Autor Tema: Lost  (Posjeta: 748130 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Odg: Lost
« Odgovor #540 : 23.01.2009. 22:13:03 »
Spoiler for Hiden:
ne govorim ja za serije nego za glumca gde glumi 100% ga ne bi stavili tamo gde ne glumi
meni on nije nesto vazan lik a za tebe ne znam

Offline Nagy

  • Ja
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 395
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #541 : 23.01.2009. 22:23:05 »
Lost - S05 01-02 HR Prilagodba (ispravljeno).rar - Ispravljene greške koje su mi nekim čudom proletjele prvi puta. One prijašnje prijevode slobodno obrisati. Moja isprika adminima i moderatorima zbog duplog posla!
Citat: bugmenot11 - 14. 10. 2008 u 21:48:55
Mirko_Pevac je u pravu, koji kurac prijevod jos nije gotov ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?



Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Lost
« Odgovor #542 : 24.01.2009. 00:03:18 »
Preveo sam i uštimao i prvu epizodu 5. sezone. Na uploadu je. Uživajte!

P.S. Nikad više neću od Kineza skinuti titl zbog silnih patnji sa vremenima.

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline Nagy

  • Ja
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 395
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #543 : 24.01.2009. 02:34:22 »
Preveo sam i uštimao i prvu epizodu 5. sezone. Na uploadu je. Uživajte!

P.S. Nikad više neću od Kineza skinuti titl zbog silnih patnji sa vremenima.

POZDRAV

Prilagodio na HR, ispravljene sitne greške u 2. epizodi, moderatori mogu slobodno obrisati ona 2 prethodna moja prijevoda, ovdje je konačno sve ispravljeno, a ovaj prijevod za 1. epizodu ima bolji tajming nego ona prijašnja verzija. Poludio sam kada sam vidio da nakon toliko puta nakon što sam pregledao prijevode naletio opet na par pogrešaka. Jednostavno ih ne primjetim i onda odjednom ubodu u oko. :D Još jedna velika isprika moderatorima, od sada više ne stavljam ništa na upload dok ne provjerim sve 3242342 na 242342 puta. :(
Citat: bugmenot11 - 14. 10. 2008 u 21:48:55
Mirko_Pevac je u pravu, koji kurac prijevod jos nije gotov ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?



Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #544 : 24.01.2009. 12:22:54 »
Hvala vam jos jednom carevi!!! Idem sad da odgledam sa tim doradjenim prevodima, mozda mi je nesto promaklo. :)

Offline livada

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 154
  • http://livada.pondi.hr
    • Lektire - Wallpaperi - Tutoriali - Igre
Odg: Lost
« Odgovor #545 : 24.01.2009. 12:57:59 »
Hi
Jel nnetko skinuo properovu verziju?
Neke razlike u kvaliteti ?
ajmo iskustva bas da ne skidam bezveze.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #546 : 24.01.2009. 13:01:48 »
Prva epizoda mi je:

LOST.S05E01.720p.HDTV.AC3.AVC-GB

Druga epizoda:

Lost.S05E02.720p.HDTV.x264-2HD

Kvalitet je fenomenalan, samo sto u prvoj epizodi  2-3 puta nema zvuka na otprilike 5 sekundi.

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #547 : 24.01.2009. 13:28:42 »
Odlican pocetak 5 Sezone.......ko ce cekat 28 Januar....

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Lost
« Odgovor #548 : 24.01.2009. 14:02:15 »
a ovaj prijevod za 1. epizodu ima bolji tajming nego ona prijašnja verzija.

Znaš kako sam ga radio? Na lijevoj polovini monitora Subtitle Workshop i "Novi titl", na desnoj polovini engleski titl u WordPad i polako, svaku liniju titla ukucavao vremena i prevodio. Zato kažem nikad više od Kineza neću uzeti titl na engleskom.

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline kupra

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
  • ZVEZDA JE ZIVOT
Odg: Lost
« Odgovor #549 : 24.01.2009. 14:39:45 »
sta je ovo ljudi moji ko ovo da razume totalno glupav pocetak jos samo da se pojave mali zeleni posto ameri su blesavi za njima pa da tek onda zakomplikuju stvar,24 sata i prison su zakon serije
dodji cika velja da bonu

Offline Fr33k

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 495
  • Spol: Muški
    • NCIS fan page
Odg: Lost
« Odgovor #550 : 24.01.2009. 14:55:56 »
ja mislim da ni sami redatelji neznaju sto rade. Od 3 sezone pa nadalje gledam seriju samo zato posto sam je pratija dosad.
Veliki bljak

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #551 : 24.01.2009. 15:57:10 »
...,24 sata i prison su zakon serije
S ovim se upotpunosti slažem :)

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Lost
« Odgovor #552 : 24.01.2009. 21:09:05 »
de gustibus non est disputandum....


(pazi kad znam i latinski)  ;)

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #553 : 24.01.2009. 21:19:42 »
de gustibus non est disputandum....

Potvrdjujem!

A sad kao moderator, u temi Lost prica o tome koja je bolja serija, PB ili Lost ili 24 se zavrsava.

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Lost
« Odgovor #554 : 24.01.2009. 22:31:22 »
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #555 : 25.01.2009. 00:19:27 »
Zasto vama LOST deluje toliko kao SF, to sto mozda neko ne razume neke Realne stvari, ne znaci da su one nemoguce! Samo tipa, 0,1% ljudi na planeti zna to! To nije problem JJ Abramsa, i tih ljudi koji rade, vec je problem onih 99,9% sto ne kapiraju, prostor-vreme i sta je sve tu REALNO !!! Kada kazem realno, mislim na teorijski potvrdjeno, i na vise nacina eksperimentalno dokazano!!! Tako da neke stvari su apsolutno tacne i ispravne!!

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Lost
« Odgovor #556 : 25.01.2009. 01:04:27 »
evo "tinejdzerskog Lost-a" ;D Tako bar kazu na netu...
ako neko pogleda bar pilot, nek bude ljubazan pa neka podeli impresiju
http://www.imdb.com/title/tt0433275/
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #557 : 25.01.2009. 01:07:16 »
Pogledah ja jednu sinhronizovanu epizodu na nekom nemackom kanalu. Em sto nista nisam razumeo, em sto sam ocekivao od tinejdzera bar malo dodirivanja, em sto je debilno nije lose.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Lost
« Odgovor #558 : 25.01.2009. 01:17:40 »
U seriji ima elemenata raznih žanrova. Počevši od crnog dima, Lockea koji prohoda padom na ostrvo, Bena koji izliječi tumor na kičmi (oba slučaja u medicini su okarakterisana kao "nadprirodni fenomeni"), do pomjeranja ostrva običnim kolutom. Ja samo znam da za svojih 36 godina nisam gledao bolju seriju, a sumnjam da će još zadugo biti snimljena ovako dobra serija.

Vi koji Lost poredite sa Prison Break ili 24 odmah da vam kažem da to nema nikakvog smisla i da ste u startu pogriješili, jer je nemoguće porediti tako različite tematike i davati ocjenu koja je bolja. To je isto kao kada u muzici poredite grupe "Azra" (čisti rock) i "Novi fosili" ili "Magazin" (čisti pop šund) pa dajete ocjenu koja je grupa bolja. Ja sam veliki ljubitelj "Azre" i spadam u tu malu grupu ljudi koja ih sluša. Broj fanova te grupe nije veliki zato što mnogi ne žele da kada slušaju muziku razmišljaju o stihovima koje Štulić izgovara. Svaka njihova pjesma ima poruku. Isto tako je i sa serijom Lost. Mnogima se ne sviđa što moraju uključiti mozak dok gledaju Izgubljene.

Sve ću vas podsjetiti da je Lost jedina serija na svijetu koja ima i početak i kraj. Dakle, jedina serija na svijetu za koju se zna kako će završiti. Zna se i to da je kompletan scenario kucan na kompjuteru koji nije bio priključen na internet. Kada je završen isprintan je i na papiru se nalazi u sefu TV kuće ABC. Iz tog kompjutera je izvađen hard disk koji se čuva u istom sefu. Zna se tačno koliko sezona će se snimiti i da će se cijela priča završiti filmom od 2 ili 3 sata. Jedino to trajanje filma još nije određeno.

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #559 : 25.01.2009. 01:23:30 »
Ali mene buni jedna stvar.
Spoiler for Hiden:
Ono kada je ostrvo nestalo, svi spomonju to u jednini. Gde je drugo ostrvo???

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #560 : 25.01.2009. 01:27:38 »
Spoiler for Hiden:
Pa takodje je sa tim "prvim" to ostrvo je na tipa 1km od ovog, kao sto su bili Daniel i ostali na camcu, i kada Faradej kaze, Mislim da smo bili u Radijusu, tj u delu prosotra, cije vreme moze da se pomeri, tako su oni na camcu ostali u vremenu ostrva, dok ovi sto su leteli su bili van toga, bili su dosta dalje, i na njih to nije delovalo, zato je ostrvo njima "nestalo", pisem pod navodnicima, jer je ono "tu" ;)

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #561 : 25.01.2009. 01:33:37 »
Spoiler for Hiden:
Jebote, nista od toga se ne secam. Dobro je da sam krenuo da gledam iz pocetka.

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Lost
« Odgovor #562 : 25.01.2009. 01:36:12 »
to je sad u 5. sezoni ;) 
;D
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #563 : 25.01.2009. 01:38:59 »
A samo da kazem Alminov post GENIJALAN !!!  clapp clapp

Samo sto bih ja jedno uradio, a to je vratio se u proslost, kada je har bio u kompu, i prekopirao ga !!! LOL

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #564 : 25.01.2009. 01:41:58 »
to je sad u 5. sezoni ;) 
;D


BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #565 : 25.01.2009. 03:28:07 »
Spoiler for Hiden:
Nista bolje nego u ovo vreme studirati LOST :) nego da vas pitam, kada se Faradej vrati, i kada prica sa Sawyerom i govori da mora da utvrdi gde su sada u vremenu, sta vadi iz ranca???? Lici na neki sat, kompas, nemam pojma, ono onako kao da je zlatno..zanima me taj detalj...

Offline LooKa

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
Odg: Lost
« Odgovor #566 : 25.01.2009. 03:55:51 »
Prava "PROPER" verzija ce se pojaviti tek nakon nedjelje kad se prikaze u UK.

Sve do sad verzije su sa ABC-a koji je zaj... prikaz zbog nekakve vremenske kompresije da im stane vise reklama.
Negdje sam tako procitao.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #567 : 25.01.2009. 04:26:26 »
Pa ne znam, ja sam ovo odgledao i totalno su OK verzije, slika, zvuk, ne secka, prevod ne kasni ne zuri, sve je OK!!!

Nego:

Spoiler for Hiden:
Nesto sam "skapirao" pa ne znam da li cete se sloziti, ono za onaj predmet nisam, ali, skoro da sam siguran da oni ljudi koje je Locke pobio, tamo sa Sawyerom i Juliet, to je DHARMA !!!

Ona zena na kraju, sto se pojavljuje ranije sa Dezmondom, ona odredjuje kurs, tj pravac pod kojim treba da se udje na ostrvo, jer okretanjem to se pomerilo, ranije je bio 315, sada mislim da je 324, jer mi govori onaj broj kada je Ben u "mesari", ili se to odnos nesto na 324 putnika u avionu!?? a mozda je pravac i 316 ;) ?

I pitam se sta je BITNO Ben slagao??? Jer kaze, To sto ja nisam osoba kojoj je za verovati, time bolje za njih (Jacka i Sawyera), znaci da je nesto lagao! Sta mislite da je to?

Pretrazio sam, ne znam gde da napisem, nije Almin otvorio tamo u podforumu prevodioci, pa cu evo ovde, posto je cesto tu ! 

Prevod je Suuuuper !!!! Svidja mi se ono sto si preveo onako zargonski DROTOVI  ! Ali samo imam dve sitne sugestije ! NISAM siguran da je tako u bosanksokm, ili vec kako se zove tvoj maternji jezik, ali mislim da je ovako, posle dr, mr i tako tih titula NE pise se tacka ! Dok se npr za prof. pise ! Eto samo to, i jos jedno, na dva mesta si napisao Aron sa dva A, misim da je sa jednim ! Opet nista strasno, samo konstatujem! Moja ocena 10+ 

Poz
« Zadnja izmjena: 25.01.2009. 05:04:58 blackholemix »

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Lost
« Odgovor #568 : 25.01.2009. 09:47:13 »
Spoiler for Hiden:
Nista bolje nego u ovo vreme studirati LOST :) nego da vas pitam, kada se Faradej vrati, i kada prica sa Sawyerom i govori da mora da utvrdi gde su sada u vremenu, sta vadi iz ranca???? Lici na neki sat, kompas, nemam pojma, ono onako kao da je zlatno..zanima me taj detalj...

to naprava koju su drevni moreplovci koristili da se orjentišu u prostoru (ne samo pravac sveta) već da tačno odrede tačku u moru gde su, nešto poput low tech GPS navigatora, samo što ovaj zahteva mnogo više kalkulacija da se dobije konačan položaj... a zove se... sekstant

da si bio izviđač znao bi  ;)

« Zadnja izmjena: 25.01.2009. 09:51:57 dexterslab »

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Lost
« Odgovor #569 : 25.01.2009. 10:35:01 »
Ne mogu da zamislim da neko može da kaže da je PB ili Heroes bolja serija od Losta. Prvo glumci u Lostu su mnogo bolji i bar meni je tematika zanimljivija, drugo kao što je Almin rekao scenaristi su odmah na startu znali kako će se serija završiti tako da nema oscilacija u kvalitetu ili nekog nepotrebnog razvlačenja, što ne bih rekao da je slučaj kod PB, a o Herojima da ne govorim.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Tags: