ali tako je, na žalost. Moguće, ali nešto ne vidim boljitak, ili da neko sluša građane. Ponavljam, moguće.
Mi ovako možemo samo raspravljati, ništa više, na žalost takvo je vrijeme. Da bi se nešto napravilo treba imat ljudstva i resursa... Bitka koja se ne može dobiti.
Ali, kažem, svako razmišlja drugačije, to je neko moje viđenje stvari. Da me ne pogađa, nije tačno, pogađa, ali nastojim da utičem na stvari koje mogu promijenit, kao jedinka ili grupa.
Možda tupim i možda nisam  u pravu ali...  :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Chemtrails
« Odgovor #49 : 23.02.2013. 02:15:38 »
Dragonite, dosad se promijenilo dosta. Još tamo od sredine 90-ih kad se počelo sve više i više ljudi uključivati u ovakve stvari. Treba biti u ovome i stvarno bi vidio koliko je toga napravljeno. Nisu tu samo uključeni obični istraživači već i profesionalci poput Williama Coopera koji je toliko toga raskrinkao. Tadašnje razmišljanje i današnje je stvarno nebo i zemlja. Naravno da oni koji nisu skroz u ovome, ne vide koliko je ustvari stvari zaustavljeno. Koliko im je planova propalo. I oni su obični ljudi. Ne ide njima uvijek kao po špagi. Ja sam u ovome preko 10 godina, upoznaš ljude s različith krajeva svijet, neki od njih danas djeluju u javnosti. Zato kažem, treba biti u ovome da dobiješ pravi uvid. Mogu ti reći koji su se njihovi planovi zaustavili i zašto im nisu uspjeli. Upravo zbog ljudi koji šire i šire informacije. Koji su sve njihovi ljudi odgovarali. Ooo, ima ih, vjeruj mi. Zato ponavljam. Zavjere su najkompliciranija tema za istraživanje i zato se ne može istraživati kao sporedna stvar. Lako se izgubiš u svim tim informacijama gdje su mnoge lažne.

Za početak je najbolje krenuti od onih najočitijih zavjera. Političkih. One se dešavaju svakodnevno i ako se pomno prati, baš posveti, vidi se koliko je tu pomaka i kako im sve manje uspijevaju. Kod političkih je najbolje gledati kroz problem-reakcija-rješenje. Kada naprave problem, čekaju reakciju građana koji nisu u stanju prepoznati laž jer ih ne zanima. Kada građani reagiraju. Uglavnom je to da se nešto pod hitno napravi. Oni pod rješenje uglavnom stave novi zakon, nova pravila. Upravo u 90-ima su im propali najvažniji planovi pa sad ponavljaju iste samo na drugačiji način.  :)

Samo se trebaju slagali puzle da bi dobio slagalicu i da vidiš kako to sve ide. Kako bi rekao Spock: fascinating  ;D
« Zadnja izmjena: 23.02.2013. 02:17:17 Mulder »

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Chemtrails
« Odgovor #50 : 06.11.2013. 12:23:31 »
Evo jednog dobrog članka na tu temu: Crometeo o chemtrailsima.




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Chemtrails
« Odgovor #51 : 06.11.2013. 12:51:00 »
Grozan članak kao i ovaj http://www.index.hr/black/clanak/chemtrailsi-suluda-teorija-zavjere-na-koju-nasjeda-sve-vise-gradjana/705081.aspx

Svi su na isti način pisani. Nevjerojatno mi je to zabijanje glave u pijesak. Ti ljudi koji pišu članke nikad se nisu ni potrudili istražiti. Jebote, toliko dokaza i da ne mogu gledati dvije strane. Postaje smiješno koliko mediji pokušavaju sve to baciti pod tepih. Kroz sve ove godine nakupilo se jednostavno previše dokaza i to nitko pa ni ti plačeni autori ne mogu sakriti.

Ups, NASIN znanstvenik priča o Chemtrailsovima http://www.youtube.com/watch?v=y-R0L6XQ_5A - http://www.youtube.com/watch?v=Xz1Gt5moxvw

Opa, glavni lik u Geoinženjeringu priča o Chemtrailsovima http://www.youtube.com/watch?v=2-Wh6rsCygo

Hop hop http://www.ujet.si/v-mariboru-zapadlo-240-kg-aluminija-in-5-ton-kloridov/

Ma joj, dokaza je previše da je više smiješno kako mediji i takvi plačeni članci rade. Neka rade, ovo ne može nestat.

U članku kaže da je nemoguće izračunati gdje ća pasti. Ajoj, pametan neki autor članka. www.dtic.mil/cgi-bin/GetTRDoc?AD=ADA380979&Location=U2&doc=GetTRDoc.pdf

Kaže da je skupo i neefikasno. Hm, da. Kao što je bila operacija LAC davnih davnih godina en.wikipedia.org/wiki/Operation_LAC

Kako volim takve članke gdje napišu toliko toga, a ne daju apsolutno ništa. Zašto ti ljudi ne istraže. O da, plačeni su i rade za medije.

Vjerojatno je i on poludio pod stare dane http://www.youtube.com/watch?v=gR6KVYJ73AU

Zašto mediji ne daju ljudima poput mene da pišemo članke o tome gdje ćemo gledati dvije strane. Stranu skeptika jer uvijek u sve to prvo ulazim sa skepticizmom i gledati s druge strane gdje ću staviti mnoštvo dokaza koji onda pobijaju sav taj skepticizam. Ali neee, mediji su borci za istinu.  ti_si_Bog

Preporuka za ovu stranicu http://www.dataasylum.com/mindcontrol-chemtrails-summary.html sve ove podebljane riječi su vam linkovi na još opširnije dokaze. Vrlo iscrpna analiza s nizom tehničkih podataka


Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Chemtrails
« Odgovor #52 : 06.11.2013. 13:56:40 »
Petko, ovo je sve drugo samo ne dobar članak.
1. Pa, ako je svaki kilogram toliko bitan u ekonomskom smislu, zašto onda osoba od 100 kg ne plaća duplo skuplju kartu od osobe koja je teška 50 kg?
2. Zašto se pisac teksta ograničio samo na komercijalne letove?
3. Kako onda rade zaprašivači useva?
4. Kako tragovi inače ostaju na nebu još dugo vremena, ako su tolika strujanja vazduha na tim visinama?
5. Zašto se a priori uzima da "teoretičari zavere" smatraju da to što avioni ispuštaju uopšte i pada na zemlju? Efekat se može postići i samom, vrlo malom, izmenom indeksa prelamanja svetlosti i albeda u promeni klimatskih uslova, a time i jako malom količinom materije koja se ispušta. (Ili autor teksta misli da je i globalno otopljavanje još jedna teorija zavere?)
6. Zašto je autor teksta utripovao da se radi o otrovima, a ne o materiji koja menja albedo vazduha, a koja kada padne na zemlju može biti štetna?

Da ne govorim o tome da gotovo svakodnevno, iznad svojih glava možete primetiti avione koje na pomenutoj stranici na dnu tog teksta uopšte nisu obleleženi, što sam već ranije pisao u nekom od ranijih postova.

Ne kažem ni ja da znam ili ne znam da nas neko truje, ali ovo je samo deo pitanja koja su mi, dok sam čitao ovaj tekst pala na pamet.
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21898
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Chemtrails
« Odgovor #53 : 06.11.2013. 15:12:53 »
Plaćeni članak...  wc1

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Chemtrails
« Odgovor #54 : 23.01.2014. 22:57:29 »


 :-X
Cycling 4 life

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Chemtrails
« Odgovor #55 : 24.01.2014. 12:17:35 »
Pogledao sam malo ispočetka, zeza me internet. Koji je to vrag? NLO ili nešto slično? Nisam vidio na snimci kemtrejlove. :nema:
Mrzim lopatare i limune

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21898
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Chemtrails
« Odgovor #56 : 24.01.2014. 12:23:56 »
« Zadnja izmjena: 24.01.2014. 12:29:13 zkarlov »

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21898
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Chemtrails
« Odgovor #57 : 24.01.2014. 12:27:35 »


“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21898
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Chemtrails
« Odgovor #58 : 31.01.2014. 08:59:46 »

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Chemtrails
« Odgovor #59 : 31.01.2014. 17:53:36 »
Nije nikakva tajna da je klima bila toplija u Evropi do oko 1350. godine, što se, slučajno ili ne, poklapa sa prvim naletom kuge, kada je od ove opake bolesti umrlo, po procenama istoričara, 30-50% stanovništva Evrope.
Mnogi istoričari ili čak amateri koji se bave evropskom srednjevekovnom istorijom će to potvrditi. Do oko sredine 14 veka vinova loza se gajila u Danskoj, gde se i danas mogu naći njeni ostaci u arheološkim iskopavanjim iz tog perioda. To za klimu do 14. veka se uopšte ni ne negira u javnim krugovima.
Nego danas videh ovo. Ne znam da li je "fake" ili ne. ali je u svakom slučaju (tragi)komično.

"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Tags: