Autor Tema: Wayward Pines  (Posjeta: 40969 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #90 : 28.07.2015. 11:34:15 »
Što dalje serija je sve gora bivala, dao bih joj 8 za početak ali dosta se srozala, moja konačna ocjena 6/10. Samo za one koji vole takve mistične priče malih gradića.

Ovako nekako  smileyNO1
Počelo je obećavajuće, a onda je samo tonulo u apsurd. Vjerujem da je književni predložak možda uzbudljiviji ili bolji, ekranizirana verzija je uspjela prilično slabo. Šteta Matta Dillona.   :D

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #91 : 28.07.2015. 14:06:09 »
odgledao i ja, neloše, nekih 6.5/10

Offline Rakan

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #92 : 31.07.2015. 00:06:00 »
Izdavač Laguna je objavio prvu od tri knjige Vejvard Pajns.

Spoiler for Hiden:
Razlike nisu toliko bitne, ali nisu ni zanemarljive. Prva knjiga se završava otprilike gde je 5 epizoda serije, s tim da su neke stvari pretumbali ili zbrzali.
Najveća razila je u odnosu na knjigu to što glavni junak uopšte ne sreće svoju porodicu. Ženu i sina. Pisac paralelno opisuje Itanovu paranoju i bežanje iz Vejvard Pajnsa, kao i pokušaje njegove žene u "sadašnjosti" da ga pronađe. Sin je u knjizi mnogo mlađi.
Šerif Poup stradava na drugačiji način. Koliko se sećam ubijaju ga Abiji.

Najbolje scene iz knjige koje nisu ekranizovane:
- Itanovo bekstvo iz VP, kada se vere liticom a prate ga Abiji, željni njegove krvi.
- Itanovo šunjanje po tunelima u planini, kada otkriva istinu.
- Vrbovanje Itanove Tereze, da "nestane" kako bi opet videla muža.

Premalo je posvećeno prostora konobarici Beverli koja je u knjizi mnogo više zastupjena.
Serija je bez obzira na neke promene u odnosu na knjigu, vrlo dobra.. Vredna gledanja.

Prva i poslednja epizoda su čiste desetke, ovo između ima i petica i šestica ali uglavnom solidno.

« Zadnja izmjena: 01.08.2015. 00:59:04 lazavr »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #93 : 31.07.2015. 14:09:45 »
Pogledano finale  :)

Bilo bi i dobro da nema onako lošeg i neuvjerljivog kraja.

6/10

Offline Muflon25

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #94 : 05.08.2015. 04:38:13 »
Serija je otkazana.

Hvala na prijevodima.  :naklon:

Offline lille

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 609
  • Spol: Ženski
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #95 : 05.08.2015. 12:50:13 »
I boje da je otkazana (iako nisam ni znala da je postojala mogućnost za dalje). Ja sam počela gledati zadnju epizodu prije tjedan dana i još stoji napola odgledana. Totalno bezveze. Uz dužno poštovanje svima koji vole Dillona, tip nije promijenio izraz lica 20 godina, niti će ikad,  :ccc: 

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #96 : 08.08.2015. 14:28:16 »
WP me donekle podsjeća na prvu sezonu Helixa. jako puno događaja i obrata sabito u nekoliko epizoda.
vrijeme je najveći problem serije.
glavni likovi
Spoiler for Hiden:
Ethan, njegova žena i sin brzinom munje postaju važni članovi zajednice, Ben nakon dva dana u školi treba kao postat neki njihov vođa... ma dajte, prosim vas lepo! to je takva naivnost da se ne može povjerovati.
poslije 5. epizode desi se nagli obrat: Kate i Howard u prvih 5. ep. ne žele otići iz grada (tj. ne pokazuju veliku želju), a od 6. ona već vodi skupinu pobunjenika, a Howie pravi improvizirane bombe*!
*bonbe i probijanje ograde/zida
Spoiler for Hiden:
oni (pobunjenici) su godinama kovali plan da bonbom raznesu zid/ogradu, a onda u jednoj epizodi onaj tip probije jebena vrata kamijonom. kamijonom! kog ste vraga gubili vrijeme na bonbe, mogli ste maznut dva kamona i pobjeći prije deset godina! kakav propust scenarista, jedan od mnogih  :facepalm
dr. Jenkins, dr. Pilcher - znanstvenik a budala nesposobna.
Spoiler for Hiden:
čovjek se proglasio 'graditeljem/osiguravačem/spasiteljem čovječanstva' i onda napravi jebena limena vrata ograde koju običan kamion može probiti! ostavi ogradu nepokrivenu kamerama na nekim dijelovima! ne postavi kameru na hebenu slabu točku ograde! pa šta si ti mislio čovječe kad si smišljao plan za spas čovječanstva?!
i onda, najjača stvar, u 9. epizodi odluči krenuti ispočetka i isključi struju i preda se. glupost je također i to što građani WP-a ne smiju doznati da je 4028. godina ili koja jer se 'neće moći pomiriti s time'. pa kako su se pomirili ovi što rade s tobom u tvom kompleksu na planini, blesane? jesu li oni prolupali i poubijali se*? nisu. mogao je jednostavno odmrznuti prvih deset ljudi (recimo dvije-tri obitelji), reći im što se događa, pustiti ih da se priviknu u kompleksu na planini na trenutačno stanje i onda ih, nakon što se oni 'pomire s time' samo ih preseliti u grad, odmrznuti sljedeću turu ljudi i opet iznova. za pet godina imao bi funkcionalan i normalan gradić, bez potrebe za tajnama. čemu to kompliciranje da djeca moraju krenuti u školu pa da im ona hipnotičarka objasni što se dogodilo? jel im to nisu mogli reći odmah poslije odmrzavanja?
*koliko sam shvatio, on je birao koga će zamrznjivati, jel? pa šta si koji klinac birao psihički nestabilne ljude, rastavljao obitelji, zaručnike od zaručnica? apsolutno blesavo i nelogično, a htio bi da ti se ovi odmrznuti razmnožavaju. koji si ti idiot!
još nešto što me živcira i u drugim serijama, a tiče se statista, tj. ostatka grada
Spoiler for Hiden:
ajmo reć da je njih u gradu 1000, a na svim okupljanjima ne bude ih više od 50-ak! jadno. priča time gubi na kredibilitetu.
prije nego što sam ovo napisao priča/serija mi je bila okej, ali kad se bolje razmisli, uz ovoliko rupa je preglupa i ako je knjiga ovako pisana, onda je i knjiga glupa i izvan svakog razuma.

da se vratim na vrijeme. trebali su napraviti bar još deset epizoda da ne izgleda sve navrat-nanos, da postupno upoznamo neke likove i da se ovi novi (Ethan, žena mu i Ben) prilagode gradu.
recimo
Spoiler for Hiden:
oni klinci iz prve generacije što u 7-8 epizodi banu u policijsku postaju. odtkud su se oni stvorili? zašto 6. epizoda ništa nisu napravili? zašto ih scenaristi nisu ranije uveli?

@miki69 slažem se s tvojim zapažanjima, to mi isto smeta i u Under the dome.

unatoč svemu lošem šta sam napisao, ostavit ću si seriju jer je završena i jer mi je kraj odličan. hvala na prijevodima, jako dobri (osim 8. i 9. koje sam skinuo s titlova)

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #97 : 08.08.2015. 16:35:29 »
pa sabili 3 knjige u 10ep po 40min, to u startu ne moze da bude dobro. steta sto nije razvuceno u 3 sezone po 10ep. mislim da bi bila stvarno hit serija. Meni se prica skroz svidela, cim zavrsim S Kingovu knjigu bacam se na ovu. :D

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #98 : 29.08.2015. 22:47:27 »
Pogledali sezonu. Nama se svidila serija. Šteta što je kraj.
dvkv, veliko hvala na prijevodima  clapp

Offline dvkv

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #99 : 30.08.2015. 13:57:01 »
Pogledali sezonu. Nama se svidila serija. Šteta što je kraj.
dvkv, veliko hvala na prijevodima  clapp

Nema na čemu. :nnc:

Offline Nikola_90210

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 137
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #100 : 30.08.2015. 19:23:58 »
Jel u trecoj knjizi objasnjeno kako je doslo do onog u poslednjoj sceni?

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #101 : 06.09.2015. 16:07:47 »
Jos ni druga nije prevedena, a kamoli treca, no Laguna kaze druga pred novu godinu
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #102 : 01.10.2015. 22:17:21 »
Jos ni druga nije prevedena, a kamoli treca, no Laguna kaze druga pred novu godinu
Oni su hit majke mi sa tim nastavcima.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #103 : 10.12.2015. 02:23:29 »
Serija je ponovo vraćena u život.


Novih deset epizoda biće emitovano na leto 2016.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #104 : 10.12.2015. 10:03:14 »
e ovo je super  clapp

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #105 : 10.12.2015. 14:42:53 »
i sad će izmišljati nešto sasvim novo ili šta? ako sam dobro shvatio, sve su knjige ispucali.
svejedno, planiram gledati.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #106 : 10.12.2015. 15:04:54 »
i sad će izmišljati nešto sasvim novo ili šta?


Ovako najavljuju radnju druge sezone: The second season will pick up in the wake of Season One, when a new arrival in Wayward Pines finds himself in the middle of a serious rebellion, as the residents battle over how to preserve the endangered human race.


Ne zna se još, ali verovatno će biti novi glumci, jer je prethodnim glumcima istekao ugovor.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #107 : 04.03.2016. 12:19:51 »
Premijera druge sezone je 25. 5. 2016.

Vraćaju se svi glumci osim Met Dilona i Džulijet Luis.

Sinopsis druge sezone: Dr. Theo Yedlin (Patric) – a new resident of Wayward Pines – awakens from suspended animation and finds himself in the middle of this rebellion, as he tries to understand what Wayward Pines really is and help preserve the endangered human race.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #108 : 27.03.2016. 05:07:08 »

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #109 : 27.03.2016. 12:52:04 »
Izgleda dobro..

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #110 : 26.05.2016. 10:01:06 »
Pošela je druga sezona.
Spoiler for Hiden:
Slabo. 7/10 Uveli su nove likove, sve preživele iz prve sezone stavili u recurring. Pošto ovo dođe kao pilot, može se porediti sa prvom epizodom serije koja je bila mogo bolja.

U sledecoj:
Spoiler for Hiden:
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline Rakan

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #111 : 29.05.2016. 23:00:24 »
Sasvim zadovoljavajuć početak druge sezone.
Ko je voleo prvu, gledaće i drugu, s tim da mislim da je druga i kraj serije.

Očuvana je atmosfera psihoze zatvorene sredine u kojoj autokratija i diktatura vode glavnu reč.  Još kada je sve pod pritiskom i spolja zbog neprijatlja koji se ne može pobediti, ovaj apokaliptični SF-horor može da zadovolji sve poklonike žanra.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #112 : 30.05.2016. 08:30:37 »
Ovo je trebalo prekinuti u prvoj sezoni, i ne kvariti utisak i ispričanu priču. Druga sezona je potpuni promašaj, i što se tiče priče i novih glumaca.  :facepalm

Offline BlackIce

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Ženski
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #113 : 03.07.2016. 01:33:46 »
Ovo je trebalo prekinuti u prvoj sezoni, i ne kvariti utisak i ispričanu priču. Druga sezona je potpuni promašaj, i što se tiče priče i novih glumaca.  :facepalm


ne javljam se često, ali ovo? zbilja? neke stvari treba zaustaviti na početku, kao zlostavljanje...ovo i TWD, ma čisto, sustavno zlostavljanje i silovanje, psihičko i fizičko

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #114 : 04.07.2016. 11:02:27 »
nijesam mrdao dalje od trece ep. koja je mozda prevazisla i neke 'najbolje' cw serija. neshvatljivo nastavljanje serije, potpuni nejasno. zna da su pare bile motiv ali ovo je od pocetka bilo osudjeno na propast. tako bestidan pokusaj kopiranja npr. Lost-a. mislim na trecu ep. i na flesbekove i ono cuveno 'ti si poseban, nije jos vrijeme, bla bla trt...' znam da je pisac bio inspirisan pomenutom serijom, svako danas nekoga kopira, vuce inspiraciju odnekud, ali ovo mi je tako bilo ocigledno da mi se smucilo.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Vladimir

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 68
    • • It's just a ride! •
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #115 : 29.07.2016. 00:34:05 »
Posle odgledane cele druge sezone ... ↓
Spoiler for Hiden:
Uopšte mi se nije svideo razvoj a ni kraj sezone ... zatupeli su ga ... šteta .. useru svaku seriju sa potencijalom.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #116 : 16.08.2016. 12:52:34 »
Pogledana sinoc prva ep nove sezone... pa onako podeljeno misljenje i dobro i lose... Videcemo kako je u nastavku sezone...

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #117 : 17.08.2016. 10:13:25 »
Još uvek se nećkaju da li da obnovo ovo za treću sezonu ili ukinu seriju. Nadam se da će, ako se odluče da snime još koju sezonu, to biti smisleno barem upola dobro kao prva sezona i da će zaboraviti ovu lošu drugu sezonu.
« Zadnja izmjena: 17.08.2016. 11:37:04 slaks »

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #118 : 18.08.2016. 00:05:53 »
Na stranu sto sto je ova sezona cist promasaj,i po meni sa ubedljivo najgorim glavnim glumcem kog sam gledao u zivotu,totalno ne interesantnim...

Spoiler for Hiden:
Kraj je toliko bezvezan,zato sto ocigledno zele da zgrnu jos vise love,pa da cisto nastave ovu glupost od sezone...a nije im uspela glavna prica ove druge sezone,pa sad kao ajde da zagolicamo mastu gledaocima,a u stavri su se ukopali jos vise...Ja se iskreno nadam da ce ovo da ukinu,ne bi mogo da svarim jos jednu losu sezonu...I da,jos nesto...ne svidja mi se zato sto ova sezona nije imala onu dozu misterije,kao prva sezona,Pilcer je genije za ovog klipana.

Offline Winchester01

  • Član
  • ***
  • Postova: 507
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #119 : 01.09.2016. 12:04:21 »
Gledam ovo usput jer je na tv-u ali totalno je glupo. Kraj 1. sezone je glupav i ima brdo scenarističkih propusta i gluposti ali početak druge sezone je još gori. Sve po starom, a i nije mi jasno kako je ona plavuša u kolicima preživjela, najiritantniji lik trenutno na tv-u...
Pokretač radnje im je kretenizam, umjesto da svima kažu o čemu se radi oni opet sve drže u tajnosti i opet provode neki teror... u_jeeeeeeeeee