Autor Tema: Westworld  (Posjeta: 68842 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #90 : 31.10.2016. 23:00:02 »
odlicna i 5ta, mada, ja stvarno priznajem da nemam pojma dje ovo vodi. nijesam ocekivao ono, sto vjerujem da su mnogi jedva cekali da vide:
Spoiler for Hiden:
ford/mib ono on one...
i odlicno je ispalo, i otvorilo jedno pitanje... ko ce im ga znat...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #91 : 01.11.2016. 00:10:18 »
Neću biti predetaljan, što bi uključivalo analiziranje, obrazloživanje, teorije s Interneta, itd. Bit ću kratak:
Odlična peta epizoda.
Napokon nije sve razbacano, nego se priče nastavljaju, a ne šire (linearnije su, imaju pravac).
Gluma fantastična, kraj lijep, svaka scena ima smisao. Također ima dosta akcije (i akcijske akcije i... pa, druge akcije ;) ;) ;) ) ako je to nekomu nedostajalo. Nema toliko glazbe kao u prijašnjim epizodama, ali dosta je dinamično i ne dosadno zbog svih ostalih elemenata.
Jako, jako dobro...

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Westworld
« Odgovor #92 : 01.11.2016. 01:46:14 »
Ne znam zasto imam poriv da posle svake epizode prokomentarisem, vec sam i samom sebi dosadan, ali tako je. Pokusacu da smanjim, ali ne garantujem.

Smucilo mi se i ovo nagadjanje, pretpostavljanje, teorije, ovaj ovo, ovaj ono... Samo treba uzivati u Westworldu i gledati gde ce nas odvesti.
Spoiler for Hiden:
Ostao sam bez reci posle razgovora Forda i Dolores, sto je bez sputavanja jedna od najboljih i najkvalitetnijih scena prikazanih u seriji.

"Are we..... very old friends?"
"No. I wouldn't say friends Dolores, I wouldn't say that at all."

Vec 5. epizoda. Jos 5 je preostalo. Prebrzo ovo ide. Prebrzo.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Westworld
« Odgovor #93 : 01.11.2016. 14:00:54 »
Ja sam zadovoljan u kom pravcu serija ide, mora se mnogo razmisljati i definitivno ovo nije serija za svakoga. Sad, da bih bio skroz odusevljen mora i rasplet, makar deo raspleta da bude u skladu sa ocekivanjima a to jedan deo cemo sigurno videti i do kraja sezone. Sve u svemu, materijal da bude jedna od najboljih u narednom periodu postoji, sad da li ce to iskoristiti ostaje da se vidi.


Spoiler for Hiden:
Ja ne znam da li je William MIB iako se cini da jeste, nekako mi vuce ta prica da se desila u proslosti i da cemo tek tu da vidimo Arnolda i tu njegovu pogibiju mada nisam ja nesto 100% siguran da je on mrtav, videcemo.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #94 : 01.11.2016. 15:29:08 »
Spoiler for Hiden:
Ja ne znam da li je William MIB iako se cini da jeste, nekako mi vuce ta prica da se desila u proslosti i da cemo tek tu da vidimo Arnolda i tu njegovu pogibiju mada nisam ja nesto 100% siguran da je on mrtav, videcemo.
Teorija da je
Spoiler for Hiden:
William zapravo mlađi Man in Black je debunked. MiB spominje kako je prije trideset godina u Westworldu ubijao robote još dok nisu bili ovoliko realistični, drugi materijali su bili i sve to. William dolazi prvi put trenutno, kad je produkcija robota daleko razvijenija no kakva je bila kad je MiB ubio svog prvog hosta. ;)

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Westworld
« Odgovor #95 : 01.11.2016. 15:48:12 »
Pazi, onda recimo moze biti


Spoiler for Hiden:
Logan=MiB, on je dolazio pre Vilijama nekoliko puta, cak je ta teorija mozda i realnija.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Westworld
« Odgovor #96 : 01.11.2016. 18:11:09 »
Ne funkcionise ta teroija.
Spoiler for Hiden:
Nema proslosti i sadasnjosti, posto se sve odvija u sadasnjosti. Dakle, i Covek u crnom, kao i Logan i Vilijam su u parku sada, u sadasnjosti. Na primer, kada Covek u crnom kaze Tediju da su ti ljudi oteli devojku koju voli (Dolores) i on odmah krece sa njime u potragu.

Ono sto mi pada na pamet je mogucnost da se vise prica odvija istovremeno u parku. Sad na koji nacin i kako to bi mogli da saznamo ili ne ako to nije tacno.

Promo za sledecu epizodu deluje odlicno.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #97 : 01.11.2016. 19:17:54 »
Ne funkcionise ta teroija.
Spoiler for Hiden:
Nema proslosti i sadasnjosti, posto se sve odvija u sadasnjosti. Dakle, i Covek u crnom, kao i Logan i Vilijam su u parku sada, u sadasnjosti. Na primer, kada Covek u crnom kaze Tediju da su ti ljudi oteli devojku koju voli (Dolores) i on odmah krece sa njime u potragu.

Ono sto mi pada na pamet je mogucnost da se vise prica odvija istovremeno u parku. Sad na koji nacin i kako to bi mogli da saznamo ili ne ako to nije tacno.

Promo za sledecu epizodu deluje odlicno.

???
Spoiler for Hiden:
Kako više priča istovremeno u parku? Pa da. Nije li to očito? Sve se odvija sada, u isto vrijeme. I storyline s MiB-om, i storyline s Maeve u laboratoriju, i storyline s Dolores, Williamom, Loganom, itd., i storyline s novim Fordovim storylineom (storylineception), i ovi razgovori i to sve. Meni je prilično očito da je to sve u sadašnjosti, u isto vrijeme (svi su u parku trenutno).

Nije li to objašnjeno/dokazano ne samo općom pretpostavkom nego i onim ljudima koji prate (nadgledaju) park.

Više priča SE odvijaju istovremeno u parku.

p.s. j***** ne gledam nikakve trailere/promo-e više.  :ne-zna

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Westworld
« Odgovor #98 : 01.11.2016. 20:22:41 »
Ne funkcionise ta teroija.
Spoiler for Hiden:
Nema proslosti i sadasnjosti, posto se sve odvija u sadasnjosti. Dakle, i Covek u crnom, kao i Logan i Vilijam su u parku sada, u sadasnjosti. Na primer, kada Covek u crnom kaze Tediju da su ti ljudi oteli devojku koju voli (Dolores) i on odmah krece sa njime u potragu.

Ono sto mi pada na pamet je mogucnost da se vise prica odvija istovremeno u parku. Sad na koji nacin i kako to bi mogli da saznamo ili ne ako to nije tacno.

Promo za sledecu epizodu deluje odlicno.

???
Spoiler for Hiden:
Kako više priča istovremeno u parku? Pa da. Nije li to očito? Sve se odvija sada, u isto vrijeme. I storyline s MiB-om, i storyline s Maeve u laboratoriju, i storyline s Dolores, Williamom, Loganom, itd., i storyline s novim Fordovim storylineom (storylineception), i ovi razgovori i to sve. Meni je prilično očito da je to sve u sadašnjosti, u isto vrijeme (svi su u parku trenutno).

Nije li to objašnjeno/dokazano ne samo općom pretpostavkom nego i onim ljudima koji prate (nadgledaju) park.

Više priča SE odvijaju istovremeno u parku.

p.s. j***** ne gledam nikakve trailere/promo-e više.  :ne-zna

Spoiler for Hiden:
Kad kazem vise prica istovremeno samatram da se one odvijaju u istom trenutku i da mozda postoji duplikati kod androida. Na primer, Covek u crnom ubija Lorenca kod onog drveta, a vec u sledecem trenutku on upoznaje Dolores, Logana i Vilijama te planiraju napad na kola severnjacke vojske. Dakle, u oarku nisu mogli tako brzo da ga pokupe, poprave i vrate na teren.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #99 : 01.11.2016. 23:27:26 »
Ne funkcionise ta teroija.
Spoiler for Hiden:
Nema proslosti i sadasnjosti, posto se sve odvija u sadasnjosti. Dakle, i Covek u crnom, kao i Logan i Vilijam su u parku sada, u sadasnjosti. Na primer, kada Covek u crnom kaze Tediju da su ti ljudi oteli devojku koju voli (Dolores) i on odmah krece sa njime u potragu.

Ono sto mi pada na pamet je mogucnost da se vise prica odvija istovremeno u parku. Sad na koji nacin i kako to bi mogli da saznamo ili ne ako to nije tacno.

Promo za sledecu epizodu deluje odlicno.

???
Spoiler for Hiden:
Kako više priča istovremeno u parku? Pa da. Nije li to očito? Sve se odvija sada, u isto vrijeme. I storyline s MiB-om, i storyline s Maeve u laboratoriju, i storyline s Dolores, Williamom, Loganom, itd., i storyline s novim Fordovim storylineom (storylineception), i ovi razgovori i to sve. Meni je prilično očito da je to sve u sadašnjosti, u isto vrijeme (svi su u parku trenutno).

Nije li to objašnjeno/dokazano ne samo općom pretpostavkom nego i onim ljudima koji prate (nadgledaju) park.

Više priča SE odvijaju istovremeno u parku.

p.s. j***** ne gledam nikakve trailere/promo-e više.  :ne-zna

Spoiler for Hiden:
Kad kazem vise prica istovremeno samatram da se one odvijaju u istom trenutku i da mozda postoji duplikati kod androida. Na primer, Covek u crnom ubija Lorenca kod onog drveta, a vec u sledecem trenutku on upoznaje Dolores, Logana i Vilijama te planiraju napad na kola severnjacke vojske. Dakle, u oarku nisu mogli tako brzo da ga pokupe, poprave i vrate na teren.

Aha, sad više kužim, hvala što si objasnio.

Spoiler for Hiden:
Meni se, doduše, činilo kako je prošao jedan dan. Lawrence je ubijen --- imamo par scena između --- William i Dolores i Logan upoznaju Lawrencea. Mislim da im je definitivno ostalo prostora. Događanja jesu kronološka, ali mislim da nisu sekundu-do-sekundu kronološka. Par sati razlike vjerujem da postoji. Ali, ne znam. Zanimljiva teorija...

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Westworld
« Odgovor #100 : 02.11.2016. 01:29:44 »
da ne citiram sve
mozda nas hoce da navedu na pomisao
Spoiler for Hiden:
da mozda ipak prikazuju proslost i sadasnjost, za sad mi nema logike jer su roboti sad napredniji znaci i one eskort dame koje su srele williama.
takodjer u prvoj epizodi su spomenuli nove nadogradnje robota i sve mirise na sabotazu, arnold se cesto spominje i on mi je sumnjivac broj 1, ali bi onda morao da bude ziv. ako ne mozda je podesio robote da se u datom trenutku dozovu svijesti.
mora da bude dublji razlog, jer ako budemo gledali cijelu sezonu samo da bi roboti postali svjesni dodje mi kao da su film od 90 minuta iz 73. razvodnili na 10 sati bas bi me razbjesnilo. previse otezu sa pricom i to mi se nikako ne svidja kad gledam po epizodu svaki ponedjeljak.
scena sa fordom i mib-om je najmocnija do sad i toga bi se trebali drzati a ne da gledam teddy-a kako se 10 minuta od 60 vozi u vlaku. klasicna kradja na vremenu za kojom rezija i scenaristi cesto posezu

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Westworld
« Odgovor #101 : 02.11.2016. 02:16:45 »
A ne znam sta bi sigurno moglo biti, jednostavno oni imaju moc da izvedu bilo sta a nase je samo da gledamo, komentarisemo i pokusamo da pronicnemo u pricu pre nego sto nam je prikazu. Zato sam i rekao da je najpametnije da se ne lupa glavom previse i zalazi u razne teorije, sumanute ili predvidljive. Been there, done that. Westworld je delo koje iziskuje potrebu da se uziva u svakom detalju, sto vizuelnom to i glumackom. A sta, gde i kako, to ce vec samo rasplesti kroz nekoliko nedelja.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Westworld
« Odgovor #102 : 02.11.2016. 02:34:44 »
pa problem i jest nastao kad je neko izvalio teoriju  na internetu. sad su se i scenaristi poceli igrati sa nama.
trenutno imamo jednu misteriju - labirint i misterioznog tipa MiB-a. ostalo su sve nagadjanja u kojem pravcu bi westworld mogao otici

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Westworld
« Odgovor #103 : 02.11.2016. 03:13:48 »
Izvrsna 5. epizoda, izvrsna.

Svi promašujete poantu serije. Lijepo je pričati o teorijama tko je tko i slično. Volim takve stvari, ali ova serija je po samoj tematici veća od života. Pisao sam o tome odmah nakon prve epizode o svijesti robota. IA inteligencija o čemu je i Ford govorio.
Spoiler for Hiden:
Arnold je vjerojatno htio napraviti svijesnu inteligenciju dok Ford to nije htio pa ga je zato i ubio.
serija odlično daje hintove zemljanima koliko je potrebno da rade na sebi da bi postigli taj jedan stupanj samosvjesnosti. Pogledajte Dolores. Kako je to samo lijepo kreiran ženski lik. Nakon svake epizode ona je svjesnija da tu nečeg ima. Kao i MiB, ona sad traži labirint
Spoiler for Hiden:
a tamo bi mogao biti nekakav posljednji stupanj evolucije kako za ljude, tako za te robote.

Spoiler for Hiden:
Teorije o tome da je William ustvari MiB su zgodne, ali bilo bi još bolje da je William = Ford dok je Logan = MiB, a ovaj razgovor na kraju između njih kad su stariji bi to samo mogao potvrditi. William i Logan su imali onu raspravu u kojoj Logan kaže Williamu da ovdje nema heroja i negativaca. Iako je malčice pogriješio u toj tvrdnji, za sami kontekst serije izvrsno paše ta tvrdnja. Mogu vidjeti Williama da postane nešto kao MiB ali isto tako mogu ga i vidjeti kao Forda. MiB ustvari želi vidjeti na čemu je Arnold radio i što je postigao. zato želi naći sredinu labirinta.

Što se tiče prošlosti/sadašnjosti. Moguće da ima dva doba. Onaj u prošlosti sa Williamom i Dolores te sadašnjosti sa Fordom i ovima u kmoji rade za njega. Znam, znam, Dolores je u oba dva timelinea. Istina, ali ionako su rekli mislim u prvoj epizodi da je Dolores ovdje najstarija. Kad su nam i predstavili Williama, predstavili su nam na način kao da je park tek nešto novo.

MiB je odlično rekao u tom razgovoru na kraju o smislu života. Upravo ono čemu ljudi teže, barem oni malo svjesniji. Sve je u traženju sebe i pokušati se promijeniti te borba protiv sistema, a u ovom slučaju tu se Dolores bori kao što se u ovom stvarnom svijetu koji ustvari naravno nije stvaran (znat će oni koji su malo više u tome) bore za neke stvari.

Offline dexter87

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #104 : 02.11.2016. 11:11:59 »
Odlicna peta epizoda kao i prethodne cetiri  :)

Ja sam prestao da nagadjam ko je ko u seriji, gledam epizodu za epizodom bez pogledanih promo-a za sledece epizode i uzivam u vrhunskoj seriji jer mi je ovakavan nacin gledanja najugodniji.

Najinteresantniji likovi za gledanje su mi Dolores, Covek u Crnom i Maev.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #105 : 02.11.2016. 12:00:05 »
(...) gledam epizodu za epizodom bez pogledanih promo-a za sledece epizode i uzivam u vrhunskoj seriji jer mi je ovakavan nacin gledanja najugodniji.
+1

Najinteresantniji likovi za gledanje su mi Dolores, Covek u Crnom i Maev.
Na toj listi za sebe bih dodao Williama (sad kad je "slobodniji") i glavnu ekipu iz labosa volim (Bernard, Ford, Elsie, Theresa)

Ime sedme epizode
Spoiler for Hiden:
Trompe L'Oeil - što Wikipedia kaže o tom pojmu je meni jako zanimljivo:
Citat:
Trompe-l'œil (French for "deceive the eye") is an art technique that uses realistic imagery to create the optical illusion that the depicted objects exist in three dimensions. Forced perspective is a comparable illusion in architecture.
Definitivno bih to mogao povezati s Westworldom. Jedva čekam.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Westworld
« Odgovor #106 : 02.11.2016. 12:08:32 »
Odlicna peta epizoda kao i prethodne cetiri  :)

Ja sam prestao da nagadjam ko je ko u seriji, gledam epizodu za epizodom bez pogledanih promo-a za sledece epizode i uzivam u vrhunskoj seriji jer mi je ovakavan nacin gledanja najugodniji.

Najinteresantniji likovi za gledanje su mi Dolores, Covek u Crnom i Maev.

To je to.

Ime sedme epizode
Spoiler for Hiden:
Trompe L'Oeil - što Wikipedia kaže o tom pojmu je meni jako zanimljivo:
Citat:
Trompe-l'œil (French for "deceive the eye") is an art technique that uses realistic imagery to create the optical illusion that the depicted objects exist in three dimensions. Forced perspective is a comparable illusion in architecture.
Definitivno bih to mogao povezati s Westworldom. Jedva čekam.

Jako jako zanimljivo. Jedva cekam ponedeljak.

Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: Westworld
« Odgovor #107 : 02.11.2016. 13:12:47 »


Spoiler for Hiden:

Što se tiče prošlosti/sadašnjosti. Moguće da ima dva doba. Onaj u prošlosti sa Williamom i Dolores te sadašnjosti sa Fordom i ovima u kmoji rade za njega. Znam, znam, Dolores je u oba dva timelinea. Istina, ali ionako su rekli mislim u prvoj epizodi da je Dolores ovdje najstarija. Kad su nam i predstavili Williama, predstavili su nam na način kao da je park tek nešto novo.



Spoiler for Hiden:
Ali ona u ovoj zadnjoj epizodi pita Williama (parafraziram": "Kako misliš u stvarnom svijetu?". Odnosno, ako već u tom ranijem periodu postaje svjesnija, onda bi poslije 30 g. valjda napredovala puno više od ubijanja muhe na licu.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Westworld
« Odgovor #108 : 02.11.2016. 17:21:39 »
Spoiler for Hiden:
Forda su vec prikazali iz mladjih dana, glupo bi bilo da je bas on william ili logan, nema logike i bio bi veliki "plot hole"

slicnu referencu smo vidjeli u Lostu sa Jacobom i black smoke-om. MiB je neprijateljski bio raspolozen prema Fordu isto kao lostovki MiB prema jacobu.. valjda nije "mother issues" opet  :vid-ga:

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Westworld
« Odgovor #109 : 02.11.2016. 19:58:56 »


 :) Izbacili su i main theme muziku kao i ostale obrade koje su smo mogli cuti...

Offline Golub

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #110 : 03.11.2016. 00:46:16 »

Mislim da Wilijam ne moze da bude Ford jer mu Logan u seriji govori da su park stvorili partneri i da se jedan od njih ubio tacno pre otvaranja parka, sto znaci da Wilijam o tome nije znao nista, nije mogao on da stvorio park.
Mislim i da su Wilijam i Logan u sadasnjosti jer svi domacini izgledaju savremeno a ne kao onaj robot sa kojim Ford pije u onom skladistu. Primetio sam da MIB drzi pistolj na levoj strani a ova dvojica na desnoj. Tako da teorija da je MIB Wilijam ili Logan za mene otpada.
Kad je MIB hteo u baru da nozem raspori Forda da vidi sta bi nasao u njemu zapitao sam se da li je mozda Ford domacin?
Plus ona scena u vozu gde je Dolores sa Wilijamom i Lorencom u sledecem kadru kad kamera zumira samo je Dolores u vozu nema ni Wilijama ni Lorenca??? Toliko pitanja bez odgovora  :dash
Ne mogu samo da gledam seriju a da ne pokusam da shvatim sta se desava. 
Serija je vrhunski odradjena sa vrhunskim glumcima!

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #111 : 04.11.2016. 22:20:16 »

Kad je MIB hteo u baru da nozem raspori Forda da vidi sta bi nasao u njemu zapitao sam se da li je mozda Ford domacin?

Spoiler for Hiden:
Pa da...hoce da nas navedu da razmisljamo i u tom pravcu..da je mozda i sam Ford robot...To opet otvara dosta mogucnosti...mozda je Ford i sam postao robot..mada mislim da on nije glavna prica..vec Dolores,Arnold,Viliam,Logan...Loganova firma i porodica su izgleda donekle bitni u prici.

Drugo..neko je vec napisao ovde da postoji mogucnost i da su oni radnici iz laboratorije roboti..Meni recimo Felix lici na robota...Nisam shvatio ni zasto bi on uradio ono sa  popravkom misa? Suplja mi je ta prica zbog napredovanja...
Mislim na ovog :


Ono sto je zanimljvo jeste da je prakticno Dolores zavela Viliama...sigurno je svesnija i vise nego sto pretpostavljamo..i sto nam prikazuju...znaci da za svoj cilj koristi bilo koga od ostalih likova..veoma zanimljiv razvoj njenog karaktera...i kome je ono rekla na kraju DA NIJE NISTA REKLA...kad je Ford izasao iz prostorije ?
Arnoldu ? Ispada da ona na neki nacin non stop komunciira sa njim..A Ford je svestan toga,ali ne moze da dobije zeljene infrmacije.


U cemu je fora sa onim odavanjem tajni nekome iz spoljnog sveta..satelit u onom telu..nisam to bas skapirao ?
 :ne-zna

Prica je jako kompleksna...a na kraju bi trebalo sve to logicno da zavrse..a nesto ne verujem,jer je do sad sve jako zbrkano.

 


par nekih teorija:
http://moviepilot.com/p/things-you-might-have-missed-in-westworld-episode-five/4137463
http://moviepilot.com/p/westworld-mystery-voice-is-arnold/4114915
http://moviepilot.com/p/bernard-theresa-westworld-hosts-theory/4118656
Spoiler for Hiden:

After the events of Episode 2, when Ford entered the park and started chatting with a young host who bore a striking resemblance to him, theorists have claimed that the boy was a younger version of the park creator. Now, with Ford revealing that he — like the boy — had a brother, and with the boy's reappearance in "Contrapasso," it seems like too much of a coincidence to ignore.

It's also incredibly fitting that Ford — who thinks of himself as a sort of God — would create a host in his image. The boy appears to be a sort of son of God figure who keeps his eye on things on the ground level, such as letting Ford know when the Man in Black has visited certain areas in the park.
Given that the boy seems to be a recreation of boyhood Ford, it also seems likely that other hosts are recreations of real life people. For example Teddy, who has died over a 1000 times according to Ford, could have been a nemesis of Fords, perhaps a childhood bully or a professional rival. And what about Dolores? Ford seems to have particular disdain for the old host. Is she based on a old lover, his mother, or someone else entirely?

About MiB:
Spoiler for Hiden:
Last week, while Ford and Theresa talked, we learned that the board has already sent representative to the park without Theresa's knowledge, something which instantly had fans wondering whether the representative could possibly be Logan, who had already mentioned his family's interest in the company. However, another big theory is that the representative is the Man in Black, who we already know has VIP status and is incredibly wealthy.

This week that theory became even stronger when the MiB revealed how much he knew about the construction of the hosts, and how their make up had actually been changed several years ago to cut costs. In fact, the theory about the MiB being invested in the park got even stronger when he revealed that he bailed the park out following Arnold's death. Now it suddenly looks possible that he's actually the owner of the park — or at least the majority shareholder — having bailed Ford out all those years ago. After years visiting the park, the MiB has admitted that the mystery of the maze is the last facet of the park he is yet to solve, and perhaps he's embarking on this journey as a sort of last hurrah before selling the park to new buyers - potentially Logan's family.


"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Westworld
« Odgovor #112 : 05.11.2016. 19:16:33 »
gledam ponovno sve epizode, ovaj put pozornije.
@Golub
Citat:
Mislim i da su Wilijam i Logan u sadasnjosti...
Spoiler for Hiden:
ja mislim da ipak nisu. u epizodi 2. logo Westworlda (kad william i Logan dolaze u park) je dosta drukčiji nego malo poslije u epizodi. U epizodi 3. imamo flešbek, kad Ford govori o Alfredu - jedan od djelatnika nosi kutu s tim 'starim' logom. Vidi sliku http://i.imgur.com/oeLoefL.png

također, u flešbeku u ep. 3. pojavljuje se ona plava djevojka koja je dočekala Williama. on je pita je li domaćin ili ne - u flešbeku je domaćin.
I dalje mislim da će Loganova i Williamova firma kupiti, biti većinski vlasnik WW-a 30 g. poslije.
Citat:
Plus ona scena u vozu gde je Dolores sa Wilijamom i Lorencom u sledecem kadru kad kamera zumira samo je Dolores u vozu nema ni Wilijama ni Lorenca???
Spoiler for Hiden:
Dolores istovremeno proživljava više priča. ona traži Labirint, pokušavala je više puta. nekad je išla sama, a nekad s Williamom i Loganom. isto tako, ona halucinira, kao Maeve - vidi osobe i događaje iz prethodnih priča. ovo sve bih povezao s teorijom da je Bernard zapravo
Spoiler for Hiden:
Alfred

