Autor Tema: Lost  (Posjeta: 748164 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Z101

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • the most screwed up person in the world
Odg: Lost
« Odgovor #1050 : 15.03.2009. 18:36:57 »
Ja ne bih rekao da je to taj kip iz više vidljivih razloga.
- Kod kipa na ostrvu su rubovi kape na glavi ukošeni, a kod Tawereta su ravni;
- Jasno se vidi da kip na ostrvu u šakama drži obruč "ankha", a kod Tawereta su šake položene na štapove;
- Kip na ostrvu ima "suknjicu", dok ovaj nema;
- Kip na ostrvu ima sandale na nogama, a Tawaret nema;
- Mislim da kip na ostrvu predstavlja muški rod, a Tawaret je žensko.

POZDRAV

al si to za muski rod zakljucio zato sto nosi "suknjicu"?
Zvezdo, zgazi ih sve!

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1051 : 15.03.2009. 20:39:00 »
I know there were some theories about the Lost island being the Atlantis (e.g “The Ultimate Theory: The Philosophers Mind” by Edgar_Hallowax), i’m pretty sure that the island is Atlantis, only after the words of Locke about “moving the island” at the end of S04x11.
My arguments are: (some may be reiterated)
All the historical sources about the Atlantis (which is described as an island or a group of islands) refers to an abrupt disappearance of the whole continent. Many writings, including Plato’s “Dialogues” tells us that in a single day and night, with violent earthquakes and floods the island of Atlantis disappeared in the depths of the sea. Now we all know the island can move in time and space. In the Season 4 finale we will probably see how Locke and Ben will “move the island”. Look out for an earthquake and maybe flood like event during the season finale.
The location of the Lost island also fits the most probable location of Atlantis; in the Pacific Ocean, south of Indonesia. (http://www.lost-civilizations.net/atlan ... klist.html)
The capitol of Atlantis was described as a city surrounded by three concentric moats with carved tunnels into the rings and an outer Wall… (http://www.unmuseum.org/atlantis.htm). Now, look at the Dharma logo!.. (http://www.lostpedia.com/wiki/dharma_Logos). The main logo and all the other station logos only have the 3 concentric interrupted rings and an outer solid line in common (which may resemble the inner moats interrupted with tunnels and bridges and the outer wall). The similarity to the presumed configuration of the lost city of Atlantis is remarkable.
Another central, unique feature of Atlantis were its seas, rendered “innavigable” by cataclysm as reported by Plato and other ancient authorities. These writings are interpreted as the seas were innavigable because they were covered thick with giant banks of floating, fiery pumice-stone from volcanic eruptions. Seas around our Lost island is also innavigable, but due to magnetic anomalies.
We all know that there is a four-toe ancient statue on the island. It is said that Apollon and Athena, the Greek Gods, are usually depicted with four toes on each foot. So this statue with his sandal is a definite proof for the existence of an ancient civilization on the island.
Some people on the island call themselves as “natives”, they are led by Richard Apert who dont seem to age. Remember “Fountain of Youth”, one of the most famous stories about the legend of Atlantis.
We also know that there is a “temple” on the island which we didn’t see yet. How about a Temple of Poseidon, another Atlantean landmark?… Remember the hyrogliphes in the hatch as well. For many historians Atlantean civilization was the ancestor of ancient Egypt.
If the island sink and rise for various reasons (volcanic activity or deliberate “movement”) this explains why Black Rock is in the middle of the island.
According to some investigators Atlantis was a place of advanced civilization. On the island we witnessed many advanced technology stations supposed to be operated by Dharma Initiative. We are informed that the roots of Dharma goes to Alvar Hanso but we do not clearly know if the stations are build by Dharma or they are just taken over the stations or some technologies from the “natives”. Moreover we still do not know what “Black Smoke” is, how they “time travel” or move the island etc. All of these “technologies” can be the heritage of an ancient civilization whose descendants still living on the island. Alvar Hanso may be a man who once discovered the island by accident and revealed the features it has and began to exploit it in some way or other. Native people of the island may have tried to expel them and succeed with the help of Benjamin Linus, but they have returned now. In this point both Benjamin Linus and John Locke seems to be special people for the native folk (hence Atlanteans), their birth, their arrival in the island and their relationship with the natives (and Jacob) are another story but I think the advanced technology of the Atlanteans has something to do with Ben and John’s births (John was a “special project”)

Offline Goblin

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 200
  • Spol: Muški
  • GOBLIN_RULES
Odg: Lost
« Odgovor #1052 : 16.03.2009. 11:03:50 »
Iskreno, prvo što sam pomislio bila je Atlantida, baš zbog onog miksa različitih kultura, ali verovatno ranije, iz vremena kipa
Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava...

Offline mamita

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Ženski
Odg: Lost
« Odgovor #1053 : 16.03.2009. 14:00:55 »
Da li je još neko osim mene misli da je Eli ustvari Elois Danijelova majka?
Sigurno su ona i Widmor zajedno otišli sa ostrva (tamo nekad),pošto on ima njenu adresu.






Razgovor između Daniela i Eli u 3.epizodi.
293
00:27:52,760 --> 00:27:54,730
Zašto stalno gledaš u mene?

294
00:27:54,760 --> 00:27:56,690
Ne, ne... Nisam...

295
00:27:56,730 --> 00:27:59,100
Jesi.

296
00:27:59,130 --> 00:28:01,560
Znaš šta? U pravu si.
Izvini.

297
00:28:01,590 --> 00:28:03,830
Samo...

298
00:28:03,860 --> 00:28:09,860
Lièiš mi na nekog
koga sam poznavao.

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1054 : 16.03.2009. 14:09:13 »
vrlo interesting clapp

zašto ne

Offline mamita

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Ženski
Odg: Lost
« Odgovor #1055 : 16.03.2009. 14:46:30 »
Našla sam i ovu mapu ostrva.



Pretpostavljam da je statua "muška" nekako po građi,a suknjicu su nosili i Spartanci /Gladijatori,a Škoti je nose i dan danas.

Da mi ne naprežemo toliko mozak nego da čekamo sledeće epizode pa ćemo videti šta je režiser hteo da kaže ili scenarista.

Uvali se u fotelju i uživaj,opušteno  kokice

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Lost
« Odgovor #1056 : 17.03.2009. 00:10:13 »
Najjača scena u poslednjoj epizodi je Richard koji opušteno šeta po Darminom naselju i sedi na klupi, ne sme mu niko ništa iza njega stoji Jacob.  ;D
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Lost
« Odgovor #1057 : 19.03.2009. 09:57:01 »
Titl ću raditi za verziju snimka lost.0509.xvid.notv

Epizoda je već skinuta, odoh je pogledati pa se bacam na prevođenje  ;)

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1058 : 19.03.2009. 09:58:29 »
upravo stavljena na skidanje, hvala unaprijed ;)

Offline noiser

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 249
Odg: Lost
« Odgovor #1059 : 19.03.2009. 10:40:19 »
Titl ću raditi za verziju snimka lost.0509.xvid.notv

Epizoda je već skinuta, odoh je pogledati pa se bacam na prevođenje  ;)

POZDRAV

Svaka cast. I ja sam skino istu.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Lost
« Odgovor #1060 : 19.03.2009. 10:55:15 »
Nakon odgledane epizode ostao sam zapanjen i još više izgubljen. Ono u što sam ubijeđen milion posto je da ostrvo nije Atlantida, nema šanse.

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline homicide

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
Odg: Lost
« Odgovor #1061 : 19.03.2009. 21:39:43 »
shmrc... kriziram... shmrc...

(nadam se da ovo ne ulazi u zabranjene zahteve, ipak mi je prvi post) :)

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1062 : 19.03.2009. 21:40:59 »
Polako. Sad ce... Almin car ce ubrzo biti gotov. A i da ne bude ubrzo... Gledaces mozda sutra, mozda prekosutra... Ko zna... Samo polako...

Offline homicide

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
Odg: Lost
« Odgovor #1063 : 19.03.2009. 22:41:05 »
On i aca_coa su krivi sto kriziram... aaaaaaaaaaaaaaa ... kad mogu House M.D. da gledam na engleskom, necu i Lost... aaaaaaaaaaaa... krizaaaaa (svetska ekonomska) svuda oko nas...

Al-mi-ne, ja-vi se, Al-mi-ne, ja-vi se, Al-mi-ne, ja-vi se, Al-mi-ne, ja-vi se, Al-mi-ne, ja-vi se...

10x na odgovoru

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Lost
« Odgovor #1064 : 19.03.2009. 22:41:47 »
hehehehe đanki

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline homicide

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
Odg: Lost
« Odgovor #1065 : 19.03.2009. 22:43:29 »
djanki indid... to mi kaze covek koji u potpisu ima sliku jedne od serija :P

Offline Cata

  • Likušo!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3356
  • Spol: Ženski
Odg: Lost
« Odgovor #1066 : 19.03.2009. 22:44:19 »
hehehehe đanki

I naporan je, i to prilično čekaj kad se pojavi bit će.

U ime oca i sina i Sv. Googla. Enter
I love you, not for what you are,
but for what I am, when I am with you.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Lost
« Odgovor #1067 : 19.03.2009. 22:47:23 »
E ovako. Danas sam prevodio, pa sam imao posla pa prekinuo, popodne me opucala nagla promjena vremena pa sam malo i odspavao, pa me je zvalo društvo da u kafiću gledamo rukomet, pa sam sada došao kući i nastavljam prevoditi epizodu, a već je prevedeno preko pola. Za jedno sat-dva će biti na uploadu.

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Odg: Lost
« Odgovor #1068 : 19.03.2009. 23:30:20 »
E ovako. Danas sam prevodio, pa sam imao posla pa prekinuo, popodne me opucala nagla promjena vremena pa sam malo i odspavao, pa me je zvalo društvo da u kafiću gledamo rukomet, pa sam sada došao kući i nastavljam prevoditi epizodu, a već je prevedeno preko pola. Za jedno sat-dva će biti na uploadu.

POZDRAV
nema problema, care.
bicemo budni!!!

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1069 : 20.03.2009. 01:04:53 »
Opet je pala gledanost.

Lost - 05x09 - 9.08 miliona gledalaca

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Odg: Lost
« Odgovor #1070 : 20.03.2009. 01:32:18 »
mutavi ameri.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Lost
« Odgovor #1071 : 20.03.2009. 01:39:34 »
Šta znači ova famozna riječ Namaste?

The gesture Namaste represents the belief that there is a Divine spark within each of us that is located in the heart chakra. The gesture is an acknowledgment of the soul in one by the soul in another. "Nama" means bow, "as" means I, and "te" means you. Therefore, Namaste literally means "bow me you" or "I bow to you."

Gesta Namaste predstavlja uvjerenje da se iskra Božanskog nalazi unutar srca svakoga od nas. Tom gestom potvrđujemo iskrenost prijema i duševnog povezivanja. "Nama" znači klanjati se, "as" znači ja, a "te" znači vama. Dakle, "Namaste" doslovno znači "moj naklon" ili "klanjam vam se".

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Lost
« Odgovor #1072 : 20.03.2009. 03:09:10 »
Titl za epizodu 9 je na uploadu.

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1073 : 20.03.2009. 07:45:44 »
Almine, NAMASTE, jer sreća je lepa samo kad se čeka :)
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1074 : 20.03.2009. 11:13:39 »
Titl za epizodu 9 je na uploadu.

POZDRAV
'Fala care.
Odo da gledam sad.

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1075 : 20.03.2009. 11:15:58 »
upravo dogledah ovu novu epku, hvala Almine na prijevodu clapp

mogu samo reći da sam oduševljen ovom epizodom, jedna od najboljih od početka serija ako ne i najbolja.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Lost
« Odgovor #1076 : 20.03.2009. 11:28:35 »
Ja sam tek na drugoj sezoni, ali hvala Almine unaprijed clapp

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1077 : 20.03.2009. 11:42:41 »
Jao, valjao sam se sad.

Dok, lepo odelo, ali nije bas ostrvska nosnja.

LOL LOL LOL LOL LOL LOL

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #1078 : 20.03.2009. 15:11:54 »
Spoiler for Hiden:
Odlicna epizoda....
Da li je neko primetio u 34:16 (minut : sekunda) da se iza Sun nalazila neka plavusa ja mislim da je to Claire ali mozda je i greska....???

Offline alvin974

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
Odg: Lost
« Odgovor #1079 : 20.03.2009. 15:22:01 »
Nisamo odgledao zadnju epizodu, ali interesuje me zasto su trazili tijelo od muza :'( nemoze mi sada nampasti. Jeli zbog osvete, nekog obreda ili....
Nesto kontam kad se ovo zavrsi hoce li iko procitati ponovo ove teorije i mozda se smijate sta smo lupetali (ili pogodili) :)

Tags: