Autor Tema: Homeland  (Posjeta: 372636 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #900 : 18.12.2012. 15:12:54 »
Spoiler for Hiden:
To bi bilo zanimljivo vidjeti. Al neka totalno underground agencija koja je toliko brutalna i ne mari za ništa.

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: Homeland
« Odgovor #901 : 18.12.2012. 15:15:26 »
Spoiler for Hiden:
Inace kad su usli u onu sobu, samo sam gledala u onaj tepih i cekla kad ce Keri da ga poveze sa necim, sa Solom na prvom mesu. Ali nista od toga. Uglavnom lepo su pokazali nerazumevanje tudjih kultura, dozivljavanje religije i spremnost na dugorocne ciljeve.


Koji tepih?

Ma kakvi...

Spoiler for Hiden:
Ako scenaristi imaju muda mislim da bi sve to mogla namjestiti neka druga američka agencija

Spoiler for Hiden:
Ili onaj deo agencije za koji Kvin radi...

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21902
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Homeland
« Odgovor #902 : 18.12.2012. 15:26:58 »
Spoiler for Hiden:
Dakle, ne vjerujem da se Quinn smilovao Brodyju već je vjerojatno dobio signal za abort akcije, pa su Brodyja iskoristili kako bi se riješili cijele vrhuške CIA-e... Zašto su ostavili Saula? Vjerojatno imaju svoje razloge.
Baš me zanima hoću li pogoditi...  ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #903 : 18.12.2012. 15:42:31 »
Spoiler for Hiden:
Stvar je u tome da Saul i Brody mogu biti uključeni. Recimo da je Brody ukljuen u sve to. Znamo za tipa da je patološki lažov. Bio je tamo, ali je otišao sa Carrie i tek kad je bomba eksplodirala, teroristi su pustili snimku od Brodija. Znači, ako je Brody uključen u to, teroristi misle da je on mrtav jer otkuda bi znali da će otići s u tom trenutku. Čisto odvlačenje gledatelja od Brodija, a ustvari spasio se sasvim slučajno i teroristi to nisu znali. Naravno, sve je ovo pretpostavka ako je Brody još uvijek u svemu tome. I ono što je najbitnije je auto. Jeste primijetili kako je skužio za auto u pravo vrijeme. "Skužio" je zbog Carrie da joj taman prije eksplozije kaže kako mu je netko premjestio auto, jer da to nije rekao i kako bi Carrie kasnije saznala za njegov auto, onda mu ne bi sigurno vjerovala. Ovako kada je rekao taman prije eksplozije, Carrie mu je nakon nekog vremen opet počela vjerovati, baš zbog toga što joj je rekao za auto.

 A Saul s druge strane nije bio na tamo već je bio na sprovodu, a pošto ima visoki čin, mislim da nije to obaveza već njegova želja. I sad kad je promoviran, može više pomoći teroristima.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #904 : 18.12.2012. 15:45:24 »
Spoiler for Hiden:
Stvar je u tome da Saul i Brody mogu biti uključeni. Recimo da je Brody ukljuen u sve to. Znamo za tipa da je patološki lažov. Bio je tamo, ali je otišao sa Carrie i tek kad je bomba eksplodirala, teroristi su pustili snimku od Brodija. Znači, ako je Brody uključen u to, teroristi misle da je on mrtav jer otkuda bi znali da će otići s u tom trenutku. Čisto odvlačenje gledatelja od Brodija, a ustvari spasio se sasvim slučajno i teroristi to nisu znali. Naravno, sve je ovo pretpostavka ako je Brody još uvijek u svemu tome. I ono što je najbitnije je auto. Jeste primijetili kako je skužio za auto u pravo vrijeme. "Skužio" je zbog Carrie da joj taman prije eksplozije kaže kako mu je netko premjestio auto, jer da to nije rekao i kako bi Carrie kasnije saznala za njegov auto, onda mu ne bi sigurno vjerovala. Ovako kada je rekao taman prije eksplozije, Carrie mu je nakon nekog vremen opet počela vjerovati, baš zbog toga što joj je rekao za auto.

 A Saul s druge strane nije bio na tamo već je bio na sprovodu, a pošto ima visoki čin, mislim da nije to obaveza već njegova želja. I sad kad je promoviran, može više pomoći teroristima.

Auuuuuuuuuu!  :facepalm :facepalm :facepalm :facepalm :facepalm :facepalm :facepalm :facepalm

Spoiler for Hiden:
Dakle, ne vjerujem da se Quinn smilovao Brodyju već je vjerojatno dobio signal za abort akcije, pa su Brodyja iskoristili kako bi se riješili cijele vrhuške CIA-e... Zašto su ostavili Saula? Vjerojatno imaju svoje razloge.
Baš me zanima hoću li pogoditi...  ;D

Nećeš pogoditi.

