Autor Tema: Twin Peaks  (Posjeta: 102982 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #420 : 30.08.2017. 13:03:59 »
Seed je...

Spoiler for Hiden:
ona zlatna kuglica. Tulpa je koncept u kojemu je neki objekt stvoren iz mentalnih/spiritualnih moći. Kada je Diane poslana u Ložu, ona [tulpa] se pretvorila u seed, od čega je i bila stvorena. Nešto tipa prah-u-prah. Cooper je dao svoj seed Mikeu da napravi novog Dougieja za Janey-E i Sonny Jima. Seed je, dakle, ta zlatna kuglica koja je sjeme (doslovno) za stvaranje tulpe.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #421 : 30.08.2017. 15:01:47 »
Hvala za seed.

Da li je neko razmišljao ko bi mogao biti Džudi?
Spoiler for Hiden:
Mislim da je to Sara Palmer. Imali smo par naizgled nebitnih scena sa njom u ovoj sezoni, ali ona u baru kada otvara sviju glavu kao Lora na početku je baš bitna. Pretpostavljam da je ona isto neki duh, demon ili neka posebna osoba jer je oduvek mogla da vidi dosta toga što drugi nisu. Džefris je i rekao Mister Siju da on poznaje Džudi, a svi se sećamo BOBovih susreta sa gđom Palmer.

Nekako ne vidim ko bi drugi to mogao biti, a da nam bude poznat.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #422 : 02.09.2017. 01:58:43 »
Nisam gledao tu The Prisoner, ali sad me je zainteresovala kad si je spomenuo. Vidim da je kratka, pa je možda i odgledam. The X-Files mi nisu bili privlačni zato što ne volim te serije gde je svaka epizoda priča za sebe, a kontinuitet je negde u pozadini. Zato mi se npr. prva sezona Fringe i najmanje dopada, jer je kontinuitet negde između redova, a verujem da je u The X-Files isto tako, ali verovatno na više sezona. Ima i previše epizoda, a trenutno nemam baš vremena. Svakako ću je nekad odgledati kad budem imao vremena.
Filesi su sve samo ne priča za sebe. Imaš mitologiju i motw. Mitologija je glavna priča, a motw zasebna. Samo što se treba gledati sve po redu jer dosta motw epizoda su ti spojene sa mitologijom. Dosta motw epizoda utječu na glavne likove ili upoznajemo nove koji će biti kroz seriju. U motw ćeš dobiti najbolje horor epizode, najbolja čudovišta, najviše komedije (nešto što si ostale serije ne mogu priuštiti). Dobit ćeš multižanrovsku seriju. Nitko nema toliko žanrova kao Filesi. Eventualno The Twilight Zone. Jedino što ćeš kod Filesa morat izdržati prvu sezonu jer su tu najviše zasebni iako ima mitologije. U prvoj sezoni su samo Mulder i Scully. Od druge sezone kreće. Šteta jer neke od najboljih televizijskih epizoda su od Filesa motw epizode. Home kao horor ili Jose Chung kao komedija ili Clyde Buckman kao drama. A i propuštaš zbilja izvrsnu mitologiju. Pogotovo prvih 6 sezona. To što su tada napravili nikad prije i kasnije nije viđeno. Da nisu Filesi došli sa mitologijom, ne bi niti jedna serija poslije imala mitologiju. Upravo Lost i Fringe vuku konce od tamo. Filesi su stvorili da neka serija ima glavnu priču koja će se vuči kroz jednu ili više sezona.

Pogledao sedmu i osmu epizodu TP-a.

Sedma
Spoiler for Hiden:
ok, evo i Diane. Susrela se sa zlim Coopom. Vodili su zanimljiv razgovor o onoj noći kad su bili zajedno. Diane je vidno potresena. Sad, nešto tu ne štima. Ne mogu me praviti budalom. Previše poznajem lyncha  ;D ne vjerujem da je Diane stvarna. Trebalo bi se saznti što je. Jeste skužili kad je ona ženska došla istražiti tijelo bez glavne i kad je razgovarala na mobitel, iza nje se pojavio neki lik, a čini mi se da je taj lik onaj iz zatvora https://s30.postimg.org/pjmkrb6f5/image.jpg na kraju je zli Coop lijepo ucijenio upravitelja.

Osma mislim ok  ;D to je Lynch kakvog znam i kakvog volim analizirat. Kad pristupi umjetnosti na artistički način, nema mu ranvog. Od atmoske eksplozije do izvrsni nadrealnih scena u crno bijeloj tehnici do novog života (nije bilo teško shvatit). Čak imamo i nešto horora unutra te scena koje može stvoriti samo Lynch. Uspio me razveseliti s ovom epizodom jer je ovo Twin Peaks. Ovako ga je i prvenstveno zamišljao. I to još takvu epizodu napravi u sredini sezone. Uglavnom, epizoda u kojoj se ne razmišlja toliko o sadržaju koliko o ljepoti same umjetnosti. A tek onaj ulazak u materiju bombe ili manifestacija u skakavcu (mogu nagađati tko je to). Zlodusi nakon atomske bobme vrlo suptilno izvedeno. I odlične poveznice sa trećom epizodom. Vidjelo smo zvono, babu, diva i onu cijelu sobu samo ne u ružičastom stilu. Tamo pretpostavljam isto vrijeme ne postoji. Zato je i dobro razmišljati oko teorije o putovanju kroz vrijeme.

Baš sam neki dan gledao Na Rubu Znanosti. Gostovao je Icke i baš je pričao kako su današnji znanstvenici zatvoreni i ograničeni i onda je spomenuo Teslu koji to nije bio. Tesla je bio freemind i baš je spomenuo kako je Tesla više puta govorio da bi znanost trebala istraživati frekvencije i vibracije što me podsjetilo na nedavni razgovor o elektricitetu. Tesla je znao neke stvari kao što i Lynch zna o nekom drugom svijetu ili dimenziji.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #423 : 02.09.2017. 15:20:06 »
Jedino što ćeš kod Filesa morat izdržati prvu sezonu jer su tu najviše zasebni iako ima mitologije. U prvoj sezoni su samo Mulder i Scully. Od druge sezone kreće.
Pa dobro, i kod Fringe je (bar) meni bila takva situacija. Čak sam hteo i da prestanem jer ne volim te case serije, ali onda od 2. sezone je krenula prava radnja. Gledaću sigurno The X-Files ja nekad, samo treba za to da izdvojim vreme.

Sedma
Spoiler for Hiden:
ok, evo i Diane. Susrela se sa zlim Coopom. Vodili su zanimljiv razgovor o onoj noći kad su bili zajedno. Diane je vidno potresena. Sad, nešto tu ne štima. Ne mogu me praviti budalom. Previše poznajem lyncha  ;D ne vjerujem da je Diane stvarna. Trebalo bi se saznti što je. Jeste skužili kad je ona ženska došla istražiti tijelo bez glavne i kad je razgovarala na mobitel, iza nje se pojavio neki lik, a čini mi se da je taj lik onaj iz zatvora https://s30.postimg.org/pjmkrb6f5/image.jpg na kraju je zli Coop lijepo ucijenio upravitelja.
Blizu si. clapp I ja sam primetio to, biće još takvih naizgled nebitnih pojava tih ljudi u narednim epizodama.

Zato je i dobro razmišljati oko teorije o putovanju kroz vrijeme.
Kao što si i ti ranije komentarisao, i meni je to najzanimljivija teorija. Generalno volim filmove/serije sa motivima putovanja kroz vreme, tako da se nadam da ćemo možda u finalu dobiti i ovde neke naznake toga. ;D

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #424 : 03.09.2017. 21:09:01 »
Danas finale... Još uvijek osjećam emocije prethodne epizode. Nisam spreman.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #425 : 04.09.2017. 01:10:10 »
Ja neću gledati do utorka uveče jer tad idem kući, a prilikom repriziranja sam naterao i 15-ogodišnju sestru da gleda sa mnom da vidi šta je kvalitet i oduševljena je serijom iako još uvek ne kapira skroz, ali gledaćemo finale zajedno. Ne znam kako ću izdržati dva dana. :facepalm

A nisam ni ja spreman za još jedan period neznanja i razglabanja jer sam siguran da ćemo (ponovo) dobiti više pitanja nego odgovora.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #426 : 04.09.2017. 12:01:34 »
ukratko:

17. epizoda - fantastična, naježio sam se nekoliko puta, i vrlo zadovoljavajuća jer daje naznake za  odlično finale s konačnim raspletom. međutim...

18. epizoda - jako frustirajuća i jako razočaravajuća (uglavnom zato što ništa nisam shvatio). 45 minuta koje stanu u tri-četiri rečenice.  :dash

Spoiler for Hiden:
ništa nije objašnjeno. ako je kraj ono što mislim da jest, onda sve ono što se tijekom ove sezone dogodilo ispada posve nebitno.


uključivat ću se u raspravu, a planiram večeras odslušati na jutubu neka objašnjenja.

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #427 : 04.09.2017. 16:11:03 »
17 epizoda je jebeno savršenstvo, vjerovatno najjača epizoda Twin Peaksa uopće.

Finale je bilo slabije, al ok...moram priznat da mi se svidio kraj jer nisam ni očekivo da će bit objašnjeno i normalno   ;D
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #428 : 04.09.2017. 19:09:26 »
Gledao sam uživo finale.

Svidjelo mi se. Jako. Još uvijek su ostali osjećaji i sjećanja. Ovo neću zaboraviti. Barem prvi dio. A teorija za drugi dio:

Spoiler for Hiden:
Kada je Cooper spasio Lauru, sve se un-do-alo. Timeline se skroz promijenio i ostali smo s... eto. Ovim.

Nisam prezadovoljan krajem, barem ne ako je to to, ako je ovo definitivan kraj. Ali onda opet, realno, ovo savršeno funkcionira i kao definitivan kraj a i kao mogućnost četvrte sezone. Uff. Ali još uvijek volim Twin Peakse. Najbolja sezona. A MacLachlan apsolutno mora dobit Emmyja.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #429 : 04.09.2017. 20:49:28 »
eo po ure posto sam zavrsio finale taman sam ka:
Spoiler for Hiden:
kuper mrceni dok se na sred ulice pogubljeno pita koja je ovo godina.
sve u svemu bila je ovo sjajna voznja. pozdrav.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #430 : 04.09.2017. 21:02:48 »
Spoiler for Hiden:
Kada je Cooper spasio Lauru, sve se un-do-alo. Timeline se skroz promijenio i ostali smo s... eto. Ovim.

Spoiler for Hiden:
Zašto je Laura na kraju vrisnula kao da se sjetila svega? zašto je mlada Laura samo nestala kad ju je Cooper vodio kroz šumu? Zašto se Cooper čudio što 'nova' Laura ne zna 'staru' Lauru ako mu je plan bio da je spasi? Zašto su Woodmeni ponovno iskopali Boba iz Zloopera? Već su ga jedanput izvadili. Čemu to podjebavanje od Lyncha i Frosta? Ovo je čisti mamac za 4. sezonu, mada sad ne znam želim li je uopće.

hrpa toga što se izdešavalo kroz sezonu ovakvim krajem postaje nebitno i neobjašnjeno
Spoiler for Hiden:
Majka/Eksperiment, tko je zaposjeo Saru Palmer? priča s Audrey - nula bodova, ona staklena kutija s početka... Sad gubi smisao ono kad je Vatrogasac, tj. ona debela teta, poslala Lauru na Zemlju kao opreku Majci/Bobu/zlu. jedina priča koja je super ispričana i zaokružena je s Dougiejem.

stvarno se nadam da ću negdje čuti suvislo objašnjenje cijele ove sezone.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #431 : 05.09.2017. 06:32:23 »
Pošalje mi frend iz Amerike (već je godinama tamo) kad je pogledao live finale
Citat:
Ovo će čak i tebe sjebati
  rofl rofl

Pogledana 9., 10., 11., i 12.  :)

9. - Albert i cura  ;D epizoda je imala zanimljivih scena. Bobby je dobio stari poklon. Brojevi, kod i slikica na onom papiriću. Sviđa mi se gdje je sve ovo krenulo. Ona tri detektiva i Dougie  rofl rofl urnebes. Obožavam ove tranzicije između misterije i quirky humora. Jeste vidjeli da avion ima naopačke slova/brojeve? I nisu se trudili sakriti  ;D i tek sam sad skužio da Bev glumi Ashley Judd. Nju nisam gledao godinama.Najbolji dio epizode je ispitivanje od strane Tammy (izvrstan lik koji se polako gradi iz epizode u epizodu). Jezivo je bilo slušati o alternativnim dimenzijama. I kraj  :najbolja: Au Revoir Simone, jako mi je drag njihov dream pop.

10. - ok
Spoiler for Hiden:
Div je rekao Coopu za Richarda i Lindu. Richarda smo upoznali. Mali psihotični ubojica i kako se saznalo u idućoj epizodi on je sin od Audrey. Znači da je i Linda povezana. Znači da je možda Coop otac. No, je li Linda kćer od Audrey. Ne, Linda bi trebala biti kćer od Diane pogotovo radi one scene sa zlim Coopom kad pričaju o onoj noći. Očito je u pitanju silovanje. E sad, tko je otac Richardu? Dobri Coop ili hm... budemo vidjeli.

Candie  rofl rofl i napokon smo opet malo vidjeli Log Lady koja je govorila Hawku da se pripremi. Ooo da, i ja sam spreman. Nedostaju mi ta njihova istraživanja od Hawka, Trumana i Coopa. Sad je samo ovdje Hawk, brat od Trumana i nadam se uskoro Coop  ;D

11. - izvrsna epizoda. Lynch je majstor narativa. Pogotovo narativne radnje koju ne vidimo kao kad Belushi kaže o snu i da
Spoiler for Hiden:
ga ne smiju ubiti jer je u kutiji vidio pitu. Ili scena s ožiljkom. Fantastično!
baš mi je nekako bila ugodna epizoda. Onaj kraj sa Dougiem i muzika u pozadini, on jede pitu i sluša. Candie  rofl rofl

Cole i alternativna dimenzija.

listen to the dream of time and space - zato i Cole vidi onu spiralu na nebu i Lauru kad otvara vrata. The circle needs to be complete. Vjerojatno svi koji istražuju, svi koji su upetljani su taj circle.
Spoiler for Hiden:
Vidio ju je jer je Laura u tom vremenu (prošlosti) kojoj se nalazi nekako došla do sadašnjeg vremena gdje se Cole nalazi. Prošla je kroz neku dimenziju ili nešto. Ovo je sigurno jer i potvrđeno da David Bowie u filmu putuje kroz vrijeme kroz dimkenziju.

12. - vjerojatno najsporija epizoda sezone. Slow burning radnja. Moram priznat, Albert (divni pokojni Miguel Ferrer), Cole (Lynch) i Tammy (ženstvena Chrysta Bell) čine vrhunski trio. Prirasli su mi srcu. Chrysta Bell inače isto koristi transcendentalnu meditaciju.

Đto se tiče osme epizode i one eksplozije. Što ako je ta atomska eksplozija origin story BOB-a? Ljudi su ga znači stvorili kao od atmoske bombe (najveće ljudsko zlo) i tako je BOB nastao. Oslobodilo se nešto. Uglavnom, opet se potvrđuje teorija o putovanju kroz vrijeme što i ne čudi kada vidimo jako puno timelineova u različitim svjetovima. I sviđa mi se povezanost detalja. Kao ona slika kad Hawk govori Trumanu. Vidjelo smo nacrtani kukuruz, a sjetite se samo garmonbozije u drugoj sezoni i značenje kremastog kukuruza i što BOB čini. Briljantno, Lynch, briljantno.

Joj da, zaboravio na Bobbya i njegovu scenu sa kćerkom i Shelly. Izvrsno.


Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #432 : 05.09.2017. 09:44:28 »
gledam zadnji post na temi by Murder, au  :facepalm nijesam se naspavao zbog finala.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #433 : 06.09.2017. 00:28:02 »
Odgledao sam i ja ove poslednje dve epizode. Šta znam, očekivao sam ovako nešto, ali nisam to želeo. :no-no 17. epizoda mi je bila super, tu sam otprilike i uspeo da pohvatam konce, ali ova 18. je baš konfuzna i gledajući je, u jednom trenutku sam pomislio da je prošlo 20-ak min epizode, a kad sam pogledao, već je bila na 47. minutu. Po mom mišljenju, protraćena minutaža koja je mogla biti bolje iskorišćena.

Spoiler for Hiden:
Kada je Cooper spasio Lauru, sve se un-do-alo. Timeline se skroz promijenio i ostali smo s... eto. Ovim.
Spoiler for Hiden:
To sam i ja tako shvatio sve do poslednje scene kada Kup pita koja je godina i kada Lora krene da vrišti očigledno se prisećajući nečega. Tu mi već nije bilo jasno. Ostaje i glavna misterija šta je to Lora njemu ovog puta šapnula u Crnoj Kolibi.

Ono što jesam shvatio jeste i da su scene sa početka 3. sezone kada je Kuper u kolibi zapravo budućnost koju su nam sad dočarali i zapravo nam rekli da se to sve desilo nakon što je Bob ubijen u stanici.

Nekako mi se sviđa i što su odredili da Bob umre u stanici u Tvin Piksu gde je Liland umro i gde je Bob iz njega izašao u tom trenutku. Nekako mi je simbolično.

Moram samo da priznam da mi je bila fenomenalna ideja da se resetuje tajmlajn. Onaj kraj 17. epizode kada se puste scene s početka serije, pa nestane plastična kesa su tako fenomenalne i naježio sam se. Kuper i Lora u šumi isto. Zaista, zaista dirljive i odlične scene.

Ne razumem početak 18. epizode i onaj momenat kada Dajana i Kuper "ulaze" negde.

Vidjelo smo nacrtani kukuruz, a sjetite se samo garmonbozije u drugoj sezoni i značenje kremastog kukuruza i što BOB čini.
Pojasni i nama ovo, molim te, kad budeš mogao.

hrpa toga što se izdešavalo kroz sezonu ovakvim krajem postaje nebitno i neobjašnjeno
Spoiler for Hiden:
Majka/Eksperiment, tko je zaposjeo Saru Palmer? priča s Audrey - nula bodova, ona staklena kutija s početka... Sad gubi smisao ono kad je Vatrogasac, tj. ona debela teta, poslala Lauru na Zemlju kao opreku Majci/Bobu/zlu. jedina priča koja je super ispričana i zaokružena je s Dougiejem.
Upravo to. Ovo je i meni zasmetalo. Toliko toga su nam nagurali da nas sve više zbune, toliko detalja, a na kraju smo samo deliće toga kao shvatili, mada sam ja znao da će to tako biti kad sam video da je prošlo već 13-14 epizoda, a da se ništa skoro ne otkriva.
Spoiler for Hiden:
Mada kao što sam već napisao, ja mislim da je zli entitet koga je Brigs našao, Džudi, zapravo zaposeo Lorinu majku. Na kraju 17. epizode, kada Kuper resetuje tajmlajn i kada u Lorinoj kući neko vrišti, mislim da je Džudi tada iz Sare pobesnela jer je shvatila da je Kuper promenio tajmlajn i da Lora neće biti mrtva, a ona je očigledno to želela jer prepostavljam da je neki demon tipa Bob, možda je ona i sama ta Majka koja se spominje od početka, što bi i imalo smisla jer je u seriji bila majka Lore Palmer.

Ovo sa Odri mi je definitivno najveće razočarenje. Znači stvarno su je u seriju ubacili radi reda jer ja uopšte ne shvatam svrhu onih njenih scena za celu radnju. Očekivao sam da će nekako u finalu da se ubaci ona i da će imati neku ulogu, a ovo ovako mi je stvarno bez veze. Koliko sam se radovao njenom dolasku, triput više sam se razočarao. Bolje da je uopšte i nije bilo.
I ako je ovo definitivan kraj i nema 4. sezone, šta znam, recimo da sam zadovoljan. Kao što rekoh,
Spoiler for Hiden:
iako već pomalo otrcana u novijim serijama, ideja o resetovanju tajmlajna je okej ako se zaista to dogodilo, a ako ja nisam dobro shvatio, onda ne znam.

Želim isto da napomenem kako smo ponovo u poslednjoj sceni čuli ime gđe Tremond/Čalfont, što znači da ona ipak ima tu neku bitniju ulogu.

@Mulder Čekam tvoje detaljno viđenje ovog finala, a videću sutra da iščitam po netu ako ima nečega. Ako ste vi naišli na neka objašnjenja, feel free to share.

Spoiler for Hiden:
Nisam samo još shvatio 8. epizodu i onaj deo sa bubašvabom i devojčicom. Ovo sa bombom i to mi je i okej.

EDIT: Naiđoh na ovo: http://www.indiewire.com/2017/09/twin-peaks-ending-explained-answers-part-18-finale-david-lynch-1201872863/ Deluje mi kao skroz okej i mislim da se to i desilo.

Valjda bude nekih odgovora u nadolazećoj knjizi The Final Dossier.
« Zadnja izmjena: 06.09.2017. 00:44:41 Stefy »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #434 : 06.09.2017. 02:09:39 »
Garmonbozija = kremasti kukuruz. Omiljeno jelo Laure Palmer, a BOB i ostatak družine se hrane sa kremastim kukuruzom (ljudi koji su ga pojeli). Uglavnom, to je jedan od glavnih razloga zašto je pozvan BOB.

Zaboravio sam spomenuti pojavljivanje moje najdraže Audrey u prošloj epizodi.  :)

Pogledana 13. i 14.  :)

13. - hm, ovdje se čini
Spoiler for Hiden:
da je Audrey negdje zarobljena. Dvije identične scene je dobila. Kao da ne može izaći, a onaj creepy muž. A jadna  :( napokon se i Veliki Ed pojavio. Jeste vi skužili njegov odraz na kraju epizode? Kao nekakav glitch što me dovodi o jednoj od popularnijih zavjera trenutno. Klonovi poznatih. Ima dobrih snimaka kako se samno dogodi nekakav glitch. Naravno, ovdje se ne radi o klonovima to jest moglo bi se reći ako gledamo kroz prizmu dopp-a. Mislim da je više u pitanju nekakav time loop. https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=qD8wRH8wLzA
jedan od highlighta epizode je zli Coop i dolazak u onu bandu te obaranje na ruku  rofl rofl obožavam ovo Lynchovo parodiranje na nekakvu hijerarhiju i glavni je onaj ko ga može dobiti na ruku hahaha.

I na kraju James  ;D kakva nostalgija me u tom trenutku oprala kad je otpjevao tu pjesmu. Iako mi James nikad nije među boljim likovima, ali taj dio u originalu kad pjeva pjesmu sa njima je nekako predivno nevin televizijski momenat koji automatski priziva prve ljubavi.

14. - e sad smo na konju! "We are like the dreamer who dreams and then lives inside the dream. But who is the dreamer?" Ne bi me čudilo da Lynch i u stvarnosti nije imao upravo takav san. Naravno, ova rečenica je puno više od toga. Kako odgovoriti na takvo pitanje? Ni ne treba jer realno ni ne postoji odgovor u ovoj "realnosti". No, u kontekstu serije dreamer je dopp Cooper
Spoiler for Hiden:
odmah nakon tog sna pojavi se Jeffries i pokaže prstom na dopp Coopa.
i to je opet ta narativna radnja o kojoj sam govorio gdje je Lynch najjači. Tko god se upozna sa narativnom radnjom i kako funkcionira (možda će se dogoditi ili možda neće ili se već dogodilo). Ima zanimljivih tekstova napisanih na tu temu koje je i sam Lynch preporučio. Naravno, i trans. meditaciju koristite (moram je propagirati)  ;D samim time, puno je lakše razumijeti Lyncha ako je netko upoznat sa time.

Ona scena u zatvoru kad kao laju. Opet podsjetnik na pilot epizodu. Volim takve trenutke. A tek scena sa Jamesom i onim likom kaj ima zelenu rukavicu kao nekakav superheroj  rofl rofl iako tu Lynch je dao hint da bi ta rukavica mogla igrati neku ulogu.

Andy, Truman, Bobby i Hawk
Spoiler for Hiden:
tim je krenuo u potragu, naišli na white lodge. Andya je usisalo i imao je scenu sa divom. Div mu je pokazao neke stvari. Kad se Andy vratio, bio je odlučan što trebaju učiniti sa tom ženom koju smo prije vidjeli u ranijoj epizodi. Kao da je dobio nekakvo prosvjetljenje i postao šef. Div mi je uvijek bio jedan od najdražih likova, a da nisu s ovog svijeta.

Sa druge strane iznenadio sam se kad je Diane rekla
Spoiler for Hiden:
da ima sestru koja je oženjena sa Dougieom. Sad, ili nikad nije vidjela Dougiea (izgleda kao Coop) ili nešto drugo. Ono što je zanimljivo je da je rekla riječ tulpa što mi je odavno poznato sa predavnja o misticizmu i tibetu. Uglavnom, manifestacija ljudi ili nečega pomoću misli i jake vizualizacije. Diane je sad sam siguran tulpa. I vjerojatno one noći Coop ju nije silovao već ju je stvorio. Sad sve ima smisla.

I Sarah Palmer WTF?!?!  :o kao sa Laurom u onoj epizodi, samo što je bilo svijetlo iza lica, a kod Sarah crnilo. Opsjednuta je.

I za kraj pjesma  :drugari baš mi je drago što Lissie nije mainstream. Nju sam našao prije par godina kad sam pročitao izjave od Lyncha da je oduševljen sa tom glazbenicom.




Spoiler for Hiden:
Nisam samo još shvatio 8. epizodu i onaj deo sa bubašvabom i devojčicom. Ovo sa bombom i to mi je i okej.

Da, sad sam u 14. epizodi vidio dosta poveznica sa 8. epizodom i vraćali su se na to kao scena sa divom (čista Lynchova narativna radnja) što me dovodi do time zonea kojeg si spominjao. Prva atomska bomba kao što smo vidjeli u 5:30 testirana. TIME ZONE Twin Peaks 4:30, Div kaže u prvoj 430  :)

Hm da, gotovo sam siguran da je sa tom atomskom bombom rođen BOB kao ultimativno zlo. Nema druge, po meni je to jasno kao i white/black lodge. Što se tiče bubašvabe
Spoiler for Hiden:
napisao sam kad sam pogledao osmu da bi to mogla biti prva manifestacja BOB-a kako ulazi u nečije tijelo što opet ima neke logike ako znamo koliko je mutiranih živina nastalo nakon atmoske bombe.
Lynch pokazuje da je tu vrhunski observar.

Odoh na 15. i 16. epizodu. Već vidim da će me 16. emotivno uništiti.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #435 : 06.09.2017. 11:43:10 »
Citat:
EDIT: Naiđoh na ovo: http://www.indiewire.com/2017/09/twin-peaks-ending-explained-answers-part-18-finale-david-lynch-1201872863/ Deluje mi kao skroz okej i mislim da se to i desilo.

dobro objašnjenje. sviđa mi se. đabe sam gledao seriju, bilo bi mi dovoljno da sam ovo pročitao.

Citat:
Valjda bude nekih odgovora u nadolazećoj knjizi The Final Dossier.
mogo sam i mislit da će bit još dodatnog materijala

Zanimljivost: zadnja scena
Spoiler for Hiden:
nije snimana u studiju, nego u stvarnom susjedstvu, pred stvarnim ljudima. bile su i neke slike procurile ali nitko nije mislio da je to sa zadnje scene. još jednom je Lynch pokazo srednji prst gledateljima  :)


Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #436 : 06.09.2017. 12:38:48 »
@amis
jes, ono su pravi vlasnici kuce.
bad coop
Spoiler for Hiden:
je dva puta ubijen. u 8-oj i zadnjoj. oba puta su woodsmeni izveli svoj vudu i oba puta smo vidjeli da je bob izasa iz kupera. kako je bio i dalje u njemu poslije prvog puta? ja nijesam vidjeo da se vratio u kupera, osim ako ima veze sa cinjenicom da je prvi put kuper ozivio
.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #437 : 07.09.2017. 21:26:03 »

hrpa toga što se izdešavalo kroz sezonu ovakvim krajem postaje nebitno i neobjašnjeno
Spoiler for Hiden:
Majka/Eksperiment, tko je zaposjeo Saru Palmer? priča s Audrey - nula bodova, ona staklena kutija s početka... Sad gubi smisao ono kad je Vatrogasac, tj. ona debela teta, poslala Lauru na Zemlju kao opreku Majci/Bobu/zlu. jedina priča koja je super ispričana i zaokružena je s Dougiejem.

Ovo boldano u tvom spoileru je odgovor.
Spoiler for Hiden:
Judy je bila BOB-ov eksperiment. Ona je zaposjela Sarah Palmer.

Pogledano sve.

15. - sviđa mi se kako su se Frost i Lynch pozabavili sa totalno sporednim trivijalnim stvarima i mnogi zaboravljaju kako i to čini Twin Peaks. Kao Ed i Norma te njihovo spajanje. Log Lady  :(
Spoiler for Hiden:
Philip nje htio razgovarati o Judy, ali ćemo mi. Dakle, Judy je onaj eksperiment iz prve epizode. Još smo razgovarali kako to bijelo čudovište ima sise  ;D zlo je povezano sa elektricitetom. Elektricitet je povezan sa tehnologijom. Atomska bomba je nastala pomoću tehnologije, a samim time i BOB, Judy. Majka svi zla. Negativna je najjača energija i premoćna. Moćnija od pozitivne i zato će uvijek biti borbe dobro protiv zla. Dobro nikad neće izgubiti rat jer će uvijek biti heroja (Cooper), ali će konstantno gubiti bitke. Tu i tam će naći neki izlaz kao Coop pomoću dobre ekipe iz White Lodgea kao što ej Div, ali Div nije dovoljno moćan da bi mogao protiv Judy. No, ono što može je davati savjete Cooperu.

16. - ovo se čekalo pa... 25 godina kak se kaže  ;D emotivno me raznijelo. E ovo se zove ne-podilaženje današnjoj publici. Lynch ide kontra hollywooda i tako treba. Da se
Spoiler for Hiden:
Coop prije probudio i postao onaj stari, stvarno bi djelovalo jeftino. Ovako je izgledalo ne samo realno već vrlo emocionalno iskustvo za sve nas.
"I am the FBI". Rastanak u casinu, prejako. A tek scena u onom predgrađu gdje žive kad se dogodi obračun hahahaha. Face od Belushia i ovog drugog.

Imamo i zlog Coopa i Richarda
Spoiler for Hiden:
Zli Coop ga iskoristio i na kraju ovaj dobio što je zaslužio. Isto je tako iskoristio Diane. Osim što je silovana, i napravljena je. Kad je zli Coop dobio svoje kordinate, Diane više nije potrebna. Ona postaje svjesna onoga što je i vadi pištolj, ali prekasno je.

No, ajmo o miljenici Audrey. I ja sam razočaran što nije imala neku značajniju ulogu i volio bih da je vidjela sve svoje prijatelje i pogotovo Coopa. Možemo zaključiti bez neke analize već vrlo jednostavno
Spoiler for Hiden:
u komi je. Sve si to zamišlja u glavi
ili idemo zaključiti kroz analizu a sve je povezano sa fantastičnim filmom Mulholland Drive. Ne samo da Audrey u originalnoj seriji želi u hollywood postati zvijezda (glavna premisa filma) već su zapanjujuće i neke druge poveznice kao staklene kutije u ovoj sezoni i igranje sa snovima (glavna premisa u filmu), a snove ću objasniti uskoro.
Spoiler for Hiden:
Ona u niti jednom trenutku nije spomenuta u seriji od drugih likova ako se na varam. Kao da ne postoji. Pogledajte sve scene sa Charlieom. Lynch obožava 50-e i taj stil. Drveni stol, odjeća, stari telefon. Charlie je kao tip iz 50-ih. Njihove tri scene između Audrey i Charliea izgleda kao jebena kazališna predstava. Kao film. Gledamo dvoje glumaca koji glume. Ali zašto ju onda Charlie zove Audrey? To je zamka koju je Lynch namjerno napravio da slučajno ne bi povezali dva i dva. Kad usporedim osa filmom M. Drive, sve se savršeno uklapa. Audrey Horne je tamo negdje, ona glumi. Postala je zvijezda. To je jedna teorija. Druga je ona prva, ona je u komi što pokazuje ona zadnja scena koja opet može biti Lynchova zamka.

Bilo kako bilo, ovo je sve što volim kod Twin Peaksa. Za neke scene/misterije postoji samo po jedna teorija koja to više nije već vlada konzensus da je to tako kao MIKE-ova ruka je onaj patuljak, a sad je drvo. To je svima jasno. Ali onda postoje misterije koje svako od nas može intrepetirat svako na svoj način sve dok se ne kosi sa serijom i radnjom. Ako amis poveže A i D točku koje su povezane i zaključi nešto iz toga, može. Ako Stefy poveže B i C točku koje su povezane i zaključi nešto iz toga, može. A, B, C i D točka su same po sebi povezane, ali nastale su dvije teorije od Amisa i Stefy. Oboje teorije su točne, samo svaka na svoj način. Eto, to volim kod Twin Peaksa.

8. i 16. epizode su najbolje u ovoj sezoni, sve dok nije došla 17. epizoda. (narativ)  ;D

17. - Lynch je majstor sprdnje. Mogu ga zamisliti da se derao EVO VAM! DOBILI STE KRAJ KAKAV STE ŽELJELI!

Znači, ako ovo nije vrhunska sprdancija, onda ne znam što jest.
Spoiler for Hiden:
sa moći zelene rukavice budemo upoznati nekoliko epizoda prije ovog finalnog obračuna. Upravo ta rukavica sa nekim tamo bezveznim likom porazi BOB-a, jednog od najboljih televizijskih zlikovaca. Lucy pobijedi zlog Coopa. Ne pravi Coop već najveća karikatura serije Lucy. Savršeno!

Alooo, Lucy i ovaj tip sa zelenom rukavicom  rofl rofl koje li ironije. Još jedan dokaz kako Lyncha boli ona stvar za pravila koja hollywood pokušava iz godine u godinu propagirati. Lijepo ih je bilo vidjeti sve na jednom mjestu iako se nisu zagrlili niti išta, ali bilo ih je lijepo vidjeti. Najbolji dio epizode dolazi u zadnjih 20-ak minuta
Spoiler for Hiden:
kada Cooper odlazi psoljednji put pokušati spasiti Lauru. Crno bijela slika, Laura i James u šumi. Coop promatra. Nostalgija, emocije i novi dodatak toj sceni. Briše se mrtvo tijelo Laure, Copp je vodi kući i Laura polako nestaje. No, kako nestaje? Judy ju uzima jer Judy je Sarah i hrani se njezinom negativnom energijom. Judy ne želi da Laura živi normalnim životom jer bi bila pobjeđena. Zato su tu alternativni svjetovi i borba će se voditi vječno. I uvijek će biti netko poput Coopa koji će biti u potrazi za istinom.

18. - finale. Sve dok nisam pročitao ovu triviju od Amisa da je zadnja scena
Spoiler for Hiden:
stvarne kuće, stvarni ljudi. Evo, saznao sam i da je ona žena koja je otvorila vrata Coopu i Lauri stvarni vlasnik te kuće
nisam skužio što bi moglo biti. Lynch opet pokazuje da je majstor za hintove i da se stvarno moramo potruditi da bi složili ovu puzlu. Jeste vi svjesni što je onda bila ova epizoda? Ako imamo
Spoiler for Hiden:
stvarne ljude, stvarni vlasnik i nreal life to bi značilo da su Coop i Laura došli u naš svijet. Ovo je jebeno nevjerojatno. Znam da ima dosta teorija različitih i sve zvuče razumljivo. Prihvaćam i te, ali ja ću osobno prihvatiti ovu tu. Meta izdanje Lyncha. Pošto znamo da se radi o alternativnim svjetovima i samim time teorija o snovima ima smisla iako to nije praktički san. Coop i Laura su u našem svjetu koliko god da je nama to teško shvatljivo. Laura je sanjala/zamišljala da je konobarica u ovom svijetu i zato se ne sjeća onog svijeta u kojem je bila. Razmislite malo o ovome. Kada dolaze ispred kuće, ne sjeća se ničega. Voze se kroz Twin Peaks, ništa joj nije poznato. No, zadnja scena kada Coop pita koja je godina tako priznajući da je možda pobjeđen ili shvaćajući da to nije njegov svijet već neki drugi (naš), Laura vrisne. Laura vrisne, a onaj glas koji se dere LAURA je njezina majka Sarah. Glumica koja glumi Sarah se nije pojavila u finalu, ali je njezino ime u creditsima što dodatno potvrđuje da je to Sarah i ne samo to, to je Sarah iz prve epizode onog jutra kada je saznala da je Laura ubijena. Laura napokon se sjeća i vrisne i samim time nestaje svjetla, nestaje elektiricitet i Judy bude pobjeđena.

Ja sam si zamislio da je Judy pobjeđena. Smatram da je ovo vrlo točna teorija, ali može i bez zadnjeg jer da ne ispadnem kontradiktoran pošto sam napisao da će se borba između dobrog i zla voditi zauvijek. Ovo i je možda happy ending. I ovo nije samo alternativni svijet, oni moraju i putovat kroz vrijeme što dodatno ojačava teoriju da će se bitka voditi zauvijek zbog batefrly effecta kojeg sam objašnjavao na temi o seriji The Flash. Samim time Coop mijenja i svoj svijet. Njegov svijet je za nas san, ali za njega nije.

Što me dovodi do onoga o čemu želim raspravljati od početka ovog posta. Teorija o snu. Monica Belluci san. Sve je san i nije. Za nas je, za njega nije. Ovisi kako gledamo.
Spoiler for Hiden:
Pogledamo li čitavu seriju od početka i pogotovo ovu treću sezonu, vidjet ćete isti tip ponašanja kod svih likova. Oni su smješteni u taj svijet u kojem se događaju čudne stvari. Znate što je najbitnije pogledati? Njihove reakcije. Njihove reakcije upravo i jesu kao da su u snu. Cole skro bude usisan od one crvotočine na nebu, reakcija normalna. Svaki stanovnik TP-a sve što je doživio, sva ona nadrealna čuda reakcije nisu kao što bi netko reagirao u našem svijetu. Reakcije nisu racionalne. Reakcije nisu normalne. Ne, reakcije su upravo onakve kakve bi očekivali da smo u snu.

I za tu teoriju vjerujem da je jako točna zbog zadnjeg Lynchovog filma Inland Empire. Pogledajte ako niste. Iako mu nije to najbolji film, Lyncj nije bez razloga taj film nazvao magnum opusom i da svi filmovi uključujući Twin Peaks imaju veze sa tim filmom.

Jer na kraju krajeva svi smo mi sanjari bilo ovi iz fikcije bilo ovi (namjerno ne kažem mi) iz stvarnosti. Sve je to povezano sa spiritualnim učenjem i kolektivnim umom.

Uglavnom, istina ima mnogo. Za određene misterija/pitanja može postajati na desetke teorije od kojih su neke jako slične, a neke jako udaljene, ali je svaka prihvatljiva. Jer na kraju krajeva ja sam u krivu, a netko drugi je u pravu. Taj netko drugi je u krivu, ali je onaj treći ustvari u pravu. I tako unedogled...  ;D sve je samo do osobe što želi prihvatiti.

Ja već godinama vjerujem da je sve oko nas iluzija pošto su dimenzije dokazane. Mi živimo u 3D i duboko sam uvjeren zbog nekih stvari i koje sam doživio probajući i ayahuascu i uz meditaciju da ovo nije stvarno. Ali onda si postavljam iduće pitanje. Ako ovo nije stvarno, kako to da sam ja postao svjestan da ovo nije stvarno. Jel onda ta "energija" shvaća da sam ja shvatio da živim u snu iako je sve tako jebeno realno. I bol, i sreća, sve. I na kraju uvijek dođemo do glavnog pitanja na koje nitko nema odgovor. Who is the dreamer?

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #438 : 08.09.2017. 00:16:35 »

hrpa toga što se izdešavalo kroz sezonu ovakvim krajem postaje nebitno i neobjašnjeno
Spoiler for Hiden:
Majka/Eksperiment, tko je zaposjeo Saru Palmer? priča s Audrey - nula bodova, ona staklena kutija s početka... Sad gubi smisao ono kad je Vatrogasac, tj. ona debela teta, poslala Lauru na Zemlju kao opreku Majci/Bobu/zlu. jedina priča koja je super ispričana i zaokružena je s Dougiejem.

Ovo boldano u tvom spoileru je odgovor.
Spoiler for Hiden:
Judy je bila BOB-ov eksperiment. Ona je zaposjela Sarah Palmer.

Pogledano sve.

15. - sviđa mi se kako su se Frost i Lynch pozabavili sa totalno sporednim trivijalnim stvarima i mnogi zaboravljaju kako i to čini Twin Peaks. Kao Ed i Norma te njihovo spajanje. Log Lady  :(
Spoiler for Hiden:
Philip nje htio razgovarati o Judy, ali ćemo mi. Dakle, Judy je onaj eksperiment iz prve epizode. Još smo razgovarali kako to bijelo čudovište ima sise  ;D zlo je povezano sa elektricitetom. Elektricitet je povezan sa tehnologijom. Atomska bomba je nastala pomoću tehnologije, a samim time i BOB, Judy. Majka svi zla. Negativna je najjača energija i premoćna. Moćnija od pozitivne i zato će uvijek biti borbe dobro protiv zla. Dobro nikad neće izgubiti rat jer će uvijek biti heroja (Cooper), ali će konstantno gubiti bitke. Tu i tam će naći neki izlaz kao Coop pomoću dobre ekipe iz White Lodgea kao što ej Div, ali Div nije dovoljno moćan da bi mogao protiv Judy. No, ono što može je davati savjete Cooperu.

16. - ovo se čekalo pa... 25 godina kak se kaže  ;D emotivno me raznijelo. E ovo se zove ne-podilaženje današnjoj publici. Lynch ide kontra hollywooda i tako treba. Da se
Spoiler for Hiden:
Coop prije probudio i postao onaj stari, stvarno bi djelovalo jeftino. Ovako je izgledalo ne samo realno već vrlo emocionalno iskustvo za sve nas.
"I am the FBI". Rastanak u casinu, prejako. A tek scena u onom predgrađu gdje žive kad se dogodi obračun hahahaha. Face od Belushia i ovog drugog.

Imamo i zlog Coopa i Richarda
Spoiler for Hiden:
Zli Coop ga iskoristio i na kraju ovaj dobio što je zaslužio. Isto je tako iskoristio Diane. Osim što je silovana, i napravljena je. Kad je zli Coop dobio svoje kordinate, Diane više nije potrebna. Ona postaje svjesna onoga što je i vadi pištolj, ali prekasno je.

No, ajmo o miljenici Audrey. I ja sam razočaran što nije imala neku značajniju ulogu i volio bih da je vidjela sve svoje prijatelje i pogotovo Coopa. Možemo zaključiti bez neke analize već vrlo jednostavno
Spoiler for Hiden:
u komi je. Sve si to zamišlja u glavi
ili idemo zaključiti kroz analizu a sve je povezano sa fantastičnim filmom Mulholland Drive. Ne samo da Audrey u originalnoj seriji želi u hollywood postati zvijezda (glavna premisa filma) već su zapanjujuće i neke druge poveznice kao staklene kutije u ovoj sezoni i igranje sa snovima (glavna premisa u filmu), a snove ću objasniti uskoro.
Spoiler for Hiden:
Ona u niti jednom trenutku nije spomenuta u seriji od drugih likova ako se na varam. Kao da ne postoji. Pogledajte sve scene sa Charlieom. Lynch obožava 50-e i taj stil. Drveni stol, odjeća, stari telefon. Charlie je kao tip iz 50-ih. Njihove tri scene između Audrey i Charliea izgleda kao jebena kazališna predstava. Kao film. Gledamo dvoje glumaca koji glume. Ali zašto ju onda Charlie zove Audrey? To je zamka koju je Lynch namjerno napravio da slučajno ne bi povezali dva i dva. Kad usporedim osa filmom M. Drive, sve se savršeno uklapa. Audrey Horne je tamo negdje, ona glumi. Postala je zvijezda. To je jedna teorija. Druga je ona prva, ona je u komi što pokazuje ona zadnja scena koja opet može biti Lynchova zamka.

Bilo kako bilo, ovo je sve što volim kod Twin Peaksa. Za neke scene/misterije postoji samo po jedna teorija koja to više nije već vlada konzensus da je to tako kao MIKE-ova ruka je onaj patuljak, a sad je drvo. To je svima jasno. Ali onda postoje misterije koje svako od nas može intrepetirat svako na svoj način sve dok se ne kosi sa serijom i radnjom. Ako amis poveže A i D točku koje su povezane i zaključi nešto iz toga, može. Ako Stefy poveže B i C točku koje su povezane i zaključi nešto iz toga, može. A, B, C i D točka su same po sebi povezane, ali nastale su dvije teorije od Amisa i Stefy. Oboje teorije su točne, samo svaka na svoj način. Eto, to volim kod Twin Peaksa.

8. i 16. epizode su najbolje u ovoj sezoni, sve dok nije došla 17. epizoda. (narativ)  ;D

17. - Lynch je majstor sprdnje. Mogu ga zamisliti da se derao EVO VAM! DOBILI STE KRAJ KAKAV STE ŽELJELI!

Znači, ako ovo nije vrhunska sprdancija, onda ne znam što jest.
Spoiler for Hiden:
sa moći zelene rukavice budemo upoznati nekoliko epizoda prije ovog finalnog obračuna. Upravo ta rukavica sa nekim tamo bezveznim likom porazi BOB-a, jednog od najboljih televizijskih zlikovaca. Lucy pobijedi zlog Coopa. Ne pravi Coop već najveća karikatura serije Lucy. Savršeno!

Alooo, Lucy i ovaj tip sa zelenom rukavicom  rofl rofl koje li ironije. Još jedan dokaz kako Lyncha boli ona stvar za pravila koja hollywood pokušava iz godine u godinu propagirati. Lijepo ih je bilo vidjeti sve na jednom mjestu iako se nisu zagrlili niti išta, ali bilo ih je lijepo vidjeti. Najbolji dio epizode dolazi u zadnjih 20-ak minuta
Spoiler for Hiden:
kada Cooper odlazi psoljednji put pokušati spasiti Lauru. Crno bijela slika, Laura i James u šumi. Coop promatra. Nostalgija, emocije i novi dodatak toj sceni. Briše se mrtvo tijelo Laure, Copp je vodi kući i Laura polako nestaje. No, kako nestaje? Judy ju uzima jer Judy je Sarah i hrani se njezinom negativnom energijom. Judy ne želi da Laura živi normalnim životom jer bi bila pobjeđena. Zato su tu alternativni svjetovi i borba će se voditi vječno. I uvijek će biti netko poput Coopa koji će biti u potrazi za istinom.

18. - finale. Sve dok nisam pročitao ovu triviju od Amisa da je zadnja scena
Spoiler for Hiden:
stvarne kuće, stvarni ljudi. Evo, saznao sam i da je ona žena koja je otvorila vrata Coopu i Lauri stvarni vlasnik te kuće
nisam skužio što bi moglo biti. Lynch opet pokazuje da je majstor za hintove i da se stvarno moramo potruditi da bi složili ovu puzlu. Jeste vi svjesni što je onda bila ova epizoda? Ako imamo
Spoiler for Hiden:
stvarne ljude, stvarni vlasnik i nreal life to bi značilo da su Coop i Laura došli u naš svijet. Ovo je jebeno nevjerojatno. Znam da ima dosta teorija različitih i sve zvuče razumljivo. Prihvaćam i te, ali ja ću osobno prihvatiti ovu tu. Meta izdanje Lyncha. Pošto znamo da se radi o alternativnim svjetovima i samim time teorija o snovima ima smisla iako to nije praktički san. Coop i Laura su u našem svjetu koliko god da je nama to teško shvatljivo. Laura je sanjala/zamišljala da je konobarica u ovom svijetu i zato se ne sjeća onog svijeta u kojem je bila. Razmislite malo o ovome. Kada dolaze ispred kuće, ne sjeća se ničega. Voze se kroz Twin Peaks, ništa joj nije poznato. No, zadnja scena kada Coop pita koja je godina tako priznajući da je možda pobjeđen ili shvaćajući da to nije njegov svijet već neki drugi (naš), Laura vrisne. Laura vrisne, a onaj glas koji se dere LAURA je njezina majka Sarah. Glumica koja glumi Sarah se nije pojavila u finalu, ali je njezino ime u creditsima što dodatno potvrđuje da je to Sarah i ne samo to, to je Sarah iz prve epizode onog jutra kada je saznala da je Laura ubijena. Laura napokon se sjeća i vrisne i samim time nestaje svjetla, nestaje elektiricitet i Judy bude pobjeđena.

Ja sam si zamislio da je Judy pobjeđena. Smatram da je ovo vrlo točna teorija, ali može i bez zadnjeg jer da ne ispadnem kontradiktoran pošto sam napisao da će se borba između dobrog i zla voditi zauvijek. Ovo i je možda happy ending. I ovo nije samo alternativni svijet, oni moraju i putovat kroz vrijeme što dodatno ojačava teoriju da će se bitka voditi zauvijek zbog batefrly effecta kojeg sam objašnjavao na temi o seriji The Flash. Samim time Coop mijenja i svoj svijet. Njegov svijet je za nas san, ali za njega nije.

Što me dovodi do onoga o čemu želim raspravljati od početka ovog posta. Teorija o snu. Monica Belluci san. Sve je san i nije. Za nas je, za njega nije. Ovisi kako gledamo.
Spoiler for Hiden:
Pogledamo li čitavu seriju od početka i pogotovo ovu treću sezonu, vidjet ćete isti tip ponašanja kod svih likova. Oni su smješteni u taj svijet u kojem se događaju čudne stvari. Znate što je najbitnije pogledati? Njihove reakcije. Njihove reakcije upravo i jesu kao da su u snu. Cole skro bude usisan od one crvotočine na nebu, reakcija normalna. Svaki stanovnik TP-a sve što je doživio, sva ona nadrealna čuda reakcije nisu kao što bi netko reagirao u našem svijetu. Reakcije nisu racionalne. Reakcije nisu normalne. Ne, reakcije su upravo onakve kakve bi očekivali da smo u snu.

I za tu teoriju vjerujem da je jako točna zbog zadnjeg Lynchovog filma Inland Empire. Pogledajte ako niste. Iako mu nije to najbolji film, Lyncj nije bez razloga taj film nazvao magnum opusom i da svi filmovi uključujući Twin Peaks imaju veze sa tim filmom.

Jer na kraju krajeva svi smo mi sanjari bilo ovi iz fikcije bilo ovi (namjerno ne kažem mi) iz stvarnosti. Sve je to povezano sa spiritualnim učenjem i kolektivnim umom.

Uglavnom, istina ima mnogo. Za određene misterija/pitanja može postajati na desetke teorije od kojih su neke jako slične, a neke jako udaljene, ali je svaka prihvatljiva. Jer na kraju krajeva ja sam u krivu, a netko drugi je u pravu. Taj netko drugi je u krivu, ali je onaj treći ustvari u pravu. I tako unedogled...  ;D sve je samo do osobe što želi prihvatiti.

Ja već godinama vjerujem da je sve oko nas iluzija pošto su dimenzije dokazane. Mi živimo u 3D i duboko sam uvjeren zbog nekih stvari i koje sam doživio probajući i ayahuascu i uz meditaciju da ovo nije stvarno. Ali onda si postavljam iduće pitanje. Ako ovo nije stvarno, kako to da sam ja postao svjestan da ovo nije stvarno. Jel onda ta "energija" shvaća da sam ja shvatio da živim u snu iako je sve tako jebeno realno. I bol, i sreća, sve. I na kraju uvijek dođemo do glavnog pitanja na koje nitko nema odgovor. Who is the dreamer?
Hvala što si se potrudio napisati sve ovo. Ima izrazito lijepih rečenica. Iako su neke stvari jako meta i imaju smisla, ovoga puta odabirem ne prihvatiti dosta toga što si rekao, konkretno za zadnju epizodu. Ali neke stvari si mi i objasnio, na čemu zahvaljujem.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #439 : 08.09.2017. 02:09:12 »
Spoiler for Hiden:
Judy je bila BOB-ov eksperiment. Ona je zaposjela Sarah Palmer.
Šta tačno misliš pod tim da je
Spoiler for Hiden:
Džudi BOB-ov eksperiment? Zanimljiva mi je i činjenica i da je na početku rečeno da je eksperiment finansiran od strane milijardera. Prvo sam mislio da bi to mogla biti Odri jer želi da nađe Kupera, te zna dosta toga, međutim na kraju to sigurno nije. Ko bi mogao biti taj milijarder?

Meni je od razgovora Filipa sa Mister Sijem nekako sve vodilo ka tome da je Džudi Sara Palmer. Najviše zbog činjenice jer je Filip rekao njemu da je poznaje, to sam već i pisao gore.

Spoiler for Hiden:
Audrey Horne je tamo negdje, ona glumi. Postala je zvijezda. To je jedna teorija. Druga je ona prva, ona je u komi što pokazuje ona zadnja scena koja opet može biti Lynchova zamka.
Obožavam Mulholland Dr., ali mi se više sviđa ova druga teorija. :najbolja: Nekako mi deluje realnije, mada su je stvarno mogli bolje iskoristiti. Ali kažem, ona je bila kasnije potvrđena, tako da je sigurno ubačena naknadno samo radi reda.

Bilo kako bilo, ovo je sve što volim kod Twin Peaksa. Za neke scene/misterije postoji samo po jedna teorija koja to više nije već vlada konzensus da je to tako kao MIKE-ova ruka je onaj patuljak, a sad je drvo. To je svima jasno. Ali onda postoje misterije koje svako od nas može intrepetirat svako na svoj način sve dok se ne kosi sa serijom i radnjom.
Upravo. I ja baš zato volim TP. smileyNO1 Znam da kako god da shvatim nešto, uvek delić toga može da bude tačan. Pa evo i sad na osnovu ovog tvog komentara, dosta mojih mišljenja o finalu se poklapa, iako ja nisam išao toliko daleko do snova, ali opet sam srećan jer bar još neko razume nešto kao ja. Znam da nisam sam, hahaha. Ali zaista jeste divno jer možemo svašta interpretirati na milion načina.

Spoiler for Hiden:
Ja sam si zamislio da je Judy pobjeđena. Smatram da je ovo vrlo točna teorija, ali može i bez zadnjeg jer da ne ispadnem kontradiktoran pošto sam napisao da će se borba između dobrog i zla voditi zauvijek. Ovo i je možda happy ending. I ovo nije samo alternativni svijet, oni moraju i putovat kroz vrijeme što dodatno ojačava teoriju da će se bitka voditi zauvijek zbog batefrly effecta kojeg sam objašnjavao na temi o seriji The Flash. Samim time Coop mijenja i svoj svijet. Njegov svijet je za nas san, ali za njega nije.
Spoiler for Hiden:
Da, mislim da je butterfly effect ovde odlično objašnjenje. Čitao sam o tome dok sam svojevremeno gledao Fringe i ovde se to savršeno uklapa i meni lično deluje kao odličan kraj. Kuper mora sad mora stalno da se bori, da ispravlja realnosti eksplicitno rečeno, jer je jednom promenom uticao da se dosta toga izmeni. To mi se baš sviđa.

Što me dovodi do onoga o čemu želim raspravljati od početka ovog posta. Teorija o snu. Monica Belluci san. Sve je san i nije. Za nas je, za njega nije. Ovisi kako gledamo.
Spoiler for Hiden:
Pogledamo li čitavu seriju od početka i pogotovo ovu treću sezonu, vidjet ćete isti tip ponašanja kod svih likova. Oni su smješteni u taj svijet u kojem se događaju čudne stvari. Znate što je najbitnije pogledati? Njihove reakcije. Njihove reakcije upravo i jesu kao da su u snu. Cole skro bude usisan od one crvotočine na nebu, reakcija normalna. Svaki stanovnik TP-a sve što je doživio, sva ona nadrealna čuda reakcije nisu kao što bi netko reagirao u našem svijetu. Reakcije nisu racionalne. Reakcije nisu normalne. Ne, reakcije su upravo onakve kakve bi očekivali da smo u snu.
Ovo nikada ne bih zapazio, odlično zapažanje. I ovo mi se sviđa. Ovo dole što si nakon toga pisao već ne mogu da razumem skroz, mada mislim da suštinski razumem šta želiš reći.

Sve u svemu, hvala ti puno na ovim postovima, meni si dosta pomogao u razumevanju nekih stvari. Ja razmišljam sad da se bacim na rewatch cele 3. sezone ponovo, ali videću da li ću zaista. Krenuću s čitanjem The Secret History taman sad dok mi je još sve sveže, pa da se spremim za The Final Dossier.

Ja sam stvarno srećan što nam je Linč pružio nešto kao TP, a ovaj nastavak je bio skroz neočekivan, ali sam zadoboljan ovim zaključenjem priče. Nadam se da neće ići dalje jer mi je ovo savršen kraj za razliku od onog u 2. sezoni. Ovu seriju bih stoput mogao gledati i opet će mi biti interesantna.
« Zadnja izmjena: 08.09.2017. 02:17:17 Stefy »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #440 : 08.09.2017. 10:32:42 »
da, ni ja sad nisam shvatio
Spoiler for Hiden:
zašto je Bob Judyn eksperiment. mislio sam da je on nastao od nje. a tek poslije sam shvatio da je Judy Sarah i da je možda oduvijek u njoj, kao što je Bob bio u Lelandu. samo što je Sarah (Majka) imala više snage da se odupre

ne sviđa mi se teorija/teorije o snovima, nikako. draže mi je bilo misliti da je TP posebno mjesto s posebno ćaknutim ljudima. ako je sve bio san, serija  gubi na posebnosti. ali jako mi se sviđa
što je Mulder rekao
Spoiler for Hiden:
da su Coop i Carrie na kraju došli u naš svijet. nisam uopće pomislio na to. sad ni Cooper nije onaj stari Cooper, nego u sebi ima i zločestog Coopera. postao je oboje.

Previše mi je toga ostalo otvoreno i prepušteno 'mašti gledatelja' na volju, fali finalnosti. Priča o više dimenzija/svjetova/borbi dobra i zla više mi se svidjela u Fringeu i Bioshocku 3. sad mi je još više žao što ne snimaju filmove o Bioshocku.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #441 : 08.09.2017. 10:54:18 »
biosok 3 je hebeno remek djelo. kakva prica, uh...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #442 : 09.09.2017. 00:57:18 »

Spoiler for Hiden:
Džudi BOB-ov eksperiment? Zanimljiva mi je i činjenica i da je na početku rečeno da je eksperiment finansiran od strane milijardera. Prvo sam mislio da bi to mogla biti Odri jer želi da nađe Kupera, te zna dosta toga, međutim na kraju to sigurno nije. Ko bi mogao biti taj milijarder?

Meni je od razgovora Filipa sa Mister Sijem nekako sve vodilo ka tome da je Džudi Sara Palmer. Najviše zbog činjenice jer je Filip rekao njemu da je poznaje, to sam već i pisao gore.


da, ni ja sad nisam shvatio
Spoiler for Hiden:
zašto je Bob Judyn eksperiment. mislio sam da je on nastao od nje. a tek poslije sam shvatio da je Judy Sarah i da je možda oduvijek u njoj, kao što je Bob bio u Lelandu. samo što je Sarah (Majka) imala više snage da se odupre

Spoiler for Hiden:
Judy je oduvijek ovdje, prije BOB-a, ali BOB je taj koji ju je natrag donio na svijet. Judy je onaj eksperiment iz prve epizode. Onaj stvor koji ubije ono dvoje na fotelji. Judy kasnije, ali ima i teorija da možda i prije opsjedne Sarah jer se hrani sa negativnom energijom. Nikad nisu izravno rekli da je Sarah opsjednuta, ali mislim da je prilično očito zbog nekih scena. No, ima nešto drugo. Pogriješio sam oko bubašvabe da bi to mogao biti BOB. To bi mogla biti Judy ako je ta cura Sarah u mlađim danima. Baš sad gledam koliko ta glumica ima godina. Rođena je 1941. godine što bi moglo proći. Godina, dvije, tri ne predstavlja neku veliku razliku što znači da je Sarah oduvijek opsjednuta sa Judy koja je tražila izlaz vani a i dobila je sa tim eksperimentom u prvoj epizodi.

Ja to nekako gledam da taj svijet entiteta je potpuno drugačiji od našeg. Mogu biti na više mjesta u isto vrijeme, manifestirat se na više načina.

ne sviđa mi se teorija/teorije o snovima, nikako. draže mi je bilo misliti da je TP posebno mjesto s posebno ćaknutim ljudima. ako je sve bio san, serija  gubi na posebnosti. ali jako mi se sviđa
što je Mulder rekao
Spoiler for Hiden:
da su Coop i Carrie na kraju došli u naš svijet. nisam uopće pomislio na to. sad ni Cooper nije onaj stari Cooper, nego u sebi ima i zločestog Coopera. postao je oboje.

E ovo je i meni vrlo teško shvatit. Ne mislim da je sve san. To bi mi bilo prilično jeftino. Ono što je ovdje Lynch napravio je dosta originalno.
Spoiler for Hiden:
Znao je da ako je sve ovo san, da bi ispalo stvarno prejednostavno. Ne znam kako da to objasnim, a da se shvati sto posto. Ajmo reći ovako da postoje dimenzije i alterantivni svjetovi. Ono što je stvarno u našem svijetu, san je tih osoba u drugom svijetu. Ta neka kolektivna svijest. Ono što je nama san, stvarnost je u tom svijetu. Prilično teško pojmiti, ali to je najbliže što mogu predočiti. I nije san, i je. Samo se Lynch poigrao sa tom temom na potpuno drugačiji način.
E da, sad kad je završila sezona. Meni je ovo bilo fantastično i bolja mi je sezona od druge. Imam kategorije za sezone/serija/epizode. Loše, solidno, dobro, vrlo dobro, odlično i elitno. Sad, elitno je za mene isto što i odlično, ali spada u onu all time kategoriju sezona/serija/epizoda.

Mislim da ću treću sezonu Twin Peaksa u tu kategoriju staviti. Tu mi spada i prva sezona TP-a. Jedina serija koja ove godine još ima tu elitnu sezonu je prva sezona Legiona. Black Sails četvrta sezona mi je odlična, ali nije elitna. Vidjet ćemo sad do kraja godine hoće li se pojaviti još koja sezona. The Deuce jako obećava.
« Zadnja izmjena: 09.09.2017. 00:59:11 Mulder »

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #443 : 09.09.2017. 01:13:30 »
Spoiler for Hiden:
Ja sam prvo mislio da je bubašvaba Lora jer je scena u pustinji kad se jaje izlegne neposredno nakon što Vatrogasac stvori entitet Loru kao suprotnosf BOBu. Shvatio sam da se Lora u vidu bubašvabe izlegla pošto je bila entitet, nerazvijeno i nedefinisano biće koje je ušlo u tu devojku koja bi npr. mogla biti Sara ili njena pretkinja, pa u trenutku kad se Sara porodila, bubašvaba/entitet je evoluirao u ljudsko biće donevši na svet Loru. Zašto toliko dugo? Zato što je trebalo da dođe do spajanja sudbina između Sare i Lilanda, te da tako Sara dođe u kontakt sa BOBom, a onda kao krajnji rezultat i sama Lora koja je s tom svrhom i stvorena. Rupa u ovoj teoriji je u kom trenutku i zašto je Džudi zaposela Saru. Ili se to desilo kada je ona došla u kontakt sa BOBom, pa je da bi mu pomogla preko Sare prišla njemu. Jer, setimo se svega što se dešavalo u prve dve sezone: Sara nije uticala ni na šta što je Liland radio, niti je ikako to mogla da spreči. Dobili smo objašnjenje da ju je Liland drogirao, međutim, šta ako je Džudi koja je zaposela Saru pospešila da Sara bude nesvesna i zapravo samo bila tu i dozvoljavala BOBu da čini zlo. Sara jeste primećivala Lilandovo čudno i nekad nasilno ponašanje prema Lori, ali je prema tome bila relativno ravnodušna za majku. Možda zato što je Džudi u njoj potiskivala majčinski instinkt da bi BOB radio svoje. Tu je i činjenica da je Sara tokom cele serije nervozna, histerična, stalno puši i okružena je nekom negativnom energijom. Nikad nije srećna nego je uvek nervozna ili previše tužna.

Teorija da je Džudi bubašvaba mi je isto okej, ali mi nije onda jasno gde je i kako je poslat entitet Lore 40-ih godina i šta je radio i gde je bio toliko dugo. Ili je možda zbog same činjenice da je bubašvaba Džudi koja je zaposela Saru, zapravo produkt Sare i Lilanda/BOBa morao biti entitet koji će nastojati da uništi njih i tako povrati neki balans.

Kako reče Mulder, sve je to relativno i prihvatljivo, ali ja volim da mislim ovo prvo što sam napisao. U tome je i lepota TP-a, možemo do sutra da razglabamo.

Ni meni nisu "drage" ove teorije o snovima i ne sviđaju mi se, ali ovo što je Mulder napisao, da je u jednoj stvarnosti stvarnost ono što je u drugoj san mi se sviđa. To bi mi bilo i dobro objašnjenje za poslednju scenu i Lorin vrisak.

Meni je 3. sezona okej, ali mogla je da bude mnogo bolja. Najviše mi je smetalo što je išlo sporo i što je tolika minutaža mogla da se bolje iskoristi i doda malo na dinamici. I stari TP je bio spor, ali nije kao ovaj. Ipak, meni su i dalje draže prve 2 sezone, ali mi je i 3. okej. Nisam razočaran, niti nešto besan finalom, svakako sam zadovoljniji sada nego pre 3 godine kad sam gledao prvi put i dobio ono finale 2. sezone. The Return je svakako za današnje standarde nešto neviđeno i drugačije, kao svojevremeno originalna serija. Ništa slično nisam gledao, ali uživao sam u ponovnoj poseti Tvin Piksu. Iskreno ne bih želeo još jedan nastavak, mislim da je ovako skroz okej zaokruženo. Mislim da i kad bismo dobili 4. sezonu, da bi samo zašli još dublje i zbunili nas još više.

Nakon ove 3. sezone, skroz drugačije gledam na film i sada mi je zapravo mnogo bolji i interesantniji. Moraću da ga odgledam opet, kao i The Missing Pieces.
« Zadnja izmjena: 09.09.2017. 01:24:46 Stefy »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #444 : 09.09.2017. 02:28:24 »
Spoiler for Hiden:
Ili da je ta djevojka Judy, a bubašvaba entitet/parazit ulazi u nju jer ima misiju, a ta je da eksperiment dođe u naš svijet. Judy odraste, saznaje nekako za Black Lodge, i bude uvučena u tu kutiju u kojoj se pojavi. Sjećaš se ove epizode kad je MIKE pričao kako je prvo BOB bio kao parazit https://www.youtube.com/watch?v=kIzimmrDtTg i zbilja na kraju je parazit/kukac ako je to BOB, a sve sad opet više vjerujem da je. Ako ta djevojka je Sarah, onda ne može biti BOB jer bi bilo čudno pošto je Leland taj koji je bio nastanjen od njega. Znači, ostaje Judy ili neka tamo nebitna osoba, ali ipak na kraju lako moguće da je buba BOB pogotovo zbog ove gore scene kad MIKE govori o njemu.

The Missing Pieces bi i ja isto mogao opet pogledati.

Treću sezonu ću ponavljati iduće godine. Meni nije bilo predugo jer znam da svaka scena nešto znači i da ustvari smo saznali možda 40% toga, a ovih 60% moramo raspravljati, razmišljati da bi samo uhvatili idućih 5% i tako se polagano približavati rješenju. Naravnom, o okultizmu u seriji (koji je važan kotačić) neću jer nije ovaj forum za to i što se sve može saznati između redaka. Druga sezona mi ima više elitnih epizoda (1., 2., 6., 7., 8., 9., 21., 22) dok treća ima (8., 14., 16., 17.) i puno odličnih. Nema mi slabe epizode. Kompaktnija mi je sezona iako drugu isto volim. Druga mi je draža jer ju više emocionalno doživljavam.

Citat:
It makes me uncomfortable to talk about meanings and things. It's better not to know so much about what things mean. Because the meaning, it's a very personal thing, and the meaning for me is different than the meaning for somebody else - David Lynch

Ili još bolja koja po meni savršeno opisuje zbog čega treba biti rasprava/teorija kao što mi ovdje radimo. To je ljepota gledanja i rasprava

Citat:
Cinema is a lot like music. It can be very abstract, but people have a yearning to make intellectual sense of it, to put it right into words. And when they can't do that, it feels frustrating. But they can come up with an explanation from within, if they just allow it. If they started talking to their friends, soon they would see things—what something is and what something isn't. And they might agree with their friends or argue with their friends—but how could they agree or argue if they don't already know? The interesting thing is, they really do know more than they think. And by voicing what they know, it becomes clearer. And when they see something, they could try to clarify that a little more and, again, go back and forth with a friend. And they would come to some conclusion. And that would be valid."

I ovo je Twin Peaks  ;D



Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #445 : 09.09.2017. 11:53:17 »
Spoiler for Hiden:
Ili da je ta djevojka Judy, a bubašvaba entitet/parazit ulazi u nju jer ima misiju, a ta je da eksperiment dođe u naš svijet. Judy odraste, saznaje nekako za Black Lodge, i bude uvučena u tu kutiju u kojoj se pojavi. Sjećaš se ove epizode kad je MIKE pričao kako je prvo BOB bio kao parazit https://www.youtube.com/watch?v=kIzimmrDtTg i zbilja na kraju je parazit/kukac ako je to BOB, a sve sad opet više vjerujem da je. Ako ta djevojka je Sarah, onda ne može biti BOB jer bi bilo čudno pošto je Leland taj koji je bio nastanjen od njega. Znači, ostaje Judy ili neka tamo nebitna osoba, ali ipak na kraju lako moguće da je buba BOB pogotovo zbog ove gore scene kad MIKE govori o njemu.
Ta scena mi je jedna od omiljenih u seriji. clapp Može da bude sve što smo napisali, ne znam, verovatno nikada nećemo ni znati.

A zašto niko ne spominje momenat u finalu kada
Spoiler for Hiden:
Kuper i Dajana očigledno svesno ulaze u neku drugu dimenziju? Pre toga, vidimo Kupera kako izlazi iz Crne Kolibe gde ga čeka Dajana, očigledno u tajmlajnu koji smo gledali od početka serije u kome se naizgled nije ništa promenilo. Nakon toga sledi scena u kolima kada Kuper dolazi do "tog" mesta koje je prolaz. Oni prolaze, idu u motel, u nekom trenutku Dajana vidi svoju dvojnicu (?) kako je posmatra. Najintrigantnije u celoj toj priči mi je scena seksa između njih dvoje gde Dajana sve vreme deluje kao da ne želi da bude sa njim, kao da je primorana i kao da on nije taj za koga ga smatra. U nekom trenutku mu čak pokriva lice rukama jer ne može da izdrži da ga gleda. Čemu sve to?
« Zadnja izmjena: 09.09.2017. 14:47:34 Stefy »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #446 : 09.09.2017. 14:48:04 »
@Stefy

po onom što sam čuo od drugih
Spoiler for Hiden:
Cooper i Dijana prelaskom u novu dimenziju postaju Richard i Linda, neki sasvim drugi ljudi,
 ako hoćeš njihovi 'parnjaci' iz originanog svijeta. Prije nego što su ušli u novi svijet, Cooper joj kaže: 'Poljubi me jer preko će sve možda biti drukčije.
Tijekom snošaja, Dijana postaje Linda, a u Cooperu se budi Zlooper (zato ima onakav izraz lica).
 U dijani se tad miješa Linda i njezino sjećanje kad ju je Zlooper silovao. Zato mu prekriva lice,
 voli Coopera, a ne voli Zloopera. Ujutro ona postaje Linda (druga/drukčija osoba) i ostavlja Richarda.Kad Cooper izađe iz motela, vidimo da se sve oko njega promijenilo (motel, auto...) Tijekom noći oni su se potpuno prešaltali u drugu dimenziju. Cooper je ostao relativno imun na promjenu jer je 25 g. proveo u loži.

dvojnica
Spoiler for Hiden:
vjerojatno metafora. Diana/Linda gleda 'pravu sebe' kako nestaje.

više mi je u toj priči s Dianom i Coopom čudno i elogično
Spoiler for Hiden:
zašto su oni uopće skupa? kad su se oni to zavoljeli?

biosok 3 je hebeno remek djelo. kakva prica, uh...
dvaput prešao, 4 puta gledao prohode na netu. da mogu nešto izbrisati iz sjećanja i opet proživjeti, to bi bila jedna od stavki.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #447 : 09.09.2017. 14:56:58 »
@Stefy

po onom što sam čuo od drugih
Spoiler for Hiden:
Cooper i Dijana prelaskom u novu dimenziju postaju Richard i Linda, neki sasvim drugi ljudi,
 ako hoćeš njihovi 'parnjaci' iz originanog svijeta. Prije nego što su ušli u novi svijet, Cooper joj kaže: 'Poljubi me jer preko će sve možda biti drukčije.
Tijekom snošaja, Dijana postaje Linda, a u Cooperu se budi Zlooper (zato ima onakav izraz lica).
 U dijani se tad miješa Linda i njezino sjećanje kad ju je Zlooper silovao. Zato mu prekriva lice,
 voli Coopera, a ne voli Zloopera. Ujutro ona postaje Linda (druga/drukčija osoba) i ostavlja Richarda.Kad Cooper izađe iz motela, vidimo da se sve oko njega promijenilo (motel, auto...) Tijekom noći oni su se potpuno prešaltali u drugu dimenziju. Cooper je ostao relativno imun na promjenu jer je 25 g. proveo u loži.
Aha. Hvala. Dobro, to ima smisla, ali zašto oni uopšte
Spoiler for Hiden:
odlučuju da pređu u drugu dimenziju? Šta ih navodi na to? Kad Kuper izađe iz Crne Kolibe, (valjda) shvati da nije uspeo da spasi Loru jer ju je Džudi odvukla u trenutku kad je on trebalo da je spasi. U tajmlajnu koji gledamo sve vreme, Lora biva izbrisana skroz, to pokazuju one izmenjene scene s početka serije. Ja sam to shvatio kao njegov pokušaj da je on spasi od smrti, međutim jedino što je uspeo da uradi jeste da je zbriše iz postojanja skroz jer se Džudi umešala i prebacila je u tu drugu dimenziju. Da li on prelazi u drugu dimenziju da vidi da li je Lora tamo i da li je spašena pošto u "našoj" to nije uspeo?
I meni je ta njihova ljubav isto naprasna i nekako usiljena, da tako kažem, ali očigledno je da su se oduvek simpatisali. Mada nije mi jasno zašto je onda Kuper bio u vezi sa Eni jer pretpostavljam da je sve vreme dok je snimao poruke Dajani na neki način nešto prema njoj i osećao.
« Zadnja izmjena: 09.09.2017. 15:00:05 Stefy »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #448 : 09.09.2017. 15:03:09 »
Citat:
Spoiler for Hiden:
Da li on prelazi u drugu dimenziju da vidi da li je Lora tamo i da li je spašena pošto u "našoj" to nije uspeo?

mislim da da. to je ta priča o neprekidnoj borbi dobra i zla. "There’s always a lighthouse.  There’s always a man. There’s always a city."

Citat:
Mada nije mi jasno zašto je onda Kuper bio u vezi sa Eni jer pretpostavljam da je sve vreme dok je snimao njoj poruke na neki način nešto prema njoj osećao.

ne kužim ni ja

Offline Mister No

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 232
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #449 : 09.09.2017. 18:45:16 »

Tags: