Autor Tema: Criminal Minds  (Posjeta: 145928 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #750 : 15.06.2013. 21:47:50 »
Je li to samo moj utisak ili je ova sezona bila daleko slabija od prethodnih (čak mi je i osma bila onako... šklj ;D )? ???

Mozda.. Ali mi je ovo jedna od prvih serija, tako da koliko god da opadne kvalitet uvek cu je gledati..
Sve likove u seriji obozavam... Mada mi je ova Blejk malo slaba...
I jos jednom,  svima jedino veliko HVALA koji prevode ovu seriju ili su prevodi...  Smajlicvece

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #751 : 15.06.2013. 22:19:59 »
Je li to samo moj utisak ili je ova sezona bila daleko slabija od prethodnih (čak mi je i osma bila onako... šklj ;D )? ???

Mada mi je ova Blejk malo slaba...

Meni je preslaba, uopšte mi nije jasno što su izbacili Emili, a ubacili ovu...

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #752 : 15.06.2013. 23:20:53 »
Koliko sam citao, sad je sama htela da ode.. dok su je onaj prvi put otpustili..

Online wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #753 : 29.11.2013. 16:27:50 »
Ova zadnja epizoda - predobra.
Ova sezona je mnogo bolja nego prethodna koja je blago recena bila slaba..


Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #754 : 29.11.2013. 17:10:37 »
Uh, što me obradova... Ja upravo pokrećem epizodu 8.01.
Nedavno sam završio sedmu sezonu.

Online wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #755 : 29.11.2013. 18:54:08 »
Hh, prastaj, al prica je mogla bolja da bude, sedma sezona sa vracenjem AJ u postavu mi je bila odlicna. :D
Paget Brewster se vrace za 200 epizodu(guest star).

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #756 : 09.12.2013. 00:26:15 »
Gledam od nedavno ovu seriju, tek sam stigao na pola prve sezone. Zanimljiva mi je i volim ovakve serije pogotovo sto je ova malo specificnija i kvalitetnija. Kada krece neka dublja prica ili ce biti samo resavanja pojedinacnih slucajeva po epizodi?
Jedino sto moze da me odvuce da ne gledam seriju ipak je sto ima vec 200 epizoda x 42min...  :o Da mi je jedina serija koju gledam pa ajde a ovako, nisam siguran.

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #757 : 09.12.2013. 00:56:34 »
Po meni je ovo jedna od kvalitetnijih serija.
Mislim da trebas nastaviti sa gledanjem.
Nije klasičan procedural.Tipa svaka epizoda po jedan slucaj i tako 200 epizoda.
Ima vise glavnih prica .Skoro svaki glavni lik u seriji imace neku svoju pricu.

Online wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #758 : 10.12.2013. 23:12:27 »
S vremena na vrijeme dolaze slucajevi koji su malo licnije prirode.. Nije to sad da se citava prica vezuje oko dva - tri slucaja i ne mogu nikako da rijese do kraja sezone.. Odgledaj dvije ili tri sezone, pa kako ti se svidi.. Meni se licno svidja ta prica oko profajlera i citavoj toj jedinici FBIa.

Online wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #759 : 06.02.2014. 17:19:49 »

200. epizoda izasla, predobra, akcija, napetost, najbolja epizoda definitivno od kad je pocela ova serija!

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #760 : 13.02.2014. 23:19:47 »
Očigledno se ukusi baš razlikuju. Meni je ova serija iz sezone u sezonu sve veći shit i postaje sve gluplja jer se sve više vezuje za te lične stvari koji se provlače kroz celu sezonu, pa kad se na kraju i završe, završe se debilno. Pre su se "vadili" tu i tamo zanimljivim slučajevima, a te lične priče su bile u drugom planu. Negde od valjda 5. ili 6. sezone
Spoiler for Hiden:
kad se sve svelo na ubistvo Hočnerove žene, pa onog lika sa kojim se kačila ona Emili i jurnjava oko njega, pa JJ i njeni premeštaji, cela prošla sezona se svela na to "ponavljanje slučajeva" iz osvete Blejkovoj i Štrausovoj; svako malo iskače Čikago i iz njega Morganove traume iz prošlosti, a pre toga su forsirali onu Ridovu šizofreničnu kevu dok nije dojadilo i bogu i gledaocima, sad su izgleda počeli i sa Garsijom i njenim traumama... :facepalm
su počeli sa tim glupostima, da svuda ubacuju njihove lične priče i da to bude prioritet nad slučajevima, a sami slučajevi oko kojih bi trebala da se "vrti" serija sve gluplji i "ispraniji" i skroz u drugom planu umesto da bude obrnuto... pre me je nerviralo kad maznu foru iz nekog filma (mislim da su samo bazi Hičkokovog "Psiha" napravili jedno 5-6 epizoda), sad čak ni to ne mogu :facepalm još će se na kraju serija pretvoriti u latinoameričku sapunicu, samo još da počnu da pričaju španski... Ova poslednja epizoda mi je bila ne samo smor nego i očaj od gluposti na kraju
Spoiler for Hiden:
onaj fajt a la Mortal combat.
Utisak u zadnjih par sezona mi je kao da scenaristima neko drži pištolj na glavi i govori "smisli scenario", pa ispadaju takve gluposti... dobre epizode su više izuzetak nego pravilo.

Online wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #761 : 15.02.2014. 00:21:03 »
A to malo da prosire likove, da ne bude samo da rade ka roboti.
Spoiler for Hiden:
A ovo za Hocnerovu zenu(i koljaca), kad malo razmislim, je precrtano iz S2 kad se radilo o Gideonu i Frenku, a za Emili i JJ, to je CBS usrao kad  je otpustio glumice, pa su im onda napravili te izlazne price, pa ih onda vratise.. Prica oko replikatora je bila dosadna.. a i Blejk je isto smor. Ova prica oko 200. epizode (kako je JJ ocvrsnula) je dobra bila, bolji negativci i napetost na maksimum, ali sto velis ukusi se razlikuju. :)
A vala ove sezone bilo je dobrih epizoda :)
Svaka serija se izlize posle sedam, osam sezona, mada biljeze dobru gledanost tj. konstantnu tokom svih sezona.
« Zadnja izmjena: 15.02.2014. 00:24:34 wwin »

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #762 : 16.02.2014. 14:08:49 »
Ništa, složićemo se onda da se ukusi razlikuju :aha: to "proširivanje" likova postoji u svakoj seriji, a karakterizacija likova je nešto skroz drugo. Ne očekujem nikakvu filozofiju od serije jer one i služe za ubijanje vremena i ne treba da opterećuju gledaoca, ali ima itekako kvalitetnih serija gde su likovi predstavljeni kao "pravi ljudi", sa vrlinama i manama, a ne kao roboti što ti kažeš. Ja sam Law&order SVU isto prestala da gledam zbog toga - ok, neka su likovi "skroz ispravni" i divni, ali su jedno vreme bar imali originalnost u pogledu slučajeva koji se rešavaju u svakoj pojedinačnoj epizodi, pa kad su i to počeli da otaljavaju i srozavaju prestala sam da je gledam. A serija je već u 15. sezoni - znači, ima publiku i donosi pare i dalje. CM je mogla biti natprosečna serija, a nije, ispala je ista kao CSI trilogija i njima slične gluposti gde ubrajam i pomenuti LO (izvinjavam se fanovima tih serija, ovo je samo moje mišljenje). Čak su i te serije koje su meni gubljenje vremena i tu i tamo sam ih "hvatala" na TV-u i gledala kad nemam šta drugo da radim bolje odrađene u smislu da se primat daje slučajevima, a ne robotima od likova, tj. njihovim patetičnim životnim pričama koje su u CM u zadnjih nekoliko sezona počele da iskaču kao čupavci iz kutije u skoro svakoj epizodi, a slučajevi ostaju po strani.

Recimo, Homicide - life on the street - isto većina epizoda pojedinačan slučaj (ili čak i više), neki se protežu kroz više epizoda sa drugim, perifernim slučajevima, ali je svaki lik (dok nisu u zadnje dve sezone isto počeli da rade ofrlje i napravili tralala glupost) odlično iskarakteriziran, nisu predstavljeni kao neki dobri anđeli koje su u životu samo sustizale tragedije, čak se i to provlači na takav način da se primat da slučajevima na kojima rade i da se kroz njihovu komunikaciju i ponašanje zaključi o njima, a odrađeno je odlično. Isto važi i za The wire, isto policijska serija, razlika je u tome što je svaka sezona "slučaj za sebe" u smislu da ista ekipa istražuje drugo područje kriminala, imaš u sinopsisu ako nisi gledao... Ova serija je trebala da bude nešto u stilu Profajlera gde se isto pojavljuje profajlerka koja je "pobegla" nakon što je počeo da je progoni serijski ubica i kroz seriju se i pojavljuju njegovi "tragovi", pisma i poruke upućene njoj itd., ali je 100 puta bolje odrađena u svakom pogledu u odnosu na CM. No, kao što rekoh, to je samo moje skromno mišljenje, i da hoću ne mogu da osporavam nekom pravo da mu se nešto sviđa ako se ne sviđa meni  :)

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #763 : 28.02.2014. 07:28:41 »
Prve 2 sezone ove serije sam odgledao sad već davne 2007-E.I od tada je pratim redovno iz sezone u sezonu.Kvalitet je opao-vidno.Neke epizode su smejurija.Slazem se sa Cakanom u suštini.
Ova epizoda 200-ota je komedija bila.Mislim da je vreme da sjasu sa malih ekrana.jer imali su 5-6 fenomenalnih sezona...
Hvala kraljici Cakani i Sanji

Online wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #764 : 13.03.2014. 21:29:23 »
Renewed for S10.

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #765 : 19.03.2014. 09:48:01 »
Biće renewed za još 5-15 sezona, kao i brdo sličnih gluposti, dok god ima dovoljno gledalaca

Htela sam samo da najavim da će prevod za ovu 18. epku malo kasniti, tj. teško da će biti gotov pre vikenda (obaveze, šta da se radi)
« Zadnja izmjena: 19.03.2014. 09:59:26 Cakana »

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #766 : 20.05.2014. 05:15:23 »
Kompletirana 9. sezona  :lubenica:

Offline lydiasr

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 737
  • Spol: Ženski
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #767 : 20.05.2014. 19:18:11 »
 Smajlicvece
Miss you Dexter!

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #768 : 02.07.2014. 00:02:55 »
Jennifer Love Hewitt ce zameniti Jeanne Tripplehorn u 10 sezoni..

Offline lydiasr

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 737
  • Spol: Ženski
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #769 : 03.07.2014. 12:05:59 »
Super, ona mi je inace strasno isla na zivce, uopste mi se tu nije uklapala
Miss you Dexter!

Offline matjaz1

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 307

Online wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #771 : 13.12.2014. 19:32:31 »
Sto cini CBSpinoff - ka ching ka ching..

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #772 : 13.12.2014. 20:35:18 »
Sto cini CBSpinoff - ka ching ka ching..



A (ne)uspeh Criminal Minds: Suspect Behavior?

Online wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #773 : 13.12.2014. 23:55:34 »
Sto cini CBSpinoff - ka ching ka ching..



A (ne)uspeh Criminal Minds: Suspect Behavior?

Vazda se desi neki CM:SB, NCIS:Red i tako to.. :) Poenta je moze li CBS nesto napraviti a da nije spin off, smorilo je. :D Eo sad ce i CSI:Cyber, a razmisljaju da CSI original ugase, vakat mu je vise, mada sumnjam jer ce CSI:Cyber biti flop (barem mi se tako cini).
CM:SB nije bila losa serija, al los potez je bio CBSa da izbaci AJ Cook (JJ) i da smanji epizode i takodje da izbace Paget Brewster (Emily Prentiss) iz originalnog CMa da bi finansirao ovaj spin off.. Tako da su fanovi pisali peticije da se vrate ove dvije sto je rezultiralo otkazivanjem CM:SB.
Najgluplje sto moze CBS sad da uradi je da otkaze original i ostavi samo ovaj spin-off tj. da ubace dva-tri lika iz original u ovaj.. A najbolje je da daju lead-role Paget Brewster tj. da reprizira svoju ulogu ka Emily Prentiss, mada sumnjam da ce se to desit, al to bi im definitivno donijelo veliku gledanost sa originala. :)

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #774 : 14.12.2014. 14:24:51 »
Nisam gledala rejtinge zadnjih sezona, ali mislim da će biti potpuni promašaj ako urade još jedan spin off. I Suspect behavior je bio totalna glupost, a i poslednjih par sezona im ponestaje ideja i epizode postaju sve gluplje, menjaju glumačku postavu iz sezone u sezonu... Bolje da se drže ovoga dok im još ide kako-tako i ono što su smislili za spin off prilagode za epizode koje idu ako hoće da održe seriju u životu.

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #775 : 14.12.2014. 22:58:44 »
CM SB je fino izgledao na papiru, sto bi rekli..
nisam je ni zavrsio..
za rejtinge - okej su, CM ce imati sigurno jos par sezona..
backdoor pilot za novi ce biti u febuaru, i bice valjda smesten preko grane.. tako sam negde procitao..

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #776 : 15.12.2014. 13:28:53 »
Baš da vidimo i to čudo :pevusi: i ja sam bukvalno prespavala SB, pitala sam samu sebe što uopšte gledam tu glupost. Nije im rejting toliko nisak kad uporedimo sa ostalim CBS-ovim serijama, ali opada iz sezone u sezonu, juče sam ubacivala rejtinge za ovu i prethodnu. Šteta što nema podataka za prvih nekoliko sezona, tad su sigurno imali duplo jače rejtinge jer je tad serija bila najpopularnija, dok Gideon nije otišao. Ovo sad...  :no-no imaće verovatno još par sezona kao što kažeš, ali realno jeste iz sezone u sezonu sve gluplja.

Online wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #777 : 15.12.2014. 13:43:39 »
Sezona 4. je imala najjace rejtinge, a posle nje sezona 6. iako je bila prelosa, i tu je krenuo sunovrat CMa..
Iz godine u godinu pada rejting, sto je normalno posle 6-7 sezona, je l te? :)
A da je iz sezone u sezonu gluplja, ne bih se vala slozio.. :D

U ovaj spin-off ce da se radi o nekoj FBI diviziji koja pomaze Americkim stanovnicima preko grane. Ne znam na sta ce to da lici.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #778 : 15.12.2014. 14:10:38 »
Šteta što nema podataka za prvih nekoliko sezona, tad su sigurno imali duplo jače rejtinge...



Našao sam rejtinge za prve tri sezone. Upravo ih upisujem.  :)

Online wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Criminal Minds
« Odgovor #779 : 15.12.2014. 15:20:53 »
Dje ih upisujete to? Moze li link na PM ili ovde da postavite link? :)