Autor Tema: Lost  (Posjeta: 748137 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline elys

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 277
Re: Lost
« Odgovor #3000 : 15.04.2010. 00:51:06 »

Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3001 : 15.04.2010. 03:18:41 »
pozdrav svima, imam jedno pitanje!?

pa sada sam gledo po netu i zanimam me dali je ova sesta sezona lost-a kraj ili imaju mozda u planu da zapocnu sedmu sezonu? pa pitam iz razloga posto nevolim da pocinjem da gledam serije koje jos uvek se emituju iz razloga zato sto pogledam dosta brzo seriju koja me zanima i onada dodjem do dela kada moram da cekam da izbace sledecu epizodu!

pitam iz razloga posto zavrsavam sa gledanjem battlestar galactica pa bih poceo ovo da gledam!!!

Offline Fanatic_

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Re: Lost
« Odgovor #3002 : 15.04.2010. 03:22:19 »
^Ovo je poslednja sezona i to je krupnim koracima ide ka finalu ostalo je jos 6 epizoda odnosno 5 emitovanja ;)

Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3003 : 15.04.2010. 03:44:04 »
hvala na info.. clapp

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3004 : 15.04.2010. 09:32:32 »
da... jesam...  ;)





 rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl

Nije baš tolika razlika u godinama!


« Zadnja izmjena: 15.04.2010. 10:09:46 pejafor3 »
Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Re: Lost
« Odgovor #3005 : 15.04.2010. 12:00:15 »
VELIKO hvala dome-nasty što je moj titl sinhronizovao za verziju 720p CTU.

Spoiler for Hiden:
Je li se meni učinilo ili je baklja koju je Locke bacio u bunar pljusnula u vodu? Pitam ovo zato što se nadam da je Desmond preživio pad.

A sada da napišem zašto je meni prošla epizoda bila jedna od najboljih do sada. Pa zato što se konačno pokazalo da i Desmond ima veliku moć, a to je i on konačno shvatio, dobio je veliko samopouzdanje i sada preuzima glavnu ulogu koliko na ostrvu toliko i u paralelnom svijetu.
Prošla 11. epizoda, a pogotovo ova 12. je pokazatelj da ljubav u svemu pobjeđuje i koliku moć ima ona prava istinska ljubav koja dolazi iz srca. To nam je pokazano prvo u slučaju Charlia i Claire, zatim Faradaya i Charlotte, pa Desmonda i Penny, a sada Hugo i Libby. Samo ovi koji iskreno i od srca vole su osjetili povezanost između dva svijeta. A upravo to je ono što Jacob cijeli svoj život ili bivanje (zavisi šta je Jacob - čovjek ili svetac) pokušava dokazati prvo Crnom pa onda ljudima koje dovede na ostrvo. Pokušava dokazati da još uvijek ima dobra u ljudima i da ima one međusobne ljudske ljubavi koja sve pobjeđuje. Ipak mislim da je tema međuljudske ljubavi i dobrote samo još jedna obična karika u lancu serije i da neće biti od presudnog značaja za konačni rasplet jer je najavljeno da će kraj serije sve nas zaprepastiti i iznenaditi.


POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Re: Lost
« Odgovor #3006 : 15.04.2010. 12:17:47 »
VELIKO hvala dome-nasty što je moj titl sinhronizovao za verziju 720p CTU.

Spoiler for Hiden:
Je li se meni učinilo ili je baklja koju je Locke bacio u bunar pljusnula u vodu? Pitam ovo zato što se nadam da je Desmond preživio pad.

A sada da napišem zašto je meni prošla epizoda bila jedna od najboljih do sada. Pa zato što se konačno pokazalo da i Desmond ima veliku moć, a to je i on konačno shvatio, dobio je veliko samopouzdanje i sada preuzima glavnu ulogu koliko na ostrvu toliko i u paralelnom svijetu.
Prošla 11. epizoda, a pogotovo ova 12. je pokazatelj da ljubav u svemu pobjeđuje i koliku moć ima ona prava istinska ljubav koja dolazi iz srca. To nam je pokazano prvo u slučaju Charlia i Claire, zatim Faradaya i Charlotte, pa Desmonda i Penny, a sada Hugo i Libby. Samo ovi koji iskreno i od srca vole su osjetili povezanost između dva svijeta. A upravo to je ono što Jacob cijeli svoj život ili bivanje (zavisi šta je Jacob - čovjek ili svetac) pokušava dokazati prvo Crnom pa onda ljudima koje dovede na ostrvo. Pokušava dokazati da još uvijek ima dobra u ljudima i da ima one međusobne ljudske ljubavi koja sve pobjeđuje. Ipak mislim da je tema međuljudske ljubavi i dobrote samo još jedna obična karika u lancu serije i da neće biti od presudnog značaja za konačni rasplet jer je najavljeno da će kraj serije sve nas zaprepastiti i iznenaditi.


POZDRAV

Spoiler for Hiden:
tu si u pravu da Desmond preuzima glavnu ulogu. To je definitivno

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Lost
« Odgovor #3007 : 15.04.2010. 12:24:03 »
Spoiler for Hiden:
Je li se meni učinilo ili je baklja koju je Locke bacio u bunar pljusnula u vodu? Pitam ovo zato što se nadam da je Desmond preživio pad.


POZDRAV

Spoiler for Hiden:
Čula se voda sigurno, ali ne znamo koliko je duboka. Možda je samo barica. Ja mislim da od trenutka kada je pogođen udarom elektromagnetizma Desmond sada unapred zna neka dešavanja.
To se primetilo kada ga je Sayid odveo sa sobom, a ovaj je bio skroz smiren kao da je znao da će se to desiti. Tako je i sa ovim bunarom, on je već znao da će ga MiB baciti unutra, zato nije bio uplašen.

Na Lostpediji ima jedna zanimljivost u vezi ovoga.

In Haruki Murakami's novel "The Windup Bird Chronicle" the protagonist spends several days in the bottom of a dry well on the site of "spiritual disturbances." At the bottom of the well, the character can fall through into another alternate reality.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Re: Lost
« Odgovor #3008 : 15.04.2010. 12:40:41 »
Spoiler for Hiden:
Na Lostpediji ima jedna zanimljivost u vezi ovoga.

In Haruki Murakami's novel "The Windup Bird Chronicle" the protagonist spends several days in the bottom of a dry well on the site of "spiritual disturbances." At the bottom of the well, the character can fall through into another alternate reality.

Spoiler for Hiden:
I eto odlično objašnjeno zašto je Desmond u paralelnom svijetu pregazio Lockea u kolicima s namjerom da ga ubije. Crni ga je na ostrvu gurnuo u bunar misleći da ga je ubio, a ovaj je prošao kroz dno bunara u paralelni svijet i zgazio ga autom. Jer ako Locke u paralelnom svijetu pogine tamo će biti i pokopan i onda Crni na ostrvu neće moći ući u Lockeovo tijelo. A svakako se na kraju epizode vidi da Locke prvo izdiše nakon udara, a onda mu se iznenada izbistre oči i on dolazi sebi. Je li ga to možda ponovo Jacob oživio?
A pada mi na pamet i druga moguća solucija. Da je Crni s namjerom gurnuo Desmonda u bunar znajući da se kroz dno bunara može proći u paralelni svijet. Zatim je možda sa velikom sigurnošću znao da će Desmond zgaziti Lockea ili ga na neki drugi način pokušati ubiti i da ovaj trenutak kada Locke dolazi sebi, kada oživljava, u stvari označava da je Crni zauzeo Lockeovo tijelo i tako je uspio otići sa ostrva. Šta vi mislite o ovome?
Uvijek su mi u glavi riječi od Crnog kada se obraća Jacobu:
Jednog od ovih dana, prije ili kasnije, ću naći kariku prijatelju moj. Kariku koja će mu pomoći da ubije Jacoba. Svi smo mislili da je ta karika Ben, ali mislim da nije i sada sam uvjeren da je to Locke.

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Lost
« Odgovor #3009 : 15.04.2010. 13:05:48 »
Spoiler for Hiden:
Mislim da Desmondu nije bio cilj da ubije Locka, već da se on i Jack ponovo sretnu u bolnici i da nekako dobiju sećanja sa ostrva. To je valjda njegov zadatak u toj FS vremenskoj liniji, kada je rekao Minkovskom "moram nešto da im pokažem".
Desmond je znao da će Locke biti odvezen u najbližu bolnicu, a pošto je u prošloj epizodi video Jacka tamo, shvatio je da bi to bio najbolji način da ih poveže.

Naravno i ono što si ti rekao može da bude tačno.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3010 : 15.04.2010. 14:19:33 »
Spoiler for Hiden:
Evo par mojih razmišljanja.
1. 100% sam ubeđen da je Des živ.
2. Sve sam ubeđeniji da ta "alternativna" stvarnost, uopšte nije stvarnost. (još nemam ideju šta bi bila, ali moje oskudno poznavanje kvantne teorije multiverzuma (a to je znanje u glavnom iz serija, dakle, stručnije molim da me isprave), jasno je da ima nebrojeno mnogo paralelnih svetova, a ovaj je nastao odlukom da se detonira nuklearka.
3. Ono za ljubav i za nepostojanje emocija (ili tako nekako reče Almin), to mi pije vode jer jedino Locke nije imao nikoga u ovom svetu, a u alternativnom jeste.
4. Verujem da ga je Des pregazio iz istog razloga iz kojeg je Čarli njega bacio u vodu. Da iskusi iskustvo blisko smrti.
5. Obzirom da je najavljeno da će se na kraju te realnosti povezati, a da je nabačena mogućnost da je gđa Vidmor svesna svega, verujem da će se do zadnje epizode svi sa ostrva, u alternativnoj realnosti "osvestiti" skupiti i uz pomoć gđe Vidmor, naći ostrvo i ponovo povezati realnosti, pri čemu će zadnji kandidat postati novi čuvar, i sprečiti crnog da uništi svet/emocije (kao što je urađeno sa Saidom)

I na kraju, jedna zamerka.
Vođa Dharme nije ostario (kad je najavljivao Huga isto je izgledao kao pre detonacije bombe)
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Re: Lost
« Odgovor #3011 : 15.04.2010. 19:41:31 »
Odlična epizoda i hvala Alminu za prevod! clapp


Spoiler for Hiden:
Ja baš ne bi volio da se serija završi srećno (hepi end) a najvjerovatije i neće. Vjerovatno će završiti seriju tako da se mi narednih godina pitamo šta bi bilo kad bi bilo-Crni ode sa Ostrva, ili ko zna šta drugo.

A ja mislim da je Dezmond udario Loka iz istog razloga zašto je Čarli "poveo" Dezmonda u vodu, da bi se sjetio Ostrva. I Dezmond je tako vidio Ostrvo i Peni, i vjerovatno će i Lok i Džek dok ga bude operisao.

A Dezmond na Ostrvu nešto planira, sumnjiv je nešto, kao da, kako ste rekli, može da vidi budućnost, ista stvar sa Saidom- i on je nešto čudan.

I zamalo da otkrijemo šta je Ostrvo! ;D Ali eto otkrili smo šta su u stvari oni šapati.

To su moja neka mišljenja o daljem toku serije. :)

I naravno jedva čekam nove epizode, stvari postaju sve zanimljivije!
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Re: Lost
« Odgovor #3012 : 16.04.2010. 11:01:28 »

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3013 : 16.04.2010. 11:10:30 »
Haha, genijalno rofl

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3014 : 16.04.2010. 14:29:41 »
Uploadovan je novi prevod za 06x12. Ispravljene neke greške i skraćene linije, pa neka zameni neko sa postojećim.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Lost
« Odgovor #3015 : 16.04.2010. 17:34:07 »
Sređeno, ali nemojte da vam to prijeđe u naviku. Ja cijelo vrijeme govorim da nije fora izbaciti prijevod u rekordnom roku, nego ga napraviti kako treba.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline filipp

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3016 : 16.04.2010. 18:32:33 »
Spoiler for Hiden:
Jedino sto mi se cini da je 100 posto tacno jeste da Desmond moze da vidi dogadjaje iz buducnosti.Ovaj udar elektromagnetizma je mozda i jaci od onog iz trece sezone,kada je eksplodirao otvor,a svi se secamo sta je bilo posle toga.

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3017 : 16.04.2010. 22:57:43 »
Sređeno, ali nemojte da vam to prijeđe u naviku. Ja cijelo vrijeme govorim da nije fora izbaciti prijevod u rekordnom roku, nego ga napraviti kako treba.

A proverio sam ja titl. Ali se mora zalomiti neka greška koju ćeš preskočiti, uglavnom to je skraćene su linije.

Offline cedomirovic

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • Volim šlag.
Re: Lost
« Odgovor #3018 : 16.04.2010. 23:28:21 »

Offline *

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 179
Re: Lost
« Odgovor #3019 : 17.04.2010. 01:02:55 »

Spoiler for Hiden:
Mislim da je vazno pitanje ono koje je Lock postavio Desmondu "Zasto me se ne plasis?" ako sam dobro skontao crni dim nije napao Mr.Eka zato sto se ovaj nije plasio a ni pravog Locka ako me opet sluzi sjecanje...imam osjecaj da on moze napasti samo ove koji ga se plase...mozda ga je i zbog toga bacio u bunar da ne rizikuje...

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3020 : 17.04.2010. 01:24:26 »

Spoiler for Hiden:
Mislim da je vazno pitanje ono koje je Lock postavio Desmondu "Zasto me se ne plasis?" ako sam dobro skontao crni dim nije napao Mr.Eka zato sto se ovaj nije plasio a ni pravog Locka ako me opet sluzi sjecanje...imam osjecaj da on moze napasti samo ove koji ga se plase...mozda ga je i zbog toga bacio u bunar da ne rizikuje...


-Kejt je bežala od smokija i onda se sakrila između dva drveta!
Ja sam se usrao, a ne ona.
Zašto je nije tada ubio?


EKO... velika greška u celom scenariju.
Kao i Libby kao i Annie kao i WALT!!!!!!!!!! KAo i Bernard i Rose, i kao faking VINSENT!


Zašto ga se Dezmod ne plaši....
Zato što zna da je to JOHN LOCKE! On nije smoki niti dim niti MIB!
Zna da je Locke obična figura
Niko i ništa
Pravi Mib će se tek pokazati!

« Zadnja izmjena: 17.04.2010. 01:27:32 pejafor3 »
Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3021 : 17.04.2010. 01:27:08 »
Pejo, tebe ovaj Lost ubi načisto. ;D

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Re: Lost
« Odgovor #3022 : 17.04.2010. 01:31:35 »
Ja sam se usrao, a ne ona.
istina  ;D
EKO... velika greška u celom scenariju.
Kao i Libby kao i Annie kao i WALT!!!!!!!!!! KAo i Bernard i Rose, i kao faking VINSENT!
waaaaaaaaalt  rofl  i Mister Eko  ;D
istina on nije imao nikakvu ulogu u svemu tome,stvarno neznam sta su ga stavljali,al lik je!

A evo ti odogovor na pitanje zašto ga se Dezmod ne plaši....
Zato što to je JOHN LOCKE.... JOHN LOCKE! On nije smoki niti dim niti MIB!
On samo nije normalan  ;D

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3023 : 17.04.2010. 02:09:18 »
Bacaju nam koske.
Ili što o ni kažu "Red herring"


To što Locke kaže da je on Mib...

Pejafor3 to ne kupuje!


Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Re: Lost
« Odgovor #3024 : 17.04.2010. 04:18:00 »
jadan pravi john lock, prvo ga bace sa sestog sprata pa mu uzmu bubreg pa mu se srusi avion pa ga ben ubije pa mu mrcvare mrtvo telo po avionima i sad ga ovaj dezmod lupi kolima dokle vise!!! hehehe


Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Re: Lost
« Odgovor #3025 : 17.04.2010. 07:21:45 »
jadan pravi john lock, prvo ga bace sa sestog sprata pa mu uzmu bubreg pa mu se srusi avion pa ga ben ubije pa mu mrcvare mrtvo telo po avionima i sad ga ovaj dezmod lupi kolima dokle vise!!! hehehe


Naivac :P
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Lost
« Odgovor #3026 : 17.04.2010. 08:43:06 »
Mister Eko  ;D
istina on nije imao nikakvu ulogu u svemu tome,stvarno neznam sta su ga stavljali,al lik je!

Scenaristi su imali još planova sa njim, ali su mu tokom snimanja umrli roditelji i tražio je da napusti seriju, pa su morali da eliminišu lika brže nego što su planirali.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline filipp

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3027 : 17.04.2010. 11:05:52 »
Ja mislim da nijedan od likova nije bio greska i da je svako od njih odigrao jednu vaznu ulogu u seriji,a ovi koji to nisu uradili do sad,ko zna,mozda njihovih pet minuta tek predstoji.

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Re: Lost
« Odgovor #3028 : 17.04.2010. 11:13:02 »
naročito ovaj lik




Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Re: Lost
« Odgovor #3029 : 17.04.2010. 11:16:48 »
hdbrnr... odgledao sam 12 ep. sa tvojim prevodom,
mnogo bolje, ima 2-3 nedoslednosti od kojih mi je jedna zaparala uvo a to je kad said kaže loku
"I most certainly did" misleći na dezmonda
a preveo si sa "Većinom jesam"

uz mrvicu razmišljanja o toj rečenici mogao bi da se zapitaš, koju to "većinu" dezmonda je doveo, a koja "manjina" njega je ostala?
ja koliko sam video čovek je bio zdrav prav... a ne u delovima...

ispravan prevod bi bio "naravno da jesam"


Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Tags: