Autor Tema: Lost  (Posjeta: 748158 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Lost
« Odgovor #1200 : 11.04.2009. 16:41:23 »
jel se zna otprilike koliko će imati sezona serija lost?

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1201 : 11.04.2009. 16:42:54 »
Jos samo ova peta i sesta, obe ce imati po 16 epizoda. (s tim sto je 16-ta dvosatna)

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Lost
« Odgovor #1202 : 11.04.2009. 16:50:59 »
Jos samo ova peta i sesta, obe ce imati po 16 epizoda. (s tim sto je 16-ta dvosatna)

aha,,e hvala na brzom odgovoru,,evo sad sam odgledao 4 sezonu,,i krećem na petu..stvarno super serija

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1203 : 11.04.2009. 16:59:48 »
Ma cuti, ja ne mogu da docekam sledecu epizodu, evo danas sam krenuo ispocetka da gledam petu sezonu, zasad sam odgledao prve dve epizode.
e hvala na brzom odgovoru
Nema na cemu.

Offline *

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 179
Odg: Lost
« Odgovor #1204 : 11.04.2009. 18:47:54 »

Meni ovo cekanje dobro dodje...jer u cetvrtak je pogledam vrzmam se po netu do subote a onda u subotu navecer natjeram sebe da je zaboravim da bih mogao ucit pa tako sve do cetvrtka ne razmisljam o njoj :D

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Lost
« Odgovor #1205 : 11.04.2009. 20:59:53 »
sve je bolja, obozavam je
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Lost
« Odgovor #1206 : 11.04.2009. 22:30:19 »
Evo jedna moja vrlo zanimljiva teorija.

Spoiler for Hiden:
U epizodi "The Man From Tallahassee" (Čovjek iz Tallahassee) - sezona 3, epizoda 13 - Locke i Ben vode razgovor:
Locke: -Odakle dobijate struju?
Ben: -Imamo 2 divovska hrčka koji trče u velikom kolutu u tajnoj podzemnoj jami.
Locke: -Da, dobar vic.

Obratite pažnju na Benovu facu kada odgovara Lockeu. Mrtav je ozbiljan i sada se pitam je li se zezao ili je to stvarno istina? S obzirom da nigdje do sada u seriji Ben nije prikazan kao čovjek koji se zajebava i svaka njegova rečenica je ozbiljna, a i na to da je Dharma imala laboratoriju u kojoj su vršili eksperimente na životinjama, kao i to da se u stvari ne zna odakle im struja jer stanica za proizvodnju struje (elektro-centrala) nigdje u seriji nije prikazana, možda stvarno dva divovska hrčka trče u velikom kolutu i tako ga okreću, kolut je opet povezan sa generatorom i tako ostrvo dobija struju?

Zatim Ben slaže Lockeu da je rođen na ostrvu i dalji razgovor teče ovako:

Ben: -Znam da misliš kako trebaš ovo uraditi Johne, ali ako mi razneseš podmornicu, imaću velike probleme sa mojim ljudima. Rodio sam se na ovom ostrvu. Nema puno mojih ljudi koji to mogu reći. I koliko god voljeli ovo mjesto, koliko god bi uradili sve da ga zaštite, moraju znati da mogu otići ako tako žele. Podmornica je temelj te iluzije.
Locke: -Znači lažeš im.
Ben: -Ma ne. Oni su ovdje zato što su to željeli. Mada neki od njih još uvijek nisu spremni za potpunu privrženost. Ali ti Johne, ti si se već opredijelio i sada možeš izabrati. Jer ako malo staneš i razmisliš, ja ti mogu pokazati stvari, stvari za koje znam da ih očajno želiš vidjeti.
De da ti to učinim razumljivijim. Zamisli kutiju. Ti se razumiješ u kutije, zar ne Johne? Šta ako ti kažem da na ovom ostrvu postoji ogromna kutija i šta god ti zamisliš, šta god poželiš da bude u njoj, kada otvoriš tu kutiju, to i bude u njoj. Šta bi rekao na to Johne?

Locke: -Nadao bih se da je toliko velika da zamisliš novu podmornicu u njoj.
Ben: -Zašto si toliko ljut Johne?
Locke: -Jer ste varalice. Ti i tvoji ljudi. Komunicirate sa vanjskim svijetom kad god poželite, dolazite i odlazite kad vam je volja, koristite struju, tekuću vodu i oružje. Ti si licemjer, lakrdijaš. Ne zaslužuješ biti na ovom ostrvu. Kad bi imalo bio svjestan stvarne vrijednosti ovog mjesta, ne bi stavio piletinu u frižider.
Ben: -Ti si ovdje 80 dana, a ja cijeli život. Kako onda možeš misliti da poznaješ ovo ostrvo bolje od mene?
Locke: -Zato što si ti u invalidskim kolicima, a ja nisam.
Ben: -Sjećaš li se Johne da si me ranije nazvao varalicom?
Locke: -Nećeš valjda opet početi pričati o čarobnoj kutiji, zar ne?
Ben: -Neću Johne. Pokazaću ti šta je izašlo iz nje. Kad sam te pitao je li boljelo kad si povrijeđen, mislim da me nisi razumio. Ali te ja u stvari nisam pitao za fizički bol.
Locke: -Želio si znati je li mi to povrijedilo osjećanja?
Ben: -Ne Johne, želio sam znati kakav je to osjećaj kada te vlastiti otac pokušava ubiti. On je razlog zbog kojeg si uništio podmornicu, zar ne? Strah te je njega i ovo je jedino mjesto gdje te nikad neće naći, ovo je mjesto na koje on nikad ne može doći.
Locke: -Šta hoćeš od mene?
Ben: -Ne znam kako se to desilo, ali ti si sa ovim ostrvom nekako povezan Johne i to te čini veoma važnim. Nemaš pojma o čemu pričaš, naravno, ali s vremenom ćeš početi bolje shvatati stvari. Želim ti pomoći Johne.
Locke: -Zašto?
Ben: -Zato što sam ja u kolicima, a ti nisi. Jesi li spreman da vidiš šta je u kutiji?

Kada Richard otvori vrata od prostorije, Locke ugleda svoga oca svezanog na stolici i povezom preko usta.

I sada u 12. epizodi ove sezone Ben ulazi ispod hrama, staje pred zidom i željeznom pločom sa rupicama iz koje izlazi crni dim, a sve to u stvari oko njega liči na veliku kutiju, redaju se događaji iz Benove prošlosti koji su važni za život i smrt Alexandre i na kraju mu se ona sama i ukaže. Dakle, Ben se nalazi u kutiji u kojoj se nalazi ono što je on zamislio i poželio.

POZDRAV
« Zadnja izmjena: 11.04.2009. 22:32:26 Almin »
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1207 : 11.04.2009. 22:38:14 »
Odlicna teorija dobro si ovo zapazio......mada kad kazes

Citat:
S obzirom da nigdje do sada u seriji Ben nije prikazan kao čovjek koji se zajebava i svaka njegova rečenica je ozbiljna

Mozda jeste on ozbiljan ali je pri tom i veliki lazov....

Offline *

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 179
Odg: Lost
« Odgovor #1208 : 11.04.2009. 23:01:17 »


Izvini Almire ali to bi bilo previse glupo da se to desi :P a sto kaze Esmir Ben je jedan lazov i manipulator ljudima nista drugo.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #1209 : 11.04.2009. 23:16:54 »
Spoiler for Hiden:
Uz ovo Alminovo ono moje jos vise dobija na snazi...to je veoma moguce da ovako bude, da Ben u svesti stvara Alex, kao Arvin Nadiu, koju ja njegova cerka i takodje je 'ubio' iz nekih 'visih' ciljeva! ;)

Samo jedan deo nije tacan, a to da se ne zna odakle im struja! Pa za sta sluzi ona Darmina stanica u 4x06 ep, kada Daniel i rodjokosa idu da je 'obezbede' pa ih sustigne Juliet, a na kraju i Jack sa Kate! ;)

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1210 : 12.04.2009. 00:31:39 »
Evo neceg vrlo zanimljivog iz devete epizode, nesto sto verujem da niko nije primetio.
Jedan lik je napravio screenshot-ove iz scene sa San, Frenkom i Kristijanom.
Tu si primecuje da prolazi "duh", ili sta je vec.
Uostalom, pogledajte sami:

Slika I
Slika II

Meni je ovo poprilicno interesantno.
« Zadnja izmjena: 12.04.2009. 00:46:11 SuperSerb »

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1211 : 12.04.2009. 00:35:50 »
Evo neceg vrlo zanimljivog iz pretprosle epizode, nesto sto verujem da niko nije primetio.
Jedan lik je napravio screenshot-ove iz scene sa San, Frenkom i Kristijanom.
Tu si primecuje da prolazi "duh", ili sta je vec.
Uostalom, pogledajte sami:

Slika I
Slika II

Meni je ovo poprilicno interesantno.

Nece ti slike...

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #1212 : 12.04.2009. 00:38:01 »
Evo neceg vrlo zanimljivog iz pretprosle epizode, nesto sto verujem da niko nije primetio.
Jedan lik je napravio screenshot-ove iz scene sa San, Frenkom i Kristijanom.
Tu si primecuje da prolazi "duh", ili sta je vec.
Uostalom, pogledajte sami:

Slika I
Slika II

Meni je ovo poprilicno interesantno.

Ako je ovo screenshot, ja sam....Samo jedan savet, Molba, kako god hoces, nemoj vise slike tamo da postavljas! Jer ne znam iz kog razloga preusmerava na neku levu adresu, a slike su kao png extenzije, a nisu ! Tako je prosli put, ne znam ko od Mod, mislim da je Almin, ne krivim ga, obrisao slike napisavsi: "neispravni linkovi" a bili su ok, samo treba desnim klikom da se pogledaju, ili da se otvori tvoja poruka, ali onda treba da kopiras, a ne mora da se komplikuje...

Moja preporuka je jedan dobar, verovali ili ne nas satj dodaj tacka rs nema nikakvih ogranicenja, preusmeravanja i sl...mozes sta god hoces da zakacis a adrese su kratke! Kad vec nadjes super slike one sa snimanja, okaci ih da lako budu dostupne !

EDIT: ETo vidis da se Esmir bas muci sa njima..

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1213 : 12.04.2009. 00:45:00 »
Ispravljeno je, pokusajte sad...

Offline alvin974

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
Odg: Lost
« Odgovor #1214 : 13.04.2009. 08:50:02 »
Svaka cast Almine, kako se samo sjetis tih detalja poslije 342 epizode :\). I ja sam htio da pitam zar nije ona dharmina stanica koju su navodno htjeli da dignu u zrak i potruju sve na ostrvu (Jos jedna Benova laz) nije bila za proizvodnju struje ???.

Offline Goblin

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 200
  • Spol: Muški
  • GOBLIN_RULES
Odg: Lost
« Odgovor #1215 : 13.04.2009. 09:43:16 »
Pa ja sam svario da imaju geotermalni generator za struju, savrseno logično, Sajid je to otkrio čim su pronašli stanicu Labud
Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava...

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1216 : 13.04.2009. 13:46:14 »
Samo da se nadovezem na Alminovu teoriju kasnije kada je Ben rekao Johnu za kutiju onda mu je rekao da je kutija samo metafora....a mozda je pomenuo kutiju jer je znao da je John Locke radio u kompaniji za izradu kutija....

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Lost
« Odgovor #1217 : 13.04.2009. 21:35:11 »
Kakva je ova peta sezona? Ima li šta zanimljivo?  8)

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1218 : 13.04.2009. 21:36:15 »
Ma ne, uopste...  ;)

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Lost
« Odgovor #1219 : 13.04.2009. 21:42:11 »
Ma ne, uopste...  ;)
Super onda! Taman ce Lost i Dexter dobro doci za gledanje preko leta, kad ne bude serija! Mislio sam da ostavim i 24, ali nisam izdržao! ;)

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Lost
« Odgovor #1220 : 14.04.2009. 01:23:08 »
Ovo su screenshotovi koje sam lično napravio. Na njima se nalazi Jacob.

Spoiler for Hiden:
Epizoda 20 iz sezone 3 kada Locke i Ben odu u kolibu, a Jacob se obraća Lockeu riječima "Pomozi mi."










POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #1221 : 14.04.2009. 01:36:21 »
Ili je neko, za koga Ben misli da je Jacob? ;)

EDIT: Almine kog kvaliteta je bio video sto si shotovao?
« Zadnja izmjena: 14.04.2009. 01:40:59 Jacob Linus »

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Lost
« Odgovor #1222 : 14.04.2009. 12:50:48 »
To sam ja prošle godine čim je epizoda izašla skinuo avi od 350 MB pa ga pretvorio u MPEG-2 u 720X480 rezoluciju i onda iz njega sa mpeg-vcr izvukao slike, stotinjku po stotinjku. Zato ih je 5.

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Lost
« Odgovor #1223 : 14.04.2009. 14:19:57 »
Spoiler for Hiden:
to je locke na slikama ili neko ko ima potpuno isti oblik glave, cela i nosa kao on

e sad... zasto bi se locke susretao sa samim sobom ... obzirom na to da smo videli da je nemoguce da u isto vreme na ostrvu egzistira jedan covek u dva tela - dva razlicita doba ... locke je mozda jedini koji to moze, da se sretne sa samim sobom, tacnije "skoro" da se sretne
« Zadnja izmjena: 14.04.2009. 14:24:02 anniani »
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #1224 : 14.04.2009. 15:01:26 »
Spoiler for Hiden:
to je locke na slikama ili neko ko ima potpuno isti oblik glave, cela i nosa kao on

e sad... zasto bi se locke susretao sa samim sobom ... obzirom na to da smo videli da je nemoguce da u isto vreme na ostrvu egzistira jedan covek u dva tela - dva razlicita doba ... locke je mozda jedini koji to moze, da se sretne sa samim sobom, tacnije "skoro" da se sretne

Spoiler for Hiden:
Ma to je Shepard ! ;) Moram jos nesto da proverim, svaki put kad je prikazana koliba bila su 2 coveka unutra !!! Samo ne znam da li je i kada je Clair tamo...ostale, uvek njih dvojica! Mislim da je taj jedan Shepard uvek, a onaj drugi, e to...:)

Offline aca_coa

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 169
Odg: Lost
« Odgovor #1225 : 14.04.2009. 15:17:54 »
Spoiler for Hiden:
Sta lezi u senci statue?
Hmm... Statua se ne nalazi na ostrvu na kom su sada.
Kako ta zenska onda zna za statuu?
Mora da je vec bila na ostrvu...

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #1226 : 14.04.2009. 15:34:33 »
Spoiler for Hiden:
Sta lezi u senci statue?
Hmm... Statua se ne nalazi na ostrvu na kom su sada.
Kako ta zenska onda zna za statuu?
Mora da je vec bila na ostrvu...

Spoiler for Hiden:
Mozda to, a i otkud znas da se ona nije popela malo na brdo, ili gde vec i videla u daljini...A ne zna ni sama sta je, pa kao proverava Franka da li je stvarno bio tamo..;) Treba pogledati mapu ostrva i da li je statua izmedju malog i velikog ostrva..

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1227 : 14.04.2009. 15:54:06 »
Spoiler for Hiden:
sumnjam to, jebe se njima šta je u sjeni. meni najvjerojatnije, iako ne znam kako objasniti, je da su zaraženi onom bolesti kao francuzi kada su došli na otok. svi su odjednom jako agrsivni, isto kao i oni.

Offline aca_coa

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 169
Odg: Lost
« Odgovor #1228 : 14.04.2009. 15:59:20 »
Spoiler for Hiden:
Ali sto nije rekla: "Sta lezi u senci drveta?"
Nego je bas morala statuu da iskoristi. Ja sad bas pretrazujem net, da vidim ima li negde mapa sa oba ostrva. Uglavnom je sa ovim jednim.

http://2.bp.blogspot.com/_g9Ld2xVPlZs/SdENg6qHlrI/AAAAAAAACRc/GrthQX7KbJo/s1600-h/TheLostMapVwithRedupdates.png

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1229 : 14.04.2009. 16:09:42 »
Spoiler for Hiden:
krivo se izrazioh.
jest rekla je, ali otkud oni znaju za statuu kad je u to doba nema, znači ili je bila već na otoku ili su zaraženi pa sve znaju o njemu jer su svi agresivni, a ne samo ona.

Tags: