Autor Tema: Spooks  (Posjeta: 62296 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Spooks
« Odgovor #120 : 02.02.2011. 23:54:05 »
Zoi mmmmmmmm, ali tek ces videti lepoticu
Spoiler for Hiden:
Jo Portman :o

Offline lancia88

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: Spooks
« Odgovor #121 : 05.02.2011. 01:49:17 »
Pozdrav,

ah, mene Zoi nervira lagano vec...kakogod da izgleda :)
Spoiler for Hiden:
Tom je bio do sada najbliza veza sa realnoscu. Nije vise bio za ovo, ali se covek zapita kako bi zaista ziveo da nije takav. Videcemo sa ostalima

Inace, na sredini sam negde trece epizode, veceras sam je zapoceo, pa samo malo da odmorim mozak i oci od prevoda, skoknuh do foruma :)

Offline morpheus86

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 272
  • Spol: Muški
  • free your mind
    • Rulet srca i druge misterije
Odg: Spooks
« Odgovor #122 : 05.02.2011. 05:04:37 »
hvala na odlicnim prevodima  clapp napokon sam poceo da pratim ovu seriju i gledam cim izadje prevod redom i moram da kazem da su britanci jos jednom dokazali da su carevi za sve serije
KK Partizan sampion evrolige za sezonu 09/10

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: Spooks
« Odgovor #123 : 05.02.2011. 07:50:00 »
Dok cekamo prevod za sledecu epizodu da nam brze prodje vreme, evo malo slika od Zoi na kojima je gologuza  :P  ;D :-[

« Zadnja izmjena: 05.02.2011. 07:53:38 y999 »
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: Spooks
« Odgovor #124 : 05.02.2011. 07:52:24 »
nastavak ...

 drinks

Garant niste znali da je Zoi u braku sa Tomom, ali ne u seriji nego u realnom zivotu  :)
« Zadnja izmjena: 05.02.2011. 08:03:57 y999 »
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline lancia88

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: Spooks
« Odgovor #125 : 05.02.2011. 15:03:14 »
Pozdrav,

ne volEm Zoe...ni fotke ne pomazu :)

...samo, sad imam problem da objavim da je gotov i prevod za S3Ep3 ekspresno brzo sad kada su objavljene ove fotke, a zaista nema veze sa time :)

Cim ga Bule provuce kroz svoje skripte, ide na upload pa uzivajte...mislim, nije bas najbolja epizoda koju smo videli, ali ide u kontinuitetu...

Offline Bulebusko

  • Sve što je dobro ili je nemoralno ili ilegalno ili deblja
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 334
  • Spol: Muški
  • ...to boldly go where no one has gone before.
Odg: Spooks
« Odgovor #126 : 05.02.2011. 20:52:07 »
Nisu moje... Milanove...  ;) 

Svaka cast na brzom prevodjenju, zaista. I sve boljem i boljem, ako je to uopste moguce.  ;)  clapp
Acta, non verba!

Offline lancia88

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: Spooks
« Odgovor #127 : 06.02.2011. 00:08:55 »
Pozdrav,

okacen konacno, Bule odobrio :)

E ovde sam morao malko da jurcam po internetu neke sportske izraze (ma sportske - kriket izraze), ali ne mari, zanimljivije je kad je tako.

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Spooks
« Odgovor #128 : 06.02.2011. 01:44:21 »
Kako vam se svidja zamena za
Spoiler for Hiden:
Toma ;D
Mislim da je odlican glumac ;)

Offline lancia88

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: Spooks
« Odgovor #129 : 06.02.2011. 09:14:09 »
Pozdrav,

ja se slazem, u svakom slucaju.
Spoiler for Hiden:
Adam treba da ima sve osobine koje je Tom, zbog prigovora savesti, odbacio i ucinio ih neupotrebljivim. Tema njihove zamene je snaga uticaja faktora "covek" na sve, pa i najpreciznije i najmocnije organizacije.

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: Spooks
« Odgovor #130 : 06.02.2011. 09:57:49 »
Po meni jos je rano za procenu
Spoiler for Hiden:
Adama
treba da prodje vremena (odgledamo epzioda) pa da mozemo dati neki komentar (mi koji smo stigli do s3 e3) ... licno me pocinje nervirat onaj
Spoiler for Hiden:
crnac Deni, ali videh na wikipediji da nece on jos dugo  rofl ... sto se tice ove epziode, nije bilo neke velike akcije, ali mi se epizoda svidela, narocito kad se prate medjusobno MI6 i MI5
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline lancia88

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: Spooks
« Odgovor #131 : 06.02.2011. 12:30:57 »
Pozdrav,

ah, da...
Spoiler for Hiden:
Adam ce izgurati sve do krja svog zivota, moja supruga je gledala, pa mi je rekla. Ja sam prokomentarisao prikazane osobine licnosti, samo nisam to precizno naglasio. U narednoj epizodi upoznajemo i Adamovu suprugu, zanimljivo je prikazati kako funkcionisu dve, sustinski suprotstavljene sluzbe, kroz brak ljudi kojim pripadaju njima. Verujem da cemo posle toga steci konkretnije misljenje o Adamu, zavisno od toga sta se, i koliko, prikaze u toj epizodi.

Offline lancia88

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: Spooks
« Odgovor #132 : 10.02.2011. 09:10:51 »
Pozdrav,

okacen prevod i za cetvrtu epizodu u trecoj sezoni, pa uzivajte.

Nesto interesantnija epizoda...
Spoiler for Hiden:
...uvode se lagano likovi iz najblizeg okruzenja nasih junaka u pricu i tu prestaje robotski deo radnje, a sve vise imamo posla sa osnovnim ljudskim osobinama. Videcemo suze onih od kojih to najmanje ocekujemo, ali i svestranost onih o cijim osobinama te vrste ama bas nista ne znamo. Odgledacemo kako Tom definitivno nije jedini koji se suocava sa problemom specificnosti ovog posla, ali cemo videti i kako se ostali nose sa time.

Meni licno jako prijaju ovakva meandriranja u prici, jer bi puko drzanje neke ustaljene linije robotskog nacina rada, bilo udaljavanje od sustine razlike izmedju holivudske produkcije i onoga sto ocekujemo od BBC-jevskog pogleda kroz objektiv kamere.

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: Spooks
« Odgovor #133 : 11.02.2011. 23:23:47 »
Zanimljiva epizoda ...
Spoiler for Hiden:
udaje se Zoi  rofl meni je onaj francuz nekako sav pederast  ??? Adamova zena je prava bombonica  8) ali ona Rut je prava MILF-aca  ;D 
i da i meni se svidja
Spoiler for Hiden:
sto vise nije samo o slucajevima strogo, nego se sad prica vezuje za same glavne likove i njihov licni zivot
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Spooks
« Odgovor #134 : 28.03.2011. 01:11:42 »
Malo da osvežimo redove :D
Uskoro i tri naredne epizode osme sezone

Offline Petrucci

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Spooks
« Odgovor #135 : 03.04.2011. 19:42:10 »
Ne mogu vam opisati koliko mi je drago što prevodite ovu seriju. Ja sam je više puta gledala i definitivno mi je na top5 listi omiljenih, a sada ću moći i da je podelim sa ostalima. :D Svaka vam čast što se latili ovoga i što vas ne mrzi. Ja sam par put u naletu entuzijazma pokušavala, ali me neizdrž poprilično brzo hvatao - suviše law enforcement, legal i spooky tehnikalija za koje mi ili nemamo alternative ili ih je suviše teško pronaći. Najdalje sam dogurala sa 4.09 epizodom, jer mi je najomiljenija... ali i to na preskok. :P Tako da hvala vam od neba. :D

Kad već komentarišemo likove, meni su definitivno naj-naj-naj-naj-naj-NAJomiljeniji Harry i Ruth. :izgirl:
Spoiler for Hiden:
Harry je definitivno već tokom druge sezone postao dosta istaknutiji lik nego što je bio na samom početku, a kasnije kako je serija odmicala, verovatno i najbitniji. A bad-ass old lion spook. srcesmajli Priča se da će ova sezona koju upravo snimaju (10.) biti i poslednja, jer kontam da je Peter Firth rešio da se malko nečemu drugom posveti posle 10 godina, a niko - ni fanovi, ni Kudos - ne žele Spookse bez njega. Kontam i da je dobra odluka, jer postoje naznake da su se malko (ali maaaaaaaaalko) ispucali već sa idejama.

Još jednom - BRAVO!  clapp

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: Spooks
« Odgovor #136 : 10.04.2011. 08:57:51 »
Cekajuci prevode za nastavak trece sezone imam jedno pitanje za one koji su gledali ovu seriju do kraja (dokle je emitovano). Da li ce smetat da sa trece sezone skocim na sestu sezonu (za nju ima prevoda) pa kad bude "doslo vreme" vratim se opet dokle sam dosao na trecoj sezoni i nastavim redom gledat ... da li su sezone mnogo povezane i da li je pametno da skacem ovako po sezonama?  ???
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Spooks
« Odgovor #137 : 10.04.2011. 18:05:50 »
ne pamtim bas da li su povezane, ali desi se da neki lik sa primer(lupam) trece sezone napusti MI5, pa ga tamo negde 4 ili 5 sezonu prikazu gde ima probleme i ga vrate u MI5, tako da ces propustiti dosta. Bolje sve gledaj redom ako ti nije problem bas toliko prevod. ;D

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Spooks
« Odgovor #138 : 10.04.2011. 19:55:58 »
ma sačekaj prevode, pa redom. Imaš dovoljno drugih serija da prekratiš vreme do tada. Znam za jedan sajt, kažu da je dobar što se tiče prevoda serija imaš link OVDE

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: Spooks
« Odgovor #139 : 11.04.2011. 13:48:11 »
ma sačekaj prevode, pa redom. Imaš dovoljno drugih serija da prekratiš vreme do tada. Znam za jedan sajt, kažu da je dobar što se tiče prevoda serija imaš link OVDE

Sacekacu prevode onda pa cu redom gledat ... a sto se tice ostalih serija manje vise sam ih sve pogledao (CSI LV, The Shield, The Sopranos, The Wire, 24, Ncis, Ncis LA, Sleeper Cell, Southland, Prison break, Homicide life on the street  /dokle je prevedeno gledao sam/ ...  (ovo su samo neke serije koje sam gledao, ima ih jos ) to sam gledao u zadnjih recimo 5 godina, i jedino sto je ostalo, a da valja jeste Spooks  ;D
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: Spooks
« Odgovor #140 : 31.05.2011. 07:02:46 »
krenuo sam sa engleskim titlovima gledat dalje ... steta sto
Spoiler for Hiden:
Zoi odlazi
a Deni me je svojom pojavom nekako nervirao i drago mi sto
Spoiler for Hiden:
su ga koknuli  clapp
isto tako svidja mi se pocetak cetvrte sezone (ima dosta realne akcije)   ;D
« Zadnja izmjena: 03.06.2011. 09:07:29 y999 »
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline d.j.uka

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
Odg: Spooks
« Odgovor #141 : 30.06.2011. 13:43:10 »
Malo da obnovim temu. Krenuo sam prevodima za treću sezonu, sa onim delom sezone koji nije imao prevode, uploadovao sam za petu epizodu, treba samo da prođe proveru. Nadam se da ću to završiti uskoro. Ova serija stvarno zaslužuje da ima prevode.

Pozdrav svim ljubiteljima Spooksa.  talasi
"Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti."

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Spooks
« Odgovor #142 : 30.06.2011. 15:00:45 »
 clapp clapp
May the Plasma be with you!

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: Spooks
« Odgovor #143 : 30.06.2011. 19:36:14 »
Ja sam na polovini 6. sezone sa gledanjem i mogu reci da je sve bolja i bolja (pogotovo 6. sezona sa radnjom "otkida" )  ;D svaka cast na prevodu d.j.uka   clapp
« Zadnja izmjena: 30.06.2011. 19:41:51 y999 »
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline Bulebusko

  • Sve što je dobro ili je nemoralno ili ilegalno ili deblja
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 334
  • Spol: Muški
  • ...to boldly go where no one has gone before.
Odg: Spooks
« Odgovor #144 : 30.06.2011. 20:40:17 »
Svaka cast,  clapp clapp clapp  bas mi je drago da je neko opet nastavio prevodjenje, jos me nekako grize savest sto nemam vremena da licno pripomognem. Tu sam za sredjivanje i obradu kad god treba, u svakom slucaju, to mi ne iziskuje mnogo vremena ni napora.  Djuka, imas pp.
Acta, non verba!

Offline d.j.uka

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
Odg: Spooks
« Odgovor #145 : 30.06.2011. 22:46:44 »
Dobri ljudi, hvala na dobrodoslici, stvarno je dobro postati clan ove zajednice, svaka vam cast clapp
Trebalo bi brzo da zavrsim prevod i za sestu epizodu, pa nastavljamo dalje, posto trenutno imam vremena (samo ne znam odakle mi  :-\). Tako da bi treca sezona trebalo da bude uskoro gotova, a za dalje cemo videti.
Tu sam za sredjivanje i obradu kad god treba, u svakom slucaju, to mi ne iziskuje mnogo vremena ni napora.
Hvala puno na pomoci, uvek je dobrodosla,  smileyNO1 dok se malo ne izverziram sa tom zavrsnom obradom...
"Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti."

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Spooks
« Odgovor #146 : 30.06.2011. 23:01:06 »
Zato ne žuri sa objavljivanjem prevoda. Imaš par linija kpje traju manje od dve sekunde. Kad završiš prevod obavezno pogledaj epizodu sa svojim titlom. Tako ćeš najlakše uočiti greške

Offline d.j.uka

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
Odg: Spooks
« Odgovor #147 : 05.07.2011. 15:44:55 »
Zavrsena i sesta epizoda trece sezone, postavljena idem dalje lagano.  :)

Citat:
Imaš par linija kpje traju manje od dve sekunde
Nazalost ima ih i u ovom prevodu, ali nijedna nije kraca od 1,5sec, ali potrudicu se da povecam to minimalno trajanje na 2sec, mada bice vrlo tesko jer stvarno pricaju mnogo i brzo, pokusacu za ubuduce, kao i da duzine linija skratim, za sestu epizodu nema nijedne duze od 45 karaktera, ali probacu i to da smanjim.
« Zadnja izmjena: 05.07.2011. 20:24:42 d.j.uka »
"Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti."

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: Spooks
« Odgovor #148 : 05.07.2011. 22:33:29 »
Spoiler for Hiden:
Rikno Adam  rofl pa nije on Jack Bauer pa da moze sve da sredi  :mjuza


inace hvala zmiji na titlovima za sestu i deo sedme sezone  ;D clapp
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Spooks
« Odgovor #149 : 06.07.2011. 01:41:32 »
Spoiler for Hiden:
Rikno Adam  rofl pa nije on Jack Bauer pa da moze sve da sredi  :mjuza

to je ono sto mi se najvise dopada u seriji, neka vrsta realnosti ;D

Tags: