Autor Tema: Stargate Universe - SGU  (Posjeta: 161288 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #210 : 25.10.2009. 18:20:41 »
Hvala SGUTT-u na prijevodu! ;) drinks

Znači još 5-6 pa ćemo otkriti na koji način prazne zaštopanu kanalizaciju.

To se sjećam da su prigovarali Star Treku, kako to da nikad ne vidimo kanalizacijski sustav broda, zar ne postoji? Kako to rješavaju??  rofl

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21902
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #211 : 25.10.2009. 18:25:54 »
To se sjećam da su prigovarali Star Treku, kako to da nikad ne vidimo kanalizacijski sustav broda, zar ne postoji? Kako to rješavaju??  rofl

Ako misliš na Original Star Trek, meni je ipak u seriji bila najfascinantnija upotreba gedora od strane Scottyja. rofl

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #212 : 25.10.2009. 18:31:27 »

Ako misliš na Original Star Trek, meni je ipak u seriji bila najfascinantnija upotreba gedora od strane Scottyja. rofl

Ma mislim općenito na sve ST serije. Ni na Enterpriseu, ni na Voyageru, ni na DS9, ni na starom Enterpriseu ni spomena o tome  ;D
A TOS nisam gledala  ruskirulet još!

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21902
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #213 : 25.10.2009. 18:33:42 »
A TOS nisam gledala  ruskirulet još!

Tvoj komentar govori sam za sebe. ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #214 : 25.10.2009. 18:51:10 »
Na žalost se moram složiti s Quaddom. Dajem joj već petu epizodu šansu, ali...
Evo, u petoj su otkrili na koji način se obnavlja energija broda. Znači još 5-6 pa ćemo otkriti na koji način prazne zaštopanu kanalizaciju. Veliko razočarenje za mene, ali čekat ću još.

Istina da odugovlače sa ovim popravkom, ali ja sam i dalje uvjeren da jednom kad poprave brod kreće prava akcija.
Sjetimo se da u tom dijelu svemira nije samo brod Destiny, već da ima još jedan (ili ipak dva) prateći brod drevnih koji bi trebao biti u blizini Destinyja. Sjetimo se da je i Atlantis kompletnu prvu sezonu bio daleko ispod prosjeka, i tek u drugoj sezoni zaživio kada se razvila priča.
Drago mi je što Universu ljudi daju još šansu, jer sam siguran da će se radnja razviti na još za stargate neviđeni način, pogotovo kada se jednom upoznaju agresivne tuđinske rase.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21902
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #215 : 25.10.2009. 18:56:40 »
Iz svih razloga koje si rekao i jesam još uvijek strpljiv. ;)

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #216 : 25.10.2009. 19:33:37 »
Na žalost se moram složiti s Quaddom. Dajem joj već petu epizodu šansu, ali...
Evo, u petoj su otkrili na koji način se obnavlja energija broda. Znači još 5-6 pa ćemo otkriti na koji način prazne zaštopanu kanalizaciju. Veliko razočarenje za mene, ali čekat ću još.

Istina da odugovlače sa ovim popravkom, ali ja sam i dalje uvjeren da jednom kad poprave brod kreće prava akcija.
Sjetimo se da u tom dijelu svemira nije samo brod Destiny, već da ima još jedan (ili ipak dva) prateći brod drevnih koji bi trebao biti u blizini Destinyja. Sjetimo se da je i Atlantis kompletnu prvu sezonu bio daleko ispod prosjeka, i tek u drugoj sezoni zaživio kada se razvila priča.
Drago mi je što Universu ljudi daju još šansu, jer sam siguran da će se radnja razviti na još za stargate neviđeni način, pogotovo kada se jednom upoznaju agresivne tuđinske rase.


Sve to stoji, ali i u SG-1 i u Atlantisu bilo je neke dobre akcije i u početnim epizodama. Ali ruku na srce, ja komentarišem na osnovu jedne na preskoke pregledane epizode. Javiću se kad uspem da odgledam ovih prvih par epki.

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #217 : 25.10.2009. 23:18:53 »
Na žalost se moram složiti s Quaddom. Dajem joj već petu epizodu šansu, ali...
Evo, u petoj su otkrili na koji način se obnavlja energija broda. Znači još 5-6 pa ćemo otkriti na koji način prazne zaštopanu kanalizaciju. Veliko razočarenje za mene, ali čekat ću još.

Slažem se u potpunosti, svakim nastavkom moje razočarenje raste, al dajem joj šansu samo zbog toga što sam SF fan a u zadnje vrijeme i nema ništa na repertuaru. Sve u svemu oni su htjeli napraviti nešto totalno različito od dosadašnjih SG-a, a time je sama koncepcija izgubila svoj čar. Ovo govorim jer je Sg-1 moja najdraža serija. Znam da će te me napasti, al to je moje mišljenje od početka i još uvijek stoji.

Spoiler for Hiden:
Npr najviše se prikazuju dramatični djelovi između posade. Al ovo mi je zasmetalo užasno u 4-om nastavku. Brod je u rasulu a Young dolazi pomoću kamenjem na Zemlju kako bi pričao sa svojom ženom 10 minuta. Gdje je tim znanstvenika koji pokušavaju pomoći u riješenju problema na neki način ili što taj tim nije došao na brod i pomogao, nisu odsječeni od Zemlje kad imaju kamenja. To mi je nekako logično, sjećate se kad bi u atlantisu pošlo nešto krivo kako bi se na sve načine radilo da se nešto napravi. Uf umorila sam se od pisanja...

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #218 : 26.10.2009. 10:41:01 »
Meni se serija sve više sviđa. Nisam još shvatio zbog čega, ali definitivno jedva čekam sledeću epizodu. Sećam se serija koje su mi brzo ili manje brzo dosadile, skidao sam epizode ali ih nisam gledao, ova ne ulazi u te... Istina, asocira na BSG (sami u svemiru) ali nema sajlonaca, mnogo je manje ljudi... asocira i na Lost samo sa vojnom pozadinom, asocira čak i na ST (VOY), ali nije ništa od toga ono što me privlači...
Valjda ja tako i zamišljam svemir, nije baš da sve vrvi od života... Jedva čekam, kao što rekoh, sledeću epizodu
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #219 : 26.10.2009. 10:44:18 »
evo i dva trailera za novu šestu epizodu:


mogu reći da mi ovaj prvi trailer obećaje :)

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #220 : 26.10.2009. 11:34:28 »
Ohoho, pogledah oba snimka, mogu reći da su zanimljivi, neke sam stvari predvideo, mada ne na taj način, ali sviđa mi se, jer je logično.
Spoiler for Hiden:
U prvom bi rekao da sam prepoznao nešto što bi možda mogli biti vanzemljaci... no, videćemo, 40% kapaciteta je puno goriva, nestašica vode je na redu, posle će verovatno biti i hrana

sad malo još pretpostavki:
Posle ove i još par epizoda ide ono najbolje, renoviranje broda. Hajte ljudi, malo mašte, pa šta ima lepše nego uređivati svoj novi dom, i to kakav dom, jesu temelji malo matori ali je prepun HI Tech opreme, a to je ono što svi volimo, kad osposobe brod i dovedu ga u 80% upotrebljivosti, onda će morati da rešavaju problem zvanja zemlje Možda nađu Wormhole (ne prevodim jer su mi sve varijante našeg prevoda glupave), a možda jhe i naprave (Supergate?) ali to već ostaje za kraj. Kad reše pitanje egzistencije, onda sledi da nauče da kontrolišu brod, imaju ono super kamenje, znači, možda ih poseti čika Rodni i popravi brod, Daniel ili Sam, pa nauče da čitaju, a možda im i neki od drevnih dođe u pomoć, što da ne, to nam dođe kao normalno iz SG franšize, zar ne? U svakom slučaju, ni ST Vojadžeru nije smetalo što nisu jedno vreme imali stalnog neprijatelja, pa što bi smetalo SGU ekipi... Uspevaju frku da im smisle i bez toga, zar ne? Možda Destiny nije jedini brod, možda nalete na još koji... ili na naselje Drevnih, ko zna...

I za kraj, ostavljam pitanje za SG Fanove. Ako je Destiny tako daleko otišao bez posade, i toliko dogo putovao FTL, a Drevni su napravili Kapije, ko je postavio Kapije u ovim svetovima do kojih dolazi Destiny sada? Da li se možda srećemo sa rasom koja je bila Drevna za Drevne?? U ostalom, nisu li Drevni bili (At)Lantians (Lantiđani), nikad se ne zna, možda je neko bio pre njih, možda taj neko još uvek vreba tamo negde, možda nije (više) tako dobar...

U svakom slučaju, materijala za seriju ima, samo od stvari kod kojih su za sada otvorili nepoznate (Sand Entity?)...

Aj zdravo
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Nagy

  • Ja
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 395
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #221 : 26.10.2009. 11:59:21 »
I za kraj, ostavljam pitanje za SG Fanove. Ako je Destiny tako daleko otišao bez posade, i toliko dogo putovao FTL, a Drevni su napravili Kapije, ko je postavio Kapije u ovim svetovima do kojih dolazi Destiny sada? Da li se možda srećemo sa rasom koja je bila Drevna za Drevne?? U ostalom, nisu li Drevni bili (At)Lantians (Lantiđani), nikad se ne zna, možda je neko bio pre njih, možda taj neko još uvek vreba tamo negde, možda nije (više) tako dobar...

U svakom slučaju, materijala za seriju ima, samo od stvari kod kojih su za sada otvorili nepoznate (Sand Entity?)...

Aj zdravo

Citat:
Stargate Universe is set on the Ancient ship Destiny, which was launched nearly a million years ago. Several ships were sent ahead of it to seed the universe with Stargates. The Ancients had planned on using the Stargate to board Destiny when it was far out enough into the universe, but learned how to ascend before that time. In order to reach this ship, an address would have to be dialed consisting of nine chevrons, a possibility that had been unknown in the previous Stargate series.
http://en.wikipedia.org/wiki/Stargate_Universe
Evo ti i odgovora. ;) Kratak prijevod - Radnja SGU se odvija na brodu Drevnih Destiny, koji je lansiran prije skoro milijun godina. Nekoliko brodova je poslano ispred njega da bi postavili Zvjezdana vrata po svemiru. Drevni su planirali iskoristiti Zvjezdana vrata da bi se ukrcali na Destiny kada bude dovoljno daleko u svemiru, ali su otkrili kako se "uzdići". Kako bi došli na brod, mora se pozivati adresa od devet znakova, što je mogućnost koja nije bila poznata u prijašnjim Stargate serijama.

A što se tiče izvanzemaljaca - kažu da će ih biti, ali neće biti dominantne "zle" vrste kao što su bili Goa'uld u SG-1 ili Wraith u Atlantisu.
« Zadnja izmjena: 26.10.2009. 12:03:38 Nagy »
Citat: bugmenot11 - 14. 10. 2008 u 21:48:55
Mirko_Pevac je u pravu, koji kurac prijevod jos nije gotov ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?



Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #222 : 26.10.2009. 12:23:43 »
U svakom slučaju, materijala za seriju ima, samo od stvari kod kojih su za sada otvorili nepoznate (Sand Entity?)...

Moja teorija je da to njih jedan Drevni ili više njih škicaju izdaleka  :D

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #223 : 26.10.2009. 12:41:11 »
A što se tiče izvanzemaljaca - kažu da će ih biti, ali neće biti dominantne "zle" vrste kao što su bili Goa'uld u SG-1 ili Wraith u Atlantisu.

nadam se da će se predomisliti u vezi toga, bilo bi žalosno da ne bude jedan stalni neprijatelji ;D

Moja teorija je da to njih jedan Drevni ili više njih škicaju izdaleka  :D

Ja se nadam da će se drevni već jedanput javiti ljudima, mislim, cijelo vrijeme ljudi koriste njihovu tehnologiju, sve što su ostavili za sobom, čak su neki stupili i u kontakt sa ljudima, ljudi su ubili njihova smrtne prijatelje Orije...

već sam se u Atlantisu nadao da će nekako stupiti u kontakt sa ljudima ali nikako, možda ovdje, jer su otkrili najveći pothvati drevnih ikada ;)

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #224 : 26.10.2009. 12:53:07 »
... Nekoliko brodova je poslano ispred njega da bi postavili Zvjezdana vrata po svemiru. Drevni su planirali iskoristiti Zvjezdana vrata da bi se ukrcali na Destiny kada bude dovoljno daleko u svemiru, ali su otkrili kako se "uzdići". Kako bi došli na brod, mora se pozivati adresa od devet znakova, što je mogućnost koja nije bila poznata u prijašnjim Stargate serijama....

Ok je to, informacija koja mi nije bila poznata, ali i dalje ostaju pitanja, ko je postavio zvezdane kapije... Posada tih brodova? (više ili manje) Inteligentne mašine? Sami brodovi? Leti li ispred njih gomila brodova sa mašinom za štancovanje zvezdanih kapija? Da li je onaj brod što se odvojio od njih otišao da obavesti druge brodove da se sad pridruže Sudbini? Sve u svemu, samo što se tiče postavljanja kapija, ima materijala za celu sezonu...

Za sada uspevaju da održe napetost bez Sajlonaca, Goaulda, Utvara, Orija, Borgova itd. ali do kada će moći tako? Lostu su trebali i Darma i Drugi™... Nema epske fantastike bez borbe dobra i zla, a SG franšiza je do sada uspešno kombinovala epsku i naučnu fantastiku i to je ono što sam voleo kod nje.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #225 : 26.10.2009. 14:47:29 »
kao što si sam rekao, ima materijala za cijelu sezonu ;)

zavalimo se i uživajmo, možda će se sada lagano zagrijati ;D

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #226 : 27.10.2009. 11:29:40 »
kao što si sam rekao, ima materijala za cijelu sezonu ;)

zavalimo se i uživajmo, možda će se sada lagano zagrijati ;D

Eto to i očekujem  ;)

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #227 : 27.10.2009. 16:19:26 »
Ko kaže da nema pomena o sanitaconim instalacijama na ST-u - greši.

http://memory-alpha.org/en/wiki/Breaking_the_Ice_(episode)

ST:ENT, prva sezona, osma epizoda "Breaking the Ice". Iz Takerove reakcije, jasno je i zašto se ta tema nije češće pominjala.
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline MrBlc

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #228 : 27.10.2009. 18:56:21 »
Ima i tu o sanitarnim problemima.

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #229 : 01.11.2009. 16:37:15 »
Evo titl za 6. epizodu na uploadu.

Ponovno hvala K. Carsonu na pomoći ;D

Offline Branislav85

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • Chelsea
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #230 : 01.11.2009. 18:50:04 »
Jos uvjek ga nema......gde je zapelo....heheh.....:))) :P ;)
Love is name, sex is game, forget the name and play the game!

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #231 : 01.11.2009. 20:26:00 »
Pogledah pilot. Svidja mi se. Nista slabiji pilot od Atlantisa. Stavise, mnogo je bolji od njega. Bice ovo dobra serija...

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #232 : 01.11.2009. 21:20:38 »
Jos uvjek ga nema......gde je zapelo....heheh.....:))) :P ;)

nemam pojma gdje je zapelo, evo idem ga opet uploadati

Offline Branislav85

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • Chelsea
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #233 : 01.11.2009. 22:07:09 »
Sa strpljenjem ga iscekujem.......i da hvala punooo........:))))
Love is name, sex is game, forget the name and play the game!

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #234 : 02.11.2009. 00:52:34 »
Hvala puno na prijevodu  Smajlicvece

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #235 : 02.11.2009. 08:28:28 »
Hvala puno na prijevodu  Smajlicvece
smileyNO1

evo još jedan trailer u kojem se vidi par scena što će se ubuduće događati:


Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #236 : 02.11.2009. 16:52:45 »
a evo i trailer za iduću epku, samo jedna riječ: "Suprise" ;D


Offline skatanic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #237 : 02.11.2009. 18:10:01 »
serija je stvarno odlicna. dosta bolja od SG1 koji nakon odredjenog vremena postane pravo dosadan. stargate atlantis nisam gledao ali ovo je stvarno dobro, bar do sada  :) i da, hvala za prevode svim ljudima koji prevode. brzi ste a kvalitet prevoda zbog toga ne trpi:) hvaaala talasi

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #238 : 02.11.2009. 18:57:47 »
sad, nije baš da je bolji od SG1, to nikako, ali i meni se počinje sve više sviđati ;D
a atlantis obavezno pogledaj ;)

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #239 : 02.11.2009. 19:42:27 »
Meni je ovo za sada bolje nego prvih 6 epizoda atlantisa...