Bernard je možda
Spoiler for Hiden:
Alfred. Ne bi me iznenadilo da je Bernard domaćin, kao što internet pretpostavlja. al šta ako je on Alfred? šta ako je Ford prema njemu 'skrojio' Bernarda? I Alfredu i Bernardu dogodila se velika tragedija. mislim da Bernardovi sin i žena zapravo ne postoje, nego su samo 'backstory' koji mu je Ford ugradio prema Alfredovom sinu i ženi. U jednom flešbeku vidimo da Bernardov sin umire (ili je na samrti) - mislim da se to dogodilo prije puno, puno godina (prije više od 30 godina). u 1. ili 2. epizodi Ford kaže da je čovječanstvo pobijedilo bolesti, jedino smrt nije. Zašto bi onda Bernardov sin umro da se to dogodilo nedavno?

Bernard, Dolores, Labirint
Spoiler for Hiden:
Pretpostavimo da je Bernard Albert. Albert je pokušavao učiniti da roboti dođu do višeg stanja svijeti, da postanu samosvjesni. Mislim da je Dolores njegov prvi eksperiment i da se svaka scena kad su Dolores i Bernard sami (u onoj izoliranoj sobi gdje oko njih nema nikoga) odvija prije 30 godina. Moguće je čak i da ona razgovara s Albertom, ali joj se čini da vidi Bernarda (jer halucinira, ima neki bug).
Labirint ne postoji fizički, nego predstavlja put ka samoosvješćivanju (u središtu labirinta je čovjek). Zato Lawrenceova kći kaže ČuC-u da Labirint nije za njega.
Doloresina potraga za Labirintom prije 30 g. uzrokovala je Incident.


Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Westworld
« Odgovor #113 : 06.11.2016. 00:44:33 »
Od svih teorija koje sam procitao na netu ova Amisova mi ima daleko najvise smisla i verujem da ce u finalu sezone uz neke flashbackove sa malo drugacijim izgledom da to i potvrde. Ovo o razgovorima Dolores i Bernarda nisam uopste gledao na taj nacin a itekako ima smisla.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Westworld
« Odgovor #114 : 06.11.2016. 20:21:47 »
pogledao ponovno 4. i 5. epizodu.

epizoda 5 - jel vas podsjeća na nekoga ona vračara prekoputa koje sjedne Dolores kad ode s orgija?
Spoiler for Hiden:
mogla bi biti djevojka sa slike iz prve epizode, na Times Squareu. jako su mi slične. u kakvoj su vezi ona i Dolores?

ja sam za 360 stupnjeva promijenio mišljenje o ovoj seriji u zadnjih 10-ak dana. i mislim da je najbolji dio ovakvih serija razmišljanje u njezinim dubljim aspektima i kojekakvim teorijama. WW je novi Lost, a pitanja su uvijek zanimljivija od odgovora.

prema tome, povlačim ono što sam prije napisao kako sumnjam da se radnja ne može proširiti. nismo još zagrebali ni površinu jer HBO planira bar 5-6 sezona ovoga.

vrlo zanimljiv video o dvokomornom umu i WW-u.
https://www.youtube.com/watch?v=Y50nsmUVeVU

Offline Golub

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #115 : 06.11.2016. 23:26:32 »
@ amiS

Slazem se za Bernarda, Ford je sigurno napravio jednog od robota da ga seca na partnera, mislim da je to sigurno Bernard, suvise je osecajan prema domacinima vidi se da mu je zao kroz sta prolaze.
Bernand zna da je Dolores postal svesna ali to ne govori Fordu koji mu je rekao da ne ponovi gresku Arnolda,  videcemo koje ce biti posledice po njega!

Nisam znao ovo za logo ali I dalje sam ubedjen da Wilijam I Lorenc su u sadasnjem vremenu I da nema sanse da je jedan od njih dvojice Mib. Ford govori u sadasnjosti o predstavnik koga je odbor poslao I da je vec stigao, tesko da moze biti neko drugi osim Logana ili Wilijama.
Dolores je postala svesna I seca se starih dogadjaja, ona koristi Wilijama da bi dosla do centra lavirinta jedino sa gostom moze da se udalji iz svoje petlje, to nam je I pokazano kada je poslat onaj  iz kontrole da je vrate ocu ali kada se pojavio Wilijam I rekao da je ona sa njim on se izvinjava I odlazi!

Dolores kaze Tediju da njegov put njega vodi ka njoj a to Mib kaze Lorencu da jedna njegova prijateljica cesto kaze, mozda je lik Tedija uradjen na osnovu Mib kada je dosao u park prvi put I zaljubio se u Dolores, mozda je to razlog zasto dolazi vec toliko godina. Mib u jednoj  sceni kaze da se vise ne vraca kuci ne planira da napusti park!!! Resen je da pronadje  lavirint iako mu ona devojcica rekla da nije predvidjen za njega verovatno iz razloga sto on nije domacin mozda pokusava da pomocu lavirinta oslobodi Dolores!?  Ford mu u baru pokusava da kaze da u centar lawirinta nije ono sto on misli da ce naci, kao kad Ford  starom Biliju prica pricu o hrtu koji ceo zivot juri macku a kad je konacno uhvati ne zna sta dalje!

@Srle
Za Forda kao domacina posumnjao sam I kad Ford pita Dolores: secas li se kakav sam nekad bio? Izvini sto sam te gnjevio al nikog drugog nije bilo tamo, nikog ko razume kao sto mi razumemo??? Mozda postoji drugi razlog zasto Ford prica sa starim domacinima koji su Arnoldove kreacije ili je mozda I on jedna od njih, prva koja je postala svesna, mozda on ima veze sa njegovom smrti u parku?

Mislim da je prava lokacija parka skrivena ( mada ne shvatam kako im je to poslo za rukoma ) a da neko pokusava da je sazna. Ford to zna I u onoj sceni sa Dolores kada je uhvati za ruku proveravao da li I ona ima u sebi kao  onaj drvoseca lutalica sto rezbario sazvezdje Oriona sa 4 zvezda.

Serija je nesto novo I za mene posebno, svaka scena je na svom mestu I ima neko znacenje! Rezeziseri hoce da nas navede da razmisljamo I da postvljamo pitanja I osecamo neizvesnost! Nadam se samo da ce do kraja ispuniti ocekivanja I da ce zbog finansija uspeti da snime I ostale sezone!

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #116 : 06.11.2016. 23:56:14 »
Spoiler for Hiden:
Dolores prati Williama (i Logana). Oni su u sadašnjem vremenu. Vidjeli smo kako se Dolores "razvila" te sad može pucati iz pištolja, nešto što je meni teški dokaz da su u sadašnjosti, jer to se razvijanje definitivno nije moglo odvijati iz budućnosti/sadašnjosti u prošlost. Moglo je iz prošlosti u sadašnjost, ali ja mislim da je ipak bilo sadašnjost u sadašnjost.
Sve te teorije su zanimljive, čak previše zanimljive - čine mi se nerealnim. Sumnjam da bi Nolan & Joy napravili tako nešto. Ali, tko voli nek' izvoli... Uostalom ne bih bio previše iznenađen da se ipak jedna ili više od njih ostvare, samo kažem da smatram kako su N&J sposobni napraviti puuuno više toga u odnosu na neke teorije i puno bolje to sakriti.

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #117 : 07.11.2016. 00:52:34 »
Spoiler for Hiden:
Ne mora da bude dokaz za sadasnjost - ionako su tehnicari mogli ponovo da je nasteluju da ne moze da puca iz pistolja.

Imam neki osecaj da je svaka scena sa Dolores unutar parka u stvari njeno secanje iz blize ili dalje proslosti.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Westworld
« Odgovor #118 : 07.11.2016. 13:42:53 »
Dolores je u najmanje 3 navrata očito proživjela/halucinirala događaje iz prošlosti/budućnosti/whatever.

i meni je bilo sumnjivo to što sad zna pucati.

jedva čekam današnju ep.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #119 : 07.11.2016. 22:43:52 »
nba slengom receno, ova serije posterizuje konkurenciju. kakva 6ta epizoda... auuuu  :o
Spoiler for Hiden:
ako moram sto izdvojit, a jebeno je tesko, nek bude to setnja maeve kroz sektore sa perverzno dobrim soundtrackom koji me podsjeti na Lost.
o ovoj epizodi se moze pricat do preksjutra. toliko je bila dobra.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.