Spoiler for Hiden:
Ako je dobio naređenje za abort akcije (a nije sigurno) zašto bi to došao da prijeti Estizu?
Jednostavno je posložio kockice, shvatio je da je Estiz govno i zašto želi da smakne Brodija.
Čak se na njemu odavno vidjelo kad ih je pratio da nije za to da ga ubije.
« Zadnja izmjena: 18.12.2012. 15:55:40 Hajzenberg »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #905 : 18.12.2012. 15:55:40 »
Spoiler for Hiden:
Pa da, ne bi me ništa začudilo da tako bude. Uostalom, nitko ni ne zna što će točno biti. Ovo su sve pretpostavke, a kaži ti meni kad ne znaš argumentirat normalno, kakva je tvoja teorija i kaj ti je ovo zbilja nelogično. Ako je, onda nisi dovoljno pratio finale.


Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #906 : 18.12.2012. 16:08:37 »
Spoiler for Hiden:
Vi stvarno ne dozvoljavate Brodiju drugu šansu, ne dozvoljavate mu da se promjeni. Ne shvaćate koliko ljubav može da promjeni čovjeka. Ljubav prema porodici i prema nekoj osobi. Šta je sve Kari uradila za njega, koliko se samo žrtvovala, i vi i dalje mislite da on sve glumi. Već sam pisao o tome. Ajde da kažemo da je glumio pred njom, ali zašto bi glumio dok je sam? Pa čovječe oni ne bi izašli iz one sale da mu Kari nije klimnula glavom da izađu, jer joj se smučila Estizova priča, i u tom trenutku je odlučila da će biti sa njim. Kako je on mogao da zna da će ga ona odvući baš u onu kancelariju da bi mogao da vidi svoje auto? Auto je slučajno vidio jer je stajao pored prozora. Znam ja da je teško njemu vjerovati jer je bio lažov. Ali to scenaristi baš i hoće, da nas tjeraju da stalno sumnjamo u njega. Jedan od dokaza da se promjenio je i ona scena sa ćerkom kad joj je priznao da je nosio prsluk. Zašto bi to Brodi popizdio na Roju Hamad što je ubila one nedužne policajce i vikao na nju da ne želi da ubija nedužne civile, a onda kasnije ubio sve u onoj sali?
A o sumnji u Sola da ne pričam... tek to je presmiješno i pomisliti.


Moje mišljenje je da neko treći stoji iza svega. Neko koga uopšte ne znamo ili neko na koga smo zaboravili.


Neki misle da možda Kvin i Dar Adal imaju neke veze ali ja sumnjam u to, jer ne mislim da je Kvin tako loš čovjek, niti vidim njihov interes u tome. Da su htjeli na neki način da naude Ciji, mogli su to kako god da urade, a ne ovako.


Ovakav masakr je spremna da uradi samo Al Kaida, ko joj je pomogao, to ćemo otkriti možda u 3. sezoni.

Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: Homeland
« Odgovor #907 : 18.12.2012. 16:09:21 »
Ma kakvi...

Spoiler for Hiden:
Ako scenaristi imaju muda mislim da bi sve to mogla namjestiti neka druga američka agencija

Spoiler for Hiden:
Zasto mora biti americka agencija, zasto ne bi bio mossad?
Ne zaboravimo da je u seriji Izrael u ratu sa Iranom, a Sol je jevrej.
Samo da budem iskren ne vjerujem da ce scenaristi i producenti krenuti u tom pravcu zbog vise razloga, tako da je moguce da se ipak pojavi neka ''nova underground americka agencija''.
Mene na Sola najvise sumnja upravo Kvinovo povlacenje pred ubistvom Brodija, jer price o ''shvatio je kako je Brodi dobrica'' sigurno ne pale, ipak se radi o jednom hladnokrvnom ubici koji nema cak ni pravo da tako misli, nego postupa po naredjenju, a Kvinog gazda je Solov nekadasnji 'prijatelj'/poznanik sto smo vidjeli prije 2-3 epizode kada je Sol pratio Kvina.
Ali zanimljivo je upravo to sto su ostavili mogucnost da razviju seriju u kojem hoces pravcu, dakle moze biti kriv cak i Brodi sto je neko ranije napisao i dobro zapazio.


Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: Homeland
« Odgovor #908 : 18.12.2012. 16:13:39 »
Spoiler for Hiden:
Vi stvarno ne dozvoljavate Brodiju drugu šansu, ne dozvoljavate mu da se promjeni. Ne shvaćate koliko ljubav može da promjeni čovjeka. Ljubav prema porodici i prema nekoj osobi.

Spoiler for Hiden:
Ama dozvoljavamo, ali to bi bio holivudski hepi end, ako volis takve serije onda gledaj sapunice.
Imao je i porodicu i u prvoj sezoni kada je pritisnuo okidac, ubio Toma, ubio Voldena.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #909 : 18.12.2012. 16:18:36 »
Ma kakvi...

Spoiler for Hiden:
Ako scenaristi imaju muda mislim da bi sve to mogla namjestiti neka druga američka agencija

Spoiler for Hiden:
Zasto mora biti americka agencija, zasto ne bi bio mossad?
Ne zaboravimo da je u seriji Izrael u ratu sa Iranom, a Sol je jevrej.
Samo da budem iskren ne vjerujem da ce scenaristi i producenti krenuti u tom pravcu zbog vise razloga, tako da je moguce da se ipak pojavi neka ''nova underground americka agencija''.
Mene na Sola najvise sumnja upravo Kvinovo povlacenje pred ubistvom Brodija, jer price o ''shvatio je kako je Brodi dobrica'' sigurno ne pale, ipak se radi o jednom hladnokrvnom ubici koji nema cak ni pravo da tako misli, nego postupa po naredjenju, a Kvinog gazda je Solov nekadasnji 'prijatelj'/poznanik sto smo vidjeli prije 2-3 epizode kada je Sol pratio Kvina.
Ali zanimljivo je upravo to sto su ostavili mogucnost da razviju seriju u kojem hoces pravcu, dakle moze biti kriv cak i Brodi sto je neko ranije napisao i dobro zapazio.

Spoiler for Hiden:
Eto koliko razumijete išta u seriji.
Kvin nije shvatio da je Brodi dobrica, nego je shvatio koliko je đubre Estiz.

Spoiler for Hiden:
Vi stvarno ne dozvoljavate Brodiju drugu šansu, ne dozvoljavate mu da se promjeni. Ne shvaćate koliko ljubav može da promjeni čovjeka. Ljubav prema porodici i prema nekoj osobi.

Spoiler for Hiden:
Ama dozvoljavamo, ali to bi bio holivudski hepi end, ako volis takve serije onda gledaj sapunice.
Imao je i porodicu i u prvoj sezoni kada je pritisnuo okidac, ubio Toma, ubio Voldena.


Spoiler for Hiden:
Još jedan dokaz ne shvaćanja ljudske psihe.
U prvoj sezoni se on tek vratio i bio spreman da ubije sve u onome podrumu, ali vremenom su se stvari promjenile, omekšao je, promjenila ga je ćerka i Kari.
A ako ćemo da pričamo o njegovim ubistvima, samo naprijed, ubio je dva Nazirova saradnika i Voldena, koji je naravno zaslužio smrt, a to je uradio i da spasi Kari.

A to što mi preporučuješ sapunice neću komentarisat.

Nigdje nisam nagovjestio da želim hepi end.  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #910 : 18.12.2012. 16:22:52 »
Spoiler for Hiden:
Vi stvarno ne dozvoljavate Brodiju drugu šansu, ne dozvoljavate mu da se promjeni. Ne shvaćate koliko ljubav može da promjeni čovjeka. Ljubav prema porodici i prema nekoj osobi. Šta je sve Kari uradila za njega, koliko se samo žrtvovala, i vi i dalje mislite da on sve glumi. Već sam pisao o tome. Ajde da kažemo da je glumio pred njom, ali zašto bi glumio dok je sam? Pa čovječe oni ne bi izašli iz one sale da mu Kari nije klimnula glavom da izađu, jer joj se smučila Estizova priča, i u tom trenutku je odlučila da će biti sa njim. Kako je on mogao da zna da će ga ona odvući baš u onu kancelariju da bi mogao da vidi svoje auto? Auto je slučajno vidio jer je stajao pored prozora. Znam ja da je teško njemu vjerovati jer je bio lažov. Ali to scenaristi baš i hoće, da nas tjeraju da stalno sumnjamo u njega. Jedan od dokaza da se promjenio je i ona scena sa ćerkom kad joj je priznao da je nosio prsluk. Zašto bi to Brodi popizdio na Roju Hamad što je ubila one nedužne policajce i vikao na nju da ne želi da ubija nedužne civile, a onda kasnije ubio sve u onoj sali?
A o sumnji u Sola da ne pričam... tek to je presmiješno i pomisliti.


Moje mišljenje je da neko treći stoji iza svega. Neko koga uopšte ne znamo ili neko na koga smo zaboravili.


Neki misle da možda Kvin i Dar Adal imaju neke veze ali ja sumnjam u to, jer ne mislim da je Kvin tako loš čovjek, niti vidim njihov interes u tome. Da su htjeli na neki način da naude Ciji, mogli su to kako god da urade, a ne ovako.


Ovakav masakr je spremna da uradi samo Al Kaida, ko joj je pomogao, to ćemo otkriti možda u 3. sezoni.
Spoiler for Hiden:
Brody je bio i ostao hladnokrvni ubojica, terorista. Nema tu nikakve promjene. Naravno da voli svoju porodicu i vjerujem mu nekako da je zaljubljen u Carrie, a i takvi psihopati mogu voljeti, a opet ubijati bez ikakvoga morala. Kažeš da scenaristi to baš i žele. A možda baš žele obrnuto, a možda su u šumi. Koje li ironije. Gle, zbilja u šumi. Šalu na stranu. Da, ne bi izašli iz te slae da mu Carrie nije mahnula, ali u tome nije bit. Teroristu je svejedno hoće li biti ubijen ili ne. Barem ovakvom Brodiju u drugoj sezoni. Da je dokaz to što je rekao kćerki kako je nosio prsluk, i nije baš. Čovjek je otkriven u drugoj sezoni, ispitivan, "pomogao" im i ne vidim problema to što joj je rekao za prsluk, baš sada na kraju. Nije joj rekao u prvoj sezoni jer nije bio otkriven, ali kako sad je, izgubio je obitelj i normalno joj je priznao. Isto tako, to što je Brody poludio na ovu zbog policajaca ne znači ništa. To opet može biti zamka scenarista jer da nije poludio, bilo bi preočito onda za njega. Mene stvarno muči onaj mali detalj s autom. Mali, a opet tako bitan. Zar ti nije niti malo sumnjivo to što je u pravom trenutku rekao Carrie (da kasnije ima alibi jer da nije rekao, ne bi mu više vjerovala, a ovako mu je nakon nekog trenutka opet počela vjerovati) za auto. Ovo su sv enaše pretpostavke i ti za tvoje kao i ja za svoje imamo neke argumente. Ti u svoju korist, ja u svoju. Netko treći isto može stajati iza toga. Sve dolazi u obzir.

http://blog.zap2it.com/frominsidethebox/2012/12/homeland-producers-talk-backlash-and-whats-next-for-carrie-and-brody.html

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #911 : 18.12.2012. 16:37:42 »
Spoiler for Hiden:
Ja za svoju priču imam logička objašnjenja, ti za svoju nemaš ama baš nijedno objašnjenje, sve ti se svodi na slijepu sumnju na Brodija i priču kako je sve odglumio, vjerujem da je i na wc šolji dok je srao glumio da je nevinašce.
Sama činjenica da ste posumnjali na Sola je prestrašna, stvarno. To je jedini koliko toliko pozitivan lik u seriji. Jeste, on je umješan u ovo, i on je glumio cijelo vrijeme, glumio je sa Estizom, glumio je sa Kari, Kari koju toliko voli, da bi je na kraju htio ubiti i onoj dvorani, pa kad se vratio prvo što je uradio je tražio nju je li živa, vjerovatno je i to glumio, glumio je i kad je tražio da se ispita da li je ovo učinjeno sa onim eksplozivom iz one prodavnice, kao i ono na kraju što je izgovarao za sve žrtve i što se nasmijao kad je vidio da je Kari živa, sve čista podla gluma.


Ja nigdje nisam dao predpostavku šta i kako se desilo i ko je kriv, jer je to stvarno teško znati, ali imam neke činjenice da kažem ko nije kriv.






Offline morpheus86

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 272
  • Spol: Muški
  • free your mind
    • Rulet srca i druge misterije
Odg: Homeland
« Odgovor #912 : 18.12.2012. 16:42:55 »

Spoiler for Hiden:
Mislim da je u Kvinu i Sala ovaj put suludo sumnjati. Obojica su definitivno jedini sigurni pozitivci trenutno u seriji. Sto se tice Brodija tu je veliki znak pitanja koji se nece rijesiti do samog kraja serije. U ovoj sezoni ima jedna situacija koja daje ogroman prostor za manipulaciju na tu temu, a to je susret izmedju rahmetli Nazira i Brodija. Mi taj susret nismo vidjeli vec samo culi Brodijevu verziju tako da do poslednje epizode nikada necu biti siguran da li je Brodi bas cist sada ili ne. Iskreno dok su on i Keri bili u onoj vikendici u ovoj finalnoj epizodi svo vrijeme je bilo napeto hoce li je izdati ili slicno. E sada sto se tice ko stoji iza napada tu mislim da nema sumnje da je to Al kaida sada kako i sta vidjecemo. Mozda je i Nazir bio samo jedan krak mozda je neko bio u sjenci iznad njega i postojao je tim koji je nadzirao citavu ovu samoubilacku operaciju. Previse je pitanja tako da nam ostaje da sa nestrpljenjem cekamo nastavak ove i dalje odlicne serije
KK Partizan sampion evrolige za sezonu 09/10

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #913 : 18.12.2012. 16:44:00 »
Prvi dio epizode je vjerovatno najgorih 30 minuta ove serije. Kasnije su stvari postale bolje.

Spoiler for Hiden:
Meni je Brody sumnjiv, mislim da je onog trenutka kada je odvezen helikopterom i bio sa Nazirom sve ovo šta se sada desilo bilo isplanirano.
To što je izašao na poziv Carrie je vjerovatno znak da je bio spreman da pogine i on. I razgovor sa ćerkom se uklapa jer je znao da će ćerka svakako za par sati vidjeti na tv-u, nema više smisla lagati. U prvoj sezoni se premišljao, sada je bio odlučan.

Ovo za Saula, sumnjam. Jednostavno nema logike.. Da, bio bi šok da je on uključen u sve, ali onaj klasični šok radi šoka, bez ikakve podloge u pređašnjim događajima.

Bajone care, hvala za prevode čitave sezone. Uživanje je bilo pratiti sa njima.  :majstore
« Zadnja izmjena: 18.12.2012. 16:46:09 djdusko »

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21902
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Homeland
« Odgovor #914 : 18.12.2012. 16:45:56 »
Spoiler for Hiden:
Ja za svoju priču imam logička objašnjenja, ti za svoju nemaš ama baš nijedno objašnjenje, sve ti se svodi na slijepu sumnju na Brodija i priču kako je sve odglumio, vjerujem da je i na wc šolji dok je srao glumio da je nevinašce.
Sama činjenica da ste posumnjali na Sola je prestrašna, stvarno. To je jedini koliko toliko pozitivan lik u seriji. Jeste, on je umješan u ovo, i on je glumio cijelo vrijeme, glumio je sa Estizom, glumio je sa Kari, Kari koju toliko voli, da bi je na kraju htio ubiti i onoj dvorani, pa kad se vratio prvo što je uradio je tražio nju je li živa, vjerovatno je i to glumio, glumio je i kad je tražio da se ispita da li je ovo učinjeno sa onim eksplozivom iz one prodavnice, kao i ono na kraju što je izgovarao za sve žrtve i što se nasmijao kad je vidio da je Kari živa, sve čista podla gluma.


Ja nigdje nisam dao predpostavku šta i kako se desilo i ko je kriv, jer je to stvarno teško znati, ali imam neke činjenice da kažem ko nije kriv.







Zvuči kao da znaš scenarij za sljedeću sezonu...  i brate previše uzimaš k srcu...  ;)

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #915 : 18.12.2012. 16:53:52 »
A gdje sam to napisao šta mislim šta će biti u trećoj sezoni? Nigdje. Citiraj rečenicu koja preudicira da imam mišljenje o sledećoj sezoni.
Čak ja stalno ponavljam da je teško išta znati jer je ova serija prepuna preokreta. Nisam čak pisao ni poslije 11. epizode šta će biti u finalu, jer nisam imao pojma, i kad je Bajone napisao šta misli da će biti ja mu rekao da sačeka finale.
Sve ovo što pišem je moje mišljenje o tome ko nije umješan u napad.


Duško,
Spoiler for Hiden:
i ja sam prije nekad spomenuo tu scenu sa Nazirom i Brodijem ali nisam više siguran da tu ima išta bitno...
Imajte na umu da je iz serije "ispalo" par standardnih glumaca tako da će u novoj sezoni upasti neki novi "igrači"

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #916 : 18.12.2012. 16:54:32 »
Spoiler for Hiden:
Ja za svoju priču imam logička objašnjenja, ti za svoju nemaš ama baš nijedno objašnjenje, sve ti se svodi na slijepu sumnju na Brodija i priču kako je sve odglumio, vjerujem da je i na wc šolji dok je srao glumio da je nevinašce.
Sama činjenica da ste posumnjali na Sola je prestrašna, stvarno. To je jedini koliko toliko pozitivan lik u seriji. Jeste, on je umješan u ovo, i on je glumio cijelo vrijeme, glumio je sa Estizom, glumio je sa Kari, Kari koju toliko voli, da bi je na kraju htio ubiti i onoj dvorani, pa kad se vratio prvo što je uradio je tražio nju je li živa, vjerovatno je i to glumio, glumio je i kad je tražio da se ispita da li je ovo učinjeno sa onim eksplozivom iz one prodavnice, kao i ono na kraju što je izgovarao za sve žrtve i što se nasmijao kad je vidio da je Kari živa, sve čista podla gluma.


Ja nigdje nisam dao predpostavku šta i kako se desilo i ko je kriv, jer je to stvarno teško znati, ali imam neke činjenice da kažem ko nije kriv.
Spoiler for Hiden:
Nemaš nikakve činjenice kao što ni ja nemam. Činjenice/dokazi su nešto sasvim drugo. Ti imaš samo neka svoja logična objašnjenja kao što ja imam svoja. Logična. Pogledaj što sam napisao i je li to točno? Je, stoga nemoj si pripisivati nikakve dokaze kao što ja sebi ne pripisujem jer je to nemoguće znati. I potpuno kriva analogija sa wc školjkom  :facepalm :facepalm a da ne pričam o ovoj tvojoj rečenici "Još jedan dokaz ne shvaćanja ljudske psihe."

Ljudksa psiha je valjda jedna od najvećih zamki za koje znamo. Ni najveći liječnici nisu mogli dokučititajnu ljudske psihe. Većina toga je na pretpostavkama tako da...

Tvoj dokaz je to što je rekao kćerki. Ako je to dokaz, ja sam papa štrumpf. Dokaz ti je što se protivio protiv policajaca. How yes no. Brody će uvijek biti sumnjiv ma kakav bio. Samo malo razmisli kakva bi serija bila da Brody ništa od toga nije napravio. Bili bi prelagano, ne bi bilo nikakve napetosti. Light verzija neke loše serije u nedjelju popodne. Ti kažeš kćerka i prsluk, ja kažem u prvoj sezoni nije se saznalo za njega, nije izgubio obitelj, a u drugoj se saznalo za njega i doslovno je izgubio obitelj. Kažeš deranje zbog policajaca. Zamisli ti argumenta iliti kako ti kažep, dokaza. Jer se derao  ti_si_Bog ja kažem ta scena s autom u pravom trenutku. Ne tvrdim da je dokaz već samo je sumnjivo. Kao što ni ti ne može tvrditi da je dokaz već da ga po tebi oslobađa ikakve sumnje što je budimo malo realni na trenutak, pomalo blesavo. On je sad kao odjednom svetac. nema više sumnje. Hm... da da.

Zvuči kao da znaš scenarij za sljedeću sezonu...  i brate previše uzimaš k srcu...  ;)

Conan, taj pustolov, ratnik, što strah ne poznaje, on je srca hrabra, on oružjem vlada, Conan!
« Zadnja izmjena: 18.12.2012. 16:57:57 Mulder »

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #917 : 18.12.2012. 17:02:38 »
Kako god ti kažeš Muldere  :majstore

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #918 : 18.12.2012. 17:06:36 »
Duško,
Spoiler for Hiden:
i ja sam prije nekad spomenuo tu scenu sa Nazirom i Brodijem ali nisam više siguran da tu ima išta bitno...
Imajte na umu da je iz serije "ispalo" par standardnih glumaca tako da će u novoj sezoni upasti neki novi "igrači"

Spoiler for Hiden:
Pa recimo možda je Brody tada upoznao nekog većeg igrača od Nazira i tada su sve dogovorili. I da će se Nazir žrtvovati i ovaj napad koji se u finalu desio (kada je planirano da se Brody žrtvuje).

Ne znam, ali kažem Brody je sumnjiv i previše..
Pa evo i ta scena koju Mulder ističe, kada on naglašava za auto je takođe čudna. Mislim da takvih džipova tamo na parkingu ima sigurno više: stoga da nije ništa znao Brody možda ne bi ništa ni prokomentarisao, mislio bi da nije njegov ovako je sve baš fino se desilo da bi time pridobio Carrie. Ne znam.

Onda to ljubav - da, ali meni je prvih 30 minuta bilo preloše, pre svega jer taj odnos Carrie/Brody je meni čudan bio. Kao da neugodnost visi u zraku. Prvi put sam to osjetio između njih, ranije je bilo hemije, ovdje je ja nisam vidio.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #919 : 18.12.2012. 17:13:28 »
Spoiler for Hiden:
Da, tih prvih 30 minuta sam baš komentirao jučer kako je sve lagano. Čista laganica i mislim da je to namjerno napravljeno zbog same napetosti. Finale sezone je i kad vidiš takvih prvih 30 minuta gdje nema nikakvih velikih preokreta, znaš da će se u jednom trenutku nešto veliko desiti. Meni je osobno bilo dobro zbog te napetosti.

Al ajmo mi rađe na dokaze i činjenice  kokicekola angeldemon

Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #920 : 18.12.2012. 17:14:38 »
Carrie/Brody scene su odlične, pogotovo u finalu.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #921 : 18.12.2012. 17:14:51 »
Muldere

Spoiler for Hiden:
Kao što veliš, ja imam svoju a ti svoju logiku.
Tvoja logika za Brodija je super, a za Sola je fantastična, jedna od najboljih u poslednjih 10 godina.


Duško
Spoiler for Hiden:
Kad malo razmislim o sceni sa autom, pa ja bih više sumnjao u Brodija da nije bilo scene sa autom nego sada.


I da kažem ovo, ako Brodi bude umješan u sve ovo, serija će mi mnogo pasti u očima, jer mi je strašno glupo to da je on zajebao cijelu cijelcatu Ameriku tako lako.


A što se tiče Al Kaide, naravno kao što to i u stvarnosti jeste, kad nestane jednog vođe, odmah se pojavljuje drugi, i tu nalazim još jedan razlog da ne sumnjam u Brodija, mislim da je ovaj napad bila osveta Americi i samom Brodiju, jer ih je izdao, ovim bi smaknuli i njega.
« Zadnja izmjena: 18.12.2012. 17:16:42 Hajzenberg »

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Homeland
« Odgovor #922 : 18.12.2012. 17:17:37 »
Ala se raspisaste, mada moram priznati da zanimljivo pišete. I — svi ste u pravu. ;D Nezahvalno je (bilo) baviti se prognozama.

Zaista su
Spoiler for Hiden:
nas navukli, mada je verovatno trebalo predvideti da se jedna onakva teroristička organizacija neće zadovoljiti samo ubistvom potpredsednika.

Što se mene tiče, materijala imaju da treću sezonu razvijaju u kom pravcu žele. Ako ovako nastave, a držim im palčeve, čeka nas još jedna odlična sezona, jer kad se sve sabere, zaista su nas navozali nekoliko puta da pomislimo kako je sve prelako i da je serija počela gubiti na kvalitetu.


Za prevode :nnc:, bilo mi je zadovoljstvo. Biće ih i za treću sezonu, bože zdravlje. :)


P. S. I spustite malo loptu, zaista nema potrebe za prepucavanjem. ;)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #923 : 18.12.2012. 17:21:16 »
Ja nisam ni "digao" loptu niti ovo smatram prepucavanjem nego razmjenjivanjem i branjenjem ličnih stavova i mišljenja.  ;D


Mada sam ovdje malo ispao ko Kari, sam protiv svih  :P


Bajone, daj ti neko kratko mišljenje,
Spoiler for Hiden:
sumnjaš li na Brodija i koliko?
:P

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #924 : 18.12.2012. 17:25:14 »
Spoiler for Hiden:
Nema šta, dobar ti je ad hominem. Dao sam ti primjere za Brodija i je li tako bilo? Je. Je li imam pravo sumnjati u njega na temelju toga? Imam. Uostalom, i sami scenaristi govore o toj mogućnosti. Ali valjda i njima logika ne valja. Dokaze/činjenice nemaš kao što nemam ni ja niti itko drugi. Imaš dobar temelj vjerovati kako je onaj stari, prije Iraka. S druge strane i ja imam dobar temelj kao i mnogi na ovo temi za sumnju protiv Brodija. Prihvati nekad tuđe mišljenje i to ne govorim u smislu da ga doslovno prihvatiš da je točno već budi neograničen. Nema ništa lošeg u tome. Ok, osim ruganja nekome samo zbog toga što koristi više scena za razmatranje nekog lika, a ne kćerku/prsluk ili deranje zbog policajaca. Ako ništa drugo, uvijek mi je zabavno gledati ovo koprcanje kada se nema ništa reći protiv toga.  kokicekola

Bajodero, hvala na prijevodima za ovu sezonu  smileyNO1

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #925 : 18.12.2012. 17:30:51 »
Lepo su nas naterali da razmišljamo o seriji, kako bi mogla da se razvija radnja posle ovakvog finala. Ne da ima materijala za treću sezonu, može se lagano napraviti i prequel serije gde se objašnjava život Brodija pre Iraka, a zatim i u ropstvu.  :mafija

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Homeland
« Odgovor #926 : 18.12.2012. 17:32:26 »
Spoiler for Hiden:
Ja ne sumnjam na Brodija, verujem da mu je došlo iz dupeta u glavu i da je želeo opet porodični život. Takođe mi je vrlo nelogično sumnjati na Sola.

Brodijeva kola je, verujem, preparkirala krtica koju izgleda još nismo upoznali, a možda i jesmo, samo nismo nikad posumnjali (ko zna, možda se na kraju ispostavi da to jeste bio Dani Galvez, jedino se onomad provukao rekavši kako je krenuo u bolnicu zbog potrganih šavova).

Što kaže Laza, čim se vode razgovori o seriji, znači da su uspeli popaliti ljude. Ne verujem da će razočarati u trećoj sezoni, premda, po meni, kraj nije toliko škakljiv da sa velikim nestrpljenjem iščekujem treću sezonu, iako joj se, nakon svega, svakako radujem.
« Zadnja izmjena: 18.12.2012. 17:36:13 bajone.rs »
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21902
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Homeland
« Odgovor #927 : 18.12.2012. 17:34:30 »
Spoiler for Hiden:
Ja ne sumnjam na Brodija, verujem da mu je došlo iz dupeta u glavu i da je želeo opet porodični život. Takođe mi je vrlo nelogično sumnjati na Sola.

Brodijeva kola je, verujem, preparkirala krtica koju izgleda još nismo upoznali, a možda i jesmo, samo nismo nikad posumnjali (ko zna, možda se na kraju ispostavi da to jeste bio Dani Galvez, samo se onomad provukao rekavši kako je krenuo u bolnicu zbog potrganih šavova).

Eto, isto kao i ja razmišlja...  ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #928 : 18.12.2012. 17:34:42 »
Muldere
Spoiler for Hiden:
Nisam ti se nigdje rugao, ali dobro.


To za "prihvati tuđe mišljenje" mogu isto i ja tebi da kažem, ali neću.


Ja poštujem svačije mišljenje, a branim svoje.  smileyNO1


Mislim da sam dovoljno činjenica iznio da odbranim svoje mišljenje, kao što si i ti iznio svoje, ja za svoje mislim da su temeljne, kao i ti za svoje.


Ovim završavam raspravu sa tobom na ovu temu.  smileyNO1


Ako sam te i u jednoj rečenici unizio, izvinjavam ti se, i ostalima.  smileyNO1


Ovo je forum, ako na njemu neću davati mišljenje onda...



Spoiler for Hiden:
Ja ne sumnjam na Brodija, verujem da mu je došlo iz dupeta u glavu i da je želeo opet porodični život. Takođe mi je vrlo nelogično sumnjati na Sola.


Brodijeva kola je, verujem, preparkirala krtica koju izgleda još nismo upoznali, a možda i jesmo, samo nismo nikad posumnjali (ko zna, možda se na kraju ispostavi da to jeste bio Dani Galvez, samo se onomad provukao rekavši kako je krenuo u bolnicu zbog potrganih šavova).


 smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #929 : 18.12.2012. 17:42:35 »
Lepo su nas naterali da razmišljamo o seriji, kako bi mogla da se razvija radnja posle ovakvog finala. Ne da ima materijala za treću sezonu, može se lagano napraviti i prequel serije gde se objašnjava život Brodija pre Iraka, a zatim i u ropstvu.  :mafija
I ne samo to već i njegovo traumatično djetinjstvo od kojeg bi se vjerujem, mogla napraviti odlična filmska trilogija. Jaooo, kako bi to super bilo  :aha: ;D


Spoiler for Hiden:
Nisam ti se nigdje rugao, ali dobro.


To za "prihvati tuđe mišljenje"mogu isto i ja tebi da kažem, ali neću.

Spoiler for Hiden:
Ne možeš jer sam ja tvoje mišljenje prihvatio. Više puta sam rekao da isto koristiš logiku i da imaš dobar temelje. Meni je to dobro, ta tvoja logika, ali nije savršena i ima mana zbog Brodija i nekih drugih njegovih postupaka. Naravno da nije ni moja savršena, ali hej, za jednu sumnju na Brodija imam dobrog temelja. Kao što vidim, i mnogi drugi na ovoj temi.

Spoiler for Hiden:
Ja poštujem svačije mišljenje, a branim svoje.  smileyNO1


Mislim da sam dovoljno činjenica iznio da odbranim svoje mišljenje, kao što si i ti iznio svoje, ja za svoje mislim da su temeljne, kao i ti za svoje.


Ovim završavam raspravu sa tobom na ovu temu.  smileyNO1


Ako sam te i u jednoj rečenici unizio, izvinjavam ti se, i ostalima.  smileyNO1


Ovo je forum, ako na njemu neću davati mišljenje onda...

Spoiler for Hiden:
Samo da te malo ispravim, nemoj mi se naljutiti. Činjenica nema, činjenice su nešto drugo. Nešto dokazano, a to što ti imaš su pretpostavke na pojedinim scenama. Isto vrijedi i za mene da ne bi bilo zabune. I s ovime zadnjim ne trebaš glumiti žrtvu i koristiti obrnutu psihologiju. Previše sam upoznat s time na forumima i u real life i znam kako to ide. Davati mišljenja i rugati se nekome pa kasnije koristiti dobar stari argument "ovo je forum" je sve samo ne davanje mišljenja. Živio  :jak:

Tags: