Autor Tema: Homeland  (Posjeta: 372561 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21900
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Homeland
« Odgovor #930 : 18.12.2012. 17:45:30 »
 smajlijastuk   ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #931 : 18.12.2012. 17:47:51 »
smajlijastuk   ;D

 :P

Muldere, čovječe, gdje sam ti se rugao? Gdje sam izigravao žrtvu?  u_jeeeeeeeeee

.................


Srija koja izazove ovoliko komentara je mnogo dobra  ;D

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #932 : 18.12.2012. 17:52:53 »
Spoiler for Hiden:
Imaš dobar temelj vjerovati kako je onaj stari, prije Iraka.

Spoiler for Hiden:
Aha!!! Evo i ja da te jednom drug Lisac uhvatim u 100-postotnoj pogresci. Brodi je bio kvarna roba (to jeste pukao) i prije Iraka. I sam je to priznao zeni.  bleh

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #933 : 18.12.2012. 17:56:48 »
Spoiler for Hiden:
Hvala što si me ispravio, kolega  smileyNO1 ali znaš na kaj sam mislio kad kažem onaj stari prije Iraka i onaj koji je došao poslije. Ipak je tamo sazrio što se tiče njega kao psihopate  :)

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #934 : 18.12.2012. 18:04:17 »
Spoiler for Hiden:
Kao psihopata se rodis ili ne. Samo zivotne okolnosti i situacija uticu na to da li ce i kada to neko ispoljiti. S toga smatram da je Brodi fukara i psihopata najviseg ranga bas kao i Keri , mada ne smatram da je on direktno kriv za ovu zadnju eksploziju.

Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: Homeland
« Odgovor #935 : 18.12.2012. 18:19:00 »
Spoiler for Hiden:
Još jedan dokaz ne shvaćanja ljudske psihe.

I onda je mrmot zamotao cokoladu u foliju, djes doktore, psiholoZe, sta li si.

Spoiler for Hiden:
Ja za svoju priču imam logička objašnjenja
Sama činjenica da ste posumnjali na Sola je prestrašna, stvarno. To je jedini koliko toliko pozitivan lik u seriji. ali imam neke činjenice da kažem ko nije kriv.

Logicko objasnjenje je za tebe, ''pobijedila je ljubav''  rofl
Pa tebi je terorista pozitivan lik u seriji, msm ono ljubav ga promijenila.  :dash

Spoiler for Hiden:
Ja se apsolutno slazem sa Mulderom kada kaze stvari  o mogucoj Brodijevoj krivici, ali nijedan od nas ne kaze da je to tako i da ce tako biti, nego da postoji mogucnost. Vec sam ranije rekao da su ostavili seriju otvorenom i mogu nastaviti u 3 i vise pravaca, dakle mogu biti krivi i Sol i Brodi i Nazir i pitanje je scenarista kako ce nastaviti dalje, i ja sam prilicno siguran da ni oni ne znaju u kojem pravcu ce ici(pa tako ni mi). Dok si ti prilicno siguran ''e ovako nece biti'', dakle ako iko nesto sigurno tvrdi to si ti, ja samo govorim o mogucnostima. Tebi je logicno objasnjenje da lik dodje sa snajperom na 10metara od covjeka i onda mu proradi savjest kao ''joj necu ga ubiti on je dobrica sad''.

Ovi sto pricaju o dobrici Solu, evo jedno pitanje, zsto je lik onoliko navaljivao da se Brodi ne ubije, da su ga cak smarali sa tim kao Estez, a onda kad je pusten kaze Keri, da je luda ako bude snjim da je ''Brodi bio i bice uvijek terorista, jer jednom je pokusao ubiti i pokusace opet''. Zasto ga je onda bilo toliko briga ako ce Estez ubiti jos samo jednog teroristu?

Ne zaboravimo i video snimak, jos se ne zna ko ga je pustio tv stanicama, da mogli su i teroristi(ako su imali dupli), ali mogao je neko i iz cie to dostaviti istima da objave, a snimak je imao Sol. Da Brodija nije bilo zivog na komemoraciji kako bi izvrsili napad i koga optuzili za to(ako recimo Brodi nije kriv)? Btw ja sam i ranije rekao da cisto sumnjam da ce serija ici u ovom pravcu, dakle u pravcu Solove krivice kao duplog mosadovog agenta(iz vise razloga), ali da je sumnjivo jeste(mozda bas zbog toga i nece).

I opet ti ponavljam ja ne tvrdim da je tako, ali sumnje ima na svim stranama i namjerno su tako napravili da gledaoci ne bi znali u kom pravcu ce ici serija.
« Zadnja izmjena: 18.12.2012. 18:25:26 brko »

Online zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21900
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Homeland
« Odgovor #936 : 18.12.2012. 18:23:19 »
Raspravu o seriji nećemo odvesti u smjeru rasprava s indexa i youtubea... Rasprava da, vrijeđanje ne...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Homeland
« Odgovor #937 : 18.12.2012. 18:26:15 »
Pogledano odlicno finale


Spoiler for Hiden:
Necu se baviti prognozama jer je nezahvalno , ima 100 opcija , meni je najrealnija da je krtica Dani Galvez , ja sam to rekao i na pola sezone , 2-3 epizode pre njegovog ranjavanja , covek je jevrej/musliman sta vec kao i Saul ali Saul mi u ovom trenutku ne deluje kao terorista , jednostavno su ga sklonili jer je morao neko biti tamo a i morali su ostaviti nekog od glavnih likova i baciti sumnju na njega. Galvez se izvukao na savove prvi put , setimo se da kad su ga opkolili da je ostao u autu 20-30s pre nego sto su ga izvadili , mogao ih je sam sebi povaditi da okrene sumnju ali opet kad bolje razmislimo ta teorija nema nikakve veze jer oni su tada lovili Nazira misleci da je on pobegao ali on je tada jos uvek bio u zgradi tako da ipak moja najrealnija opcija DANI GALVEZ OTPADA , nema smisla. Ne znam , meni isto povlaci ono za pocetak serije i Izrael moze se desiti da je povezano , ne znam stvarno , videcemo , ludo je prognozirati

Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: Homeland
« Odgovor #938 : 18.12.2012. 18:29:24 »
Raspravu o seriji nećemo odvesti u smjeru rasprava s indexa i youtubea... Rasprava da, vrijeđanje ne...

to reci pojedincima da kada procitaju necije misljenje mogu reci ''slazem se ili ne slazem se iz tog i tog razloga'', a ne da odredjuje ljudima dijagnoze i kako su svi glupi i ne shvataju nista, a samo on u pravu

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #939 : 18.12.2012. 18:29:34 »
Spoiler for Hiden:
Kao psihopata se rodis ili ne. Samo zivotne okolnosti i situacija uticu na to da li ce i kada to neko ispoljiti. S toga smatram da je Brodi fukara i psihopata najviseg ranga bas kao i Keri , mada ne smatram da je on direktno kriv za ovu zadnju eksploziju.
Spoiler for Hiden:
Svi ljudi imaju psihopatske crte u sebi. Nek te to ne plaši  ;D samo što kod nekih je to baš izraženo i kroz život to postanu. Tako i Brody. Ista stvar ti je i sa benignim tumorom koji kasnije može postati opasan. U principu on je psihopat od samoga početka samo što je to eksplodiralo u Iraku. Sjeti se našeg razgovora na Breaking Bad temi. Isto smo rekli da je Walter od samoga početka bio psihopat samo što se to nakupljalo u njemu koliko ono? 49 godina ako se ne varam. Cijelo vrijeme je bio u sjeni, nije imao autoritet da bi nakon nekog vremena postao sam svoj kralj kojemu ništa nije ravno.

Kad su rekli da će treća sezona?

Online zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21900
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Homeland
« Odgovor #940 : 18.12.2012. 18:32:03 »
Raspravu o seriji nećemo odvesti u smjeru rasprava s indexa i youtubea... Rasprava da, vrijeđanje ne...

to reci pojedincima da kada procitaju necije misljenje mogu reci ''slazem se ili ne slazem se iz tog i tog razloga'', a ne da odredjuje ljudima dijagnoze i kako su svi glupi i ne shvataju nista, a samo on u pravu


Rekao sam svima, jesam li tebe citirao? Pokušavam smiriti strasti, ali ako ne ide ima načina...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #941 : 18.12.2012. 18:35:05 »
Spoiler for Hiden:
Dakle, ako je Brodi umješan, evo kako stoje stvari.
On je vremenom postajao gora osoba, a ne bolja (kao što sam ja mislio)
Kako gora? Njegova želja za osvetom je porasla, zašto, ne znam. Od grupice ljudi u podrumu koje je htio ubiti, on se odlučio da ubije 200+ ljudi, među njima žena i djece.
Zbog čega je on odjednom postao toliko gora osoba? Šta ga je navelo? Nemam pojma.


Evo šta imam pojma:


Želio je da ubije Voldena, Estiza i sve ostale velikane u onome podrumu, međutim, kolebao se, preznojavao se, jedva nekako uspio da stisne prekidač... nije eksplodiralo, namjestio ga je ponovo, vratio se i kolebao se još više, jer ga je malo napustila volja za tim nakon prvog neuspjelog pokušaja (jer on nije čistokrvni terorista koji je učen tome od malih nogu nego tek nekoliko poslednjih godina) onda ga nazove ćerka, i to prevagne na drugu stranu i on se odluči da to ne uradi.


Kasnije, vremenom je polako vraćao ljubav i vjeru u porodicu (ali i dalje sa glavnom željom da naudi Voldenu i drugim domaćim teroristima)


Kari nađe onaj video snimak i onda svi znaju šta je on, uhvate ga, Kari ga slomi da prizna. Zašto ga je baš ona slomila? Zato što ga ona (kao takođe jedna sjebana usamljena osoba) razumije, zbog toga ga je i u neku ruku zavoljela, i on je nju zavolio (iako se dugo tome odupirao) Kari mu je otvorila oči, vratila ga u stvarnost, objasnila mu na koji način ga Nazir iskorištava, iskorištava ga time što je Brodi zavolio Ajsu, izjednačila mu je Nazira i Voldena, rekla mu da su to jednaki teroristi, i da će zbog Nazira poginuti još nevine djece kao što je bio Ajsa. U tim scenama se Brodi najviše promjenio.


Kad vidim kako koristite riječ "psihopata" sumnjam da li uopšte znate njeno značenje.

Hajzenberg na ovoj temi nikoga nije vrijeđao niti nekome određivao dijagnoze, kada me za nešto optužite, zamolio bih da citirate tu moju rečenicu.


Ako ćemo iskreno, vidi se ko je kome dao dijagnozu.


Ali ja vama nisam ništa zamjerio, nego ste se vi sami bez razloga našli uvrijeđeni.

Ušutio bih vam, ali ste me počeli prozivati i vrijeđati, ali vam neću uzvratiti uvredama, ali neću vam ni ušutjeti.
« Zadnja izmjena: 18.12.2012. 18:39:36 Hajzenberg »

Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: Homeland
« Odgovor #942 : 18.12.2012. 18:39:27 »
Pa u tome i jeste problem, sto opominjes sve, a samo 1 covjek je uputio uvredu, dakle nemas sta svima da pises bez potrebe.

Kad vidim kako koristite riječ "psihopata" sumnjam da li uopšte znate njeno značenje.

Hajzenberg na ovoj temi nikoga nije vrijeđao niti nekome određivao dijagnoze, kada me za nešto optužite, zamolio bih da citirate tu moju rečenicu.


Evo cist primjer, covjek u jednoj recenici  napise kako niko pojma nema o znacenju necega samo on,  a onda dole da nikoga ne vrijedja.
To je uradio i u proslom postu o nepoznavanju ''ljudske psihe'' ili sta vec misli o cemu se radi, ali samo on zna.

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #943 : 18.12.2012. 18:40:19 »
Spoiler for Hiden:
Ovi sto pricaju o dobrici Solu, evo jedno pitanje, zsto je lik onoliko navaljivao da se Brodi ne ubije, da su ga cak smarali sa tim kao Estez, a onda kad je pusten kaze Keri, da je luda ako bude snjim da je ''Brodi bio i bice uvijek terorista, jer jednom je pokusao ubiti i pokusace opet''. Zasto ga je onda bilo toliko briga ako ce Estez ubiti jos samo jednog teroristu?
Spoiler for Hiden:
Što se ovoga tiče, meni je to logično jer Soul je (barem do sada, da se ogradim za dalje) bio čovjek od riječi i ima tu moralnu crtu, stoga naravno da nije za ubistvo Brodyja, jer je ovaj pomogao da uhvate najtraženijeg teroristu, ispunio svoj dio dogovora, na CIA je bilo da sada ispuni svoj - to je da puste Brodyja.

E sada, naravno da nije za to da Brody bude sa Carrie jer zna da je ovaj terorista i loša osoba, a Carrie voli kao ćerku stoga joj ne želi takvu osobu sa partnera.
Ne želi da ubiju Brodyja ali to ne znači da želi biti najbolji prijatelj sa njim. Jednostavno postupa kako je ispravno. I zato mi je teško vjerovati za Soula, ali ko zna.. Ostaje da čekamo.

Kad su rekli da će treća sezona?

Zadnja sedmica septembra sledeće godine.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #944 : 18.12.2012. 18:43:48 »
"sumnjam da li uopšte znate njeno značenje" nije vrijeđanje Brko, nisam rekao da ne znate, nego da sumnjam da li znate, to je velika razlika, ako si se našao uvrijeđen, to je već tvoj problem.
Kada sam govorio u množini i obraćao se "vama" znalo se na koga mislim, na tebe i Muldera, jer ste me vi isprozivali.

Online zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21900
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Homeland
« Odgovor #945 : 18.12.2012. 18:44:30 »
Pa u tome i jeste problem, sto opominjes sve, a samo 1 covjek je uputio uvredu, dakle nemas sta svima da pises bez potrebe.

Znači ne ide... Imaš sad samo opomenu jer govoriš administratoru kako da radi svoj posao, iako si zaslužio i više od toga, a meni nije problem dati ban ako mi nastaviš dalje govoriti kako da radim svoj posao... Ili se normalno uključi u raspravu ili slijedi ban, pa sad kako hoćeš...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #946 : 18.12.2012. 18:47:23 »
Spoiler for Hiden:
Kao psihopata se rodis ili ne. Samo zivotne okolnosti i situacija uticu na to da li ce i kada to neko ispoljiti. S toga smatram da je Brodi fukara i psihopata najviseg ranga bas kao i Keri , mada ne smatram da je on direktno kriv za ovu zadnju eksploziju.
Spoiler for Hiden:
Svi ljudi imaju psihopatske crte u sebi. Nek te to ne plaši  ;D samo što kod nekih je to baš izraženo i kroz život to postanu. Tako i Brody. Ista stvar ti je i sa benignim tumorom koji kasnije može postati opasan. U principu on je psihopat od samoga početka samo što je to eksplodiralo u Iraku. Sjeti se našeg razgovora na Breaking Bad temi. Isto smo rekli da je Walter od samoga početka bio psihopat samo što se to nakupljalo u njemu koliko ono? 49 godina ako se ne varam. Cijelo vrijeme je bio u sjeni, nije imao autoritet da bi nakon nekog vremena postao sam svoj kralj kojemu ništa nije ravno.

Spoiler for Hiden:
Nema sta da me plasi. Skolovao sam se za ovakve i slicne stvari. To za psihopatu i jesi i nisi u pravu. Kao i za seriju , svi mi. Sve to moze , a i ne mora da bude. Bas sto se tice kriminalnog ponasanja (kriminologije) ima oko 15-tak njavaznijih teorija i nijedna nije u potpunosti prihvacena niti je u potpunosti odbacena , od najstarijih i najnazadnijih do najsavremenijih. Sve moze , a i ne mora da bude.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #947 : 18.12.2012. 18:53:46 »
Opet se glumi žrtva i okreće se mlin na svoju stranu. Pogledaj sve što si napisao. To je sasvim dovoljno. Nitko te nije vrijeđao, niti jednom. I sad pogledaj što si ti pisao i kako. Samo neki od citata

"Još jedan dokaz ne shvaćanja ljudske psihe." - Kakav dokaz?

"Auuuuuuuuuu!  :facepalm :facepalm :facepalm :facepalm :facepalm :facepalm :facepalm :facepalm" - tvoj prvi post.

"Eto koliko razumijete išta u seriji."

I da dalje ne citiriam. Sve lijepo piše na prijašnjim stranicama tj. ovoj. I onda lagano kreće glumljenje žrtve kako nisi ništa napravio, kako govoriš da ja nisam prihvatio tvoje mišljenje, a lijepo sam ti rekao kako sam ti više puta rekao da je tvoja logika dobra, imaš dobrog temelja govoriti tako samo što imam i ja. Niti jedna nije savršena. Pa onda legendarni argument kojeg skoro svi koriste kad se nema ništa više za reći "ovo je forum"  ti_si_Bog

Ja sam uredno prihvatio tvoje mišljenje i smatram ga dobrim, ali isto tako i mi imamo dobre temelje za sumnju
Spoiler for Hiden:
protiv Brodija i onda kad si to čuo, počeo si s onim gore komentarima.


Online zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21900
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Homeland
« Odgovor #948 : 18.12.2012. 18:56:21 »
brko je dobio ban, a vi ostali kako znate.... Shut the fuck up više!

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #949 : 18.12.2012. 18:57:08 »
Spoiler for Hiden:
Kao psihopata se rodis ili ne. Samo zivotne okolnosti i situacija uticu na to da li ce i kada to neko ispoljiti. S toga smatram da je Brodi fukara i psihopata najviseg ranga bas kao i Keri , mada ne smatram da je on direktno kriv za ovu zadnju eksploziju.
Spoiler for Hiden:
Svi ljudi imaju psihopatske crte u sebi. Nek te to ne plaši  ;D samo što kod nekih je to baš izraženo i kroz život to postanu. Tako i Brody. Ista stvar ti je i sa benignim tumorom koji kasnije može postati opasan. U principu on je psihopat od samoga početka samo što je to eksplodiralo u Iraku. Sjeti se našeg razgovora na Breaking Bad temi. Isto smo rekli da je Walter od samoga početka bio psihopat samo što se to nakupljalo u njemu koliko ono? 49 godina ako se ne varam. Cijelo vrijeme je bio u sjeni, nije imao autoritet da bi nakon nekog vremena postao sam svoj kralj kojemu ništa nije ravno.

Spoiler for Hiden:
Nema sta da me plasi. Skolovao sam se za ovakve i slicne stvari. To za psihopatu i jesi i nisi u pravu. Kao i za seriju , svi mi. Sve to moze , a i ne mora da bude. Bas sto se tice kriminalnog ponasanja (kriminologije) ima oko 15-tak njavaznijih teorija i nijedna nije u potpunosti prihvacena niti je u potpunosti odbacena , od najstarijih i najnazadnijih do najsavremenijih. Sve moze , a i ne mora da bude.
Spoiler for Hiden:
Kolega, i ja sam  ;D razgovarat ćemo o tome preko pm-a kasnije ili ovih dana  smileyNO1 da, to je to. Sve su to pretpostavke koje nikad nisu čvrsto dokazane i u tome je stvar. Ne može se tvrditi i govoriti da je ovo i ono činjenica već na temelju toga što nam prikažu, pokušati se približiti umu psihopata Zajebana stvar. Kažem opet, jedna od najvećih zamki na ovome svijetu. Kao što je onaj dupinov osmijeh zbog kojeg misli da je uvijek sretan, a ustvari je većinu vremena depresivan.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #950 : 18.12.2012. 19:02:53 »
Koji sam ja idiot  ;D
(nadam se da neću dobiti ban za vrijeđanje samoga sebe)


Bajone, skidam ti kapu na kratkom komentaru. Trebao sam isto da uradim.


Izvinjavam se adminu na sranju na temi, izvinjavam se drugim članovima koji čitaju temu zbog toga što sam zasuo temu svojim komentarima.


Što se mene tiče obrištite sve, i banujte ako ima razlog.


Pozdrav.

Online zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21900
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Homeland
« Odgovor #951 : 18.12.2012. 19:07:48 »
Serija je popularna i to se vidi iz živahne rasprave, kamo sreće da je svaka tema ovakva, ali ako se počne pretjerivati i na to vas upozori član osoblja vi se nemate što prepirati s njim i govoriti mu kako da radi svoj posao, to važi za sve...

Vidio bih pojedince raspravljaju li tako sa svojim šefovima ili ne daj bože ženama...
Osoblje je tu da drži ovaj forum pod kontrolom, jer da nije tako on bi davno postao novi index.hr...
Nadam se da shvaćate...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Homeland
« Odgovor #952 : 18.12.2012. 19:31:10 »
Spoiler for Hiden:
Postoji i kod mene neka sumnja da je Sol umešan malo. Ako dobro pamtim u početku serije, prvi zatvorenik posle ispitivanje Brodija je bio neki terorist bliži Nazira, koji se zaklao žiletom. Išli su na detektor i Sol i Brodi, obojica su prošli kao da nisu imali ništa s time.
Dok čekamo novu sezonu preporučujem vam da pogledate izraelsku seriju Prisoners of War, ja sam negde do 7 epizode, malo se razlikuje od američke, ali takođe odlična priča je. ;D

Offline belpH.77

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • sta te interesuje, a ti pitaj :)
Odg: Homeland
« Odgovor #953 : 18.12.2012. 20:02:09 »
pre svega, Bajone hvala na prevodima...

Spoiler for Hiden:
ja sam pre poslednje epizode napisao da mislim da je Brody mastermind svega...mozda je to bilo malo ambiciozno, ali posle finala, mislim da itekako ima umesane prste u sve ovo...

nema sanse(subjektivno misljenje) da je Brody odjednom postao dobrica...nema teorije..
« Zadnja izmjena: 18.12.2012. 20:17:25 King Eric »
> dum spiro spero <

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #954 : 18.12.2012. 20:14:41 »
Koji karambol ovde nastao tasmanijski . Zato sam i napisao samo kratko i jasno da sam zadovoljan sa zadnjom epizodom i sezonom jer mi je bilo za ocekivati sa ovakvim krajom da ce nastatiti razne rasprave i na kraju i prepucavanja.
Sada se mogu samo sumlje izvlaciti a nema cvrstih osnova da se negde prevagne i koje osobe mogu da stoje iza ovoga.

Offline rockstarr

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
Odg: Homeland
« Odgovor #955 : 18.12.2012. 21:17:14 »
Spoiler for Hiden:
Ljudi, manite se da sumnjate u Sola, lik je Jevrej i poslednji je koji bi sarađivao Al Kaidom u rušenju SAD koja je najveći saveznik Izraela. Čak i da se ne sagleda šta je sve radio u ove dve sezone to bi trebalo da bude dovoljno. A ako se ipak prisetimo? Videćemo odličnog analitičara totalno predanog svom poslu kome nije strano ni da posumnja ni u svoje kolege ili šefove. Ako nekako i uspeju realno da naprave od njega negativca onda bi to morao da bude najbolji preokret u istoriji televizije.

U Brodija bi mogao da posumnjam ali mislim da je sva ta logika, kojom opravdavate sumnju u njega, izuzetno nategnuta. Hajzenberg je lepo u jednom postu opisao sled događaja gde se vide promene kroz koje je ovaj prolazio. Jako mi je teško da nađem neku scenu iz nekoliko poslednjih epizoda koje bi opravdale to da je on neki mastermind. Eventualno, scena kada se moli na obali jezera ali, kao što rekoh, izuzetno nategnuto.

Ni u Gomeza ne sumnjam. Krtica bi trebalo da je neko "u odelu" a ne vojnik. Teško da bi on mogao da ima pristup informacijama o Voldenu (gde čuva kod za pejsmejker i šifru za sef).

Možda bi mogli za Kvina reći da radi za Al Kaidu? Brodija je ostavio u životu jer im treba da svojim kolima unese eksploziv, Estiza je samo zamajavao a onda mu je smislio priču i zapretio mu da ga ne dira jer će mu se osvetiti za to... Naravno, onda bi morali da zaboravimo na sve ono što je uradio u dasadašnjim epizodama. ;D

Offline Kova

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #956 : 18.12.2012. 21:49:11 »
Spoiler for Hiden:
Lako su mogli odraditi i finale serije u ovoj epizodi. Smaknu Brodija a Keri strpaju u ludnicu. :D

Nego, kontam da je Brodi krivac. Pomenuo je auto bas pred napad kako Keri ne bi sumnjala u njega. I ona scena u kuci dok se oblaci i kad kaze maloj u fazonu ''Nisam tad uradio a ne bi ni sad'' sto aludira na to da eksploziv ne zavisi od njega kao i cela ta eksplozija.

I da, STO KOJI DJAVO NJEGOV SIN NIJE ISAO NA KOMEMORACIJU. UBI KLINAC KOLIKO SMARA, DODJE MI DA UGASIM SERIJU MOMENTALNO.

Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #957 : 18.12.2012. 21:57:22 »
Klinac je verovatno najgori TV lik. Ikad.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #958 : 18.12.2012. 22:10:29 »

Spoiler for Hiden:
Meni ta scena sa autom ne pije vodu nikako. Prenaivno je, preočigledno, na tanjiru su nam to servirali, da bi mi to prvo pomislili, a oni nikada ništa ne serviraju baš tako očigledno. Serija bi postala dosadna ako Brodi stoji iza napada, pa da ga onda hvataju i šta ja znam još, užas.
Čitam po netu da neki misle da je Sol dvostruki agent, pa ako bude istina išta i blizu tome, zažaliću za svaku sekundu potrošenu na ovu seriju.





Offline Hopey

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #959 : 18.12.2012. 22:20:22 »
Spoiler for Hiden:
U trenutku pre nego sto je Brodi kao eto rekao da auto nije tu gde ga je on ostavio sam mislila da je on kriv. Onda kad je doslo do eksplozije, a u isto vreme prikazuju Saula kod tela od Nazira, mislim da je on kriv. I dalje mi je Saul sumnjiv kad dolazi i gleda spisak poginulih, pogotovo kad se cuo sa Mirom. U trenutku kad Brodi gleda kako Carrie ima zalihe u onoj kutiji sumnjiv mi je on, malo i u sumi. Na kraju, sumnjiv mi je Saul. Jeste se on kao osmehnuo kad je video Carrie, ali je meni taj osmeh izgledao jezivo i nekako bolesno.  :o Uplasih ga se jednostavno.  :ne-zna Za kraj, kad saberemo utiske, meni su svi sumnjivi, jednostavno ne mogu oceniti ko vise od koga.  rofl Dakle, i Quinn i Danny Galvez.

Tags: