Autor Tema: Lost  (Posjeta: 748151 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Lost
« Odgovor #1560 : 14.05.2009. 19:21:37 »
Hvala!
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Lost
« Odgovor #1561 : 14.05.2009. 19:24:33 »
hvala aca_coa,sad idem narucit pizzu i otvorit pivo i uzivat

sta stavljate tolko spojlera sve bi procito ali ipak cu prvo pogledat epizodu

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Lost
« Odgovor #1562 : 14.05.2009. 19:30:05 »
Alal ti qre..ja tek sad sa posla,nisam je ni skinuo još..
Hvala za ovo brzo prevođenje.. notworthy
iShare, noProfit


Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1563 : 14.05.2009. 19:30:24 »
prevod na uploadu ;)
Nije nego je u zadnjim prevodima.  ;D ;D

Hvala na prevodu, veceras moram jos jednom da odgledam epizodu.

Offline noiser

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 249
Odg: Lost
« Odgovor #1564 : 14.05.2009. 19:36:35 »
prevod na uploadu ;)
Dobar si covek, hvala  clapp

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Lost
« Odgovor #1565 : 14.05.2009. 19:55:34 »
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Lost
« Odgovor #1566 : 14.05.2009. 20:22:05 »
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Fanatic_

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: Lost
« Odgovor #1567 : 14.05.2009. 20:25:51 »
Kad obicno izlazi prevod za 702p verziju?   ;D da znam da li vredi cekati ili gledati fqm verziju....  aca_coa hvala za prevode i ove sezone LOST-a  clapp clapp clapp talasi

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1568 : 14.05.2009. 20:28:20 »
Gledanost ove epizode:

Lost - 05x16 - 9.34 miliona gledalaca

@Fanatic_

Evo Simac je vec odradio sync za 720p, stoji na uploadu, a ja cu sad da ga ubacim u bazu.

Offline Fanatic_

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: Lost
« Odgovor #1569 : 14.05.2009. 20:34:22 »
Gledanost ove epizode:

Lost - 05x16 - 9.34 miliona gledalaca

Racunaju li nas to gledamo LOST na divljaka?  ;D

Citat:
@Fanatic_

Evo Simac je vec odradio sync za 720p, stoji na uploadu, a ja cu sad da ga ubacim u bazu.

hvala za ovako brz odgovor ;)

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1570 : 14.05.2009. 20:35:47 »
Evo sad ti se 720p verzija nalazi pored onog acinog.  ;)
I nema na cemu.
To mi je duznost.  ;D ;D ;D ;)

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Lost
« Odgovor #1571 : 14.05.2009. 20:52:48 »
Hebi ga Šimac bio si brži,
aca coa evo sam našao sitnu greškicu na liniji pa nek netko to ispravi ;)
326
00:35:00,694 --> 00:35:02,561
What happened?
 
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Lost
« Odgovor #1572 : 14.05.2009. 20:53:46 »
SS:

Quousque tandem abutere patientia nostra? Quam diu etiam tuos ide nos eludet?


da li ti je poznato...

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1573 : 14.05.2009. 20:55:07 »
Hahahaha, nijednu rec ne razumem.
Mrzi me sad da otvaram recnik.

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Lost
« Odgovor #1574 : 14.05.2009. 21:02:39 »
moraću da nađem ceo tekst u originalu, da ti pošaljem da vidiš šta sam ja morao da znam napamet....
ali latinski je čudo... voleo bih da sam ga duže učio pa da zajebavam ljude i pričam na latinskom

radrad zamsili ala bi bilo dobro, napijemo se ko dupeta, umotamo se u čaršafe i pričamo latinski hahahaha
prso sam

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1575 : 14.05.2009. 21:04:55 »

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1576 : 14.05.2009. 21:17:23 »
moraću da nađem ceo tekst u originalu, da ti pošaljem da vidiš šta sam ja morao da znam napamet....
ali latinski je čudo... voleo bih da sam ga duže učio pa da zajebavam ljude i pričam na latinskom

radrad zamsili ala bi bilo dobro, napijemo se ko dupeta, umotamo se u čaršafe i pričamo latinski hahahaha
prso sam

Moram priznati da mi se svidja ideja...

Offline rime

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Lost
« Odgovor #1577 : 14.05.2009. 21:48:02 »
Zanimljiva teorija sa jednog foruma.
Spoiler for Hiden:
Citat:
Medjutim, sustina njihovog razgovora je da jednostavno dovode ljude na ostrvo kako bi jedan drugome dokazali da su u pravu kada je ponasanje ljudi u pitanju. Po meni je problem sto u pozadini imamo dva bozanska bica koja u beskrajnoj dosadi manipulisu ljudima ocekujuci krajnji rezultat. Tako da ispada da sve sto smo gledali 100 epizoda je manipulacija dva mitska bica. Naravno da je u pitanju borba dobra i zla ali to imamo u svemu sto nas okruzuje. Sva matematika, eksperimenti, jednacine, elektromagnetizam, Dharma... sve se svodi na dva crno-bela lika koji stoje i nadgledaju svoj licni eksperiment. Jadni Faradej, trebalo je da studira Istoriju, a ne Fiziku!
To je ono sto me zulja. Sta moze da pruzu sesta sezona - mitsku borbu izmedju dobra i zla, i sve bi to bilo meni logicno da su u pitanju Vidmor, Alvar Hanso, tajne sluzbe, vojska, vanzemaljci, Yoda ili bilo ko drugi. Ali ne, u pitanju su Jackob i njegova zla slika koji postoje van vremena i prostora i koji se medjusobno nadmudruju. Mislim da je totalno nebitno ko izlazi kao pobednik.
U stvari vratimo se na prvu sezonu kada Locke i Walt igraju backgamon. Locke kaze - "Sve je jednostavno - dva igraca - jedan crni jedan beli - jedan pobedjuje jedan gubi" - to je ipak bio kljuc svega, ali mislim da takva vrsta simplifikacije posle 100 epizoda i 1000 misterija gubi smisao.

Citat:
Sve sto je receno stoji - ali kada kaze Benu da ima izbor potpuno je u pravu, no meni stvara problem to sto je Ben u situaciji u kojoj nije svojom voljom. Doveden je na ostrvo, stavljen u razne situacije, donosio odluke - kao i svi drugi - zasto - da bi Jackob dokazao da svom crnom oponentu da ljudi imaju slobodnu volju da odlucuju. To mi nevidjeno smeta - coveku koji je doveden na ostrvo se samo implicira slobodna volja. On je nema jer nije svojevoljno tamo ni dosao. Smeta mi pozadinska manipulacija i privid slobodne volje koji je ovde impliciran.
I opet mi se javlja pitanje - cemu sva prethodna gungula sa DI, eksperimentima, matematikom, Univerzitetom Michigan, Ann Arbor, Fizikom, dzibutkama koje Sayid popravlja isl... kada sve vreme, znaci citavo trajanje serijala, Dzejkob sedi u svojim odajama u podnozju pecine, tka sudbinu ljudi i posmatra sta se zbiva sa prezivelima 815 koje on i doveo na ostrvo.
Sve bi ovo bilo ok i cak bilo u neku ruku racionalno da su se pojavili npr u II sezoni na pocetku. Ovako ispade da je ne samo siroma' Locke bio izmanipulisan vec da su izmanipulisani svi likovi. Samo sto je Locke najocigledniji i uvek bio svestan da njime manipulisu razni pocev od oca, dok su svi ostali smatrali sebe za gospodare svoje sudbine.
Glupo poredjenje ali u jednom trenutku sam pomislio na "Mi nismo andjeli"
Citat:
Jacob u bijeloj majici valjda simbolizuje dobro a ovaj u crnom zlo,ali ne bih se slozio da je sve sto smo gledali produkt njihove manipulacije,naravno tu je prisutan njihov uticaj,ali ipak ljudi ti koji donose zavrsne odluke kao sto Jacob kaze Imas izbor uraditi kao sto ti je John rekao ili otici i pustiti nas da sami rijesimo svoje probleme ,a to je i poenta.Bice u crnom zeli da dokaze da u ljudima lezi iskonsko zlo-Iskvare se,bore se izmedju sebe,unistavaju se medjusobno,a bice u bijelom(Jacob) tvrdi suprotno da ce ljudi u medjuvremenu prevazici upotrebu sile i da ce njihovom zlu doci kraj,a sve sto ce se u toku toga desiti(konstantno ponavljanje upotrebe sile i istrebljenja) predstavlja progres do konacnog ljudskog osvjescenja.
Vjerovatno su u momentu njihovog razgovora oni bili jedine osobe na ostrvu,a posadu broda "doveo"je sam Jacob kako bi dokazao crnom da grijesi u svojim tvrdnjama.

E upravo je to sto me je fasciniralo u ovoj epizodi  ,e sad u pricu se umijesala i treca strana Ilana,Bran i co i sad postavlja se pitanje za koga oni rade za Locka(covijeka u crnom) ne rade sigurno jer je Locke rekao da ce se "pobrinuti"za njih.Da li za Jacoba ili trecu stranu...Sigurno ce doci do rata na ostrvu,kao sto je Charles rekao.Ne treba ni njega zaboraviti i on ce imati neku ulogu u nastavku
U uvodnoj sceni su nam sve otkrili,ili mozda nisu.

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1578 : 14.05.2009. 23:06:26 »
Spoiler for Hiden:
Moram reći da me je serija razočarala a evo i zbog čega:
Na samom početku finala sezone je sve otkriveno. Dva božanska bića koja se dosađuju u podzemlju, tj. manipulišu sa svima.
Jacob, prikazan u bijeloj majici predstavlja egipatskog bog Teuta.
Teut je bio egipatski bog BROJEVA (famozni brojevi koji se vuku kroz čitav serijal) i SLOVA. Teut je i bog VREMENA, RAČUNANJA GODINA,koji se pominje kao pisac eneade, koji beleži pri mjerenju duše, bog svih znanja. Zaštitnik je iscjeljenja. (Oživio Locka kada je ovaj skočio sa zgrade)
Lik u crnoj majici predstavlja Anubisa.
Anubis je egipatski bog sa glavom šakala ( na početku epizode se vidi čitav kip, tj. kip Anubisa)
Zadaća Anubisa u podzemlju je vaganje srca, središta misli i osjećaja.
Anubis je bio nezakoniti, vanbračni sin Ozirisa i Neftis, kojeg je Izida odgojila i čuvala. Kad je Oziris ubijen, Anubis je napravio njegovu mumiju, koja je postala prva mumija. Anubis je od tada dočekivao duše i vodio ih do vage u Ozirisovoj sudnici. Rezultat bi bilježio Teut, bog BROJEVA, SLOVA, VREMENA I RAČUNANJA GODINA.
Kroz čitav serijal se provlače patnje likova, tj. njihov život i greške koje su počinili kao i njihovi osjećaji.
Anubis dočekuju duše u podzemlju (ostrvu) i ispituje njihove osjećaje a sve to bilježi Teut.

I još jedna stvar koje me nervirala kroz čitavu petu sezonu je ono sa vremenom.
Kada nešto učine i onda se sjete da su u stvari sa tim oni promjenili budućnost.
U ovoj zadnjoj epizodi pete sezone, Majls im govori da je možda aktiviranje bombe dovelo do pada aviona i ostalih nesreća a oni bleje ko telad u šarena vrata i onda opet to ignorišu i pomažu Džeku.

A možda sam i ja pukao od svih silnih teorija  ;D

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Lost
« Odgovor #1579 : 14.05.2009. 23:28:53 »
vidim da ti je egiptologija jjača strana, lep post, informišući....

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1580 : 14.05.2009. 23:54:54 »
Dobro, dosta toga je u ovoj epizodi otkriveno, ali ja i dalje namam blage veze ko je Ricard.

P.S.

Meni je ovo finale bilo bas super, zaista ne znam sta ste vi ocekivali.
Pa i bilo je vise vreme da se pojavi Dzejkob...

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1581 : 14.05.2009. 23:55:42 »
vidim da ti je egiptologija jjača strana, lep post, informišući....

Ne samo egiptologija nego i čitava istorija, a i gledao sam čitav Stargate serijal  ;D

Offline noiser

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 249
Odg: Lost
« Odgovor #1582 : 15.05.2009. 00:47:26 »
Meni je finale bas dobro. Nesto je razjasnjeno, a ostalo je otvorenih pitanja za dalje.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #1583 : 15.05.2009. 00:49:54 »
@Peter_Petrelli

Spoiler for Hiden:
Super sto si ovo ispisao! Ali ona za Majlsa mi i nije neki trip, jer ti gledas to sa strane, ali stavi se u njihovo polozaj, da toliko nesto zelis, i neko dodje i kaze kako treba da uradis, a sve do sada kako je rekao je bilo tacno! Sta bi uradio, iskulirao ga? Ne verujem bas...

Jednostavno ne moze da se promeni, a po meni oni su se sjebali jer ranije nisu reagovali, trebali su samo da zaustave busenje!!! Poubijaju ih, pa nek se onda jebu sa bombom kasnije! Kada su ovi probili 'jastuk' kasno je bilo za bombu ! Sada ce biti zanimljivo koliko je bomba raznela, mada to je 700m pod zemljom ne verujem da je sjebala ostrvo, ali tipa kao neki zemljotres ;) Mozda se od toga srusila statua? Ali ako se ne varam, pre toga je vec sjebana bila? ;)

Jedino malo nerealno je da onako leti metal, sto znaci da je magnetno polje ko zna kolike jacine..a da coveku ne smeta! Tu mislim da su se malo sjebali ! ;)

PS Ben, glumi, pa razvaljuje, prosto je*e kevu !!! Onaj dijalog, vise monolog sa Jacobom, pa ono je...ZLO ! ;D

Ben  clapp clapp

E da, i gde li je sada Almin, posto ako se ne varam on je Bena gledao kao negativca, ako se ne varam? ;) Zar jeste? Meni ga bas bilo zao na kraju!  :(

Offline *

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 179
Odg: Lost
« Odgovor #1584 : 15.05.2009. 02:03:24 »


WOW koje finale! Nemam sad snage da sagledam sve...prvo nek mi se sve slegne pa cemo onda vidjeti...

PS:Hvala za prevode coa!

Offline milosd77

  • Novi član
  • *
  • Postova: 45
Odg: Lost
« Odgovor #1585 : 15.05.2009. 02:34:27 »
Spoiler for Hiden:
Onaj crni je vjerovatno Bog mrtvih i do sada se pojavljivao kao Džekov otac i kao takav rekao Loku da mora umrijeti da bi preuzeo njegov lik
Serija je bila mnogo bolja dok nijesu počeli sa fantastikom.

Offline stify

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Lost
« Odgovor #1586 : 15.05.2009. 08:22:54 »
Meni se svidelo finale pete sezone ali ko ce da ceka godinu dana do nove sezone...mogli su vise da otkriju... ;D....

jel se nova sezona ocekuje  jan. / feb.2010.??

PS Aco Hvala za prevode...
« Zadnja izmjena: 15.05.2009. 08:24:27 stify »

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Lost
« Odgovor #1587 : 15.05.2009. 08:57:51 »
Odlicno je finale, stvarno ne znam sta ce sve biti u sledecoj sezoni. Ima smisla u tome da su Jacob i onaj drugi dva bozanstva i da je sve ovo njihova mala igra, a da su Lostici samo figure u svemu tome. Videcemo.

Spoiler for Hiden:
b]PS Ben, glumi, pa razvaljuje, prosto je*e kevu !!! Onaj dijalog, vise monolog sa Jacobom, pa ono je...ZLO ! ;D[/b]

Spoiler for Hiden:
Stvarno je fenomenalno uradjena ta transformacija. Od onakvog Bena koji uvek ima neki plan i korak je ispred drugih, postao je iskompleksiran i bedan. Tek sad u finalu smo videli koliko je on u stvari bio sitna figura. Bilo mi ga je zao kada mu je Jacob rekao "A sta sa tobom?!" i onaj Benov izraz lica.  >:dj
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline stify

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Lost
« Odgovor #1588 : 15.05.2009. 10:44:16 »
jel se secate one price na pocetku losta (prva ili druga sezona) gde doktor Čeng (kako vec) prica da se desio Incident..mozda je ovo taj incident..samo ostaje da saznamo sta se dalje desilo...Čudo je ovaj lost...

Offline Fanatic_

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: Lost
« Odgovor #1589 : 16.05.2009. 00:26:11 »
Ima da se nacekamo do sledece sezone :(

Citat:
Lost Season 6 is scheduled to be the final season of Lost. It has been confirmed in an ABC press release.

It will air from February-May 2010. It was originally intended to include 16 episodes. Due to the 2007 WGA strike, it will now comprise 17 produced hours.

Tags: