Autor Tema: Memories of Murder (2003)  (Posjeta: 2367 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Memories of Murder (2003)
« : 28.09.2015. 23:33:40 »

Opis:
Godine 1986. mlada žena je silovana, brutalno ubijena i bačena u obližnje polje. Ubrzo nakon toga stradat će još jedna žrtva, a slučaj će pripasti dvojici neiskusnih lokalnih detektiva. S obzirom da se oni po prvi put susreću s takvim zločinom, načelnik policijske postaje iz glavnog grada Seula poslat će jednog od svojih najboljih detektiva kako bi pomogao istražiti zločin. Trojica detektiva kreću u potjeru za ubojicom koji ne posustaje, a žrtava je svakim danom sve više.

Izvor: movielandgroup.blogspot.ba

Originalni naziv: Salinui chueok
Žanr: kriminalistički, drama, misterija, triler
Zemlja: Republika Koreja
Jezik: korejski, engleski
Trajanje: 132 min
Režija: Joon-ho Bong
Scenarij: Joon-ho Bong, Kwang-rim Kim, Sung-bo Shim
Glumci: Kang-ho Song, Sang-kyung Kim, Roe-ha Kim, Jae-ho Song, Hie-bong Byeon, Seo-hie Ko, No-shik Park, Hae-il Park, Jong-ryol Choi, Mi-seon Jeon...

IMDb


Kolekcija: IMDb Top 250
« Zadnja izmjena: 01.12.2023. 09:38:19 NikolaJe »
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Memories of Murder (2003)
« Odgovor #1 : 21.03.2016. 04:01:36 »
Dok sam gledao, nisam smatrao radnju ništa posebnom. Ali sam poslije vidio da je ovo rađeno po istinitoj priči pa dobiva novu dimenziju. Također sam doznao da je i u Južnoj Koreji vladala diktatura, to nisam znao. Ima nekih blesavih stvari, poput onih besmislenih tučnjava. Onaj policajac je napravio jedno pet puta high-kick kroz film. Gluma prosjek. Treba istaknuti rad kamere, ima nekoliko lijepih scena.
« Zadnja izmjena: 21.03.2016. 04:24:19 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Memories of Murder (2003)
« Odgovor #2 : 21.03.2016. 13:10:55 »
Ja sam se ismejao tim high-kickovima, uvrnut film skroz, u nekim trenucima dosta mračan pa onda takva scena  ;D . To što je po istinitoj priči dosta utiče na utisak. Na kraju filma
Spoiler for Hiden:
ne uspeva da otkrije ko je ubica i onaj pogled u kameru, da se usereš


Sanjao sam jednom da sedim u bioskopu, gledam ovaj film i kada se završio, ispred mene ustaje čovek (taj ubica) i pogleda me, horor. Samo što je izgledao kao onaj glavni iz Oldboya, iz nekog razloga  :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Memories of Murder (2003)
« Odgovor #3 : 21.03.2016. 14:31:27 »
Uvjerljivo najabolji Korejski film 21. stoljeća. Odlično kombinira jako puno žanrova, a kraj je fantastičan jer to gleda ubojicu koji nikad nije uhvaćen.
Spoiler for Hiden:
Gleda prema nama gledateljima tražeći ubojicu, a ako je ubojica živ zamisli da je gledao film i ovaj ga detektiv pogleda. Jaka poruka.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Memories of Murder (2003)
« Odgovor #4 : 21.03.2016. 14:56:24 »
Ja sam se ismejao tim high-kickovima, uvrnut film skroz, u nekim trenucima dosta mračan pa onda takva scena  ;D .
Jest, smiješno izgleda. :)
To što je po istinitoj priči dosta utiče na utisak. Na kraju filma
Spoiler for Hiden:
ne uspeva da otkrije ko je ubica i onaj pogled u kameru, da se usereš

Spoiler for Hiden:
Ne znam sad je li taj kraj po istini ili su 2003. godinu ubacili radi teatralnsti, ali mi se dopao.
Mrzim lopatare i limune

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Memories of Murder (2003)
« Odgovor #5 : 21.03.2016. 15:16:53 »

^Ne znam, bitna je ta činjenica da
Spoiler for Hiden:
nikada nije otkriveno ko je
i zato ostavlja jak utisak, a koliko su ostali detalji verni stvarnom slučaju me nije previše zanimalo, verujem da ono bitno jeste.




Uvjerljivo najabolji Korejski film 21. stoljeća.


Meni ovaj i Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring. Oba iz 2003.