Autor Tema: Lost  (Posjeta: 748159 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Lost
« Odgovor #2400 : 20.02.2010. 14:28:35 »
Spoiler for Hiden:
Više je verovatno da su im životi od početka restartovani, a ne od ulaska u avion. Ali opet u svakoj epizodi je bio prisutan neki deja vu kod par likova pa to zbunjuje. Treba sačekati još par epizoda pa da se vidi koji im je plan sa tom paralelnom radnjom.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Re: Lost
« Odgovor #2401 : 20.02.2010. 17:55:24 »
Čudno da niko sem mene nije primjetio ovo:
Spoiler for Hiden:
Kad Crni Lok pokazuje Džejmsu imena u pećini, a pored imena brojevi, 4, 8, 15, 16, 23 i 42. Sad znamo čemu su služili Džejkobu, da ih odabere.
:)
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Lost
« Odgovor #2402 : 20.02.2010. 19:02:09 »
Čudno da niko sem mene nije primjetio ovo:
Spoiler for Hiden:
Kad Crni Lok pokazuje Džejmsu imena u pećini, a pored imena brojevi, 4, 8, 15, 16, 23 i 42. Sad znamo čemu su služili Džejkobu, da ih odabere.
:)

Svi junaci mukom zamukoše. Bravo Šćepo. clapp

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Re: Lost
« Odgovor #2403 : 20.02.2010. 21:36:51 »
Dobro zapazeno za brojeve, mada i dalje sve to ostaje misterija . Treba neko  ko je gledao 720p snimak da zaustavi i porcita sva imena. Naleteh negde na snimak kako zavrsava pc igra lost-via domus, pa neki vec vade paralele i sa serijom. Koga zanima:
http://www.youtube.com/watch?v=NclOOQ4iZDo
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2404 : 20.02.2010. 23:19:05 »
Nismo spomenuli brojeve jer smo ih uglavnom svi videli  :P

Offline alvin974

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
Re: Lost
« Odgovor #2405 : 21.02.2010. 18:17:06 »
Volio bih da Almin prokomentarise  epizodu, on se bas udubi, i njegova objasnjenja mi nekako najbolje drze vodu. ???

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Re: Lost
« Odgovor #2406 : 21.02.2010. 18:34:28 »
Znamo svi da brojevi idu: 4, 8, 15, 16, 23, 42 i onda tipka EXECUTE.

Ako ih povežemo sa imenima iz pećine, jednačina bi izgledala ovako:
Spoiler for Hiden:
Locke, Hugo, Sawyer, Sayid, Jack, Sun i Jin = izvršiti, načiniti, pogubiti, riješiti, strijeljati (značenja riječi "execute")
Gdje je u svemu ovome Kate koja se još uvijek vuče po ostrvu? Znači li to da će uskoro i ona umrijeti? Šta je sa Benom i Richardom, jesu li konačno prestali biti pijuni?
U ovoj zadnjoj epizodi Locke kaže Randyu: "Tamo gdje sam bio je privatna stvar i ne želim pričati o tome". Znači li to da se Locke ipak sjeća ostrva?
Za ovoga dječaka mislim da je to pripadnik "onih koji dolaze", mislim da on nema veze sa robovima sa Crne stijene.


POZDRAV ALMIN
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Re: Lost
« Odgovor #2407 : 21.02.2010. 18:54:14 »
Znamo svi da brojevi idu: 4, 8, 15, 16, 23, 42 i onda tipka EXECUTE.

Ako ih povežemo sa imenima iz pećine, jednačina bi izgledala ovako:
Spoiler for Hiden:
Locke, Hugo, Sawyer, Sayid, Jack, Sun i Jin = izvršiti, načiniti, pogubiti, riješiti, strijeljati (značenja riječi "execute")
Gdje je u svemu ovome Kate koja se još uvijek vuče po ostrvu? Znači li to da će uskoro i ona umrijeti? Šta je sa Benom i Richardom, jesu li konačno prestali biti pijuni?
U ovoj zadnjoj epizodi Locke kaže Randyu: "Tamo gdje sam bio je privatna stvar i ne želim pričati o tome". Znači li to da se Locke ipak sjeća ostrva?
Za ovoga dječaka mislim da je to pripadnik "onih koji dolaze", mislim da on nema veze sa robovima sa Crne stijene.


POZDRAV ALMIN

Almine svaka cast na proceni i razmisljanju!  clapp

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Re: Lost
« Odgovor #2408 : 21.02.2010. 19:34:19 »
Hvala Gordon.

Spoiler for Hiden:
Sada mi je palo na pamet da je dječak u stvari mladi Jacob. Na to me asociraju dječakova faca i plava kosa. Ako je duh Jacoba kao odraslog ušao u tijelo Sayida, možda je ovaj dječak bio na Crnoj stijeni i u to doba kao kandidat pobjedio ostale i tako je Jacob u njega ušao. Šta vi mislite o tome?
Pored nama poznatih brojeva i imena na zidu pećine, primjetio sam da ima čak i trocifrenih brojeva i nepoznatih imena:
222 - O'Toole (ispred 42 - Kwon);
291 - Čini mi se da je Domengo, ispod Kwon;
313 - Littleton, a znamo svi da se ovako preziva Claire. Gledajte poslije Lockeove rečenice "Zadnji, ali ne i posljednji" kada se kamera diže prema Sawyerovom imenu, a ispod Clairinog prezimena je i Almeida, samo se ne vidi broj od baklje.
Ako su precrtana imena znak da su ti ljudi mrtvi, onda bi i Claire trebala biti mrtva.

POZDRAV ALMIN
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline kralj

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
  • Odmor od profesionalnog kladjenja !
    • Sportski-portal.com
Re: Lost
« Odgovor #2409 : 21.02.2010. 20:55:23 »
"Sawyer: Misliš da ako je atomska eksplodirala,
mi bi i dalje stajali ovdje?
Jack: Ne znam.
Sawyer: Tako je, ne znaš! Konačno ti nešto ne znaš!"

LOL Odlican :D
Obozavam serije.

Offline Nagy

  • Ja
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 395
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2410 : 21.02.2010. 21:19:04 »
Znamo svi da brojevi idu: 4, 8, 15, 16, 23, 42 i onda tipka EXECUTE.

Ako ih povežemo sa imenima iz pećine, jednačina bi izgledala ovako:
Spoiler for Hiden:
Locke, Hugo, Sawyer, Sayid, Jack, Sun i Jin = izvršiti, načiniti, pogubiti, riješiti, strijeljati (značenja riječi "execute")
Gdje je u svemu ovome Kate koja se još uvijek vuče po ostrvu? Znači li to da će uskoro i ona umrijeti? Šta je sa Benom i Richardom, jesu li konačno prestali biti pijuni?
U ovoj zadnjoj epizodi Locke kaže Randyu: "Tamo gdje sam bio je privatna stvar i ne želim pričati o tome". Znači li to da se Locke ipak sjeća ostrva?
Za ovoga dječaka mislim da je to pripadnik "onih koji dolaze", mislim da on nema veze sa robovima sa Crne stijene.


POZDRAV ALMIN

Što se tiče onoga što je Locke rekao Randyju, ali kasnije kaže ženi koja me neodoljivo podsjeća na Pen iz Bračnih voda (jel se tako zvala žena Ala Bundyja??) da je htio ići na walkabout ali da mu nisu dali... tako da mislim da se on ipak ne sjeća...
Citat: bugmenot11 - 14. 10. 2008 u 21:48:55
Mirko_Pevac je u pravu, koji kurac prijevod jos nije gotov ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?



Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Re: Lost
« Odgovor #2411 : 21.02.2010. 21:36:29 »
Ne znam da li je vec bilo. Malo parodija ali ima dosta i istine

http://www.youtube.com/watch?v=j1PAB6Sgdp8 
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline gamacin

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 55
  • kupus u kacu, dete u kolevku
Re: Lost
« Odgovor #2412 : 22.02.2010. 10:57:15 »
Spoiler for Hiden:
Za ovoga dječaka mislim da je to pripadnik "onih koji dolaze", mislim da on nema veze sa robovima sa Crne stijene.

POZDRAV ALMIN
...ili možda Aaron? naglašavalo se da je on izuzetno važan za Ostrvo  :-\

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Re: Lost
« Odgovor #2413 : 22.02.2010. 13:41:44 »
Spoiler for Hiden:
Za ovoga dječaka mislim da je to pripadnik "onih koji dolaze", mislim da on nema veze sa robovima sa Crne stijene.

POZDRAV ALMIN
...ili možda Aaron? naglašavalo se da je on izuzetno važan za Ostrvo  :-\

ili možda Šćepo ???

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Lost
« Odgovor #2414 : 22.02.2010. 14:13:25 »
Jeste primetili koliko u ovoj seriji ne vole crnce?  ;D
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Arya

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 127
  • Spol: Ženski
Re: Lost
« Odgovor #2415 : 22.02.2010. 17:37:48 »
Ja sam primjetila da su od poznatih kandidata ostali samo muškarci. Možda zato nema Kate? Onda bi i Kwon bio Jin?  :-\

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2416 : 23.02.2010. 00:43:23 »
UL

Lost.S06E04.720p.HDTV.X264-DIMENSION_HR (Almin)

May the Plasma be with you!

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Lost
« Odgovor #2417 : 23.02.2010. 21:20:33 »
Najjači lik u seriji.  ;D

All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline djoksa

  • Chun it out!
  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2418 : 23.02.2010. 21:58:06 »
Najjači lik u seriji.  ;D

 rofl    Da, da, ova scena je

Spoiler for Hiden:
trenutak posle uručivanja otkaza. Smejao sam se kao budala.

Spoiler for Hiden:
Benovo pizdenje oko kafe :)
It's not random if it hits. / If it works you didn't guess. / If you don't scare, I don't scare.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Lost
« Odgovor #2419 : 23.02.2010. 22:52:58 »
U vezi Bena...

Spoiler for Hiden:
Zanimljivo da ga u ovoj epizodi vidimo kao nastavnika, a jedna od sljedećih epizoda se zove dr. Linus...
Možda je to neki drugi Linus. Možda je doktor povijesti? Možda su u šumi... :-\

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Re: Lost
« Odgovor #2420 : 24.02.2010. 07:47:55 »
U vezi Bena...

Spoiler for Hiden:
Zanimljivo da ga u ovoj epizodi vidimo kao nastavnika, a jedna od sljedećih epizoda se zove dr. Linus...
Možda je to neki drugi Linus. Možda je doktor povijesti? Možda su u šumi... :-\
... a da m i ipak bacimo bombu -u bunar? ;D
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2421 : 24.02.2010. 11:31:02 »
Spoiler for Hiden:
Pa... ova cela sezona gura priču, šta bi bilo kad ostrva ne bi bilo. Očigledno je i da je Džejkob bio neko ko nije ograničen vremenom, dok je ostrvo u direktnoj sprezi sa vremenom (moja je pretpostavka da je ostrvo vremenski zatvor za Smokija). Dakle, verovatno ako je Džejkob ubijen, da su nastale velike promene u prostor-vremenu. Bez njega, Bendžamin Lajnus bi, očigledno postao profesor istorije, što, obzirom na njegovo detinjstvo iz originalne vremenske linije, povlači i da nije bilo ni Darme, odnosno, možda i jeste ali nije bila vezana za ostrvo. Ipak, ako sam tu u pravu, naišli smo na veliku nedoslednost u priči jer, Darmino selo je potopljeno sa ostrvom (Scena na početku ove sezone), a svi dobro znamo da je Ben bio na ostrvu u momentu eksplozije bombe. Interesantna je setiti se da su na ostrvo stigli i još neki (moja pretpostavka je da su u pitanju svojevrsni kontrolori od Džejkobove rase) čiji je prvi predstavnik kojeg smo do sada videli bio onaj klinja.

Dakle, moja hipoteza je da je Smoki bio kriminalac (nekakav) koji je doživotno kažnjen na ostrvu, a Džejkob je bio njegov čuvar. I dalje sam ubeđen da je sve vezano za Atlantidu.

Vlado, neki nisu još gledali, čekaju da se skupi epizoda. Stavljeno u spojler.
« Zadnja izmjena: 24.02.2010. 11:53:42 zkarlov »
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline noiser

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 249
Re: Lost
« Odgovor #2422 : 24.02.2010. 12:57:43 »
Spoiler for Hiden:
Meni se cini da je Smoki bio zli kapetan Crnog Bisera i da su svi ostali bili mornari na istom, a da je Dzejkob pokrenuo pobunu sa svim ostalima protiv Smokija i onda su pronasli ovo ostrvo sakriveno od svega koje im je podarilo vecnu mladost. Nesto kao Baunti samo SF.

Offline *

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 179
Re: Lost
« Odgovor #2423 : 24.02.2010. 13:26:04 »
Spoiler for Hiden:
Meni se cini da je Smoki bio zli kapetan Crnog Bisera i da su svi ostali bili mornari na istom, a da je Dzejkob pokrenuo pobunu sa svim ostalima protiv Smokija i onda su pronasli ovo ostrvo sakriveno od svega koje im je podarilo vecnu mladost. Nesto kao Baunti samo SF.

Spoiler for Hiden:
ne pije to vode zato sto su u zadnjoj epizodi 5 sezone Jacob i onaj drugi posmatrali brod koji je vjerovatno crni biser.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2424 : 24.02.2010. 15:18:55 »
Ja još nisam gledao. Sve što sam napisao u gornjem postu je pretpostavka i zato nije u spoileru. (Čekam prevod da gledam sa ženom)
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Lost
« Odgovor #2425 : 24.02.2010. 15:22:59 »
Nisam ti stavio u spojler zbog zadnje epizode, nego zbog svih iz ove sezone. Kao što sam ti napisao ima ljudi koji sačekaju desetak epizoda pa onda pogledaju u cugu, a oni znaju samo da je
Spoiler for Hiden:
bomba puknula
i ništa dalje.

ja ne znam   ;D
« Zadnja izmjena: 24.02.2010. 15:32:36 dreambett »

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Lost
« Odgovor #2426 : 24.02.2010. 15:36:21 »
Onda nisi gleda ni 5. sezonu dream. ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2427 : 24.02.2010. 15:37:29 »
ok... ovo je možda blagi offtopic ali, voleo bi da sam načisto. Sve što kažem, a oslanja se na ovu sezonu mora u spoiler, ali ono što govori o prethodnim sezonama, ne mora? Jer, ko zna, ima ljudi koji još nisu počeli da gledaju Lost uopšte? (ja upravo počinjem drugu sezonu Supernatural-a).
Uvek do sada, komentari su bili vezani za sve što je bilo u prethodnim epizodama, dok je zadnja išla u spoiler. Da sam ono juče napisao, verujem da mi čak ni ti ne bi editovao poruku... Idem još jednom da pročitam pravila.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline dreambett

  • Old staff
  • Član
  • *****
  • Postova: 654
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2428 : 24.02.2010. 15:39:39 »
Onda nisi gleda ni 5. sezonu dream. ;D

Nisam, čekam da sve završi, pa onda preko ljeta da udarim po tome u komadu.  :)

Edit: nije mi jasno čemu služi onaj forum "otvoreno o serijama bez spoilera" jer očito i ovde i tamo, jedno te isto  :)

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2429 : 24.02.2010. 15:49:40 »
12. Kako ne biste ostalim korisnicima pokvarili uživanje u gledanju omiljene serije, koristite opciju spoiler.
Upotreba opcije Spoiler je obavezna za svaki komentar u vezi sa radnjom u još neobjavljenim epizodama, kao i prva dva dana poslije prikazivanja epizode na televiziji ili internetu (webisode).

Molim moderatore, administratore i ostale koji mogu da se petljaju u ono što sam napisao da ili pročitaju pravila ili da ih promene, a do tada da se ne mešaju u moje poruke!
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Tags: