Autor Tema: The Walking Dead  (Posjeta: 539469 )

0 članova i 3 gostiju pregledava ovu temu.

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2520 : 29.03.2016. 10:08:58 »
S06E15

Još jedna solidna epizoda, moglo je bolje ali...

Spoiler for Hiden:
...ja uvijek gledam širu sliku ove serije i ne obazirem se previše na kvalitet svake pojedinačne epizode. Da je svaka epizoda sa radnjom za sebe ova bi bila jedna od lošijih sa niđe veze momentima, ali, ovo je jedan dio velike slagalice i svaki momenat ima svoje mjesto.
Da krenem sa Carol, po meni nisu "ustali" lik kako mnogi kažu. Žena je i dalje badass, jednostavno nema te osobe koju kad tad sve ne sustigne. To je i napisala u pismu, ne može više ubijati, ali mora da zaštiti voljene i zato ide. I na cesti je morala ih pobiti jer su bili prijetnja njenima u Alexandriji. Žena se stvarno slomi i plače, ali to joj dođe kao super diverzija.
Zašto auto ni jedno nije uzela, njeno ima probijenu gumu a njihovo probijen rezervoar ako je ko primijetio. A pitanje je da li je otišla preko polja.
Dalje, jeste glupo što su onako otišli van zidina. Ali jednostavno sada smatraju kako su svi jaki i tako da Alexandriji nije ostala ne čuvana. A i ovamo su svi u paru, osim Daryl što se poveo osjećajima i krenuo sam.
Vani su svi po jedan od ljubavnih parova tako da su svi potencijalne mete za Neganovu Lucile, i naravno Daryl kao najveći šok za fanove.

Jedino što im ne bi oprostio jeste ako ostave nepoznanicu do sedme sezone koga je Negan smakao.

ZAVIRIMO U EPIZODU - Epizoda 6.16 - Last Day on Earth - FINALE SEZONE

http://okruzen-mrtvima-novosti.blogspot.ba/2016/03/zavirimo-u-epizodu-epizoda-616-last-day.html?m=0

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2521 : 29.03.2016. 10:26:21 »
Dopala mi se epizoda, uvod u koljačinu. Očekujem veliki cliffhanger u zadnjoj.
Mrzim lopatare i limune

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2522 : 29.03.2016. 10:48:23 »
Nije mi se svidelo to

Spoiler for Hiden:
Što ponovo kad odstupe od stripe to izgleda glupo,prvo nam u jednoj epizodi predstave Rika i ekipu kao krvavi delta force odred koji melje sve pred sobom,čemu to uopšte,u stripu se tek kasnije saznaje da Negan ima te izdvojene baze a ovde je Rik pobio gomilu ljudi već i nakon toga taj isti dela force biva uhvaćen u zamku  :facepalm  ,ok mogu da progutam ovo da je Deril bio uzrujan ali smešno je to da su pre par dana preživeli otvoreni napad od brojčano jačeg neprijatelja a sad ti isti ih "prejebu" u šumi gde bi Deril kao vrhunski tragač to trebalo da predvidi ,pa onaj lik nije mogo da se snadje u šumi a sad će da zaskoči Derila,ma daj

Rekoh već i da je strip španska serija,čitam ga opušteno ali tamo ovakvih scena bar nema i Kirkman(il ko beše piše) bar obraća pažnju na detalje,ovde kao da ih boli uvo za neku logiku

Od vrhunske prve sezone došli smo to ovog,što je najgore,meni je osobno smetalo to kad ljudi stalno izvlače nešto negativno i kritikuju a sad sam došo u situaciju da i sam pljujem seriju posle svake epizode

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2523 : 29.03.2016. 11:21:34 »
Umro sam od dosade tokom epizode. Jedva čekam finale, pa da ih ne gledam neko vreme. I onda se sledeće sezone opet vrtimo u krug s pričom.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2524 : 29.03.2016. 11:25:06 »
Ma ja cu odgledam jos ovu poslednju ep... a sledecu sezonu cu cekati da izadje cela pa je pogledam za vikend... a ne ovako da me nerviraju svake nedelje....  rofl
jedno vreme sam prestao da citam strip... pa sam nastavio skoro i sad mi je mnogo dobar...

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2525 : 29.03.2016. 14:54:57 »
Bruka kako je sve ovo predvidljivo bilo...

Spoiler for Hiden:
Od kako je Dvajt ulovio Glena i Mison, mislim bas se vidjelo cim su stali da ce da se nesto desi... pa onda i da ce Deril da se vrati i on ce upanut u zamku...
Kerol je zbilja force of nature, kakav Sci-Fi, cime ona zena ispali rafal u ono njihovo auto, haos... Odjednom poce da puca iz ruke, a ne sjecam se da sam vidjeo da je nosila neku pusku, a ni da je mogla sakrit onamo, mozda neki pistolj (al revolver neki cini mi se) tako da opet ne moze onako ispalit valaa (ili mozda moze?)...

Koliko je prirodnije bilo onaj comic relief izmedju Rika i Morgana, no svaki pokusaj retardiranog Judzina... a da ce ga ubit vise, kakav promasaj u castingu...
A smijesno mi kad opkolise Glena i Mison, a ova se hvata za onu katanu kada ih moze dohvatiti....  rofl


Da vidimo i toga Negana, a taman ocekujem kako ce bit cliffhanger i nece se znat koga je ubio... Posto su scenaristi pizde, ja vjerujem da ce Rosita biti potrosni materijal umjesto Glena... Ne vjerujem da ce Mison, a Deril je "save Daryl or we riot" / fan favorite... tako da ostaje Glen koji je sve moguce prezivio, a i cuo sam bezbroj puta za tu legendarnu scenu izmedju Negana i Glena u stripu koju na kraj nece napravit na TVu...

Ali mene bas zanima kako se oni izvucu iz svega toga, dodje li Rik i ekipa i spase ih ili ih Negan pusti da posalju poruku svojima... to me bas zanima.


Sirenje TWD univerzuma je sporo, moze se rec i ocajno. A to nesto pokusavaju sa Saviorsima i Hilltopom, ali mora to MNOGO bolje.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2526 : 29.03.2016. 17:50:04 »
Najbolje u epizodi je pjesma od Casha. Sve ostalo za zaborav.

Offline Praetorian

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2527 : 30.03.2016. 12:47:43 »
Uzas od epizode  :facepalm

Offline The Caped Crusader

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 52
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2528 : 30.03.2016. 14:57:40 »
Pogledana 15 ep :) Bolja epizoda od prethodne ali...
Spoiler for Hiden:
vrte se u krug. U svakoj epizodi imamo to da njih neko opkoli/uhvati. U ovoj cak dva puta, najpre Carol a onda Michone, Glenn i Daryl. Iritiraju me takve situacije, ispada da su obicni amateri...
Sto se tice Carol, ono pucanje iz rukava... :ccc: pistolj ne moze onako da opali rafalno, a bilo sta drugo ne moze da stane u rukav... Scena je lose izgledala i preteruju sa tim badass momentima.
Ono sto sam ranije pricao da su nasi junaci postali negativci dovelo je do toga da na kraju kada je onaj upucao Daryla nisam se ni potresao. Cak bih i voleo da Daryl umre, sto da ne... I i finalu bilo ko da pogine bice mi svejedno, jer sam izgubio povezanost sa likovima.
Sad cekamo Negana. :)

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2529 : 30.03.2016. 17:10:32 »
Kaže moja djevojka, što nam TWD uradi pa jedva čekamo da neko pogine i jedva čekamo da se pojavi najveći negativac u seriji. rofl

Poslano sa mog T03 koristeći Tapatalk


Offline ciprijani

  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2530 : 30.03.2016. 18:41:00 »
Izglega je "Glen" bio u Srbiji pre par dana.. Na oficijenom instagram profilu okacio dve slicice iz Beograda :)


Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2531 : 30.03.2016. 23:23:53 »
Spoiler for Hiden:
Nemam pojma šta je imala u rukavu, ali Scorpion je automatski pištolj, i velik je kao malo veći klasični pištolj. Inače je strašno neprecizno oružje.


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2532 : 31.03.2016. 14:26:26 »
Ovo je Neganov intro i monoglog u idućoj epizodi. Ja ga nisam poslušao jer ima spoilere.
http://vocaroo.com/i/s1zbuxttksLk
Mrzim lopatare i limune

Offline The Caped Crusader

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 52
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2533 : 31.03.2016. 14:56:36 »
Ovo je Neganov intro i monoglog u idućoj epizodi. Ja ga nisam poslušao jer ima spoilere.
http://vocaroo.com/i/s1zbuxttksLk
Uh gorim od zelje da otvorim ovo ali cu pokusati da se suzdrzim i sacekam ponedeljak :)

Sto se tice scorpiona
Spoiler for Hiden:
bilo je razgovora na jednom forumu o tome. Uglavnom saglasili su se da scorpion ne zvuci tako a da cak i ne moze da stane u rukavu. U rukav moze da stane neki omaleni pistolj. U ovom slucaju, u seriji, jedino su mogli da iskoriste neko modifikovano oruzje ali je teska verovatnoca da bi oni mogli to i da naprave. Uglavnom scenaristima nije prvi put da imaju istupe sa oruzjem... Najpre ona Darylova bomba u tenku, a onda bazuka na motoriste i sada Carol.  A da ne pricamo o tome kada rafalno pucaju na zombije a ne menjaju sarzere... Ocito se ne snalaze najbolje :) Ali dobro to su i neke sitnice koje i nisu u prvom planu :)

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2534 : 31.03.2016. 15:15:40 »
heheheh... evo ovde mozete naci odgovor na vase pitanje sta je Kerol imala mada sam ja to vec znao  ;D http://www.imfdb.org/wiki/Walking_Dead,_The_-_Season_6
Ono sa rucnom bombom i tenkom je tacno... dokazano vec naravno kod starijih tenkova ako se bomba ubaci brze nego sto on zatvori izvlakac bomba rasnese i zapali municiju u kabini... Ima par pravih snimaka u ratu u Siriji kod starih ruskih tenkova... A bazuka u jezeru jeste prava komedija  rofl  rofl  rofl

Offline The Caped Crusader

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 52
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2535 : 31.03.2016. 16:41:14 »
Ajde ovo sa Carol da kazemo da moze da prodje, ali opet je prilicno nemoguce da stane u rukav. Zanemarimo to i recimo da je nekako uspela da ga sakrije i da je izvela to sto je izvela.
Sto se tice tenka, kod modernih tenkova je ubacivanje bombe neizvodljivo. A tenk u seriji je M60 gde njegov mehanizam to ne dozvoljava

Moguce je kod nekih tenkova sa rucnim punjenjem, kao sto si ti napisao. Ali da bi se to izvelo potrebno je tempirati i ubaciti bombu i pogoditi tacno u sekundi vremenski interval uvlacenja granate... Opet jako tesko... :)

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2536 : 31.03.2016. 17:03:18 »
Mac 11 je mali i jedino da ga je sakrila da je imala onaj sa okvirom od 10 metaka... a za tenk naravno samo ako ubodes pravi tajming....
ali dobro ovo je serija oni uvek ubodu pravi tajming i imaju najvise srece kad pucaju... hahahhaha...  rofl

Offline The Caped Crusader

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 52
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2537 : 03.04.2016. 22:28:54 »
Veceras poslednja ep, uh uh bice  liz-liz

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2539 : 04.04.2016. 09:19:05 »
(-_-)
Spoiler for Hiden:
Totalno razocarenje.Cela epizoda deluje na brzinu sklepana; deo sa Carol i Morganom je bio skroz bezveze- mozda je taj deo trebao da pokaze neku emociju, zrtvovanje njegovih uverenja jer je Morgan prekrsio svoj kod sa neubijanjem, ali sto se tice mene, pisci u tome nisu uspeli.
Carol-  meni je njena transformacija iz assassin creed-a u zenu pred nervnim slomom, koji je razumljiv, bila obecavajuca; neki potencjal se mogao videti...ali u ovoj i prosloj epizodi ja sam samo htela da se ona skloni s ekrana.
JDM je ok Negan. On moze da iznese/odglumi tu kombinaciju dopadljivosti i brutalnosti u jednom koji i cine Negana jednim od najinteresantnijih likova u stripu. Nazalost, nisu dali ljudima koji nikad nisu citali strip (a ni nama koji jesmo) nikakvu priliku da ga i u potpunosti vidimo kao negativca i zamrzimo.
Kraj me razocarao jer je sva ta neizvesnost i tenzija koju su gradili potrosena jeftino na najgori moguci nacin. Pussy move koji nisam ocekivala od Kirkmana. Ja ne verujem da ce finale generisati diskusiju a la "John Snow is dead/not dead"; vec vise diskusiju oko toga kako su supeli da upropaste fenomenalnu priliku.

Offline ailtonrs

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2540 : 04.04.2016. 11:52:13 »
E sad je stvarno
Spoiler for Hiden:
Glen mrtav...ako prate strip...to je to

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2541 : 04.04.2016. 12:18:06 »
Spoiler for Hiden:
U globalu sam zadovoljan sa epizodom,no da ne smaram sad,ne vidim poentu toga da ne otkriju koga je prebio ,isuviše me to podseća na scenu iz GOT-a  thumb-down

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2542 : 04.04.2016. 14:32:43 »
E sad je stvarno
Spoiler for Hiden:
Glen mrtav...ako prate strip...to je to

Pa da, ako "prate", dosta su puta pokazali da su pizde i da ne smiju da ubiju glavne likove, evo sad da vidimo.

A mnogo ste ljudi naivni ako ste mislili da nece zavrsit sa ovakvim cliffhangerom... A i ja sam bio naivan bogomi prije, no se dozvah pameti...

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2684
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2543 : 04.04.2016. 18:13:02 »
Spoiler for Hiden:
Grupa od stotine zlih ljudi je preživela sve te teške godine i svi slušaju velikog vođu.
Pritom su sveznalice i svemogući.  ??? Izgleda da su baš odani jedni drugima i vođi.

One brojne barikade su me načisto smorile, jedino mi je bilo zanimljivo kad se pojavio Negan.
Ne vidim nikakve naznake da je izubijao Glena, čak bih se kladio da nije njega. Jedino mi Judžin pada na pamet.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2544 : 04.04.2016. 18:18:31 »
pogledana 16ep
Spoiler for Hiden:
Ma daj kakava je bila cela sezona takva je i ova mozda i najgora od svih... Toliko su bili ocajni da su morali da nas ostave u neizvesnosti jer drugi naci da pridobiju gledanost ocigledno nisu imali

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2684
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2545 : 04.04.2016. 18:20:51 »
^
Spoiler for Hiden:
Ni to nisu baš uspeli. Meni bi bilo svejedno i da je ovo zadnja epizoda serije.  ;D

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2546 : 04.04.2016. 18:23:45 »
Ada kada zavise od gledanosti sa Balkana. :)

Bitno je da ih ispostuju US mediji sa ishajpovanim reviewima i milione komentara "wooooow, can't wait for next season!!!!" i da bude hiljade diskusija ko bi to mogao bitiii...

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2547 : 04.04.2016. 18:58:57 »
http://carl-greyems.tumblr.com/private/142035415291/tumblr_o4xdeaiypi1v88mdc

btw
Spoiler for Hiden:
šta mislite hoće li Rick i ekipa bit Neganove kujice ili će odmah krenut u riješavanje problema? Realno cmizdrili su svi ko curice osim Daryla i Abrahama, manje ih je, plus Negan je deset puta luđi od Ricka :D
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2548 : 04.04.2016. 20:01:50 »
Ma sta mi pricas ziveo sam u americi, za njih je ovo ludnica napalili se svi :D
« Zadnja izmjena: 04.04.2016. 20:26:41 groznim84 »

Offline The Caped Crusader

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 52
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2549 : 04.04.2016. 20:27:44 »
Ovo finale je sigurno najlosije finale sezone od svih prethodnih. U to ubrajam i finala sezona i polusezona...
Smeta mi ovako jeftin i naivan i dosadan kraj sezone. Ono sto mi jos vise smeta je prica koju su izgradili i na sta su bacili i sat vremena ali i osam epizoda
Spoiler for Hiden:
Carol i Morgan, najslabiji deo finala. Ne mogu medju njima da stvore emocije. Za Carol u potragu cak nije ni posao ni onaj lik koji je spavao sa njom, niti Maggie (nije se razbolela kad je cula da je Maggie otisla) niti bilo ko drugi, a Rick koji je sa njom najblizi se vratio kuci... Druga stvar je sto su Morgana jako predstavili kao nekog ko ne ubija i sa time smorili kroz citavu sezonu a onda on odjednom, bez da trepne, ubije coveka zbog Carol koju skoro da jedva i poznaje. :/ Tu su apsolutno podbacili. Jedino sto je dobro su oni likovi na konjima koji mogu biti od velike pomoci
Sto se tice Ricka i ekipe
Spoiler for Hiden:
Previse se vremena potrosilo na ono kruzenje sa kombijem. Razumem da su hteli da pokazu koliko su Saviorsi mocni, ali moglo je to puno bolje... Retardirano je to sto su na pocetku ep pricali kako zele da izbegnu sume i krecu se otvorenim putem, a na kraju izaberu da se probiju kroz sumu? Pesaka? I to u mrklom mraku... Ma zajebi...
Poslednjih 10 minuta epizode su jedino sto vredi u ovom finalu, ali nije da je bilo savrseno
Spoiler for Hiden:
Kroz strip sam Negana malo drugacije zamisljao :) Medjutim i ova interpretacija Negana je odlicna. Izgledao je nekako sarmantno i jezivo u istom trenutku :) Ja bukvalno nisam disao dok je govorio!!!
I Rick je u tih 10 minuta bio zapazen. Nikad ga nisam video onako uplasenog, a apsolutno je zasluzio to sto se grupi dogodilo
Sto se tice eci peci pec igrice, 99% je Glenn upoznao Lucille. Taj 1% sumnje je ono sto ga je Negan vratio nazad kada je Glenn skocio da zastiti Maggie.. Mislim sto se mene tice svejedno je ko je skoncao, potpuno sam ravnodusan
Rezime je da je 10 dobrih minuta malo i nedovoljno. Da su poslednje epizode bile kvalitetne pa i da im oprostis, ali posto nisu, ovom epizodom su samo usrali motku