Autor Tema: House M.D.  (Posjeta: 511136 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: House M.D.
« Odgovor #2820 : 27.04.2012. 13:41:54 »
ne znam zasto svi nekako ocekuju neki spektakularni kraj, jednastavno posljedna epizoda ce biti kao i sve ostale "med. slucaj" i serija se zavrsi tako sto Haus nastavja i dalje svoj uspjesni rad sa ekipom samo nema potrebe da to gledamo 40 godina.
Serija je pocela kako su Haus, i Vilson, i Kadi, i sve ostale skoro imali 40 god. vozrasti, a sad se.8 imaju skoro 50 god. a jos su propalice bez porodice i bez nista nista nista. Sto mora Haus umrjeti da bi kraj bio spektakularan, a? A da odluci postati astronaut, zar to ne bi bilo spektakularno?

Moja razmišljanja su isto na tom tragu.
House je tragičan lik, ali ne na tipičan način. On nije lik koji hrli u propast nesvjestan opasnosti. Nije ni lik kojega u burna vremena u kovitlac bace više sile kojima se čovjek jednostavno ne može oduprijeti. House srlja u probleme, jer mu je najvažnije u životu zadovoljiti svoje potrebe. Najčešće unaprijed zna da će stvoriti nevolje i sebi i drugima - ali bože moj, to je cijena koju je on spreman platiti (pogotovo ako će neko drugi podnijeti najveći ceh  ;D ). Zato su ga i napravili kao ovisnika o lijekovima - ovisnika je najlakše prepoznati po tome što mu je prvi (i često jedini) prioritet da se nakrka supstance o kojoj je ovisan, a ostalo (obitelj, posao, prijatelji ... ) "ako bude vremena". House je najviše ovisnik o tome da radi stvari koje ga zabavljaju, i to pod bilo koju cijenu. Sad, da on na kraju serije doživi neku drastičnu promjenu, recimo postane dobar, savjestan i brine se i o potrebama drugih - to apsolutno nema smisla. Ili da ga pogodi božja munja i ubije jer je bio zločest, pa eto neka gledatelji dobiju ezopovsku pouku - to bi bilo strašno, autori bi popljuvali samu bit svoje serije. Logičan kraj serije je da haus nastavi hausovski, sve po starome, samo nema prozora kroz koji mi vidimo šta se dešava u njegovom univerzumu. Kao kauboj na kraju vesterna, samo odjaše ...  pardon, odšepa ... u sumrak i nove pustolovine.
Ali nakon ovako duge serije, ostali likovi zaslužuju neki zaključak. I na tome su očito počeli raditi. Kutnera su davno ubili, Edelsteinica se nije rastali s autorima serije na lijep način, zbog razmirica u stvarnom životu (nit' znam, nit' me briga, nit' je važno ko je više kriv) tu nema nikakvog zaključenja priče s Cuddy. Morrisonica se vraća za zadnju epizodu, 13 se vraća za zadnje 2 epizode, Tamblyn (Martha) i Penn (Kutner, u flashbacku šta li) isto za zadnju, ima vremena za njih. Ostaju Wilson, Foreman, Chase i Taub. Logično je da se trenutne epizode najviše bave njima. Možda ne Foremanom, on je Houseov kontrapunkt, ako House ostaje isti, onda je logično da i on ostane jednako antiprotivan.
Sad s koliko uspjeha to njima ide / će ići ... pa nestalo je tu kreativnog soka, da Shore, Laurie i ostali misle da imaju u sebi još priča za ispričati, dogovorili bi se oni s Foxom za još koju sezonu, pa makar i uz smanjenje plaće.



idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: House M.D.
« Odgovor #2821 : 30.04.2012. 02:16:24 »
Ako mogu na pp linkovi torent za 16 i 18 epizodu, hvala. Smajlicvece

Offline Internet

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
Odg: House M.D.
« Odgovor #2822 : 01.05.2012. 13:42:48 »
Odlicna epizoda Housa , slucaj , dramtika i komedija( one slike su urnebesne nakraju, pogotovo ona s bocom u ruci i šeširom)!
« Zadnja izmjena: 01.05.2012. 14:39:53 Internet »

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: House M.D.
« Odgovor #2823 : 01.05.2012. 14:21:50 »
Kako bi bilo da konačno naučite korišćenje spojlera?!?! :facepalm Nisu svi gledali epizodu, a dođu na temu i neko im otkrije najzanimljivije detalje? :\)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Internet

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
Odg: House M.D.
« Odgovor #2824 : 01.05.2012. 14:38:09 »
Kako bi bilo da konačno naučite korišćenje spojlera?!?! :facepalm Nisu svi gledali epizodu, a dođu na temu i neko im otkrije najzanimljivije detalje? :\)

Da stvarno nedaj Bože da netko zna da će biti odlična epizoda , nisam mu to trebao otkriti.

Jednom davno sjecam se rasprave ako se nevaram u Supernatural je bila , kad je oetko od ljudi s visim rankom postavio neki spoiler , i neki noviji clan mu odgovorio da to neradi, svi su ga ostali popljuvali... I što se tiče mog posta uopće nije spoiler , biti ce slucaj dobar, biti ce drame i komedije ... kao i u svakoj epizodi housa...

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: House M.D.
« Odgovor #2825 : 01.05.2012. 14:41:48 »
To što si gore stavio u zagradu treba da ide u spojler, ne tvoje mišljenje o epizodi.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: House M.D.
« Odgovor #2826 : 01.05.2012. 15:24:33 »
Meni to uopste nije spojler, sta vise, covjek mi je komentarom preporucio tu epizodu i jedva cekam da pogledam s obzirom na ranije lose komentare.

Offline *

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 179
Odg: House M.D.
« Odgovor #2827 : 01.05.2012. 23:03:21 »

Solidna epizoda...

Spoiler for Hiden:
mislio sam da ce wilson umrijeti ali dobro drago mi da nije...kraj epizode nevjerovatan! :D
sledeca epizoda obecava wilson se "opustio" promo za 20 epizodu:

Spoiler for Hiden:

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5751
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: House M.D.
« Odgovor #2828 : 03.05.2012. 00:52:14 »
 rofl rofl
Uploadan je titl zadnje epizode.
 :neverovatno:

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: House M.D.
« Odgovor #2829 : 03.05.2012. 00:59:06 »
Nije. ;D I da jeste bio, kurtalisan je. Sređujem svoj, biće za sat-dva, dosad sam imao goste. ;)


P. S.
Vid’ junaka, prebacio engleski transkript! pravilaf

rofl rofl rofl
« Zadnja izmjena: 03.05.2012. 01:01:38 bajone.rs »
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: House M.D.
« Odgovor #2830 : 03.05.2012. 01:02:07 »
Ovaj što sam sada skinuo bio je jednostavno predivan.





Google Translator u punom sjaju. ;D

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: House M.D.
« Odgovor #2831 : 03.05.2012. 01:06:38 »
Mogao bi dotični postavljač ovog <ubaciti psovku po želji> da popije jednu preventivnu zabranu „doprinošenja“ ovom sajtu.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: House M.D.
« Odgovor #2832 : 03.05.2012. 01:08:57 »
Netko je malo nervozan? ;D Lijepo je zamoljen da više ne postavlja takve "titlove". Ako posluša, sve će se zaboraviti. Ako ne, bit će još ljepše ispraćen sa sajta. Nema potrebe da ga odmah zgazimo. :)

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: House M.D.
« Odgovor #2833 : 03.05.2012. 09:20:35 »
Ma nisam nervozan, nego bih voleo da se sprovede u delo ono što smo jednom pričali: otvori se paralelna strana s prevodima urađenim isključivo GT-om, a na koju će biti preusmeravani svi koji žicaju prevode ili sami postavljaju prevode urađene GT-om, jer im je valjda i to dovoljno da blagougodno prate svoje omiljene serije. ;D Dobijali bi ekspresne prevode (namerno ovo ne ide pod navodnike!) par sati po izlasku epizode.

A evo i prevoda za 19. epizodu, obrada za Web-DL stiže uskoro. Uživajte, solidna epizoda.

Dodata i obrada za Web-DL.
« Zadnja izmjena: 03.05.2012. 10:00:41 bajone.rs »
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Tony M.D.

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 148
  • Spol: Ženski
Odg: House M.D.
« Odgovor #2834 : 03.05.2012. 10:42:40 »
Hvala, bajone. Smajlicvece

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: House M.D.
« Odgovor #2835 : 03.05.2012. 11:12:45 »
Hvala na prevodu :)
Spoiler for Hiden:
Dobre one fotke sa "odmora"  rofl

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: House M.D.
« Odgovor #2836 : 03.05.2012. 11:23:05 »
Spoiler for Hiden:
Dobre one fotke sa "odmora"  rofl

Spoiler for Hiden:
Dobra fora, pošteno se ismejah. ;D
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: House M.D.
« Odgovor #2837 : 03.05.2012. 15:42:47 »
Ako ima neko, nek mi pošalje živ link sa rapida za ovu 19. epizodu, 720p verzija. Hvala unapred. :)

Offline Internet

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
Odg: House M.D.
« Odgovor #2838 : 08.05.2012. 19:31:32 »
dobra epizoda kraj se polako već oblikuje

Spoiler for Hiden:
kraj me ostavio u isčekivanju , njegova faca djeluje iznenađeno kao da je nešto treće , možda nebude rak nego nešto deseto i to bude House-ov zadnji slučaj i tako završi serije , jedva čekam sljedeću epizodu...

Offline Tony M.D.

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 148
  • Spol: Ženski
Odg: House M.D.
« Odgovor #2839 : 08.05.2012. 19:46:52 »
Još jedna dobra epizoda. smileyNO1

A evo i promo za sledeću:
Spoiler for Hiden:



Trinaestica is back.  ;D

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: House M.D.
« Odgovor #2840 : 08.05.2012. 19:51:56 »
Meni je ovo opet bilo mrljavo, prosečno, puno dugih i dosadnih scena. :-\ Najava sledeće obećava pak zanimljiviju epizodu.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Tony M.D.

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 148
  • Spol: Ženski
Odg: House M.D.
« Odgovor #2841 : 08.05.2012. 20:13:03 »
Meni je ovo opet bilo mrljavo, prosečno, puno dugih i dosadnih scena. :-\ Najava sledeće obećava pak zanimljiviju epizodu.
Da, ali je bilo i dosta dobrih scena. ;)

Ne znam, meni su ove sezona sve epizode bile dobre i zanimljive, neke manje, neke više. Valjda sam se mnogo razočarala prethodnom sezonom, a i da ih uporedim ova osma je super-ultra-extra-fantastična u odnosu na sedmu. ;D

Offline Internet

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
Odg: House M.D.
« Odgovor #2842 : 08.05.2012. 20:18:07 »
Meni je ovo opet bilo mrljavo, prosečno, puno dugih i dosadnih scena. :-\ Najava sledeće obećava pak zanimljiviju epizodu.

Pa dosadne scene ubrzaj , to ja radim sa svakom serijom i svakim filmom na BS Player samo stišćem desno , kad netko npr. ide do vrata samo ubrzam da nečekam da se dogega , film od 1 sat i 30 min pogledam za oko 30 min , to isto i sa serijama radim...

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: House M.D.
« Odgovor #2843 : 08.05.2012. 20:30:37 »
Spoiler for Hiden:
Ispada da su ove njihove bolnice gore od nasih. Plafoni samo padaju na pacijente (ista scena je bila i u GA)

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: House M.D.
« Odgovor #2844 : 08.05.2012. 20:35:17 »
Meni je ovo opet bilo mrljavo, prosečno, puno dugih i dosadnih scena. :-\ Najava sledeće obećava pak zanimljiviju epizodu.

Pa dosadne scene ubrzaj , to ja radim sa svakom serijom i svakim filmom na BS Player samo stišćem desno , kad netko npr. ide do vrata samo ubrzam da nečekam da se dogega , film od 1 sat i 30 min pogledam za oko 30 min , to isto i sa serijama radim...
:o ???
Bože svašta, pa serija/film mora biti stvarno dosadan da se uradi tako nešto... koja je poenta gledati nešto ako ćeš pola premotati... u_jeeeeeeeeee
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: House M.D.
« Odgovor #2845 : 08.05.2012. 20:40:25 »
Nisam se guzio onoliko s podešavanjem slike u plejeru da bih gledao napreskok! rofl

Jbg, spico, ovo gledaš tek da vidiš šta će biti u preostale dve-tri epizode, kad si već pogledala skoro punih osam sezona. ;D
« Zadnja izmjena: 08.05.2012. 20:52:02 bajone.rs »
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Internet

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
Odg: House M.D.
« Odgovor #2846 : 08.05.2012. 20:50:45 »
Meni je ovo opet bilo mrljavo, prosečno, puno dugih i dosadnih scena. :-\ Najava sledeće obećava pak zanimljiviju epizodu.

Pa dosadne scene ubrzaj , to ja radim sa svakom serijom i svakim filmom na BS Player samo stišćem desno , kad netko npr. ide do vrata samo ubrzam da nečekam da se dogega , film od 1 sat i 30 min pogledam za oko 30 min , to isto i sa serijama radim...
:o ???
Bože svašta, pa serija/film mora biti stvarno dosadan da se uradi tako nešto... koja je poenta gledati nešto ako ćeš pola premotati... u_jeeeeeeeeee

poana je pogledati zanimljivo ? koja je poanta nekog gledat kako dolazi do kuće vadi ključeve i otvara vrata dok to možeš ubrzat , i skratit gubitak vremena...

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: House M.D.
« Odgovor #2847 : 08.05.2012. 20:53:50 »
Imam ja druga koji je pogledao cijelu sezonu The Big Bang Theory-a za 3-4 sata, na taj način, ubrzavajući, došlo mi je bilo da se objesim kad sam to vidio.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: House M.D.
« Odgovor #2848 : 08.05.2012. 20:57:18 »
Pa sve je to ono što čini film, ne vidim šta je sad tu toliko dosadno da se mora premotati. Da to smatram gubljenjem vremena, ne bih ni gledala filmove... Nisam još nikad čula da neko na tome štedi vreme. Za sve postoji prvi put. ;D No dobro, ako tebi tako odgovara... smileyNO1
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Internet

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
Odg: House M.D.
« Odgovor #2849 : 08.05.2012. 21:04:22 »
Imam ja druga koji je pogledao cijelu sezonu The Big Bang Theory-a za 3-4 sata, na taj način, ubrzavajući, došlo mi je bilo da se objesim kad sam to vidio.

Nerazumijem zašto ? Ako njemu paše takav način gledanja nerazumijem zašto bi tebi smetalo...

Pa sve je to ono što čini film, ne vidim šta je sad tu toliko dosadno da se mora premotati. Da to smatram gubljenjem vremena, ne bih ni gledala filmove... Nisam još nikad čula da neko na tome štedi vreme. Za sve postoji prvi put. ;D No dobro, ako tebi tako odgovara... smileyNO1

Pa nije dosadno nego znam šta će napraviti i onda premotam , premotam i neke dosadne razgovore i tako , usput vidim po subtitle o čemu je riječ i tako... Imam takav način gledanja i to mi paše!

Tags: