Autor Tema: Večeras/uskoro na TV  (Posjeta: 105544 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #270 : 28.09.2012. 17:11:32 »
Born on the Fourth of July večeras na Cinemax-u, u 20h.
iShare, noProfit


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #271 : 29.09.2012. 18:54:13 »
Boardwalk Empire na HTV u nedjelju 23:50 h.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #272 : 29.09.2012. 20:18:39 »
Aha  :)

A hrt 3 i dalje briljira  clapp

Sutra je na rasporedu Touch of Evil - http://www.imdb.com/title/tt0052311/ jedan od najboljih noir filmova. Mislim da nema boljeg termina za noir film od popodnevnog. U 13:00 sat. Welles režiser i glumac.

A u 21:55 je odličan anime od Hayaoa Miyazakija. Jedan od najboljih režisera animea. Sutra je http://www.imdb.com/title/tt0347149/ a iza sebe ima još ove http://www.imdb.com/title/tt0245429/ - http://www.imdb.com/title/tt0119698/ - http://www.imdb.com/title/tt0096283/ - http://www.imdb.com/title/tt0087544/

Nadam se da će prikazati sve od njega. Idući tjedan nastavljaju sa ciklusima Chaplina, Kurosawe, Capre i Lewtona te još različitih ciklusa.

Brutalno, al baš ono jebački program  ;D

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #273 : 29.09.2012. 20:42:38 »
Ja kao veliki pesimist mislim da je to samo početnički polet. Sigurno će za jedno godinu dana prikazivati duplo lošije stvari.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #274 : 29.09.2012. 20:48:24 »
Ma treba uživati dok se može. Ono što je sigurno da neće nikad biti dnevnika, politike ili glupastih emisija. Dakle, pod ugovorom su i to neće imati. Znači, ipak je ovo drugačiji program. I rekli su bez repriza. Reprize imaju samo onih večernjih filmova i to ujutro.

Ovakav tempo od par filmova na dan, odlične serije, emisije je odličan. I vjerujem kako će dugo trajati. Imaju oni još puno naručenih serija koje će tek trebati doći.  :)

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #275 : 29.09.2012. 20:59:47 »
I rekli su bez repriza.


Da, a mislili su na to da neće biti repriziranja programa sa Prvog i Drugog od prethodnog dana.
Nešto što je davno prikazano na njima biće ovamo, kao što ide Žica, LR2C, filmovi...

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #276 : 29.09.2012. 21:00:42 »


Brutalno, al baš ono jebački program  ;D

Kod mene ga moj TV nije vidio, ko' ni ostale programe.. TV programi  thumb-down...Meni je internet brutalan program. ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #277 : 29.09.2012. 21:14:37 »
I rekli su bez repriza.


Da, a mislili su na to da neće biti repriziranja programa sa Prvog i Drugog od prethodnog dana.
Nešto što je davno prikazano na njima biće ovamo, kao što ide Žica, LR2C, filmovi...
Da, kao što sad idu njihove antologijske emisije. Neke serije će po prvi puta biti prikazane kao Forbrydelsen, serija koju već puštaju. A i bilo bi dobro da vrate one starije serije. Rekli su da će nas iznenadili svako malo sa tim starijim serijama.

Al bitno da nema dnevnika i politike  ;D

outside, i meni je net brutalan program, ali ako je tv program dobro napravljen, gledat ću ga. Recimo, meni jedna od najvećih prednosti hrt-a 1 su dokumentarci. Odrastao sam na CARSTVU DIVLJINE. Šteta što toga više nema. Pa sve do đeleovih dokumentaraca. To im je najveći plus. I kad pogledaš serije na hrt-u 1, odlične su. I stavljali su filese, žicu, sopranose, sad ide BE. Lijepo je to vidjeti. Zato sam uvijek bio zadovoljan s njima. I sad dođe hrt-3, sjedne mi ko budali šamar  ;D i uživam. Vrhunski program. Dugo tako nešto nisam vidio.

I na kraju jedno ime koje možda najviše poštujem. Goran Milić. Njegove emisije su toliko informativne, sjajno napravljene. Šteta što je otišao.




Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #278 : 29.09.2012. 21:25:36 »
I na kraju jedno ime koje možda najviše poštujem. Goran Milić. Njegove emisije su toliko informativne, sjajno napravljene. Šteta što je otišao.


Goran Milić je zakon. Njegova putovanja rasturaju! drinks

Ma kužim ja tebe, ali glupo mi je kad gledam neki film i usred  neke napete scene puste reklame i takve gluposti.. A i puštaju filmove koje sam skoro sve već odgledao. Ja volim odlučivati šta ću i kad pogledat. 8)

Plus, kad vidim one tarote, bljuje mi se. :facepalm

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #279 : 29.09.2012. 21:29:45 »
To su rtl i nova  ;D

Oni kad puste reklame, to traje 5 minuta ako ne i više. Tarot emisije su  thumb-down

Theo, crveni mag  rofl rofl


Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #280 : 29.09.2012. 21:35:00 »
Ali ovi koji zovu.. :facepalm rofl Žalosno..

"Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali za ovo drugo nisam siguran."

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #281 : 29.09.2012. 21:46:47 »
Citat:
Ono što je sigurno da neće nikad biti dnevnika, politike ili glupastih emisija.
Najesen stiže HTV 4, koji će bitii potpuno informativni. Valjalo bi da daju nešto poput njemačkog rtl 3, koji je okrenut samo dječjem programu.

Citat:
...Meni je internet brutalan program
Ja uvijek dajem prednost televiziji, posebno HRT-u koj je za tri faze bolji od ostalih. Pošto samo skidam .avi, uvijk mi je bolja slika, a i titluju profesionalno. Nađem im 5 grešaka godišnje.

Citat:
CARSTVU DIVLJINE.
Ovo sam tražio po netu, nigdje ga nema, samo neka nova verzija. Valjalo bi opet pogledati Mutuals of Omaha :)
Mrzim lopatare i limune

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #282 : 27.10.2012. 13:04:24 »
sad vidim da hrt ima Whitechapel 3.sezonu, u utorak iza Housa 22.55

Najesen stiže HTV 4, koji će bitii potpuno informativni. Valjalo bi da daju nešto poput njemačkog rtl 3, koji je okrenut samo dječjem programu.

sto vise programa to je gluplji program, kad smo imali samo HTV cak sam imao sto gledati, onda je dosla nova koja je u pocetku imala strasan serijski program,
a sad jedino sto pogledam i to kad nemam nista novo za gledat, su Prijatelji i Seinfield na domatv

hrt bi trebao lijepo slozit ta 4 programa, na jednom vijesti i informativne emisije, na drugom filmovi i serije, na trecem dokumentarci i sport (to dvoje i nije nesto sto ide zajedno ali posto imaju tako malo sporta, onda moze) i cetvrti muzika i slicno

ipak skupo placamo pretplatu, pa i to malo kvalitetnih serija sto imaju, mozda bi i pratio kad bi ih stavili u pristojne termine na jednom programu,
a ne bih imao nista protiv da puste i reprize nekih serija koje su jako davno emitirali jer oni ne vrte serije non-stop kao doma i rtl2 dok mi se ne zgade
recimo, rado bi pogledao 8 Simple Rules koja je jako davno isla na hrt-u, a usput bi i titlove diesel snimio  ;D

jer zalosno je da kad nemam sta gledati od ovih novih serija koje pratim, prebacim na tv ono nema nista, pa moram cekati da zavrsi glupa Klinika da bi gledao Prijatelje i Seinfield po 101. put

Offline vekyizveky

  • Herojuša iz strasti
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 877
  • Spol: Ženski
  • Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #283 : 27.10.2012. 20:01:19 »
Ima li pojma itko, kada i na kojem programu se emitira V for Vendeta.
Viđeh jednim okom reklamu i ne bi je više ubola da sam žuna. 
S obzirom na obzir da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir ne dolazi u obzir.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #284 : 27.10.2012. 23:16:01 »
Luter, od 29.10.2012. svakim radnim danom od 23 h na RTV 1.

Paradoks, od 30.10. 2012., svakim radnim danom od 20 h na RTV 1.

Borgen, od 2. 11. 2012. od 21 h. (samo petkom) na RTV 1.


Iako je javni servis, uvek je delovala kao neka lokalna televizija. Izgleda da se konačno bude.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #285 : 28.11.2012. 16:32:32 »
HRT 3 nastavlja s genijalnim programom. U četvrtak je Martyrs, u 23:05  :aha:

Već ide druga sezona Engrenagesa i kad to završi, ide vjerojatno još neka europska serija. Gledam malo popis dokumentarnog i obrazovanog program, odlično. Samo neka nastave tako, klinci će nešto i naučiti. Ima i nekih repriza i to je odlično pošto se ne radi o nekim glupostima već o kvalitetnom sadržaju, a kvalitetni sadržaj treba što više reprizirati.  :aha:

S filmskim klasicima isto nastavljaju. Završio je ciklus Chaplina, sad stavljaju nove cikluse. Sviđa mi se i to. Sad su ciklusi Mankiewicza, Premingera, Allena (vidim da će i stavljati njegove ranije radove), holivudski klasici, klasični westerni, noir filmovi, europski kino hitovi. Ti ciklusi će negdje mjesec i pol dana pa kreću novi  ti_si_Bog

Opširan, edukativan, odličan program. Vidim da su i za božič stavili ovaj film http://www.imdb.com/title/tt0038650/ a dan poslije Annie Hall

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #286 : 28.11.2012. 22:04:22 »
^ neš vjerovat, upravo sad sam htio nešto slično napisati za HRT3, pa neću trošit riječi  ;D

stvarno, svaka im čast. i, btw, večeras prikazuju i Valhalla Rising u 22.40, kojim nisam bio oduševljen. za razliku od Mučenica  :o

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #287 : 29.11.2012. 14:53:54 »
Ja taj HRT3 nisam do sada gledao ni minute, pretpostavio sam da je program isti bullshit ko i prva dva, ali vidim da im se ipak isplati tu i tamo pogledati Tv program...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #288 : 29.11.2012. 15:45:53 »
Pogledaj na prijašnjim stranicama moje postove da vidiš što su sve dosad stavljali  :)

Prvi i drugi program su mi i dalje vrlo dobri. Nemaju toliko sranja. Najjači su po edukativnim i dokumentarnim emisijama. Ali tu sad polagano hrt 3 preuzima vodstvo.

Što si dosad sve propustio na hrt-u 3  ;D sami filmski klasici. Al dobro da i dalje nastavljaju s tim.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #289 : 29.11.2012. 15:57:42 »
Slabo stignem opčenito gledati TV programe, eventualno si pogledan neki sport vikendom, prije mi je bilo pod obavezno NFL-a nedjeljom ili pokoji dokumentarac ( puštaju same reprize ), tako da domaće kanale rijetko gledam, prebacio sam se na serije i filmove jer me ubijaju reklame koje više nemam živaca gledati, ali u zadnje vrijeme i tu se slabo nalazi vremena... ali ako se nađe ponešto kvalitetnoga pogledat će se...

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #290 : 30.12.2012. 23:58:24 »
Danski film In A Better World (2010)
 m.imdb.com/title/tt1340107/

09:00 sutra ujutro na HRT3.

Sent via Tapatalk


Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #291 : 31.12.2012. 18:20:14 »
Veceras na programu:

Prva

19:15 Nadrealisti

21:15 Dama bez blama

22:00 Drug Crni u NOB-u

00:05 Kick-Ass

RTS

20:12 Na putu za Montevideo

01:00 The Rum Diary

02:56 Bunraku

RTS 2

20:35 New York, New York

01:12 Nine



Utorak

Prva

11:00 Happy Feet

21:15 Zucko - Prica o Radivoju Koracu

RTS

11:00 Pepeljuga

14:00 The Triangle

21:45 King Speech

23:48 Machete



Sreda

Prva

21:15 Crna Zorica


RTS

09:05 Ratatouile

20:56 Blitz

22:35 Largo Vinch 2

00:34 Drive


To bi bilo ono zanimljivie sto se tice domacih kanala. Ima i na B92 ponesto, a na Pinkovima je samo opste narodno veselje






Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #292 : 17.02.2013. 13:58:18 »
HRT - CIKLUS ZVJEZDANI RATOVI


 
 Najgledaniji i najkomercijalniji znanstveno-fantastični filmski serijal svih vremena autora Georgea Lucasa o stanovnicima daleke galaksije koji se bore protiv tiranske vlasti Cara i njegovih pomagača.
 "Dok sam snimao prve Zvjezdane ratove, bio sam poprilično ograničen u onome što sam htio postići, a što se odnosilo na domašaj priče. Nisam mogao prikazati široke scene na ulici, niti kreirati izvanzemaljce koji će se po ulicama kretati drukčije od samih ljudi. Tako ih nisam mogao predstaviti kao prave, specifične likove... S danas dostupnom digitalnom tehnologijom napokon sam dosegnuo točku u kojoj slobodno pokrećem sve svoje likove u kadru i u kojoj postižem njihove neusporedivo bolje i dramatskije izvedbe. To je oduvijek bio moj osobni izazov. Ali i izazov cijele filmske ekipe." Napisao je to američki redatelj i scenarist George Lucas početkom 1999., nekoliko mjeseci uoči premijere dugoočekivanog nastavka serijala Zvjezdani ratovi. Od prvog filma Epizode IV. - Nove nade iz 1977. do povratničkog naslova Epizode I. - Fantomske prijetnje prošle su 22 godine tijekom kojih je, kako to ističe i sam Lucas, kinematografija doživjela neviđenu digitalnu revoluciju. Ono što je bila znanstvena fantastika sredinom 1970-ih, kada je Lucas počeo pripreme za rad na svom najvećem projektu, dvadesetak godina poslije postalo je standard u snimanju ZF filmova. No, unatoč zapanjujućem razvoju filmske tehnike, Lucasov je serijal o "jednoj dalekoj, dalekoj galaksiji" i njezinim stanovnicima bio i ostao klasična, svevremenska priča o borbi dobra i zla u kojoj su desetine milijuna obožavatelja prepoznali filmove koji su izvrsno pogodili njihov ideal zabave, uzbuđenja i svjetonazora. Lucas je cijelom projektu otpočetka pristupio zanesenjački, što se itekako vidi i u slici i u zapletu. Riječ je o priči koja ima sve odlike mitologije - središnji antagonizam 'veći od života', nadnaravna bića i legendarne junake, svojevrsni religijski kontekst, te crno-bijeli pristup zbivanjima s potanko opisanom kronologijom i uzročno-posljedičnim vezama. Tako su u središtu zapleta pobunjenici protiv uzurpatora vlasti u nekad prosperitetnoj Republici - savezu mnogobrojnih planeta - koji nastoje pobijediti Cara i njegove saveznike prije no što ovaj konstruira razorno oružje Tamnu zvijezdu i tako zauvijek prisvoji vlast. Međutim, borba republikanaca i Carevih snaga zapravo je sraz između Sile i njezine tamne strane, pri čemu je Sila metafizički pokretač svega u svemiru. Lucas je kao autor priče vješto reinterpretirao mnoštvo poznatih povijesnih, religijskih i mitoloških motiva, a još je umješnije profilirao središnje likove. Tako su na strani dobra princeza Leia, njezin brat Luke Skywalker, pustolov Han Solo, njegov suborac Chewbacca, jediji Obi-Wan Kenobi i Yoda, te roboti R2D2 i C-3PO, a na strani zla Car, njegovi jurišnici i saveznici poput Jabbe the Hutta, te strašni Carev pobočnik Darth Vader, zasigurno jedan od najbolje osmišljenih negativaca u povijesti kinematografije. Odnosi ovih likova u žarištu su prva tri snimljena filma u serijalu. To su uz spomenutu Epizodu IV. - Novu nadu, redateljsko-scenarističko djelo Georgea Lucasa, i Epizoda V. - Carstvo uzvraća udarac redatelja Irvina Kershnera iz 1980. i Epizoda VI. - Povratak jedija u režiji Lawrencea Kasdana iz 1983. Treba istaknuti da je snimanje serijala potaknuto nevjerojatnim uspjehom inicijalnog filma (šest Oscara i 775,4 milijuna $ zarade u svjetskim kinima) koji je uz Ralje Stevena Spielberga definirao pojam suvremenog blockbustera. Nelinearno označavanje epizoda nakon prva tri snimljena filma detektira Lucasovu želju da sljedeća trilogija pričom prethodi događajima iz prve trilogije. Ovaj je put Lucas režirao sva tri filma: Epizoda I. - Fantomska prijetnja (1999.), Epizoda II. - Napad klonova (2002.), te Epizoda III. - Osveta Sitha.
 Ciklus je proslavio sve svoje glumce, osobito Harrisona Forda (lik Hana Sola) koji je uz Marka Hamilla (Luke Skywalker), Carrie Fisher (princeza Leia) i Aleca Guinnessa (za ulogu Obi-Wana Kenobija nominiran za Oscara) obilježio prvu trilogiju. U drugoj su trilogiji nastupili Liam Neeson (Qui-Gon Jinn), Ewan McGregor (mladi Obi-Wan Kenobi), Natalie Portman (princeza Amidala), Jake Lloyd (Anakin Skywalker kao dječak), Samuel L. Jackson (Mace Windu), Ray Park (Darth Maul), Terence Stamp (kancelar Valorum), Christopher Lee (grof Dooku), te Hayden Christensen kao mladi Anakin Skywalker i budući Darth Vader.
 O tome koliko je George Lucas nastojao digitalizirati svoje filmove govori i činjenica da je 1997. u povodu dvadesetogodišnjice premijere prvog filma u kina distribuirao remasterirane inačice prvih triju nastavka s digitalno obrađenim kadrovima.

hrt.hr
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #293 : 17.02.2013. 18:16:50 »
Da, vidio sam da su ga stavili. Iako bih više volio da su počeli sa starijim dijelovima iz razloga što bi se tako trebalo gledati zbog ogromnog twista. Ovako je po redu, ali novi klinci koji počinju, a ne znaju za taj slavni twist, trebali bi početi od starijih. Al ko ne zna danas za taj twist  ;D i oni koji nisu gledali, čuli su sigurno.

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5750
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #294 : 18.02.2013. 23:28:49 »
Zvjezdani ratovi... Baš sam se pitao je li nekad bio naslov Ratovi zvijezda. ???

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #295 : 19.02.2013. 20:53:24 »
Zvjezdani ratovi... Baš sam se pitao je li nekad bio naslov Ratovi zvijezda. ???
Nisam primijetio, očigledno neki nepismen prevoditelj :)
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #296 : 27.02.2013. 20:31:22 »
Od 1. ožujka na HTV-u Ciklus filmova Orsona Wellesa
Post height=9by Maks » 26.02.2013. 13:24
 Svi filmofili i ljubitelji sedme umjetnosti od 1. ožujka na Trećem programu HTV-a moći će uživati u ciklusu filmova jednog od najslavnijih redatelja svih vremena - genijalnog Orsona Wellesa.

Već svojim redateljskim prvijencem, antologijskom dramom „Građanin Kane“, ostavio je neizbrisiv trag u povijesti filma te stvorio djelo koje i danas nosi epitete jednog od najboljih, najznačajnijih i najutjecajnijih ostvarenja u sedmoj umjetnosti uopće.
Hipnotička snaga, vizualna impresivnost, iznimna sugestivnost, jedinstveni stil te predan rad s glumcima obilježja su i ostalih redateljskih projekata slavnog majstora, a to se podjednako odnosi i na sjajnu noirovsku triler-dramu „Dama iz Šangaja“, prvi film što ćemo ga gledati u ovom vrijednom ciklusu.
„Dama iz Šangaja“, film impresivnih ekspresionističkih kadrova i izvrsnih glumačkih interpretacija s Ritom Hayworth u glavnoj ženskoj ulozi gledat ćete 1. ožujka, dok su tjedan dana kasnije na rasporedu  „Ponoćna zvona“. 15. ožujka uživat ćete u njegovoj nadahnutoj filmskoj interpretaciji „Macbetha“, dok vas 22. ožujka čeka sjajni „Mr. Arkadin“  film koji i danas plijeni kompleksnošću, snagom i sugestivnošću.
29. ožujka imat ćete priliku vidjeti izvrsni „Proces“, također nadahnutu i intrigantnu adaptaciju romana Franza Kafke u kojoj je Welles superiorno na ekran prenio paranoidni ugođaj, mizantropiju i bogatstvo znamenitog Kafkina djela.

Tijekom travnja u ciklusu Orsona Wellesa gledat ćemo „Građanina Kanea“, „Veličanstvene Ambersonove“ i „Dodir zla“.
hrt.hr
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #297 : 27.02.2013. 20:45:21 »
Welles je jedna od glavnih filmskih lektira. Macbeth mu je bio njegov najdraži film pošto je obožavatelj Shakespearea. Filmčina sa nevjerojatnom atmosferom koja nekad i prelazi u horor. Ko pogleda, vidjet će na što sam mislio. The Lady from Shanghai sa prekrasnom Ritom je isto značajan film, posebno zbog poznatog kraja i ogledala.

Proces je najbolja ekranizacija Kafkinog remek djela. A Građanin Kane je iznad samoga filma. Umjetnost u pravom smislu te riječi. Još jedan odličan potez HTV-a. Oduševljavaju i dalje. Bravo!!! Samo neka tako nastave. Svaka im čast na svim tim obrazovanim dokumentarcima, filmovima, emisijama.


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #298 : 27.02.2013. 20:46:50 »
Jesi li gledao Veličanstvene ambersonove? Taj me zanima, jer ga nisam gledao dosad.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Večeras/uskoro na TV
« Odgovor #299 : 27.02.2013. 20:53:49 »
Ako si fan period drame, onda će ti se svidjeti. Ako ne, preskoči jer je film čista drama. Odličan, dakako. Neki taj film smatraju njegovim najboljim uratkom iako ja ne bih išao tako daleko.

Vidim da puštaju Touch of Evil. Na taj obrati pozornost. I ako nisi fan noira, nema veze, genijalan film.

Kad već pričamo o njemu, a on spada u klasični hollywood. Evo jedan odličan tribute na koji sam naišao. Preporuka svima da pogledaju.


Tags: