Autor Tema: Lost  (Posjeta: 748151 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Re: Lost
« Odgovor #3840 : 01.11.2010. 23:30:35 »
Meni samo smeta što zadrti fanovi ove serije traže opravdanje za očito promašen završetak jedne vrlo obećavajuće i nadasve zanimljive serije u tome da je po žanru misterija i S.F.
To kod mene ne pali...

+1...potpuno se slažem...bila je super serija, ali kraj je bio razočaravajući, i ostavili su toliko neodgovorenih pitanja...i zbog toga, sad kad bi me pitao bilo šta o seriji, ne bi ti mogao odg...jer sam ju jednostavno zaboravio.....uništili su seriju..šteta...

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Re: Lost
« Odgovor #3841 : 01.11.2010. 23:49:31 »
O ukusima se ne raspravlja, meni je kraj genijalan (iako me nervira što ima prilično new-age gluposti, i što su se previše koncentrisali na flash-sideways) jer ostavlja mesta svakome da na svoj način doživi celu seriju, što valjda i jeste poenta umetnosti.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Lost
« Odgovor #3842 : 01.11.2010. 23:55:28 »
Nisam primijetio da netko raspravlja o ukusima...
Ova tema nije samo za fanove Losta nego i za sve one koji su ga pogledali i iskazuju svoje mišljenje o viđenom...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Fox Mulder

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Re: Lost
« Odgovor #3843 : 05.11.2010. 00:39:58 »
Ja se izvinjavam Hobotnici, on je izgleda pisao scenario za lost kada se tako razume.

"The Others ne rade za Jacoba."
Pa logico je da rade za njega to nisam ni rekao da ne rade, ALI on je kandidate izabrao pre pada aviona ko zna koliko godina (da ti pojasnim prema onim brojevima koje je Hugo znao od onog lika iz ludnice, to su brojevi kandidata a brojeve je onaj ludak zapamtio sigurno 10-ak godina pre pada aviona), koji su ih djavo The Others napadali ako rade za Jackoba, njemu trebaju kandidati a ovi hoce da ih pobiju? to je bilo pitanje a ti mi pises nesto levo, jesi li procitao ti moj post uopste ili pises cisto da nesto napises, da mislimo da si procitao post.

"To što je Ben lagao svima da se njemu javlja Jacob u onoj kolibi ne znače da rade za njega."
To i ne pominjem nigde, i to je logicno.

"Zrakoplov je pao zbog Desmonda jer nije upisao onih par magičnih brojeva u Dharminoj stanici"
OK, ali cinjenica je da su oni pali jer ovaj Jackob treba zamenu da pale i gase svetlo kada im se prohte, mada kada se svetlo ugasi, nastaje nesto jako strasno, nisam skontao bas ali dobro, oni ga palise i gasise kako su hteli i nista, ali dobro... serija i ovako nije logicna. Znaci da i ovo padanje aviona ne sporim.

Ono kidnapovanje dece, nema veze ni sa cim, to je pisac citao neku bajku pa ajd da doda. NEMA LOGIKE.

"Ne može otići kad je Jacob živ rofl jesi gledao uopće seriju?"
Dal' ti kapiras sta sam hteo reci ili moram slog po slog. Mogao je da nagovori Desmonda da ubije onod Jackoba, da mu kaze da ce mu vratiti onu njegovu Penny i da ga ubije, mogao je da nadje milion nacina da to uradi... nije morao da ceka avion da padne pa da prodju 3-4 godine pa da onda resi da ode sa ostrva. Meni ni to nema logike, mogao je sve to da uradi ranije, manogo ranije...

"Bomba je zakopana u zemlji  Wink"
I to je jasno da je zakopana, ali pre nego je zakopana, Sta cuvali su je na skeli. ha ha ha, bomba od par tona visi na onim skelama ha ha ha.

"Novi čuvar otoka koji mjenja Jacoba je trebao biti izabran svojom voljom, to što su na prevaru vraćeni na otok to je maslo Bena koji ih je uvjerio ako se vrate da će spasiti svijet i da će Lock ponovo biti živ, što se pokazalo drugačije Wink"
Da poenta i jeste da nema logike, znaci trebalo je da prodje toliko vremena da The Others pokusavaju da ih ubiju, da pokusavaju da odu sa ostrva, da bi ovaj cuvar svetla koje ne sme da se ugasi jer se desava nesto strasno, mada po nekada moze, skupio i rekao da treba da cuvaju svetlo. Dakle nema logike.

"što je loše u činjenici da svima ženama svijeta je dijete/potomak glavna stvar prije ili kasnije u životu? pa to je prirodni poredak a ne mana serija. rofl"
Ovo necu ni da komentarisem...

"Ben je mozak othersa, njihov vođa, kakav prolazan lik?"
Ti posecujes samo ovaj sajt?
Vidi kakva je bila audicija za lik Ben-a.

I pre nego dajes neki komentar molim te, ali molim te procitaj i neku drugi zvaniicnu/nezvanicnu stranu o temi o kojoj se govori, cisto da udes upucen, a ne da glumis neku pamet ovde.

Ima milion nelogicnosti, a ti ako znas engleski poseti neki sajt gde se fanovi losta zale na OVAKO GLUPU SERIJU, bez objasnjenja pa im objasni, jer si prvi koji zna te odgovore, mada nisi odgovorio ali dobro, trudis se.

Ko salje one Dharma pakete (moram da objasnim oni sto padaju iz aviona u sred serije) ako dharma ne postoji , kao 30 godina ili tako nesto.
Zasto je Tom morao da nosi laznu bradu?

Pogledaj:

http://www.collegehumor.com/video:1936291

Ako ne znas engleski neka ti neko prevede, pa nam molim te odgovori na sva ta pitanja koja su tamo postavljena.

I da zamalo da zaboravim, cilj ove serije je bio da nema logike niti bilo kakvog kraja.

Samo nemoj da mi odgovaras tipa:
"The Others ne rade za Jacoba."
To je jasno od pocetka kada su zarobili Sojera i Kejt, jedan je jos tada promrljao ... Jackob ... Ne secam se tacnog konteksta ali ga je pomenuo kao da Jackob tako zeli.

Nego odgovori na ono glavno pitanj, Zasto su the Others napadali kandidate, ako ih Jackob zeli? Ako to ima logike reci cu da je najbolja serija na svetu.

Offline hobotnica

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • I ♥ 720p/1080p
Re: Lost
« Odgovor #3844 : 05.11.2010. 01:42:24 »
Citat: Fox Mulder
Ja se izvinjavam Hobotnici, on je izgleda pisao scenario za lost kada se tako razume.

Nisam ja pisao scenarij nego si ti pogubio dosta činjenica na putu gledanja serije. ;)

Citat: Fox Mulder
Pa logico je da rade za njega to nisam ni rekao da ne rade, ALI on je kandidate izabrao pre pada aviona ko zna koliko godina (da ti pojasnim prema onim brojevima koje je Hugo znao od onog lika iz ludnice, to su brojevi kandidata a brojeve je onaj ludak zapamtio sigurno 10-ak godina pre pada aviona), koji su ih djavo The Others napadali ako rade za Jackoba, njemu trebaju kandidati a ovi hoce da ih pobiju? to je bilo pitanje a ti mi pises nesto levo, jesi li procitao ti moj post uopste ili pises cisto da nesto napises, da mislimo da si procitao post.

 rofl ti se sav izgubio,

ja sam rekao da ne rade za Jacoba, a ti si napisao da rade, i vidi sad ovdje pobijaš svoj zaključak od prije par postova  rofl


Citat: Fox Mulder
To i ne pominjem nigde, i to je logicno.

pa u istoj rečenici si napisao da The Others rade za Jacobsa, dogovori se jel na kraju rade ili ne rade  u_jeeeeeeeeee


Citat: Fox Mulder
OK, ali cinjenica je da su oni pali jer ovaj Jackob treba zamenu da pale i gase svetlo kada im se prohte, mada kada se svetlo ugasi, nastaje nesto jako strasno, nisam skontao bas ali dobro, oni ga palise i gasise kako su hteli i nista, ali dobro... serija i ovako nije logicna. Znaci da i ovo padanje aviona ne sporim.

Ono kidnapovanje dece, nema veze ni sa cim, to je pisac citao neku bajku pa ajd da doda. NEMA LOGIKE.

Ma što nastaje strašno?  rofl

Evo tek toliko da vidim jel znaš (a ne logički zaključuješ) što se dogodi kad prođeš kroz izvor i ugasiš svjetlo?
(jedva čekam odgovor)

vidim da puno toga nisi skontao a ne ovo samo  ;)

Citat: Fox Mulder
Dal' ti kapiras sta sam hteo reci ili moram slog po slog. Mogao je da nagovori Desmonda da ubije onod Jackoba, da mu kaze da ce mu vratiti onu njegovu Penny i da ga ubije, mogao je da nadje milion nacina da to uradi... nije morao da ceka avion da padne pa da prodju 3-4 godine pa da onda resi da ode sa ostrva. Meni ni to nema logike, mogao je sve to da uradi ranije, manogo ranije...

Jacob je duh i zaštitnik otoka koji je tamo stotinama godina, s čime ćeš duha ubiti, s nožeš? palicom? nogom? češnjakom?
da napomenem crnilo ga po pravilima nije mogao ubiti sam.


Citat: Fox Mulder
Ti posecujes samo ovaj sajt?
Vidi kakva je bila audicija za lik Ben-a.

to što je gledateljstvu Ben kao lik bio zanimljiv je nerelevantno za sadržaj serije, on je lider i glavna i odgovorna osoba koja je dovodila ljude na otok, iste i micala, dala ubiti sve Dharma ljude itd. što nije jasno u tome da je bio vođa The Othersa i da nemože biti nevažan lik?

Citat: Fox Mulder
I pre nego dajes neki komentar molim te, ali molim te procitaj i neku drugi zvaniicnu/nezvanicnu stranu o temi o kojoj se govori, cisto da udes upucen, a ne da glumis neku pamet ovde.

Problem je što ti 90% (da povećava se količina gluposti napisanog iz posta u post, reći da je Desmond mogao ubiti Jacoba je u osnovi jedna od većih gluposti) činjenica ne poznaješ, a da ukucaš u google lostpedia te pročitaš što sve tamo piše vjerojatno bi shvatio koliku si količinu nebuloza napisao.


Citat: Fox Mulder
Ima milion nelogicnosti, a ti ako znas engleski poseti neki sajt gde se fanovi losta zale na OVAKO GLUPU SERIJU, bez objasnjenja pa im objasni, jer si prvi koji zna te odgovore, mada nisi odgovorio ali dobro, trudis se.

Ko salje one Dharma pakete (moram da objasnim oni sto padaju iz aviona u sred serije) ako dharma ne postoji , kao 30 godina ili tako nesto.
Zasto je Tom morao da nosi laznu bradu?

Pogledaj:

http://www.collegehumor.com/video:1936291

Ako ne znas engleski neka ti neko prevede, pa nam molim te odgovori na sva ta pitanja koja su tamo postavljena.

I da zamalo da zaboravim, cilj ove serije je bio da nema logike niti bilo kakvog kraja.

stvari koje tebi nisu jasne su doista najjednostavnije činjenice iz serije koju ako jednom pogledaš znaš kad te se pita, i ti na istim tim stvarima pišeš nebuloze, onda mi je jasno da o seriji znaš samo napreskokce a to su ti potvrdili i kolege prije mene da imaš dosta grešaka u svojem izlaganju.

funovi serije se žale na glupu seriju rofl
pa jel ti sebe čitaš rofl

lostpedia ti je inače na engleskom  ;), znači zato tebi puno stvari ne štima u seriji, razlog ti je engleski ;)


Citat: Fox Mulder
Samo nemoj da mi odgovaras tipa:
"The Others ne rade za Jacoba."
To je jasno od pocetka kada su zarobili Sojera i Kejt, jedan je jos tada promrljao ... Jackob ... Ne secam se tacnog konteksta ali ga je pomenuo kao da Jackob tako zeli.

Nego odgovori na ono glavno pitanj, Zasto su the Others napadali kandidate, ako ih Jackob zeli? Ako to ima logike reci cu da je najbolja serija na svetu.

Others su napali kandidate jer su zašli na njihov teritorij, jer su oni bili jedini stanovnici otoka i živjeli su u miru i blagostanju do pada aviona:

evo videoa koji to sve pokrepljuje:

http://www.youtube.com/watch?v=6MJ47VnVlxU

Znači doslovno su pali na krivi otok. Ben je odmah poslao dvojicu najobučenijih da se uvuku u njihove kampove i glumi preživjele tako da ih iznutra mogu uništiti, također Ben ih nije htio ubiti jer među njima je bio kirurg koji ga je mogao spasiti od bolesti koju je imao.


Jacob je duhovna potpora, i on nije mogao ništa napraviti da oslobodi ih od Othersa jer doslovno nije bilo u njegovoj moći, druga stvar je da crnilo/njegov brat od početka je jedino što je želio je ubiti Jacoba tako da usluga crnila Jacobu nije bila opcija.

« Zadnja izmjena: 05.11.2010. 01:48:09 hobotnica »

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Lost
« Odgovor #3845 : 05.11.2010. 02:17:15 »
Da nisam pogleda seriju nakon ove vaše prepiske ne bi je ni tija pogledat... Jebate, ispada da nakon svake epizode tribaš otić na lostpediju ili ti ga šta ja znam di da bi shvatija epizodu...  u_jeeeeeeeeee

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline hobotnica

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • I ♥ 720p/1080p
Re: Lost
« Odgovor #3846 : 05.11.2010. 02:56:19 »
Da nisam pogleda seriju nakon ove vaše prepiske ne bi je ni tija pogledat... Jebate, ispada da nakon svake epizode tribaš otić na lostpediju ili ti ga šta ja znam di da bi shvatija epizodu...  u_jeeeeeeeeee

Ajd obriši ove maratonske postove Fox Mulder i mene jer rasprava ne vodi ničemu, uključujući onda i ovaj post.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Lost
« Odgovor #3847 : 05.11.2010. 03:01:13 »
Nema šanse, ovo ti je ka da si potpisa ugovor s vragom... šta si napisa, napisa si. Nakon par godina ćemo se svi ovome slatko smijat...  jer će scenaristi objavit da je cijela serija bila jedna velika zajebancija gledatelja.  ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Re: Lost
« Odgovor #3848 : 05.11.2010. 12:47:19 »
Nema šanse, ovo ti je ka da si potpisa ugovor s vragom... šta si napisa, napisa si. Nakon par godina ćemo se svi ovome slatko smijat...  jer će scenaristi objavit da je cijela serija bila jedna velika zajebancija gledatelja.  ;D

 >:dj

 ;D

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Re: Lost
« Odgovor #3849 : 05.11.2010. 12:52:28 »
Jacob je duh i zaštitnik otoka koji je tamo stotinama godina, s čime ćeš duha ubiti, s nožeš? palicom? nogom? češnjakom?
da napomenem crnilo ga po pravilima nije mogao ubiti sam.
ovo Sam i Dean znaju  ;D

Offline Fox Mulder

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Re: Lost
« Odgovor #3850 : 05.11.2010. 23:03:11 »
Jacob je duh i zaštitnik otoka koji je tamo stotinama godina, s čime ćeš duha ubiti, s nožeš? palicom? nogom? češnjakom?
da napomenem crnilo ga po pravilima nije mogao ubiti sam.
ovo Sam i Dean znaju  ;D

Ja mislim da ni oni ne znaju,

Iako mi hobotnica nije odgovorio na pitanja iz onog klipa, preslusaj ga jos par puta videces samo seo nelogicnosti koji se pojavljuju u seriji.

I da umalo da zaboravim NAJgluplja serija (posle 3 sezone) koja je postojala... Nije ni cudo sto su im skratili budzet pa su je samo smandrljali.


Toliko od mene necu vise odgovarati, jer ne vodi nigde, ja pitam jedno on mi odgovori drugo.
And WTF je ovo.
 rofl clapp :mjuza :samcro: smileyNO1 cry1 u_jeeeeeeeeee

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3851 : 05.11.2010. 23:12:14 »
To su smajliji  :P

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Re: Lost
« Odgovor #3852 : 05.11.2010. 23:19:54 »
ma nisam ni citao to sto ste pisali, ovo sam vidio pa ajd idem se malo sprdat,
ja sam s ovom serijom gotov i ne vrijedi mi vise raspravljat o njoj jer jako malo serija ima
koje nisu u*ebali sto zbog para, sto zbog malo vise para ili mozda nekog drugog razloga,
i slazem se s ovim sto si prve tri sezone izdvojio jer vec sam napisao par puta da su te sezone predobre onda krece lagani pad
cast izuzetcima koje nisu dobile 201. sezonu radi para (prva koja pada na pamet je The Shield)

toliko i od mene u ovoj temi, banam se iz nje, nema smisla vise komentirat
samo da se zna da sam veliki fan Losta, ako sam slucajno ostavio krivi dojam  ;D

ako netko misli da se nemogu bannat iz ove teme onda cu mu reci:
Spoiler for Hiden:
don't tell me what I can't do!!!  rofl

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3853 : 08.11.2010. 19:11:43 »
Potreban reupload:

- Lost s6 sve epizode BDRip

- New Man In Charge (Almin)

Offline yose

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
Re: Lost
« Odgovor #3854 : 08.11.2010. 21:18:19 »
meni je smijesno sto ljudi polaze da blate seriju i pokazu razocaranje nakon finala.. a od pocetka 6. sezone je sve otislo u krivom smjeru.. samo naivcine su se nadale sve do finala da ce se nesto drasticno promijeniti..
kakva je 6. sezona, finale je meni super.jer zamislite da da su flashsideways na kraju ispali da ustvari nikad nisu pali na ostrvo i da su nastavili da zive sa svojim zivotima kao da nista nije bilo.. mene bi to razjarilo i osjecao bih se prevarenim sto sam 6 godina buljio u nista.

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3855 : 11.11.2010. 12:27:45 »
VIKEND gledaoci!
To su ljudi koji otresu 2 sezone LOST-a preko vikenda, i ponedeljak i utorak još dve!

Božeee. Imao sam 256kb Internet kad je LOST išao...
Skidao sam 3 sata ep. losta!
Čekao po godinu dana da se nastavi LOST.
Čitao blogove, forume, pisao na forumu o LOST-u.
I sad dođe budala i napuši kurcem sve nas koji smo pisali, koji sm prevodili...
A glup je da ne može biti gluplji!

Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline Fox Mulder

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Re: Lost
« Odgovor #3856 : 13.11.2010. 23:08:53 »
VIKEND gledaoci!
To su ljudi koji otresu 2 sezone LOST-a preko vikenda, i ponedeljak i utorak još dve!

Božeee. Imao sam 256kb Internet kad je LOST išao...
Skidao sam 3 sata ep. losta!
Čekao po godinu dana da se nastavi LOST.
Čitao blogove, forume, pisao na forumu o LOST-u.
I sad dođe budala i napuši kurcem sve nas koji smo pisali, koji sm prevodili...
A glup je da ne može biti gluplji!



Moжеш и на глави да дубиш серија ће и даље бити јако глупа. Изузев прве 3 сезоне, ако се не гледа остало.
Ја сам и тада када се појавио ЛОСТ имао брз интернет, скидао епизоде за 20-ак мин., гледао редом до краја 4 сезоне (како су излазиле) и онда је постало глупо, па баталио, вероватно забог брзине скиданја ја сматрам да је глупа.
Све сам погледао испочетка када се серија завршила, али је и даље глупа. Није што је глупа него има гомилу нелогичности, а завршена је с' брда с' дола.
А оно светло, добро о нелогичностима нећу говорити, јер сам казао да нећу писати о томе. А што се тиче људи који су преводили серију, њих нисам ни поменуо, мада нисам их ни терао да преводе, како схватам то раде доброволјно јер... ваљда имају слободног времена превише па хоће да га утроше, По 2. пут сам гледао већину епизода са преводом, осим када се није уклапао или није био на српском, а били су солидни, ништа им није фалило.

Offline hobotnica

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • I ♥ 720p/1080p
Re: Lost
« Odgovor #3857 : 13.11.2010. 23:18:19 »
Pa dobro tebi je glupa i nelogična i čemu stalno to ponavljati, i u pravilima piše da nije dozvoljeno trolati po temama sa time, ako ti se ne sviđa jednostavno ignoriraj ovu temu i seriju i mirna bosna, kao da sam sebe uvjeravaš da je ovo glupo i nelogično.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Lost
« Odgovor #3858 : 14.11.2010. 00:07:48 »
Mulder, zamolio bih te da ubuduće pišeš latinicom... ovo nije nacionalni forum, nego multinacionalni, pa se stoga svi moramo prilagoditi zbog lakše međusobne komunikacije. Hvala.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Re: Lost
« Odgovor #3859 : 14.11.2010. 11:00:48 »
A što se tiče ljudi koji su prevodili seriju, njih nisam ni spomenuo, mada nisam ih ni tjerao da prevode, kako shvaćam to rade dobrovoljno jer ... valjda imaju slobodnog vremena previše pa hoće da ga utroše

Drugim riječima: Prevoditelji su budale koje troše svoje slobodno vrime, a nitko ih ne tjera na to,
te samim time oni su budale kojima se ne triba ni zahvaliti na prijevodu nego ih samo ignorirati?

Offline cpdjaN

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3860 : 14.11.2010. 11:11:31 »

Offline sardax

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 141
Re: Lost
« Odgovor #3861 : 14.11.2010. 11:12:28 »
Ja se divim svim prevoditeljima na ovom forumu i opcenito koji trose svoje slobodno vrijeme i odradjuju vraski dobar posao. Nitko ih ne tjera, ljudi rade jer zele i vole i na tome im skidam kapu.

Samo mali Off Topic. Kad gledam serije poput Fringe, Lost, Stargate Universe sa prijevodima od ljudi s ovog i slicnih foruma, pa to usporedim sa sluzbenim titlovima koji idu na serijama na HRT-u recimo, to je neusporedivo. Koliko PO ekipa radi bolje, sa boljim timinzima, sa jasnijim recenicama i smislom sta je glumac htio reci, to je nevjerovatno ... Svakako, od mene imaju duboki naklon.

Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3862 : 15.11.2010. 03:39:36 »
nekim ljudim jednostavno treba staviti stiplajku na nos i zatvorti im usta de ne trose ovaj vazduh zabadava i da nepricaju svasta!

molder, neznam kakav si ti sa engleskim ali ja sam toliko los da je to strasno da bukvalo od ovih ljudi zavidim svaki dan za svaki prevod za svaku seriju koju gledam i pratim. a to je toliko glupo i sebicno sto si reko da je to stvarno sramota. omalovazavas tudj rad, vreme, onda ceo ovaj forum si poklopio sa tim prostim i jadnim recenicama koje koliko vidim tebi nemaju apsolutno nikakvo znacenje.

ove ljude koji prevode nama serije bi trebali svaki prevod koji urade da prodaju a ne da nam poklanjaju pa samo da traze 10 dinara za jedan prevod pa bi do sada pojedini mogli da kupe novi racunar od ove po tvojim recima zajebancije.

naravno niko ih netera ali ako to vec rade onda daj bar da ih postujemo koliko je to moguce a ne u lice im pljnuti sa tako prostim recima!

ja da sam na mestu ove administracije i ovog foruma bih ti momentalno za te reci dao ban sa istog i blokirao bi te da ne mozes ni jedan prevod da skidas nikada vise u zivotu! ali odgovor ces videti na ovaj post od nekoga vec iz administracije i videti da pored tog najcrnjeg pljuvanja po prevodiocima da ce te pustiti da budes tu. ja mislim da je ovo gore cak od kada se trazi prevodioca da mu se nesto prevede.

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Re: Lost
« Odgovor #3863 : 15.11.2010. 11:53:14 »
A što se tiče ljudi koji su prevodili seriju, njih nisam ni spomenuo, mada nisam ih ni tjerao da prevode, kako shvaćam to rade dobrovoljno jer ... valjda imaju slobodnog vremena previše pa hoće da ga utroše
ako se ovo odnosilo bas na ovu seriju onda da nadodam:
nevjerovatno je da oni "trose vrijeme" na prevodenje jedne od najpopularnijih i najboljih serija, a toliko serija jos ima,
sto kakvih-takvih sto mega popularnih Ezela i Sehezerade koje se na nasim trackerima skidaju puno vise nego neki House ili Dexter
 u_jeeeeeeeeee u_jeeeeeeeeee

ja nemogu vjerovat, ako ti se serija ne svida, sta su ti prevoditelji krivi pa da pljujes na njihov rad

Offline Fox Mulder

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Re: Lost
« Odgovor #3864 : 16.11.2010. 02:20:17 »
A što se tiče ljudi koji su prevodili seriju, njih nisam ni spomenuo, mada nisam ih ni tjerao da prevode, kako shvaćam to rade dobrovoljno jer ... valjda imaju slobodnog vremena previše pa hoće da ga utroše
ako se ovo odnosilo bas na ovu seriju onda da nadodam:
nevjerovatno je da oni "trose vrijeme" na prevodenje jedne od najpopularnijih i najboljih serija, a toliko serija jos ima,
sto kakvih-takvih sto mega popularnih Ezela i Sehezerade koje se na nasim trackerima skidaju puno vise nego neki House ili Dexter
 u_jeeeeeeeeee u_jeeeeeeeeee

ja nemogu vjerovat, ako ti se serija ne svida, sta su ti prevoditelji krivi pa da pljujes na njihov rad

Ljudi koji prevode serije uopste to rade dobrovoljno i za to su OK likovi i JA TO NIGDE NE SPORIM, i ne omalovazavam njihov rad, ni u jednom jedinom postu. Ja to smatram kao hobi, prevodjenje serije, ja uzgajam ribice i pse, svaki slobodan trenutak sam sa psima, jer TO VOLIM, neko moze reci da to nije dobro bla bla bla... I da kada prevode ozbiljni prevodioci (kao npr. ne znam da li su na ovom sajtu ili na nekom drugom valjda se zovu Karamazivi ili  nesto slicno) to stvarno vredi i moze se slobodno prodavati bilo kojoj kuci koja ima prava na prikazivanje serije, jer 99.99% prevoda je bez greske, e sada ima i ljudi koji prevode:

Prison Break:
Do you see any boats?
Da li ste sigurni da nije neko od vas?
Not a one...
Niko

it's look like dead end
izgleda kao potonulo.

Charmed:
i'll be looking forward
Gledacu napred

Ali i njima hvala, kome se ne svidja prevod ne mora da ga skida, neka gleda bez prevoda, ili sa engleskim prevodom, to je bar lako. JA NIGDE NE GOVORIM DA SU TI LJUDI (sta god je receno u postovima gore) LOSI, LENJI bla bla bla.
I NE PLJUJEM PO NJIMA APSOLUTNO NIGDE, ali smatram da imaju slobodnog vremena i zato prevode i to verovatno rade jer to vole.
Tako da nemojte mi stavljati reci u usta i prepricavati moje komentare, to sto napisem to i mislim, nema skrivenog znacenja i sl. Hvala svima sto prevode, kako god prevodili, dobro ili lose, nekom treba prevod, jer ne zna engleski, kome se prevod ne svidja nemoj bre da ga skida i kraj.

Druga stvar rekao sam da necu pisati ali me prozivaju pa cu morati, i nije mi jasno zasto ste toliko ratoborni, vecina na ovom sajtu? Ako je ovo sajt o lepotama LOSTA, ja nisam ukapirao, ja sam shvatio kao sto je neko iz prethodnog posta rekao, ovo je valjda forum gde ljudi iznose svoje misljenje o seriji, a ne da je samohvale, valjda izvinjavam se ako gresim.

Vidjenje serije je kao u postu koji sam naveo
« Reply #3815 on: 29.10.2010. 21:09:24 »

A za nelogicnosti sam postavio klip koji samo o tome govori, mada dosta brzo pricaju a nema prevoda pa je potrebno razumeti eng jezik, lepo, da bi se shvatilo ali:

npr.
Spoiler for Hiden:
1. Ako ono cudoviste ne moze napustiti otok, a to cudoviste je uslo u telo Dzekovog oca, ili uzelo njegov lik (nije bitno) kako se pojavljuje u bolnici, kada ga Dzek cuje pa istrci vidi ga i onda naidje ona doktorka, kao i to kako se pojavi na teretnjaku (onom brodu)

2. Zasto su se Dzek, Harli i Kejt vratili kroz vreme (u 70-te) a San nije?

3. Zasto je Volt upozoravao Loka da ne otvara onaj otvor.

4. Kako su Lok i Carli preziveli eksploziju koja je raznela otvor, raznela je ceo otvor a oni zivi?

5. Zasto cudoviste nije ubilo Mr. Eka kada ga je prvi put videlo

6. Zasto Darma baca zalihe hrane na ostrvo kada su svi ubijeni milion godina ranije (ne bukvalno, ali mnogo godina ranije), i ko ih baca

7. Heri Gajl, onaj lik sto je leteo balonom, ciji je "identitet Ben ukrao" kada ga je Daniel Ruso zarobila i predala Saidu, kako je pao na ostrvo, kao i to kako da Ruso nije rekla Saidu ej to je mamlaz koji mi je kidnapovao cerku, sta nije ga prepoznala, tako nesto nikada, ali veruj nikada nijedna zena ne moze da zaboravi.

8. Zasto je Tom morao da nosi laznu bradu. Da ga ne prepoznaju u LineUp-u u policiji?

9. Zasto Deni kaze da Dzek nije na Dzejkobovj listi kada se mnogo kasnije lista vidi i Jek jeste na njoj.

10. Koja je fora sa onim zaledjenim tockom kojim se pomera ostrvo, zasto je zaledjen, kombinovanjem svetla i vode, mislim stvarno...

11. Zasto cudoviste jednostavno ne preleti preko ograde, kada smo videli da su Kejt Lok i jos neko presli preko pomocu grane.

12. Zasto zene ne mogu da zatrudne na ostrvu

13. Zasto su unosili bas te brojeve u kompjuter, a ne neke leve, ako Darma nije znala za kandidate i njihove redne brojeve.

14. Odakle se stvorila Dejkobova i Smokijeva majka, i njihova maceha.

itd itd itd

Ima jos gomila pitanja koja nisu resenba a pokrenuta su. I jos nesto nisam pomenuo ljude koji prevode ni u kakvom kontekstu, a ne li u nekom losem.

« Zadnja izmjena: 16.11.2010. 10:38:52 mijau »

Offline Cata

  • Likušo!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3356
  • Spol: Ženski
Re: Lost
« Odgovor #3865 : 16.11.2010. 10:36:18 »
Dobro ljudi serija je gotova. Zbog čeka se još prepucavate oko nje?!
Ok, ne sviđa mu se serija, eto hvala na informaciji, drugima se sviđa,
i završimo sa ovom nepotrebnom raspravom.

U ime oca i sina i Sv. Googla. Enter
I love you, not for what you are,
but for what I am, when I am with you.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Lost
« Odgovor #3866 : 16.11.2010. 11:03:46 »
Moram samo radi istinitosti reći da Karamazovi ne prevode, a u mnogo slučajeva su dobili i opomene zbog krađe titlova... Oni samo malo dotjeraju titl.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Re: Lost
« Odgovor #3867 : 16.11.2010. 11:23:55 »
Moram samo radi istinitosti reći da Karamazovi ne prevode, a u mnogo slučajeva su dobili i opomene zbog krađe titlova... Oni samo malo dotjeraju titl.

Tako je, nemaju nijedan autorski prijevod...Oni uređuju tuđe prijevode...Kao što reče lega, u mnogo slučajeva su dobili i opomene jer su brisali potpis pravog prevoditelja...

Offline Fox Mulder

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Re: Lost
« Odgovor #3868 : 16.11.2010. 15:59:35 »
Moram samo radi istinitosti reći da Karamazovi ne prevode, a u mnogo slučajeva su dobili i opomene zbog krađe titlova... Oni samo malo dotjeraju titl.

Tako je, nemaju nijedan autorski prijevod...Oni uređuju tuđe prijevode...Kao što reče lega, u mnogo slučajeva su dobili i opomene jer su brisali potpis pravog prevoditelja...

Vrlo moguce, nisam u toku sa prevodjenjem i prevoditeljima, ko sta radi, stvarno ne znam, ako je istina, ni to inje u redu, prepraviti tudj prevod i potpisati se, OK je dodati svoje ime ispod i napisati preuredio ili nesto slicno.
Hteo sam da kazem da sa tim prevodima nikada nije bilo problema, moguce je da su plagijati. Ima jos koji su odlicni prevodi, ali nekako mi se ovo urezalo u glavu, ne znam sazto, vise ih necu pominjati ako su takvi.
Juce sam menjao sijalicu na opelu, moram da skinem znak i stavim svoj logo, to je otprilike to, ali odosmo od LOST, skrenusmo sa teme,
Izvinjavam se sto sam bas njih pomenuo, nisam namerno.

Offline bojan92

  • Član
  • ***
  • Postova: 637
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3869 : 17.11.2010. 14:21:42 »
Dobro ljudi serija je gotova. Zbog čeka se još prepucavate oko nje?!
Ok, ne sviđa mu se serija, eto hvala na informaciji, drugima se sviđa,
i završimo sa ovom nepotrebnom raspravom.

Amin..A kad sam ja dolazio i pisao,dobro sto nisam dobio ban...
They should name a hurricane after her
A typhoon, a mountain in africa
A monsoon, I'm a junkie just after her
She'll leave but I'll run right back after her

Tags: