Autor Tema: Lost  (Posjeta: 748127 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alexx

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 83
  • Spol: Ženski
Odg: Lost
« Odgovor #3990 : 10.11.2011. 13:44:31 »
Po meni je ovo najbolja serija koja je ikada prikazana, serija za koju sam se najvise nervirala kada treba da sacekam nedelju dana do sledece epizode  :)
Tebi je sada lako imas sve od jednom da odgledas, zavidim ti  :)
Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #3991 : 12.11.2011. 20:36:41 »
Veceras zavrsavam prvu sezonu (sada cu 22. da gledam). Nije mi jasno nesto. Imam spreman prevod za 25. na imdb stoji da ima 25. ali svuda nalazim samo 24. ep. tj pogledao sam na 2,3 mesta sada pa reko da pitam da li ima 24 ili 25 ili je to kao 24 part 1 i 2 ?

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Lost
« Odgovor #3992 : 12.11.2011. 20:52:31 »
Finale prve sezone (24. epizoda - Exodus: Part 2) traje 90 minuta, pa na pojedinim sajtovima to računaju kao dve ep i zato piše da ima 25 ep.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Cvija01

  • Član
  • ***
  • Postova: 803
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #3993 : 12.11.2011. 21:12:20 »
Pozz
Kako da nadjem ovu sezonu 99,za koju na sajtu ima prevod,sta je to?Neki dodatak?

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #3994 : 12.11.2011. 21:47:39 »
Finale prve sezone (24. epizoda - Exodus: Part 2) traje 90 minuta, pa na pojedinim sajtovima to računaju kao dve ep i zato piše da ima 25 ep.

Hvala  ;)

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Lost
« Odgovor #3995 : 12.11.2011. 23:30:00 »
Pozz
Kako da nadjem ovu sezonu 99,za koju na sajtu ima prevod,sta je to?Neki dodatak?

da, to su razni dodaci, moze se naci na warezima, na torrentima malo slabije ali ima

Offline Cvija01

  • Član
  • ***
  • Postova: 803
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #3996 : 13.11.2011. 00:28:12 »
Pozz
Kako da nadjem ovu sezonu 99,za koju na sajtu ima prevod,sta je to?Neki dodatak?

da, to su razni dodaci, moze se naci na warezima, na torrentima malo slabije ali ima

hvala ti,da li je vredno pretrage i skidanja ti dodaci?ako zna neko gde da ih nadjem nek javi na pm :)

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #3997 : 13.11.2011. 01:12:16 »
Jok, to su uglavnom pregledi dotadašnjih dešavanja, rekapitulacije viđenog.

Offline Cvija01

  • Član
  • ***
  • Postova: 803
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #3998 : 13.11.2011. 08:12:59 »
Jok, to su uglavnom pregledi dotadašnjih dešavanja, rekapitulacije viđenog.

hvala puno!

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #3999 : 13.11.2011. 09:33:29 »
Ostale su mi još 4 epizode 5. sezone :) Užasno mi se dopada ova 5. sezona, sa najviše takorečeno akcije.. :)

Edit:
Spoiler for Hiden:
Pih, ne verujem, svi moji omiljeni likovi će da umru.. Upravo sam završio 5. sezonu, i na imdb da pogledam, kad ono Juliet će umreti, tačnije neće biti u 6. sezoni osim u onim backflash-evima ili kako se to zove već.

Znači Juliet, Rouselle i Alex su umrle, a omiljeni likovi su mi bili.. Locke me nervira... Pih mrzim tužne krajeve, kontam da je ovo samo kraj sezone, ali aj.. Skidam 6. sezonu, večeras gledam još 2 epizode.. Ili možda 3 xD  Moraću prebaciti epizode na mobilni pa gledam na praksi :D ahaha

Edit2:
Evo našao sam na lost serbia forumu nešto interesantno za one koji ne kontaju seriju, meni je pomoglo dosta.. Nadam se da ne kršim nikakvo pravilo ovim postupkom.
Spoiler for Hiden:
Na ostrvu postoji reka. Ova reka tece iz svog izvora u srednjoj zemlji (jedno od velikih brda), dole u dolinu, a zatim u podzemne pecine. Tu se kaskada iznad vodopada, i sliva se u bazen, Izvorni Bazen (Source Pool). Ovde se mesa sa Svetloscu (The Light), i istice ka moru kroz podzemne reke. Dok tece u more, mesa se sa morskom vodom i odvodi se sirom sveta, u oblake, i u sve vode u svetu, konacno prolazeci u tela svih ljudi i zivotinja.

Svetlost je tok vremena. Iako je obicno svetlo u sustini talas, Svetlost je fluorescentna cestica koja se rastvara u vodi. Svetlo omogucava svim dogadjajima da se dese. It is time itself. Cestice Svetlosti nemaju fiksno vreme i prostor. Ovo je njihova moc, da mogu da idu unazad i unapred bez linearnog napretka. Bez Svetlosti, vreme se zaustavlja i nista ne moze ziveti, ili umreti. Ono ima neverovatno visoka elektromagnetska svojstva, koja prouzrokuju da ljudi i zivotine u neposrednoj blizini postanu uneravnotezljeni u vremenu, u dovoljno velikim kolicinama. Kao sto majka (The Mother) kaze Jacobu i MiB, ono donosi zivot i smrt. Izvorni Bazen u pecinama je mesto odakle sva Svetlost sveta dolazi, pa je samim tim i izvor vremena.

Kada voda napusti Izvorni Bazen, ona putuje kroz reku do obale, u raznim delovima ostrva. Mnogi od ovih mesta su otkrivena od strane raznih stanovnika ostrva, ukljucujuci The Others, Jacoba i ljudi njegovog brata, i Dharme. Ovo ukljucuje The Swan Hatch, The Orchid i razne bunare. Na ovim lokacijama, elektromagnetizam je na relativno bezbednom nivou u odnosu na Izvorni Bazen, i eksperimenti se mogu odrzati. More oko ostrva ima nenormalno visoku kolicinu Svetlosti u sebi. To je razlog zasto postoji kasnjenje, kada Faraday salje svoje rakete od broda do plaze.

U nekom trenutku, Covek u Crnom (the Man in Black-MiB) je oktrio da ako bi izmenio tok reke mogo bi da izbaci ostrvo iz normalnog toka vremena. On je napravio tocak ispod buduceg mesta The Orchid-a, i stvorio je niz brana da preusmere tok reke. Tocak je kontrolisao pokrete brane.

Kad je tok blokiran, Svetlost je zadrzana unutar ostrva. To znaci da ostatak sveta zaustavlja da se krece kroz vreme (nesto sto ostatak sveta ne bi iskusio, moze se samo videti ako si na ostrvu). Ostrvo bi, medjutim, nastavilo.

Ekslozija Jugheada 1977 je oduvek trebala da se dogodi. To je razlog zasto The Swan postoji na prvom mestu, kao sto i njegovi ostatci jos uvek postoje kad se svi vrate u sadasnjost (sto se desava zbog izlaganja veoma visokoj koncentraciji Svetlosti). Bomba prouzrokuje da podzemna reka bude orkrivena. To znaci da ce velika koncentracija Svetlosti biti pustena svo vreme, sto bi bilo opasno. The Swan je najblizi poznat izvor Izvornom Bazenu. Ovo je poznato jer je bambus u sumi blizu plaze (kao kada se Jack probudio), a The Swan je takodje veoma blizu (dovoljno blizu za Lock-a i Boone-a da se vrate odatle do plaze prilicno brzo).

Dharma je mogla jednostavno da prikljuci prekid, ali su hteli da eksperimentisu na njemu, zbog njene koncentrisane prirode (mnogo vise koncentrisane nego The Orchid). Oni su stavili naucnike u The Swan, stavili ih u karantin, govoreci im da je napolju vazduh otrovan. Nakon Ciscenja (the Purge), naucnici u The Swan-u su nastavili da rade bez znanja o Ciscenju, posto su bili zakljucani. Posiljke hrane (The Supply Drops) su isporuke poslate pomocu The Orchid. Koriscenjem moci Svetlosti, tokom zakljucavanja (The Lockdown), poruka se salje nazad u vreme do 1970 The Orchid, koji salju posiljke napred u vreme do izvora poruke.

Svakih 108 minuta dugme mora biti pritisnuto da bi se rasula nabijena Svetlost i da bi se omogucilo da reka nastavi da tece. Fail-safe detonira preko implozije, mehanizam koji je Dharma napravio za eksperimente, uklanjajuci opasnost, ali unistavajuci The Swan. Napravljen je za slucaj da eksperiment izbije van kontrole. Kada je Oceanic let 815 leteo iznad u toku dogadjaja, Svetlost je prodirala na gore kao elektromagnetski talasi koji su raskomadali avion, prouzrokovajuci pad. Ista Svetlost je takodje dovela prezivele dole na zemlju na prilicno siguran nacin, objasnjavajuci zasto je tolko ljudi prezivelo prilicno zastrasujucu avionsku nesrecu. Slicna stvar se desila kada je Juliet bila povucena na gradilistu The Swan-a u 1970toj, sto je razlog zasto je prezivela.

Kada je Ben okrenuo tocak, on ga je izbacio van ose. To je znacilo da se Svetlost jos uvek kretala iz Ostrva, ali nesaglasno. Ostrvo je skakalo kroz vreme, jer je relativni polozaj sa ostatkom sveta u stalnom fluksu (neprekidno kretanje). Kada je Locke pomerio tocak, on je obnovio tok, ali posto se nalazio u neposrednoj blizini Svetlu (sto se desilo za vreme okretanja) ono ga je pomerilo u vremenu i prostoru (u Tunis).

Bolest (The Sickness) je prouzrokovana od strane ljudi koji piju vodu niz reku iz Izvornog Bazena. Ova voda ima visoku koncentraciju Svetlosti, i moze da izazove da ljudi postanu izglavljeni iz vremena i, sa njihove tacke gledista, realnosti, izazivajuci ludilo.

Sa upravo ispravnom koncentracijom, ispijanjem Svetlosti mozete dobiti natprirodne moci. To ukljucuje mogucnost da se ubrza i kontrolisanje isceljenja (Jacobovo pipanje Locka je pomoglo popraviti mnogo stete od njegovog pada) i sposobnost da se zaustave vidljivi efekti starenja. Kada zastitnik (Guardian) (Majka, Jacob, Jack) prenose svoju ulogu do sledeceg zastitnika, piju iz dela potoka koji je veoma blizu Izvornom Bazenu. U tom delu potoka voda ima ispravnu koncentraciju Svetlosti koja je potrebna. Dodir prethodnog zastitnika zapecacuje posao, i daje vam iste moci (koje traju zauvek, ili barem dok sva Svetlost ne napusti vase telo).

Ako se Svetlo ugasi (prestane da se mesa sa rekom u Izvornom Bazenu), vreme u spoljnom svetu se usporava sve dok se kompletno ne zauztavi (kad se sva preostala Svetlost iskoristi). Medjutim, posto su sve cestice povezane, gasenje svetlosti takodje znaci da ce zastitnici izgubiti svoje moci, cineci ih smrtne.

Kada je Desmond uklonio kamen i kada je voda prestala da se mesa sa Svetloscu, ostrvo je pocelo da tone. To je zato sto je ostrvo poseban entitet od kore sveta - jedini nacin na koji moze da se krece (da je spojen entitet, ne bi moglo da se krece nezavisno). Pluta jer je stalno u pokretu.

Kad je kamen uklonjen, u vodi oko pecine je jos uvek ostalo malo Svetlosti. Zato je Jack mogao da prenese svoje moci Hurley-u. Kad se sva Svetlost istrosi, ostrvo potone.

Zbog toga sto je Kate ubila MiB, svi dogadjaji koji su je doveli do toga da to uradi moraju da se dese. Dakle, za nastavak Svetlosti, svi ljudi koji su delovali na nju i izazvali da hoda taj put na ostrvu moraju da zive. To su imena kandidata koje je Jacob nasao. Oni su ljudi koji ce zajednicki ubiti zlo na ostrvu.

Jacob je znao to, zato je dozvolio kandidatima da izaberu. Oni mogu da budu zastitnici ako zele, nije bitno ko ce to ciniti, zato sto on zna da ce zajedno pobediti njegov rat protiv njegovog brata. To je nacin na koji je Jacob pobedio.

Svako ko je zastitnik, ili koji pomaze u cuvanju Svetlosti premesta se prilikom smrti u paralelni unirvezum koji postoji kao da je Svetlost nestala, a oni nikad nisu imali kontakt sa ostrvom, ili prethodnim zastitnicima (u ovom slucaju Jacob). Ovaj flash sideways universe lagano umire zato sto se svetlost ne zamenjuje. Kako sve vise i vise kandidata umire, svi se premestaju u FST unirvezum. Kad Jack umre, on se premesta u taj unirvezum takodje. Tamo mozete ostati dokle god zelite sa ljudima koje volite. Christian je prvi koji "ide dalje", zato sto je on iz prethodnih generacija i vec je sklopio mir sa svetom. Jedan po jedan, kandidati ce proci preko u Svetlost, i biti upijeni u njemu.

Kada umrete, idete na mesto, i to mesto moze da traje nanosekundu ili moze biti duzi vremenski period, gde morate da se setite vase smrti i svih ljudi koji su bili kljucni, koje ste voleli najvise i koji su vam pomogli najvise, i koji su vam bili najvazniji, morate da se setite svih njih, i sva ta secanja ce dovesti do momenta kada ste umrli, pre nego sto mozete da "idete dalje".

Posle Jackove smrti, Hurley i Ben nastavljaju da vode ostrvo, i paze na njega jos mnogo vekova, sve dok Hurley ne iskoristi isto predvidjanje kao sto je Jacob koristio da napravi novu listu kandidata koji ce cuvati ostrvo od zla. On dozvoljava ljudima da dolaze i odlaze sa ostrva, nesto sto Jacob nikad nije dozvoljavao. Kada konacno Hurley i Ben umru, svi kandidati su sada u sideways timeline-u, i njihovo secanje pocinje da se budi. Sobzirom da je FST (flash sideways timeline) izglavljeno iz vremena, svi oni pocinju u vreme kad su prvi put stigli na ostrvo (Septembar 22gi 2004te), ali svi napustaju glavni timeline u razlicitim vremenima (njihova smrt). Stariji likovi (Witmores na primer) koji su dosli na ostrvo mnogo pre vracaju se u TO vreme, umesto u Septembar 22gi. Takodje pretpostavljam da Richard Alpert takodje prelazi u FST, ali se vraca u 18sti vek.

Desmond kao jedini svestan cistilista (FST) na ostrvu ima smislja zbog njegove "specijalnosti". Vec kad smo kod toga, mnogo likova koji su sa pravom ili pogresno bili nazvani "specijalni" tokom serije, Desmond je verovatno onaj koji je zasluzio tu titulu najvise.

Sve Desmendove epizode (kad je aktivirao Fail-Safe) su njegov mozak koji putuje u FST. Kad se Desmond vrati da kupi prsten, Eloise je jedina osoba u FST unirvezumu sa secanjima iz glavnog vremena (vreme u koje je ona dolsa na ostrvo je mnogo pre glavnih likova), zbog cega je ona njegov "vodic" tokom njegovog prvog putovanja kroz vreme - ona zna sta ce se desiti jer je vec to prozivela.

Eloise je pokusala da zaustavi Desmonda da pomogne glavnim likovima da se sete, zato sto je zelela da zadrzi Faraday u FST zato sto zeli da zivi u realnosti gde ona nikad nije ubila svog sina. To je takodje razlog zasto je pitala Desmonda da li ce i njega povesti sa sobom. Ali on je odgovorio "ne samnom". I na neki nacin, to je tacno, ali je takodje malo tuzno za Faraday-a, Anu Luciu i ostale (Walt?) koji se nisu potpuno prisetili, ili nisu jos spremni da "idu dalje".

Napisao: Zeratul
http://lost-serbia.forumotion.com/t5211-topic
« Zadnja izmjena: 13.11.2011. 16:29:18 Milan95 »

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Lost
« Odgovor #4000 : 13.11.2011. 17:37:22 »
Spoiler for Hiden:
Locke me nervira...

nemos mi to govorit, on je legenda!!  ;D

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #4001 : 13.11.2011. 19:54:09 »
Lol, dobar ti je avatar pre svega :) Pha gle, nije baš da me nervira, ali ne kontam sad tu njegovu veliku ulogu u svemu i što uvek misli da je u pravu kad skoro nikad nije :D hahah

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Lost
« Odgovor #4002 : 13.11.2011. 22:42:31 »
Lol, dobar ti je avatar pre svega :) Pha gle, nije baš da me nervira, ali ne kontam sad tu njegovu veliku ulogu u svemu i što uvek misli da je u pravu kad skoro nikad nije :D hahah
Pa u većini slučajeva je bio u pravu  :)

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #4003 : 13.11.2011. 22:52:16 »
Mislim da ni oko jedne serije nije bilo toliko teorija ipretpostavki u periodu između sezona, kao oko ove. Samo kad se setim sajtova lostserbia i još nekih stranih, pa analize simbola, mistike iza njih, pretpostavki šta je šta, ko je ko i kako bi moglo da se završi. U stvari, kad malo razmislim, ovi koji gledaju seriju sada u komadu su uskraćeni za najbolji deo serije. Jer većina drugih serija ne navodi na razmišljanje o tome šta će biti u sledećoj. I za kraj, poruka svim instant LOSTovcima.
Ne nervirajte se ako kraj ne ispuni vaša očekivanja. Ova serija je kao dobar seks. Do kraja se nadamo dobrom kraju, a na kraju shvatimo da je sam kraj bio najmanje važan.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Lost
« Odgovor #4004 : 13.11.2011. 23:09:58 »
Meni su baš zadnje dvije sezone bile najlošije i izbacile su mi seriju iz top 10  :)

Offline loodilo

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 150
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #4005 : 14.11.2011. 00:22:13 »
. Ova serija je kao dobar seks. Do kraja se nadamo dobrom kraju, a na kraju shvatimo da je sam kraj bio najmanje važan.
e ova ti je dobra!   e takav je i kraj Izgubljenih.... u_jeeeeeeeeee

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #4006 : 21.11.2011. 15:55:28 »
Sinoć odgledao poslednju epizodu, još jedna predivna kompletirana serija u mom mozgu :D


Pre svega želim da napišem da ko god se premišlja da li da gleda, ili da ne gleda seriju(downloaduje), neka prestane dsa razmišlja i neka odmah počne sa gledanjem, serija je toliko dobra, da ako vam prvenstveno ovih 200 strana diskusije, i tolika popularnost nisu dovoljna, ja lično mogu da vam potvrdim da je serija odlična.. Uz to se toliko događaja izdešavalo, i toliko interesantnih epizoda da jednostavno ne možete samo jednu odgledati i čekati sledeću, već gledati redom epizode bez prekida :)


E evo ga i neki moj utisak o svakoj sezoni, i celokupnoj seriji.


Spoiler for Hiden:
Celokupan utisak je odličan, znači sve mi se dopadalo.. osim što mi se čini da nisam skontao kraj.. Da li su kao što je Džekov otac rekao da su svi oni mrtvi i da su se tu okupili kako bi se pozdravili i nastavili dalje, nejasno mi je to kad je Džek umro(predpostavljam) da je avion preleteo ostrvo, i da li on NIJE uspeo da spase ostrvo iako je vratio kamen na mesto.. Isto tako je u jednoj epizodi ostrvo bilo pod vodom, čini mi se da je bio to početak 6. sezone nisam siguran..  No nebitno, interesuje me samo da li neko zna kako se to završilo, msm ko je sve stvarno preživeo, i da mi malo pojasni to sve .. Msm sam kraj.. Večito sam zahvalan :)


A sad po sezonama.


Sezona 1:
Heh, kao i svaka sezona, odličan početak sve tajanstveno.. Malo ću da pogledam epizode na kompu sa premotavanjem čisto da se setim svega, pa ću tako prepričati, i napisati utisak :)
Deo sezone kad je Džek otkrio pećinu i sve to mi se dopalo veoma, odlično osmišljeno. Klerin porođaj, i otkrivanje čuvenog "otvora" su odlično iscenirani.. Dopada mi se prva sezona, a ako je bilo dosta back slash-ova(valjda se to tako zove). I bilo bi bolej da toga nije bilo toliko.
Sezona 2:
Ulazak u "otvor" i sve to, poznanstvo Džeka i Desmonta još od ranije je odlično osmišljeno, dopada mi se.. Mada nema se šta tu pisati za drugu sezonu, većina je bila oko pritiskanja dugmeta što je takođe odlično :) Uništenje "otvora" na kraju sezone, super osmišljeno, malo čudno kako su preživeli to sve, ali opet ostrvo još nije završilo sa njima.
Sezona 3:
Ostrvo "Hydra" kao malo ostrvce pored, malo mi je nejasno to da li je to ostrvo nekako povezano sa onim glavnim ostrvom i da li od njega zavisi.. Onda, operacija Ben-a, i Džulijet kao uloga su odlične. Pogotovo zato što mi je Džulijet bila jedna od omiljenih glumaca..
Sezona 4:
Definitivno mi je vrhunac sezone bila deveta epizoda kada su ubili Ben-ovu "ćerku" Alex, koja je ujedno bila među mojim omiljenim glumcima(svi omiljeni glumci su mi umrli pre kraja), i kada je Ben "prizvao " "Crni dim", i ta sama scena.. ufff, prejako.
E da ne zaboravim Danielle.. Ona mi je bila najbolja glumica.. Kako je odlično odglumela svoju ulogu, i celokupan dojam o njoj mi je 11/10 :)
Sezona 5:
Povratak u nazad i budućnost, tačnije kad je točak ispao iz (uf kako se to zove) iz osovine ili čega xD To mi je prejako bilo, sve, jedino mi je na kraju užasno, užasno krivo bilo to što je Džulijer umrla.. To mi je znači najgore...
Sezona 6:
Definitivno najzbunjivija(ala smišljam reči) sezona, dopadale su mi se one epizode u kojima su se "vraćali" ili šta raditi, stari likovi, tačnije onaj, valjda pravi život... Pa kad se desilo nešto slično, onda su se prisetili svega.. E sada da li mi neko može to objasniti?
Inače kraj je odličan ali zbunjiv, nzm šta se na kraju desilo sa njima.. Ali nema veze, valjda će mi neko objasniti :)


Sve u svemu, odlična serija.. Čak sam mislio da se neću toliko "navući" na seriju i da neću toliko privoleti, kao što obično znam da privolim neke likove kao likove, i seriju samu, te budem tako skenj*an kad se završi, ponekad čak i zaplačem(plačem ako mi se plače), msm jednostavno se uživim u seriju, inače skoro sve serije koje sam gledao do sada i likovi su nekako deo mog života, koliko to morbidno zvučalo.


O ovoj seriji imam sve naj, preporučujem svima da gledaju :)

Offline zvezdasica

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 389
  • Spol: Ženski
Odg: Lost
« Odgovor #4007 : 21.11.2011. 17:21:35 »
Mislim da ni oko jedne serije nije bilo toliko teorija ipretpostavki u periodu između sezona, kao oko ove. Samo kad se setim sajtova lostserbia i još nekih stranih, pa analize simbola, mistike iza njih, pretpostavki šta je šta, ko je ko i kako bi moglo da se završi. U stvari, kad malo razmislim, ovi koji gledaju seriju sada u komadu su uskraćeni za najbolji deo serije. Jer većina drugih serija ne navodi na razmišljanje o tome šta će biti u sledećoj. I za kraj, poruka svim instant LOSTovcima.
Ne nervirajte se ako kraj ne ispuni vaša očekivanja. Ova serija je kao dobar seks. Do kraja se nadamo dobrom kraju, a na kraju shvatimo da je sam kraj bio najmanje važan.


Amin.

Najvishe se slazhem oko toga da je shteta kada se serija gleda u komadu jer onda nemash vremena da razmishljash shta ce se sledece desiti, ko je ko i shta je shta, i naravno diskusije o svemu tome. Znam to vrlo dobro jer sam prvie 3 sezone odgledala u komadu i onda sam gledala onako kako je emitovano.

Svaka preporuka, jer preskakanje ove sezone je veliki gubitak. :)


Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #4008 : 16.12.2011. 11:17:26 »
s1 je odlicna, s2-s3 dosta konfuzne postaju jer jako malo odgovora ima a misticnost ostrva sve veca, a neke ep. su i gusile ali i ima i dosta dobrih. Kada sam poceo da gledam 4. sezonu mislio sam da mozda i nije dobra ideja
Spoiler for Hiden:
sto se vidi zivot pojedinih posle ostrva ali sam ubrzo shvatio da je i te kako uzbudljivo sada sta se tamo do kraja dogodilo a vec znas da su neki preziveli, u civilizaciji su ali ne spominju druge ni kolko ih je zaista bilo od pada aviona ni zasto ih ne spominju. U e4 kada Kate uzima bebu i oslovljava sa Aeronom ja onako malo zbunjen sto je ovo zavrsna scena i onda par sec posle skontam da je bebe od Klair. Uzbudljivo je bas  smileyNO1
Nesto sto mi se pogotovo dopada u seriji su odabrani glumci. Koje sam veoma brzo zgotivio. Takodje za pohvalu je sto se vodi prica pre ostrva o svima gde ih upoznajes, ulazis u njihovu dubinu karaktera i sklapas celu pricu.

Offline piter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • dipl.mag.inz.dr.nauka
Odg: Lost
« Odgovor #4009 : 16.12.2011. 12:33:48 »
Sinoć odgledao poslednju epizodu, još jedna predivna kompletirana serija u mom mozgu :D


Pre svega želim da napišem da ko god se premišlja da li da gleda, ili da ne gleda seriju(downloaduje), neka prestane dsa razmišlja i neka odmah počne sa gledanjem, serija je toliko dobra, da ako vam prvenstveno ovih 200 strana diskusije, i tolika popularnost nisu dovoljna, ja lično mogu da vam potvrdim da je serija odlična.. Uz to se toliko događaja izdešavalo, i toliko interesantnih epizoda da jednostavno ne možete samo jednu odgledati i čekati sledeću, već gledati redom epizode bez prekida :)


E evo ga i neki moj utisak o svakoj sezoni, i celokupnoj seriji.


Spoiler for Hiden:
Celokupan utisak je odličan, znači sve mi se dopadalo.. osim što mi se čini da nisam skontao kraj.. Da li su kao što je Džekov otac rekao da su svi oni mrtvi i da su se tu okupili kako bi se pozdravili i nastavili dalje, nejasno mi je to kad je Džek umro(predpostavljam) da je avion preleteo ostrvo, i da li on NIJE uspeo da spase ostrvo iako je vratio kamen na mesto.. Isto tako je u jednoj epizodi ostrvo bilo pod vodom, čini mi se da je bio to početak 6. sezone nisam siguran..  No nebitno, interesuje me samo da li neko zna kako se to završilo, msm ko je sve stvarno preživeo, i da mi malo pojasni to sve .. Msm sam kraj.. Večito sam zahvalan :)


A sad po sezonama.


Sezona 1:
Heh, kao i svaka sezona, odličan početak sve tajanstveno.. Malo ću da pogledam epizode na kompu sa premotavanjem čisto da se setim svega, pa ću tako prepričati, i napisati utisak :)
Deo sezone kad je Džek otkrio pećinu i sve to mi se dopalo veoma, odlično osmišljeno. Klerin porođaj, i otkrivanje čuvenog "otvora" su odlično iscenirani.. Dopada mi se prva sezona, a ako je bilo dosta back slash-ova(valjda se to tako zove). I bilo bi bolej da toga nije bilo toliko.
Sezona 2:
Ulazak u "otvor" i sve to, poznanstvo Džeka i Desmonta još od ranije je odlično osmišljeno, dopada mi se.. Mada nema se šta tu pisati za drugu sezonu, većina je bila oko pritiskanja dugmeta što je takođe odlično :) Uništenje "otvora" na kraju sezone, super osmišljeno, malo čudno kako su preživeli to sve, ali opet ostrvo još nije završilo sa njima.
Sezona 3:
Ostrvo "Hydra" kao malo ostrvce pored, malo mi je nejasno to da li je to ostrvo nekako povezano sa onim glavnim ostrvom i da li od njega zavisi.. Onda, operacija Ben-a, i Džulijet kao uloga su odlične. Pogotovo zato što mi je Džulijet bila jedna od omiljenih glumaca..
Sezona 4:
Definitivno mi je vrhunac sezone bila deveta epizoda kada su ubili Ben-ovu "ćerku" Alex, koja je ujedno bila među mojim omiljenim glumcima(svi omiljeni glumci su mi umrli pre kraja), i kada je Ben "prizvao " "Crni dim", i ta sama scena.. ufff, prejako.
E da ne zaboravim Danielle.. Ona mi je bila najbolja glumica.. Kako je odlično odglumela svoju ulogu, i celokupan dojam o njoj mi je 11/10 :)
Sezona 5:
Povratak u nazad i budućnost, tačnije kad je točak ispao iz (uf kako se to zove) iz osovine ili čega xD To mi je prejako bilo, sve, jedino mi je na kraju užasno, užasno krivo bilo to što je Džulijer umrla.. To mi je znači najgore...
Sezona 6:
Definitivno najzbunjivija(ala smišljam reči) sezona, dopadale su mi se one epizode u kojima su se "vraćali" ili šta raditi, stari likovi, tačnije onaj, valjda pravi život... Pa kad se desilo nešto slično, onda su se prisetili svega.. E sada da li mi neko može to objasniti?
Inače kraj je odličan ali zbunjiv, nzm šta se na kraju desilo sa njima.. Ali nema veze, valjda će mi neko objasniti :)


Sve u svemu, odlična serija.. Čak sam mislio da se neću toliko "navući" na seriju i da neću toliko privoleti, kao što obično znam da privolim neke likove kao likove, i seriju samu, te budem tako skenj*an kad se završi, ponekad čak i zaplačem(plačem ako mi se plače), msm jednostavno se uživim u seriju, inače skoro sve serije koje sam gledao do sada i likovi su nekako deo mog života, koliko to morbidno zvučalo.


O ovoj seriji imam sve naj, preporučujem svima da gledaju :)


sve sto si napisao o LOSTu je tacno...e sad je krenuo El Barco koji je slican samo sto je spanski i tenzija je ista... smileyNO1 smileyNO1
...so say we all...

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Lost
« Odgovor #4010 : 16.12.2011. 17:25:02 »
evo i ja sinoc poceo gledati Lost prvi put  :facepalm serija je stvarno predobra  clapp navijam za ovog sayida i za onog zutog sto ga niko ne voli sto steka stvari,stvarno je lik faca  smileyNO1

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #4011 : 16.12.2011. 23:20:19 »
Pozdravi se sa narednih mjesec dana zivota  ;D ;D ;D

Offline Adriano

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 117
Odg: Lost
« Odgovor #4012 : 19.12.2011. 17:09:45 »
daleko najjaca serija ikad.

pogledao sam je nekoliko puta, i mogu reci da je drugi put stvarno uzitak gledati jer tad povezujes stvari i slazes kockice koje su ti picili po zivcima prvi put gledanja.

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: Lost
« Odgovor #4013 : 20.12.2011. 01:06:45 »

Spoiler for Hiden:
Celokupan utisak je odličan, znači sve mi se dopadalo.. osim što mi se čini da nisam skontao kraj.. Da li su kao što je Džekov otac rekao da su svi oni mrtvi i da su se tu okupili kako bi se pozdravili i nastavili dalje, nejasno mi je to kad je Džek umro(predpostavljam) da je avion preleteo ostrvo, i da li on NIJE uspeo da spase ostrvo iako je vratio kamen na mesto.. Isto tako je u jednoj epizodi ostrvo bilo pod vodom, čini mi se da je bio to početak 6. sezone nisam siguran..  No nebitno, interesuje me samo da li neko zna kako se to završilo, msm ko je sve stvarno preživeo, i da mi malo pojasni to sve .. Msm sam kraj.. Večito sam zahvalan :)


Spoiler for Hiden:
Događaji van Ostrva, u 6 sezoni, odigravaju se u nekoj vrsti čistilišta. Čistilište može da bude čekaonica za raj ili samo predvorje za neki potpuno drugačiji život posle smrti, to je ostavljeno tebi da odlučiš u skladu sa svojim religijskim uverenjima ili pogledu na život. U tom zagrobnom svetu svi likovi iz serije su imali priliku da prožive još jedan život, "šta bi bilo kad bi bilo", u kojem nema Ostrva pa samim tim ono nikada nije uticalo na njih (Džejkob ih nije posetio nikad, Ričard nikad nije posetio Loka itd.).

Oni koji su bili u crkvi, najviše su se povezali u toku svog pravog života i zato su nastavili dalje/otišli u raj/šta god. Umrli su u različito vreme u fizičkom svetu (Džek kada je avion preleteo Ostrvo, Hugo i Ben verovatno u dubokoj starosti s obzirom da su zamenili Džejkoba) dok u zagrobnom životu ne važe ista pravila što se tiče vremena kao u fizičkom (Džekov otac je nešto rekao o tome).

Ovo su manje više činjenice, sve ostalo je na tebi da shvatiš (i to je ono što mi se najviše sviđa u seriji). Šta je bilo kada su prošli kroz vrata crkve? Otišli u raj? Otišli kod Boga? U neki drugi svet? Vazneli se u Drevne i upali kod O'Nila na kafu? ;D To je na tebi da odlučiš

Offline Person of Interest

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: Lost
« Odgovor #4014 : 24.12.2011. 11:08:21 »
Moracu opet da odgledam svih 6 sezona...najbolja i najkompleksnija serija ikada...

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #4015 : 26.12.2011. 03:08:07 »
Zavrsio sam seriju. Odlicna je i uzivao sam je gledajuci. Mora vas zainteresovati ako hoces da povezujes sve kako treba ali opet sve dalje ostane konfuzno. Usput ce te videti 10-tak porodjaja, ako previse mudrujes i manipulises tucice te svako (kao Bena), Kate ce isplakati za +10 zena, ako se previse kurcite i svakom kontrirate necete naj...ti zbog toga (kao Dzek) itd  ;D, salu na stranu.
Spoiler for Hiden:
Kraj sam doziveo kao najveci happy end  ;D, svi su opet na okupu u crkvi, puni ljubavi i srece sto su svi zajedno. Kada je Jack sklapao oci u sustini vise nije bilo bitno sta se dalje desava, jer su onda dolazili neki novi ljudi kao sto dolazili godinama unazad na ostrvo gde su Hugo i Ben sada novi cuvari. 'Premotavaju' u napred tj u crkvu (kada su svi umrli) gde se u stari zavrsava njihov alternativni zivot koji bi se odigravao da nije bilo zivota na ostrvu i kada shvate svoj drugi zivot koji su preziveli na ostrvu, sakupe se i odlaze u svetlost... Ukratko, da ne duzim previse. Jesam dobro shvatio?
« Zadnja izmjena: 26.12.2011. 03:16:01 Perkone »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Lost
« Odgovor #4016 : 26.12.2011. 17:23:54 »
Dobra je serija. šesta sezona je bila najgledanija u SAD-u čini mi se.
Mrzim lopatare i limune

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #4017 : 27.12.2011. 00:08:35 »
Recite mi sta mu ovo dodje 19. New Man In Charge u sezoni 6 ? I ove sporedne epizode Sezona 99 jel valjaju nesto?

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Lost
« Odgovor #4018 : 27.12.2011. 12:10:49 »
to su valjda specijali.  najbolje to sve pogledaj nakon kraja serije
Mrzim lopatare i limune

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #4019 : 27.12.2011. 15:23:23 »
Recite mi sta mu ovo dodje 19. New Man In Charge u sezoni 6 ? I ove sporedne epizode Sezona 99 jel valjaju nesto?
to ti je kao neki epilog,sta se sve desavalo poslije
Spoiler for Hiden:
dzekove smrti
nekih 20 min.a ovo 99 su ti specijali,rekapitulacija sezona,cisto da se podsjetish.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Tags: