Autor Tema: Fear The Walking Dead  (Posjeta: 62689 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #90 : 19.09.2015. 12:24:39 »
3. epizoda mi je najbolja dosad, čak bih rekao da je bolja od cijele zadnje sezone TWD-a (od 2. sezone sigurno).
ova je bilo kao mali film.

mislim da će mi, kad se cijela ova sezona odgleda, biti jako jako dobra.

neobično mi je što ovdje, kao i u TWD-u nitko ne spominje riječ 'zombi', kao da u pop-kulturi njihovog svijeta nikad nisu čuli za njih.

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #91 : 19.09.2015. 15:46:32 »
3. epizoda mi je najbolja dosad, čak bih rekao da je bolja od cijele zadnje sezone TWD-a (od 2. sezone sigurno).
ova je bilo kao mali film.

mislim da će mi, kad se cijela ova sezona odgleda, biti jako jako dobra.

neobično mi je što ovdje, kao i u TWD-u nitko ne spominje riječ 'zombi', kao da u pop-kulturi njihovog svijeta nikad nisu čuli za njih.
To je meni jedna od boljih stvari koju je Kirkman uradio i u stripu i u serijama. Vjerovatno zbog toga da situacija bude napetija jer niko ne zna da se mrtvi vraćaju.
Definitivno će ova serija visoko kotirati, pogotovo sada što se sprema sa vojskom.

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #92 : 21.09.2015. 23:27:35 »
Epizoda 1.04 FearTWD

Spoiler for Hiden:
Jako dobra epizoda. Sporija i naizgled dosadna epizoda od prethodnih ali ipak meni za nijansu bolja.
Počinje signalnim svjetlima a završava rafalnim svjetlima sa istog mjesta. Travis tada uviđa koliki je glupson ustvari.
Madison je na korak da se pretvori u Ricka Grimesa, i sigurno hoće.
Vojska je tu da svoje dupe spasi i da smakne sve koji po njima samo bezveze troše resurse. To sam znao da će se desiti, jer tako brzo da propadne svijet sam od sebe nema šanse. Chris je od ove dječurlije jedini čini mi se razuman i konta stvari, dok je Nick ostao narkos i dalje a Alicia se utapa u suzama za dečkom. Treba im neki šamar zalijepiti da se trgnu.

A sad bacimo pogled na iduću epizodu

ZAVIRIMO U EPIZODU - Epizoda 1.05 - FearTWD

http://okruzen-mrtvima-fear.blogspot.ba/2015/09/zavirimo-u-epizodu-epizoda-105-feartwd.html

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #93 : 22.09.2015. 19:53:41 »
Evo je i recenzija broj 4, pa bacite pogled a može i neki komentar naravno  :rose:

RECENZIJA EPIZODA 1.04 - Not Fade Away

http://okruzen-mrtvima-recenzije.blogspot.ba/2015/09/epizoda-1_22.html

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #94 : 23.09.2015. 08:40:10 »
ovo meni nije dobro
mislio sam da je radnja smjestena prije TWD a sad sam procitao da je to tu negdje, da je kraj sezone kad se rick budi iz kome, ali svejedno
ocekivao sam da ce se vise fokusirat na taj virus, nisam ocekivao da cemo vec u prvoj epizodi vidit zombija
da nema TWD onda bi mi serija mozda imala vise smisla i bila gledljivija, ali posto svi znamo TWD onda mi se ova serija cini nepotrebnom ako cu gledati skoro istu radnju samo u drugom gradu

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #95 : 23.09.2015. 13:04:05 »
Ja nisam naišao na podatak da je kraj prve sezone kada se Rick budi iz kome.
Čak suprotno sam vidio podatke, da će i u drugoj sezoni radnja biti još uvijek dok traje Rickova koma. I to sam vidio na službenim stranicama koje su vezane za TWD univerzum.
Ne vjerujem da će napraviti toliki vremenski skok u samo dvije epizode, jer u epizodi 4 je 9-i dan od kako je krenula apokalipsa...a Rick se iz kome probudio 59-i dan od kako sve počelo.
A plus sam čitao izjavu jednog od producenata kako ne planiraju još uvijek crossover sa TWD, što zbog udaljenih lokacija što zbog vremenske razlike jer planiraju obraditi temu što više do momenta kada je TWD krenuo sa Rickovim buđenjem.
Budemo vidjeli.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #96 : 23.09.2015. 16:09:35 »
ne znam zašto su opet napravili dramsku epizodu. nije bila loša, ali malo akcije ne bi škodilo.

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #97 : 28.09.2015. 22:53:48 »
Najbolja epizoda do sada, meni se jako dopada u kojem smjeru serija ide.
Spoiler for Hiden:
Mnogi su se izgleda naložili na to da samo frkće krv na sve strane, slabo ko gleda širu sliku ove priče i što stoji iza nje. Ovde dobivamo bolji uvid u ono što je Shane u TWD vidio i šta su vojnici radili u bolnici. Daniel pravi baja u seriji, svi smo očekivali da će Madison biti ta koja će biti ''Rick'' ove serije. Za sada izgleda neće, dalje ćemo vidjeti. Malo da se osvrnem na onog nigera, lik je shvatio kako se pravila mijenjaju i da treba biti jak, za to mu treba Nick i zato je kupio njegovu slobodu.
Zadnja epizoda sigurno ne završava sa danom kada se Rick probudio, toga ćemo se načekati bar po riječima producenata. Sad tek nastaju prvi dani preživljavanja i to će se nastaviti u drugoj sezoni od 15 epizoda. Još kad bude najavljeni specijal sa walkerima u avionu i jedan lik iz tog specijala će se pridružiti ovoj seriji u sezoni 2. Biti će ovo odlična serija.

A sad malo zavirimo u tu finalnu epizodu

ZAVIRIMO U EPIZODU - Epizoda 1.06 - FINALE FearTWD

http://okruzen-mrtvima-fear.blogspot.ba/2015/09/zavirimo-u-epizodu-epizoda-106-finale.html

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #98 : 29.09.2015. 18:46:08 »
Samo 6 epizoda?  ???

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #99 : 29.09.2015. 19:13:08 »
dve nedelje na terenu, nakupilo se materijala za gledanje... veceras se gledaju 4 i 5 :D

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #100 : 29.09.2015. 19:25:36 »
Samo 6 epizoda?  ???
Da, samo 6. Druga sezona je potvrđena za 15 epizoda.

Samo još da dodam kako je službeno potvrđena web-serija Fear the Walking Dead: Flight 462 u trajanju ukupno oko nekih 16 minuta. Svake nedjelje u reklamnom prekidu TWD-a će se emitirati po minuta otprilike i ovo će biti prvi puta da će jedna web-serija u TWD univerzumu imati crossover sa glavnom serijom, tj sa FTWD. Jedan od glumaca u ovoj web-seriji, koji preživi napad walkera u avionu, pridružuje se glumačkoj ekipi u sezoni 2.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #101 : 29.09.2015. 19:30:01 »
I original je isto imao šest epizoda u prvoj sezoni.
Mrzim lopatare i limune

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #102 : 30.09.2015. 09:22:44 »
pogledana 4ep svidja mi se ep... za sad mi je sezona sasvim ok i svidja mi se sto je totalno razlicito sve od TWD-a

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #103 : 30.09.2015. 20:38:32 »
pogledana i 5ep mozda najslabija do sada, ali otkriva neke likove kakvi su u stvari, sto nije lose...

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #104 : 01.10.2015. 15:48:37 »
meni je bila solidna 5., ne sviđa mi se prošlost Griseldinog muža. prepraktično za ovu seriju.
Spoiler for Hiden:
ali vjerojatno će on sad osloboditi one zombače iz onog stadiona

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #105 : 01.10.2015. 15:52:27 »
Spoiler for Hiden:
Kako je krenulo ispitivanje i kad je Travis došao u kuću, mislio sam da ga je ubio. A ono samo stao na rezanju.
Vjerojatno će šesta biti uvod u potpunu apokalipsu zombija.
Računam da će do Rickovog buđenja u originalu doći na kraju 2. sezone ovoga, jer je 4. epizoda bila 9. dan zaraze, a Rick se probudio nakon 60-ak dana. Volio bih da ujedine ove dvije serije u jednu za par sezona.
Mrzim lopatare i limune

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #106 : 01.10.2015. 16:04:35 »
Spoiler for Hiden:
Kako je krenulo ispitivanje i kad je Travis došao u kuću, mislio sam da ga je ubio. A ono samo stao na rezanju.
Vjerojatno će šesta biti uvod u potpunu apokalipsu zombija.
Računam da će do Rickovog buđenja u originalu doći na kraju 2. sezone ovoga, jer je 4. epizoda bila 9. dan zaraze, a Rick se probudio nakon 60-ak dana. Volio bih da ujedine ove dvije serije u jednu za par sezona.[/Spoiler]
to bi bilo odlično. mogli bi združiti likove u seriju s novim nazivom, recimo Fight the living dead, Outlive the walking dead u kojoj bi počeli iskorjenjivati zombije/tu bolest

Offline svarto

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 315
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #107 : 04.10.2015. 23:39:32 »
moze li mi netko poslat link za prvu epizodu (avi format ak je moguce)?

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #108 : 04.10.2015. 23:45:36 »
Šaljem.
Mrzim lopatare i limune

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #109 : 05.10.2015. 17:08:05 »
Odgledano finale... nisam puno ocekivao... ali finale je ispalo odlicno... lep uvod pred TWD :D

Offline profa

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #110 : 05.10.2015. 17:49:18 »
Ima li negde da se pogleda Fear the Walking Dead: Flight 462 onako u komadu ne iz 16 delova?

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2684
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #111 : 05.10.2015. 22:17:31 »
Odlična šesta epizoda. Kraj me je pošteno iznenadio i naterao na duboko razmišljanje.

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #112 : 05.10.2015. 23:34:55 »
Završi prva sezona, shvatam da je uvod i da je vjerovatno moralo tako, ali brate kratko samo 6 epizoda.
Možda donekle i ne šljaka sve kako treba, od glume, preko režije, nelogičnosti itd itd , ali moram priznati da ni TWD nije baš briljirao sa prvom sezonom što se tiče glume. Jedino je dobra bila zbog samog početka i recimo skoro pa coppy paste samog stripa.
No da se vratim na FTWD

Spoiler for Hiden:
Sad nema sumnje da je vojska inače sastavljena od 90 procenata seljobera nabrijanih na ubijanje i takva sranja, al' na riječima samo, koji to vojnik pretuče tinejdžera da se dokopa vozila kako bi svoje dupe spasio. Odgovorio sam prije, seljober.
Daniel Salazar car, 'ebo sve ostale, nek ih walkeri pojedu idemo spašavati svoje. I neka je, i ja bi isto jer čovjek je svjestan da nema više povratka na staro, zakon jačega vlada. Liza se klackala malo tamo , malo vamo. Prvo ih dovede u opasnu situaciju, a onda se malo iskupi provlačenjem kartice i otvranjem vrata. Neće mi faliti, al opet mi žao što završila tako.
Travis iznenađenje serije, s početka mlakonja, a kad je shvatio što je uradio puštanjem jednog o seljobera onda krenuo glumiti Ricka mlateći pesnicama kao divljak.. Navijao sam za njega tada, kao i za walkere kad su krenuli u hordi na seljobere.

Sve u svemu zadovoljan sam prvom sezonom, da je moglo bolje, moglo je, al i ovako palac gore   smileyNO1

Dok budu spremne opširnije recenzije za 5. i 6. epizodu pogledajte prvi dio nove Web serije

Fear The Walking Dead: Flight 462 - Web-serija - 1. dio

http://okruzen-mrtvima-fear.blogspot.ba/2015/10/fear-walking-dead-flight-462-web-serija.html

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #113 : 06.10.2015. 09:53:55 »
Zadovoljan sam prvom sezonom i krajem. Kvalitetom mi je ovo negdje na razini originala.
Spoiler for Hiden:
Ono na brodu će vjerojatno funkcionirati negdje do početka iduće sezone, ali će definitivno morati bježati odande :)


Redatelj epizode se pošteno obrukao u sceni kada zombiji navale na vojnike i pritisnu onu žičanu ogradu. Jedno deset puškomitraljeza puca u njih, a nijedan metak ne pogađa zombije. Čaj su nešto napravili da frca na ogradi, kao da se možda meci odbijaju od nje ili nešto takvo. Nemam pojma :facepalm  Dok bi ih u realnoj situaciji ondje vjerojatno potamanili sve ili barem polovicu svih onih koji su navaljivali.
Mrzim lopatare i limune

Offline medo

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 59
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #114 : 06.10.2015. 13:08:55 »
Spoiler for Hiden:
Jel skontao neko zasto je onoliko okean crven?


>(

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #115 : 06.10.2015. 13:24:05 »
Spoiler for Hiden:
Jel skontao neko zasto je onoliko okean crven?


>(
Spoiler for Hiden:
Ono su morske biljke, ništa čudno. Puste stabljiku od dna mora i lišće im pluta pri vrhu.
To ako misliš na onu zadnju scenu.
« Zadnja izmjena: 06.10.2015. 13:27:28 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline medo

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 59
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #116 : 06.10.2015. 14:13:42 »
Spoiler for Hiden:
Jel skontao neko zasto je onoliko okean crven?


>(
Spoiler for Hiden:
Ono su morske biljke, ništa čudno. Puste stabljiku od dna mora i lišće im pluta pri vrhu.
To ako misliš na onu zadnju scenu.

Spoiler for Hiden:
Da, na tu poslednju scenu sam mislio. Nisam nikad ono video, zato pitam :)

Offline xalexas

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #117 : 06.10.2015. 17:53:31 »
Ja sam se smorio sa ovom serijom. Veliki sam fan TWD, ali ne vidim smisao ovog spinoff-a. Ovo ispade kao TWD na drugom kraju Amerike.
Nisam se vezao ni za jednog lika. Svi do jednog su nezanimljivi. Svi bi mogli da skončaju, ništa mi ne bi zasmetalo.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #118 : 06.10.2015. 19:35:29 »
odlično finale. dosta dobra sezona, ali ipak su neke epizode bile previše dosadne. gledat ću i drugu sezonu, neka ne prelazi 8-10 epizoda.

Nisam se vezao ni za jednog lika. Svi do jednog su nezanimljivi. Svi bi mogli da skončaju, ništa mi ne bi zasmetalo.
potpisujem, ali isto tako mi je svejedno i za ove iz TWD-a

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #119 : 07.10.2015. 21:56:54 »
Pogledano finale  :)

Epizode u sredini sezone su prilično nemaštovite i prosječne. Finale je uz prvu epizodu najbolja epizoda. Svidjeli su mi se neki kadrovi koji su mi dali osjećaj nemoći, a to mi je važno. Najveći problem su mi glumci koji mi nisu legli. Većina njih. Odnos se treba gradit, akcije ne tražim, ali odnos graditi treba pažljivo. U finalu najbolje scene su propadanja pojedinih likova
Spoiler for Hiden:
kao što je Travis kad je brutalno istukao onog vojnika. I kasnije ubio svoju bivšu ženu koja se nije ni pretvorila.

Likovi u svakom slučaju mogu postati dosta zanimljivi u drugoj sezoni, ali samo da ne upropaste sa prevelikom melodramom koja u nekim situacijama nije potrebna.

6/10

Tags: