Autor Tema: Lost  (Posjeta: 748149 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #270 : 10.01.2009. 16:19:29 »
Spoiler for Hiden:
Pa da, po meni ima dosta logike!!! A i nekako je prirodno da on to bude, mozda cak to nece ni biti u seriji nego cisto kada se zavrsi, bice taj motiv, da se nekako sve nastavlja!!! A i nekako Locke kao klinac i on mi lice, a to ce se bolje videti u ovom novom serijalu ! Ovo su samo neka moja nagadjanja i razmisljanja!

Ali mislim da sam dosta blizu onog pravog, jer sam gledao Alias, Abrams je to sve slicno odradio cak u jednoj epizodi na nekoj zabavi u Aliasu se u pozadini cuje pesma You all everybody, You all everybody...LOL Tamo na kraju Abrams ne otkriva konkretno ko je Milo Rambaldi i tako neke detalje, zato ako neko misli da ce na kraju videti ko je Jacob po meni se grdno vara, to nikada necemo saznati !! A sto se tice ove price oko Arona, to je nalik onoga kada u Aliasu Sydne slozi one kocke, kada je bila klinka, i to posle uradi i njena cerka Isabel...:)

simac

  • Gost
Odg: Lost
« Odgovor #271 : 10.01.2009. 17:39:38 »
odgledao prvi nastavak,i oduševljen sam,,,sad ću cjelu sezonu pregledati u jednom danu :)

a sta san ti ja reka :)

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #272 : 10.01.2009. 18:14:29 »
Spoiler for Hiden:
Ma nemojte tako, Jin je dobar lik, ja mislim da bi serija dosta izgubila kad bi on umro.
A sto se tice Arona, mozda ce on biti glavni na ostrvu ako bude 10. sezone. :)

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #273 : 10.01.2009. 18:20:12 »
Nece biti toliko jer JJ ne zeli da usere seriju !!! Ja sam lepo rekao da to mozda nece biti u seriji, ali da ce na kraju biti kao neka ideja ili neki motiv...

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #274 : 10.01.2009. 18:23:01 »
Ma sta god da uradi ne moze da je usere. :)

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #275 : 10.01.2009. 18:42:18 »
nemoj to na glas vikati, prison break je bila super serija, sad je užas i samo odugovlače.

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Lost
« Odgovor #276 : 10.01.2009. 18:46:06 »
http://farm1.static.flickr.com/24/47743274_9f47113551.jpg
obratite paznju na koordinate :)

i evo jedna slicica http://i41.tinypic.com/2ni6tm1.jpg
i u pravoj velicini koga zanima:
http://rapidshare.com/files/122368923/Lost_-_The_Island.jpg - 4485 KB

btw objasnjenje brojeva ako neko nije procitao
http://lostpedia.wikia.com/wiki/The_Valenzetti_Equation
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #277 : 10.01.2009. 19:02:58 »
ja cu ovo morati da pogledam izpocetka, sve sam zaboravio.

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Lost
« Odgovor #278 : 10.01.2009. 19:09:19 »
Ja takodje ... sad nesto razmisljam jer se ne secam :
Spoiler for Hiden:
Secate se kada je Sun kupila ocevu kompaniju odnosno postala vecinski vlasnik? Oni su svi navodno njih 6, dobili basnoslovne novcane odstete od Oceanic-a, ali koliko se ja secam kompanija njenog oca je navodno jedna od vodecih koorporacija u Koreji, vredna milijarde ... nemoguce da je otkupila vecinu od svoje novcane odstete. Sta mislite jel joj je Hurley poklonio novac, jer ga nije zeleo? Ili su se zajedno udruzili njih petoro ne racunam Arona i svako je kupio jedan deo deonica? Da li je Sunin otac u jednom momentu govorio kako je prodao kompaniju na vise strana? Nejasno mi je to,a mrzi me da trazim, ako neko ima teoriju ...
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #279 : 10.01.2009. 19:13:53 »
Spoiler for Hiden:
ili je to samo mala greška serije i redatelj se nije sjećao da je kompanija suninog oca koštala milijarde a ne milijune. nisam se baš ni zamarao tim pitanjem ali možda imaš i ti pravo

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #280 : 10.01.2009. 19:26:22 »
svaka cast anniani

Spoiler for Hiden:
brojevi se uklapaju u onu geografsku sirinu i duzinu, i tako nesto ima smisla, ti brojevi u tom smislu znace nesto, ali ovako koji je to niz, i tipa koji je sledeci clan, to nema poente!!! Pogotovo zbog sledece teoreme, koju vecina verovatno ne zna, ona otprilike ovako glasi, koje god da das pocetne brojeve, mozes napraviti BESKONACNO mnogo nizova, koji zadovoljavaju te pocetne, a zatim sledeci su totalno razliciti..tipa 1, 2, 3, 4..pa ne mora da znaci da je sledeci clan 5, moze biti 41094159...

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #281 : 10.01.2009. 19:32:09 »
Spoiler for Hiden:
Ma ne zamarajte se time, otkricemo kad-tad koja je tajna onih brojeva. :)

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Lost
« Odgovor #282 : 10.01.2009. 20:40:45 »
Za brojeve mozda, ali ipak ima jos dosta nejasnoca kao sto je
Spoiler for Hiden:
kupovina koorporacije i ko ju je u stvari kupio... ja kapiram da su se ujedinili da bi ostvarili taj cilj - kupovina jedne od najvecih kompanija na Istoku, a zasto? nemam pojma hahahaha
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #283 : 10.01.2009. 20:50:19 »
Ma ne brinite, sve ce se otkriti. :)
Spoiler for Hiden:
Za mene je najveca misterija crni dim.

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Lost
« Odgovor #284 : 10.01.2009. 21:03:08 »
Takodje i za mene SuperSerb , ali mi je misterija i Dharma.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #285 : 10.01.2009. 21:06:12 »
Dharma mi i nije neka, to je dosta jasno, a i crni dim, moze se naslutiti...

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #286 : 10.01.2009. 21:07:50 »
Aj napisi, bas me zanima sta ti mislis. :)

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #287 : 10.01.2009. 21:08:13 »
to sam baš ja mislio napisati ;D

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #288 : 10.01.2009. 21:08:27 »
svaka cast anniani

Spoiler for Hiden:
brojevi se uklapaju u onu geografsku sirinu i duzinu, i tako nesto ima smisla, ti brojevi u tom smislu znace nesto, ali ovako koji je to niz, i tipa koji je sledeci clan, to nema poente!!! Pogotovo zbog sledece teoreme, koju vecina verovatno ne zna, ona otprilike ovako glasi, koje god da das pocetne brojeve, mozes napraviti BESKONACNO mnogo nizova, koji zadovoljavaju te pocetne, a zatim sledeci su totalno razliciti..tipa 1, 2, 3, 4..pa ne mora da znaci da je sledeci clan 5, moze biti 41094159...

Spoiler for Hiden:
A sta sad kada se ostrvo pomerilo, hoce li se menjati i brojeve? :)

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #289 : 10.01.2009. 21:15:01 »

Spoiler for Hiden:
A sta sad kada se ostrvo pomerilo, hoce li se menjati i brojeve? :)

Pa bas sam razmisljao ja o tome, ali ima ono tipa 4 i -4, pa ce mozda samo tako simetricno da se pomeri negde...:)

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #290 : 10.01.2009. 21:26:25 »
Cekajte, nisam ukapirao.
Spoiler for Hiden:
Brojevi su u stvari koordinate ostrva?

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #291 : 10.01.2009. 21:27:08 »
Aj napisi, bas me zanima sta ti mislis. :)

Spoiler for Hiden:
Skoro da nema sumnje da je Dharma Charlsa Widmora, on je jedan milijarder, koji je ulozio ogrmne sume novca za tako neka malo 'cudna' istrazivanja da bi dobio neku 'posebnu' moc ! One stanice, su sve na mestima "anomalije" ostrva, tj ona za vreme je bila tamo, gde je tocak za pomeranje ostrva, a ona gde je Dezmond bio, tu znamo da je veliko magnetno polje, ja verujem i da je uz pomoc tog mesta moglo ostrvo da se pomeri, JER kada je Dezmond okrenuo onaj kljuc, to je kraj drugug serijala, Jack, Sawyer, Kate su na doku zarobljeni, i cuje se onaj zvuk UUuuuuuuuuuuuuuuu, i Svetlost, to je isto kao kada je Ben pomerio! Zato mislim da ga je i Dezmond 'malo' pomerio ! Da se vratim na Dharmu, igrom slucaja Ben je dosao na ostrvo preko Dharme, a posto je Charls neka pretnja po ostrvo, Jacob i Ricard su resili da ga se rese, i za to su naravno upotrebili Bena koji je na neki nacin preodredjen! Zato Charls kaze Benu, TO JE MOJE OSTRVO, JA SAM GA PRVI NASAO! Jeste pre Bena, ali vara se, on mislim da i ne zna, da tamo postoje Ricard, Jacob i tako ti...(a i da zna, mislio je da su klasicni divljaci i da nemaju moc) Kako je Charls nasao ostrvo, to stvarno nemam ideju!

Black Smoke To ne verujem da ce biti konkretno otkriveno, isto tako mislim i za Jacoba, mozda bude ukazano, sta bi to moglo da bude, da je neka vrsta polja, neka vrsta "Duha" npr svih koji su ubijeni na ostrvu, tipa svi sa onog Broda! Mislim da ni Ben sam ne zna sta je Black Smoke, samo zna otprilike kako da ga upotrebi...to ce sigurno ostati misteriozno (do neke granice) i nikada nece biti otkriveno! Npr setimo se kada je Hanry (Ben) zarobljen i kada se Locke nervira da li je on pritisnuo Dugme, on se smeje, i Locke ulazi unutra i kaze: Znam, vi ste trazili ovo mesto (Otvor), ali ja sam ga nasao pre vas, a ti i tvoji ljudi ste ovde Bog zna koliko ! A Ben odgovara, kroz smeh, John, ovo mesto je smesno u poredjenju sa onim sto postoji, a BOG NE ZNA KOLIKO SMO OVDE ! E ako Bog ne zna koliko su ovde, to znaci da su oni u stalnom nekom pomeranju vremnskom, tj da su oni skoro celu vecnost tu, a da je Jacob neki Bog, a Black totalno neka misterija, koja ne moze bukvalno nama biti prikazana!

Bravo  SuperSerb : )) Brojevi su MOZDA, tj ona geografska duzina i sirina se uklapa u polozaj kako je opisan!

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Lost
« Odgovor #292 : 10.01.2009. 21:28:48 »
Spoiler for Hiden:
A sta sad kada se ostrvo pomerilo, hoce li se menjati i brojeve? :)
Spoiler for Hiden:
JA kapiram da se ostrvo pomerilo u vremenu, ne u prostoru
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #293 : 10.01.2009. 21:30:10 »
Blackholemix, izgleda da si i ti poceo da uzimas neke droge slicne onima koje koristi Abrams. :)

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #294 : 10.01.2009. 21:32:59 »
Tako je Anniani, to je logicnije! I sto je najveci TRIP to je VEOMA realno !!! Samo uz pomoc danasnje tehnike ne bas ostvarljivo, ali teorijski i te kako ! Tj danas bi mogli otprilike za 1sec ili 1milisec, sto je skoro nista! Ali kada bi mogli 2godine, e to bi bilo vec nesto :)

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost
« Odgovor #295 : 10.01.2009. 21:33:52 »
Blackholemix, izgleda da si i ti poceo da uzimas neke droge slicne onima koje koristi Abrams. :)

Znas kako kazu, kada ne mozes protiv njih pridruzi im se!!!

i cuj ti njega, Poceo, to je vec odavno !!!! :)

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #296 : 10.01.2009. 21:35:06 »
ja definitivno krecem da skidam Losta izpocetka i da gledam po tri epizode dnevno. Ne vise od toga, da bi mi uslo skroz u glavu...

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #297 : 10.01.2009. 21:36:50 »
Tako je Anniani, to je logicnije! I sto je najveci TRIP to je VEOMA realno !!! Samo uz pomoc danasnje tehnike ne bas ostvarljivo, ali teorijski i te kako ! Tj danas bi mogli otprilike za 1sec ili 1milisec, sto je skoro nista! Ali kada bi mogli 2godine, e to bi bilo vec nesto :)

Spoiler for Hiden:
Pa logicno je ne zato sto je teoretski moguce, nego zato sto ni ne secam se u kojoj epizodu, Ben se stvara u pustinji i u proslosti(ako se dobro secam).

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovor #298 : 10.01.2009. 21:38:42 »
Ja sam pre neki dan pogledao i drugi put, pa sam se opet zaludeo. I to sam se sad registrovo na NAJVECI strani forum o LOST-u, da vidis sta tamo sve lupaju. Ako oce jos neko, nek mi trazi link na PM i dacu mu. :) Ima mnogo materijala za citanje. (Blackholemix, ovi koriste jace droge nego ti) :)

P.S.

Radrad, ja mislim da se ne secas dobro. :)
Spoiler for Hiden:
Jeste se Ben stvorio u pustinji, ali mislim da nije u proslosti.
« Zadnja izmjena: 10.01.2009. 21:42:41 radrad »

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Lost
« Odgovor #299 : 10.01.2009. 21:39:55 »
Spoiler for Hiden:
I ja mislim da je u buducnosti u Dharminom odelu, ako se dobro secam
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Tags: