Autor Tema: Lost  (Posjeta: 748129 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3450 : 24.05.2010. 19:28:01 »
Spoiler for finale:
Misliš, Walt i Aaron. Michael je Waltov otac. :)
Da, to sam i ja pomislio na kraju serije. Aarona ni da spomenu, samo su prikazali njegovo rađanje, a o njegovoj ulozi ni riječi.

A onaj fazon da Vincent leži pored Jacka, sigurno su čitali nagađanja na ovom forumu kako će sve to biti Vincentov san  rofl, pa da se malo našale na taj način. ;D
« Zadnja izmjena: 24.05.2010. 19:30:02 MilanRS »

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3451 : 24.05.2010. 19:28:20 »
Malo se sleglo sad.

Spoiler for Hiden:
Mnoge odgovore nismo dobili - šta je ostrvo, Volt, kako je nastao crni dim, šta je ono svetlo itd. Ali, nebitno. Očigledno nisu želeli da se koncentrišu na razrešavanje tih misterija već su želeli da fanovima daju dobru temu za razmišljanje. Evo šta ja mislim da se dogodilo - Džek je umro, Harli je novi Jakob (znači "besmrtan" je, to je relativno izgleda), Ben je postao novi Ričard (isto "besmrtan" kao i Harli). Sa Dezmondom ne znam šta se dogodilo. Znači, Harli i Ben su obavljali taj posao neko vreme, a onda su umrli. Frenk, Sojer, Ričard, Majls, Kejt i Kler su otišli avionom sa ostrva i i oni su u jednom trenutku umrli. Onda su otišli u Čistilište, svi su se našli i otišli su u Raj. Svi, naravno, osim Bena. On je verovatno mislio da još ne zaslužuje da napusti Čistilište zbog svojih grehova (svi oni ljudi koje je ubio). Uglavnom, meni se dopalo finale. Završna scena za desetku.

Ja sam zadovoljan. Ovde ću napisati isto što sam malopre jednom liku koji nije zadovoljan krajem:

Jednostavno je - vi koji ste godinama bili glavu od zid izvaljujući razne teorije niste zadovoljni,
a mi koji smo mirno gledali epizode bez prevelikog naprezanja vijuga i koji smo jednostavno čekali kraj smo zadovoljni.
It's as simple as that. :)
« Zadnja izmjena: 24.05.2010. 19:31:48 SuperSerb »

Offline djole

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Re: Lost
« Odgovor #3452 : 24.05.2010. 19:30:41 »

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Re: Odg: Lost
« Odgovor #3453 : 24.05.2010. 19:43:09 »
Spoiler for Hiden:
Moram reći da me je serija razočarala a evo i zbog čega:
Na samom početku finala sezone je sve otkriveno. Dva božanska bića koja se dosađuju u podzemlju, tj. manipulišu sa svima.
Jacob, prikazan u bijeloj majici predstavlja egipatskog bog Teuta.
Teut je bio egipatski bog BROJEVA (famozni brojevi koji se vuku kroz čitav serijal) i SLOVA. Teut je i bog VREMENA, RAČUNANJA GODINA,koji se pominje kao pisac eneade, koji beleži pri mjerenju duše, bog svih znanja. Zaštitnik je iscjeljenja. (Oživio Locka kada je ovaj skočio sa zgrade)
Lik u crnoj majici predstavlja Anubisa.
Anubis je egipatski bog sa glavom šakala ( na početku epizode se vidi čitav kip, tj. kip Anubisa)
Zadaća Anubisa u podzemlju je vaganje srca, središta misli i osjećaja.
Anubis je bio nezakoniti, vanbračni sin Ozirisa i Neftis, kojeg je Izida odgojila i čuvala. Kad je Oziris ubijen, Anubis je napravio njegovu mumiju, koja je postala prva mumija. Anubis je od tada dočekivao duše i vodio ih do vage u Ozirisovoj sudnici. Rezultat bi bilježio Teut, bog BROJEVA, SLOVA, VREMENA I RAČUNANJA GODINA.
Kroz čitav serijal se provlače patnje likova, tj. njihov život i greške koje su počinili kao i njihovi osjećaji.
Anubis dočekuju duše u podzemlju (ostrvu) i ispituje njihove osjećaje a sve to bilježi Teut.

I još jedna stvar koje me nervirala kroz čitavu petu sezonu je ono sa vremenom.
Kada nešto učine i onda se sjete da su u stvari sa tim oni promjenili budućnost.
U ovoj zadnjoj epizodi pete sezone, Majls im govori da je možda aktiviranje bombe dovelo do pada aviona i ostalih nesreća a oni bleje ko telad u šarena vrata i onda opet to ignorišu i pomažu Džeku.

A možda sam i ja pukao od svih silnih teorija  ;D

Da sam sebe pohvalim, bio sam najtacniji sto se tice kraja serije  pravilaf

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Lost
« Odgovor #3454 : 24.05.2010. 19:44:35 »
Cekajte, to je to? Gotovo? Nema vise?
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Re: Odg: Lost
« Odgovor #3455 : 24.05.2010. 19:47:54 »
Cekajte, to je to? Gotovo? Nema vise?
Na DVD-u će biti valjda još dodatnih 20 minuta, ali da, to je sve.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3456 : 24.05.2010. 19:48:28 »
Cekajte, to je to? Gotovo? Nema vise?


Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Lost
« Odgovor #3457 : 24.05.2010. 19:49:25 »
Jesam li se prebacio, ili je ranije bilo utorkom?
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Re: Odg: Lost
« Odgovor #3458 : 24.05.2010. 19:50:48 »
Jesam li se prebacio, ili je ranije bilo utorkom?
Je; ovo je bio nedjeljni finale-event.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline svarto

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 315
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3459 : 24.05.2010. 20:59:33 »
jel ta serija stvarno tak dobra?
gledao sam nekoliko epizoda na tv-u davno i nije me dojmila ali nakon ovoliko komentara mislim da ima smisla da joj dam drugu sansu tak da imam cijelo ljeto da ju pogledam otpocetka  ;D ;D

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3460 : 24.05.2010. 20:59:53 »
Gledaj obavezno.

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3461 : 24.05.2010. 21:08:18 »
jel ta serija stvarno tak dobra?
gledao sam nekoliko epizoda na tv-u davno i nije me dojmila ali nakon ovoliko komentara mislim da ima smisla da joj dam drugu sansu tak da imam cijelo ljeto da ju pogledam otpocetka  ;D ;D

Ma daj čoveče još nisi gleda najb....  ;D
Gledaj obavezno možda ne privlači na prvi pogled (mene iskreno jeste, ali mnoge ne) ali kada se vežeš
malo za likove gotovo - you're hooked.

Offline Zvezdas

  • Novi član
  • *
  • Postova: 20
Re: Lost
« Odgovor #3462 : 24.05.2010. 21:09:32 »
kakve lose ocene za kraj :o :o :o :o

120     6x17     
23   /    May   /    2010
   The End (1)    N    Amazon    6.3
121    6x18    
23   /    May   /    2010
   The End (2)    N    Amazon    6.2

Offline cedomirovic

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • Volim šlag.
Re: Lost
« Odgovor #3463 : 24.05.2010. 21:32:17 »
I tako posle 6 godina docekasmo kraj... Mozda se nekima nije svideo ali po meni je sasvim lepo odradjeno i zavrsilo se sasvim solidno, neko je vec ovde na forumu rekao da ce se mozda  ovako i zavrsiti i pogodio je. Ja sam od onih koji je ocekivao nesto radikalno ali kada malo bolje razmislim ssvim je OK zavrsetak.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Re: Lost
« Odgovor #3464 : 24.05.2010. 22:23:48 »
Meni je kraj prefenomenalan!!!
Baš mi se svidjelo kako su to ukomponirali... Svaka im dala!  clapp

Nisam lud, majka me testirala!

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3465 : 24.05.2010. 22:28:07 »
Našao sam link za Jimmy Kimmel show!
Cijela epizoda. Ako nekom treba neka se javi.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3466 : 24.05.2010. 22:33:33 »
Ovako.
Generalno sam zadovoljan sa završetkom serije, drugačije nije moglo, mislim ono, moglo jeste ali ovo je sasvim dobro.
Još sam pod utiskom i dalje razmišljam o sveme i pokušavam da shvatim šta kako i zašto.

Spoiler for Hiden:
Mislim da je jedno sigurno a to je da je Ostrvo bilo stvarno, da su putovanja kroz vrijeme takođe bila stvarna, njihov odlazak i povratak na Ostrvo stvaran. Činjenica je da su jedini preživjeli i koji su se spasili Kate, Kler, Lapidus, Sojer, Majls i Ričard, koliko su i kako živjeli to nije bitno. Na ostrvu su ostali Džek koji je odmah umro, Hugo koji je čuvao ostrvo i Bendžamin kao njegov pomoćnik, koliko dugo su čuvali Ostrvo i da li se ciklus nastavio (da li je neko zamjenio Huga) to se ne zna. A Ostrvo su branili vjerovatno od ljudi koji ga slučajno nađu, tako predpostavljam. Još su na Ostrvu živi ostali ono dvoje staraca Bernard i Rose i živjeli su koliko su živjeli, nebitno. Neki od ovih što su se spasili su umrli dosta kasnije, možda su živjeli sretno a možda ne, nebitno. Još je spašen i Aaron koji je davno otišao sa Ostrva i nije se vratio.
Znači da je Džon Lok umro onda kad ga je Bendžamin ubio i ovaj mu se sada izvinuo i Džon mu je oprostio.
Znači da ona rečenica "Whatever Happened, Happened"  je tačna, ko je umro, umro je, nema povratka.

E sad meni ostaje ne baš skroz jasno zbog čega su se oni zapravo sastali u sideways-u, mislim ok mi je to skroz i ok mi je način na koji su se sastali i sjetili svega ali mi nije jasno gdje odoše? Odoše u Raj? Šta je svrha sideways-a osim da ih spoji?

U svakom slučaju serija je mnogo jaka i mnogo dobrih trenutaka je imala i mnogo emocija izazvala.
« Zadnja izmjena: 24.05.2010. 23:05:12 Dexter`s Lab »

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Re: Lost
« Odgovor #3467 : 24.05.2010. 22:54:53 »
nasao sam na podnapisima spojenu ep za lost.s06e17-e18.720p.hdtv.x264-ctu pa sam je stavio samo unutar 17te na upload srecno gledanje odo i ja hvala HeadBurn3r.

Offline cedomirovic

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • Volim šlag.
Re: Lost
« Odgovor #3468 : 24.05.2010. 22:58:27 »
To quote John Locke, "We're gonna need to watch that again." - mislim da je ovo tacno i da bi trebalo da se ponovo odgleda sve samo sada iz drugog ugla...


Nesto sam razmisljao kako bi mogli da nastave seriju: samo da naprave prequel LOSTA i tada mogu biti objasnjenja mnoga pitanja :)  (eh pusta zelja)

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3469 : 24.05.2010. 23:41:49 »
Hvala svima za prevode ove izuzetne serije, ja sam prezadovoljan!

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Re: Lost
« Odgovor #3470 : 24.05.2010. 23:56:59 »
Ja moram da kazem da sam ja vise nego zadovoljan, serija je genijalna, ni jedna jedina epizoda mi nije bila dosadna, hvala autorima serije, jos vece hvala nasim prevodiocima za ove prelepe 6 sezone

I mogu da kazem da bi se ova serija trebala dodati u ono: 10 stvari koje stvari uraditi pre smrti ;D
« Zadnja izmjena: 25.05.2010. 00:05:25 alexis »

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Re: Lost
« Odgovor #3471 : 25.05.2010. 00:56:24 »
I moj titl za prvi dio 17. epizode CD1 vam je na raspolaganju. Mislim da ću stići sutra prevesti i drugi dio.

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Re: Lost
« Odgovor #3472 : 25.05.2010. 02:04:15 »
meni je finale dobro donekle ali uopste mi se ne svidja kraj

Offline Architect

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Re: Lost
« Odgovor #3473 : 25.05.2010. 08:18:04 »

Offline lazacar

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 83
Re: Lost
« Odgovor #3474 : 25.05.2010. 08:35:42 »
Spoiler for Hiden:
Mislim da kraj uopste nije sporan, daklem svi su mrtvi, nelogicno je da Jack zadnji u toj alternativi sazno da su mrtvi, ali ne remeti nista, sustina price je: ostrvo je postojalo. Jacob i onaj black smoke su bili obicni ljudi pre nego sto su postali to sto su postali (nismo saznali sta su bogovi, andjeli bla bla bla) black smoke je uso u tu svetlost i posto je black smoke, na kraju je i Jack sedeo tamo pa mu nije bilo nista (za Desmonda je bilo logicno da mu ne bude nista). Majka Jacoba i black smoke-a u nekih 15 minuta serije, jako malo, tu je moralo vise da se fokusiraju, makar da se objasni kako je ostrvo postalo, ko je dosao prvi, ako je to neka paradigma na postanak sveta, elem ima neki bog, kojeg niko nikad nije video, niti ce, ustvari moras da umres pa to da proveris... onda je malo 'lame', mada bi mi neka Darvinova teorja, bulonjska supa vise legla da celu pricu ucini krajnje zanimljivom ;D
Overall, suma sumarum solidnih 6 sezona, efekat 'sedi i razmisljaj' je postignut, u to nisam ni sumnjao  ;D

Offline homicide

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
Re: Lost
« Odgovor #3475 : 25.05.2010. 10:42:17 »
Spoiler for Hiden:
Kako moze da vam bude super kraj kad se pojavljuje sva ona patetika, ko se sa kim srece, ljubi, grli i tako za 4-5 parova identicna scena!? Kako moze da vam se svidja ona barska tuca u kome jedan od ucesnika zgrabi noz koji mu je ispao pa ubode ovog drugog...?ejjjj to je odradjeno, nije smisljeno!
Pa onda milion i jedan odgovor koji nije dat, npr. Sta je sa Majklom i njegovim sinom? Bili su u avionu, "otisli" su sa ostrva... i sta sad? Sta je sa Mr. Ekom ili Analusijom? Libi se pojavila u poslednjoj sceni, samo su jos falili scenaristi i producenti i veliki sto pun hrane da bude zurka za kraj uspesne sezone.

Odradili su kraj, nisu ga zavrsili efektno. Sto naravno ne znaci da je LOST losa serija, naprotiv, jedna od najboljih ikada.

Offline lazacar

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 83
Re: Lost
« Odgovor #3476 : 25.05.2010. 11:12:13 »
Cini mi se da ti nisi pratio seriju bas toliko pazljivo, jer ovo sto si napisao pod spojler, pa skoro da je sve i objasnjeno, a u sustini i nema neku preteranu ulogu u celoj fabuli radnje.
Spoiler for Hiden:
Majkl se vratio na ostrvo i tamo skoncao, Walt se vratio medj svet, verovatno sto ga ostrvo nije vise trebalo, oko njega jesu visile neke misterije, ali kao i oko svakog lika, jednostavno, bio je poseban, inace ne bi ni bio na ostrvu, Mr. Eko mrtav, Analusija mrtva, Libi mrtva... dakle, kraj objasnjava sa tog aspekta sve...

Offline Neozbiljni pesimista

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 78
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3477 : 25.05.2010. 11:14:08 »
UZAS !!!

Spoiler for Hiden:
Pateticno,usredsredjeno iskljucivo na glavne likove i njihove sudbine,sa bezbroj otvorenih pitanja...Mislim da je ovaj kraj mogao samo da se svidi onima koji su cekali da vide ko ce da rikne ili onima koji su cekali da vide ko ce s kim..Ispada da su sve one misterije koje su se provlacile kroz seriju,ispale na kraju trivijalne i da je glavna stvar onaj svetleci izvor,koji se pojavio pre tri epizode,a poenta serije je da svi riknjavamo,pre ili kasnije... Pa bre,reklamu za vodu da su pravili,bolja bi ispala...A brojevi,medvedi,Darma...? Nikom nista,a? Bitno je da Dzeku treba tri dana da rikne(racunajte koliko je vremena proslo od Lockovog uboda do Dzekovog riknjavanja) i da ga onaj dzukac lizne na kraju...I na kraju,kad su svi onako lepo na okupu,gde su ostali likovi? Gde je Majkl,Volt,Eko,Ana Lusija i svi oni sto su izginuli?Sta,ovi sto su se pojavili su baje,a ove ostale ko sisa,je l'?
P.S. Najbolja dve stvari u finalu:
1.povratak Lapidusa,jednog od mojih omiljenih likova
2.Sojer koji zove Ricarda toki-vokijem,u svom stilu:"Hej dlakavi"

Ja sam odavno pricao i pisao po forumima da je seriju trebalo zavrsiti ili posle druge,ili posle cetvrte sezone.Ali su autori videli da se masa primila na seriju,poceli su da uvode nove misterije,kako bi drzali tenziju kod publike,a gurali stare pod tepih...I rezultat svega je ovo budjavo finale

Offline Neozbiljni pesimista

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 78
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3478 : 25.05.2010. 11:18:23 »
Cini mi se da ti nisi pratio seriju bas toliko pazljivo, jer ovo sto si napisao pod spojler, pa skoro da je sve i objasnjeno, a u sustini i nema neku preteranu ulogu u celoj fabuli radnje.
Spoiler for Hiden:
Majkl se vratio na ostrvo i tamo skoncao, Walt se vratio medj svet, verovatno sto ga ostrvo nije vise trebalo, oko njega jesu visile neke misterije, ali kao i oko svakog lika, jednostavno, bio je poseban, inace ne bi ni bio na ostrvu, Mr. Eko mrtav, Analusija mrtva, Libi mrtva... dakle, kraj objasnjava sa tog aspekta sve...

Spoiler for Hiden:
Pa i Carli je mrtav,i Senon,i Sajid,i Bun,i Faradej,i Sarlot,pa su se svi pojavili na kraju...Zbog cega su oni bili na okupu,a Majkl,Eko,Ana Lusija npr. nisu?Sta,nisu im stigle pozivnice na vreme?

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Re: Lost
« Odgovor #3479 : 25.05.2010. 11:23:01 »
I moj titl za prvi dio 17. epizode CD1 vam je na raspolaganju. Mislim da ću stići sutra prevesti i drugi dio.

POZDRAV
clapp
To se čeka smileyNO1
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Tags: