Autor Tema: Lost  (Posjeta: 748164 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Re: Lost
« Odgovor #3810 : 24.10.2010. 02:10:29 »
svi smo razocarani krajem  :(

Jbga, zato ce uskoro izaci Lostpedia, pa ce u njoj biti sve misterije resene

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Re: Lost
« Odgovor #3811 : 24.10.2010. 03:24:15 »
ma jeb** to, imali su oni vremena objasnit sve i svasta pa nisu, sve su sveli na "everything happens for a reason"
i serija mi je i dalje jedna od najboljih koju sam gledao,ali toliko me kraj razocarao da cu kad budem ponovo gledao seriju
pogledat do djela kad prvi put odu sa otoka (kraj 3. ili 4. sezone, nisam siguran) pa cu imati kakav-takav kraj

Offline hobotnica

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • I ♥ 720p/1080p
Re: Lost
« Odgovor #3812 : 24.10.2010. 12:58:11 »
seriju je potrebno nekoliko puta pogledati i sve dobro prožvakati, ja sam prvim gledanjem doslovno bio zbunjem svim i svačim zapravo pola toga mi nije imalo smisla no onda ponovnim gledanjem kao i proučavanjem lostpediae skužio sam dosta stvar i skužio sam onoliko stvari koliko je potrebno odnosno koliko mi treba da shvatim seriju na pravi način. Serija je remek djelo i uz Scrubse i Housa jedna od najboljih serija svih vremena i stvarno je učinjena velika šteta što na domaćim kanalima nije ostavila veći trag, možda je i razlog što nova bi i od housa napravila drugorazrednu seriju no to je realnost kanala na ovim prostorima. Hvala svakako svim prevodiocima ovdje kao i Continental Filmu koji je izdao dvd izdanja ove velike uspješnice koje i sam posjedujem te se nadam da će izdati 6 sezonu u dvd izdanju s HR titlovima. smileyNO1

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3813 : 25.10.2010. 11:51:16 »
Hvala svakako svim prevodiocima ovdje kao i Continental Filmu koji je izdao dvd izdanja ove velike uspješnice koje i sam posjedujem te se nadam da će izdati 6 sezonu u dvd izdanju s HR titlovima. smileyNO1

Continental da plati ovo.
Taman da se ima za hosting!
 ;D
Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline hobotnica

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • I ♥ 720p/1080p
Re: Lost
« Odgovor #3814 : 25.10.2010. 13:13:56 »
Continental da plati ovo.
Taman da se ima za hosting!
 ;D

 rofl

samo nek osiguraju 6. sezonu da imam kompletnu kolekciju  navijacica

Offline Fox Mulder

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Re: Lost
« Odgovor #3815 : 29.10.2010. 22:09:24 »
Pozdrav svima i hvala na prevodima za seriju LOST, iako nekada gledam bez prevoda ali svejedno hvala.

Odgledao sam svih 6 sezona sada, pre 5 min sam zavrsio, hm... hteo sam da ostavim negde svoj komentar... Ceo zivot gledam SF, to je nesto sto je po meni najbolji zanr, i uzmem ja da pogledam LOST, prvih 4 sezona sam gledao redovno, a onda sam isao u inostranstvo, nisam imao vremena da pretim, pa sam cekao da se zavrsi, a ja vratim pa sve lepo da pogledam od pocetka. Pogledao sam sve od pocetka i moja reakcija je otprilike ovakva, ustvari tacno ovakva:

(ovo je preuzeto sa nekog bloga)
(moja reakcija je potpuno ista kao i ovog ko je ovo pisao.)


Spoiler for Hiden:
LOST: Vidiš, radnja se dešava na jednom tropskom ostrvu ali to nije tek tako neko obično ostrvo. Tu ima putovanja kroz vreme, polarnih medveda, misterioznih šapata, i čudovišta u vidu dima...

Ja:   Zvuči zanimljivo, pričaj dalje ...

LOST: I tu je bila izvesna Dharma inicijativa! To je nekakva misteriozna grupa naučnika u potrazi za nekim nedokučivim tajnama, sa svim svojom vrhunskom tehnlogijom iz 70-ih godina. Cool, zar ne?

Ja:   O da! A za kakvim su to tajnama tragali?

LOST: Trebalo bi da pitamo "Druge", oni sve znaju. Ti "Drugi" su tu na ostrvu od pamtiveka. Nekada se šetaju okolo u ritama kao divljaci, a inače žive u modernim kućam i raspolažu savremenom opremom. Novi Otherton, Mittelos Biotehnologija ... Da bato, "Drugi" su u centru svega toga. Ben je njihov lider i on zna sve.

Ja:   Aha ... i šta taj Ben zna?

LOST: Ko? Ben? Ma on je zapravo sporedan lik. Prave velike gazde su Vidmor i Eloiz! Oni imaju sve odgovore!

Ja:   Super. Daj onda nešto više o njima!

LOST: Nažalost, nema vremena za to. Nego da se vratimo nazad u 70-te godine kada je Darma Inicijativa drmala ostrvom. Cool, zar ne?

Ja:   Totalno cool. Dakle, Darma Inicijativa, oni su ...

LOST: Ma, to su samo neki naučnici na čelu sa Alvarom Hansom, mislim. Oni su hteli da obuzdaju elektromagnetsku energiju za istraživanje, putovanje kroz vreme, tako nešto. U svakom slučaju, oni su naučnici i sedište im je u En Arboru. To je  to.

Ja:   A .... ko je sad taj Alvar Hanso? On mora da ima neki grandiozni plan, zar ne?

LOST: Alvar? Ma neee, samo te zezam. Pređimo na stvar, vreme ističe. Tu se zapravo radi o tipu po imenu Džejkob i njegovom bratu blizancu koji je istovremeno i crni dim i čudovište. I oni žive već 2000 godina! I sve vreme igraju partiju šaha u kojoj su ljudi figure! Postoje pravila koje sami postavljaju i kandidati koje Džejkob dovodi a njegov brat ubija! Sve što se dogodilo do sada je bilo zbog ove dvojice!

Ja:   U jeee... Daj onda još nešto o njima!

LOST: Pa, vidiš ... Džejkob samo radi ono što mu je njegova majka rekla da radi. On u stvari i ne zna zašto, ali ipak to radi. Njegova majka je mrtva i zapravo mu i nije bila majka nego je ubila njegovu pravu majku. A Smoki, taj želi da napusti ostrvo. I zbog toga se sve ovo dešava.

Ja:   I šta onda?

LOST: Pa. Samo, ta svetlost pretvara ljude u čudivišta. Ona a, tu na ostrvu ima i neka svetlost, vidiš, ta zlatna podzemna svetlost, to je sva dobrota ovoga svetmože i da te ubije ili da te učini besmrtnim. Tako nešto. I tu svetlost treba zauvek čuvati od ljudi, ne dozvoliti da se ugasi jer bi onda propao ceo svet! Ta svetlost je u svima nama, ali ne može da se dotakne... tako nešto.

Ja:   ..... ovo postaje glupo ...

LOST: A jel'? Evo ti onda jedna druga stvarnost u kojoj je sve drugačije i lepše! Lok ima oca koji je dobar ali  je malo paralizovan. Džek im a sina, mada ne znamo sa kim! A Sojer i Majls su panduri !!!

Ja:   U, jeeee. Pa otkud sada to ?

LOST: Ma to i nije tako važno, važno je da je Džekova sudbina da se na ostrvu žrtvuje za opšte dobro i da ubije Smokija.

Ja:   Pa kako može da ubije čudovište od dima?!?

LOST: Ma njega je lako ubiti kad se isključi svetlost, onda Smoki više nije besmrtan.

Ja:   Čekaj malo, ti reče da se ne sme dozvoliti da se svetlost ugasi, inače odosmo svi do đavola... ???

LOST: Ma ne, to je fora, samo ugasiš lampu, ubiješ čudovište i opet uključiš svetlo. Jednostavno.

Ja:   MOLIM ?!?!?!

LOST: Ali nema to veze, poenta je u toome da su Džek i ostali preživeli pad aviona, muvali se po ostrvu, postali jaki ortaci, umirali jedan po jedan i jednog dana se svi opet okupe u "Sabirnom Centru".

Ja:  ŠTA PRIČAŠ BRE? Kakav sad Sabirni Centar?

LOST: Pa vidiš, to je mesto gde se svi mi jednom nađemo. Svi jednom umiremo. Isto tako i Džek i ekipa. Živeli, umrli, okupili se, nasmejani i opušteni, krenuli dalje ...

Ja:   Kuda dalje???

LOST: Pa šta ja znam, u zagrobni život, raj, pakao... 'bem li ga.

Ja:   I onda ???

LOST: Pa ništa "onda", to je to. Zar nije super priča?

Ja:   Čekaj malo, a šta je bilo sa "Drugima"? Zašto su kidnapovali decu, zašto su ubijali Kandidate? Šta je Dharma tražila, jel atomska bomba eksplodirala ili nije, šta je sa putovanjem kroz vreme, sa Voltom, zašto smo potrošili 6 godina na sve to?

LOST: Kraj serije

Ja:   A?!?! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARRGHHHHHH!


Ovo je samo ukratko prepricano, ali je to sustina.

Procitao sam ovde da je neko napisao da je serija jako komplikovana i misteriozna, da je treba gledati vise puta?!?! Pazi to, nije nego. Remek delo je kada nesto gledas nista ne znas i na kraju shvatis, sta je pisac hteo da kaze. Ovo mogu da gledam 10 puta i necu shvatiti pretposlednje pitanje iz gornjeg teksta, kao ni gomilu neresenih pitanja koja su ostala. Sada se samo pitam koji li sam ***** gledao ovakvu glupost.

Do sada sam mislio da je Zaposlena devojka (neki glup film koji mi je preporucio moj videotekar pre 15-ak god, koji nije normalan zaglavio na psihijatriji kasnije) najgluplje ostvarenje, ali ovo prevazilazi sve granice. Nije mi samo jasno zasto pisati nesto samo da se napise, valjda to treba da ima neki smisao neku poentu.

Poenta pisanja ovog je ako niste poceli da gledate seriju, nemoijte. To je takva glupost da ne mogu da vam opisem.

Toliko od mene odoh da igram Travian.

« Zadnja izmjena: 29.10.2010. 22:22:55 zkarlov »

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Lost
« Odgovor #3816 : 29.10.2010. 22:24:26 »
Superzanimljiv post i tvoj osvrt na seriju. smileyNO1 Samo sam morao staviti jedan dio u spojler radi nekih koji to nisu gledali, a misle. ;)

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3817 : 29.10.2010. 22:28:06 »
 rofl rofl rofl

Offline panc

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 345
Re: Lost
« Odgovor #3818 : 29.10.2010. 23:31:58 »
 clapp clapp clapp rofl rofl

nazalost,ali tako je na kraju ispalo  :(

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3819 : 29.10.2010. 23:35:29 »
A nije vam bilo uživanje dok ste gledali svaku epizodu?
Meni je to više bitno, da uživam dok gledam svaku epizodu,
nego da poslije pogledanog svega bude sve rastumačeno,
a do kraja da su epizode bile dosadne i nezanimljive.


Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3820 : 29.10.2010. 23:38:21 »
ma slažem se ja sa tobom, ali bi mi bio lepši osećaj da su nakon  zadnje epizode u šestoj sezoni rekli
serija je  otkazana, nego ovako.

I da je serija otkazana, isto bismo se pitali šta je bilo sa...... (da ne nabrajam čime sve) , samo bi pričali šteta što su ukinuli seriju i krivili producente i tv kuće, a ne ovako da pljujemo po scenaristima

Offline hobotnica

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • I ♥ 720p/1080p
Re: Lost
« Odgovor #3821 : 30.10.2010. 00:50:44 »
Ovo sa bloga zvuči kao da je pisao netko tko nije ni pogledao pravo ovu seriju nego je samo prepričao kroz par crta seriju i to na kritički nastrojen način. Svaka epizoda koju gledaš doslovno te mami da još više gledaš i da saznaješ što više o seriji. Na lostpediaiji imaš puno detalja rastumačeno i kad pogledaš seriju kao i pročitaš detalje s lostpedia onda cijela priča ima nekog smisla, naravno 6 sezona se vidi da je moralo to što više detalja smjestiti u jednu sezonu. Naravno ne kažem da su to trebali vući još 5 sezona nego sam siguran da je 6 sezona trebala imati cijelu priču prožetu kroz dvije sezone. Također mislim da je serijal imao 20 sezona ne bi se sve razjasnilo do kraja, zašto? jer je to i poanta zacrnjenih dijelova čijem žandru pripada ovaj serijal. (Adventure | Drama | Mystery | Sci-Fi | Thriller)

Kako bilo serija je vrijedna gledanja, jer užitak gledanja pojedinih epizoda kao i želja za novim informacijama koja se nude u slijedećim epizodama je nešto što te, uz odličnu glumačku postavu i vrlo kompliciranu priču o borbi dobra i zla, drži prikovanog za krevet/stolac da pogledaš cijeli serijal do kraja. ;)
« Zadnja izmjena: 30.10.2010. 02:23:57 hobotnica »

Offline Fox Mulder

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Re: Lost
« Odgovor #3822 : 30.10.2010. 01:36:40 »
Ovo sa bloga zvuči kao da je pisao netko tko nije ni pogledao pravo ovu seriju nego je samo prepričao kroz par crta seriju i to na kritički nastrojen način. Svaka epizoda koju gledaš doslovno te mami da još više gledaš i da saznaješ što više o seriji. Na lostpediaiji imaš puno detalja rastumačeno i kad pogledaš seriju kao i pročitaš detalje s lostpedia onda cijela priča ima nekog smisla, naravno 6 sezona se vidi da je moralo to što više detalja smjestiti u jednu sezonu. Naravno ne kažem da su to trebali vući još 5 sezona nego sam siguran da je 6 sezona trebala imati cijelu priču prožetu kroz dvije sezone. Također mislim da je serijal imao 20 sezona ne bi se sve razjasnilo do kraja, zašto? jer je to i poanta zacrnjenih dijelova čijem žandru pripada ovaj serijal. (Adventure | Drama | Mystery | Sci-Fi | Thriller)

Kako bilo serija je vrijedna gledanja, jer užitak gledanja pojedinih epizoda kao i želja za novim informacijama koja se nude u slijedećim epizodama je nešto što te, uz vrlo kompliciranu i odličnu ali vrlo kompliciranu priču o borbi dobra i zla, drži prikovanog za krevet/stolac da pogledaš cijeli serijal do kraja. ;)

Ja o tome i pricam, da posle gledanja serije ako ti neko ne objasni o cemu se radi nemas pojma. A i taj koji objasnjava, ne znam kako bi mogao da zna. U svakoj epizodi ide rasplet i jos veci zaplet u nesto drugo. A na kraju ostaje ti samo da... se pitas: 6 sezona. Zasta? A povrh svega cuvaju svetlo da se ne ugasi i malo ga ugase onako iz fazona i nista nikom, svet i dalje postoji.... Poenta je u tome da kada se nesto radi treba videti celu sliku a ne samo jedan mali deo, jer po meni ovaj sto je ovo pisao (mislim na LOST) se stvarno izgubio u svom tom pisanju, ko zna sta je napravio... Mada sada kada razmislim verovatno ni on ne zna sta je hteo da kaze. Sve u svemu, ko nije gledao nista nije propustio, ali da ne bude zabune, do 5 sezone sve je bilo dobro i ocekivao se neki "logican" rasplet, umesto toga doslo se do necega sto nema blage veze ni sa cim. To je moje misljenje, svako moze drugacije da gleda na sve ovo.

Kao, posto sam lose krenuo pogunuse mi neki likovi, ajde ja cu sada da smislim neku pricu gde su oni zivi i zdravi i to je Happy end, a ova prica zbog koje su ljudi i gledali seriju.... pa sta sa tim, tu svi ginu... ajde ne svi 1-2 ce se spasiti ostali kraj, ginu i resena stvar. Katastrofa.

Offline Fox Mulder

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Re: Lost
« Odgovor #3823 : 30.10.2010. 01:56:02 »
A da i jos nesto mi je palo na pamet, da li se neko vozio avionom, i da li zna koliko je potrebno da avion uzleti? Ovaj Dzmbo polete sa par stotina metara kao od sale. Pa ni mig ne moze da poleti sa toliko male piste... od neke banalne stvari pa do ...
Putovanje kroz vreme, na onakav nacin, sve sto imaju na njima se takodje prenosi kroz vreme? taj deo mi nikako nije jasan, sve sto dotaknu prenosi ze kroz vreme, Ama stvarno jako lose i na brzinu smisljen "neki vid raspleta", verovatno zato jer je serija smisljana iz delova. kao da je svaka sezona pisana ponaosob, kako mu se cinilo da je najbolje za.... e to sada ne znam za koga je to najbolje, a ne da je napisao globalno kako ce se serija kretati i ro posle razradio.

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Re: Lost
« Odgovor #3824 : 30.10.2010. 02:20:54 »
Kako bilo serija je vrijedna gledanja, jer užitak gledanja pojedinih epizoda kao i želja za novim informacijama koja se nude u slijedećim epizodama je nešto što te, uz vrlo kompliciranu i odličnu ali vrlo kompliciranu priču o borbi dobra i zla, drži prikovanog za krevet/stolac da pogledaš cijeli serijal do kraja. ;)
tako je  smileyNO1 smileyNO1 smileyNO1

Offline hobotnica

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • I ♥ 720p/1080p
Re: Lost
« Odgovor #3825 : 30.10.2010. 02:21:51 »
Ja o tome i pricam, da posle gledanja serije ako ti neko ne objasni o cemu se radi nemas pojma. A i taj koji objasnjava, ne znam kako bi mogao da zna. U svakoj epizodi ide rasplet i jos veci zaplet u nesto drugo. A na kraju ostaje ti samo da... se pitas: 6 sezona. Zasta? A povrh svega cuvaju svetlo da se ne ugasi i malo ga ugase onako iz fazona i nista nikom, svet i dalje postoji.... Poenta je u tome da kada se nesto radi treba videti celu sliku a ne samo jedan mali deo, jer po meni ovaj sto je ovo pisao (mislim na LOST) se stvarno izgubio u svom tom pisanju, ko zna sta je napravio... Mada sada kada razmislim verovatno ni on ne zna sta je hteo da kaze. Sve u svemu, ko nije gledao nista nije propustio, ali da ne bude zabune, do 5 sezone sve je bilo dobro i ocekivao se neki "logican" rasplet, umesto toga doslo se do necega sto nema blage veze ni sa cim. To je moje misljenje, svako moze drugacije da gleda na sve ovo.

Kao, posto sam lose krenuo pogunuse mi neki likovi, ajde ja cu sada da smislim neku pricu gde su oni zivi i zdravi i to je Happy end, a ova prica zbog koje su ljudi i gledali seriju.... pa sta sa tim, tu svi ginu... ajde ne svi 1-2 ce se spasiti ostali kraj, ginu i resena stvar. Katastrofa.

Ne znam jel si ikad čitao knjige koje također spadaju u žandrove od gore, ako jesi primjet ćeš da nijedna od njih ne daje cijelu sliku nego tebi daje mašti na volju da dopuniš priču odnosno da ju ukomponiraš da to ne sliči kao gore napisano zapravo nabacano kao na grupi smeća puno činjenica i događaja i onda se u tome nitko ne može snaći. Serija je zamišljena da ju svatko doživi na svoj način, ti si ju doživio kao brdo nelogičnosti, ja sam ju doživio kao seriju koja zapravo kroz cijeli serijal prati borbu dobroga i zla i to na fizičkoj (prvi par sezona dok su na otoku, dio sa Other's itd) te na duhovnoj (Jacob i crnilo) razini. Onaj povratak u prošlost prestavlja čistilište (taj dio s Dharmom mi je veliko osvježenje i nešto što je trebalo nakon svega, jer su živjeti i radili po Dharmi, koristili njihova skloništa i hranu a nitko nije znao što je zapravo to) dok ovaj Sc-Fi dio s Jacobom i crnilom je, i tu se slažem s tobom, ipak previše kompresiran i trebalo je održati još jednu sezonu da to bolje sjedne, ali kažem serija je doista remek djelo i u ovakvim žandrovima nema happy enda, to imaš isključivo u bajkama ;)

Također kao što je bilo napisano i na još jednom forumu, producenti su napravili ovaj serijal kako su mislili i željeli da je najbolje, otkrili su najvažnije stvari u seriji i većini oko njih i naravno da kod ovog žandra je prirodno da uvijek postoji znatiželja za još više informacija  no mislim da ne treba pretjerivati i treba negdje stati s pitanjima, a upravo zbog silnih upita je otvorena lostpedia koja razjašnjava neka pitanja koja nisu objašnjenja do kraja u samoj seriji.

Inače za onakav kraj velikim dijelom su krive tv kuće koje su pošto poto htjele završiti taj serijal.
« Zadnja izmjena: 30.10.2010. 02:25:09 hobotnica »

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Re: Lost
« Odgovor #3826 : 30.10.2010. 21:59:08 »
Šteta što nema prevoda za dvdrip verziju serije 6 sezona,a neda mi se gledati sa HDTV pa stalno namještati..


Recite mi da li je na kraju Happy And,tj jel James Ford preživio ?  ;D

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Re: Lost
« Odgovor #3827 : 30.10.2010. 22:40:57 »
gledaj! nemoj da ti sad netko pokvari kraj.  8)

Offline Fox Mulder

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Re: Lost
« Odgovor #3828 : 30.10.2010. 23:59:02 »
Citat:
Ne znam jel si ikad čitao knjige koje također spadaju u žandrove od gore, ako jesi primjet ćeš da nijedna od njih ne daje cijelu sliku nego tebi daje mašti na volju da dopuniš priču odnosno da ju ukomponiraš da to ne sliči kao gore napisano zapravo nabacano kao na grupi smeća puno činjenica i događaja i onda se u tome nitko ne može snaći. Serija je zamišljena da ju svatko doživi na svoj način, ti si ju doživio kao brdo nelogičnosti, ja sam ju doživio kao seriju koja zapravo kroz cijeli serijal prati borbu dobroga i zla i to na fizičkoj (prvi par sezona dok su na otoku, dio sa Other's itd) te na duhovnoj (Jacob i crnilo) razini. Onaj povratak u prošlost prestavlja čistilište (taj dio s Dharmom mi je veliko osvježenje i nešto što je trebalo nakon svega, jer su živjeti i radili po Dharmi, koristili njihova skloništa i hranu a nitko nije znao što je zapravo to) dok ovaj Sc-Fi dio s Jacobom i crnilom je, i tu se slažem s tobom, ipak previše kompresiran i trebalo je održati još jednu sezonu da to bolje sjedne, ali kažem serija je doista remek djelo i u ovakvim žandrovima nema happy enda, to imaš isključivo u bajkama ;)

Također kao što je bilo napisano i na još jednom forumu, producenti su napravili ovaj serijal kako su mislili i željeli da je najbolje, otkrili su najvažnije stvari u seriji i većini oko njih i naravno da kod ovog žandra je prirodno da uvijek postoji znatiželja za još više informacija  no mislim da ne treba pretjerivati i treba negdje stati s pitanjima, a upravo zbog silnih upita je otvorena lostpedia koja razjašnjava neka pitanja koja nisu objašnjenja do kraja u samoj seriji.

Inače za onakav kraj velikim dijelom su krive tv kuće koje su pošto poto htjele završiti taj serijal.

Ne pominjem ja Happy End, nije to najbitnije mogu i svi da poginu pa da film/serija budu fenomenalni, ali ovde ginu zbog svetla koje ne sme da se ugasi jer ce se desiti (e to vec ne znam sta, ali kako ga prepricavaju, nesto lose, ali ipak ce da ga malo ugase, zasto, pojma nemam, i sve se lepo zavrsilo, covecanstvo postoji, pa sta ga cuvaju onda?
Da li je sve čistilište ili ne, nemamo pojma, mada sam negde citao da scenaristi govore da nije, kao ni da nisu vanzemaljci.

Ja govorim o nelogicnostima (mrzelo me da pisem juce) kao sto je: Jackob izazove pad aviona jer su tu kandidati za nesto, a onda ih The Others, koji rade za Jackob-a, napadaju... meni to mena logike, nikakve.
Kao ni ono kidnapovanje dece.
Kao ni onaj mr. Eko, kog je ubilo cudoviste, a nije ubilo ni jednog kandidata, kako sam ja shvatio, moglo je samo da prodimi plazom i svi gotovi, jos prvog dana njihovog pada ili jos bolje kada je Desmond popravio brod, ovi jos nisu ni pali, mogao je da izdimi njega i ode camcem do broda (onim kanuima) i sa brodom ode sa ostrva, mada je mogao i podmornicom da ode pa bila je tu sigurno 20-ak godina, udje u nekog, necije telo, ako ima one ograde koja ih stiti sedne u kanu koji je tu bar 150 godina, ode do podmornice prodimi unutra malo i pali... i sada kazi da je serija logicna. Lepo su poceli ali se ujeli za rep.
Ona bomba koja visi sa one skele (sta pala nije eksplodirala i sada je cuvaju na skeli)?
Putovanje kroz vreme, pomeraju se samo one stvari koje je scenarista zamislio da treba da se pomere, nema nikakvog pravila ni tu.
Jackob kanditatima kaze doveo sam vas ovde da imate izbora da svojom voljom postanete cuvari (i dalje ne znam cega i zasto), ponavljam svojom voljom, a oni protracili 4 sezone da pobegnu sa ostrva, i na prevaru su vraceni na ostrvo, ni to mi nema logike.

Negde do 3. sezone nista nije bilo razreseno ali je imalo neke logike, 5 i 6 sezona. ha ha ha. Njima je najbitnija stvar da su sve zene trudne. Negde sam procitao:

"užasno je kako ona dva retarda misle da svaku ženu zanima samo i isključivo materinstvo! Claire: australijska trudnica kojoj su oteli bebu pa je sad luda. Ruso: francuska trudnica kojoj su oteli bebu pa je sad luda. Sun: korejska trudnica koja je zaboravila bebu negde. Kate: nije trudnica nego tough chick, ali joj je tuđe dete glavna i jedina motivacija prethodnih X godina. Juliet: nije trudnica nego je ginekolog, ali i njoj je tuđe dete (sestrino) glavna motivacija. Ana Lucia: tough chick koja je bila trudna, ali je izgubila bebu pa je sad nadrkana. Čak je i babi Hoking njeno retardirano dete jedina motivacija. Da smo bolje upoznali Šenon, Libi, Ilanu, i ostale sporedne ženske likove, sigurno bi slušali kako su i one trudne ili su bile trudne ili žele da budu trudne ili ne mogu da budu trudne... "

a sve to i dalje nema veze sa celom pricom, kao spanska serija.

Pa Stiven King kad napiše najgoru kratku priču, bolja je od trećine najbitnijih stvari u Lost-u.


Kao sto sam gore rekao, sve se to desava jer ne pisu celu seriju, pa je posle podele na sezone i dodaju po neki detalj, nego pisu epizodu po epizodu, (neverujem ni da pisu celu sezonu odjednom) Ben je zamisljen kao prolazni lik 5-6 epizoda i to je to. Medjutim ljudima se zasvidjao i oni vrte pricu oko njega... itd.

Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3829 : 31.10.2010. 15:31:50 »
Šteta što nema prevoda za devederiip verziju serije 6 sezona,a neda mi se gledati sa HDTV pa stalno namještati..

pa budi sretan sto uopste postoji prevod nego sada jos izmisljas e sto nema za dvdrip, pa ako vec toliko zelis da gledas seriju sedi jedno posle podne i namesti prevode nije to toliko komplikovano pa da je sada nemoguca misija uraditi. teze je bilo ljudima prevesti sa engleskog nego tebi ustelovati vreme.

boze kakvih sve ljudi ima sve bi da dobiju na gotovo. da neces mozda neko mesto tebe da namesti prevode za dvd da nareze na diskove i da ti posalje a ti samo da preuzmes i sednes da gledas?

reci ljudima hvala i za ovo a ne tu trazite pogacu preko hleba.

Offline hobotnica

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • I ♥ 720p/1080p
Re: Lost
« Odgovor #3830 : 01.11.2010. 20:59:27 »
Citat: Fox Mulder
Ja govorim o nelogicnostima (mrzelo me da pisem juce) kao sto je: Jackob izazove pad aviona jer su tu kandidati za nesto, a onda ih The Others, koji rade za Jackob-a, napadaju... meni to mena logike, nikakve.
Kao ni ono kidnapovanje dece.

The Others ne rade za Jacoba  rofl
To što je Ben lagao svima da se njemu javlja Jacob u onoj kolibi ne znače da rade za njega. ;)
Zrakoplov je pao zbog Desmonda jer nije upisao onih par magičnih brojeva u Dharminoj stanici ;)

Citat: Fox Mulder
Kao ni onaj mr. Eko, kog je ubilo cudoviste, a nije ubilo ni jednog kandidata, kako sam ja shvatio, moglo je samo da prodimi plazom i svi gotovi, jos prvog dana njihovog pada ili jos bolje kada je Desmond popravio brod, ovi jos nisu ni pali, mogao je da izdimi njega i ode camcem do broda (onim kanuima) i sa brodom ode sa ostrva, mada je mogao i podmornicom da ode pa bila je tu sigurno 20-ak godina, udje u nekog, necije telo, ako ima one ograde koja ih stiti sedne u kanu koji je tu bar 150 godina, ode do podmornice prodimi unutra malo i pali... i sada kazi da je serija logicna. Lepo su poceli ali se ujeli za rep.
Ona bomba koja visi sa one skele (sta pala nije eksplodirala i sada je cuvaju na skeli)?

Ne može otići kad je Jacob živ rofl jesi gledao uopće seriju?
Bomba je zakopana u zemlji  ;)

Citat: Fox Mulder
Putovanje kroz vreme, pomeraju se samo one stvari koje je scenarista zamislio da treba da se pomere, nema nikakvog pravila ni tu.
Jackob kanditatima kaze doveo sam vas ovde da imate izbora da svojom voljom postanete cuvari (i dalje ne znam cega i zasto), ponavljam svojom voljom, a oni protracili 4 sezone da pobegnu sa ostrva, i na prevaru su vraceni na ostrvo, ni to mi nema logike.

Novi čuvar otoka koji mjenja Jacoba je trebao biti izabran svojom voljom, to što su na prevaru vraćeni na otok to je maslo Bena koji ih je uvjerio ako se vrate da će spasiti svijet i da će Lock ponovo biti živ, što se pokazalo drugačije ;)

Citat: Fox Mulder
Negde do 3. sezone nista nije bilo razreseno ali je imalo neke logike, 5 i 6 sezona. ha ha ha. Njima je najbitnija stvar da su sve zene trudne. Negde sam procitao:

"užasno je kako ona dva retarda misle da svaku ženu zanima samo i isključivo materinstvo! Claire: australijska trudnica kojoj su oteli bebu pa je sad luda. Ruso: francuska trudnica kojoj su oteli bebu pa je sad luda. Sun: korejska trudnica koja je zaboravila bebu negde. Kate: nije trudnica nego tough chick, ali joj je tuđe dete glavna i jedina motivacija prethodnih X godina. Juliet: nije trudnica nego je ginekolog, ali i njoj je tuđe dete (sestrino) glavna motivacija. Ana Lucia: tough chick koja je bila trudna, ali je izgubila bebu pa je sad nadrkana. Čak je i babi Hoking njeno retardirano dete jedina motivacija. Da smo bolje upoznali Šenon, Libi, Ilanu, i ostale sporedne ženske likove, sigurno bi slušali kako su i one trudne ili su bile trudne ili žele da budu trudne ili ne mogu da budu trudne... "

a sve to i dalje nema veze sa celom pricom, kao spanska serija.

nego što žene drugo zanima? što je ljepše od toga?

Claire: zatrudnjela s osobom koja nije bila dovoljno jaka da s njom prođe kroz trudnoću (čitaj pubertetlija) , vezala se za dijete što je i razumljivo.
Ruso: potpuno razumljivo, sama na otoku + Ben joj otme sve što ima, dijete.
Sun: nije ju zaboravila nigdje, nego ostavila u Koreji sa djetetovom bakom  ;)
Kate: nakon što Clair postane Lockova muza mislim da je jasno da osoba koja je u životu puno griješila nađe utjehu u djetetu i brizi za njega, osobito zato jer je bila dobra prijateljica sa Clair, uzmimo u obzir da je na kraju djete dala baki djeteta, Clairovoj majci.
Juliet: njoj je glavna briga bila sestrina bolest  ;)

što je loše u činjenici da svima ženama svijeta je dijete/potomak glavna stvar prije ili kasnije u životu? pa to je prirodni poredak a ne mana serija. rofl


Citat: Fox Mulder
Pa Stiven King kad napiše najgoru kratku priču, bolja je od trećine najbitnijih stvari u Lost-u.

O ukusima se ne raspravlja.

Citat: Fox Mulder
Kao sto sam gore rekao, sve se to desava jer ne pisu celu seriju, pa je posle podele na sezone i dodaju po neki detalj, nego pisu epizodu po epizodu, (neverujem ni da pisu celu sezonu odjednom) Ben je zamisljen kao prolazni lik 5-6 epizoda i to je to. Medjutim ljudima se zasvidjao i oni vrte pricu oko njega... itd.

Ben je mozak othersa, njihov vođa, kakav prolazan lik? rofl clapp
To što se infiltrirao u preživjele da nađe doktora za svoju bolest ne znači da je prolazni lik rofl


Koliko sam našao grešaka, nelogičnosti zbog neznanja određenih činjenica u seriji, pa samim time one izgledaju nelogično, moram se zapitati kako si ti gledao ovu seriju, odnosno kao što svako ima mišljenje tako mislim da se mišljenje treba temeljiti na činjenicama a ne nečemu što ne znamo ili ne razumijemo i tu je temeljni problem jer iz tvojih zapisa se vidi da doslovno 80% detalja iz serije koji su već objašnjeni kroz seriju ili se mogu na logičan način (prema dostupnim informacijama) objasniti ti ne poznaješ što me dovodi do zaključka da ili si gledao vrlo površno ili nisi uopće, odnosno da si ovu seriju razumio kao sapunicu koja se pušta u 12.30 na hateve 1.
« Zadnja izmjena: 01.11.2010. 21:08:40 hobotnica »

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Re: Lost
« Odgovor #3831 : 01.11.2010. 21:17:01 »
Hobotnica javi se u holivud, da razjasnis fanovima sta im nije jasno mozes da zgrnes silne pare.. Realno molder ima gresaka al i ti ne moras da se posprdno ponasas. Nakon sto su svi koji su iole gledali seriju konstatovali da ima vise rupa u scenariju nego mesec kratera, ti tvrdis da je sve savrseno
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Re: Lost
« Odgovor #3832 : 01.11.2010. 21:23:57 »
Mislim da bi najpametnije bilo zatvorit ovu temu. Serija je gotova, nekima se svidjela, nekima ne, rest in piece LOST, nove su došle...  :P

Nisam lud, majka me testirala!

Offline hobotnica

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • I ♥ 720p/1080p
Re: Lost
« Odgovor #3833 : 01.11.2010. 22:06:49 »
Hobotnica javi se u holivud, da razjasnis fanovima sta im nije jasno mozes da zgrnes silne pare.. Realno molder ima gresaka al i ti ne moras da se posprdno ponasas. Nakon sto su svi koji su iole gledali seriju konstatovali da ima vise rupa u scenariju nego mesec kratera, ti tvrdis da je sve savrseno

Da, samo te greške su argument za teoriju da je cijela serija nelogična i da nema veze s vezom. Nigdje nisam rekao da je serija savršena i da nema rupa i grešaka, ali upravo zato i pripada žandrovima Adventure | Drama | Mystery | Sci-Fi | Thriller i realno nema serije u kojoj nema grešaka i nelogičnosti, također za posprdno ponašanje nije mi bila namjera ;)


Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Lost
« Odgovor #3834 : 01.11.2010. 22:25:22 »
Mislim da bi najpametnije bilo zatvorit ovu temu. Serija je gotova, nekima se svidjela, nekima ne, rest in piece LOST, nove su došle...  :P

Teško Nešo, ovo će se vući još godinama... ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Re: Lost
« Odgovor #3835 : 01.11.2010. 22:38:45 »
Mislim da bi najpametnije bilo zatvorit ovu temu. Serija je gotova, nekima se svidjela, nekima ne, rest in piece LOST, nove su došle...  :P

Teško Nešo, ovo će se vući još godinama... ;D

Ih, sva sreća pa nas nitko ne tjera da čitamo iznova scenarij za Lost koji se ovdje polako počeo pisati...  rofl

Nisam lud, majka me testirala!

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Lost
« Odgovor #3836 : 01.11.2010. 22:46:49 »
Meni samo smeta što zadrti fanovi ove serije traže opravdanje za očito promašen završetak jedne vrlo obećavajuće i nadasve zanimljive serije u tome da je po žanru misterija i S.F.
To kod mene ne pali...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Re: Lost
« Odgovor #3837 : 01.11.2010. 22:50:48 »
Gle, meni bila dobra serija, kraj mi se još donekle i svidio ali da je moglo puno bolje, moglo je.
No, volio sam svih prvih 5 sezona pa sam im oprostio 6.  ;D

Nisam lud, majka me testirala!

Offline hobotnica

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • I ♥ 720p/1080p
Re: Lost
« Odgovor #3838 : 01.11.2010. 22:56:57 »
Meni samo smeta što zadrti fanovi ove serije traže opravdanje za očito promašen završetak jedne vrlo obećavajuće i nadasve zanimljive serije u tome da je po žanru misterija i S.F.
To kod mene ne pali...

ma nisam zadrti fan  ;D rofl
i sam sam rekao sam već da se trebalo to staviti na barem dvije sezone te da je za ovakav završetak najveća krivica tv kuća ;)

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Lost
« Odgovor #3839 : 01.11.2010. 23:00:17 »
Nisam ni mislio na tebe, mislio sam općenito... a što se tiče krivnje za onakav završetak, potpuno se slažem s tobom. ;)

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Tags: