Autor Tema: Mojave (2015)  (Posjeta: 1112 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Mojave (2015)
« : 11.02.2016. 03:30:58 »

Opis:
Protagonista je filmska zvezda u krizi identiteta. On se zove Tom (Garret Hedlund) i upoznajemo ga na kućnom ili možda televizijskom snimku gde priznaje da ne zna šta bi sam sa sobom, poziva se na Byrona i Rimbauda. Već u sledećoj sceni napušta svoj brlog i uspavanu ljubavnicu (Bourgoin), dok mu žena ostavlja poruke na telefonskoj sekretarici, seda u džip i odlazi u naslovnu pustinju gde se igra Sama Peckinpaha i dere se na kojote u daljini. Umesto kojota, međutim, pojavljuje se neznanac, skitnica (Isaac) i kreće da brblja o književnosti, filozofiji i religiji. Susret na rastanku prerasta u obračun u kojem tesnu pobedu odnosi Tom.
Ali dan kasnije neko drugi gine. Šerif slučajno probudi Toma i on ga upuca, misleći da puca na neprijatnog gosta od prethodne večeri. Gost je, naravno, sve to video. Sad, nije toliki problem rešiti se leša, ali svedoci su nezgodna stvar. Dobro, ovaj nije baš pouzdan, ali je svakako neprijatan, sigurno je sociopata, a možda je i serijski ubica. Tom se vraća svom nesnađenom životu sa dodatnom dozom paranoje, a i neznanac uspeva da ga isledi i kreće za njim...

Izvor: Film na dan

Žanr: triler
Zemlja: SAD
Jezik: engleski
Trajanje: 93 min
Režija: William Monahan
Scenarij: William Monahan
Glumci: Oscar Isaac, Mark Wahlberg, Walton Goggins, Garrett Hedlund, Dania Ramirez, Matt Jones, Fran Kranz, Kylie Rogers, Christopher Neiman, Louise Bourgoin...

IMDb

« Zadnja izmjena: 11.02.2016. 11:29:09 zkarlov »
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Mojave (2015)
« Odgovor #1 : 22.02.2016. 05:10:07 »
Ovo sam pogledao samo radi Isaaca pošto ga jedinog vidim da bi mogao postati jedan od velikana u budućnosti jer posjeduje ogroman glumački talent i to pokazuje svake godine. To je i ovdje pokazao, ali šteta što nije imao bolji scenarij