Autor Tema: Stargate Atlantis  (Posjeta: 69531 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #150 : 12.11.2009. 03:18:47 »
Izvini brate Parazitu, malo sam otupeo nakon deset sezona SG-1. Još sam u periodu oporavka. Možda sam trebao da zapalim za neku specijalizovanu banju? Znaš li za neku?   :(
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #151 : 12.11.2009. 16:28:39 »
Možeš ti zapalit i bez banje ;D
Bolje da  :-X

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #152 : 12.11.2009. 17:17:51 »
 offtopic

Mnogo si, bre, neozbiljan. Treba da pomognemo čoveku da odluči da li da gleda SG-1 pre SGA!

Po mom mišljenju najbolji iz SG franšize je film DSG. Znaš li koji je to film?
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #153 : 12.11.2009. 20:19:13 »
ajde bez zajebancije evo ovako.
Dao bi tri vrhunske serije ( po tvom izboru) da mogu opet pogledat SG1 bez da znan radnju.
veliki sam fan SG1 zato mi ova priča od početka baca na zajebanciju ili ću se s nekim posvađat oko serije,
zato mi je draže počet se zajebavat
svakome ko krene gledat bilo šta iz SG franšize dajem savjet da ogleda sve od početka, znaći
1. Stargate - film s Kurt Russell-om i James Spader-om
2. SG - 1
3. Na osmoj sezoni (ako se dobro sjećam od 10 SG-1) počinje Atlantis pa ko voli može gledat usporedo od tada SG1 i Atlantis, ali dajem savjet gledati jedno po jedno
4. Dva filma o SG1 dolaze na kraju SG1 i služe samo da zakljuće radnju SG1 ne tiču se Atlantisa
5. Nakon toga ostatak Atlantisa i Universe

U svakom slućaju da ne pišem puno ONAJ TKO POGLEDA PRVE 2 SEZONE SG1 ( jer po mom mišljenju radnja počinje tek nakon 1. sezone) I NAKON TOGA MU JE SERIJA GLUPA BOLJE DA ODUSTANE ODMAH ( i od Atlantisa i od Universe-a) I POČNE GLEDAT NEŠTO DRUGO (npr.Desperate housewives) JER OĆITO NIJE ZA SF

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #154 : 12.11.2009. 21:09:11 »
Ipak, znači, ne znaš koji je najbolji SG film. Pa "Družina Sinjeg Galeba"!  rofl
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #155 : 12.11.2009. 21:23:06 »
Palo mi je napamet D (the) Star Gejt - po srpski, ali ovo nikako rofl clapp clapp

Offline 100%SRB

  • Prevoditelj početnik
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 60
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #156 : 12.11.2009. 21:53:29 »
Evo za Parazita i ostale fanove SG-1, najnovija vest.
Radni naslov trećeg SG-1 filma je Stargate: Revolution i radnja će biti smeštena
između Continuum i SGU.

Na žalost zbog krize i lošeg stanja na tržistu DVD filmova, ovaj a ni Atlantis film, Stargate: Extinction,
neće skoro početi sa snimanjem.

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #157 : 15.11.2009. 09:34:52 »
Dao bi tri vrhunske serije ( po tvom izboru) da mogu opet pogledat SG1 bez da znan radnju.

...

U svakom slućaju da ne pišem puno ONAJ TKO POGLEDA PRVE 2 SEZONE SG1 ( jer po mom mišljenju radnja počinje tek nakon 1. sezone) I NAKON TOGA MU JE SERIJA GLUPA BOLJE DA ODUSTANE ODMAH ( i od Atlantisa i od Universe-a) I POČNE GLEDAT NEŠTO DRUGO (npr.Desperate housewives) JER OĆITO NIJE ZA SF


 smileyNO1

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #158 : 15.11.2009. 10:17:48 »
ajde bez zajebancije evo ovako.
Dao bi tri vrhunske serije ( po tvom izboru) da mogu opet pogledat SG1 bez da znan radnju.

samo nemoj bacati DVD, za ovo će se priroda pobrinuti.

Pita baka unuka: zlato moje, kako se zove onaj Švabo što nam stalno po kući stvari skriva?
Unuk: Alzheimer bako, Alzheimer...
May the Plasma be with you!

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21899
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #159 : 15.11.2009. 10:24:02 »
 rofl Dobar.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline riddick_xXx

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #160 : 21.11.2009. 19:28:08 »
Evo za 20tak dana sam odgledao celu seriju.Bas vrh uradjena...neznam zasto je pre nisam odgledao, ulazi u top 5 mojih najacih serija.
Iako su glumci relativno nepoznati, ovo je po meni jedina serija u kojoj me niti jedan glumac nije nervirao(slagacu mozda malo Dr.Weir).
Ali ovaj lik sto je glumio Johna Shepparda svaka mi cast, mada bas sam zgotivio i Ronona Dexa i McKaya.
Sad neznam dal da pocne da gledam SG1...znam da su se najverovatnije smoriti do jedno 5te sezone jer je to ipak snimano pre 10tak godina.
Ima li neko neki savet... :(

Neznam zasto su je otkazali, ali bolje da su nastavili sa 6tom sezone neko sto su poceli sa SGU.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #161 : 21.11.2009. 19:43:06 »
Ja ti, za razliku od SGA, i ne volim baš taj SG-1, ali poslušaj ove što je vole (npr. moga druga Parazita) i kreni da gledaš.

Nakon dve ili najviše tri sezone (po rečima ljubitelja SG-1, npr. moga druga Parazita) moći ćeš kompetentno da odlučiš da li vredi gledati dalje.
Obavezno, dakle, kreni sa gledanjem, a dalje... kako Bog da i sreća junačka! smileyNO1
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #162 : 22.11.2009. 00:04:35 »
bez obzira na onog ranije spomenutog švabu to su toliko dobre serije da se redovno osvejžavam probranim epizodama, a neke od double feature (duplih ili trostrukih) epizoda su bolje od mnogih filmova zadnjih godina.

Ako se ikada pojave blu-ray SG to će biti fešta
May the Plasma be with you!

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #163 : 22.11.2009. 00:13:54 »
100% ce izaci BR. A to cu onda i kupiti...

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #164 : 18.01.2010. 21:32:18 »
ljudi moze neki kratki opis ovoga i SG-1, posto nema na pocetku teme.
zavrsio sam BSG pa trebam neku seriju sa puno sezona  ;D

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #165 : 18.01.2010. 22:12:54 »
Grupa ljudi koju sacinjavaju naucnik i vojnici putuju kroz zvezdana vrata. :)

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #166 : 18.01.2010. 22:15:59 »
ljudi znaci nema sajlonaca  :'( nego jel ima neki redosljed posto vidim da ima vise serija koje pocinju sa stargate

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #167 : 18.01.2010. 22:22:41 »
Ups. Moja greska. Pomislih da je ovo SG-1. Ali i nisam mnogo promasio... :)

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #168 : 19.01.2010. 01:05:07 »
ljudi znaci nema sajlonaca  :'( nego jel ima neki redosljed posto vidim da ima vise serija koje pocinju sa stargate

Redoslijed ti je: SG-1, Atlantis, Universe. Tim redoslijedom ide i kvaliteta. Ako si ljubitelj SF-a, pripazi s SG-1. Stvara tešku ovisnost. ;D
Vjeruj mi na riječ, ja sam ga pogledao tri puta. Svih 10 sezona! 8)

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #169 : 19.01.2010. 12:40:43 »
Ako si ljubitelj SF-a, pripazi s SG-1. Stvara tešku ovisnost. ;D
Vjeruj mi na riječ, ja sam ga pogledao tri puta. Svih 10 sezona! 8)

Slažem se, ja se upravo spremam za još jedno gledanje, baš su mi pofalili  ;D

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #170 : 20.01.2010. 15:24:26 »

de, nemojte me navlačiti dok ne dođu BD

a baš bih mogao makar S 8,9 i 10...

hmm...



May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #171 : 23.01.2010. 16:39:29 »
paz' ovo:

"   Havajac Jason Momoa, 31-godišnji maneken i glumac, glumačku karijeru počeo je pokazujući mišiće u 'Čuvarima plaže', popularnom 'Baywatchu', a zadnje četiri sezone imao je zapaženu ulogu u seriji 'Stargate: Atlantis' (Ronon Dex). Sad će naslijediti Arnolda Schwarzeneggera u ulozi moćnog ratnika Conana.
  Prije nego što naslijedi Arnolda Schwarzeneggera u ulozi najmoćnijeg ratnika 'hiborijanskog doba', Howardove 'povijesti prije povijesti', Momoa se okušao u još jednoj ulozi u žanru 'mača i magije', kao Khal Drogo u pilot-epizodi HBO-ove ekranizacije 'Igre prijestolja' Georgea R. R. Martina.

   Tvrtka Lionsgate dugo je tražila novog Conana, a izbor je na kraju sužen na Kellana Lutza (Emmett Cullen u 'Sumraku'), Jareda Padaleckog (Sam Winchester u seriji 'Natprirodno') i mišićavca havajsko-irsko-njemačko-američkoindijanskog porijekla, koji je na kraju ulogu dobio zato što je ne samo šarmirao šefove Lionsgatea nego i vrlo impresivno vitlao mačem pred kamerama na probnom snimanju."
May the Plasma be with you!

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #172 : 23.01.2010. 17:19:08 »
jel moze ova serija da se gleda a da nije prethodno odgedana SG-1

Offline riddick_xXx

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #173 : 23.01.2010. 17:33:01 »
jel moze ova serija da se gleda a da nije prethodno odgedana SG-1
moze...ja sam prvo odgledao SG:Atlantis pa tek onda SG1...mozda ti samo dve,tri sitnice ne budu bile jasne.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #174 : 23.01.2010. 17:47:52 »
jel moze ova serija da se gleda a da nije prethodno odgedana SG-1

da ali nije to to, radije prvo odgledaj SG1 (koji je ujedno i dalko najkvalitetniji od sva 3 SG serijala)

Offline riddick_xXx

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #175 : 23.01.2010. 17:59:15 »
  Prije nego što naslijedi Arnolda Schwarzeneggera u ulozi najmoćnijeg ratnika 'hiborijanskog doba', Howardove 'povijesti prije povijesti', Momoa se okušao u još jednoj ulozi u žanru 'mača i magije', kao Khal Drogo u pilot-epizodi HBO-ove ekranizacije 'Igre prijestolja' Georgea R. R. Martina.
E jel se zna kada ce izaci ta serija...

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #176 : 23.01.2010. 18:45:49 »
jel moze ova serija da se gleda a da nije prethodno odgedana SG-1

da ali nije to to, radije prvo odgledaj SG1 (koji je ujedno i dalko najkvalitetniji od sva 3 SG serijala)
da ali to su cele 10 sezone...malo mi mnogo  ;D
pocecu, nadam se da je toliko dobra da bi mogo da odgledam sve do kraja

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #177 : 23.01.2010. 19:37:34 »
  Prije nego što naslijedi Arnolda Schwarzeneggera u ulozi najmoćnijeg ratnika 'hiborijanskog doba', Howardove 'povijesti prije povijesti', Momoa se okušao u još jednoj ulozi u žanru 'mača i magije', kao Khal Drogo u pilot-epizodi HBO-ove ekranizacije 'Igre prijestolja' Georgea R. R. Martina.
E jel se zna kada ce izaci ta serija...


Now comes word straight from HBO programming chief Michael Lombardo that he has seen footage from the pilot episode and that he believes its chances for getting a full greenlight are “very strong.”

Everything looks fantastic. The director got great performances. Unlike a lot of projects like this, everything was shot on location. It has such a rich texture that it looks more expensive than it actually was.

The fantasy is so incidental, it has a very adult tone. You forget it’s fantasy while you’re watching it, and that’s what I love about it.

Lombardo went on to state that he “would be surprised if it doesn’t [get greenlit]. It has everything going for it,” and that if all went well, we could very well see the Game of Thrones HBO series begin in March or April of 2011.

A couple more details about the pilot episode: it will be using some CGI effects, mainly for backgrounds, dragon’s eggs, and animals like the direwolf. Fans of the books will also be happy to know that they are keeping true to the distinguishing colors that different families wear.
May the Plasma be with you!

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #178 : 24.01.2010. 01:02:45 »
da ali to su cele 10 sezone...malo mi mnogo  ;D
pocecu, nadam se da je toliko dobra da bi mogo da odgledam sve do kraja

Možda se čini mnogo, al meni je bilo malo  :(

Offline SDF1

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Re: Stargate Atlantis
« Odgovor #179 : 24.01.2010. 02:38:55 »
jel moze ova serija da se gleda a da nije prethodno odgedana SG-1

da ali nije to to, radije prvo odgledaj SG1 (koji je ujedno i dalko najkvalitetniji od sva 3 SG serijala)

Ja bi sve vas koji tek krecete u Stargate avanturu savetovao, da prvo pogledate Stargate film iz 1994. sa Kurt Russell-om i James Spader-om, u glavnim ulogama. Tu su objasnjene neke osnovne, uvodne stvari i neki bitni likovi (na prvom mestu bitni za SG-1, a kasnije i za SG-A, ali manje).
A posle toga bi po redu isao SG-1, gde se pocetak prve epizode linearno nastavlja na film, a kasnije dobija novi zaplet za seriju. Radnja SG-Atlantisa pocinje s pocetkom 7og ili 8og serijala SG-1 (sad se ne secam najbolje).
Meni je SG-A isto prvi dosao pod ruke, i prvo sam njega pogleda, tako da moze prvo i SG-A, pa SG-1. Mada - red je red.
Ali prvo film, pa onda ostalo. Ima sad i produzena verzija, dobra je.

Tags: