Autor Tema: Inostranstvo?  (Posjeta: 1247 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gambini

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Inostranstvo?
« : 05.11.2011. 18:42:42 »
Pozdrav svima :)

Izvinjavam se ako sam pogriješio podforum. Htio bih da vas pitam da li neko od vas živi na zapadu? Diplomirani sam sociolog, međutim do posla nikako doći. Ja bih najradije htio da radim u nekoj školi, ali veoma teško.

Ima li neko sličan problem kao ja? Ne znam da li je bitno, ja i žena imamo 30 godina, ona je u malo boljoj situaciji ali bi takođe išla. Mene najviše privlači Skandinavija, čuo sam da se jako lepo živi? Kakvo je školstvo? Zdravstvo? Ima li jugoslovena tamo? Kolike su plate? Da li je istina da je stanovništvo tamo jako opušteno? Prosječan radni dan?


Ovo mi je veoma bitno , zamolio bih moderatore da ne brišu, jer sam ja izgubio svaku nadu da će mi biti bolje. Pozdrav iz RS!

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Inostranstvo?
« Odgovor #1 : 05.11.2011. 19:13:32 »
Da, Švedska.

Tvoje zanimanje se ne traži, u to budi siguran, sem ako nisi neki baš baš stručnjak na tom polju, koji je pročitao jednu omanju biblioteku i napisao nekoliko knjiga. Može se doći, a potražnja je kao i kod nas. Tu mislim na elektrotehniku, mašinstvo, medicina (stomatologija, farmacija), arhitektura.


Citat:
Mene najviše privlači Skandinavija, čuo sam da se jako lepo živi?

Velika većina. Ima jako malo bogatih, i jako malo siromašnih (izuzmemo li imigrante, to je mizeran broj).


Citat:
Kakvo je školstvo?

Najbolje na svijetu, po većini studija. Ja ono što sam naučio tamo, nikada neću zaboraviti, da me sad pitaš o razvoju informatike, privredi Japana, razvoju švedskog jezika sve bih znao da ti kažem. Dok ovdje, naučiš, dobiješ ocjenu, zaboraviš.


Citat:
Zdravstvo?[/quote

Dobro. O tome ti ne bih znao reći više, u glavnom privatne klinike su bolje, a dovoljno je reći da ih se i dobri dio Šveđana klone koliko su skupe. (zubari pogotovo)


Citat:
Ima li jugoslovena tamo?

Da u Stockholmu ima jako puno Bosanaca, onda po projnosti idu Albanci, Srbi, ima i nešto Hrvata.


Citat:
Kolike su plate?

Poprilično dobre, ako te baš zanima poslaću ti na PP cifre. Mladi mogu da rade neke poslove honorarno, tu je jako lijepa kinta.


Citat:
Da li je istina da je stanovništvo tamo jako opušteno?

Jeste, zato što se ne brinu o političarima, ko je crn, ko bijel i slično, ko je kupio novi auto, ko je podigao kredit, ko voli muškarce, ko voli žene. Živiš svoj život, ne narušavaš druge  :)


Citat:
Prosječan radni dan?

Za svakoga je različit, vjerujem da te moj ne zanima  :)

Tags: