Autor Tema: Lost  (Posjeta: 748146 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #570 : 25.01.2009. 11:23:32 »
U seriji ima elemenata raznih žanrova. Počevši od crnog dima, Lockea koji prohoda padom na ostrvo, Bena koji izliječi tumor na kičmi (oba slučaja u medicini su okarakterisana kao "nadprirodni fenomeni"), do pomjeranja ostrva običnim kolutom. Ja samo znam da za svojih 36 godina nisam gledao bolju seriju, a sumnjam da će još zadugo biti snimljena ovako dobra serija.

Vi koji Lost poredite sa Prison Break ili 24 odmah da vam kažem da to nema nikakvog smisla i da ste u startu pogriješili, jer je nemoguće porediti tako različite tematike i davati ocjenu koja je bolja. To je isto kao kada u muzici poredite grupe "Azra" (čisti rock) i "Novi fosili" ili "Magazin" (čisti pop šund) pa dajete ocjenu koja je grupa bolja. Ja sam veliki ljubitelj "Azre" i spadam u tu malu grupu ljudi koja ih sluša. Broj fanova te grupe nije veliki zato što mnogi ne žele da kada slušaju muziku razmišljaju o stihovima koje Štulić izgovara. Svaka njihova pjesma ima poruku. Isto tako je i sa serijom Lost. Mnogima se ne sviđa što moraju uključiti mozak dok gledaju Izgubljene.

Sve ću vas podsjetiti da je Lost jedina serija na svijetu koja ima i početak i kraj. Dakle, jedina serija na svijetu za koju se zna kako će završiti. Zna se i to da je kompletan scenario kucan na kompjuteru koji nije bio priključen na internet. Kada je završen isprintan je i na papiru se nalazi u sefu TV kuće ABC. Iz tog kompjutera je izvađen hard disk koji se čuva u istom sefu. Zna se tačno koliko sezona će se snimiti i da će se cijela priča završiti filmom od 2 ili 3 sata. Jedino to trajanje filma još nije određeno.

POZDRAV

Sve si tacno rekao, LOST se ne moze porediti sa serijama kao sto su 24 i Prison Break, ali su one sve odlicne.

Spoiler for Hiden:
A sta mislite, zasto je Dezmond poseban? Zasto se on seca svega sto mu Faradej kaze? Da nije mozda zato sto je on okrenuo onaj kljuc i zato sto je bio izlozen jakom elektromagnetnom zracenju? Ili je to nesto drugo?

Offline zola

  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
Odg: Lost
« Odgovor #571 : 25.01.2009. 11:48:36 »
Jedno pitanje jel gledao neko epizodu

Lost.S05E00.HDTV.XviD-2HD
ili
 Lost.S05E00.720p.HDTV.x264

jel to neki specijal

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #572 : 25.01.2009. 11:57:23 »
Epizoda u kojoj se prikazuje sve najvaznije iz prethodnog serijala.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Lost
« Odgovor #573 : 25.01.2009. 14:04:38 »
NISAM siguran da je tako u bosanksokm, ili vec kako se zove tvoj maternji jezik, ali mislim da je ovako, posle dr, mr i tako tih titula NE pise se tacka ! Dok se npr za prof. pise ! Eto samo to, i jos jedno, na dva mesta si napisao Aron sa dva A, misim da je sa jednim ! Opet nista strasno, samo konstatujem! Moja ocena 10+ 

Poz

Ovo u vezi doktora sam se i ja jedno vrijeme pitao je li sa tačkom ili bez i pitao sam svoju doktoricu, a ona mi je samo pokazala prstom na svoj mantil gdje je stajalo Dr. Dakle piše se sa tačkom. Ali to je ionako sitan detalj, važno je da se zna da je ta osoba doktor.

A što se tiče Aarona, pogledaj ovdje http://www.imdb.com/title/tt1313407/fullcredits#cast

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #574 : 25.01.2009. 14:09:35 »
dexterslab   ti_si_Bog ti_si_Bog ti_si_Bog ti_si_Bog

Sto se tice poredjenja, slazem se da ne mozes porediti u globalu te serije, jer nisu iste, ali mozes porediti neke njihove elemente, tipa Zanimljivost! Ja volim, i pratim u stopu PB ali moram priznati da kada se tako po elementima uporede da je PB dosta losiji !

Najjace oruzje JJa je ubacivanje u seriju neke vrste religije, i KRAJ, on uvek zavrsava seriju kada treba, i ostavlja neku dobru pricu i poruku, tako je npr isto uradio sa Aliasom, taj kraj je genijalan, toliko stvari govori, samo jedna scena!

PB je siromasan sto se tice toga, po meni nema nikakve jake poruke! Nema veze sto je to akcija, to ne znaci da ne moze da prikaze poruku neku dobru ! Onda NEMAJU pojma sta ce da snime, i sada kada su napravili gledanost sa pocetkom cetvrtog serijala, hoce da to jos oduze, pa to je najgluplje sto neko moze da napravi, da je se serija zavrsila kada su uzeli "crnu kutiju" bila bi super !!! Ali oni su okrenuli da je to sada nesto drugo...OK...

Jedan clan rece da ce u LOSTu da se pojave jos malo i mali zeleni, (misleci koliko je SF) a ste je PB? Michael je bolestan, pamti sve ludacki dobro, i postoji neka bio-energetska formula koja stvara neogranicenu energiju, ma da :) Tako da nista nisu bolji od LOSTa !

PB su po meni najvise upropastili sa vracanjem na pocetak, toga u LOSTu nema na taj nacin, uvek je neka progresija, i to je jako dobro! Priznacu da je od cetvrtog serijala prvih 10 ep PB bilo isto tako, dobro napredujuce, stalno idu dalje, i nesto vise urade! A onda su opet malo poceli..steta..
« Zadnja izmjena: 25.01.2009. 14:11:45 blackholemix »

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #575 : 25.01.2009. 14:47:56 »
Evo nešto zanimljivo što sam pronašao o ovoj seriji:

Lost
Pilot epizoda je prvi put premijerno prikazana 22. rujna 2004. Otada, tri sezone su prikazane u SAD-u. Serija će se nastaviti četvrtu, petu i šestu godinu i završiti će 2010. sa 117 epizodom objavljeno je u svibnju 2007. Svaka nova sezona imati će 16 epizoda.

Ja ne pratim seriju tako da me nista vise ne pitajte, hehe, ali mislim da ce ovima koji prate ovu seriju ova informacija biti svakako zanimljivo, a vjerojatno vas je i vecina znala zato...

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #576 : 25.01.2009. 14:49:28 »
Ja tu nista ne kapiram. Mozda sam glup, BHM prosvetli me!

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #577 : 25.01.2009. 14:52:10 »
Kod mene ista situacija kao sad radrad-om. Sta je tu zanimljivo?

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #578 : 25.01.2009. 14:54:32 »
Zanimljivo je sto se tocno zna kada ce se serija zavrsiti, sa kojom epizodom i tocno koje godine.
Koliko ja pamtim, takav slucaj nema nijedna druga serija.
Ostale serije se snimaju dok su uspjesne....

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Lost
« Odgovor #579 : 25.01.2009. 15:34:18 »
E pa zato su ostale serije "ostale" serije..a LOST je LOST..da je pratiš podelio bi sigurno ovakvo mišljenje..video da serije koje mogu da konkurišu LOST mogu se na prste jedne ruke nabrojati...i to je "?"
A što se tiče nastavaka prevodioci svaka vam čast na odrađenom poslu..
Nastavak serije..pa,vezao sam se u fotelju i kad sam je "pustio" i kad je "izašla" rekoh sebi WTF???
Obećava nastavak.. :)
iShare, noProfit


Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #580 : 25.01.2009. 15:48:15 »
E pa zato su ostale serije "ostale" serije..a LOST je LOST..

Nastavak serije..pa,vezao sam se u fotelju i kad sam je "pustio" i kad je "izašla" rekoh sebi WTF???


BAS TAKO !

 rofl rofl rofl rofl

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Lost
« Odgovor #581 : 25.01.2009. 16:20:08 »

Ovo u vezi doktora sam se i ja jedno vrijeme pitao je li sa tačkom ili bez i pitao sam svoju doktoricu, a ona mi je samo pokazala prstom na svoj mantil gdje je stajalo Dr. Dakle piše se sa tačkom. Ali to je ionako sitan detalj, važno je da se zna da je ta osoba doktor.

A što se tiče Aarona, pogledaj ovdje http://www.imdb.com/title/tt1313407/fullcredits#cast

POZDRAV

druže ipak grešiš.... što se srpskog, a i svojevremeno srpskohrvatskog tiče, piše se "dr Jovica" malo (d) i bez tačke pozadi... (ovo Jovica je proizvoljno)  ;)

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Lost
« Odgovor #582 : 25.01.2009. 16:21:15 »
istina
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #583 : 25.01.2009. 16:23:11 »
Ma dajte ljudi, sta vi gledate. Pa covek je gotovo savrseno uradio prevod. Tako se i oni takozvani profesionalni prevodioci frljace pa opet nikom nista. :)

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Lost
« Odgovor #584 : 25.01.2009. 16:29:16 »
Ma dajte ljudi, sta vi gledate. Pa covek je gotovo savrseno uradio prevod. Tako se i oni takozvani profesionalni prevodioci frljace pa opet nikom nista. :)

lepo si rekao... gotovo savršeno... da je izbacio tačku bilo bi savršeno  ;)

Almine, stvarno svaka čast... radiš ga muški...

ove male lekcije iz gramatike i pravopisa svima samo mogu da koriste, to ne znači da je neko loše preveo

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Lost
« Odgovor #585 : 25.01.2009. 16:29:38 »
Niko njemu nista ne prebacuje Serb (ne potpaljuj vatru bez razloga), on je CAR :D
samo se prica o tom nekom pravilu u pravopisu i istina je da se i u srpskohrv. pisalo malo dr bez tacke. Koliko znam tako Ameri pisu kao uostalom sve skracenice pa i Mr. Mrs. Ms. itd ... :)
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #586 : 25.01.2009. 16:31:17 »
Ma dajte ljudi, sta vi gledate. Pa covek je gotovo savrseno uradio prevod. Tako se i oni takozvani profesionalni prevodioci frljace pa opet nikom nista. :)

Pa ja sam to i rekao !!! Kazem da je prevod 10+, a smatram da Almin nije neko ko ce da se naljuti zbog toga sto sam mu rekao ! To nije zbog prevoda, nego vise onako da covek zna zbog sebe! A to dzokaju i ti profesionalni, tako da nema razloga da on ne bude veci profi od njih LOL


Za Aarona svaka cast !!! Nisam bio siguran, zato sam i pitao! Samo sam rekao sta sam ja mislio, ali bolje da pitam, da znam, ako bude neki kviz posle 6og serijala ! LOL LOL
« Zadnja izmjena: 25.01.2009. 16:33:01 blackholemix »

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Lost
« Odgovor #587 : 25.01.2009. 16:34:53 »
Niko njemu nista ne prebacuje Serb (ne potpaljuj vatru bez razloga), on je CAR :D
samo se prica o tom nekom pravilu u pravopisu i istina je da se i u srpskohrv. pisalo malo dr bez tacke. Koliko znam tako Ameri pisu kao uostalom sve skracenice pa i Mr. Mrs. Ms. itd ... :)

ani... ti, almin, ja... i svi mi ostali koji ovde imamo malo više iskustva i poznavanja materije znamo da je svaka, ali svaka kritika našeg rada poželjna zarad samopoboljšanja, a mislim da S.Serb nije kadar da baci "jabuku razdora" (valjda tako beše) između Almina i mene ili bilo koga.

OVER AND OUT
BACK TO "LOST"

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Cata

  • Likušo!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3356
  • Spol: Ženski
Odg: Lost
« Odgovor #588 : 25.01.2009. 16:41:04 »
OVER AND OUT
BACK TO "LOST"

Upravo sam to i ja htjela reći. Hvala Dexteru,
ovo natezanje bi se moglo sa time i završiti.

U ime oca i sina i Sv. Googla. Enter
I love you, not for what you are,
but for what I am, when I am with you.

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Lost
« Odgovor #589 : 25.01.2009. 16:44:26 »
ma zezam se bre hahaha
ja ne volim da me kritikuju ;D

evo malo novosti:

US Airways pilot Chesley “Sully” Sullenberger (pictured) has an open invitation to meet Lost executive producers Damon Lindelof and Carlton Cuse on the show’s set in Hawaii. Sullenberger is credited with saving the lives of 155 airplane passengers last week when he safely landed Flight 1549 in the Hudson River after it collided with a flock of birds.

Cuse points out the irony of any connection between Captain Sullenberger and Lost: on the Season 4 DVD, “…there’s a special feature which has somebody trying to debunk the Oceanic 6’s story [about their plane landing in water]. There’s this aviation expert basically saying, ‘A water landing is impossible. That part of their story doesn’t hold up. You could never land a plane on the water.’”
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #590 : 25.01.2009. 17:30:01 »
Čekajte ljudi, svi koji ste članovi grupe Prevoditelj, idite u onaj podforum i tamo pričajte o pravopisu.
Tamo ću i da napišem, ali evo ovdje za kraj te rasprave:
U srpskom jeziku se kod skraćenica koje završavaju istim slovom kao cijela riječ ne ide tačka. U hrvatskom je drugačije. Neka svako piše kako on želi.
doktor - dr
magistar - mr
drug - dr.
gospodin - g.
gospođa - gđa
To je za srpski jezik.
Dalje ćemo nastaviti u podforumu za prevodioce.

Offline Z101

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • the most screwed up person in the world
Odg: Lost
« Odgovor #591 : 25.01.2009. 19:38:47 »
dobra je peta sezona zasad,skroz...jaka dramatizacija,a to uvek pali...
Zvezdo, zgazi ih sve!

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #592 : 25.01.2009. 19:43:46 »
Jeste li primetili gresku na kraju 5x02? Ja sam za sada nasao 3 ili 4 bau-baua u celoj seriji sto je po meni jako malo !!! ;)

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Lost
« Odgovor #593 : 25.01.2009. 20:03:42 »
nije loše ovo o čemu priča BHM mogli bi da tražimo greške u seriji to je uvek interesantno... ja nisam video ni jednu...

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #594 : 25.01.2009. 20:18:52 »

nije loše ovo o čemu priča BHM mogli bi da tražimo greške u seriji to je uvek interesantno... ja nisam video ni jednu...

Evo posto niste primetili tj dexterslab, pa koga interesuje neka pogleda one koje sam ja uocio, ko zeli da trazi, nemoj da gleda :) zato spoiler

Spoiler for Hiden:
1. Kada Kate vidi konja, crnog, mislim da je tu i Sawyer pored nje, vidi se ruka kako mami konja da gleda u tom pravcu ...

2. Kada je na splavu ona cetvorka, vidi se brod u daljini ! LOL

3. u poslednjoj, Ben dva puta gasi svecu ! ;)

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Lost
« Odgovor #595 : 25.01.2009. 22:23:03 »
Spoiler for Hiden:
I pitam se sta je BITNO Ben slagao??? Jer kaze, To sto ja nisam osoba kojoj je za verovati, time bolje za njih (Jacka i Sawyera), znaci da je nesto lagao! Sta mislite da je to?

Spoiler for Hiden:
Obrati pažnju kada ga Jack pita kada je zadnji put vidio Lockea. Ben mu odgovori da je Locke otišao, a lijepo se vidi da Ben odlazi prema kolutu da pomjeri ostrvo. Rekao je i to da onaj koji pomjeri ostrvo nikad više se neće moći vratiti na njega, a sad odjednom on skuplja šestorku da se zajedno s njima vrati nazad. Ma ja Bena nikako ne volim, ne mogu ga očima vidjeti i sve što on kaže ja mu ne vjerujem. Za mene, čim zine on slaže. Pored njega nova faca koju ne mogu podnijeti je Daniel.

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #596 : 26.01.2009. 00:08:07 »
Spoiler for Hiden:
ma znam sve to, ali mislio sam da li je mozda nesto drugo! ALI pitanje je da li se Ben vraca !!! I da li bi to moglo inace, jer sada on koristi pomoc one starice da ode na ostrvo, ako se on vraca, ako ne, onda za ove! Mozda sada moze da se vrati jer je tamo situacija zeznuta!

Meni je on najjaci lik, i nije mi lazov i negativac! Ko prati Gossip Girl, za mene je to Chuck Bass :)

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Lost
« Odgovor #597 : 26.01.2009. 00:12:01 »
I meni je Ben najbolji lik!
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #598 : 26.01.2009. 01:01:41 »
Shvatio sam da sam ja Jacob !!! Tako da s pravom mi je to ime na FB : )))

Citiram

Voli da gleda Lost i ima skoro sve odgovore za ovu seriju.

to je rekao za mene, a Ben lepo kaze Lockeu da idu tamo kod nekoga ko ima sve odgovore na tajne ostrva, tj da idu kod Jacoba !!!

rofl rofl rofl rofl rofl

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Lost
« Odgovor #599 : 26.01.2009. 15:31:05 »
Spoiler for Hiden:
I da li bi to moglo inace, jer sada on koristi pomoc one starice da ode na ostrvo

Spoiler for Hiden:
Ta starica je Danielova mama.

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Tags: