Autor Tema: Homeland  (Posjeta: 372707 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #570 : 16.10.2012. 21:15:47 »
Meni je u BoB-u bio omiljeni lik. Tamo sam ga prvi put primijetio. I sad ova karakterno jaka uloga. Definitivno jedan od boljih današnjih televizijskih glumaca.

Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #571 : 16.10.2012. 21:19:02 »
Da nastave kao što su u 2x03 i eto još jedne odlične sezone Homelanda. Prve dve epizode su bile samo prosečne.

Spoiler for Hiden:
Carrie-no ludilo nakon onih tableta, (čini mi se ponovno) nošenje one haljinice, pa zvuk kiše i uređaja u stanu, odlična scena, a odmah nakon toga Brody i onaj iz Sirije. To je Homeland! A ne 2x02 libijske Carrie-ne gluposti.

Offline rockstarr

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
Odg: Homeland
« Odgovor #572 : 17.10.2012. 00:43:19 »
Spoiler for Hiden:
Nekako mi je suviše nategnuto što baš Brodija šalju da skloni onog lika... Kao fora - jedino njega poznaje...  :\)

Ako je počeo da radi za koga već radi morao je da ima neke kontakte, i to su sigurno neki ljudi u koje treba da ima mnogo više poverenja nego u čoveka koji je trebao da se ubije a koji je nekim čudom i dalje živ.

Dalje, izuzetno je teško poverovati da bi za takav posao koristili za njih tako važnog čoveka kao što je Brodi.

Ali generalno je zanimljiva epizoda.



Pitanje za Bajonea: Zašto u prevodima koristiš izraz kongresnik? Koliko znam upotrebljava se reč kongresmen. ???

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #573 : 17.10.2012. 00:52:04 »
Po najavi uopste nisam zamisljala da ce epizoda biti ovakva. Kako navlace :D
A epizoda odlicna. Meni nije ni malo usporena. Mislim nije bilo onih ludackih scena kao iz druge epizode ali  mi cela epizoda ima odlicnu dinamiku.
Spoiler for Hiden:
Nego, da li se to meni cini ili su za nijansu umereniji  nego prosle sezone po pitanju recnika, scena seksa (ok pokusaja isto)

Offline nidzesi

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 293
  • Spol: Muški
  • In my shoes, just to see, what it's like to be me.
Odg: Homeland
« Odgovor #574 : 17.10.2012. 01:41:42 »
Pitanje za Bajonea: Zašto u prevodima koristiš izraz kongresnik? Koliko znam upotrebljava se reč kongresmen. ???

+1 :D  :jak: :jak: :jak:  :ccc: :ccc: :ccc:

Offline Kova

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #575 : 17.10.2012. 03:26:29 »
Spoiler for Hiden:
Ali kako je hladnokrvno ubio krojaca. Fantasticna scena.

Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: Homeland
« Odgovor #576 : 17.10.2012. 05:02:14 »
Izgleda sam ja jedini kome se i nije svidjela epizoda,

Spoiler for Hiden:
-strasno me nervira sto su tek na kraju ubacili video koji Sol pokazuje Keri, znaci cijelu epizodu su potrosili u nista sto se te teme tice(koja je i najvaznija), a tu je zavrsila prethodna epizoda, kao i ova sada, znaci bas bezveze. Ne bi me iznenadilo da i 4ta epizoda zavrsi kako video pokazuju direktoru Cie. Ko gleda Dextera zna o cemu pricam i kako se u jednoj epizodi(s7e1) moze puno rijesiti.

dalje,

Spoiler for Hiden:
-neko je vec spomenuo i slazem se, da takva dobro organizovana teror. organizacija salje Brodija na zadataka da skloni lika, kao da nisu mogli nekog drugog. Covjek je poznat, kongresmen, kandidat za potpredsjednika, najpoznatija zrtva otmice terorista, po nekoj logici zna ga bukvalno pola nacije i rizikuje na taj nacin sve da ide sa likom kojem je cia na tragu, sa svojim autom, po mom misljenju promasaj epizode

a i sa ovim su dosadili,
Spoiler for Hiden:
-kerijevo ludilo mi takodje vec pocinje ici na zivce, ok scenaristi shvatili smo, luda je, ima neki poremecaj, bipolarna, sta vec, nebitno, ali ok shvatili smo situaciju, ne mora u svakoj epizodi da zauzima 20 minuta psihologija mentalne bolesti.


Druga epizoda je po mom misljenju bila napetija i bolja, ali i nerealnija, ova sada nije ni napeta ni realna, dakle po mom skromnom misljenju i ukusu, kvalitet ide nanize.

I moram priznati da nisam ocekivao
Spoiler for Hiden:
ovako rano i uopste otkrivanje Brodija, vise bih volio da je ostalo jos neotkriveno, jer ovako bukvalno cia sve saznala i samo ce ga pratiti do konacnog cilja(znaci serija moze zavrsiti bukvalno sutra ili produzavati koliko im treba, ali sa istom nekvalitetnom pricom).

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Homeland
« Odgovor #577 : 17.10.2012. 08:45:44 »
Spoiler for Hiden:
I ja sam tek na kraju shvatio da je išao svojim kolima. Stvarno glupost. ???

Takođe, slažem se sa svime što je napisao rockstarr, da ne citiram sad poruku.


Pitanje za Bajonea: Zašto u prevodima koristiš izraz kongresnik? Koliko znam upotrebljava se reč kongresmen. ???

Kongresmen mi zvuči kao Spajdermen, komično. Postoji i reč kongresnik, koristi se i meni se više dopada, zvuči ozbiljnije.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Homeland
« Odgovor #578 : 17.10.2012. 09:39:10 »
Stvarno odlična epizoda,
Spoiler for Hiden:
jedina zamjerka u epizodi mi je slanje Brodyja po onog krojača, kužim da su ga uplašili da bi ga on mogao otkriti ako ga CIA uhvati i dođe do njegovog imena, ali da takva jedna teror. organizacija nema čistače malo mi je blesavo, a i ona novinarka mi nikako nije legla, čovječe pa ta zna apsolutno sve što se dešava unutar obavješ. agencija ( ko joj je doušnik ). Carrie opet maestralna u ovoj epizodi, i baš mi je leglo što se već sada otkrilo da je ipak Brody upleten...

Hvala za prijevod!!!!

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Homeland
« Odgovor #579 : 17.10.2012. 09:52:40 »
Spoiler for Hiden:
Pomenuto je još u prvoj sezoni da postoji krtica u CIA, verovatno odatle ona crpe informacije (npr. lozinku Estizovog sefa, premda je to malo nategnuto, onda koliko je meta Izrael u Iranu pogodio i uništio i sl.). Konkretno za ovu dojavu iz treće epizode verujem da je saznala preko Hezbolaha, jer je pretresao stanove ubijenih da vidi jesu li šta iz CIA odneli, te su joj javili da je u stanu Fatime Ali bilo dokumenata sa kontaktima, konkretno krojača u Getizburgu, a verovatno još nekih. Tako je i carinski službenik na aerodromu znao da mora pretresti Sola i uzeti memorijsku karticu. Znači, dobro su uzdrmani.

Verujem da će se u nastavku razmotavati klupko oko toga: pratiće Brodija i slušati šta razgovara s Rojom (novinarkom) kako bi došli do njenog izvora i rasparčavati dalje dobro prikrivenu mrežu koja u SAD dela za terorističke ciljeve.

Zasad ne možemo ni naslutiti ko je izvor iz CIA, ničime nisu dosad nagovestili, ali verovatno neko sa visokim pristupom.

Materijala ima za barem još devet kvalitetnih i napetih epizoda ako ne bude treće sezone.

Za prevod :nnc:.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Homeland
« Odgovor #580 : 17.10.2012. 10:20:45 »
Spoiler for Hiden:
Pomenuto je još u prvoj sezoni da postoji krtica u CIA, verovatno odatle ona crpe informacije (npr. lozinku Estizovog sefa, premda je to malo nategnuto, onda koliko je meta Izrael u Iranu pogodio i uništio i sl.). Konkretno za ovu dojavu iz treće epizode verujem da je saznala preko Hezbolaha, jer je pretresao stanove ubijenih da vidi jesu li šta iz CIA odneli, te su joj javili da je u stanu Fatime Ali bilo dokumenata sa kontaktima, konkretno krojača u Getizburgu, a verovatno još nekih. Tako je i carinski službenik na aerodromu znao da mora pretresti Sola i uzeti memorijsku karticu. Znači, dobro su uzdrmani.

Verujem da će se u nastavku razmotavati klupko oko toga: pratiće Brodija i slušati šta razgovara s Rojom (novinarkom) kako bi došli do njenog izvora i rasparčavati dalje dobro prikrivenu mrežu koja u SAD dela za terorističke ciljeve.

Zasad ne možemo ni naslutiti ko je izvor iz CIA, ničime nisu dosad nagovestili, ali verovatno neko sa visokim pristupom.

Materijala ima za barem još devet kvalitetnih i napetih epizoda ako ne bude treće sezone.

Za prevod :nnc:.

Spoiler for Hiden:
moguće da je došlo od Hezbolaha iako sam ja povezao da u onim dokumentima što ih je Carrie našla nije bilo nikakvih informacija, dokaza bar je tako Saul rekao ako se ne varam... jedino snimka Brodyja za koju je znao samo Saul ( pomislio sam da su mu je oduzeli i razočarao se  ;D )... dobro si rekao da nisu dali nikako naslutiti ko bi mogao/la biti krtica unutar CIA-e s time da ne mora biti na visokom položaju nego samo da ima pristup svim povjerljivim dokumentima  ;) i baš me zanima kako će doći do otkrivanja istog... mada do šifre Estesovog sefa se moglo doći preko njegove tajnice... :ceska:
« Zadnja izmjena: 17.10.2012. 10:22:49 tejma »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #581 : 17.10.2012. 12:05:00 »
Stvarno odlična epizoda,
Spoiler for Hiden:
jedina zamjerka u epizodi mi je slanje Brodyja po onog krojača, kužim da su ga uplašili da bi ga on mogao otkriti ako ga CIA uhvati i dođe do njegovog imena, ali da takva jedna teror. organizacija nema čistače malo mi je blesavo, a i ona novinarka mi nikako nije legla, čovječe pa ta zna apsolutno sve što se dešava unutar obavješ. agencija ( ko joj je doušnik ). Carrie opet maestralna u ovoj epizodi, i baš mi je leglo što se već sada otkrilo da je ipak Brody upleten...

Hvala za prijevod!!!!
Da
Spoiler for Hiden:
to je i meni zasmetalo. Na početku sam mislio, ok, šalju ga da provjere jel im još uvijek vjeran pošto ga stalno testiraju. Moraju se uvjeriti, ali sve što je išlo dalje je glupo. Mislim, i da ga uhvate, mislim da ga ne bi natjerali da progovori. Al to je to, morali su tako napraviti da bude što napetije i jesu uspjeli u tome? Hell yea  clapp

Osatatk mi je bio dosta realan. I samo neka prikazuju njezinu bolest. Uživam gledati njezinu glumu  clapp

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #582 : 17.10.2012. 12:59:09 »
Spoiler for Hiden:
Brodi samim tim sto je spasio od snajperskog metka Nazira trebao bi da im bude primarni covek kog treba da paze i da ga ne izlazu opasnosti jer ocigledno radi svoj posao za cega su ga pripremali. Ali dobro, uzbdljivosti nikada kraja. Da je pravi scenario, kuci bi telefonirao a na poslu bi krao informacije :) .
Ko je krtica je glavno pitanje. Ko bude pogledao snimak sve i Brodi zatim bude bio obavesten da se pripazi neko ce od njih biti. Mozda za sada niko i ne pogleda snimak pa ga zatim pazljivo prosire na druge ljude jer ce shvatiti kako nikome ne mozes verovati. A mozda za krticu jos ne saznamo nego ce samo pojavljivanje Keri u njemu izazvati sumlju. Jer u narednoj epizodi se opet susrecu.



Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: Homeland
« Odgovor #583 : 17.10.2012. 13:43:28 »
Meni je nesto najsumljiviji
Spoiler for Hiden:
Soul
jos se sjecam da li kraja sezone il jedne od epizoda kad dobija
Spoiler for Hiden:
poziv na tel i prica na arapskom nesto
to mi je bas ostalo urezano  :murija:
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Homeland
« Odgovor #584 : 17.10.2012. 14:10:40 »
Nego, da li se to meni cini ili su za nijansu umereniji  nego prosle sezone po pitanju recnika, scena seksa (ok pokusaja isto)

Jesu smanjili u ove prve tri epizode scene seksa, ali to ne znači da ih neće biti kasnije.  :)
Spoiler for Hiden:
Iz onog promoa za sledeću epizodu mi deluje da će Brodi opet da kresne Keri.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #585 : 17.10.2012. 15:23:46 »
Brodi je nezasita sex zivotinjska masina  >:dj ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #586 : 17.10.2012. 15:29:05 »
Zaboravio si dodati "hladnokrvna nezasita sex zivotinjska masina"  ;D

Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #587 : 17.10.2012. 20:08:39 »
Možda se jednostavno nije Brodijevo močenje uklapalo u scenario i minutažu. Uostalom, Showtime je to; kad ispucaju kvalitetnu dramu, sigurno ćemo gledati Claire i so-fuckin-annoying-but-fuckin-goog-looking Brodijevu ženu.

Offline Diesel87

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: Homeland
« Odgovor #588 : 17.10.2012. 21:17:00 »
so-fuckin-annoying-but-fuckin-goog-looking Brodijevu ženu
Smučila mi se njegova žena i ta priča oko nje i onog ljubavnika-druga-potrčka-poštenjačine-sveca  :dash, kad sam ga vidio na startu druge sezone razočarao sam se jer sam mislio da je ta priča zaključena u prvoj sezoni.
I što se tiče druge sezone moram da priznam da gubim interesovanje, serija polako gubi kvalitet, u svakoj epizodi ima par ozbiljnih nelogičnosti u scenariju, najbolji lik serije Keri je u stand by modu još od prve sezone, imam utisak da nisu planirali uopšte da prave više od jedne sezone . Možda grešim i previše očekujem, verovatno su Breaking Bad, Dexter pa čak i Walking Dead postavili nove standarde sa sjajnim startovima novih sezona.

Offline Niccolo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #589 : 17.10.2012. 21:18:05 »
Pogledah treću epizodu, konačno malo zapleta, radnja je nekako stagnirala...
Prijevod ekstra  smileyNO1
Potpis je so yesterday

Offline Niccolo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #590 : 17.10.2012. 21:21:50 »
a što se tiče Brodijeve žene, ona mi je nekako
Potpis je so yesterday

Offline velja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 286
Odg: Homeland
« Odgovor #591 : 18.10.2012. 14:49:00 »
Izvin'te sta desilo sa Bridijevim sinom?Decko je nestao tek tako?

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Homeland
« Odgovor #592 : 18.10.2012. 20:08:11 »
^

Zar nije bio u 1. ili 2. epizodi nisam siguran kad su ono svi na okupu na dorucku , proveri , ali cini mi se da je prikazivan  :-*

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Homeland
« Odgovor #593 : 18.10.2012. 21:48:37 »
Bio je u prvoj epizodi.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Homeland
« Odgovor #594 : 19.10.2012. 01:35:42 »
a što se tiče Brodijeve žene, ona mi je nekako


Uhu hu +1

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Homeland
« Odgovor #595 : 22.10.2012. 13:31:57 »
Super epizoda
Spoiler for Hiden:

Iskreno rečeno ovakav kraj epizode mi nije bio niti na pameti.

No zapravo je jedino logično jer inaće nema teorije da razvuku cijelu sezonu, sad će najvjerojatnije sve biti resetirano jer sad mora postat dupli agent inaće je najebo...
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Homeland
« Odgovor #596 : 22.10.2012. 14:54:34 »
Odlična epizoda.

Spoiler for Hiden:
Skroz neočekivan obrt na kraju hapšenjem Brodija, sviđa mi se.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Homeland
« Odgovor #597 : 22.10.2012. 18:20:55 »
Evo prevoda četvrte, uživajte. :)

Spoiler for Hiden:
Takođe me je iznenadio kraj.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #598 : 22.10.2012. 18:37:55 »
Hvala bajone  :majstore

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Homeland
« Odgovor #599 : 22.10.2012. 19:46:04 »
Hvala Bajone, gledaće se.

Tags: