Autor Tema: Lost  (Posjeta: 748166 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3270 : 15.05.2010. 14:18:58 »
Spoiler for Malo teoretisanja na osnovu nove epizode:
Pre svega, svetlost je ostala neobjašnjena. Zatim, Crni više i nije toliki negativac, jbg, čak bi mi nekako bilo i milo da uspe da ode sa ostrva samo što Crni nije više Crni. Tačnije, Crni je Smoki, a Smoki je deo svetla, koje je deo ostrva. Njegovo prvo sećanje je od Crnog, pa i veruje da on jeste Crni ali već smo videli da može da uzima sećanja od mrtvaca kad iskopira njihovo telo. Dakle, ostaje logično pitanje. Šta je Smoki?
Imamo nekoliko poznatih činjenica.
1. Smoki je svesno biće
2. Promenjivog je oblika
3. Besmrtan je
4. Osetljiv je na određenu ultrazvučnu frekvenciju
5. Ne može da pređe preko barijere od nekog praha (neko je rekao Supernatural?)
Takođe ima i nekoliko stvari koje je nasledio od Crnog.
1. Veruje da je on Crni
2. Veruje da ne može da napusti ostrvo

Ja verujem da je Smoki vanzemaljski entitet, dok je "svetlost" deo njegovog svemirskog broda (dalje NLO) koji se slupao na zemlju u osvitu vremena. Takođe verujem da njegov NLO ima mogućnost da regeneriše ćelije onoga ko na neki način dođe u direktan kontakt sa njime. Na taj način bi moglo da se objasni zašto Džejkob nije mogao da umre, a ako se nategne teorija, moglo bi čak i da se objasni zašto su Loku proradile noge na ostrvu (odnosno da se opravdaju lekovite osobine ostrva).

Dakle. Iako neverujem da će tako biti jer bi zahtevalo malo više vremena u seriji da bi stalo u sat vremena na takav način da prosečni Američanin to može da pojmi, evo moje potencijalne priče:

U osvit vremena, vanzemljaci su se skrljali na ostrvo. U to vreme, ostrvo je bilo veće, a kontinenti još nisu bili formirani u obliku koji je nama poznat danas, tako da su verovali da na celoj planeti nema nastanjivog područja (recimo u Ledenom Dobu) osim ostrva. Obzirom da su bili u mogućnosti da menjaju oblike, uzeli su oblik božanstava kojima su se klanjali primitivni domorodci. U ranim kulturama ljudi su obožavali divlje životinje koje su bile jače od njih i od kojih su uzimali hranu. Ovi domorodci su obožavali krokodile, pa su se vanzemljaci pojavili u obliku humanoidnog krokodila. Međutim. Vanzemljaka nije bilo mnogo (najverovatnije je bio samo jedan), a imali su oružje koje može da ubije pripadnike njihove vrste (logično je očekivati, i mi imamo takva oružja). Pored toga, imali su neku vrstu hibernacijske komore u kojoj su čuvali pripadnike svoje vrste u brodu koji je trebao da im pomogne da očuvaju svoju rasu pred sigurnim uništenjem.
Naš Vanzemljak, predstavljajući se kao božanstvo je podjarmio primitivnu ljudsku populaciju na ostrvu, zbog sopstvenog zadovoljstva. Igrao je svoju ulogu ozbiljno, uzimao žrtve, lepe device, i izmislio rituale. Međutim, desilo mu se ono što se i svakom pojedincu može desiti. Zaljubio se u maladu devicu koju je trebao da uzme kao žrtvu i rešio da se ženi. Odnosno, tako je to izgledalo sa strane. U stvari, izmislio je ritual u kojem je, nakon što su ispili vino iz iste čaše, izgovorio kod, kojim je VI u njegovom brodu, svoje regeneracijske rutine prebacila i na tu ženu.
I tako, ona je došla u priliku da se dokopa oružja kojim je ubila tiranina ali sa njime iz neznanja, i sve svoje sunarodnike te je zato preuzela obavezu da pazi da se nikada ne oslobodi još takvih čudovišta iz broda. Ali, usmrtivši svog boga, dovela je do jednog neželjenog efekta, intenzitet regeneracija je oslabio. Iako ne po merilima običnog čoveka, počela je ubrzano da stari. Nakon par stotina godina bilo joj je jasno da će umreti, a onda joj se sreća nasmešila. More joj je donelo mladu trudnicu. Iako je znala da neće moći da je nauči svemu što je bilo potrebno, kao i da je pripremi za preuzimanje njene dužnosti, pružila joj se prilika da njenu decu odgoji na način koji joj je odgovarao. Onog momenta kada se ova porodila, uzela je kamen i umlatila je.
Dobar si. Mislim dobar ti taj diler.

Čemu to?
Čovo iznese teoriju i sad je odmah na tripu. Ova 'njegova' teorija je vjerovatno zanimljivija od onog što nas stvarno čeka na kraju sezone.

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Re: Lost
« Odgovor #3271 : 15.05.2010. 14:28:05 »
ne sekiraj se vrd,
zna vladimirmarkovićbljadnfkjashda da su njegove teorije opšte prihvaćene i kako ti kažeš verovatno zanimljivije od neke limunade koju će nam uvaliti JJ abrams (i to verovatno sa veštačkim zaslađivačem)  ;)

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3272 : 15.05.2010. 15:00:53 »
...
zna vladimirmarkovićbljadnfkjashda...
čemu ovo?
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline elys

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 277
Re: Lost
« Odgovor #3273 : 15.05.2010. 15:09:41 »
...
zna vladimirmarkovićbljadnfkjashda...
čemu ovo?
e jebiga sad, trebalo bi da znas cemu..al mi je najjace ubjedljivo bilo kad onaj peja rece da ne vjeruje da je lock dimnjacar..i to je tako napisao da sam umalo i ja povjerovao da je lock ustvari lock...al nidze veze onda ono tijelo...

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Re: Lost
« Odgovor #3274 : 15.05.2010. 16:31:23 »
...
zna vladimirmarkovićbljadnfkjashda...
čemu ovo?


probao sam da prekucam... jesam stvarno, ali sam se izgubio na pola  Smajlicvece

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Lost
« Odgovor #3275 : 15.05.2010. 19:41:28 »
...
zna vladimirmarkovićbljadnfkjashda...
čemu ovo?
e jebiga sad, trebalo bi da znas cemu..al mi je najjace ubjedljivo bilo kad onaj peja rece da ne vjeruje da je lock dimnjacar..i to je tako napisao da sam umalo i ja povjerovao da je lock ustvari lock...al nidze veze onda ono tijelo...

Pravi Lok truli ispod zemlje.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline elys

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 277
Re: Lost
« Odgovor #3276 : 15.05.2010. 19:52:08 »
ma znam i ja da truli..ali eto nema to veze..a vladimire..ja mislim da imas najduziiiiii nick  Smajlicvece

Offline Winchester01

  • Član
  • ***
  • Postova: 507
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3277 : 15.05.2010. 19:54:07 »
Nikad nisam gledao ovu seriju, iz nekog nepoznatog razloga me odbija. :-\
A koliko vidim, svi su zaluđeni njome... O čemu se uopće radi u seriji, zašto je to toliko specijalno? Može neki kratak sadržaj..?
(Nemojte me sad linčovati zbog ovoga ;D)

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Lost
« Odgovor #3278 : 15.05.2010. 19:57:12 »
Imaš na prvoj strani opis serije u kratkim crtama.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3279 : 15.05.2010. 19:58:12 »
O čemu se uopće radi u seriji, zašto je to toliko specijalno? Može neki kratak sadržaj..?
http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php?topic=9.0

(Nemojte me sad linčovati zbog ovoga ;D)
Nećemo sad, drugi put hoćemo. ;D

Evo, Posthuman je bio brži.  :)

Offline Winchester01

  • Član
  • ***
  • Postova: 507
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3280 : 16.05.2010. 01:03:31 »
Ok, hvala. ;D
Nisam se ni sjetio pogledati prvu stranu topica. u_jeeeeeeeeee

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3281 : 16.05.2010. 12:26:34 »
Sad citam ovo u prvom postu i mislim da onog dela kada se spominje ostrvo treba izbaciti. Spoilercina samo takva za nekog ko nije krenuo da gleda...

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Re: Lost
« Odgovor #3282 : 16.05.2010. 12:31:24 »
Spoiler for Hiden:
Epizoda na tragu ad aeterno ali ipak losija. Dobili smo par povrsnih odgovora na neka pitanja koji po sebi i nisu tako losi, medjutim cini mi se da se na tome zavrsava. Nesto ne verujem da ce u finalu mnogo cackati po istoriji ostrva. Onaj kip jos nije objasnjen mada iako sam se tome nadao u ovoj epizodi. vladimirmarković je napisao jednu dobru teoriju koja bi na efektivan nacin objasnila mnogo toga. To sto su scenarsiti odbacili mogucnost koketiranja sa vanzemaljcima ne znaci mnnogo, posto su svojevremeno odbacili i putovanje kroz vreme.
Zanimljiv detalj  je "ono" sto njihova majka sastavlja ili plete u pecinama, nesto mi se cini da se slicna stvar nalazila u onoj prostoriji kada je ben ubio jacoba.
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Re: Lost
« Odgovor #3283 : 16.05.2010. 13:42:03 »
ajde par mojih viđenja...

Spoiler for Hiden:
"majka" džejkoba i crnog je samo neka lujka koja je završila na ostrvu ko zna kako. to što je ona "namestila" da ne mogu da povrede jedan drugog je sranje jer je džejkob očigledno ubio brata. to neko "zlo" u vidu dima ili čega već očigledno zaposeda mrtvake, u ovom slučaju džejkobovog brata, pa onda dalje kako se mrtvaci ređaju. nešto natprirodno očigledno postoji, ljudi koji su ubijeni na ostrvu tu i ostaju u vidu duhova "šapata" samo mi nije jasan onaj Hugov drugar, ćelavi u bade mantilu.

u ovoj epizodi videli samo
Spoiler for Hiden:
koji je odnos crnog i belog, od kada datira njihov sukob, tj. koji je koren tog sukoba, znamo da je crni u stvari mrtav...
još nešto? jesam li propustio nešto?

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline noiser

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 249
Re: Lost
« Odgovor #3284 : 16.05.2010. 13:45:15 »
ajde par mojih viđenja...

Spoiler for Hiden:
"majka" džejkoba i crnog je samo neka lujka koja je završila na ostrvu ko zna kako. to što je ona "namestila" da ne mogu da povrede jedan drugog je sranje jer je džejkob očigledno ubio brata. to neko "zlo" u vidu dima ili čega već očigledno zaposeda mrtvake, u ovom slučaju džejkobovog brata, pa onda dalje kako se mrtvaci ređaju. nešto natprirodno očigledno postoji, ljudi koji su ubijeni na ostrvu tu i ostaju u vidu duhova "šapata" samo mi nije jasan onaj Hugov drugar, ćelavi u bade mantilu.

u ovoj epizodi videli samo
Spoiler for Hiden:
koji je odnos crnog i belog, od kada datira njihov sukob, tj. koji je koren tog sukoba, znamo da je crni u stvari mrtav...
još nešto? jesam li propustio nešto?

jesi. u vezi prvog spoilera
Spoiler for Hiden:
dzejkob nije ubio brata nego ga je bacio u izvor svetlosti jer mu je "majka" rekla da je to 100x gore nego da je mrtav i na taj nacin mu se osvetio za ubistvo iste

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Re: Lost
« Odgovor #3285 : 16.05.2010. 13:51:29 »
ajde par mojih viđenja...

Spoiler for Hiden:
"majka" džejkoba i crnog je samo neka lujka koja je završila na ostrvu ko zna kako. to što je ona "namestila" da ne mogu da povrede jedan drugog je sranje jer je džejkob očigledno ubio brata. to neko "zlo" u vidu dima ili čega već očigledno zaposeda mrtvake, u ovom slučaju džejkobovog brata, pa onda dalje kako se mrtvaci ređaju. nešto natprirodno očigledno postoji, ljudi koji su ubijeni na ostrvu tu i ostaju u vidu duhova "šapata" samo mi nije jasan onaj Hugov drugar, ćelavi u bade mantilu.

u ovoj epizodi videli samo
Spoiler for Hiden:
koji je odnos crnog i belog, od kada datira njihov sukob, tj. koji je koren tog sukoba, znamo da je crni u stvari mrtav...
još nešto? jesam li propustio nešto?

jesi. u vezi prvog spoilera
Spoiler for Hiden:
dzejkob nije ubio brata nego ga je bacio u izvor svetlosti jer mu je "majka" rekla da je to 100x gore nego da je mrtav i na taj nacin mu se osvetio za ubistvo iste



Spoiler for Hiden:
mmmm...  zar to nije bilo ubijanje? zar njegov leš nije isplivao negde i zar ga on nije stavio pored leša majke gde ga je džek našao posle milion godina sa sve kamenčićima. zar ga pre bacanja u "svetlost" nije dobro ispesničio i obrati pažnju na scenu kada ga baca u vodu, obrati pažnju na momenat kada njegova lobanja odskače od kamen koji je ispod površine i "krrrrrk" zvuk koji se čuje tada. Možda bi trebalo čuti nalaze forenzičara, ali što se mene tiče, on je ubio svog brata (kain i avelj)

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3286 : 16.05.2010. 14:06:26 »
slažem se sa prethodnom tvrdnjom, ako od toga odstupe onda su zaista nedosledni. Nisu objašnjeni ni oni klinci u šumi...
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Re: Lost
« Odgovor #3287 : 16.05.2010. 14:19:48 »
Evo jedne teorije doduse grubo prevedene sa engleskog o poslednjih desetak minuta losta. Nije spojler vec cisto razmisljanje, i ocigledno je pisan pre ove poslednje epizode zbog nekih neslaganja.



Spoiler for Hiden:
-Posto je predhodno ubio sve preostale na ostrvu Mib juri dzeka  I navodi ga na ivicu  litice ne bi li ovaj izvrsio samoubistvo.
-Jack nemajuci kuda hvata zalet I skace sa litice, ali ne pada na stene vec u more gde krece da se gusi pokusavajuci da izroni
-Dok Mib zabrinuto stoji nad liticom I posmatra da li ce da izroni, prilazi nepoznata osoba I gura ga u preko ivice
-U trenutku  Mib-ovog  pada pojavljuje se bela svetlost I cudan zvuk, tj dolazi do vremensko-prostornog skoka.

-Jack izranja iz vode ali shvata da je na tajlandu tj da ga je  blesak vratio na phuket tj  ep 9 sezona 3. 
-Mib je vracen u trenutak lockovog pada sa zgrade, medjutim ovoga puta hitna pomoc moze samo da konstatuje  lokovu smrt
-Zbog poremecaja sklada "materija-energija" Mib prestaje sa obitavanjem na ostrvu, I pretvara se u gomilu crnog praha koji vetar nosi u more.

-Jack izlazi na obalu  gde ga ceka  Achura I sa kojom zapocinje novi  zivot
-Ostali koji su poginuli na ostrvu i iz dzekove perspektive ne postoje, I tako nam kamera pokazuje da hugovi otac i majka nemaju sina, covek koga je sojer ubio I dalje prodaje skampe u sidneju, nadia je izvedena na streljanje,  grupa drive shaft nikada nije postojala vec  samo solo pevac…..(sve to naravno uz tuznu muziku).

I kada svi misle da je kraj, ponavlja se scena sa pocetka epizode “the incident”, jacob sedi na plazi I prilazi mu covek u crnoj kosulji. Kamera nam pokazuje da je to niko drugi nego Ben koji seda I njih vojica zapocinju razgovor:
J-Dugo nam je trebalo?
B-Jeste, ipak smo morali da izvedemo vrhunsku predstavu.
J-Mnogo se opustio posle ubedjenja da je uspeo da me ubije.
B-Da ostalo je bilo samo rutina
B-I sta sada? Do kada ce da traje ovaj nas savez?
J-Ne zadugo!!

Kamera se udaljava I na pucini vidimo egipatske  jedrilice koje prilaze ostrvu.
(Ostrvo je baceno 2.000 pre hrista, I dolaze egipcani koji tek treba da sagrade spomenik na obali)
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Re: Lost
« Odgovor #3288 : 16.05.2010. 15:12:30 »
ajde par mojih viđenja...

Spoiler for Hiden:
"majka" džejkoba i crnog je samo neka lujka koja je završila na ostrvu ko zna kako. to što je ona "namestila" da ne mogu da povrede jedan drugog je sranje jer je džejkob očigledno ubio brata. to neko "zlo" u vidu dima ili čega već očigledno zaposeda mrtvake, u ovom slučaju džejkobovog brata, pa onda dalje kako se mrtvaci ređaju. nešto natprirodno očigledno postoji, ljudi koji su ubijeni na ostrvu tu i ostaju u vidu duhova "šapata" samo mi nije jasan onaj Hugov drugar, ćelavi u bade mantilu.

u ovoj epizodi videli samo
Spoiler for Hiden:
koji je odnos crnog i belog, od kada datira njihov sukob, tj. koji je koren tog sukoba, znamo da je crni u stvari mrtav...
još nešto? jesam li propustio nešto?

jesi. u vezi prvog spoilera
Spoiler for Hiden:
dzejkob nije ubio brata nego ga je bacio u izvor svetlosti jer mu je "majka" rekla da je to 100x gore nego da je mrtav i na taj nacin mu se osvetio za ubistvo iste



Spoiler for Hiden:
mmmm...  zar to nije bilo ubijanje? zar njegov leš nije isplivao negde i zar ga on nije stavio pored leša majke gde ga je džek našao posle milion godina sa sve kamenčićima. zar ga pre bacanja u "svetlost" nije dobro ispesničio i obrati pažnju na scenu kada ga baca u vodu, obrati pažnju na momenat kada njegova lobanja odskače od kamen koji je ispod površine i "krrrrrk" zvuk koji se čuje tada. Možda bi trebalo čuti nalaze forenzičara, ali što se mene tiče, on je ubio svog brata (kain i avelj)
Spoiler for Hiden:
ja bi isto rekao da ga je ubio kad ga je bacio,covjek je lupio vuglom u kamen

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Re: Lost
« Odgovor #3289 : 16.05.2010. 16:20:45 »

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Re: Lost
« Odgovor #3290 : 16.05.2010. 16:23:07 »
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3292 : 16.05.2010. 16:26:03 »
Gledao sam ovo pre neki dan, jako je. rofl
Samo mi nesto kvare lik ove dvojce. :\) 

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Re: Lost
« Odgovor #3293 : 16.05.2010. 17:14:04 »
BUUAAAAHAHAHAHAHAHA


http://www.youtube.com/watch?v=pGeASXjd0UU

 rofl rofl rofl rofl rofl ;D

 rofl rofl
rofl rofl rofl

Spoiler for neka.teorija:
evo naletio slucajno na neku teoriju da je Aaron Jacob
ako neko hoce procitat,valjda smijem link stavit -> LINK

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Re: Lost
« Odgovor #3294 : 16.05.2010. 17:40:53 »
BREAKING NEWS: LOST Finale Extended by 30 Minutes!

When the “Lost” finale airs on Sunday, May 23rd, the episode will run from 9 to 11:30 p.m. The overrun will air instead of the local news, with the “Jimmy Kimmel Live: Aloha to Lost” post-finale special remaining at 11:30 p.m. ABC is expected to announce the plan on tonight’s episode of Kimmel





izgleda da su morali da nabiju još pola sata da objasne sve :)

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Lost
« Odgovor #3295 : 16.05.2010. 17:44:24 »
Inače 30 sekundi reklamnog prostora u finalu košta 900 hiljada dolara.  ;)
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3296 : 16.05.2010. 18:00:44 »
Dex je l' ovo neka starija vest ili si ovo tek nasao, jos ranije su produzili Season Finale?
Lijencina ne bi me čudilo da na kraju ja ispadnem Jacob, toliko glupih teorija ima...



Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Re: Lost
« Odgovor #3297 : 16.05.2010. 18:46:55 »
Dex je l' ovo neka starija vest ili si ovo tek nasao, jos ranije su produzili Season Finale?
Lijencina ne bi me čudilo da na kraju ja ispadnem Jacob, toliko glupih teorija ima...



Vijest je od prije nego je on tek sad vidio. ;D
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline noiser

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 249
Re: Lost
« Odgovor #3298 : 16.05.2010. 18:50:36 »
ajde par mojih viđenja...

Spoiler for Hiden:
"majka" džejkoba i crnog je samo neka lujka koja je završila na ostrvu ko zna kako. to što je ona "namestila" da ne mogu da povrede jedan drugog je sranje jer je džejkob očigledno ubio brata. to neko "zlo" u vidu dima ili čega već očigledno zaposeda mrtvake, u ovom slučaju džejkobovog brata, pa onda dalje kako se mrtvaci ređaju. nešto natprirodno očigledno postoji, ljudi koji su ubijeni na ostrvu tu i ostaju u vidu duhova "šapata" samo mi nije jasan onaj Hugov drugar, ćelavi u bade mantilu.

u ovoj epizodi videli samo
Spoiler for Hiden:
koji je odnos crnog i belog, od kada datira njihov sukob, tj. koji je koren tog sukoba, znamo da je crni u stvari mrtav...
još nešto? jesam li propustio nešto?

jesi. u vezi prvog spoilera
Spoiler for Hiden:
dzejkob nije ubio brata nego ga je bacio u izvor svetlosti jer mu je "majka" rekla da je to 100x gore nego da je mrtav i na taj nacin mu se osvetio za ubistvo iste



Spoiler for Hiden:
mmmm...  zar to nije bilo ubijanje? zar njegov leš nije isplivao negde i zar ga on nije stavio pored leša majke gde ga je džek našao posle milion godina sa sve kamenčićima. zar ga pre bacanja u "svetlost" nije dobro ispesničio i obrati pažnju na scenu kada ga baca u vodu, obrati pažnju na momenat kada njegova lobanja odskače od kamen koji je ispod površine i "krrrrrk" zvuk koji se čuje tada. Možda bi trebalo čuti nalaze forenzičara, ali što se mene tiče, on je ubio svog brata (kain i avelj)

Spoiler for Hiden:
kada ga je bacio u vodu i kad je ovaj odvalio glavom o kamen, pre ce biti da je samo izgubio svest, pa ga je voda odnela do svetlosti. da je ovaj hteo ili da je mogao da ga ubije, zasto bi ga dovukoa do svetlosti? dzejkob je hteo da crni pati. i to da jedan ne moze ubiti drugog dokazano je i kada je crni navukao bena da ovaj  mazne dzejkoba. u svakom slucaju crni je fizicki tj. telo mu je mrtvo, ali je on veoma svesno bice zarobljeno na poslednjem mestu gde bi on to zeleo. e to je sustina dzejkobove kazne za crnog

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Re: Lost
« Odgovor #3299 : 16.05.2010. 20:51:06 »
Spoiler for neka.teorija:
evo naletio slucajno na neku teoriju da je Aaron Jacob
ako neko hoce procitat,valjda smijem link stavit -> LINK

Svaka čast čovječe!
Spoiler for Hiden:
Ovo je sigurno istina jer je u prvoj sezoni, a ne sjećam se koja je epizoda u pitanju, kada Claire trudna ode kod vidovnjaka Malkina, on joj rekne da će dijete koje nosi biti veoma važna ličnost.


Ostalo vezano uz ovo možete pročitati u "Otvoreno o serijama bez spoilera" u temi "Važne činjenice u Lost".

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Tags: