Autor Tema: Ko je kolekcionar (serija i filmova) i koliko ima?  (Posjeta: 17630 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Ko je kolekcionak (serija i filmova) i koliko ima ...
« Odgovor #30 : 19.05.2009. 16:54:05 »
he, samo da spomenem svim "vjevericama" koje sve skupljaju - jako brzo, brže nego što mislite čeka vas prijelaz na HD, a tada će vam biti zlo od svega što ste skupili i priča kreće od početka - ovaj puta u HD jer je razlika neopisiva

...osjetio na svojoj koži...

:)
May the Plasma be with you!

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Ko je kolekcionak (serija i filmova) i koliko ima ...
« Odgovor #31 : 19.05.2009. 20:33:14 »
+1
Inace cenim da ce do tog prelaza doci kada prazni blu-ray mediji spadnu negde ispod 1,5€
To ako zanemarimo varijantu drzanja kolekcije na hardovima >1TB

:)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline kralj

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
  • Odmor od profesionalnog kladjenja !
    • Sportski-portal.com
Odg: Ko je kolekcionak (serija i filmova) i koliko ima ...
« Odgovor #32 : 19.05.2009. 20:41:48 »
Dobro je, mislio sam da sam bolesnik ali sada vidim da ima i gorih od mene.....

.........imam cca 3000 filmova i oko 140 serija :D
Obozavam serije.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Ko je kolekcionak (serija i filmova) i koliko ima ...
« Odgovor #33 : 21.05.2009. 10:20:43 »
he, samo da spomenem svim "vjevericama" koje sve skupljaju - jako brzo, brže nego što mislite čeka vas prijelaz na HD, a tada će vam biti zlo od svega što ste skupili i priča kreće od početka - ovaj puta u HD jer je razlika neopisiva

...osjetio na svojoj koži...

:)


Casablanca, Double indemnity, The Maltese falcon i stotine drugih filmova... Za njih to nije bitno. Inace, takvi filmovi čine ogromnu većinu moje kolekcije.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Ko je kolekcionak (serija i filmova) i koliko ima ...
« Odgovor #34 : 21.05.2009. 10:25:40 »
imao sam oko 600ak filmova na cd-ima (!!!!), negdje 300-400 na dvd-ima al sam ih sve podijelio i pobacao :)

sad skupljam serije samo(30ak, mozda vise malo) a filmove kak dobijem i pogledam, brisem...

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Ko je kolekcionak (serija i filmova) i koliko ima ...
« Odgovor #35 : 21.05.2009. 12:15:58 »
he, samo da spomenem svim "vjevericama" koje sve skupljaju - jako brzo, brže nego što mislite čeka vas prijelaz na HD, a tada će vam biti zlo od svega što ste skupili i priča kreće od početka - ovaj puta u HD jer je razlika neopisiva

...osjetio na svojoj koži...

:)


Casablanca, Double indemnity, The Maltese falcon i stotine drugih filmova... Za njih to nije bitno. Inace, takvi filmovi čine ogromnu većinu moje kolekcije.

Ne bi vjerovao koliko griješiš. Filmska vrpca ima desetak puta veću rezoluciju od blu-ray i kad se napravi novi ,propisni 4k transfer dobije se nešto što nikada do tada nisi vidio u tom filmu, sasvim druga dimenzija gledanja.
May the Plasma be with you!

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Ko je kolekcionak (serija i filmova) i koliko ima ...
« Odgovor #36 : 21.05.2009. 12:35:36 »
Ok, videćemo. Nadam se da si u pravu... :)
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline dreambett

  • Old staff
  • Član
  • *****
  • Postova: 654
  • Spol: Muški
Odg: Ko je kolekcionak (serija i filmova) i koliko ima ...
« Odgovor #37 : 21.05.2009. 13:15:46 »
he, samo da spomenem svim "vjevericama" koje sve skupljaju - jako brzo, brže nego što mislite čeka vas prijelaz na HD, a tada će vam biti zlo od svega što ste skupili i priča kreće od početka - ovaj puta u HD jer je razlika neopisiva

...osjetio na svojoj koži...

:)


Ja tebe ne kužim niti pol posto. Daj malo detaljnije pojasni kaj si s time mislio.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Ko je kolekcionak (serija i filmova) i koliko ima ...
« Odgovor #38 : 21.05.2009. 14:25:46 »
Ja tebe ne kužim niti pol posto. Daj malo detaljnije pojasni kaj si s time mislio.

imao i ja hrpe i filmova i serija. Većinom orig. DVD, kopije DVD, i kojekakvi HDTV ripovi (kao ono - odlična slika) ...

i onda stigao HD sa 2 do 4 puta većom rezolucijom. Uzmeš originalni DVD npr. Odiseja 2001 (koji fantastično izgleda)  i usporediš samo sa blu ray ripom i vidiš da mu nije ni do koljena.

Znači sve što mi je nekad nešto značilo treba iznova zamijeniti boljom kopijom, eto to ti je prokletstvo daleko bolje slike. Jednostavno se ono staro više ne može gledati koliko je grozna i muljava slika (a nekada odlična).

Poanta je da su HD TV sve dostupniji svima, pa ga onda onako nabaviš jer je stari krepao ili hoćeš neko
osvježenje, a onda te zanima kako izgleda taj bd/mkv na njemu i dok se okreneš upecao si se....

Dobro su nas sredili majstori prodaje, prvo kino, pa VHS , pa DVD i sad Blu-ray.

Samo do sada 4 puta istu stvar (film) su nam prodali, a vrag zna što nas još čeka :)

May the Plasma be with you!

Offline dreambett

  • Old staff
  • Član
  • *****
  • Postova: 654
  • Spol: Muški
Odg: Ko je kolekcionak (serija i filmova) i koliko ima ...
« Odgovor #39 : 21.05.2009. 14:31:35 »
Ne znam, mene ne jebe slika previše, kakva jest, jest. Ako ti se ikad bude činilo da je HDTV ružna slika, ljepo pogledaš prvog jamesa bonda, pa onda ideš gledat to kaj očeš i osjećat ćeš se ko u raju. Siguran sam samo da ja ne bi išao skupljat nešto iz početka samo zbog bolje slike. Uostalom, danas se niti ne isplati nešti skupljat kad će za 3-4 godine bit brzine neta do neba, skinut ćeš sezonu za par sekundi ili gledat bez problema koju god kvalitetu preko neta (uz uvjet da znaš engleski to je high life)

P.S. jedno je biti kolekcionar, a drugo je biti opsjednut  :)
« Zadnja izmjena: 21.05.2009. 15:23:39 dreambett »

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Ko je kolekcionak (serija i filmova) i koliko ima ...
« Odgovor #40 : 19.07.2009. 11:45:32 »
Trenutno:
serijali - oko 300 kompletnih i 40-50 koje "skidam"
filmovi - DVD format skoro 500, DivX 1200

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Ko je kolekcionak (serija i filmova) i koliko ima ...
« Odgovor #41 : 19.07.2009. 11:51:24 »
he, samo da spomenem svim "vjevericama" koje sve skupljaju - jako brzo, brže nego što mislite čeka vas prijelaz na HD, a tada će vam biti zlo od svega što ste skupili i priča kreće od početka - ovaj puta u HD jer je razlika neopisiva

...osjetio na svojoj koži...

:)

Uzmi primera radi dva BRRip-a. Prosek him je 2,24GB po jednom. Znaci ja dva filma ne mogu da sprzim na prazan dvd. :-\
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline ToNY_VT

  • Never miss......a good chance......to shut up!
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • Svaka smjela ideja u početku izgleda kao ludost.
Odg: Ko je kolekcionak (serija i filmova) i koliko ima ...
« Odgovor #42 : 28.07.2009. 22:48:13 »
Ja tebe ne kužim niti pol posto. Daj malo detaljnije pojasni kaj si s time mislio.

imao i ja hrpe i filmova i serija. Većinom orig. DVD, kopije DVD, i kojekakvi HDTV r*povi (kao ono - odlična slika) ...

i onda stigao HD sa 2 do 4 puta većom rezolucijom. Uzmeš originalni DVD npr. Odiseja 2001 (koji fantastično izgleda)  i usporediš samo sa blu ray ripom i vidiš da mu nije ni do koljena.

Znači sve što mi je nekad nešto značilo treba iznova zamijeniti boljom kopijom, eto to ti je prokletstvo daleko bolje slike. Jednostavno se ono staro više ne može gledati koliko je grozna i muljava slika (a nekada odlična).

Poanta je da su HD TV sve dostupniji svima, pa ga onda onako nabaviš jer je stari krepao ili hoćeš neko
osvježenje, a onda te zanima kako izgleda taj bd/mkv na njemu i dok se okreneš upecao si se....

Dobro su nas sredili majstori prodaje, prvo kino, pa VHS , pa DVD i sad Blu-ray.

Samo do sada 4 puta istu stvar (film) su nam prodali, a vrag zna što nas još čeka :)



Slažem se s ovim, uvijek iznova nam prodaju istu stvar. Živio marketing!

Offline NEX

  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
Odg: Ko je kolekcionar (serija i filmova) i koliko ima?
« Odgovor #43 : 16.08.2009. 17:31:22 »
Ja imam oko 500 filmova i 100 igrica ;D

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Ko je kolekcionar (serija i filmova) i koliko ima?
« Odgovor #44 : 21.09.2009. 05:51:02 »
Ja nemam neku veliku kolekciju, bar u poređenju s vama. Nekoliko desetina filmova i serija sveukupno.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline vekyizveky

  • Herojuša iz strasti
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 877
  • Spol: Ženski
  • Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
Odg: Ko je kolekcionar (serija i filmova) i koliko ima?
« Odgovor #45 : 21.09.2009. 10:25:48 »
Oko 800 filmova i desetak serija (komplete sezona), zasad... kokice
Trebat će mi veće pakovanje kokica.
S obzirom na obzir da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir ne dolazi u obzir.

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Ko je kolekcionar (serija i filmova) i koliko ima?
« Odgovor #46 : 04.10.2009. 01:40:07 »
evo da ozivim temu

prema zadnjem popisu kojeg sam zapustio,tako da ako mi se bude dalo updateat ga bit ce i vise...
a taj popis (zadnja uzmjena 18.11.2008) kaze ovako

oko 1000 divx filmova
kaze 125 dvd filmova (iako sad ih ima 300)
a serija nebi tocno znao ima ih oko 30 na dvdima (70% divx) dok ih je vecina jos uvijek na externom hardu (od 1tb koji je btw skoro stalno pun)

Offline Bulebusko

  • Sve što je dobro ili je nemoralno ili ilegalno ili deblja
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 334
  • Spol: Muški
  • ...to boldly go where no one has gone before.
Odg: Ko je kolekcionar (serija i filmova) i koliko ima?
« Odgovor #47 : 04.08.2014. 23:01:47 »
Slucajno naleteh na ovu temu dok sam trazio nesto deseto, odavno sam ovde ali nisam je video do sada, pa rekoh da je na kratko bar vratim iz dubokog zaborava.  :)
I ja robujem "kolekcionasrstvu" kako se to lepse naziva (ja to zovem "Hrcak" sindrom  :) - mada doticna zivotinjica ipak bar sakuplja korisne stvari za sebe)


Moja su zaraza, naravno, serije. Imam ih nesto preko 1600 (divx format), ne racunajuci dokumentarce (oko 300) i crtace. Imam i oko 2500 filmova, ali to je vise nekako usput sakupljeno...a pocelo je benigno, verujte mi, hteo sestri da nabavim par retkih serija u to vreme, pa usao u neke razmene...tuzna jedna prica!  ;)
Najzad su hard diskovi dostigli koliko toliko dobar kapacitet tako da cu u skorije vreme sve da prebacim na server sa hardovima. Nemam vise dovoljno ni fioka ni zvona za diskove.
Acta, non verba!

Offline pele

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 295
  • Spol: Muški
Odg: Ko je kolekcionar (serija i filmova) i koliko ima?
« Odgovor #48 : 04.08.2014. 23:22:38 »
ha-ha!I ja volim da,kao imam neku zalihu,ali se slazem sa nekim komentarima od pre koju godinu - jedno isto snimamo,jer tehnika se menja,sistemi,plejeri,formati.I dajemo pare u krug.Ok,volimo,pa nije tesko.Ali,s vremena na vreme pomislim o svrsishodnosti te kolekcije - ne znam kad sam uzeo cd sa nekim filmom i "hajde da ga ponovo pogledam".Nikad.A tu je bas zato.Velika kolicina ponude i ne moze covek,prosto pogledati nesto ponovo,ili bar ne toliko cesto da bi opravdala ta planina cd-ova svoje postojanje.Ali,slab sam na to i kao da imam kolekciju.Nesto ispod 1000 filmova i nesto preko 100 serija,sto zavrsenih,sto u toku

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Ko je kolekcionar (serija i filmova) i koliko ima?
« Odgovor #49 : 04.08.2014. 23:37:52 »
Hiljade filmova i serija imam. Prestao sm da rezem pre par godina. To stoji u torbicama i kiseli se dzabe. Ako hocu neki stariji film, skinem ga ponovo u boljem kvalitetu. Ko da gleda akvarijum od dvd ripa. ;D

Sent from my HUAWEI U8815 using Tapatalk

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Ko je kolekcionar (serija i filmova) i koliko ima?
« Odgovor #50 : 05.08.2014. 12:57:42 »
Meni je sve potruhlo ;D A imao sam preko 1k filmova, serija brdo.
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Ko je kolekcionar (serija i filmova) i koliko ima?
« Odgovor #51 : 05.08.2014. 17:42:45 »
Originalne filmove/serije/dokumentarce naravno. Amazon naravno. Mjesečno se uvijek dosta toga uzme i tako godinama.

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Ko je kolekcionar (serija i filmova) i koliko ima?
« Odgovor #52 : 05.08.2014. 18:04:34 »
Hiljade filmova i serija imam. Prestao sm da rezem pre par godina. To stoji u torbicama i kiseli se dzabe. Ako hocu neki stariji film, skinem ga ponovo u boljem kvalitetu. Ko da gleda akvarijum od dvd ripa. ;D

ista prica ;D

Offline Bulebusko

  • Sve što je dobro ili je nemoralno ili ilegalno ili deblja
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 334
  • Spol: Muški
  • ...to boldly go where no one has gone before.
Odg: Ko je kolekcionar (serija i filmova) i koliko ima?
« Odgovor #53 : 05.08.2014. 19:18:35 »
Meni zasad dvd i br rip igraju ulogu, nisam nesto previse zahtevan za kvalitet slike, izuzev bas nekih visokobudzetnih, visokonabudzenih holivudskih spektakala koje je ipak gre'ota gledati u sirotinjskoj verziji. A i kad ih konacno prebacim na hardove, zavrsio sam posao oko skladistenja, ovi dvd-i, malo, malo pa riknu, pa skidaj opet to sto je osteceno, pa rezi... i tako u krug.
Dosta toga gledam, zaista, ali naravano, ni blizu da opravda tu maniju.
Vise se i ne pravdam. Lakse sam ostavio pusenje no sto cu sakupljanje serija, izgleda...  :-[
Acta, non verba!

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Ko je kolekcionar (serija i filmova) i koliko ima?
« Odgovor #54 : 05.08.2014. 22:00:31 »
Pobacao i razdelio 90 posto diskova pre nekoliko meseci, ostavio samo titlovane dokumentarce, sinhronizovane crtane filmove i pojedine retke snimke.

Offline Bulebusko

  • Sve što je dobro ili je nemoralno ili ilegalno ili deblja
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 334
  • Spol: Muški
  • ...to boldly go where no one has gone before.
Odg: Ko je kolekcionar (serija i filmova) i koliko ima?
« Odgovor #55 : 05.08.2014. 22:16:10 »
Tako sam ja i sa duvanom... ali ovo je malo teze...  ;D
Acta, non verba!

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Ko je kolekcionar (serija i filmova) i koliko ima?
« Odgovor #56 : 06.08.2014. 11:33:39 »
DVD diskovi mogu trajati desetljećima, samo ih treba dobro čuvati. Meni se jedino pokvare oni koje dam nekom.
Mrzim lopatare i limune

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Ko je kolekcionar (serija i filmova) i koliko ima?
« Odgovor #57 : 06.08.2014. 14:51:55 »
Istina. Jedared sam otišao kod ortaka i video da koristi jedan moj disk kao tacnu, drugi kao podupirač… :o Otad mu više ništa ne pozajmljujem. ;D

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Ko je kolekcionar (serija i filmova) i koliko ima?
« Odgovor #58 : 06.08.2014. 15:07:24 »
Kod ortaka je moja torbica sa 80 DVD-a sa serijama bila prosuta u jednu kutiju od CRT monitora zajedno sa gomilom djubreta i kesa od smokija, čipsa i praznih paklica, a na diskovima crne tačkice koje su nasrale muve. Urlao sam kao nenormalan i otišao. Diskove mi doneo sutradan u običnoj kesi iz prodavnice, a od toribice sam se oprostio.  rofl

I nisam mogao da se naljutim. Čovek me toliko nervira konstantno već 30 godina da ga volim ko brata rođenog.  ;D

Offline Bulebusko

  • Sve što je dobro ili je nemoralno ili ilegalno ili deblja
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 334
  • Spol: Muški
  • ...to boldly go where no one has gone before.
Odg: Ko je kolekcionar (serija i filmova) i koliko ima?
« Odgovor #59 : 06.08.2014. 15:24:49 »
Sto se cuvanja diskova tice - nisam vise pametan. Ranije sam ih cuvao na zvonu - kvarili se. Sad su u kesicama, pa uspravno poredjani u fiokama, radi sto manjeg opterecenja na rezanoj povrsini - i dalje se kvare, istina u manjoj meri. Jednostavno mislim da je to vise do kvaliteta samih dvd-a. Ja se drzim standardnog dvd-r Verbatim 16x. Maxwell je mozda bio malo bolji, ali nisam siguran zbog malog uzorka koji sam koristio.
Acta, non verba!

Tags: