Izdvojeno > Tutorijali za izradu titlova

Promjena kodne tablice

<< < (5/5)

zzoe:
Hvala obojici. Ali i jedno i drugo je već bilo podešeno baš tako.
Nešto treće je bio problem.
Izgleda da najnovija verzija 10-ke ima drugačija podešavanja jezika i tastature. Imala sam tri opcije: ENG SRL (Engleski sa Srpskom tastaturom), ENG US (Engleski sa US tastaturom) i СРП (Srpski sa ćiriličnom tastaturom). I po default podešeno na ovo ENG SRL. Svi programi osim SW su radili dobro.
Morala sam da u Region izaberem Formats: Serbian (Latin, Serbia) i tek tada sam dobila izbor tastature SRP, kao što je i pre bilo.
I kad to izaberem, i u SW mogu da kucam ć i č.

Dobrica Legenda:
Sve ovo je informatički srednji vijek. Spominje se da ANSI titlove svi playeri podržavaju (izjava data prije 10 godina). Ti playeri zbog kojih se tada koristio ANSI ne mogu nove video formate ni da pokrenu. A u zadnjih 10 godina svaki uređaj, player, sve što pušta video i podržava titlove najbolje radi sa Unicode-om (UTF-8). Ja razumijem da je ovaj sajt arhaičan, tehnički ga je vrijeme pregazilo odavno, ali ljudi modernizujte se, UTF-8/Unicode podržava sve karaktere uključujući i latinicu i ćirilicu koja se koristi na našim prostorima, svaki operativni sistem (a Windows odavno više nije skoro jedini kao prije 10 godina) ga podržava. Kakav ANSI u 2022. godini?

zkarlov:
Sve dok mi na sajtu provjeravamo titlove u SW-u postavljači će ih morati postavljati u ANSI formatu. To oduzima postavljaču, 1,75 s odvojenog vremena. Uopće me nije briga je li nas pregazilo vrijeme, tehnička i ostala pravila su ono što oduvijek odvaja i odvajat će ovaj sajt od ostalih. Hoćeš reći da su titlovi sada puno kvalitetniji kad su izrađeni sa SE-om nego sa SW-om? Ne bih rekao.

r380rn:
Gospodine Legendo...svaki mogući player ima štelovanje da se prebaci u windows 1250 srednja evropa kodiranje t.j u ANSI. Poneki imaju i automatiku za prepoznavanje kodiranja. Preporučijem MINIX media HD Player. Taj čita sve formate, ne gurati povrće unutra, za to je nepismen.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju