Autor Tema: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.  (Posjeta: 159029 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #510 : 12.06.2016. 00:21:54 »
Je l' provalio neko da u 14. epizodi, pored silnih referenci za Osvetnike, bila je i vest na tv-u, gde pise da je sukob bandi u Hell's Kithen.

Spoiler for Hiden:
Mislim da je to referenca za Punishera, koji je poceo da jednu po jednu bandu
  ;D

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #511 : 12.06.2016. 00:23:44 »
^ ubija

Dajte ljudi, vratite modify posta, ispadam retardiran ovako, u ove kasne sate  ;D

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #512 : 28.06.2016. 18:39:22 »
Četvrta sezona počinje 20. 9. 2016.

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #513 : 23.07.2016. 01:46:24 »
Dolazi i Ghost Rider :D

http://go.ign.com/Nb4q9MQ

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #514 : 23.07.2016. 09:57:12 »

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #515 : 12.09.2016. 22:54:41 »





Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #516 : 22.09.2016. 11:53:49 »
Odlican pocetak cetvrte sezone. Mozda i jedna od najboljih epizoda.

Aida i Fitz ;D

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #517 : 01.10.2016. 22:58:30 »
Pf. Ghost Rider je skroz isti kao i u filmu - mislim, kad je u filmu Ghost Ridera. Šteta da što svira Ghost Riders in the Sky dok vozi.
S druge strane, oooodlično da se u ljudskom obliku ovaj mali ne fura na Nicholasa Cagea. Hvala, Marvel. Smajlicvece
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #518 : 02.10.2016. 12:17:35 »
Gost Rajdera su pogodili samo tako. I novi direktor je odlican, mada kod njega mirisem par tvistova.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #519 : 02.10.2016. 21:55:10 »
Pogledan početak nove sezone. Dobar i eksplozivan početak. Nije loš ghost rider iako nisam prevelik fan ove verzije ridera koliko one prve iz stripova, ali je ok.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #520 : 03.10.2016. 13:30:30 »
ja zaspah na po druge ep...  :facepalm
nesto sam umoran bio i za prvu i za drugu. volim ovu seriju, i mislim da je jedina koju gledam u formatu dvaes+ po sezoni. mislim da ce i ova sezona bit dobra, ali tesko da ce dobacit do kvaliteta trece i druge polovine druge sezone.
soulwax vazda ti fala ;)
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Necke1988

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #521 : 03.10.2016. 14:02:16 »
Pogledan početak nove sezone. Dobar i eksplozivan početak. Nije loš ghost rider iako nisam prevelik fan ove verzije ridera koliko one prve iz stripova, ali je ok.
Za njega je Nikolas Kejdž institucija u toj ulozi

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока


Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #522 : 04.10.2016. 15:29:57 »
Gost Rajdera su pogodili samo tako. I novi direktor je odlican, mada kod njega mirisem par tvistova.

Ja sam verovatno prolupala ali moze li neko da me podseti ko bese novi direktor?  :-[

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #523 : 04.10.2016. 15:51:42 »
Gost Rajdera su pogodili samo tako. I novi direktor je odlican, mada kod njega mirisem par tvistova.

Ja sam verovatno prolupala ali moze li neko da me podseti ko bese novi direktor?  :-[

Spoiler for Hiden:
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #524 : 04.10.2016. 21:06:59 »
Ijuuu brale uopste se ne secam lika  rofl :facepalm

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #525 : 04.10.2016. 21:11:04 »
Mozda nisi pogledala drugu epizodu?
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #526 : 05.10.2016. 23:13:47 »
 Hahahahaahaaaaa padoh sa stolice  rofl rofl rofl rofl
Ti si taj komentar o direktoru ladno napisao posle druge epke ahahahaha a nisam je pogledala, blago meni  :dash rofl rofl rofl

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #527 : 05.10.2016. 23:18:17 »
Nema veze. A i nije bas neki spoiler, tako da, sve je ok.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #528 : 12.10.2016. 14:42:04 »
Gost Rajdera su pogodili samo tako. I novi direktor je odlican, mada kod njega mirisem par tvistova.

Ja sam verovatno prolupala ali moze li neko da me podseti ko bese novi direktor?  :-[

Spoiler for Hiden:

Meni je novi direktor baš cool...
Bazirano na liku:
https://en.wikipedia.org/wiki/Jeffrey_Mace

Spoiler for Hiden:
Negdje se spominje da je i on inhuman (što se krije od javnosti). A čini mi se da će ovo biti jedan od kompleksnijih likova - naoko birokratski tip, ali zapravo lik iz više slojeva... Nekako imam osjećaj da ćemo ga vidjeti i u ulozi Captaina America ili su možda pak smislili nešto drugo... Ali kad god su uvodili likove koji su se pojavljivali u više stripova, ako nisu mogli pomiriti različite reference na stripove, morali su napraviti otklon od njih - Kao kod Daisy/Sky/Quake, koja u principu ima dosta osobina one iz stripa, ali su se potrudili da joj sačuvaju tu neku karakternu crtu, a ostalo je još potencijala da se razvije što sličnije toj iz stripa. Doduše, nisam neki poznavatelj američkog stripa, pogotovo ne Marvela, ali toliko sam uspio iskopati...

Kako god, meni djeluje kao obećavajući početak nove sezone... Usput, ovo je jedan od trenutno najuspješnijih Marvelovih serijala i nakon ukidanja Carterove i još nekih serija će sigurno produkcijski biti dobro pokriven... Pa bi svakako trebalo očekivati solidnu sezonu...
Spoiler for Hiden:
Čini se da je glavni negativac (i onaj koji kontrolira Watch Dogs) onaj okamenjeni lik na kraju epizode 3... Ali to tek treba vidjeti... Da li je možda Hive preživio nekako, ili je nešto nastalo od njega?
Mislim da će i Ghost Rider ostati bar do kraja sezone... Mada moguće da je ovo i uvod u neki spin-off... Nekako imam osjećaj da su im namjere da ga testiraju kroz ovu sezonu, pa ako bude prihvaćen da naprave spin-off, ako ne, nikom ništa...

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #529 : 12.10.2016. 21:22:13 »
Dobra je i ovonedeljna epizoda. Nesumnjivo najbolja Marvelova serija na televiziji, i uopste najbolja superherojska serija uopste.
Spoiler for Hiden:
Ovo sa Watch Dogs je veoma zanimljivo. Sa druge strane Dejzi i Gost Rajder cine odlican tim. Sve je nekako na mestu.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #530 : 13.10.2016. 03:04:48 »
Da, da... odlična... Pogledao sinoć bez ikakvog titla, pa možda ponovim s engleskim...

Btw. zašto prevoditelji prevode inhuman(s) kao nadčovjek/nadljudi?
Nadčovjek je nešto što je rezervirano za nacističko (njemačko) Uebermensch... A ovo je valjda nešto u smislu nečovjek/neljudi... Ali i to glupo zvuči...
Ja bih to možda nazvao nadričovjek ili pak ostavio inhuman... Šta fali...
Kako su preveli na Foxu? Je li ko gledao? Mislim da Fox emitira kod nas...

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #531 : 13.10.2016. 21:35:36 »
Da, da... odlična... Pogledao sinoć bez ikakvog titla, pa možda ponovim s engleskim...

Btw. zašto prevoditelji prevode inhuman(s) kao nadčovjek/nadljudi?
Nadčovjek je nešto što je rezervirano za nacističko (njemačko) Uebermensch... A ovo je valjda nešto u smislu nečovjek/neljudi... Ali i to glupo zvuči...
Ja bih to možda nazvao nadričovjek ili pak ostavio inhuman... Šta fali...
Kako su preveli na Foxu? Je li ko gledao? Mislim da Fox emitira kod nas...

Ovaj... zato što južno-slovenski jezici (da se ne preseravamo, mislim na srpsko-hrvatski) nemaju toliku lepezu prefiksa koji se daju priljepiti na imenicu "čovjek", kakvu engleski (tj. latinski, iz kojeg su mahom pokrali sve te prefikse).
Za čovjeka, tj. ljude, tu su ne-, i nad- i šipak!
S tim da su u te prefikse već ugrađena i manje-više zacementirana značenja: neljudi - zli, zli, zli ljudi, bez ičega "ljudskog" u sebi cry1; i nadljudi - u ničeovskom smislu Übermenscha. Gotovo.

Sa svim ostalim varijantama prefiksa za "human", npr. in-, non-, un-, sub-... s kojima se Englezi mogu igrati, naši prevoditelji mogu lupati glavom o zid  :dash i smišljati načine kako da se izvade iz dreka.
(A onda još kad krenu prditi o jezičnoj čistoči/čistoči jezika...  :facepalm)

On the other hand, ako se pogleda definicija riječi inhuman u engleskom, bliža je onome što bismo mi nazvali "neljudi", nego "nadljudi".
https://en.oxforddictionaries.com/definition/inhuman. Naročito kad se pogleda sinonime za oba objašnjenja.
Iako je iz konteksta serije sasvim jasno da nisu baš na to imali na umu.

S obzirom da je ovo ekranizacija stripa, a ne ozbiljni ili znanstveni rad, da je mene slučajno dopao nesretni zadatak prevođenja te serije (ili stripa), izmislila bih vrstu entiteta čiji je naziv "inhuman/inhumani" (inhuman, inhumana, inhumanu, inhumana, oj inhumane, inhumanu, inhumanom. Inhumani, inhumâna, inhumanima itd.), a već bi se negdje otvorila mogućnost za objasniti šta bi to imalo značiti. A ako se dobro sjećam iz prošlih sezona - i jesu objašnjavali što je i zašto "inhuman".
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline dalmatino

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #532 : 14.10.2016. 01:44:24 »
Ja isto u MARVELOVIM crtanim filmovima koristim termin kolege SOULWAXA tj. Nadčovjek / Nadljudi, jer ovdje se radi o ljudskoj rasi sa Zemlje, koju je napredna vanzemaljska rasa KREE unaprijedila tj. načinila boljima od ljudske. Termin Inhuman mi je nekako glup, za razliku od X-Men. Valjda je stvar navike?!

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #533 : 14.10.2016. 09:52:06 »
Ja isto u MARVELOVIM crtanim filmovima koristim termin kolege SOULWAXA tj. Nadčovjek / Nadljudi, jer ovdje se radi o ljudskoj rasi sa Zemlje, koju je napredna vanzemaljska rasa KREE unaprijedila tj. načinila boljima od ljudske. Termin Inhuman mi je nekako glup, za razliku od X-Men. Valjda je stvar navike?!
tebi hvala za cuvare galaksije  :naklon: fino se ismijem svaku put.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #534 : 14.10.2016. 09:59:23 »
Ja isto u MARVELOVIM crtanim filmovima koristim termin kolege SOULWAXA tj. Nadčovjek / Nadljudi, jer ovdje se radi o ljudskoj rasi sa Zemlje, koju je napredna vanzemaljska rasa KREE unaprijedila tj. načinila boljima od ljudske. Termin Inhuman mi je nekako glup, za razliku od X-Men. Valjda je stvar navike?!

Poboljšanci!   :facepalm rofl 

A što se tiče glupih termina... ako prođu test vremena (ako se nakon nekog vremena navikneš), onda je najvjerojatnije u pitanju bio početni lični otpor tom novom terminu (govorim o mijenjanju naziva, da ne bi bilo zabune). Ako ti i nakon određenog vremena (u ovom slučaju, recimo 3-4 epizode) još uvijek smeta uhu, e onda slobodno zaključiš da je termin stvarno glup. :vid-ga:

Glupoću friškog termina - kojeg prvi puta čuješ, u datom kontekstu ili uopće - mnogo je lakše identificirati.

Hm, možda bih trebala patentirati princip određivanja glupoće termina.
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline nbgd1988

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #535 : 19.10.2016. 02:35:29 »
 Ghost rider ok, nego bilo bi dobro kad bi prešao sa onih kola na motocikl kao u filmu

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока


Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1149
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #536 : 19.10.2016. 05:15:48 »
Ghost rider ok, nego bilo bi dobro kad bi prešao sa onih kola na motocikl kao u filmu

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Za mene nema loše marvelove serije. Agenti Štita su sve bolji.

Hvala za prevode.  :volim

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #537 : 20.10.2016. 23:46:18 »
Ok, nazire se glavna prica u sezoni. I Ghost Rider je dobio lance, sto je izgledalo prilicno kul.
Spoiler for Hiden:
On i Dejzi sada rade sa SILD-om, pa ce naredne epizode biti jos zanimljivije.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Winchester01

  • Član
  • ***
  • Postova: 507
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #538 : 28.10.2016. 10:09:43 »
Pogledao prve dvije i veoma mi se sviđa početak nove sezone. :)

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
« Odgovor #539 : 15.11.2016. 01:31:12 »
Odlicna vest!