Autor Tema: Zašto gledate serije i kojim tempom?  (Posjeta: 9124 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Treba li......
« Odgovor #30 : 20.09.2009. 02:27:39 »
Evo ja ću ti reći...serije su zakon  smileyNO1...kad ima neka dobra radnja, glumci drago mi je da će se to nastavljati i da ću više moći uživati u tome, nego kod filma...on završi i to je to, osim ako ne dođe neki nastavak za dvije godine i više, ali to već ne bude to! To ti je moje objašnjenje, da ćujemo druge  :)

Potpisujem!  smileyNO1
+1
Prvi put sam se zarazio serijom 24, pogledao sam prve 6 sezone za skoro nedelju dana. Posle nje sam poceo Sleeper Cell, pa The Unit, pa Prison Break itd... Od tada filmove mnooooogo retko gledam, samo gledam neku novu akciju/triler kad izadje...
Obozavam akcije/krimi serije kao 24, ncis, crim.minds, the fixer, dark blue itd...
I kao sto neko rece, jednostavno cisto zabavljanje, odmaras zivce rofl Ne verujem da ce mi nekad neka serija dosaditi, jedino ako krene na SF, tad odmah prekidam,  jer ne volim SF ;D

Offline potkrovlje

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Ženski
Odg: Treba li......
« Odgovor #31 : 20.09.2009. 11:49:08 »
..... ncis, crim.minds, ......

i ja gledam ove dve....ali brateeee.....jedva spojim 3 epizode za redom jer mi postane dosadno.....mislim....sve mi bude isto, pa se smorim i pola ne pratim... :'(

u poslednje vreme gutam gillmor-ice i to sa engleskim prevodom, da razmrdam mozak....a i neshto mi odgovara tematika, bash onako nja...nja...
Ko ima gliste nikad nije sam!

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Treba li......
« Odgovor #32 : 20.09.2009. 22:49:08 »
Gledam serije jer su mi zanimljive, a vrijeme uz njih brže prolazi.
Najčešće gledam jednu epizodu sedmično (serije gdje radnja epizoda nije strogo povezana) ili nekoliko epizoda sedmično (sitcom) ili 24, Prison Break...
Počinjem sezonu najčešće nekoliko mjeseci poslije USA premijere.
Tako sam sad sa CSI: LV i House tek na 21. epizodi posljednje sezone.

P.S.
Naziv teme nije prema pravilima jer treba da daje predstavu o čemu se diskutuje u temi, a ovaj tvoj ništa ne predstavlja.

Offline potkrovlje

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Ženski
Odg: Treba li......
« Odgovor #33 : 20.09.2009. 22:57:36 »
P.S.
Naziv teme nije prema pravilima jer treba da daje predstavu o čemu se diskutuje u temi, a ovaj tvoj ništa ne predstavlja.
neka promeni neko od moderatora, nemam nishta protiv.
Ko ima gliste nikad nije sam!

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Treba li......
« Odgovor #34 : 21.09.2009. 02:09:31 »
..... ncis, crim.minds, ......

i ja gledam ove dve....ali brateeee.....jedva spojim 3 epizode za redom jer mi postane dosadno.....mislim....sve mi bude isto, pa se smorim i pola ne pratim... :'(

u poslednje vreme gutam gillmor-ice i to sa engleskim prevodom, da razmrdam mozak....a i neshto mi odgovara tematika, bash onako nja...nja...
hehe, meni pa obratno, dosadno mi je ako pogledam samo jednu epizodu a znam da imam jos na hdd-u rofl Mozda mi bude nekad dosadna criminal minds jer mi je nekako spora i monotona, sve se nesto isto desava, uvek nekako slicne taktike za pronalazenje ubice, dok u NCIS-u zabave nikad dosta, tu je ludi toni(+ Abby) i nespretan mcgee da naprave seriju sto zanimljiviju 8) Sad jos krece jos jedna NCIS LA, najnovija tehnologija, monitoring, odlicna ekipa clapp, ko ce njoj da odoli, obavezno gledam. Dok ima akcija/krimi serije, filmove necu gledati ;D

Sad vidim da je promenjen naziv teme, dakle kad vec imam slobodnog vremena, uspem da pogledam i po 5-6 epizode pa i vise, kupim suncokret(valjda tako vi kazete), pepeljara do mene, i uzivam ;D
« Zadnja izmjena: 21.09.2009. 02:12:08 icemaher »

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Odg: Treba li......
« Odgovor #35 : 21.09.2009. 10:39:53 »
Sad vidim da je promenjen naziv teme, dakle kad vec imam slobodnog vremena, uspem da pogledam i po 5-6 epizode pa i vise

Kad imam vremena...i kad se uživim, kao sa Supernatural, prosjek bi bio i 8 epizoda dnevno  u_jeeeeeeeeee  :)

Offline potkrovlje

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Ženski
Odg: Treba li......
« Odgovor #36 : 21.09.2009. 11:04:54 »
... pogledao sam prve 6 sezone za skoro nedelju dana..

.... uspem da pogledam i po 5-6 epizode pa i vise....
Citat:
.... prosjek bi bio i 8 epizoda dnevno..... 

 cry1

ja sam mislila da sam najgora od sve deceeee ovde.....al vidim da nisam.... :)

ps.....icemaheru...(mi kazhemo,vi kazhete,  oni kazhu, amerikanci ne kazhu....SUNCOKRET=onaj zhuti cvet sa onim crnim unutra shto se gricka i pljucka posle svuda okolo, a konzumira se na velikom odmoru); 8)
Ko ima gliste nikad nije sam!

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Treba li......
« Odgovor #37 : 22.09.2009. 10:20:18 »
Evo ja ću ti reći...serije su zakon  smileyNO1...kad ima neka dobra radnja, glumci drago mi je da će se to nastavljati i da ću više moći uživati u tome, nego kod filma...on završi i to je to, osim ako ne dođe neki nastavak za dvije godine i više, ali to već ne bude to! To ti je moje objašnjenje, da ćujemo druge  :)
+1
Slažem se, film traje sat - dva i gotovo dok te serija uvijek vuče dalje kako se radnja odvija, a dnevno pogledam od jedne pa do nekoliko epizoda.
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline madness99

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 486
  • Spol: Muški
Odg: Zašto gledate serije i kojim tempom?
« Odgovor #38 : 03.10.2009. 20:32:01 »
Zasto gledam? Hmm tesko pitanje, jednostavno volim dobre serije (krimi, komedije ...)
A tempo mi je takav da kada mi se nesto svidi npr Lost od druge sezone da sam u stanju da odgledam sezonu dnevno.  :\)
Cata 13.11.2009. 15:31:03

Šta sve žene rade zbog tipa...

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Zašto gledate serije i kojim tempom?
« Odgovor #39 : 03.10.2009. 20:47:33 »
jednostavno volim gledati serije,nema nekog posebnog razloga zašto ih gledam,,puno su mi bolje od filmova,,u zadnje vrijeme rijetko gledam filmove,,,serije su u prvom planu ;D..ajme meni madness pa kako pregledaš sezonu u jednom danu,,ja pogledam 2 nastavka i to je to,,možda nekad 3...najviše mogu gledati prijatelje oni mi nikad ne dosade i mogu nekih 5 nastavka u komadu pogledati,,jednostavno se opustim i nasmijem,,kud će bolje :)pozdrav

Offline madness99

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 486
  • Spol: Muški
Odg: Zašto gledate serije i kojim tempom?
« Odgovor #40 : 03.10.2009. 20:58:15 »
Ja sam bio veliki filmofil, u zadnje vreme nista pametno da kaze covek.

A jbg volim, ja uglavnom gledam nocu :) Kao pre neki dan DollHouse i po meni je tada najbolje, sve odjednom a ne...
Cata 13.11.2009. 15:31:03

Šta sve žene rade zbog tipa...

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Zašto gledate serije i kojim tempom?
« Odgovor #41 : 04.10.2009. 18:26:56 »
nazalost gledam ih prebrzo,vec pola godine pogledo sam mali milijun serija,a od tada kad sam poceo gledati serije ko lud nisam ni jedan film pogledao,
tako da bilo bi lijepo prebacit se na filmove duze vrijeme pa da mi se malo nakupi serija,naravno pod to prebacit se na filmove mislim gledao bih ove serije koje tjedno izlaze ali ne bih zapocinjao neke nove serije pa cak i da procitam tu ili cujem od frenda da je predobra serija...

...ali od toga vjerovatno nista  ;D

Offline potkrovlje

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Ženski
Odg: Zašto gledate serije i kojim tempom?
« Odgovor #42 : 07.10.2009. 02:54:49 »
nazalost gledam ih prebrzo,vec pola godine pogledo sam mali milijun serija,a od tada kad sam poceo gledati serije ko lud nisam ni jedan film pogledao,
tako da bilo bi lijepo prebacit se na filmove duze vrijeme pa da mi se malo nakupi serija,naravno pod to prebacit se na filmove mislim gledao bih ove serije koje tjedno izlaze ali ne bih zapocinjao neke nove serije pa cak i da procitam tu ili cujem od frenda da je predobra serija...

...ali od toga vjerovatno nista  ;D

ja odavno nisam videla duzhu rechenicu....auuu prijatelju....kakav ti speed imash....(u literalnom i serijomanijskom pogledu)... 8)
Ko ima gliste nikad nije sam!

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Zašto gledate serije i kojim tempom?
« Odgovor #43 : 07.10.2009. 11:47:02 »
 ;D

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: Treba li......
« Odgovor #44 : 18.10.2009. 17:00:13 »
Evo ja ću ti reći...serije su zakon  smileyNO1...kad ima neka dobra radnja, glumci drago mi je da će se to nastavljati i da ću više moći uživati u tome, nego kod filma...on završi i to je to, osim ako ne dođe neki nastavak za dvije godine i više, ali to već ne bude to! To ti je moje objašnjenje, da ćujemo druge  :)

Potpisujem!  smileyNO1
+1
Prvi put sam se zarazio serijom 24, pogledao sam prve 6 sezone za skoro nedelju dana. Posle nje sam poceo Sleeper Cell, pa The Unit, pa Prison Break itd... Od tada filmove mnooooogo retko gledam, samo gledam neku novu akciju/triler kad izadje...
Obozavam akcije/krimi serije kao 24, ncis, crim.minds, the fixer, dark blue itd...
I kao sto neko rece, jednostavno cisto zabavljanje, odmaras zivce rofl Ne verujem da ce mi nekad neka serija dosaditi, jedino ako krene na SF, tad odmah prekidam,  jer ne volim SF ;D


Ovaj post je kao da si mi citao/la misli   ;D sve sam te serije gledao osim "sleeper cell" nju sad krecem ... takodje seriju 24 zadnju sezonu sam odgledao iz 2 puta po 12 epizoda  ;) jer radnja je takva da jedva cekas dalje ... prison break sam isto gledao 5,6 epizoda na dan, kao i ncis, csi lv, the shield, the unit i jos par njih ...

SErije su mi bolje od filmova jer radnja je detaljnija nego po filmovima, a ima ih i vise (dosta epizoda po 45 min dok je film 1-2 sata)
 
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Odg: Zašto gledate serije i kojim tempom?
« Odgovor #45 : 18.10.2009. 21:27:05 »
Gledam serije jer znam da ce u njima biti nesto sto se nema prilike vidjeti u stvarnom zivotu :)
Zato jer su zanimljive, u nastavcima su, tako da se stvari mogu razvijati na puno nacina, kroz epizoda bude dosta sokantnih iznenadenja, nenadanih poteza, a i neki glumci prirastu srcu :)

A sto se tempa tice, uglavnom serije gledam tjedno kako izlaze, a ako se nade neka serija koja vec ima nekoliko sezona iza sebe, ili ako gledam neku seriju vise puta zbog toga jer mi je fantasticna, onda to bude oko 5-6 epizoda na dan kad radim, a kad imam slobodan dan onda duplo vise.

Tags: