Autor Tema: The Walking Dead  (Posjeta: 539393 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Darj-DaNte

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 282
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2070 : 13.03.2015. 16:04:06 »
Da, zato sam i rekao da serija ima stvarno očajnih scena. Donekle mi to širenje zombija i uništavanje ljudske vrste i dođe sasvim solidno odrađeno, jer je zaista teško napraviti post-apokaliptičnu seriju sa zombijima i objasniti sam njihov nastanak. Ali je po meni najgluplji deo serije bio kada su rekli kako svako ko umre postaje zombi, te kako je to u njihovom sistemu, uopšte nisu objasnili otkud to. Tačnije donekle i jesu, ali je objašnjenje krajnje idiotsko. Tako da kao što već napomenuh, ima serija dosta slabih trenutaka, gde se vidi da im je ponestalo ideja. Inače što se tiče psihe ljudi, sasvim mi je normalno da svi oni imaju trenutke slabosti, te da bi radije da umru nego da nastave borbu, iako nije bilo mnogo takvih scena, što je i dobro, jer takve scene znaju biti dosadne u prevelikoj količini. Što tiče toga koliko je vremena prošlo od kako je počelo sve to, pa po meni je prošlo sasvim dovoljno, živeti na otvorenom i biti vreban od zombija i danju i noću zna da izludi čoveka, zato me ni ne čudi što su neki od likova u prvoj sezoni odabrani da poginu bezbolno.

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2071 : 13.03.2015. 23:17:25 »
Seriju posmatrate iz pogresnog ugla. Ona ne prati zarazen svet ili Ameriku. Serija prati grupu ljudi koja prezivljava u nastalim okolnostima.
Naravno da negde u Njujorku postoje ljudi, naucnici, FBI, CIA, i sta ti ja znam koji se trude da pronadju virus i spasu svet, ali je to za Rika i njegovu grupu nebitno. Oni niti su naucnici, niti ljudi koji spasavaju svet. Oni prezivljavaju, sto su i iks puta naglasili.
Druga stvar, zasto nema objasnjenja kako se sve dogodilo i kako je nastalo? Zato sto ni sama grupa to ne zna. Trude se da prezive, na to su fokusirani. Kad oni budu saznali, saznacemo i mi.
Zamislite da se stvarno dogodi zombi apokalipsa, i da se nas  desetak ljudi sa foruma nadje u jednoj grupi. A nas desetorica smo studenti, taksisti, bankari, obicni ljudi koji su radili obicne poslove. Da li bi nasa grupa u toj situaciji pokusavala da spasi svet od virusa ili bi se jednostavno trudila da prezivi? Tako i oni. E sad, sto su i odredjene scene kroz koje prolaze glupe i sto se vecina stvari ponavlja, to je vec druga stvar.

Offline aleksa71

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2072 : 16.03.2015. 13:11:18 »
Jos nije preveo (zaspao Zoki)  :o  :ccc:  Epizoda je  :majstore
If you want to fuck the sky, learn your dick to fly!

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2073 : 16.03.2015. 16:35:36 »
Super epizoda. Finale sezone bi trebalo bit odlično.
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2074 : 16.03.2015. 18:45:06 »
Jos nije preveo (zaspao Zoki)  :o  :ccc:  Epizoda je  :majstore

Jbg radni ponedjeljak

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline dulejr

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2075 : 16.03.2015. 22:58:35 »
Jel gledao neko na TV-u? Ja sam gledao preko Total TV-a. Na FOX HD ne valja prevod, jel tako uvek ili se sad potrefilo, na običnom FOX-u je normalan.

Spoiler for Hiden:
« Zadnja izmjena: 17.03.2015. 01:22:36 dulejr »

Offline Iron Man

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2076 : 16.03.2015. 23:51:28 »
Spoiler for Hiden:
Mrzim ovo kad zavolim nekog lika pa ga ubiju, dobar je bio Noah  :(

Offline wooshoo

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 223
  • Spol: Ženski
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2077 : 18.03.2015. 17:35:40 »
Zbog ove ludačke Kerol sam skoro spremna da im oprostim scenu sa kombijem u Atlanti. Dobro se kreću u zadnjih par epizoda  clapp

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2078 : 19.03.2015. 07:35:25 »
Pogledana 14.  :)


Daryla tamo nema tako da njega i nisu mogli pokvariti. Od početka mi je omiljen lik, ali mu se Rick i Carol polako približavaju pa da objasnim jer je to i jedino valjalo u prošloj sezoni i to je zanimljivo jer mi je Carol uvijek bila nezanimljiv lik. Cijela ta karakterizacija napravljena samo za Carol i Ricka
Spoiler for Hiden:
cijeli onaj odnos između njih u prošloj sezoni je najbolje iz te sezone. Njih dvoje su se u tom razdoblju mijenjali. Ona je ubila one, a on je postao sve luđi i luđi što je sve krenulo kad je izgubio ženu i to je njega više potreslo nego Carla. Carl je klinac i imao je taj početni šok. On se stalno mijenja i promijenit će se još mali milijun puta. Onda je normalno da Ricka to više sjebe jer im je vođa, jer se mora brinuti i za Carla i za sve ostale. Njihov pregovorač i donositelj teških odluka. Zato je sadašnji Rick tako brz u odlukama što mu je pomoglo i prijašnje iskustvo. I dalje je on moralan, ali moralan samo za SVOJE dvorište. Dakle, samo za svoju grupu. Zato je sad tako odlučan da ih ubije i zato se želio vratiti natrag. Nedovršen posao. Koliko je to loše/dobro za grupu, vidjet ćemo.

Isto tako je činjenica da sam imamo tri vođe u grupi. Rick, Daryl i Carol. Daryl je od početka desna ruka Ricka i njihov vođa iz sjene. Carol će tek sad u ovoj sezoni sigurno postati njihov vođa na razini Ricka. Oboje mogu donositi teške odluke, to su pokazali u prošloj sezoni, a Daryl je njihov pas tragač.

Takva grupa gdje imaš tri različite vođe + dosta dobrih ljudi koji se znaju boriti mogu protiv svakoga.

Bold.

I to je to. Sve ostale scene sa drugima koje jesu potrebne, ali su jednostavno bez ikakvog efekta.
Spoiler for Hiden:
mislim, sad su oni našli lika na kojem će biti fokus u jebenoj 14. epizodi, dvije epizode prije kraja. To je Eugen  :facepalm kužim kaj su htjeli. Eugen je neprihvaćen najviše od svih. Misle da se ne može brinuti za sebe, a kamoli spasiti nekoga i sad su nam to prikazali kako je on skupio muda i uspio preći tu barijeru. Super, ali dajte to onda na početak, a ne pred sami kraj. Mislim, Eugen  rofl rofl

Slažem se sa wooshoo oko Carol. Najdivniji zločesti lik ove sezone. Nakon toliko loših scena, ona je za mene svjetlo na kraju tunela. Kao neka vještica. Ivicu ima, samo joj fali Marica. Nadam se da će ju naći. Ako ne, zasadit će

Uglavnom, Rick, Carol i Daryl i dalje najbolji likovi. Svaku scenu s njima volim pogledati. I lijepo sam se naježio kad je Carol Ricku rekla ono na kraju. Ma tooo! Samo naprijed.

Hvala na prijevodu Zoka brzi Gonzalez.
« Zadnja izmjena: 19.03.2015. 07:44:31 Mulder »

Offline wooshoo

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 223
  • Spol: Ženski
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2079 : 19.03.2015. 18:29:57 »
Spoiler for Hiden:
Uglavnom, Rick, Carol i Daryl i dalje najbolji likovi. Svaku scenu s njima volim pogledati. I lijepo sam se naježio kad je Carol Ricku rekla ono na kraju. Ma tooo! Samo naprijed.
:naklon:

Eugene je jedan običan mlakonja... krajnje je vreme da bude poručkan a i sveštenik.... :vid-ga:

Offline Nightmaster

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • No Sleep
    • Samo-opusteno
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2080 : 20.03.2015. 00:04:12 »
Sveštenik mi opasno ide na ganglije...  :dash

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2081 : 20.03.2015. 01:37:10 »
Pojavilo mi se ovo na recommended na YT, zanimljivo i dobro deluje. Obisao bi tako neko mesto ili slicno  :)



Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2082 : 20.03.2015. 01:57:38 »
Bio na tome nekoliko puta kad sam išao na horor konvencije, pogotovo After Dark Horrorfest koji se sad zove Originals. Frightfest Film Festival. Imaš svačega, i Zombie Walk koji je skroz guba  ;D (Rijeka ga je dobila prije koju godinu) i različitih Universal horor ikona.
« Zadnja izmjena: 20.03.2015. 02:00:04 Mulder »

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2083 : 20.03.2015. 11:42:03 »
Ostavi nesto ne probano  za zabavu kada ostaris :). Svuda si bio, sve si video :).

Offline wooshoo

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 223
  • Spol: Ženski
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2084 : 20.03.2015. 17:31:35 »
Mislim da Zombie walk ima i u Beogradu ali nikad ne znam kada je tačno pa propustim  :facepalm

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2085 : 21.03.2015. 08:37:43 »

Offline dulejr

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2086 : 21.03.2015. 11:43:05 »
Mislim da Zombie walk ima i u Beogradu ali nikad ne znam kada je tačno pa propustim  :facepalm

Ima, krecu uvek od trga valjda. Ali to je kod nas slabo promovisano, fazon dan ranije pise na nekim portalima i to je to.

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2087 : 23.03.2015. 21:30:03 »
Neka netko od stafa obriše ovu 16-u epku koju sam krivo uploudao umjesto 15-e  :facepalm
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2088 : 23.03.2015. 21:32:46 »
dome strpi se jos tjedan dana  ;D

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2089 : 26.03.2015. 03:04:12 »
Vidim niko nije popljuvao zadnju epizodu.. pa dobro, onda necu ni ja :D


Rick se pretvara u guvernera. Jedva cekam finale da e odmorim od ovog smeca do jeseni.  clapp

Offline cedomirovic

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • Volim šlag.
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2090 : 30.03.2015. 14:33:10 »
23 awesome moments from 'The Walking Dead' season finale http://mashable.com/2015/03/30/the-walking-dead-season-finale/?utm_cid=hp-hh-sec

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2091 : 30.03.2015. 15:49:42 »
Prevedena zadnja epizoda i unatoč dežurnim čangrizavcima meni je ova sezona možda i najbolja do sada...  :P

P.S. Iz noćne sam pa ako ima neka pogreška dojavite

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2092 : 30.03.2015. 16:34:50 »
Hvala zoki za sve  clapp clapp clapp!!!!
Hvala i nemanji za WEB-DL

Offline aleksa71

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2093 : 30.03.2015. 16:43:48 »
Prvo izađe titl pa ondaK serija  ;D
If you want to fuck the sky, learn your dick to fly!

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2094 : 30.03.2015. 17:15:39 »
zadnja scena me podsjetila na:



 rofl

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2095 : 30.03.2015. 19:48:57 »
Dobra epizoda, jako dobra, ali imao sam osecaj da je ostala nedorecena sezona. Ovo je mogla biti savrsena pretposlednja epizoda, kao dobar uvod u poslednju. Takav sam osecaj imao iako je epizoda bila duza i jako kvalitetna.
Spoiler for Hiden:
Desavanja u epizodi se nikad ranije nisu ovako odvijala. Rick preuzima kontrolu nad gradom na njemu nesvojstven nacin. Jeste ubio onog lika, ali nije on doneo odluku, on bi ga postedeo. I Glen je postedeo svog napadaca, kao i Meg oca Gabriela. Izgleda da su ipak par nedelja izolovanosti od spoljasnjeg sveta i adaptiranja normalnom zivotu imala jak uticaj na grupu. Na njihovu ljudskost.
Sa druge strane, nisu izgubili razum. To je pokazao Rickov govor, kao i scena sa Michonne koja ponovo uzima mac jer shvata da je sloboda zabluda i da ne zive u slobodnom svetu.
Jedino me kopka stvar oko Morgana. Ono sto je napisao na mapi pokazuje koliko veruje u Ricka, i da Ricka smatra dobrim covekom i covekom koji je putokaz u ovom uzasnom svetu. Strah me da zbog onoga sto je video, i nacina na koji su se ponovo sreli, moze da promeni misljenje o Ricku. Nadam se da se to nece dogoditi jer je potreban grupi i Ricku.

Offline TozABG

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2096 : 30.03.2015. 20:17:34 »
Dobra epizoda, jako dobra, ali imao sam osecaj da je ostala nedorecena sezona. Ovo je mogla biti savrsena pretposlednja epizoda, kao dobar uvod u poslednju. Takav sam osecaj imao iako je epizoda bila duza i jako kvalitetna.
Spoiler for Hiden:
Desavanja u epizodi se nikad ranije nisu ovako odvijala. Rick preuzima kontrolu nad gradom na njemu nesvojstven nacin. Jeste ubio onog lika, ali nije on doneo odluku, on bi ga postedeo. I Glen je postedeo svog napadaca, kao i Meg oca Gabriela. Izgleda da su ipak par nedelja izolovanosti od spoljasnjeg sveta i adaptiranja normalnom zivotu imala jak uticaj na grupu. Na njihovu ljudskost.
Sa druge strane, nisu izgubili razum. To je pokazao Rickov govor, kao i scena sa Michonne koja ponovo uzima mac jer shvata da je sloboda zabluda i da ne zive u slobodnom svetu.
Jedino me kopka stvar oko Morgana. Ono sto je napisao na mapi pokazuje koliko veruje u Ricka, i da Ricka smatra dobrim covekom i covekom koji je putokaz u ovom uzasnom svetu. Strah me da zbog onoga sto je video, i nacina na koji su se ponovo sreli, moze da promeni misljenje o Ricku. Nadam se da se to nece dogoditi jer je potreban grupi i Ricku.
iTransformerz, nije to on napisao. Je l se se secas da to to ovaj ridjokosi napisao pre nego sto je kreno ka dc-u. Valjda je ovaj nasao tu mapu

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2097 : 30.03.2015. 20:30:41 »
Pokusavam da se setim, ali ne uspevam. Cak i da nije on napisao, on snazno veruje u to sto je napisano i Ricka.
Videcemo kako ce se njihov odnos razvijati.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2098 : 30.03.2015. 20:34:50 »
Slabašno finale.

Nema tu razuma
Spoiler for Hiden:
oko takvih stvari. Ubio ili ne, on je ubio čovjeka. Budimo realni i pokušajte shvatiti da su ljudi šopani od djetinjstva sa žutilom i crnom kronikom i samim time gube svoj moralni kod i zato će uvijek biti zemljana koji će opravdavat ubojstva. To nije razum bez obzira kakav je svijet u pitanju. Isto kao što Deana nema razum tako što ga je ostavila unutra.

Razum u ovoj situaciji gdje imaš zlostavljača svoje žene i na kraju ubojicu kad mu je presjekao vrat je ovaj: pošaljite ga van grada. To je to. Jel mu prilika pružena? Je, i to više puta jer je Deana znala što radi. Nažalost, i ovaj vaš svijet je u totalnom kurcu kad vidim da mi netko brani ubojstvo drugog čovjeka bez obzira kaj smo svi mi za Ricka. Trebalo ga je van poslati i neka se sam snalazi. Ni to nije ne znam kakav razum, ali je najbolje rješenje.

Očito je gdje idu sa Morganom. Morgan je čista suprotnosti Ricku. Morgan je Rick sa početka serija. On je alternativna verzija Ricka i sad ćemo vidjeti kako se snaći u svemu tome.

Najbolji likovi serije nakon 5 sezona: Daryl, Carol i Rick.
Najgori likovi serije nakon 5 sezona: svi ostali buahahahaha.

Morgana ne računam, ali već vidim da će biti dobar.

Sezona ZA zaborav. 5/10

Odoh si malo stripove pročitat.

Zoka  drinks

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2099 : 30.03.2015. 20:53:49 »
Slabašno finale.

Nema tu razuma
Spoiler for Hiden:
oko takvih stvari. Ubio ili ne, on je ubio čovjeka. Budimo realni i pokušajte shvatiti da su ljudi šopani od djetinjstva sa žutilom i crnom kronikom i samim time gube svoj moralni kod i zato će uvijek biti zemljana koji će opravdavat ubojstva. To nije razum bez obzira kakav je svijet u pitanju. Isto kao što Deana nema razum tako što ga je ostavila unutra.

Razum u ovoj situaciji gdje imaš zlostavljača svoje žene i na kraju ubojicu kad mu je presjekao vrat je ovaj: pošaljite ga van grada. To je to. Jel mu prilika pružena? Je, i to više puta jer je Deana znala što radi. Nažalost, i ovaj vaš svijet je u totalnom kurcu kad vidim da mi netko brani ubojstvo drugog čovjeka bez obzira kaj smo svi mi za Ricka. Trebalo ga je van poslati i neka se sam snalazi. Ni to nije ne znam kakav razum, ali je najbolje rješenje.

Očito je gdje idu sa Morganom. Morgan je čista suprotnosti Ricku. Morgan je Rick sa početka serija. On je alternativna verzija Ricka i sad ćemo vidjeti kako se snaći u svemu tome.

Najbolji likovi serije nakon 5 sezona: Daryl, Carol i Rick.
Najgori likovi serije nakon 5 sezona: svi ostali buahahahaha.

Morgana ne računam, ali već vidim da će biti dobar.

Sezona ZA zaborav. 5/10

Odoh si malo stripove pročitat.

Zoka  drinks

Spoiler for Hiden:
Napao ga je, ali ga nije ubio. Kao sto je Meg rekla, nije povukao okidac. Nije floskula kad kazu da je Rick prosao kroz dosta sranja. On je bio taj koji je morao da donosi teske odluke, ubija ljude. To je preuzeo na sebe. Samo iz razloga da zastiti svoje ljude. Da to nije radio, da li bi grupa dogurala ovoliko daleko?
Najbolji pokazatelj postovanja prema Ricku je njegov razgovor sa Michonne. Ona mu kaze da postoji drugi nacin, ali ako ga ne pronadje, ostace uz njega. Svi ce ostati uz njega jer znaju koliki teret nosi.
Jebiga, svet nije normalan, svakog dana se bojis za svoj zivot, ne spavas kako treba, ubijas setace kao da je to najnormalnija stvar... Dakle, ne mozes da osudjujes ljude sto zele da zastite svoje. Pa jel treba da dozvoli da mu jedna pijandura koja tuce zenu i dete dovede u opasnost njegovu decu i ostalje ljude u zajednici? Kakvo rasudjivanje, ne postoji vise dobro i zlo, postoji samo prezivljavanje. A pokusao je i da celu stvar resi tiho i normalno, samo sto ljudi u Alexandriji ne vide u sta se svet pretvorio.
Ljudi u Alexandriji ne shvataju da vise ne zive u normalnom svetu i pravo je cudo sto su do sada uspeli da prezive. Pravo je cudo da ih neko nije pregazio, njih i njihove kuce.