Autor Tema: The Serpent and the Rainbow (1988)  (Posjeta: 1095 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
The Serpent and the Rainbow (1988)
« : 09.11.2014. 05:22:57 »

Opis:
Antropolog Dennis Alan putuje na Haiti kako bi za farmaceutsku kompaniju istražio i donio narkotik koji u potpunosti anestezira tijelo dok svijest ostaje netaknuta. Supstancu koriste plemena u svojim obredima, a postoji i legenda o živućim mrtvacima-zombijima, ljudima koji su nakon kliničke smrti i pokopa oživjeli. U potrazi mu pomaže doktorica Marielle Duchamp te ubrzo oboje postanu okruženi voodoo ritualima, nadrealnim iskustvima i mračnim ljudima različitih interesa.

Izvor: MojTV

Žanr: horor
Zemlja: SAD
Jezik: engleski, francuski, španjolski
Trajanje: 98 min
Režija: Wes Craven
Scenarij: Wade Davis, Richard Maxwell, Adam Rodman
Glumci: Bill Pullman, Cathy Tyson, Zakes Mokae, Paul Winfield, Brent Jennings, Conrad Roberts, Badja Djola, Theresa Merritt, Michael Gough, Paul Guilfoyle...

IMDb

« Zadnja izmjena: 10.11.2014. 11:15:38 faks86 »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Serpent and the Rainbow (1988)
« Odgovor #1 : 22.02.2015. 00:49:00 »
Definitivno podcijenjen Cravenov horor i mnogo bolji od nekih njegovih razvikanih. Odlične nadrealne scene, uvijek zanimljiva tematike. Craven je inače čitao o ovoj temi i koliko je stvarna, a je pa je napravio film.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Serpent and the Rainbow (1988)
« Odgovor #2 : 12.09.2015. 12:25:33 »
Gledao sam davno dokumentarac o haićanskim zombijima i ovo je poprilično realno snimljeno (koliko je to moguće). Najviše mi se sviđa ta realnost u filmu, kao i dobra hororska atmosfera. Poprilično brutalan, a najzanimljiviji mi je završni obračun protiv vrača Peytrauda.
Mrzim lopatare i limune