Autor Tema: Lost  (Posjeta: 748158 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Lost
« Odgovor #960 : 05.03.2009. 23:29:16 »
Spoiler for Hiden:
E sada se pitam otkud Jack, Hugo i Kate u 1977. godini? Mislite li i vi kao i ja da su oni prebačeni u 1977., a Locke, Ben, Sayid, Lapidus i Sun su i dalje u 2005. godini? Jer i let 316 je naletio na bljesak, a bljeskovi su vremenski prozori o kojima je pričala gospođa Hawking. Ali kojom sad teorijom i čijom moći su razdvojeni tako vremenski daleko?
Ova epizoda je najavila ono što je Widmore rekao "Približava se rat Johne. I ako se ne vratite na ostrvo kada se to desi, pobjediće pogrešna strana."

Spoiler for Hiden:
Oni su svi bili u sadasnjosti koliko sam ja shvatila do poslednjeg puta kada se desio bljesak (onaj koji su komentarisali kao drugaciji poput zemljotresa), jer su Sojer i kompanija pronasli kanu i plasticnu flasicu iz aviona na plazi. Tek nakon poslednjeg bljeska svi koji su bili u radijusu nekom (e sad kom radijusu to maltene vise nije ni vazno), su prebaceni u neku godinu (u ovom slucaju to je 77. godina i Dharma na ostrvu). Znas da su jos davno pricali da treba da se drze zajedno i da budu blizu kada naidje bljesak ne bi li osvanuli u nekom drugom vremenu zajedno. U suprotnom ih ostrvo razbaca u razlicitim vremenima.
Ja mislim da su Locke i Ben kao i Said, Sun i Frenk mogli da budu baceni u bilo koje vreme obzirom da nisu bili u blizini Sojera i ostalih. Ali cini mi se da je sigurno da nisu u 77. jer bi se za tri godine svakako negde sreli. Osim ako ih Ricard nije krio odnosno ako ih iz nekog razloga drzi dalje od Dharme sa druge strane zastitne ograde. Mada mi to zvuci malo verovatno.
A za rat.. pa on se vec dogodio u buducnosti i kroz njega su prosli i Ben i Charles Widmore. Jedan zeli da odrzi ishod, drugi da ga promeni, a obojici je potrebna vlast nad ostrvom. Osim ako jedan deo "rata" nije obracun izmedju "ostalih" i Dharme koji se takodje desio u proslosti. Priprema za taj obracun moze biti jedan od razloga zasto su se obreli u sedamdesetim godinama.
edit samo da dodam
meni zvuci inace sve vreme potpuno bezveze da obracun izmedju Dharme i "ostalih" nazivaju ratom koji moze da usledi. Nekako to jeste obracun, ali mislim da je glavni "rat" izmedju Bena i Charlesa
« Zadnja izmjena: 05.03.2009. 23:35:27 anniani »
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Lost
« Odgovor #961 : 05.03.2009. 23:38:44 »
interesting Almine.

Spoiler for Hiden:
ali znači li to sada da će se oni boriti na strani Dharme da se obrane od ostalih, ili će ponoviti povijest i dopustiti ostalima da opet pobiju Dharmu?

Spoiler for Hiden:
Pa može biti da je to Widmoreov cilj da se Oceaniocova šestorka i ostali iz leta 815 bore na strani Dharme, jer kada pogledamo njihovu prošlost, onda bi Widmore imao prave stručnjake iz svake oblasti na svojoj strani. Sun bogatašica, Jin mafijaški plaćeni ubica, Sayid iskusan ratnik, Locke pijun za iskorištavanje ko fol vođa kojeg niko neće slušati, Jack i Juliet vrhunski doktori i tako dalje. U tom slučaju Ben i njegovi uveliko puše.

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Lost
« Odgovor #962 : 05.03.2009. 23:58:04 »
Spoiler for Hiden:
Oni su svi bili u sadasnjosti koliko sam ja shvatila do poslednjeg puta kada se desio bljesak (onaj koji su komentarisali kao drugaciji poput zemljotresa), jer su Sojer i kompanija pronasli kanu i plasticnu flasicu iz aviona na plazi. Tek nakon poslednjeg bljeska svi koji su bili u radijusu nekom (e sad kom radijusu to maltene vise nije ni vazno), su prebaceni u neku godinu (u ovom slucaju to je 77. godina i Dharma na ostrvu). Znas da su jos davno pricali da treba da se drze zajedno i da budu blizu kada naidje bljesak ne bi li osvanuli u nekom drugom vremenu zajedno. U suprotnom ih ostrvo razbaca u razlicitim vremenima.
Ja mislim da su Locke i Ben kao i Said, Sun i Frenk mogli da budu baceni u bilo koje vreme obzirom da nisu bili u blizini Sojera i ostalih. Ali cini mi se da je sigurno da nisu u 77. jer bi se za tri godine svakako negde sreli. Osim ako ih Ricard nije krio odnosno ako ih iz nekog razloga drzi dalje od Dharme sa druge strane zastitne ograde. Mada mi to zvuci malo verovatno.
A za rat.. pa on se vec dogodio u buducnosti i kroz njega su prosli i Ben i Charles Widmore. Jedan zeli da odrzi ishod, drugi da ga promeni, a obojici je potrebna vlast nad ostrvom. Osim ako jedan deo "rata" nije obracun izmedju "ostalih" i Dharme koji se takodje desio u proslosti. Priprema za taj obracun moze biti jedan od razloga zasto su se obreli u sedamdesetim godinama.
edit samo da dodam
meni zvuci inace sve vreme potpuno bezveze da obracun izmedju Dharme i "ostalih" nazivaju ratom koji moze da usledi. Nekako to jeste obracun, ali mislim da je glavni "rat" izmedju Bena i Charlesa

Spoiler for Hiden:
Odmah u startu si pogriješila. Nisu bili u sadašnjosti, pa valjda si vidjela da su vraćeni u neko daaaavno vrijeme kada bunar nije bio ni otkopan, a nemoguće da nisi vidjela ogromnu statuu koja je vlasnik famozne noge sa 4 prsta koja je ostala od statue? Odmah poslije statue ti ide scena u kojoj Locke pomjera kolut i ostrvo ih prebacuje u 1974. godinu i ta godina je definitivno kraj pomjeranja kroz vrijeme Sawyera, Juliet, Daniela i Milesa. Kanu i plastičnu flašicu zaboravi, jer ih je tada ostrvo bacalo kroz vrijeme kako mu se ćefne, dakle prije nego što ga je Locke konačno smirio pravilnim pomjeranjem.
I jesu Hugo, Kate i Jack u 1977. godini, jer pred kraj epizode kada Sawyer i Juliet sjede na molu i on je uvjeri da ostane još te 2 sedmice, slijedeća scena piše "Poslije 3 godine". Opet prikazuje Sawyera kako Juliet donosi cvijet i sada obrati pažnju na njegovu dužinu kose i brade do kraja epizode. Vidi se da je ista, dakle oni su u 1977. godini. Za te 3 godine su se uklopili u Dharmu, Sawyer je šef osiguranja, Miles njegov zamjenik, Juliet majstor za motore, Jin je čuvar.

Izgleda da ćeš morati ponovo pažljivo pogledati epizodu i povezati konce  ;D :)

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Lost
« Odgovor #963 : 06.03.2009. 00:04:45 »
da.. vidis to oko bunara nikako da mi udje u glavu .. mnogo me nerviraju te scene tog tipa pa valjda zato nisam ni obratila paznju ;D Ma videla sam statuu, ali dzaba kad nisam mozak ukljucila, jer ja sam potpuno pogresno mislila da se vreme nakon toga opet pomerilo u neko doba, pa tek onda na sedamdesete godine .. paznja mi popusta ;D brinem se..
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline Goblin

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 200
  • Spol: Muški
  • GOBLIN_RULES
Odg: Lost
« Odgovor #964 : 06.03.2009. 00:33:12 »
Spoiler for Hiden:
Da, onaj prvi deo sa statuom je baš davno u prošlosti, kada se u bunaru još nije nalazio točak za pomeranje ostrva, ili još nije bio otkriven, a ovo sad vreme (77) je vreme kada je DHARMA otkrila točak u onoj steni pod zemljom koju su bušili (sećate se da je tamo bio i Danijel Faradej) a na zemlji su ostaci zatrpanog bunara koji je od strane ranijih stanovnika ostrva izgrađen verovatno kao ulaz u tu svetu prostoriju. Ne pije mi nešto to vodu da su ovi ostali iz aviona u drugom vremenu, nema razloga za to. Prilikom bleska nestaju samo oni koji se u tom novonastalom vremenu nalaze na nekom drugom mestu na ostrvu, ne shvatam zašto su Sajid i ostali nestali u avionu isto kao što mi nije jasno kako je Ben uopšte mogao da se vrati na ostrvo, ako ga je on pomerio, ali mislim da ima dosta odgovora među onim blescima, trebalo bi to ponovo pogledati, svako vreme u kome bi se obreli, garantovano može da se poveže sa nekim od događaja koji sada usleđuju
Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava...

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #965 : 06.03.2009. 00:34:21 »
I HR prijevod je na uploadu. Hvala Alminu.
e 720p nije :)

sad je.
May the Plasma be with you!

Offline mamita

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Ženski
Odg: Lost
« Odgovor #966 : 06.03.2009. 14:53:59 »
Da se malo i ja uključim u diskusiju.Prošle su tri godine na kopnu,a sad smo videli kako su prošle te tri godine na ostrvu,ali koliko sam ukapirala jedino je Lock ostao na "par dan" jer je on otišao pre nego što se zaustavilo vreme na ostrvu,jer ga ostali čekaju tri godine.Kad se stvorio u Tunisu i dok nije ubedio ostale da se vrate, po priči sam ukapirala da imaju samo par dana.Nije li tako?
Što se tiče rata sigurno je između Darme i Benovih,jer je Ben taj koji je beše ugušio svo Darmino osoblje i stavio ih u onu rupu,a oca ostavio ,koliko se sećam u onaj kombi koji je Hugo vozio kad se spustio do plaže sa Čarlijem.
I primetila sad da nema Saida,koji je bio u avionu.Gde li je on završio?

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #967 : 06.03.2009. 15:59:07 »
Da se malo i ja uključim u diskusiju.Prošle su tri godine na kopnu,a sad smo videli kako su prošle te tri godine na ostrvu,ali koliko sam ukapirala jedino je Lock ostao na "par dan" jer je on otišao pre nego što se zaustavilo vreme na ostrvu,jer ga ostali čekaju tri godine.Kad se stvorio u Tunisu i dok nije ubedio ostale da se vrate, po priči sam ukapirala da imaju samo par dana.Nije li tako?
Ne zna se tačno koliko je John Locke aka Jeremy Bentham bio  u stvarnom vremenu krajem 2007 ili početkom 2008 godine.....
A to što imaju par dana....
To imaju par dana, kada je ostrvo vidljivo, odnosno imaju nekih 7xh da se vrate na ostrvo.


Citat:
Što se tiče rata sigurno je između Darme i Benovih,jer je Ben taj koji je beše ugušio svo Darmino osoblje i stavio ih u onu rupu,a oca ostavio ,koliko se sećam u onaj kombi koji je Hugo vozio kad se spustio do plaže sa Čarlijem.
I primetila sad da nema Saida,koji je bio u avionu.Gde li je on završio?
Sayid je na ostrvu sa Džekom, Kejt, i Hugom i biće
Spoiler for Hiden:
Uhvaćen od strane Kevina Radžinskog. Tek ćemo sada sazati ko je bio Kevin, ujedno će tražiti od Sojera, koji je šef obezbeđenja da ubije Sajida, za koga Kevin isli da je špijun (od Othersa)

Sve u svemu....
LaFleur je mi je strava epizoda (posle JUGHEAD)
Razočarao sam se u Life and Death of Jeremy Bentham.
Trebalo je to da traje dve epizode.
Nekako su je ubrzali....

Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline Z101

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • the most screwed up person in the world
Odg: Lost
« Odgovor #968 : 06.03.2009. 19:35:21 »
slazem se sa pejafor3-om za ovo u vezi bentham-a,jer kol'ko se secam razgovora izmedju jack-a i ben-a na kraju 4. sezone,ide ovako nesto:
Spoiler for Hiden:
ben:jel' si pricao sa njim
           jack:da
           ben:jel' ti rekao da sam otisao sa ostrva?
           jack:jeste
           ben:jel' ti rekao sta se sve jos desilo na ostrvu nakon sto ste vi otisli?
           jack:rekao mi je da su se lose stvari desile...itd.
u svakom slucaju nista od toga nije bilo u epizodi o bentham-u...
Zvezdo, zgazi ih sve!

Offline Z101

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • the most screwed up person in the world
Odg: Lost
« Odgovor #969 : 06.03.2009. 20:13:27 »
nego,
Spoiler for Hiden:
ako je sojer '74. rekao ricardu da zna da je pre 20 godina ovaj nasao h-bombu i ako uzmemo u obzir da je od onolike kipcine ostala samo noga,malo se zapitah sta se tu desilo i uz malo citanja wikipedie naisao sam na ovo:Крајем фебруара 1954. године, Телер је на једном вештачком острву у Бикини архипелагу тестирао прву америчку термонуклеарну бојеву главу (експеримент "Castle Bravo"). Била је то највећа нуклеарна проба и, истовремено, највећи нуклеарни инцидент у читавој америчкој историји. Неочекивано велика експлозија од 15 мегатона (два пута већа од очекиване), у комбинацији са неповољним временским условима изазвала је радиолошку контаминацију на преко 7000 квадратних километара. Иако су бројна острва хитно исељена пред налетом радиоактивне магле, за многе озрачене становнике није било спаса: умирали су током наредних деценија од рака и других болести изазваних радијацијом. (http://en.wikipedia.org/wiki/H-bomb#American_developments)
znam,da to ne objasnjava kako onda oni nisu videli kip,onda kad su nasli bombu,i da je kip verovatno iz nekog drugog vremena,ali ono,razoreni dzinovski kip,h-bomba,widmore-ove reci da se sprema veliki rat i to...sve vodi ka tome da je ta bomba eksplodirala...al nekom zvuci logicno?u svakom slucaju bilo bi taaako kul kad bi ta bomba eksplodirala  ;D
« Zadnja izmjena: 06.03.2009. 20:18:45 Z101 »
Zvezdo, zgazi ih sve!

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #970 : 06.03.2009. 20:15:07 »
ako bi se našla jedna dobra duša koja bi ukratko napisala šta piše na čirilici ;D

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Lost
« Odgovor #971 : 06.03.2009. 20:17:29 »
Spoiler for Hiden:
Krajem februara 1954. godine, Teler je na jednom veštačkom ostrvu u Bikini arhipelagu testirao prvu američku termonuklearnu bojevu glavu (eksperiment "Castle Bravo"). Bila je to najveća nuklearna proba i, istovremeno, najveći nuklearni incident u čitavoj američkoj istoriji. Neočekivano velika eksplozija od 15 megatona (dva puta veća od očekivane), u kombinaciji sa nepovoljnim vremenskim uslovima izazvala je radiološku kontaminaciju na preko 7000 kvadratnih kilometara. Iako su brojna ostrva hitno iseljena pred naletom radioaktivne magle, za mnoge ozračene stanovnike nije bilo spasa: umirali su tokom narednih decenija od raka i drugih bolesti izazvanih radijacijom.

To.
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline Z101

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • the most screwed up person in the world
Odg: Lost
« Odgovor #972 : 06.03.2009. 20:21:02 »
jeste to,dodao sam i link gore,jer me uglavnom mrzelo da prekucavam,pa procitaj na engleskom ako te interesuje,jablane  ;)
Zvezdo, zgazi ih sve!

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #973 : 06.03.2009. 20:22:37 »
hvala coa, nisam vidioh link, jbg.
ne znam baš dali je bomba eksplodirala, sumnjam u to jer mislim da takvu eksploziju na otoku nitko ne bi preživio, pa ni ostali zajedno sa Richardom.

Offline Z101

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • the most screwed up person in the world
Odg: Lost
« Odgovor #974 : 06.03.2009. 20:24:04 »
pa i to jeste,ali cudno je to ostrvo  ;D
Zvezdo, zgazi ih sve!

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #975 : 06.03.2009. 21:06:05 »
Bomba nije u statui/kipu

Bomba je verovatno (makar mi to za sada mislimo) zabetonirana u stanici Swan.
Tu je....  jack i sayid kada su bili prvi put...
Jacku se podizao ( ;D) prema zidu onaj mali ključ od kofera sa oružjem!
Kao da ga privlači magnet.... (ili Jughead odnosno bomba)
A Sayid je rekao da nije nikada video toliko betona.... nešto oko černobila i nuklearne katastrofe u černobilu.... tako nešto......
A Danijel Faradej im je rekao da zakopaju odnosno da zabetoniraju bombu......
A kip/statua..... to je ipak nešto vezano za mitologiju i hijeroglife koji su se videli na Temple, odnosno Smokijevoj kućici....


« Zadnja izmjena: 06.03.2009. 21:10:33 pejafor3 »
Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline riddick_xXx

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #976 : 06.03.2009. 21:28:30 »
Aj sad svi su se nasli na ostrvu i mrs svu u podmornicu i da idu svi gajbi...
Kraj serije...

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #977 : 06.03.2009. 21:36:54 »
Aj sad svi su se nasli na ostrvu i mrs svu u podmornicu i da idu svi gajbi...
Kraj serije...

da citiram jednog člana sa foruma ;D

ovi padobranci su najbolji rofl

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Lost
« Odgovor #978 : 06.03.2009. 23:01:15 »
Aj sad svi su se nasli na ostrvu i mrs svu u podmornicu i da idu svi gajbi...
Kraj serije...

Ovaj decko je sav u "gangsta" tripu, ne treba se zezati sa njim.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Z101

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • the most screwed up person in the world
Odg: Lost
« Odgovor #979 : 07.03.2009. 00:58:15 »
Bomba nije u statui/kipu

Bomba je verovatno (makar mi to za sada mislimo) zabetonirana u stanici Swan.
Tu je....  jack i sayid kada su bili prvi put...
Jacku se podizao ( ;D) prema zidu onaj mali ključ od kofera sa oružjem!
Kao da ga privlači magnet.... (ili Jughead odnosno bomba)
A Sayid je rekao da nije nikada video toliko betona.... nešto oko černobila i nuklearne katastrofe u černobilu.... tako nešto......
A Danijel Faradej im je rekao da zakopaju odnosno da zabetoniraju bombu......
A kip/statua..... to je ipak nešto vezano za mitologiju i hijeroglife koji su se videli na Temple, odnosno Smokijevoj kućici....
 


nije pitanje gde je,nego sta je moglo da raznese ono cudo...kontas? kaboom :)
Zvezdo, zgazi ih sve!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #980 : 07.03.2009. 13:36:33 »
uskoro će i postove na forumu trebati prevoditi i titlovati...

May the Plasma be with you!

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Lost
« Odgovor #981 : 07.03.2009. 14:18:39 »
Jasam odgledao epizodu i moram da kazem da je super, ali sam htio da razriješe onu misteriju za kip. Ta misterija mi je nekako najzanimljivija. Sto se tice bombe vjerovatno je zakopana onamo gdje je Pejafor rekao jer koji bi drugi razlog bio da se stavljaju zidovi kao u ?ernobilu.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #982 : 08.03.2009. 16:53:09 »
Ne znam da li ima ikakve veze i da li je to spominjano do sada, ali sta sam sad primetio gledajuci S04e05. Charles Widmore je na nekoj aukciji u daje valjda 350.000 funti za dnevnik kapetana broda koji je potonuo negde 1845. godine. Kapetan tog broda Se zvao Tovard Hans...

Offline Goblin

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 200
  • Spol: Muški
  • GOBLIN_RULES
Odg: Lost
« Odgovor #983 : 08.03.2009. 18:23:02 »
Tako je a taj brod se zove Black Pearl, onaj nasukani, sa dinamitom, na sred ostrva. Logicno da Vidmor prikuplja sve sto se moze ne bi li dosao do kakvog podatka o lokaciji ostrva
Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava...

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #984 : 08.03.2009. 22:19:56 »
Malo o kipu....

Evo nekih slika....


Ovo smo videli...



A  to  bi  možda moglo da bude ovo....




To je najpribližnija slika (na osnovu kape na glavi)
To bi trebala da bude Taweret
Egipatska boginja plodnosti i zaštitnica novorođenčadi!

Takođe se sa leđa vidi da se oslanja na "Ankh" simbol... večnog života....
isto ono što je Paul imao kao ogrlicu oko vrata...

I sad ostaje jedan problem....
Gr;ki bogovi su imali sandale!!!!
Egipatski nisu imal, nego su bili bosi!

Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Lost
« Odgovor #985 : 08.03.2009. 22:59:04 »
Zanimljivo pejafor!
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline mamita

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Ženski
Odg: Lost
« Odgovor #986 : 08.03.2009. 23:23:46 »
  tasmanijski_djavo:'( Znači ja sam oduševljena šta vi sve nalazite,ova slika i svi oni filmovi Darma inicijative,osećam se slepa kod očiju.Svaka vam čast.Sada drugačije gledam seriju odgledam epizodu,pa pogledam forum da vidim ima li neko neki komentar i uvek me prijatno iznenadite.SUPER  clapp navijacica

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Lost
« Odgovor #987 : 08.03.2009. 23:50:03 »
I sad ostaje jedan problem....
Gr;ki bogovi su imali sandale!!!!
Egipatski nisu imali, nego su bili bosi!

Ebem mu miša kolega, taman kad sam bio 100 % uvjeren da je kip nekog egipatskog faraona ili božanstva, ti mi uletiš sa ovom sandalom  ;D i sad opet ništa ne znam. "Hajd' Jovo nanovo".
A Rimljani i Cezar? I oni su nosili sandale, da nije Cezar bio osvojio to ostrvo pa naredio da u njegovu čast podignu kip?

Hehehehehehe, da ovo nije ostrvo na kojem se nalazilo Galsko selo Asteriksa i Obeliksa  rofl

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #988 : 09.03.2009. 10:54:58 »
Citat:

Ebem mu miša kolega, taman kad sam bio 100 % uvjeren da je kip nekog egipatskog faraona ili božanstva, ti mi uletiš sa ovom sandalom  ;D i sad opet ništa ne znam. "Hajd' Jovo nanovo".
A Rimljani i Cezar? I oni su nosili sandale, da nije Cezar bio osvojio to ostrvo pa naredio da u njegovu čast podignu kip?

Svašta je moguće. Možda si ti i u pravu.

Jer i ja idem na tu neku varijantu.
Razlog:
Epizoda s5 ep05 This Place is Death
Kada Šarlot kaže Danijelu...
"Znam više o drevnoj Kartagi (Kartageni) i od samog Hanibala"
Nešto tu ima....

A ako uzmeš u obzir da je Kartaga/Kartagena
antički grad, koji se nalazio na severu afrike, odnosno na teritoriji današnjeg Tunisa, (a usput... kad odeš sa ostrva završiš u Tunisu)

Inače je bilo gomila ratova između Kartagene i Rimske Republike odnosno
Punski ratovi. (Latinski naziv za stanovnike Kartagine- Puni.)


Nešto tu ima sa rimljanima
Tako da.... defintivno idem ka toj teoriji da su u pitanju rimski bogovi...
Zašto u množini? Ne znamo da li na ostrvu.... ima možda još neki kip!
Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline Nagy

  • Ja
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 395
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #989 : 09.03.2009. 12:04:40 »
Dobro, ali zaboravljate hram. Hramovi su posvećeni bogovima, ali ja iskreno se ne sjećam da su Rimljani imali ovakve hramove bogovima, za Kartažane ne bih znao, nisam nikad proučavao njihovu mitologiju, barem se ne sjećam ikakvog spomena njihovih bogova.
Citat: bugmenot11 - 14. 10. 2008 u 21:48:55
Mirko_Pevac je u pravu, koji kurac prijevod jos nije gotov ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?



Tags: