Autor Tema: Battlestar Galactica  (Posjeta: 124410 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Re: Battlestar Galactica
« Odgovor #390 : 25.03.2010. 15:18:05 »
Jedno pitanje za stručnjake:

da li se "Galactica 1980" vodi kao druga sezona od Battlestar Galactica (1978)

zašto su razdbvojeni na imdb-u
Mrzim lopatare i limune

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Battlestar Galactica
« Odgovor #391 : 27.03.2010. 17:03:44 »
Jedno pitanje za stručnjake:

da li se "Galactica 1980" vodi kao druga sezona od Battlestar Galactica (1978)

zašto su razdbvojeni na imdb-u

Valjda zbog godine proizvodnje. Tako su razdvojene i BSG (2003), koja je pilot serije, i BSG (2004)...

A ova vijest o novoj seriji je zanimljiva, samo ne znam gdje bi mogli smjestiti radnju (opet u vojsku, na neki od 12 planeta, među Cylone :D) i kada? Ali sviđa mi se ovo, a return to the franchise's space-opera roots :)

Offline brankone

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Re: Battlestar Galactica
« Odgovor #392 : 21.06.2010. 11:44:49 »
Poceo sam da gledam seriju na tv-u i prosle su dve sezone i oni su sad pustili kao neki film "Razor".Zanima me koji je redosled gledanja serije,sve 4 sezone jedna za drugom pa onda ostali filmovi ili ne?Jesu oni tu nesto zeznuli sa pustanjem epizoda? (vec su napravili propust kad su preskocili emitovanje 12-te epizode iz druge sezone pa su je pustili nakon 5 dana  :-\ )

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Battlestar Galactica
« Odgovor #393 : 21.06.2010. 17:14:16 »
Poceo sam da gledam seriju na tv-u i prosle su dve sezone i oni su sad pustili kao neki film "Razor".Zanima me koji je redosled gledanja serije,sve 4 sezone jedna za drugom pa onda ostali filmovi ili ne?J

http://epguides.com/BattlestarGalactica/

pa pogledaj "original air date" i tim redom i gledaj

May the Plasma be with you!

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Re: Battlestar Galactica
« Odgovor #394 : 21.06.2010. 18:42:36 »
Jakaka mi je ovo ranije poslala, može i tebi pomoć :) :

Miniseries
Season 1
Season 2
Resistance (web epizode)
Season 3
Razor Flashback
Razor
Season 4 (epizode 1-10)
Face of enemy
Season 4 (epizode 11-20)
The Plan




A ja sam odgledao mini-seriju i skinuo sam 1 sezonu pa ću sad preko ljeta da gledam. :)
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Re: Battlestar Galactica
« Odgovor #395 : 21.06.2010. 20:32:12 »
S tim sto kada skines produzenu verziju Razora ne moras da gledas Razor flashback. U film su ubacene te web epizode.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Re: Battlestar Galactica
« Odgovor #396 : 21.06.2010. 20:33:48 »
Po alternativnoj šemi gledanja, preporučio bih:
Miniseries,
Season 1.

;D




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Re: Battlestar Galactica
« Odgovor #397 : 22.06.2010. 19:11:57 »
Pa dobro, jesu li Beastie Boysi to zaslužili!? Netko se drznuo i na milozvučje njihova hita Sabotage, poznatog po tome što ima jedan od najboljih spotova (ikada), montirao scene SF serije Battlestar Galactica.
iShare, noProfit


Offline noiser

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 249
Re: Battlestar Galactica
« Odgovor #398 : 31.08.2010. 23:51:39 »
Odlgledao i ovu seriju.
Mogu samo da kazem da je najkompletnija, kraj fantastican  smileyNO1

Hvala prevodiocima  clapp

Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Re: Battlestar Galactica
« Odgovor #399 : 01.09.2010. 01:51:03 »
kraj jeste ok ali je meni ostavio pitanje u glavi ko je bila kara thrace aka Starbuck ili bolje reci sta je ona bila? jel ona bila sajlonac za kojeg nisu znali ili sta je bila neki duh koji ih je vodio kroz ostatak serije kada je kara poginula na onoj planeti?  ??? vec duze vremena trazim odgovor na to ali jos nisam nasao adekvatan koji bi mi slozio kockice u glavi koje su ostale neslozene...

Offline noiser

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 249
Re: Battlestar Galactica
« Odgovor #400 : 01.09.2010. 08:30:23 »
Spoiler for Hiden:
Pa koliko sam ja skontao, posle pogibije, postala je andjeo.
Posle one scene sa Liom kada je nestala, vraca se prica kada se Li budi posle pijanke sa Karom i Zakom i tu je onaj golub ili golubica, kontam da je to metaforicki predstavljena Kara, ono krila, bla-bla, andjeo.

Offline brankone

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Re: Battlestar Galactica
« Odgovor #401 : 01.09.2010. 11:01:06 »
Odgledao sam i ja sve preko tv-a.Kao sto sam vec par puta rekao,nesto najbolje sto sam video u poslednjih dugo dugo godina,stvarno se ne secam sta je bilo poslednje ovako kvalitetno sto sam video.Naravno bilo je i losih epizoda,i to bas losih i dosadnih,ali celokupni utisak je odlican.Fala i ljudima koji su prevodili,par puta sam morao da skidam neke epizode jer nisam stigao da odgledam na tv-u.
Sto se tice onog spota sa Beastie Boysima,meni je to sasvim ok,ne znam zasto je to shvaceno kao bilo kakvo skrnavljenje.
I nakraju,za one kojima se nije svideo kraj,evo i alternative (ne volim te strane reci u domacem jeziku ali moram da napisem alternativa):


Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Battlestar Galactica
« Odgovor #402 : 01.09.2010. 15:49:30 »
Za Starbuck je Ronald D. Moore to objasnio ovako:
Spoiler for Hiden:
She is what you want to think of her. It was left deliberately nebulous and vague. And I think she was a representative of an entity that didn't like to be called God, but everybody else talked about it in godlike terms. If you want to call her an angel, you could say that. She went through a resurrection story that was very Christlike. And you know, what are the implications of that? I felt, as I went into the finale, that the more I defined exactly what she was, the less interesting she became. And so I just made a choice to go out on a more ambiguous note, and to let people argue about it perpetually.

Prilično neodređeno, ali to je Moore.  :)

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Re: Battlestar Galactica
« Odgovor #403 : 01.09.2010. 17:28:57 »
ma serija je vise nego odlicna :)

Offline moivre

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • MEN SANA IN CORPORE SANAT!
Re: Battlestar Galactica
« Odgovor #404 : 02.09.2010. 16:03:44 »
Što reče neko pre mene, serija je vrh. Ko je imalo sklon SF žanru (u kombinaciji sa dramom) ne bi smeo da je propusti nikako. Sam kraj definitivno ostavlja prostora za razmišljanje.  clapp clapp clapp
Hvala prevodiocima za odlično uradjen posao.  clapp clapp clapp

Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Re: Battlestar Galactica
« Odgovor #405 : 03.09.2010. 03:14:25 »
kao sto rekoh serija nije losa ali mi se mnogo vise dopala serija slicne tematike farscape, koju sam inace progutao za manje od nedelju dana gledanja dok sam galaktiku jako razvukao do trece sezone sam pogledao dosta brzo ali kasnije su me jako smorili... odgledao sam je do kraj cisto da skontam o cemu se toliko o toj seriji pricalo i kao sto rekoh nije lose ali kasnije bar meni je postala jako monotona...

Offline noiser

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 249
Re: Battlestar Galactica
« Odgovor #406 : 03.09.2010. 08:25:43 »
Pa meni je 4. sezona i najbolja, posto su navreme poceli da otkrivaju neke stvari.
I da, najbolji lik mi je Saul Tigh
Spoiler for Hiden:
kad se u poslednjoj epizodi spremaju za konacni okrsaj, pa pita Adamu, parafraziram: "Jesil siguran da mozed da verujes tosterima? Jos uvek ima vremena da ih izbacimo u svemir." i onda onaj njegov alkoholicarski smeh  rofl

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Re: Battlestar Galactica
« Odgovor #407 : 17.10.2010. 23:57:52 »
ja odgledah pilot danas,i svidja mi se za sad...sutra nastavljam  ;D
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline novy78

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
Re: Battlestar Galactica
« Odgovor #408 : 18.10.2010. 02:50:53 »
Meni je ovo najbolja SF serija  :)

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Re: Battlestar Galactica
« Odgovor #409 : 25.10.2010. 17:58:37 »
NOVA SERIJA IZ BSG FRANŠIZE

NEW YORK – October 22, 2010 – Syfy is readying an exciting all-new chapter in the Battlestar Galactica saga with a greenlight for Battlestar Galactica: Blood & Chrome from Executive Producer David Eick, it was announced today by Mark Stern, Executive Vice President of Original Programming, Syfy and Co-Head of Content for Universal Cable Productions. Universal Cable Productions will produce the 2-hour pilot with Syfy utilizing cutting edge CGI and virtual technology.

Battlestar Galactica: Blood & Chrome takes place in the 10th year of the first Cylon war. As the battle between humans and their creation, a sentient robotic race, rages across the 12 colonial worlds, a brash rookie viper pilot enters the fray. Ensign William Adama, barely in his 20’s and a recent Academy graduate, finds himself assigned to the newest battlestar in the Colonial fleet… the Galactica. The talented but hot-headed risk-taker soon finds himself leading a dangerous top secret mission that, if successful, will turn the tide of the decade long war in favor of the desperate fleet.

“The ‘Galactica’ universe as re-imagined by Ron Moore and David Eick is rich with possibilities and backstory,” said Mark Stern. “We jumped at the chance to revisit the William Adama character and explore this exciting chapter in the BSG narrative which falls between the events of the original series and the prequel, ‘Caprica,’ currently airing on Syfy.”

“While maintaining the themes of politics, social propaganda, and the timeless question: what does it mean to be human? – ‘Blood & Chrome’ will also return us to the authentic, relentless depiction of combat and the agony and ecstasy of human-Cylon war, which was the hallmark of ‘Battlestar Galactica’s’ early seasons,” said David Eick.

Michael Taylor wrote the teleplay from a story by Eick, Taylor and Bradley Thompson & David Weddle.

About Universal Cable Productions

Universal Cable Productions creates quality content across multiple media platforms for USA, Syfy and other networks. A leader in innovative and critically acclaimed programming, UCP is the studio behind USA’s Royal Pains, Law & Order :Criminal Intent, Psych, In Plain Sight, Covert Affairs and Fairly Legal, along with Syfy‘s Eureka, Warehouse 13 and Caprica. The studio also produced both long-running series Monk andBattlestar Galactica. UCP is a division of NBC Universal.
« Zadnja izmjena: 25.10.2010. 20:35:07 Parazit »

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Battlestar Galactica
« Odgovor #410 : 25.10.2010. 19:56:07 »
Odlična vijest  :)
Ne želim se prerano veseliti, ali ako im uspije pretvoriti to u cijelu seriju... Jedva čekam smileyNO1

Offline 100%SRB

  • Prevoditelj početnik
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 60
Re: Battlestar Galactica
« Odgovor #411 : 25.10.2010. 21:11:23 »
U ovom tekstu se ne navodi jedna stvar.

The production team took high-resolution scans of every nook of the Galactica sets before they were struck, and plan to recreate them digitally — a la Sanctuary‘s use of green stages and virtual sets.

Ne gledam Sanctuary ali ako će digitalna unutrašnjost broda biti urađena na sličnom nivou kao što je urađena unutrašnost brodova u seriji V, onda to može da pokvari doživljaj serije.

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Re: Battlestar Galactica
« Odgovor #412 : 25.10.2010. 22:27:02 »
kako su poceli,bice 10 nastavaka   ;D

al dobro...svidja mi se serija.Za nedelju dana stigoh do pola 2-ge sezone.
mada,moram da priznam da su neke zavrzlame providne...onako,nije bas za neko udubljivanje.
lako se provale motivi nekog pokusaja ubistva npr.
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Branislav85

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • Chelsea
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #413 : 12.12.2010. 21:39:13 »
Evo ja upravo planiram da pocnem da gledam ovu seriju, dok je pauza za SGU........pa me nesto zanima, pogledao sam uvod 1 epizode, 1 sezone, i pocinje kao ''Predhodno u Battlestar Galactica'' Sad me zanima da li ima ispred te serije neki uvod u seriju il film, il to samo tako serija pocinje.......:))) Hvalaaaa........:)))
Love is name, sex is game, forget the name and play the game!

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #414 : 12.12.2010. 22:30:13 »
Ima mini serija i prevodi za nju su na istom mestu gde su i za BSG, sem toga imaš i webisode i nekoliko filmova. Listaj nekoliko strana unazad, ima negde napisano kojim redosledom treba gledati  ;)

Offline Branislav85

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • Chelsea
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #415 : 12.12.2010. 22:35:36 »
O.K............Hvala puno.............:)))) ;D
Love is name, sex is game, forget the name and play the game!

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #416 : 17.01.2011. 14:13:36 »
A senior executive at Syfy has passed along that Blood & Chrome will begin production January 31st, 2011, and that like the previous two series, it will be filmed in Vancouver. Still no word, though, on who will play Adama.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #417 : 17.01.2011. 16:51:31 »
isto tako još nema vijesti hoće li se serija iznenadno ugasiti nakon 3,4 ili svih 5 epizoda

 >:dj

May the Plasma be with you!

Offline pmili

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #418 : 19.01.2011. 02:23:40 »
Zavrsnica BSG je IMHO bila epska... pokrili su sve bitno, napravili sva razjasnjenja i otisli u istoriju 
Spoiler for Hiden:
sa praskom
... :D

jos imam walking along the watchtower na telefonu...

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #419 : 18.02.2011. 00:20:04 »
Zašto su pod prijevodima dva različita miniserijala (sezona 0 i Sezona 99)? Stvarno postoje ili je to neka greška?!  ???

Tags: