Autor Tema: Lost  (Posjeta: 748130 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Levine

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 124
Odg: Lost
« Odgovor #4140 : 25.01.2013. 13:43:53 »
prve 2 sezone su mindblowing, nemoj da gledas spojlere, ja sam pravi spoilerfreak i sve sam upropastio
cekaj tek da vidis finale prve sezone pa prve dve epizode druge sezone. najbolji period serije

ja sam u januaru prosle godine opet uzeo da gledam seriju i jos je nisam zavrsio, od leta gledam sestu sezonu

meni je ovo serija koja se gleda jednom, ovo drugo gledanje mi je bas mucno

Offline Hopey

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
  • Spol: Ženski
Odg: Lost
« Odgovor #4141 : 25.01.2013. 14:26:21 »
Ja bih da sam na tvom mestu AryMan  cry1, tj. volela bih da nemam odgledanih 6 sezona iza sebe.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Lost
« Odgovor #4142 : 25.01.2013. 14:41:47 »
čak si i avatar promijenio  ;D

Kao što lijeni kaže, nema šta da te ismijavamo; nikada nije kasno za Lost. Samo gledaj i uživaj.  smileyNO1

Lost je.. Lost. Originalan i poseban. Meni najbolja serija.  srcesmajli

potpis

Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #4143 : 25.01.2013. 15:30:28 »
Svi mi govore da samo uživam ;D I da, već sam poludio za serijom i znam da ću kad sve odgledam potrošit hrpu love na stvari tipa Lost enciklopedije i sl.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #4144 : 25.01.2013. 19:06:46 »
Zar Lost tema nije imala 200 i nesto stranica  ???

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #4145 : 25.01.2013. 19:25:46 »
Jeste ali je povećan broj postova po stranici pa se smanjilo.  :)


AryMan, uživaj (;D). I ja bih volio da mogu tek premijerno da gledam.
Sačekaću još neko vrijeme da zaboravim dosta toga pa pogledati seriju još jednom.

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #4146 : 25.01.2013. 19:27:32 »
I ja bih volio da mogu tek premijerno da gledam.
Sačekaću još neko vrijeme da zaboravim dosta toga pa pogledati seriju još jednom.

+1

Ja ću na leto opet odgledati seriju. :) Brat mi je počeo gledati, pa me pita za informacije a ja se ne sećam skoro ničega, tako da mi je to dokaz da mogu opet gledati. :)

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #4147 : 25.01.2013. 19:29:00 »
Daj svi da probamo da se puknemo u glavu na razlicite nacine pa da posmatramo ko je poceo iz pocetka da prati seriju sa obrazlozenjem da je pre toga nije gledao jer je pretpeo trajno brisanje deo memorije  ;D

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Lost
« Odgovor #4148 : 25.01.2013. 19:57:55 »
Daj svi da probamo da se puknemo u glavu na razlicite nacine pa da posmatramo ko je poceo iz pocetka da prati seriju sa obrazlozenjem da je pre toga nije gledao jer je pretpeo trajno brisanje deo memorije  ;D

što se mene tiče, može.
nego, jesi se ti pukno već nečim po glavi? morao sam nekoliko puta pročitat tu tvoju rečenicu da shvatim šta je pisac htio reći ;D

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #4149 : 25.01.2013. 22:36:44 »
Ma ja na to sto svi mi koji smo odgledali voleli bi opet ali nam nije gusht sto smo gledali, zajebancija  :)
« Zadnja izmjena: 25.01.2013. 22:38:40 Perkone »

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #4150 : 25.01.2013. 22:42:42 »
Ja počeo opet da gledam, zanimljivo koliko drugačije sada vidim neke stvari. :)

Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #4151 : 19.02.2013. 00:08:40 »
Nakon mjesec dana odgledao sam Lost  smileyNO1
Komentar na finale pod spojlerom; žao mi je što nisam češće tu komentirao ali na PTHR forum sam redovito ostavljao dojmove.

Spoiler for Hiden:
Znam da su većinom fanovi razočarani krajem jer nije odgovoreno na sve misterije pa čak ni na onu najvažniju, ali ja sam gledao svjestan da je ovo serija o likovima kako ste mi rekli tako da se meni kraj sviđa. Važno da nije sve bio samo san, to bi bilo jadno. Ovako su svi mrtvi na kraju (što sam znao zahvaljujući kolegi koji mi je spojlao - ali nikad ne bih rekao da je to zapravo najmanji spojler), istovremeno nije hepi end ali i je zbog prikazanog alternativnog svijeta iliti čistilišta.

Znači ovaj Alt timeline, kako je Christian objasnio, je zapravo raj/čistilište koji su svi oni zamislili kako bi im bilo lakše, da se jedni s drugima vide, oproste, itd. Ali kako je Hurley umro kad je postao besmrtan?
???
Inače, počelo je kako je završilo, samo što je Jack sad zatvorio oko, a u početku otvorio...



 :zbogom srcesmajli

Offline mezzano

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: Lost
« Odgovor #4152 : 19.02.2013. 00:43:11 »
Najbolja serija koju sam ikada odgledao! Mozda je jednog dana opet pogledam. :)

Offline Hopey

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
  • Spol: Ženski
Odg: Lost
« Odgovor #4153 : 19.02.2013. 00:59:44 »
Spoiler for Hiden:
Ja kraj uopste ne bih tako pojednostavila i generalizovala odgovorom da su svi mrtvi. Sto se mene tice, nisu. U poslednjoj epizodi je samo Jack umro. A to da su se oni jos jednom videli nakon xx godina, to je vec neka druga prica. Do tada su oni koji su odleteli avionom sa ostrva mogli ziveti srecne i ispunjene zivote. Nama je samo ustvari predstavljena cinjenica da su svi jednog dana umrli. Sto je normalno, i sto znamo, bez i da su nam oni to "nacrtali".

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Lost
« Odgovor #4154 : 19.02.2013. 01:52:41 »
Spoiler for Hiden:
Ja kraj uopste ne bih tako pojednostavila i generalizovala odgovorom da su svi mrtvi. Sto se mene tice, nisu. U poslednjoj epizodi je samo Jack umro. A to da su se oni jos jednom videli nakon xx godina, to je vec neka druga prica. Do tada su oni koji su odleteli avionom sa ostrva mogli ziveti srecne i ispunjene zivote. Nama je samo ustvari predstavljena cinjenica da su svi jednog dana umrli. Sto je normalno, i sto znamo, bez i da su nam oni to "nacrtali".
Spoiler for Hiden:
Slažem se, ja sam kraj skontao kao da je Džek umro, a da su se ostali likovi avionom vratili na svoje odredište i nastavili sa svojim životima. To čistilište sam shvatio kao neki san ili podsvest koju su oni imali kako bi bili zajedno, a ne ustvari raj u kom su otišli jer su umrli. Ne sećam se više ni dobro detalja, ima već 2 godine otkad sam zadnji put gledao kraj, ali ne smatarm da su svi umrli.

Offline Adriano

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 117
Odg: Lost
« Odgovor #4155 : 19.02.2013. 03:43:18 »
Nakon mjesec dana odgledao sam Lost  smileyNO1
Komentar na finale pod spojlerom; žao mi je što nisam češće tu komentirao ali na PTHR forum sam redovito ostavljao dojmove.

Spoiler for Hiden:
Znam da su većinom fanovi razočarani krajem jer nije odgovoreno na sve misterije pa čak ni na onu najvažniju, ali ja sam gledao svjestan da je ovo serija o likovima kako ste mi rekli tako da se meni kraj sviđa. Važno da nije sve bio samo san, to bi bilo jadno. Ovako su svi mrtvi na kraju (što sam znao zahvaljujući kolegi koji mi je spojlao - ali nikad ne bih rekao da je to zapravo najmanji spojler), istovremeno nije hepi end ali i je zbog prikazanog alternativnog svijeta iliti čistilišta.

Znači ovaj Alt timeline, kako je Christian objasnio, je zapravo raj/čistilište koji su svi oni zamislili kako bi im bilo lakše, da se jedni s drugima vide, oproste, itd. Ali kako je Hurley umro kad je postao besmrtan?
???
Inače, počelo je kako je završilo, samo što je Jack sad zatvorio oko, a u početku otvorio...



 :zbogom srcesmajli


Spoiler for Hiden:
pa Hurley je kao i Jacob nakon nekog vremena prenio ulogu cuvara nekom drugom

Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #4156 : 19.02.2013. 11:04:00 »
Spoiler for Hiden:
Znači, kažete da su ovi iz aviona (Claire, Kate, Sawyer..) sretno stigli i onda nekad kasnije umrli (što naravno nije prikazano), i onda su se na kraju našli u tom nekom imaginarnom svijetu... Pa to ja i mislim. Znam da nisu svi istovremeno umrli ili nešto, ali do trenutka kad je prikazan taj njihov svijet u crkvi, svi su mrtvi. Znam da je u finalu samo Jack umro u šumi na otoku, i Vincent je osigurao da ne umre sam - predivna scena inače.

Spoiler for Hiden:
pa Hurley je kao i Jacob nakon nekog vremena prenio ulogu cuvara nekom drugom

Spoiler for Hiden:
Da, to mi nije palo napamet  :facepalm
« Zadnja izmjena: 19.02.2013. 11:11:20 AryMan »

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #4157 : 19.02.2013. 11:10:31 »
Moje misljenje je prva senona je za cistu 10-ku, sve ostalo posle je samo nedostatak inspiracije piscima scenarija za seriju, ja sam gledao redovno kako je izlazila i stao posle 4 sezone jer mi nije bilo vise zanimljivo, prosle godine sam seo i odgleda od pocetka prve 4 i te dve poslednje sezone koje nisam gledao i nisam odusevljen nesto, jer kad svaki cas gledam koliko ima do kraja epizode, znam koliko me je smorila serija a tako je bilo skoro sa svakom ep iz 4,5,6 sezone. :D
Ali u svako slucaj generalna ocena je da vredi pogledati seriju pogotovo prvu sezonu ali samo jednom nije za 2 gledanja nikako. :D
« Zadnja izmjena: 19.02.2013. 11:12:33 groznim84 »

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Lost
« Odgovor #4158 : 19.02.2013. 12:17:27 »
Moje misljenje je prva senona je za cistu 10-ku, sve ostalo posle je samo nedostatak inspiracije piscima scenarija za seriju, ja sam gledao redovno kako je izlazila i stao posle 4 sezone jer mi nije bilo vise zanimljivo, prosle godine sam seo i odgleda od pocetka prve 4 i te dve poslednje sezone koje nisam gledao i nisam odusevljen nesto, jer kad svaki cas gledam koliko ima do kraja epizode, znam koliko me je smorila serija a tako je bilo skoro sa svakom ep iz 4,5,6 sezone. :D
Ali u svako slucaj generalna ocena je da vredi pogledati seriju pogotovo prvu sezonu ali samo jednom nije za 2 gledanja nikako. :D

A vidis, ja mislim da je serija odlicna za ponovno gledanje, jer onda mnoge stvari gledas iz drugacije perspektive.
Prica je duboka i puna raznih detalja da svakim sledecim gledanjem primetis nesto novo.

Ja sam seriju gledao 3 puta, i nije mi zao. Sigurno cu je opet gledati jednog dana. Ovakve serije vise nece biti. :)

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #4159 : 19.02.2013. 14:09:34 »
svako drugcije dozivljava, prvu sezonu bi mogao i 5 puta stvarno je vrhunska. a ostale nema sanse :D

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Lost
« Odgovor #4160 : 19.02.2013. 14:14:01 »
i meni je prva dobra, kasnije jedva gledao i stao negdje na 7-8 4. sezone :)

Offline Hopey

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
  • Spol: Ženski
Odg: Lost
« Odgovor #4161 : 19.02.2013. 14:23:22 »
Ja razumem da neko kaze da mu se serija pokvarila u 5. sezoni, ali pre toga nikako.  :no-no

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Lost
« Odgovor #4162 : 19.02.2013. 14:31:52 »
ja razumem da neko kaze da mu je prva sezona ok, ali ostatak :no-no :no-no :no-no :no-no :no-no
« Zadnja izmjena: 19.02.2013. 14:33:30 forzajuve »

Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #4163 : 19.02.2013. 14:37:47 »
Meni je pak peta sezona bolja od treće (finale treće mi je inače najbolje finale ikada, ali ona mini serija tj. prvih šest epizoda S03 u kompletu mi je dno dna). Eto kako se ukusi razlikuju ;D

Offline mezzano

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: Lost
« Odgovor #4164 : 19.02.2013. 17:57:57 »
Ne secam se tacno koje su sezone, ali je i meni, neka sredina serije bila pomalo dosadna. Naravno, nisu sve sezone istog kvaliteta, ali kad se uzme serija, kao celina, za mene najbolja do sda.  smileyNO1

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Lost
« Odgovor #4165 : 19.02.2013. 18:15:01 »
Ja već više od nedelju dana gledam po prvi put. Sad sam na 6. epizodi šeste sezone. Prve tri sezone su bile odlične, ali je posle postalo malo zamorno. Peta mi je bila bolja od četvrte, ali samo zato što mi bilo interesantna cela priča oko Darma inicijative. Mislim da su počeli da preteruju sa tim putovanjem u prošlost, budućnost. Sad su, ako dobro kontam, počeli da prikazuju i nekakav paralelni univerzum ili šta li je,
Spoiler for Hiden:
koji se dešava kad avion sleti u LA, nakon što je Džulijet aktivirala hidrogensku bombu. Nije mi zasad jasno koja je tačno posledica toga, ali dobro.
Nije mi previše komplikovano da bih pratila, ali su nekako vremenom zapostavili likove. No gledajući sve ukupno, serija je definitivno iznad proseka. Veoma mi se dopada što je sve povezano na neki način, likovi, događaji...

A da, i muzika je odlična. ;D
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Lost
« Odgovor #4166 : 19.02.2013. 23:44:30 »
Onda sam ja ovde jedini kome se prva sezona nije toliko svidela. Mada, mislim da je to posledica toga jer sam ja seriju počeo da pratim na FOX-u i to negde od polovine druge sezone, pa sam bukvalno znao šta će se događati u prvoj sezoni i samim tim mi je bila dosadna. Omiljena mi je, naravno, druga. Mnogo sam voleo celu zbrku oko "otvora" i onih brojeva, to mi je bilo baš baš interesantno. Treća i četvrta su mi takođe bile okej, a peta i šesta mi se nisu svidele iz prostog razloga jer je ubačeno toliko SF elemenata da je to strašno. Bilo je i ranijih sezona, ali su u poslednje dve baš preterali, pogotovo pred kraj serije. Ne osporavam da su bile interesantne, stalno sam očekivao razrešenje mnogih misterija.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Lost
« Odgovor #4167 : 21.02.2013. 13:43:30 »
Upravo sam pogledala poslednju epizodu. Koliko god mi je zamorna bila šesta sezona u početku, na kraju je ispalo odlično. Završetak je savršen, iako će mi verovatno trebati nekoliko dana da ga "svarim". Što se mene tiče, nije mnogo toga ostalo nedorečeno. Ono što je stvarno bilo važno je privedeno kraju.
Spoiler for Hiden:
A što se tiče toga da li su svi mrtvi, definitivno jesu. Džeku je otac i rekao, da na tom mestu ne postoji vreme kao takvo. Svi su oni kad-tad umrli, i dospeli na isto mesto, mesto koje su stvorili kako bi na kraju bili zajedno, iliti čistilište/alternativni svet. Kao što sam i ranije rekla, oduševljena sam sa načinom na koji su sve povezali, njihove živote, sudbine, svi su od početka bili na neki način povezani iako toga nisu bili ni svesni.

Jedino što me i dalje kopka su oni brojevi. Nisam nikako shvatila po čemu su baš ti brojevi bili tako posebni. Koliko sam shvatila, to je serijski broj otvora. Leonard od kojeg ih je Hugo čuo ih zna jer je bio na ostrvu (ne sećam se tačno zašto i kada, pretpostavljam da je bio jedan od članova Darma inicijative).

Sve u svemu, kod nije gledao obavezno treba da pogleda. Ovo se ne sme propustiti.

“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline zvucnjak

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
    • ABOUT.ME
Odg: Lost
« Odgovor #4168 : 20.03.2013. 22:42:46 »
Odgledah i ja konačno... Sve do nekih 10-15 min pred kraj poslednje epizode, onako kako sam je ja sebi objašnjavao, serija mi je bila super i sve se manje više lepo uklapalo. Ipak,
Spoiler for Hiden:
kad se na kraju pojavio Jackov otac "živ" i nakon onog njihovog razgovora sam video da moja teorija izgleda nije tačna, već da je ipak u pitanju neko sr*nje sa čistilištem ili šta već...
Što mogu da razumem, ali mi se nikako ne sviđa. Ispada cela priča jako tužna, i mnoge stvari i događaji mi onda deluju besmisleni, ili bar nejasni, a pre svega potpuno suvišni.
U "mojoj" verziji je sve bilo mnogo bolje  ;D
« Zadnja izmjena: 20.03.2013. 22:47:01 zvucnjak »
Carpe noctem

Offline neo

  • Član
  • ***
  • Postova: 891
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #4169 : 20.03.2013. 23:18:02 »
napisi nam svoju verziju ;D

Tags: