Autor Tema: Stargate Universe - SGU  (Posjeta: 161283 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #390 : 26.11.2009. 16:37:40 »

i za atlantis se svojevremeno tako govorilo, pa je postala prava serija, tako da...

Meni ne trebaju nikakva istraživanja, kao ovde nekima da bih odlučio da li ću ili neću nešto gledati ;) SGA sam gledao i nije mi se desilo da zadremam na ni jednoj epizodi, što mi se desilu na SGU i onda nakon toga dođe ova epizoda "dosadan život" koji me još dotuče, tako da .... 

ovo nisu istraživanja da se odluči hoće li se serija gledati ili ne, već da se vidi hoće li se ukinuti ili ne. po mom stručnom zaključku, a on nije nimalo sturčan ;D, ako ima istu gledanost kao atlanits onda se neće ukinuti nakon 1 sezone, već će ih biti malo više, a meni bi to bilo izrazito drago, tako da...

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #391 : 26.11.2009. 18:33:44 »

Offline Pogrebnik

  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #392 : 28.11.2009. 06:36:11 »
Moje misljenje je da je serija UŽAS! Gledam inemogu vjerovat kako od onako dobre serije se moze napraviti ovako sranje. Pa jel moguce da ikoga zanima sta ce biti sa onim likom teen vojnikom i onom butrom i ostalih takvih 30 glupih zapleta. I dalje nenormalno vuce na onu Battlestar Galacticu koja je MENI isto tako bila losa (znam da je nekima super pa sam rekao meni).

Naravno da je necu prestati gledati dok got bude isla i nadam se nekim poboljsanjima i to ubrzo jer nece bas dugo potrajati ako bude se ovakva nastavila.

Nego imam jedno pitanje. Ako je SGA imala otprilike isti broj gledatelja pa zasto su je tako nabrzinu prekinuli? Bilo je opet toliko mogucnosti za nastaviti,ali nema veze.

Sto se tice jos ovog SGU evo jedino sto je meni pozitivno su dva lika onaj doctor Rush i mali debeli nemogu se sjetit kako se zove, sto je osvojio nagradno putovanje. :)

Vidim da oni namjerno nezele jos uplitati nove rase, ali morali bi onda barem nesto zanimljivije sa tim brodom radit jel ako mi jos jednom stave kako netko ode u disko na zemlji dok mu je tjelo zarobljeno na nekom brodu mislim da cu popizdit.

Bio sam malo kritican,alivjerujem da ce se neki ljudi ipak slozit samnom. Mada mi cak ni to nije bilo bitno nego nemam se kome pozaliti oko te serije pa bar mogu tu na forumu. :)

Offline Mikos

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 97
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #393 : 28.11.2009. 11:26:29 »
Evo neceg novog:


Webisodes
Stargate Universe: Kino

A series of 30 webisodes. Shot from the
point of view of a Kino, these webisodes give little
insights into the day to day life aboard the Destiny.

Source.: Web stream
Video..: XviD, 608x352
Audio..: MP3 VBR
Date...: 2009.11.14

Stargate.Universe.Kino.S01E01.Get.Outta.Here.WEBRiP.XviD-Br3.avi  [4.46 Mb] 
Stargate.Universe.Kino.S01E02.Not.The.Lab.WEBRiP.XviD-Br3.avi  [10.67 Mb] 
Stargate.Universe.Kino.S01E03.No.Idea.WEBRiP.XviD-Br3.avi  [6.16 Mb] 
Stargate.Universe.Kino.S01E04.The.Room.WEBRiP.XviD-Br3.avi  [6.75 Mb] 
Stargate.Universe.Kino.S01E05.Elis.Room.WEBRiP.XviD-Br3.avi  [11.49 Mb] 
Stargate.Universe.Kino.S01E06.Dont.Encourage.Him.WEBRiP.XviD-Br3.avi  [18.26 Mb] 
Stargate.Universe.Kino.S01E07.Corridor.Conversation.WEBRiP.XviD-Br3.avi  [2.89 Mb] 
Stargate.Universe.Kino.S01E08.Marked.Hatch.WEBRiP.XviD-Br3.avi  [3.85 Mb] 
Stargate.Universe.Kino.S01E09.Not.Supposed.To.Be.In.Here.WEBRiP.XviD-Br3.avi  [8.44 Mb] 
Stargate.Universe.Kino.S01E10.Nobody.Cares.WEBRiP.XviD-Br3.avi  [12.38 Mb] 
Stargate.Universe.Kino.S01E11.Kino.Race.WEBRiP.XviD-Br3.avi  [5.86 Mb] 
Stargate.Universe.Kino.S01E12.Covered.Kino.WEBRiP.XviD-Br3.avi  [4.46 Mb] 
Stargate.Universe.Kino.S01E13.Variety.WEBRiP.XviD-Br3.avi  [14.20 Mb] 
Stargate.Universe.Kino.S01E14.You.Okay.WEBRiP.XviD-Br3.avi  [10.16 Mb] 
Stargate.Universe.Kino.S01E15.Do.I.Look.Stupid.WEBRiP.XviD-Br3.avi  [13.41 Mb] 
Stargate.Universe.Kino.S01E16.All.Telfords.Fault.WEBRiP.XviD-Br3.avi  [5.20 Mb] 
Stargate.Universe.Kino.S01E17.Whats.That.Light.WEBRiP.XviD-Br3.avi  [12.45 Mb] 
Stargate.Universe.Kino.S01E18.Kind.of.Crazy.WEBRiP.XviD-Br3.avi  [40.70 Mb] 
Stargate.Universe.Kino.S01E19.Only.Run.When.Chased.WEBRiP.XviD-Br3.avi  [22.66 Mb]

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #394 : 28.11.2009. 11:59:50 »
Nego imam jedno pitanje. Ako je SGA imala otprilike isti broj gledatelja pa zasto su je tako nabrzinu prekinuli? Bilo je opet toliko mogucnosti za nastaviti,ali nema veze.

ako me mozak dobro služi, SGA je ukinut upravo rada SGU, jer je SGU navodno financijski jako težak pa da se lakše financira ovaj je ukinut. jedina caka je, što ja ne vidim gdje je tu tako skupocjeno snimanje.
uglavnom, ja se nadam da će sada nakon polusezonske pauze pročitati malo kritike, i onda dovesti malo više stargatea u stargate.

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #395 : 28.11.2009. 13:33:23 »
uglavnom, ja se nadam da će sada nakon polusezonske pauze pročitati malo kritike, i onda dovesti malo više stargatea u stargate.

+ 1  smileyNO1

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1197
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #396 : 28.11.2009. 18:50:36 »
Moje misljenje je da je serija UŽAS! Gledam inemogu vjerovat kako od onako dobre serije se moze napraviti ovako sranje.

Naravno da je necu prestati gledati dok got bude isla i nadam se nekim poboljsanjima i to ubrzo jer nece bas dugo potrajati ako bude se ovakva nastavila.


Pa zbog toga i opstaje ovakav rejting, ako je za verovati, a to je što fanovi i ako je loša serija oni je i dalje gledaju nadajući se da će krenuti neka prava radnja serije a ne ove dosadne i glupe epizode na foru velikog brata.  ;)
« Zadnja izmjena: 28.11.2009. 18:52:15 slaks »

Offline MrBlc

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #397 : 30.11.2009. 12:19:34 »
Ukoliko se našto ne popravi, jedino je rješenje da snime nekakav rollback Atlantisa u kojem će zadnjih par epizoda prikazati kao nekakav temporalni poremečaj ili paralelni svemir i nastaviti snimati u Pegazu ili naći neki razlog i izvor energije da se vrate u Pegaz i dobiju novog neprijatelja tamo.

Offline 100%SRB

  • Prevoditelj početnik
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 60
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #398 : 03.12.2009. 14:37:01 »
U jednom od ranijih postova sam napisao da je poznata radnja 11. epizode ali nisam stavio spojlere.
Našao sam taj tekst (na engleskom) pa koga zanima može da ga pročita.

Spoiler for Hiden:
“Using a piece of Ancients technology, Colonel Young accidentally ends
up on an alien vessel, and then, suddenly, finds himself back on the Destiny,” Mallozzi
explains. “No one actually believes him, and thinks that his brain is manifesting
these hallucinations as a result of a hiccup with the technology. Then, however, the
Destiny drops out of FTL [faster than light] drive, and an alien ship arrives! Our people
try to communicate with it, and the aliens respond, but then the Destiny is attacked!
“This story not only deals with the shipboard dynamics on a small scale, but
also the bigger mystery of who these aliens are, and what they want from us. There are
lots of little twists and turns; and things that were set up in earlier stories pay off in
this one. It’s a very action-driven episode, and also our first big space battle story.

A evo i jedne slike iz za sada nepoznate epizode.
http://www.dodaj.rs/f/A/XC/3WR3DLFo/4337e3e0cca511de98a21678.jpg

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #399 : 03.12.2009. 17:18:13 »
ova slika mi je do jaja, izgleda mi kao robot kukac iz atlantisa što se tako uhvatio za sheparda ;D

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #400 : 04.12.2009. 10:45:24 »
Samo da javim da radi nedostatka vremena sva 4 člana SGUTT-a prijevod će biti tek u nedjelju kasno navečer ili u ponedjeljak :(

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #401 : 04.12.2009. 13:22:12 »
Samo polako kolege, nema preše  smileyNO1

Offline Nesius

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #402 : 07.12.2009. 04:05:31 »
Heh, napokon se nešto počelo događat i sad treba čekat mjesec dana...   u_jeeeeeeeeee
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak!!!"
                 Grunf

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #403 : 07.12.2009. 09:15:01 »
Ajde promini avatar, zubi mi se odma navlaže  ;) ;D ;D

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #404 : 07.12.2009. 15:20:37 »
Heh, napokon se nešto počelo događat i sad treba čekat mjesec dana...   u_jeeeeeeeeee


mjesec ?

SyFy’s TV show Stargate Universe will continue with all new episodes only in April 2010. First 10 episodes of the first season have been shown in 2009, and the remaining 10 episodes will be shown only in April 2010, after a big 4 months break. Last 10th episode, called “Justice” had been shown on December 4th, 2009.

For those people who’ve missed some (or even all) episodes, SyFy will re-run the first 10 episodes while waiting to air the remaining ones. So, everybody will have a chance to watch this fantastic show.

Source: SyFy
May the Plasma be with you!

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #405 : 07.12.2009. 15:39:44 »
Ajme užas  :(

Nisam ni primijetila do danas da je ovo zadnja. Bezveze je takva duga pauza, pa ljudi će potpuno zaboravit na seriju...

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #406 : 07.12.2009. 18:16:46 »
I na mnoge druge serije.

Amerikanci - ni sami sebe ne razumiju (za to im trebaju psihijatri)

Cijela nacija će poput bezumnih idiota gledati skijanje i ostale zimske radosti jer i inače svoje zimsko vrijeme provode u Aspenu pa da jadne serije ne pate....

Ovo je prva olimpijada koja traje 3 mjeseca (i više)

Samo dobar izgovor da u recesiji ušparaju pare na reprizama.
May the Plasma be with you!

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #407 : 07.12.2009. 20:17:12 »
...So, everybody will have a chance to watch this fantastic show.
Source: SyFy...

Pametno, nakon tolike pauze jasno će se videti ko je stvarno zadovoljan serijom, a ko je gleda samo zato jer se nada
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Nesius

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #408 : 08.12.2009. 02:03:13 »
Heh, napokon se nešto počelo događat i sad treba čekat mjesec dana...   u_jeeeeeeeeee


mjesec ?

SyFy’s TV show Stargate Universe will continue with all new episodes only in April 2010. First 10 episodes of the first season have been shown in 2009, and the remaining 10 episodes will be shown only in April 2010, after a big 4 months break. Last 10th episode, called “Justice” had been shown on December 4th, 2009.

For those people who’ve missed some (or even all) episodes, SyFy will re-run the first 10 episodes while waiting to air the remaining ones. So, everybody will have a chance to watch this fantastic show.

Source: SyFy

Mi se još ne poznajemo, al mislim da si ti jedan jako okrutan čovjek. Nisam siguran da sam želio znat taj podatak...
:rofl:
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak!!!"
                 Grunf

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #409 : 08.12.2009. 19:24:58 »
ma ti si još dobar.

Lost i 24 ovisnici čim vide zadnju sekundu sezone opale kuknjavu za idućom i onda nas sve gnjave dok ne počne.

 :P
May the Plasma be with you!

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #410 : 08.12.2009. 19:35:34 »
Možda su Ameri sve obustavili dok u strahu čekaju "2010: The Year We Make Contact"?
Ili je taj film već zaboravljen?? :(
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #411 : 09.12.2009. 11:24:37 »
do 4. mjeseca? oni nisu nimalo normalni podup
jest da serija nije bog zna nešto do sada, ali opet tolika pauza je pretjerana.

evo i prijevoda napokon, splet jako nezgodnih okolnisto je odgovoran da tek sada stiže, ali šta je tu je, koliko vidim mogli smo čekati i do 3. mjeseca sa prijevodom da se ne zaboravi sve ;D

Hvala Mili i Nagyju clapp

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21901
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #412 : 09.12.2009. 11:30:09 »
Zahvaljujem se SGUTT-u  clapp

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #413 : 09.12.2009. 11:50:47 »
Zahvaljujem se SGUTT-u  clapp

+1 ja isto, hvala  Smajlicvece

Offline Nesius

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #414 : 09.12.2009. 13:27:13 »
hvala hiphop
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak!!!"
                 Grunf

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #415 : 09.12.2009. 13:32:10 »

evo i prijevoda napokon, splet jako nezgodnih okolnisto je odgovoran da tek sada stiže, ali šta je tu je, koliko vidim mogli smo čekati i do 3. mjeseca sa prijevodom da se ne zaboravi sve ;D


drugi puta da znaš - javi mi se.

Ja mislio krenuti s prijevodom u subotu noću no rek'o neću, dovršit će ga oni sutra... kad ono oteglo se.

No nisi ni ti mislio da će toliko potrajati, sigurno.
May the Plasma be with you!

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #416 : 09.12.2009. 13:41:04 »

evo i prijevoda napokon, splet jako nezgodnih okolnisto je odgovoran da tek sada stiže, ali šta je tu je, koliko vidim mogli smo čekati i do 3. mjeseca sa prijevodom da se ne zaboravi sve ;D


drugi puta da znaš - javi mi se.

Ja mislio krenuti s prijevodom u subotu noću no rek'o neću, dovršit će ga oni sutra... kad ono oteglo se.

No nisi ni ti mislio da će toliko potrajati, sigurno.


stvarno nisam mislio, oprosti što si krenuo, ali znaj da će uvijek izaći SGUT prijevod. ali idući put ću ti javiti ako se opet ovako otegne, ali nevjerojatno je kako se četvero nama dogodilo da baš nitko nije imao vremena. te posao, te druga smjena, te kvar na kompu, te dođeš kući umoran pa ti se neda baš, uglavnom neće se više ovako događati sigurno, makar morao sjediti do noći 2 ujutro.
« Zadnja izmjena: 09.12.2009. 13:44:42 Jablan »

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #417 : 09.12.2009. 13:44:09 »
eto na žalost gledanost u zadnjoj epizodi opala, sa prošlih 1.9 milja na sada 1.626 milja gledatelja :'(

evo opet mali update za geldanost, nakon jadnih 1,6 milja gledatelja za 7. epku, gledanost je u laganom usponu ;D

8. epka je imala 1.802 milja gledatelja, a
9. epka je imala 1.891 milja gledatelja

gledanost za 10. epku:

1.340 milja gledatelja (daleko najniža gledanost do sada)

iskreno, stvarno mi je žao kako do sada daleko najbolja epka ima ovaku malu gledanost. sumnja se da je dijelom razlog zato što se u isto vrijeme vrtila finalna epizoda Monka, ali opet, da je serija imala kvalitetu imala bi veću gledanost :(

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #418 : 09.12.2009. 14:16:33 »
kod tih gledanosti postoji još jedna izuzetno bitna kategorija , nešto tipa "day+7" što znači da se gledaju i reprize u idućih sedam dana.

Te brojke su dosta dobre za SGU i SyFy samo što ne objavi da je druga sezona dobila zeleno.
(pročitah negdje jučer-prekjučer)

Inače 1,3 milijuna je bio i Atlantisov prosjek.

evo nađoh link sa hr.rec.sf.stargate:

http://www.gateworld.net/news/2009/12/stargate-universe-ratings-recap-renewal-likely/

« Zadnja izmjena: 09.12.2009. 14:18:36 krbo »
May the Plasma be with you!

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #419 : 09.12.2009. 15:25:54 »
Kvragu i Olimpijada, pola serija je u zastoju :(

Inače, da zahvalim i Jablanu što je sve dijelove lijepo sastavio i uštimao.
Odradiš volovski posao, a nitko posebno tebe ne pohvali, pa eto ja ću  clapp  Smajlicvece


Odlična epizoda je bila, sviđala mi se ta krimi-atmosfera i naravno kraj, živo me zanima
Spoiler for Hiden:
što je s tim vanzemaljskim brodom i hoće li ga Rush pokrenuti...
Daleko je 4. mjesec, al preživjet ćemo nekako