Autor Tema: Lost  (Posjeta: 748155 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Re: Lost
« Odgovor #2250 : 05.02.2010. 17:05:37 »
Odličan početak sezone koji nam je puno toga otkrio, ali naravno i ostavio dosta nerazjašnjenih stvari koje će do kraja serije biti razriješene. Nadam se da će ih polako kroz epizode razjašnjavati jednu po jednu, a ne strpati odjednom sve u zadnje 2 epizode. Krenimo redom:

Spoiler for Hiden:
- Nakon aktiviranja bombe svi su ponovo u avionu i bezbrižno lete prema Los Angelesu. A onda iznenada počinju turbulencije kao i prije pada aviona na ostrvo sa početka serije. Jesu li turbulencije u stvari znak da u tom trenutku Jackov otac iz lijesa prelazi na ostrvo, odnosno da ga ostrvo uzima sebi?
- Odjednom se kamera naglo spušta iz aviona kroz oblake i ponire u okean gdje vidimo da je kompletno ostrvo potopljeno zajedno sa nogom kipa. A onda nakon detonacije h-bombe ulazimo u svijet alternativnog svemira u kojem su svi ponovo pored otvora Labuda i u koji u stvari uopšte nisu pali sa avionom.
- Saznali smo i pojavljivanje i svrhu crnog dima i po meni je odlično objašnjen. Crni je rekao Benu da se želi vratiti kući, a njegova kuća je hram. Kada su Francuzi tek došli na ostrvo i do rupe hrama, povukao ih je crni dim unutra, dakle Crni je tada bio u hramu. Vjerovatno ga je Jacob nekako istjerao odatle, a ovi sadašnji stanovnici hrama mislim da su došli sa onim brodom iz scene kada upoznajemo Jacoba i Crnog. Ako je taj njihov brod "Crna stijena", onda su oni u stvari robovi.
- Jacob je sada u Sayidovom tijelu, što me poprilično iznenadilo, jer se nisam nadao da će se baš kroz Sayida vratiti. Ali s obzirom na Sayidovu prošlost i vojno iskustvo, onda to i ima smisla.
- Najviše mi se sviđa kako je prikazana psihička propast Bena. Ako se ovako nastavi ili će totalno popizditi i ubiti se ili će preći na stranu Crnog i biti njegov sluga.
- Ono što je još uvijek nerazjašnjeno je kakva je uloga Jackovog oca u svemu tome vezanom za ostrvo? Gdje su Aaron i Claire? Najveća misterija je Jacobova rečenica pred smrt "Oni dolaze", jer ko su "oni"? A i sama Danielle je stalno ponavljala kako "oni dolaze".

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline piter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • dipl.mag.inz.dr.nauka
Re: Lost
« Odgovor #2251 : 05.02.2010. 18:44:40 »
drugari kako se zove onaj sajt za gledanje koliko ima epizoda koja serija tvguide i tvcount kako bese?
...so say we all...

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2252 : 05.02.2010. 21:34:35 »

Offline SkuLL

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Re: Lost
« Odgovor #2253 : 05.02.2010. 21:45:32 »
Ola!
Pogledao sam prve tri sezone. Upravo sad pogledao finale treće sezone (danas 6 epizoda pogledao ;))
Pohvale za prijevode, Almine i Coa.

Spoiler for Hiden:
Žao mi je što je Charlie umro, ali sudbina je to ;) sad me živo zanima šta se događa u četvrtoj sezoni. Mogo bi večeras još pogledat 2-3 epizode 4. sezone.
Od likova mi je najdraži Hurley, živo mu se jebe za sve. Ben je također odličan lik, unio je živost u seriju sa svojom pojavom. Charlie me nekad znao nervirati, ali ipak mi ga je na kraju bilo žao.
Kate mi je nekako mrska, svaki njezin flešbek je dosadan.
i Jack teh hero je ponekad dosadan, ali daleko bolji od Kate xD

I da, čitao sam tu neke spoilere (nisam se mogao suzdržat) i vidim dosta me toga čeka.
super serija i još jednom pohvala za prijevode ;)

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2254 : 06.02.2010. 09:58:58 »
Evo nešto interesantno što sam zapazio dok sam gledao epizodu po drugi put:

Spoiler for Hiden:

Liči na Harlija. :)

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Lost
« Odgovor #2255 : 06.02.2010. 14:33:54 »
Odličan početak sezone koji nam je puno toga otkrio, ali naravno i ostavio dosta nerazjašnjenih stvari koje će do kraja serije biti razriješene. Nadam se da će ih polako kroz epizode razjašnjavati jednu po jednu, a ne strpati odjednom sve u zadnje 2 epizode. Krenimo redom:

Spoiler for Hiden:
- Nakon aktiviranja bombe svi su ponovo u avionu i bezbrižno lete prema Los Angelesu. A onda iznenada počinju turbulencije kao i prije pada aviona na ostrvo sa početka serije. Jesu li turbulencije u stvari znak da u tom trenutku Jackov otac iz lijesa prelazi na ostrvo, odnosno da ga ostrvo uzima sebi?
- Odjednom se kamera naglo spušta iz aviona kroz oblake i ponire u okean gdje vidimo da je kompletno ostrvo potopljeno zajedno sa nogom kipa. A onda nakon detonacije h-bombe ulazimo u svijet alternativnog svemira u kojem su svi ponovo pored otvora Labuda i u koji u stvari uopšte nisu pali sa avionom.
- Saznali smo i pojavljivanje i svrhu crnog dima i po meni je odlično objašnjen. Crni je rekao Benu da se želi vratiti kući, a njegova kuća je hram. Kada su Francuzi tek došli na ostrvo i do rupe hrama, povukao ih je crni dim unutra, dakle Crni je tada bio u hramu. Vjerovatno ga je Jacob nekako istjerao odatle, a ovi sadašnji stanovnici hrama mislim da su došli sa onim brodom iz scene kada upoznajemo Jacoba i Crnog. Ako je taj njihov brod "Crna stijena", onda su oni u stvari robovi.
- Jacob je sada u Sayidovom tijelu, što me poprilično iznenadilo, jer se nisam nadao da će se baš kroz Sayida vratiti. Ali s obzirom na Sayidovu prošlost i vojno iskustvo, onda to i ima smisla.
- Najviše mi se sviđa kako je prikazana psihička propast Bena. Ako se ovako nastavi ili će totalno popizditi i ubiti se ili će preći na stranu Crnog i biti njegov sluga.
- Ono što je još uvijek nerazjašnjeno je kakva je uloga Jackovog oca u svemu tome vezanom za ostrvo? Gdje su Aaron i Claire? Najveća misterija je Jacobova rečenica pred smrt "Oni dolaze", jer ko su "oni"? A i sama Danielle je stalno ponavljala kako "oni dolaze".

POZDRAV

Spoiler for Hiden:
Odlična retrospektiva premijere Almine. Nisam mislio da je Jakob "preuzeo" Sajidovo telo, ali kada sam povezao neke konce shvatio sam da je Sajid u stvari onaj kandidat o kom su Ilana i Bram govorili kada su nosili Lapidusa u petoj sezoni. Što se tiče Bena on je postao totalno minoran u celoj sadašnjoj situaciji, bolje rečeno kmet.  ;D
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Re: Lost
« Odgovor #2256 : 06.02.2010. 20:49:25 »
Spoiler for Hiden:
Meni je totalno zbunjujuce to mesanje kultura. Ovaj hram onako u prasumi i po stilu gradnje mi vuce na juznoamericke piramide, sa druge strane enterijer obiluje egipatskim simbolima, dok pak stanovnici vuku na azijatske pirate. Sve u svemu veoma dobar pocetak sezone, samo i dalje se drze stare devize "objasnim jednu stvar, zakomplikujem 10." Sada ce jos da ispadne da stjuardesa ima neku veliku ulogu u svemu tome
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline 4 8 15 16 23 42

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Re: Lost
« Odgovor #2257 : 07.02.2010. 00:55:35 »
Ne slazem se sa tobom
Spoiler for Hiden:
Ovakve stepenicaste piramide jesu nastale u Egiptu i to su najstarije piramide, kasnije su pravljene onakve...Ne mislim da mesaju bozanstva, vec stvaraju sopstvena po uzoru na druge...

Offline nebula

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Re: Lost
« Odgovor #2258 : 07.02.2010. 01:58:57 »
Stepenasta piramida (iako prva) u Egiptu je vise bila iznudjeno arhitektonsko resenje, a svakako nije ni nalik ovoj iz serije. Nisam nesto obratio paznju na enterijer, ali neko rece da ima Egipatskih motiva.
Ideja za izgled spolja ove je, po meni, uzeta iz Angkor Wat-a u Kambodzi (a pretpstavljam da u Aziji ima jos slicnih hramova) i Meksickih piramida gde postoji pravo stepeniste koje vodi ka vrhu gde su prinosene zrtve, nadam se da ovde toga nece biti :).
Moguce da im je mesavina svega toga bila inspiracija.

Meksicke:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8b/Mexico.Pue.Cholula.Pyramid.01.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9e/Kukulcan%2C_Chichén_Itzá.jpg,

Angkor wat u Kambodzi (pogledajte vrata na ulazu, ceo sumovit ambijent, voda (koja je okruzivala hram) ...) http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/93/Angkor1866.jpghttp://www.ptowntravel.com/vietnam/images/large/AngkorWatRuins.jpg.
Cak ovaj hram na zadnjoj slici iz kompleksa u Aziji i dosta potseca na ovaj iz serije (samo da se dodaju vrata) http://images.travelpod.com/users/buenostiempos/1.1240140242.an-small-old-temple.jpg


U svakom slucaju mi se veoma svidja kako je odradjeno :)
A sto se serije tice nije losa epizoda, u odnosu na mnoge prethodne, nadam se samo da nece smoriti u narednim pa da na kraju zbrzaju sa poluodgovorima.
« Zadnja izmjena: 07.02.2010. 02:17:14 nebula »

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2259 : 07.02.2010. 03:03:13 »
Spoiler for Hiden:
- Saznali smo i pojavljivanje i svrhu crnog dima i po meni je odlično objašnjen. Crni je rekao Benu da se želi vratiti kući, a njegova kuća je hram. Kada su Francuzi tek došli na ostrvo i do rupe hrama, povukao ih je crni dim unutra, dakle Crni je tada bio u hramu. Vjerovatno ga je Jacob nekako istjerao odatle, a ovi sadašnji stanovnici hrama mislim da su došli sa onim brodom iz scene kada upoznajemo Jacoba i Crnog. Ako je taj njihov brod "Crna stijena", onda su oni u stvari robovi.
Spoiler for Hiden:
Crni dim je bio u "hramu" i onda kada se Benova kcerka pojavila da kaze Benu da mora da radi ono sto mu kaze Lok. Po tome je moguce da dim i tada nije bio u hramu. (mislim na ovo sto kaze Almin.)

Offline cpdjaN

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2260 : 07.02.2010. 08:58:56 »
Mene zanima odgovor na jedno pitanje:

Spoiler for Hiden:
Kako ce otici sa ostrva, jer ostrvo je u buducnosti evidentno potopljeno? :)

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2261 : 07.02.2010. 09:37:20 »
Moguće je po meni
Spoiler for Hiden:
da naprave nekakvu teoriju Atlantide. Otok s čudesnim moćima, potpoljen, nepotopljen, miče se, nemožeš ga naći i sl. Onda bi hram i kip možda imali tu nekakvo objašnjenje, ili neka prastara napredna civilizacija (možda Jakob i ovaj njegov pajdo) koja polako izumire (međusobne borbe i spletke). Nadam se da neće sve objasniti alienima ili nečim sl.

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Re: Lost
« Odgovor #2262 : 07.02.2010. 10:31:57 »
imam i ja jedno pitanje

Spoiler for Hiden:
ako putujem brzinom većom od brzine zvuka i prdnem. da li ću pre da čujem prdež ili ga namirišem?  ???

Spoiler for Hiden:
jbg... nisam gledao epizodu pa nemam ništa pametno da kažem  ;D

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Re: Lost
« Odgovor #2263 : 07.02.2010. 10:42:37 »
 rofl
...da, kad svi nešto pitaju ;D
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Re: Lost
« Odgovor #2264 : 07.02.2010. 10:44:18 »
imam i ja jedno pitanje

Spoiler for Hiden:
ako putujem brzinom većom od brzine zvuka i prdnem. da li ću pre da čujem prdež ili ga namirišem?  ???

Spoiler for Hiden:
jbg... nisam gledao epizodu pa nemam ništa pametno da kažem  ;D

Opet smaraš sa tim pitanjem! ;D Zar ti nisam odgovorio? Svako ko gleda Lost bi to znao... :)
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Re: Lost
« Odgovor #2265 : 07.02.2010. 10:47:16 »
evo pitanjce!
Spoiler for Hiden:
e pa niko nije spomenuo ricarda, na sta se odnosilo kad mu je ovaj bad locke rekao
Citat:
Lepo je videti te van okova.

Offline neo

  • Član
  • ***
  • Postova: 891
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2266 : 07.02.2010. 10:58:28 »
Mene zanima odgovor na jedno pitanje:

Spoiler for Hiden:
Kako ce otici sa ostrva, jer ostrvo je u buducnosti evidentno potopljeno? :)
Spoiler for Hiden:
zar nije iz perspektive aktera radnje sa ostrva ostrvo potopljeno u prošlosti, odnosno u trenutku kada nisu pali na ostrvo?

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Lost
« Odgovor #2267 : 07.02.2010. 11:04:35 »
evo pitanjce!
Spoiler for Hiden:
e pa niko nije spomenuo ricarda, na sta se odnosilo kad mu je ovaj bad locke rekao
Citat:
Lepo je videti te van okova.

Spoiler for Hiden:
Pa mislim da je to očigledno, Ričard je bio jedan od robova na "Crnoj Steni".
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline cpdjaN

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2268 : 07.02.2010. 11:07:07 »
Mene zanima odgovor na jedno pitanje:

Spoiler for Hiden:
Kako ce otici sa ostrva, jer ostrvo je u buducnosti evidentno potopljeno? :)
Spoiler for Hiden:
zar nije iz perspektive aktera radnje sa ostrva ostrvo potopljeno u prošlosti, odnosno u trenutku kada nisu pali na ostrvo?

Spoiler for Hiden:
Pa da, ali zar nisu oni koji su sada na ostrvu u 1874. ili kojoj vec tacno godini, nebitno? :P Dakle, oni ce morati da potope ostrvo tada, da bi 2004. sleteli na LAX.

Offline neo

  • Član
  • ***
  • Postova: 891
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2269 : 07.02.2010. 11:15:21 »
Mene zanima odgovor na jedno pitanje:

Spoiler for Hiden:
Kako ce otici sa ostrva, jer ostrvo je u buducnosti evidentno potopljeno? :)
Spoiler for Hiden:
zar nije iz perspektive aktera radnje sa ostrva ostrvo potopljeno u prošlosti, odnosno u trenutku kada nisu pali na ostrvo?

Spoiler for Hiden:
Pa da, ali zar nisu oni koji su sada na ostrvu u 1874. ili kojoj vec tacno godini, nebitno? :P Dakle, oni ce morati da potope ostrvo tada, da bi 2004. sleteli na LAX.
Spoiler for Hiden:
sa obzirom da je uništen otvor od eksplozije kada Desmond nije ukucao brojeve, trebali bi da su trenutno u sadašnjosti odnosno u 2010. godini.  :)

Offline cpdjaN

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2270 : 07.02.2010. 11:20:43 »
Mene zanima odgovor na jedno pitanje:

Spoiler for Hiden:
Kako ce otici sa ostrva, jer ostrvo je u buducnosti evidentno potopljeno? :)
Spoiler for Hiden:
zar nije iz perspektive aktera radnje sa ostrva ostrvo potopljeno u prošlosti, odnosno u trenutku kada nisu pali na ostrvo?

Spoiler for Hiden:
Pa da, ali zar nisu oni koji su sada na ostrvu u 1874. ili kojoj vec tacno godini, nebitno? :P Dakle, oni ce morati da potope ostrvo tada, da bi 2004. sleteli na LAX.
Spoiler for Hiden:
sa obzirom da je uništen otvor od eksplozije kada Desmond nije ukucao brojeve, trebali bi da su trenutno u sadašnjosti odnosno u 2010. godini.  :)

Spoiler for Hiden:
Ne bi me cudilo da sam se pogubio, ali meni to izgleda ovako... :P

Kada je John okrenuo onaj tocak, oni su se zaustavili u 1874. (valjda) godini, tj. onda kada su ustvari probili taj dzep energije. Oni su tada bacili bombu, i ona je eksplodirala (unistila otvor), ali oni su i dalje tamo ostali. Dakle, avion se nece srusiti 2004. (kada je taj let bio), jer Desmond nece zakasniti sa ukucavanjem brojeva, ali iz flashforwarda vidimo da je ostrvo potopljeno. Dakle, morace (nekako) da ga potope pre nego sto (nekako) odu sa njega.

Offline neo

  • Član
  • ***
  • Postova: 891
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2271 : 07.02.2010. 11:26:45 »
Spoiler for Hiden:
moguće je i da si u pravu, sa ovim Lost-om se nikad ne zna, mada nikako ne mogu da se setim te 1874. zar nisu posle Lock-ovog okretanja točka završili 30-tak godina u prošlosti za vreme boravka Dharma Initiative na ostrvu...?

Offline cpdjaN

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2272 : 07.02.2010. 11:31:32 »
Spoiler for Hiden:
moguće je i da si u pravu, sa ovim Lost-om se nikad ne zna, mada nikako ne mogu da se setim te 1874. zar nisu posle Lock-ovog okretanja točka završili 30-tak godina u prošlosti za vreme boravka Dharma Initiative na ostrvu...?

Spoiler for Hiden:
Izvini, 1974. Na to sam mislio. :P Dakle, sve ono, samo 1974. :P

Offline neo

  • Član
  • ***
  • Postova: 891
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2273 : 07.02.2010. 11:37:36 »
Spoiler for Hiden:
moguće je i da si u pravu, sa ovim Lost-om se nikad ne zna, mada nikako ne mogu da se setim te 1874. zar nisu posle Lock-ovog okretanja točka završili 30-tak godina u prošlosti za vreme boravka Dharma Initiative na ostrvu...?

Spoiler for Hiden:
Izvini, 1974. Na to sam mislio. :P Dakle, sve ono, samo 1974. :P
ipak nisi u pravu, evo dela razgovora iz poslednje epizode...
Spoiler for Hiden:
00:10:08,869 --> 00:10:14,620
Nije. To je otvor Labuda nakon
što ga je Desmond raznio.

00:10:15,585 --> 00:10:19,037
Izgleda da nismo u 1977. godini?

00:10:42,128 --> 00:10:45,666
-Gdje smo?
-Na Otvoru.

00:10:57,830 --> 00:11:03,174
-Zar su ga sagradili?
-Jesu, sagradili su ga.

Offline cpdjaN

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2274 : 07.02.2010. 11:42:44 »
Spoiler for Hiden:
Pa sto oni moraju biti u pravu? :P

Inace, to sam gledao i nije mi nista bilo jasno. :-X Kakav crni Desmond sad, ako je Juliet jos tamo? Ona ga je raznela. xD Ja mislim da Desmond nema nikakve veze sa tim. :-X Mada, ko ce ga znati. I Desmond je bio u avionu, ne znam sta bi to moglo da znaci. :-\

Offline alvin974

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
Re: Lost
« Odgovor #2275 : 07.02.2010. 12:44:10 »
Da i ja pitam. Je li ona glumica koja reklamira sampon od Garniera Kate

Offline Spectre

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Re: Lost
« Odgovor #2276 : 07.02.2010. 13:34:21 »
Spoiler for Hiden:
Pa sto oni moraju biti u pravu? :P

Inace, to sam gledao i nije mi nista bilo jasno. :-X Kakav crni Desmond sad, ako je Juliet jos tamo? Ona ga je raznela. xD Ja mislim da Desmond nema nikakve veze sa tim. :-X Mada, ko ce ga znati. I Desmond je bio u avionu, ne znam sta bi to moglo da znaci. :-\

Spoiler for Hiden:
For crying out loud...  u_jeeeeeeeeee
Desmond je raznio Labuda u studenom 2004. okretanjem ključa. Na samom kraju 2004. Ben okreće kotač i započinje skokove kroz vrijeme, Locke ih zaustavlja i Sawyer, Miles, Juliet, Daniel i Jin ostaju zarobljeni u 1974. Tamo žive tri godine do 1977. kada iz 2007. stižu Jack, Hurley i Kate. Juliet aktivira bombu i svi oni (osim Daniela) bivaju prebačeni u 2007. oko sat vremena nakon što Ben ubija Jacoba. (epizoda 6x01).
Koliko je poznato, bomba je eksplodirala 1977., ali Labud je svejedno izgrađen bez obzira na eksploziju i ono što Jack i ostali vide u 2007. nakon povratka iz 1977. su ostaci Labuda nakon eksplozije koju je uzrokovao Desmond 2004.
"Sadašnjost" radnje  na otoku je 2007.
"Alternativna stvarnost" iz epizoda 6x01-02 koja prema producentima nije "alternativna" je uzrokovana nečim drugim što će biti otkriveno tokom sezone. Također su natuknuli da otok nije završio na dnu oceana zbog bombe.

Jasno?  ??? :\) :P



Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Re: Lost
« Odgovor #2277 : 07.02.2010. 13:36:31 »
je to je pjegava,iako sa sminkom i nije bas

imam i ja jedno pitanje

Spoiler for Hiden:
ako putujem brzinom većom od brzine zvuka i prdnem. da li ću pre da čujem prdež ili ga namirišem?  ???

Spoiler for Hiden:
jbg... nisam gledao epizodu pa nemam ništa pametno da kažem  ;D
rofl rofl tek se probudio i onda tako nesto procitam  rofl

Offline Fanatic_

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Re: Lost
« Odgovor #2278 : 07.02.2010. 14:32:43 »
Spoiler for Hiden:
Moze li neko da me podseti sta se desilo sa Danielle (Mira Furlan)?  Nije se pojavljivala celu petu sezonu....

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #2279 : 07.02.2010. 14:38:00 »
Spoiler for Hiden:
Ubili je oni specijalci.

Tags: