Autor Tema: Lost  (Posjeta: 748135 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Re: Lost
« Odgovor #2730 : 26.03.2010. 07:41:43 »
Pravi negativac. ;)
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Re: Lost
« Odgovor #2731 : 26.03.2010. 11:08:57 »
Spoiler for Hiden:
Obratite pažnju u ovoj 9. epizodi u sceni na 20 minuta i 36 sekundi kako prema Crnoj stijeni leti prekrasni ljubičasto-plavi leptir. To u stvari Crni ulijeće u brod, preuzima ljudski lik i obraća se Richardu.
Zanimljivo je i to da i on, kao i Jacob, ima "moć dodira". Probudio je Richarda dodirom, a možda i oživio. Kažem možda jer nisam baš siguran je li Richard bio umro onako okovan bez vode, hrane, svježeg zraka pod palubom ili je bio samo onesviješten. Ostaje novo pitanje ima li Crni jednake moći kao Jacob ili slabije pa može iz kome probuditi nekoga, ali ne može oživljavati?

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline mali SuperSerb

  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Ženski
Re: Lost
« Odgovor #2732 : 26.03.2010. 12:08:01 »
a jel vam poznat ovaj lik?


Ovde lici na Radeta Serbedziju.

Offline filipp

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2733 : 26.03.2010. 14:31:32 »
Crni je glumio u Deadwood...
Spoiler for Hiden:
Da,trebalo bi da bude neka epizoda gde bismo gledali dogadjaje na ostrvu iz ugla Vincenta,Waltovog psa.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Lost
« Odgovor #2734 : 26.03.2010. 15:01:34 »
Spoiler for Hiden:
Da,trebalo bi da bude neka epizoda gde bismo gledali dogadjaje na ostrvu iz ugla Vincenta,Waltovog psa.

Spoiler for Hiden:
Jel se ti zajebavaš? Neće biti takve epizode, rekli su samo da ćemo videti Vincenta u ovoj sezoni i da će na kraju sve biti u redu sa njim.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline filipp

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2735 : 26.03.2010. 15:31:39 »
Spoiler for Hiden:
Da,trebalo bi da bude neka epizoda gde bismo gledali dogadjaje na ostrvu iz ugla Vincenta,Waltovog psa.

Spoiler for Hiden:
Jel se ti zajebavaš? Neće biti takve epizode, rekli su samo da ćemo videti Vincenta u ovoj sezoni i da će na kraju sve biti u redu sa njim.
Sranje,mislio sam da ce da bude onako,mozda bi se na taj nacin neka pitanja resila...
Gde je Vincent,tu je i Walt,gde je Walt tu je i Michael...

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Re: Lost
« Odgovor #2736 : 26.03.2010. 18:20:21 »
siguran sam da bi
Spoiler for Hiden:
vincent
imao mnogo štošta interesantno da nam kaže  ;D

Spoiler for Hiden:

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Re: Lost
« Odgovor #2737 : 26.03.2010. 18:56:50 »
 rofl dex uz tvoje komentare se uvijek dobro nasmijem

da nebude sve offtopic, nadam se da Lostu nece vise padati kvaliteta do kraja

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Lost
« Odgovor #2738 : 26.03.2010. 19:29:38 »
Evo pošto se sada znaju nazivi svih epizoda do kraja serije, nije na odmet da se postuje ovde.


Spoiler for Hiden:
6.10 - The Package (Sun & Jin)
6.11 - Happily Ever After (Desmond)
6.12 - Everybody Loves Hugo (Hurley)
6.13 - The Last Recruit (Multi)
6.14 - The Candidate (Jack)
6.15 - Across the Sea (MiB & Jacob)
6.16 - What They Died For
6.17/18 - The End
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Re: Lost
« Odgovor #2739 : 26.03.2010. 20:09:14 »
Vidim da se Vincentu proso hebe za otok i crni dim dok ima dobre prasetine... ;D
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline filipp

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2740 : 26.03.2010. 21:19:37 »
siguran sam da bi
Spoiler for Hiden:
vincent
imao mnogo štošta interesantno da nam kaže  ;D

Spoiler for Hiden:
Na sta bi im tek licili potomci ;D

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Re: Lost
« Odgovor #2741 : 26.03.2010. 22:04:35 »
jbt... kad sam pročitao ovo prosto sam se rastužio

Spoiler for Hiden:
6.16 - What They Died For

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2742 : 26.03.2010. 22:31:44 »
jbt... kad sam pročitao ovo prosto sam se rastužio

Spoiler for Hiden:
6.16 - What They Died For

Spoiler for Hiden:
Moguce je da se ne odnosi na sve, samo na neke koji su mrtvi. Jer ipak ne verujem u ono sto je Richard rekao da su oni mrtvi a da je to pakao.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2743 : 26.03.2010. 23:04:32 »
jbt... kad sam pročitao ovo prosto sam se rastužio

Spoiler for Hiden:
6.16 - What They Died For

Spoiler for Hiden:
Moguce je da se ne odnosi na sve, samo na neke koji su mrtvi. Jer ipak ne verujem u ono sto je Richard rekao da su oni mrtvi a da je to pakao.

Ma to je metafora, garant. Razjasnice se u poslednjoj epizodi, kad svi shvate da su rodjaci a da je hugo tranvestit koga je operisao Dzek cija je rodjena sestra Kejt ubila Dzina na svom putovanju oko sveta sa Dzonom itd itd...

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Re: Lost
« Odgovor #2745 : 27.03.2010. 03:01:13 »
Spoiler for Hiden:
6.14 - The Candidate (Jack)
jel na osnovu ovoga mozemo reci da je ovaj idiot glavni kandidat za naslednika ostrva

Offline GladiatorYU

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 47
Re: Lost
« Odgovor #2746 : 27.03.2010. 03:30:52 »
Sve su opcije u igri.

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2747 : 27.03.2010. 09:30:51 »
http://sh.wikipedia.org/wiki/John_Locke
http://hr.wikipedia.org/wiki/David_Hume
:)
Hahhah ucio sam ovo za John Locka iz Sociologije. Kaze profesor: Po Dzon Loku sve duse su tabula rasa. -Reko ovaj predje u Lost.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Lost
« Odgovor #2748 : 27.03.2010. 11:14:50 »
Poslednja scena serije...



 ;D
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline filipp

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2749 : 27.03.2010. 15:18:18 »
Poslednja scena serije...



 ;D
Jos treba da zavrse seriju na taj ili slican nacin i da sve ode u pizdu materinu...

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Lost
« Odgovor #2750 : 27.03.2010. 15:40:33 »
Jos treba da zavrse seriju na taj ili slican nacin i da sve ode u pizdu materinu...

Ma to je samo mala zajebancija, naravno da neće tako završiti seriju.  ;D
Od finala očekujem da bude mind-blowing.  >:dj
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline filipp

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2751 : 27.03.2010. 18:48:22 »
Jos treba da zavrse seriju na taj ili slican nacin i da sve ode u pizdu materinu...

Ma to je samo mala zajebancija, naravno da neće tako završiti seriju.  ;D
Od finala očekujem da bude mind-blowing.  >:dj
Ma zezam se,naravno da ce da bude nesto mnogo zajebano 8)

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2752 : 28.03.2010. 03:02:50 »
Citat:
Indija i Bangladeš sporili su se oko ostrvca Nju Mur u arhipelagu Sunderbans od 3,5 kilometara sa tri kilometara. Međutim, ono je sada potpuno preplavljeno vodom, a njegov nestanak potvrđen je i obilaskom pomorskih patrola i satelitskim snimcima, izjavio je okeanograf Sugata Hazra, profesor na universitetu Džadavpur u Kalkuti.

Spoiler for Hiden:
   ;D

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Re: Lost
« Odgovor #2753 : 28.03.2010. 03:06:12 »
Citat:
Indija i Bangladeš sporili su se oko ostrvca Nju Mur u arhipelagu Sunderbans od 3,5 kilometara sa tri kilometara. Međutim, ono je sada potpuno preplavljeno vodom, a njegov nestanak potvrđen je i obilaskom pomorskih patrola i satelitskim snimcima, izjavio je okeanograf Sugata Hazra, profesor na universitetu Džadavpur u Kalkuti.

Spoiler for Hiden:
   ;D
rofl rofl rofl rofl rofl

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Re: Lost
« Odgovor #2754 : 28.03.2010. 10:38:28 »
Spoiler for Hiden:
Odlicna epiozda, malo netipicna za lost, ali moram da priznam da mi je dobro dosao odmor od fleseva. Kad bi svaka bila ovakva serija bi se definitivno izvukla iz bule u koju je upala. Ali po nazivima sledecih par epizoda tesko da cemo taj film gledati. Meni je licno u ovoj epizodi zasmetalo nacin na koji je brod razbucao onu kolosalnu gradjevinu. Pa kao da je od papira, pogotovo sto smo na pocetku ove sezone videli da je cak je i pod vodom uspeo onaj mali deo da se ocuva.
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2755 : 28.03.2010. 14:41:09 »
Sjajna epizoda, otkrila je jedan veliki misterij. Čekamo ostatak.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Re: Lost
« Odgovor #2756 : 28.03.2010. 15:34:45 »
OK narode, da vidimo šta trenutno sa sigurnošću znamo.

Spoiler for Hiden:
- Ostrvo je potopljeno u paralelnom svijetu jer su uspjeli raznijeti "Otvor", tako da on nikada nije ni sagrađen. Također su se svi uspjeli vratiti Oceanicom u Los Angeles živi i zdravi sa potpuno istim životima, samo malo izmjenjenim u nekim dijelovima. Kate je i dalje bjegunka, Claire je došla do bračnog para koji je trebao usvojiti Aarona, Hugo je bogataš samo što ga ne prati nesreća na svakom koraku, Jack je uspješan doktor, Locke u kolicima živi sa ženom koja ga je prije ostrva napustila, a sada će se vjenčati, Ben živi sa bolesnim ocem i radi na fakultetu kao profesor, a od njegovog oca saznajemo da je Dharma stvarna i da su već bili na ostrvu u Dharmi, ali su je napustili.
- U drugoj stvarnosti ostrvo i dalje postoji i na njemu se sprema rat između dviju strana, samo je pitanje kojih. U početku sam mislio da će to biti rat između dobra i zla, međutim sve više mi u glavi odzvanja Lockeovo objašnjenje igre "Tavla" malom Waltu: "Arheolozi su našli table (ploče) te igre u ruševinama Drevne Mezopotamije stare 5000 godina. Starije su i od Isusa Krista. Igraju je dva igrača, dvije strane, jedna je svjetlost, a druga tama." Upitno je i to kojoj strani pripada Jacob, a kojoj Crni. U Lockeovom obliku Crni regrutuje ljude, dok su na Jacobovoj strani ljudi koji su se okupili oko Ilane čiji je glavni zadatak da zaštiti 6 ljudi koji su kandidati da zamjene Jacoba. Charles Widmore je došao na ostrvo, ali je na Hidri i nameće se pitanje zašto je samo na Hidri? Jesu li ova dva ostrva u stvari Jacob i Crni, dakle na jednom je prebivalište Jacoba i on upravlja na njemu, a na drugom je prebivalište Crnog i on upravlja na njemu?
- Richard Alpert je običan čovjek kojem je, kao i ostalima, pomogao Jacob i tako ga zadužio da mu vječno služi. Samo što je za razliku od ostalih Richarda oživio Crni, a Jacob mu je podario vječni život bez starenja. I u zadnjoj epizodi (devetoj) je prikazan flashback koji je vezan za dolazak Crne stijene na ostrvo. U zadnjoj epizodi prošle sezone na početku vidimo Jacoba i Crnog kako gledaju Crnu stijenu na pučini koja se približava ostrvu i vidimo da se Crni protivi dolasku vroda na ostrvo. Ali je nemoćan protiv Jacoba i mislim da je to što je obični drveni brod srušio onoliki kip u stvari djelo Crnog. Znao je da je to Jacobovo prebivalište i rušenjem kipa se na neki način osvetio što će ljudi sa Crne stijene doći na ostrvo.
- S druge strane, ni Jacob nije baš svemoćan. Ne može vratiti Richardovu ženu Isabellu koja je mrtva, što opet dokazuje da on nije nikakvo božanstvo. Isto tako ne može Richarda osloboditi od grijeha da ne ode u Pakao, dakle nije ni čovjek od vjere niti je božanstvo. Ali ipak ima neku moć kojom Richardu podari vječni život, oživi Lockea kojem ipak ne može izliječiti kičmu da ponovo hoda. Vjerovatno je oživio i Ilanu čim mu je onoliko privržena.
- Mislim da je Crni nešto dobro zajebo u prošlosti pa je osuđen da vječno boravi na onom ostrvu bez mogućnosti povratka kući. Dužina boravka na ostrvu ne zavisi od Jacoba, iako se u pravi mah tako zaključuje. Jer Jacob mu kaže: "Ne ideš ti nigdje dok god sam ja živ.", a ako ga i uspije ubiti, Jacoba će zamjeniti neko drugi i opet Crni ne može otići sa ostrva. Dakle i Jacob je nečiji pijun ili sluga u cijeloj priči.
- S obzirom na to da i Jacob i Crni imaju određene moći, postavlja se pitanje jesu li možda obojica u stvari kažnjenici? Znamo da Jacob pokušava pomoći ljudima i dokazati im da u njima ima dobra, ali možda to radi na takav način da zapravo okaje svoj grijeh, pokaže se dobrim jer je on izabrao takav način okajanja grijeha tako da kada nađe adekvatnog zamjenika mirne duše i kao zalužan za sve što je učinio može napustiti ostrvo. Jer ako pokušava dokazati da Crni griješi da su ljudi potkupljivi i da u ljudima nema dobrote, onda je ovo savršen način da to i dokaže i time je njegov zadatak završen.
POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2757 : 28.03.2010. 15:46:58 »
Spoiler for Hiden:
Odlicna epiozda, malo netipicna za lost, ali moram da priznam da mi je dobro dosao odmor od fleseva. Kad bi svaka bila ovakva serija bi se definitivno izvukla iz bule u koju je upala. Ali po nazivima sledecih par epizoda tesko da cemo taj film gledati. Meni je licno u ovoj epizodi zasmetalo nacin na koji je brod razbucao onu kolosalnu gradjevinu. Pa kao da je od papira, pogotovo sto smo na pocetku ove sezone videli da je cak je i pod vodom uspeo onaj mali deo da se ocuva.

Spoiler for Hiden:
Moguce je da brod ni uopste nije srusio statuu vec talas. A to sto je ostalo pod talasom je logicno jer je koren uvek najtvrdji.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Re: Lost
« Odgovor #2758 : 28.03.2010. 15:55:32 »
Spoiler for Hiden:
Kada Richard kaže Jacobu da je mrtav i da je u paklu, na Jacobovom licu se vidi ogroman bijes s kojim odvlači Richarda u okean i potapa ga čime mu dokazuje da nije mrtav, odnosno da nije u paklu. Kao da hoće reći da je u paklu mnogo puta gore. A onda ide razgovor:

Jacob: Ja sam taj koji je doveo tvoj brod na ovo ostrvo.

Richard: Ti si ga doveo ovdje? Zašto?

Jacob: Zamisli da je ovo vino ono što ti nazivaš pakao. Isto tako postoji još puno naziva za to. Zloba. Zlo. Tama. I evo ga, kovitla se u boci, spriječen da izađe, jer ako izađe, proširiće se. Čep je ovo ostrvo. I on jedini zadržava tamu tamo gdje joj je mjesto.
Čovjek koji te poslao da me ubiješ vjeruje da su svi podmitljivi jer je svakome u prirodi da griješi. Dovodim ljude ovdje da dokažem da i on griješi.
A kada dođu ovdje, njihova prošlost više nije važna.

Richard: Prije nego što si doveo moj brod, bilo je i drugih?

Jacob: Jeste, mnogo.

Richard: Šta je bilo s njima?

Jacob: Svi su mrtvi.

Richard: Ali ako si ihi ih doveo ovdje, zašto im nisi pomogao?

Jacob: Jer sam htio da pomognu sami sebi. Da shvate razliku između dobra i zla, a ne da im ja to kažem. Sve to je besmisleno ako ih ja moram navoditi na bilo šta. Zašto bih se ja trebao miješati?

Zatim Jacob ponudi Richardu posao da bude njegov zastupnik, posrednik između Jacoba i ljudi koje dovede na ostrvo. Još jedan dokaz da i Jacob koristi ljude kao sluge, samo na mnogo kulturniji i ljepši način od Crnog. Kao što Crni reče Sayidu i Richardu: "Ne smiješ mu dozvoliti da ti se ijednom riječju obrati, jer je onda sve propalo. On zna biti veoma uvjerljiv".

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline filipp

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2759 : 28.03.2010. 16:27:55 »
Spoiler for Hiden:
Kada Richard kaže Jacobu da je mrtav i da je u paklu, na Jacobovom licu se vidi ogroman bijes s kojim odvlači Richarda u okean i potapa ga čime mu dokazuje da nije mrtav, odnosno da nije u paklu. Kao da hoće reći da je u paklu mnogo puta gore. A onda ide razgovor:

Jacob: Ja sam taj koji je doveo tvoj brod na ovo ostrvo.

Richard: Ti si ga doveo ovdje? Zašto?

Jacob: Zamisli da je ovo vino ono što ti nazivaš pakao. Isto tako postoji još puno naziva za to. Zloba. Zlo. Tama. I evo ga, kovitla se u boci, spriječen da izađe, jer ako izađe, proširiće se. Čep je ovo ostrvo. I on jedini zadržava tamu tamo gdje joj je mjesto.
Čovjek koji te poslao da me ubiješ vjeruje da su svi podmitljivi jer je svakome u prirodi da griješi. Dovodim ljude ovdje da dokažem da i on griješi.
A kada dođu ovdje, njihova prošlost više nije važna.

Richard: Prije nego što si doveo moj brod, bilo je i drugih?

Jacob: Jeste, mnogo.

Richard: Šta je bilo s njima?

Jacob: Svi su mrtvi.

Richard: Ali ako si ihi ih doveo ovdje, zašto im nisi pomogao?

Jacob: Jer sam htio da pomognu sami sebi. Da shvate razliku između dobra i zla, a ne da im ja to kažem. Sve to je besmisleno ako ih ja moram navoditi na bilo šta. Zašto bih se ja trebao miješati?

Zatim Jacob ponudi Richardu posao da bude njegov zastupnik, posrednik između Jacoba i ljudi koje dovede na ostrvo. Još jedan dokaz da i Jacob koristi ljude kao sluge, samo na mnogo kulturniji i ljepši način od Crnog. Kao što Crni reče Sayidu i Richardu: "Ne smiješ mu dozvoliti da ti se ijednom riječju obrati, jer je onda sve propalo. On zna biti veoma uvjerljiv".

POZDRAV
Stvarno svaka ti cast,samo se bojim da svo ovo nase mudrovanje o tome sta je bilo sta je i sta ce biti ne padne u vodu u zadnjih sat i po najbolje serije ikada...

Tags: